európa

európa - zákony vývoja, medzinárodné spory, konflikty

Nič nepomohlo, žiadne darovania miliárd, žiadne ponižovanie sa Merkelky - turecký kozojeb Erdogan stále konfrontačne. Samozrejme, Merkelka je Hitler. A Nemci, tí vlastne vždy budú všetci pre spodinu "Hitler", nech by robili čokoľvek.

Tak toto by si zaslúžlo napísať veľkými písmenami a vyvesiť niekde na námestí v každom meste Slovenska.

Merkelka sa dnes na bezpečnostnej konferencii v Mníchove vyjadrila

"Európska centrálna banka (ECB) vykonáva menovú politiku, ktorá nie je prispôsobená Nemecku, ale skôr je šitá na mieru krajinám od Portugalska po Slovinsko či Slovensko."

Česká televízia (dvojka) vysiela nórsky seriál o fiktívnej "okupácii" Nórska Ruskom. Ako píšu snaživé a politicky angažované Aktuality, "k nám zatiaľ nedorazil".

Ani nedorazí.

Pretože je to tupý, nudný a samozrejme aj politicky úplne debilný televízny odpad.

Pretože vo východnej Európe je mier, Američania spúšťajú operáciu, ktorá má zaručiť zmenu - posielajú do Európy armádu. Tisícky vojakov, plne vyzbrojených technikou. V tomto kole okolo 4000 žoldnierov, ale treba si uvedomiť, že akékoľvek informácie o počtoch sú samozrejme tajné, takže nik z verejnosti nebude nikdy oficiálne vedieť, koľko a aká sila ich tu je. Samozrejme, český kaviarenský feťák Michal Kocáb tentoraz zaryte mlčí a nejde vyháňať cudzie vojská.

 

Na linkovanie tu máme tupé sociálne siete, ale nedá mi upozorniť na článok ukazujúci, ako aj rôzni ľavicoví, či nebodaj aj horší explicitne marxistickí aktivisti nakoniec na staré kolená prichádzajú na tú istú objektívnu pravdu ohľadne geopolitického stavu a vývoja. Z takých alebo onakých dôvodov. Konkrétne: v Delskom potápači uverejnili rozhovor s Berndom Rabehlom, jedným z vodcov revolučných pohybov v Nemecku a Francúzsku koncom 60-tych a začiatkom 70-tych rokov.

Urývok

Korporátne médiá zabudli mladým Európanom tlmočiť dobrú správu od Európskej komisie. Počnúc 7. decembrom 2016 EK pre nich zriadila Zbor solidarity. Mladí európski zboristi budú bezplatne pomáhať pri "prijímaní, podpore a integrácii migrantov a utečencov, výstavbe prístreší a poskytovaní potravín." Hlásiť sa môžu okamžite. Plat nedostanú, pretože pracovať ako dobrovoľník pri uspokojovaní potrieb ilegálnych migrantov je podľa Junckera pre mladého Európana vrcholným napĺňaním "európskych hodnôt", a to denne.

Na pondelnajšom mítingu Pegida vystúpil jaj zakladateľ, Lutz Bachman a vyzval nemeckých policajtov na štrajk. Vo svojom bojovne ladenom prejave sa vyjadril, že doba žiada revolučné riešenia.

Voľby v Rakúsku skončili. Vyhral ten istý, čo v predošlom kole, aj keď teraz sa skôr očakávala iná voľba.

Ťažko povedať, čo spôsobilo taký posuv, či po Trumpovom víťazstve trocha pohasla vôľa a motivácie pronárodných voličov niečo manifestovať, alebo či boli naopak zmobilizované slniečkarske sily. Ale tieto detaily nie sú až tak zaujímavé. Ak stále okolo polovice Rakúska nechápe, ako sú Rakúšania prví na rane, tak to najprv proste budú musieť pochopiť.

 Vo štvrtok sa neďaleko Belehradu začalo vojenské cvičenie s názvom Slovanské bratstvo 2016. Zúčastňujú sa na ňom armády Srbska, Ruska a Bieloruska. Cieľom je skvalitnenie spolupráce pri cezhraničnom boji proti terorizmu. Aktívna časť cvičenia potrvá do 9. novembra, ruská armáda, vrátane síl špeciálneho nasadenia a výsadkárov, však zostane na území Srbska nasledujúci polrok.

Po sérii útokov na Poliakov (čo vo voľnom jazyku znamená na východoeuropanov) došlo teraz k vražde 31-ročného Čecha Zdenka Makara.

Pobiehajú tam v hojnom počte špinavé chlpaté kreatúry, vyziapujúce a mávajúce ručnými palnými zbraňami. Vitajme v dnešnej Sýrii a zoznámme sa so "Slobodnou sýrskou armádou", aka umiernenou opozíciou. Umožňuje nám to autentické video z oblati Al Raj.

