Luko

komentáre

Luko

... starý výbuch a nechali ho vybuchnúť znova, lebo sa to Čechom z "nejakého" dôvodu práve v tomto čase hodí. My nie sme o nič lepší, lebo sme Rusov a ich Sputnik riadne pred svetom pošpinili, a to tiež z "nejakého" dôvodu a práve v tomto čase.
Aj keď upadajúci, ale stále ešte obrovský vplyv Ameriky je nepopierateľný. Predstavte si, že rukami uchopíte nejaký predmet a za vami sa ozve - Okamžite to pustite, tento predmet je majetkom a pod kontrolou vlády Spojených ...! Asi to bez dlhého rozmýšľania najprv pustíte a potom sa obzriete. Ak si predstavíte tú istú situáciu, len s koncovkou - ... a pod kontrolou vlády Slovenska! - tak by ste sa asi najprv otočili a s podvihnutým obočím sa pozreli, komuže to za vami hrabe. To je príklad v malom, ale funguje to podobne aj vo veľkom.
A obávam sa, že ten blázon v horúčke (ako píšeš) bude mať možno na smrteľnej posteli s posledným výdychom už zakalený zrak, tí pripravení už budú s úľavou posielať kondolencie a my mu tu aj tak pár rôčkov budeme ešte želať a spievať "veľa šťastia, zdravia, strýko Sam". Všelijakých Šimečkovcov, Naďovcov, a podobných retardov je tu dosť.

Luko

Tak nejako som si Baťovú predstavoval, ale kto je tá ženská v okuliaroch?

Luko

Či už ich voláme "Tri sestry" (AP, AFP, Reuters), alebo "Veľká štvorka" (to sa k tým trom ráta ešte Bloomberg), tak je to jediný zdroj informácií pre naše celoštátne aj regionálne spravodajstvo (ale aj v iných štátoch v našom okolí). Znamená to, že okrem havárií áut a promiskuity našich "hviezd" nenapíšu nič iné, ako len prevzaté správy z týchto agentúr. Aj keby to bola blbosť, je to oficiálna pravda a hotovo!
(A čo nenapíšu tieto agentúry, to sa vo svete ani u nás nestalo.)

A aby som nezabudol - dík za oživenie sekcie "humor".

Luko

... asi nie je tak široký, teda nádej na potrestanie našej "elity" mám o čosi menšiu (takmer žiadnu). Je však dobre, že ešte aspoň niekto vidí svetlo na konci tunela. Asi nie som sám, kto v tomto potrebuje povzbudiť. Našťastie mi toto neklopí hlavu ku kolenám a viem sa tešiť aj na iné.

Luko

... si čistého vína.
Akýkoľvek problém môže existovať bez povšimnutia aj roky, ak naňho nik neukáže. Žiť začne problém až vtedy, keď ho niekto pomenuje a ukáže naň. Pripustime, že na náš problém ukáže trebárs Fico (alebo ktokoľvek iný, ale fundovaný).
1. Aby uspel s riešením problému, musí existovať nejaká platforma, kde sa dajú takéto problémy riešiť. Existuje tu taká? OSN, Komisia EÚ, parlament EÚ ... blbosť, však? Tak teda doma ... hľadám ... že by k Harabínovi (?) heh - to bol vtip a chýba mi tu zasa smajlík - tak teda kam pôjde Fico s problémom, do novín? U nás nie je objektívny súd (platforma), ktorý by to riadne posúdil a vyniesol správny verdikt. To by pre nás bola tá hladiaca, humánna, akceptovateľná a pre nás, rozmaznancov, najprijateľnejšia cesta. Teda nič.

2. Je tu aj cesta ľudová (Mr. Linč a Mrs. Defenestrácia) a teda podľa zdravého rozumu (?) spravodlivá a rýchla. Ale narážame na druhý problém. Nemáme tu ani Hitlera, Stalina, Cézara, Eugena Savojského, Žižku, ... , teda nikoho, kto by to inicioval a zobral si to na povel. Takže opäť nič.

3. Teda ako? Budeme sa modliť? Ako ľahko hovorí o modlitbe ten, čo sa nikdy nemodlil, že?

Takže aj nepremlčateľný trestný čin asi opäť zostane nepotrestaný (inak by už Zajac, Mikloš, Dzurinda, Kňažko, Czáky, Žitňanská, Lipšic, Palko, Šimko, Kukan, Kaník, Radičová, ... a im pod. boli už dávno ...).

