Kolodej

authenticated user

komentáre

Kolodej

PL sú riadená "opozícia". Vidíš čo píšu. To sú tam takí hlupáci?
HS napríklad zatiaľ nie. Na 90%. Ani tu, u Normana to zatiaľ nevyzerá ako riadená opozícia heche. Ale takých miest na nete je málo.

Kolodej

je napriek všetkému hlúpa. Ona to ešte stále nechápe, čo sa vlastne stalo. Veď sa na ňu pozri. A predstav si ten pocit, byť takto na smiech min. polovici národa :))))

Kolodej

si pamätám len chemikárku. Bola taká dosť ... ako by som to slušne - iná :)

Kolodej

Hehe, s panvicou si ma rozveselila. A áno, viem, dlžím Ti ešte jednu odpoveď spred pár mesiacov :) Dostanem sa k tomu, len sa teraz obraciam a makám, zarábam na brúsok :))))

Kolodej

Žeby peniaze? :)) Typujem, že za Jeľcina tam vysokoškolským profesorom pšenka nekvetla.

Kolodej

pusti si Disney channel - akýkoľvek seriál. Ak je to o rodine, otec s matkou sú zásadne lierálny, max. tolerantní, netrestajúci blázni. No - aspoň na mňa tak pôsobia. Rodičia sú vždy zásadne trudnomyseľný vysmiaty idioti. Učitelia dtto. Starí rodičia dtto. Ako potom chceš prenášať skúsenosť, keď ich naučili, že oni vedia všetko najlepšie. K tomuto sa hodí aktuálny článok zo zvedavca a jeho definícia 5. pravidla aritmetiky.
http://www.zvedavec.org/komentare/2018/03/7530-pate-pravidlo-aritmetiky.htm

Kolodej

nabrúsiť nože :)

Kolodej

Ale v prinípe sa jedná o fakt, že máme nedostatok jódu - lebo ho niet skadiaľ načerpať. Takže áno, toto je spôsob na doplnenie.
Čo sa týka parazitov, ďalším zaujímavým faktom je, že po "demokratizácii" v každej krajine pomaly zmizli všetky účinné, ľahko dostupné a lacné antihelmintiká výrábané štátom. Ostal len Zentel a Vermox. Čo zďaleka nestačí. A keďže žijeme v rovnakom prostredí ako psy/mačky - opýtaj sa mladej mamky s deťmi, ako často nachádzajú psie hovná v parkoch - je zvláštne, že domáce zvery odčervujeme 2 x ročne a nás netreba??

Kolodej

veľkým problémom o ktorom sa dnes nehovorí, sú parazity. Rošírenie toxoplazmózy v populácii sa odhaduje na 50% pokiaľ si dobre pamätám. A to nehovoríme o ďalších.
No a parazity majú takú zvláštnu chemickú moc. Špeciálne Toxocara. Bol robený pokus. Sledovali správanie dvoch skupín myší. Jedna skupina bola nakazená Toxocarou. Tej skupine boli následne podávané lieky proti (nie som si istý, stihomam myslím).
Takže najprv čo spôsobila toxocara. Myši sa prestali báť mačiek. Všeobecne boli oveľa menej ostražité. Keďže životný cyklus toxocara môže dokončiť len v mačke - ovplyvnila chémiu mozgu myší tak, že im zmzila ostražitosť. No a po podaní liekov - sa im ostražitosť vrátila.
Podobnosť s vítačmi - náhodná?

Kolodej

takýto naozajstný, tak nech Ti to Norman dlho vydrží. Veľa zdravia a síl prajem. Žijeme dobu zmien :)

Kolodej

To raz nadrbaný ští pod oknami na blok a pani naňho kričí: "Nemočte nám na stenu, zíde dole Brizolit" ... Odpoveď: "Veeď nech ľen zííde, takú mu zaebem ..."