Summit bol symbolicky umiestnený do Bratislavy, naznačujúc tak, že mieni dať viac priestoru a váhy názorom V4. Podľa všetkých informácií sa tak nestalo. V dnešných Hlavných Správach Fico označuje summit za úspech, ale nižšie čítam, že Orbán ho označuje za neúspešný (čo je dobre pre pokoj mojej duše, že aspoň niekto o tom neklame).

Toho 16. septembra teda má byť ten veľký summit v Bratislave, na ktorý je Fico už teraz tak hrdý - pretože to nemuselo byť tu. On ich nahovoril, že u nás to bude fajn - tak by bola škoda ho sklamať:).

Merkelová je v súčasnosti niečo ako odistený granát - každý čaká, kedy vybuchne. Jej návšteva v Prahe bola preto sledovaná aj očakávaná.

Haagsky tribunál už v marci oslobodil bývalého premiéra Srbska Slobodana Miloševiča v plnom rozsahu. Miloševič zomrel vo väzbe v Haagu počas procesu 11. marca 2006 (bolo mu predtým odmietnuté prepustenie zo zdravotných dôvodov).

Nemecká kancelárka má tradíciu, že raz za rok usporadúva špeciálnu letnú tlačovú konferenciu o aktuálnom stave  spoločnosti a odpovedá na otázky novinárov.  Tentoraz to pripadlo práve na dnes.

Bavorský šéf polície práve oznámil, že zabijak z mníchovského obchodného centra Olympia "nemal žiadne spojenie s Islamským štátom, ani utečencami."

Koho to zaujíma? Na dokreslenie situácie stačí, že islamisti bujaro oslavujú a dávajú o tom náležite vedieť aj na sieti.

V politike treba svoje názory presadzovať nielen slovami, ale aj skutkami. Treba robiť gestá a tlaky. Z toho pohľadu je treba nesúhlas so súčasnou EÚ dávať najavo akýmikoľvek akciami, napríklad aj slovenským referendom a petičnou akciou za vystúpenie z EÚ.

Ale treba si uvedomiť jednu vec: 

Kým Británia nikdy plnohodnotne v EÚ nebola a je to krajina MIMO Európy, takže si môžu dovoliť izoláciu od Európy, my sme priamo v strede kontinentu a nikdy z neho neunikneme. A ak, tak iba do pekla.

Británia bola v EÚ vždy na to, aby ju strážila a podkladala Európe nohy. Vstúpila do nej oneskorene, až po tom ako sa ukázalo, že spolok Nemecko-Francúzsko naberá na sile. Britom sa do EÚ nikdy nechcelo, lebo sú politicky vychovávaní v tom, že oni - na rozdiel od celého Kontinentu - vojnu neprehrali. Ale museli, lebo nie oni rozhodujú, ale veľký brat spoza mláky.

V Británii zabili poslankyňu. Jej modrá krv sa rozliala na multikulti asfalt.

Ok.

Ničivé záplavy vo viacerých oblastiach Nemecka sa dostali aj do televíznych správ na Slovensku. Pri dramatických záberoch postihnutých obcí bolo zrejmé, že odstraňovanie škôd bude nákladné pre ľudí aj štát, ktorý je už teraz extrémne zaťažený dlhodobými následkami Merkelovej Willkommenskultur. Propaganda však nariadila, že týmto smerom sa verejnoprávne úvahy uberať nebudú a vytasila - čo iné. Arabských ilegálov, okupujúcich Nemecko.

 Hollande s Merkelovou sedia v kabinete v Berlíne a netrpezlivo čakajú. Ozve sa klopanie a vstúpi šéf belgickej tajnej služby. Tvári sa ustarostene.

- Pani Merkelová, pán Hollande, tu sú výsledky previerky. Využili sme nový softvér, do ktorého sme vložili údaje o miestach pobytu, viacerých občianstvach, striedaní mien, zvláštnych príjmoch...

- A? - Merkelová od nedočkavosti ešte viac spustí kútiky luteránsko-komunistickej držky.

Absurdná čelná zrážka dvoch regionálnych vlakov 9. februára 2016 na technicky dobre zabezpečenom jednokoľajovom úseku pri bavorskom Bad Aiblingu stále nie je objasnená. Krátko po tragédii sa v médiách objavili geniálne úvahy vyšetrovateľov, že ide "buď o zlyhanie ľudkého faktora alebo o technickú chybu".

V Istanbule bol spáchaný bombový atentát, ktorého obeťami sú výhradne Nemci. Presne desať nevinných ľudí, ktorí  prišli do Turecka za pamiatkami, tam na námestí zahynulo.

Dnes na miesto zločinu priletel aj nemecký minister vnútra, ktorý ako hlavné vyhlásil:

"Útok nebol namierený proti Nemcom".

 ...zostali dnes uviaznuté v "zemi nikoho" medzi Gréckom a Macedónskom, zatiaľ čo macedónska polícia pokračuje v blokáde štátnych hraníc a bráni utečencom v ich pohybe ďalej na sever - zúfalo úpie takzvaný pravicový Denník N.

Stránky