A to navrhované riešenie - hlasovať v parlamente? Nuž, možno, ale je to stále len na voľbách, možno predčasných, ale ako už dlho volíme stále dookola to "menšie zlo", čo od toho možno čakať? Aká je ponuka?

Luko

Keď nie Šalamún, spomeniem iných, ktorí urobili veľa dobrého (netvrdím, že len) a pritom boli boháči: Karol Róbert I. z Anjou, Mária Terézia, Matej Korvín, Jozef I., ... - veď o to nejde.
Len si myslím, že tu je okolo nás kopa hajzlíkov, o ktorých vieme, že nimi sú a odsúdime ich až keď zomrú. Isto si sa dostal do situácie, že si potreboval vysvetliť, alebo zdôvodniť nejaký svoj skutok, výrok, ... Kellner už nič vysvetliť nemôže, tak mi taký súd pripadá jednostranný.
Nechajme toho a tešme sa na leto.

Luko

... bol kráľ a boháč až do svojej smrti. Pre rozkvet kráľovstva urobil veľa a za jeho života dokonca nebola vojna. Ale o takých by sme si mohli písať do nekonečna.
Myslím, že je dobre, keď sa v niečom aj nezhodujeme. Názor proti názoru a tak to má byť (to by tu namiesto Nadhľadu mohol byť fanklub Niečoho). Bol by som rád, keby sa na neprávosti jedincov (a hlavne oligarchov) našiel niekto odvážny a povedal im to už za ich života (napr. investigatívec z nezávislej redakcie - existuje dnes také niečo vôbec?). Tak by to bolo správne. Po ich smrti je to podľa mňa už k ničomu, snáď len ako ponaučenie pre budúcnosť, ale málokto sa tých ponaučení drží. Každý si myslí, že teraz, keď je príležitosť (a je cítiť prachy), je tá správna chvíľa a že navždy preští všetkých, vrátane karmy.

Luko

:-))

Luko

Zastávam názor, že súdiť mŕtveho je už neskoro. My by sme mali súdiť len živých a byť dôslední aj s trestami. A že boháč nemôže urobiť niečo dobré?
Maník sa váľal v bohatstve, mal zabezpečenú kariéru, všetci sa mu klaňali, ženské mu nadbiehali. Až do jeho 27 rokov. Vtedy mu puklo v lebeni a utiekol z domu. Nejaký čas pobudol s hašišákmi, ale aj od tých odišiel a poď ho do lesa. Tam skoro pod stromom umrel od hladu a smädu. (Kto by to dnes pochopil, nie to urobil, že?) Nakoniec mu svitlo a vyslabnutý sa vrátil do civilizácie medzi svojich ľudí.
A tí ho dodnes volajú Budha.

A že sú peniaze len prach ... Jeden kňaz povedal: "Už som pochovával veľa ľudí, aj bohatých, ale ešte som nezažil, že by k hrobu nacúval nákladniak a vysypal do jamy to, čo zosnulý za života nahonobil." Ono sa to dá tiež vysvetľovať dvojako, ale nech tak, či onak, je to pravda.

Luko

... do tajov jeho zmlúv a pokút. V každom prípade však patril do ligy, ktorá nectila globalistický smer a išiel svojou (národnou) cestou. Určite by napr. nevolil Pirátov. Že k majetku nemohol prísť pri lopate, to je teraz vedľajšie. Takých sú stovky, aj keď ani z ďaleka nemajú až taký majetok. Dôležité je, že mal vplyv na takmer všetky mocenské štruktúry aj médiá a netajil, že je národniar. Ak v tejto jeho pozícii neposlúchal globalistov, je jeho smrť odkaz všetkým, čo by im tiež prípadne napadlo neposlúchať a trebárs obchodovať s východom a nepodporovať Hamáčka, Pocheho, Uršulu, Joea, ... čo už, vlastniť médiá, plánovať G5 s Huawei ...
Pred súdom by možno vyšlo kadečo na povrch, ak by preverovali nadobudnutie jeho majetku, ale to sa neudialo a už ani neudeje (ak sa dediči nepobijú). Teda nesúďme ho teraz (už)!

Luko

... kto dokáže napísať tak skvelý článok nepotrebuje mať za textom smajlíka, aby pochopil, že? Palec hore.