Kolodej

ak je toto to najlepšie čo môžu vytiahnuť - tak to sme na tom veľmi dobre :))))

Kolodej

Tak mi prišlo toto pod prsty.
http://topdesat.sk/najvacsia-fotografia-zeme/
Tu je tá "šmuha" už asi neprehliadnuteľná.
A nejde ani tak o fakt, že tento náraz musí byť pre odborníka hľadajúcemu impakt úplne zrejmý - čo ma zaráža - že sa o tom vôbec nikde oficiálne nepíše. A to je na tom to zaujímavé.

Kolodej

Slovákov! ... Slovensko, Slovenka, Sloven!

Kolodej

Šicko so šickim skapčano. Celá aktuálna "koalícia" aj "opozícia" má všetko nastavené pre hladký priebeh prijímania migrantov - kvázi akože nechcú - a nakoniec akože budú musieť. Všetko to tam smeruje. Ku úplnej islamizácii EU a 5. kolóna (cez vládu) na tom maká na plné pecky. A v jadre to pôjde najrýchlejšie. Putin dal ruky preč od východu EU - všetky energovody obchádzajú V4 - všetky dopravné trasy obchádzajú V4 ... fakt netušim čo pozitívne nám to môže priniesť.

Kolodej

Článok starý dva roky - ako veľmi potrebujeme migrantov :) Jadro vravíš :))))

http://www.teraz.sk/slovensko/lubyova-az-v-3-svete-si-uvedomite/139128-c...

Kolodej

rád zdieľal Vašu dôveru v "utajené" ciele Fica - ale vidím všade bilboardy na chlast, školské osnovy idú na úroveň - debil - alebo - ako to nazvali pekne? Cieľom vzdelávacieho procesu je Kvalifikovaný spotrebiteľ?
No a kým budeme čakať kým sa Fico prejaví ako vizionár, jeho oligarchia nás zadĺži do miery neúnosnej, naťahá nám tu za EU prachy negrov ...
Ja tiež nie som za delenie EU - ale v ani v DE ani v FR nevidím žiadnu rastúcu entitu - ktorá by dávala záruku toho tvojho smelého plánu Norman. Tam už asi nič poriadne nevyrastie. Už iba ak farebné. Ale veď uvidíme :)

Kolodej

Normálne mi z tohto tvojho príspevku sála niečo pekné, pozitívne - a pritom v ňom štandardne nahlas nadávaš pravdu :) Zaujímavé - to bude tými sviatkami na konci asi hehe.

Kolodej

ale už si dajú pozor aj oni asi. Budú to robiť opäť ako potkany. V noci. Pôjdem sa pobicyklovať :)))

Kolodej

im Tí policajti asistovali a nechali ich nech to kľudne dokončia??? ... Prečo som ja tam nebol, zdrbal by z pamätníka aj kalman.

Kolodej

je to naopak, zmenený stav vedomia vedie k vyššiemu sledovaniu oblohy :)))
Video som v krátkosti pozrel. Tak ja tieto veci obkukávam už dlho, archívy se nerobím, ale keď natrafím na niečo výrazné, určite ti dám vedieť. Stací mi že si v šmuhe spoznal brázdu :)
Inak takých smokin gun je plno. Len nikoho nezaujímajú. Napr. históriu Achila napísal Brad Pitt :) Smutné, ale je to tak.
EN nie je problém, problém je čas. Tak hlavne hlavu hore :)))))

Kolodej

hlavne tie chemtrails - tu je silný vplyv kognitívnej disonancie na ľudí. Pretože ak si niekto pripustí - na základe presvedčiých údajov - že to reálne prebieha v takom masívnom meradle - potom pochopí, čoho sú tie geňá schopné. Potom už ružový závoj spadne úplne a ťažko už mazať takému človeku med kolo huby.
Môžem ti povedať ako ja som dospel k "presvedčeniu". Onehdá, asi 5 r dozadu, som natrafil na orgonet. A reku - jaký haluzári, tým už musí poctivo hrabať. A tak som sa tam ešte zo 2-3 krát vrátil - a utkvel mi jeden príspevok: Netreba nikoho presviedčať. Ale urob pre mňa to, že začneš pozerať pravidelne na oblohu a všímať si "contrails" a ich správanie. Po dvoch rokoch sledovania to na mňa "ruchlo". Som o tom na 99% presvedčený. Už im iba dávam šancu, že chcú zazeleniť Afriku.

Kolodej

ja by som z toho lajna rád spraviť záhradku heche.

Kolodej

dobré ročníky. Ešte ostražití.

Kolodej

ak potláča prostredie - musíš vybudiť. Sú posraní lebo všetko okolo nich je v bavlnke. Už ako rodič nemôžeš pomaly ani preplesnúť dieťa. To sa dosiahlo práve tými stupídnymi zákazmi v škole, buzeráciou učiteľov, homosexualizáciou spoločnosti, prehadzovaním mužských a ženských rolí. Čiže sa zhodneme v tom, že to potláča vplyv prostredia - tým pádom to treba vyrovnať. Jednoducho sú zosratí.

Kolodej

tak tu dám asi najviac faktografický pohľad na chemtrails k akému som sa dopátral.
https://diskuter.wordpress.com/category/elana-freeland-kniha-o-chemtrails/
Vždy ide o peňeži.

Kolodej

treba ich dať na judo na začiatok, grécko-rímske zápasenie, až potom box, keď majú už silné kosti. Sebaobrana, držanie, chvaty ... ale keď sa bojí facky - to potom takto dopadne. A presne, stačilo jedného zmangľovať - a ostatní by sa rozpŕchli. Presne jak m.slimáci.

Kolodej

okoloidúci za tieto riadky :)))
Inak poznáte tieto stránky?
https://diskuter.wordpress.com/

Kolodej

No bol som toť, nedávno, tak sú tam bieli taliani a potom tí cigání - originál sicílčania :)

Kolodej

nevieme nikto. A tak to je dobre. Ako fakt vyzerá na hovno svet dnes. Aj keď sa poobzeráš, jediným záujmom je naliať do gágora 5 pív pri akomsi športe, mať najnovší mobil ... medziľudské vzťahy - supy ... príroda trpí ... ale zas sú aj pekné veci :)

Kolodej

som živým dôkazom :))))

Kolodej

ešte je možnosť, že počasie je umelé. Lebo keď nie je - potom si zatancujem aj ja :)))) Ale zatiaľ som naklonený tomu umelému. Veď v číne sa už naťahujú provincie - prečo ste nám vypršali všetky mraky. Sme ako rybky v akváriu. Nič nevieme.

Kolodej

A kde zmizol Baloo?

Kolodej

Vážny je kameň - takže to tam vidíš hehe.
A číslo - asi aktuálne nie je až tak dôležité. To už je len môj osobný dojem na základe čítania stoviek rôznych článkov. A snažím sa ho spresniť ďalším čítaním.
Policajt = dozor - cenzúra. Pričom si práve ten ktorý vie zmeniť názor na základe zmeny vstupov. Paradox. To som mal na mysli.
Nie, nemám obavy z provokácie. Z toho naozaj nemám obavy.

Kolodej

kedysi behala po tatranských hoteloch a spievala papalášom - taká cigánečka, radodajka ... nemyslím že by mi ten človek klamal hehe. Ale názory má správne a ľahké to ani v tej dobe určite nemala. Takže sa mi páči, názorovo. Aj spieva pekne. Aj fešanda bola. A na svoj vek stále je.
Hej? Morozov tu mával IQ? Čo si mám počať ja, s mojimi cez 160, všade samý debil muhehe. Nehovoriac že to prináša hlavne asi smútok. No .. a preto nie IQ je dôležité, ale zvedavosť a analýza ... tzv. zasnívanie sa. Podporujte kde môžte, hlavne tú zvedavosť. Keď ju stratíte - vlastne začínate zomierať. A samostatné premýšľanie sa vidí málokde. Poznám len pár ľudí - osobne len troch. U Normana ju vidno. Zriedkavá vec. A pritom je tu za policajta :)) Ltm. Norman - na Google Earth si si tú zemičku guličku poobracal? Vieš, ten sivo-žltý pásik od Himalájí cez afriku po ameriku :) ... urob to pre mňa, pokrúť si ju trošičku. Ak nemáš tablet - môžeš v android mobile. Minútka - dve - žiadne video :))