Luko

... "Rôzne formy plutokracie" je vynechaný (preskočený) socializmus. Ten poznáme. Komunizmus nikdy a nikde v skutočnosti nebol (konečne tak isto, ako čistý kapitalizmus). Je to zámer, či len snaha to celé skrátiť - zjednodušiť?
Ja viem - Utópia tiež neexistuje (ako neexistoval Raj).

Luko

Vystihol si to krátko a dobre, Norman.
Kedysi tu bola aj rubrika "Humor" (dnes už zabudnutá), tak si sem trúfam "šupnúť" aj niečo (možno) trocha úsmevného. Myslím, že to nevadí.

Ešte k tej škodoradosti - Ľubov.
Nedávno tu nami dvoma spomínaný Grossmann v "Návštěvních dnech" (niekedy pomenovaných aj "večerech") Šimkovi povedal: "Vyprávěj, Slávku, člověka to potěší, když slyší o cizím neštěstí."
To dokonale vysvetľuje všetko, nie? :-)
A aké asociácie Ťa priviedli až k Drakónovi netuším (len tak opatrne hádam - trest smrti?), ale súhlasím, že by sme sa z histórie mohli a mali poučiť, príp. sa k osvedčenému aj vrátiť.

Luko

A vy ostatní, gentlemani, preskočte na ďalší príspevok - toto je osobné (malá upútavka?).

Ako vidím, nie som sám, kto sa v tejto "kope info-sena" momentálne stratil. Vždy, keď sa mi to prihodí, ten večer vypnem TV, nečítam správy a začnem písať báseň. Kedysi som krížil lúšťovku, ale to ma rýchlo začalo nudiť. Tak som ju lúštil tak, že som vyplňoval len tajničku. To zasa rýchlo prestalo baviť moju milovanú, pretože keď si kúpila časopis a dolistovala až ku krížovke kde už bola hotová tajnička, trošilinku protestovala. Aby sme sa už nikdy, ale naozaj nikdy nevadili, bolo ľahšie prepnúť od lúštenia a k básňam. Je to veľmi podobné ako krížovka. Tak isto hľadáš slova, ale nie podľa návodu autora krížovky, ale také, čo dávajú zmysel s tými susediacimi a ako celý súbor slov aj niečo zmysluplné hovoria. Navyše musia držať zvolený rytmus, čo je celkom zábavné. Samozrejme, že môj rytmus nie je daktyl, trochej, jamb ani spondej, ale prepísať to do nôt a taktov by to išlo. Je to úžasný relax a keď si to ráno prečítam a zistím, že to naozaj dáva zmysel, strčím to spokojný do šuplíka (v NTB) a mám na nejaký čas čistú hlavu. A väčšinou sa mi tiež rozjasní tá kopa informácií a zmrskne sa na malinkú kôpku, ktorá sa už dá prebrať a nájsť "tú" ihlu (ak chceš). Nikdy som to nikomu neukazoval (len mojej milovanej, ak sa mi podarilo zveršovať niečo vtipné, čo by ju mohlo pobaviť) a mojim vnukom (ak to bolo vhodné k ich zábave), pretože nemám ambície svoje veršovánky zverejňovať. Je to len môj "taký" relax - výborný.

Keď v mojom živote nastal problém, tak bol veľký vždy len dovtedy, kým som ho správne nepomenoval. To znamená vysvetliť jeho podstatu niekomu druhému tak, aby pochopil, čo mi ten problém robí a kde pramení. A keďže sa nerád zdôverujem druhému (vlastne mu tak odhaľuješ svoje slabosti), tak si to zveršujem sám pre seba a ráno ...
... ako píšeš - ráno múdrejšie večera.

Luko

... sú prapodivná pospolitosť (až sparchantelá). Snažia sa za každú cenu aj dobré nariadenia nejako ojebabarť, ohnúť, podliezť, ... a ešte sa tým na fackobúku chvália, ako sa im to darí. Fotečky od mora a z pláží, ako sa vyhli karanténe a pod. To snáď máme vrodené. Veľkou mierou však tomu nahráva aj neobyčajný zmätok v opatreniach. Čo bolo nesmierne dôležité včera, dnes už je pasé a ideme po novom, teraz už celkom isto správne. A večer to už zasa neplatí, lebo "modré nebo". Trvalou devalváciou zdravého rozumu sme dospeli až do štádia, že najmenej polovica ľudí už neverí ničomu a nikomu.
Len si tak tíško hovorím, že aké obrovské šťastie sme mali, keď Fico zatrhol Kálavskej plánovanú reformu, tú jej slávnu stratifikáciu. To by sme dnes už liečili chorých na lavičkách v parkoch.