Kolodej

Čítanie a miera znášanlivosti bolo ku linkom - videám. Čo si dal ty a ja. Tým mojim linkom skenujem mieru znášanslivosti. Keďže u teba, ako jedného z mála vidím, že si ochotný zmeniť názor na základe nových faktov. To sa dnes často nevidí :)

Kolodej

čudovala ako by to začalo fičať, keby bola vôľa zaviesť zásluhový sociálny systém. Nič zadarmo. Chceš jesť? Zametaj. Aspoň by sme čisto mali.

Kolodej

že ten záver - čo si si vypočul Ty - tak ten som už nepočúval. Došiel som do nejakej 40 min. a to trápenie ukončil. Ja viem, že asi nie som štandardný koncový počúvateľ - ale aj tak - mne prišiel hlavne ukecaný.
A, tak to bolo len tak, na úvod. Neviem kde máš mieru znášateľnosti, skenujem :)))) A ja radšej čítam ako pozerám - či počúvam. Videá mi prídu príliš pomalé na prenos info.

Kolodej

mlátičky - ale tie si rezervujú na nás.

Kolodej

všetky svoje teórie na svojom "tajnom" zdroji - že Lavrov sa s Putinom nepohodol v tej konkrétnej veci. Ti poviem, má chlapec informácie: Neviem prečo mi to silne pripomína whatdoesitmean ... ale možno sa mýlim.
Akurát si tu čítam keď už sme nakusli tú históriu. Toto mi príde zaujímavé. Ako dostavovali Palmyru. Aj aktuálne vzhľadom na Sýriu :))
http://gorojanin-iz-b.livejournal.com/81937.html

Kolodej

ale ten VK je ako odvar leva-netu. Vydržal som to zatiaľ počúvať do 32 min. - len v kuse opakuje tézu o šachoch a pištoliach a ako sa vraj Putin s Lavrovom nezhodli - lebo Lavrov - podľa jeho "tajných zdrojov" - chcel od Putina tvrdú reakciu - prerušenie všetkých diplomatických vzťahov. a keď Putin netresne po stole, s Ruskom bude zle.
Alebo si mal na mysli vyslovene len ten tón? Či?

Kolodej

stačí v Košiciach začať stavať Aupark a hneď pod 10 metrami hliny kultúrnej vrstvy nájdeš zvyšky "pevnosti" hviezdy :) Inak jedna veľmi pekná je ešte stále v Arade. Vôbec stavby v Arade - tam sa zachovali dobre. Aj to opevnenie hviezda. Kopce neboli naporúdzi :)))) Hlavne tu, okolo nás :)

Kolodej

každý máme nejakú cestu, každý čítame rôzne a rôznych. Preto sä tu niekedy zaujímavé debaty.
Ja som rád že zvládam ruštinu (vlastne všetky slovanské jazyky) aj angličtinu. Môžem čerpať rôzne. Aj v CZ/SK alternatíve je 95% nastrčenej - je mi viac ako jasné, že je to tak všade. Nie je dôvod aby to v Rusku bolo inak. Nečítam závery iných, čítam otázky iných.
A určite mi to Norman nepríde bezfarebné, práveže mi to vychádza veľmi farebné. Skladám si, nazvime to - moju vlastnú alternatívu histórie. Na ufonov neverím. To len tak, na okraj.

Kolodej

počítam, aj teba mám zatiaľ v kolonke neisté :))
Preto sa snažím odosobniť a vnímať to logicky. Len si pozri google earth a poobracaj si tú zemičku. Len tak, pre fantáziu :)
Kdesi si sa pýtal či som rus - nie, ale pradedko bol, a dedko z druhej strany zas nemec. Ta včil buc mudry :D

Kolodej

Zdôvodnenie by bolo na pár strán textu - prejdem rovno k otázke alternatívnej. Vzhľadom na nonstop premaľovávanie historie - vychádzajme z nuly.
Je podľa teba možná verzia, že tu pred cca 1000 rokmi drbol jeden obrovský kameň - do oblasti dnešnej číny - mongolska - pohorie svinstva a potopy sa prelialo cez stred afriky - kde to zmietlo kompletne - európu - tu čosi zostalo. Nazvime to mestské štáty. A napr. preto na našom území hrady na vrchoch. Aby ich nezatopilo? ... A pobrežie amerík - síce zatopené - tak ako išla masa vody - ale ďalej už zelené - žiadná púšť ako v Afrike.
Skús si dať google earth a pustiť predstavivosť na špacír - veď aj vlastne Himaláje a za nimi už zelený Nepál - vyzerajú ako okraj "bodu nárazu". Hlavný náraz, kamienok sa rozdrbol na 3 - 4 kusy a ďalší drb .... náplavy ...
Gotika tu už stála predtým. Postavila ju civilizácia pred nami - preto "kultúrna vrstva" vo výške 5-10 m a viac - ale bez "kultúrnych" odpadkov - čistá hlina.
Predch. civilizácia zanikla - možno humanoidi - možno my - ale 3-4 m vysokí - veď sa nám darilo. Jej zvyšky (alebo tí, čo podedili informácie) - začali centralizovať moc - hm - to by bolo možné vysledovať - asi podľa "všeničiacich" požiarov veľkých miest - ´možno len knižníc by stačilo - spätne - kde to začalo. Kresťanizácia bola vlastne začistenie zvyškov pamätí po predch. civilizácii - a nahradenie cirkevnou verziou histórie udalostí. Sme tu tisíc rokov. V tejto mojej ujetej verzii :D

Kolodej

Súhlas. Preto treba chodiť na bojové športy a chlapca, keď príde s monoklom - pochváliť ho. Nech sa nebojí bolesti. Vyrastajú nám sraľovia. Tu na východe to ešte zatiaľ držíme :)))
A tiež by som si ju nenechal ujsť :)))) Chodím taký nasrdený - asi aj preto sa mi také neprihodí hehe.

Kolodej

najchudobnejší :) toto môžme hrať dlho, ale posolstvo som odovzdal :D

Kolodej

rozdiel je v tom "keby som sa opýtal" ... títo to zviedli na jazyk sami. Tak veľmi sa im páčil. Ja sa s nimi totiž rozprávam Slovensky. Po tých rokoch už vedia, že môžu rozumieť všetko ;)

Kolodej

kde na to chodíš :)
Ja prispejem svojim - opäť - zopakujem - nie je to štatistika, vlastná skúenosť. Mám priateľov po všetkých slovanských krajinách. Ako dieťa a puberťák som stihol ešte obehať posledné socialistické výmenné tábory - a akosi tie priateľstvá vydržali doteraz a medzitým pribudli ďalší. Podľa vyjadrení Poliakov, Srbov, Chorvátov, Čechov - zhodli sa v - mäkko, pekne, staro.
Ale s názorom na jazykovedcov sa zhodnem. Kto vie koľko "imitátorov" bolo medzi nimi. Treba si všímať typológiu tých našich dejateľov.

Kolodej

Ja si myslím, že úplne najhlavnejším naším snažením čo sa týka jazyka, by malo byť odstránenie patvaru Slovák a nahradiť ho gramaticky správnym a spisovným - Sloven.
Lebo koreň slova je Sloven-sko, Sloven-ka, rovnako ako Maďar, Maďar-sko, Maďar-ka, Nemec, Nemec-ko, Nem-ka ... atď. Toto nám muselo urobiť strašné hovado čo toto presadilo.

Stránky