Luko

Pobavila ma posledná veta a potvrdila dôležitosť diakritiky v našej krásnej slovenčine.

Luko

Že sa žerú, to je na jednej strane smutné, ale na druhej sa na to aj dobre pozerá.
Najhnusnejšie na tom však je, že funkcionári, ktorí nám kážu, ako žiť, čo si myslieť, zákonmi ustanovujú svoju pravdu za našu normu a mocenským aparátom tvrdo postihujú tých, čo ju nie sú ochotní prijať bez výhrad, tak práve tí sú nakoniec verejne pranierovaní za kšeftárstvo, korupciu, protekcionizmus, podvody na nás (občanoch - takmer sa mi chce povedať na svojich vlastných blížnych), za zrádzanie Slovenska a podliezanie kadejakým komisiám, či kartelom, aby tak obohatili sami seba, alebo upevnili svoje postavenie u moci.
Dotlačia nás nakoniec k tomu, že svoju vládu (aj tie budúce) budeme už len nenávidieť (a právom), čo však pre nás neveští nič dobrého. Staneme sa ľahkou korisťou pre kohokoľvek, kto si to zaumieni. Vláda bez podpory občanov je NIČ a k platným volbám postačí, ak pôjde voliť čo i len jeden volič.
Chcem len zdôrazniť, že ak dnes časť ľudí ešte podporuje a druhá časť už nepodporuje svoju vládu (na pomere nezáleží), odteraz ju už nebudú podporovať úplne všetci.

Luko

V monarchii je aspoň známa zodpovedná osoba ("osvietený vládca"), ktorá za stav kráľovstva neručí len politickou zodpovednosťou (existovala tu vôbec niekedy?), ale priamo svojou hlavou. To by sa mi páčilo :-) .
Indiáni zasa mali radu starších a potom náčelníka, ktorý ich výrok pri velení musel poslúchnuť, ale oni vtedy nepoznali doláre a eurá (tak zasa nič).
Potom je tu už len anarchia (aj ako vtip nedobrá). Nuž, potom quo vadis Slovensko?
Ešte by ma okrajovo zaujímalo, aké zriadenie majú Eskymáci, ale na to je u nás s Pellegrínim príliš teplo - slepá ulička, sakra.

Luko

... som si tie stránky. Krásne slová, program (neuvádzajú ako ho naplnia), financovanie nejasné a pod. Zatiaľ tam nie je nič, čo by ma nejako zaujalo. Rovnaké slogany by si mohlo tak isto napísať KDH, bývalé HZDS, Hlas a pod.
Počkáme a uvidíme, čo sú zač (adr. je na P.O.Box v Nitre, stanovy neuvedené - len ich posledná zmena).

Luko

Súhlas, že na Kotlebovi sa nedá stavať. Ani som na neho nemyslel (vlastne na nikoho konkrétneho), keď som spomínal národniarov. Bolo to len moje vyslovené všeobecné želanie.
Mám trošičku problém stými prívlastkami "nejaká demokracia". Už sa mi bridí, veď si uvedomme, aké už máme:
- ľudová demokracia
- sociálna demokracia
- liberálna demokracia
- kresťanská demokracia
- priama demokracia
- nepriama demokracia
- deliberatívna demokracia
- reprezentatívna demokracia
- participatívna demokracia
- radikálna demokracia
- socialistická demokracia
- ...
To je už príliš, myslím si.

U národniarov je problém v tom, že všetci by sa asi vedeli dohodnúť na spoločnom snažení, ale jeden to chce rýchlo, iný postupne, jeden radikálne a silovo, iný s vyjednávaním a s ústupkami, jeden ... atď. a postupne sa tak medzi nimi objavuje neznášanlivosť až nenávisť, dôsledkom čoho je nakoniec rozpad národnej strany. Sú v jednej strane horšie "zapriahateľní", ako záprah psí. Akonáhle nemusia práve riadne "ťahať", tak sa porvú. Nevydržia sa tolerovať navzájom a to sa s nimi vlečie už dlho.

Luko

Kiež by sa už podarilo zjednotiť patriotov v jedinej pronárodnej strane, ktorá by vydržala jednotná aspoň dve volebné obdobia.
(Škoda, či smola, že čo silný patriot, to silná osobnosť a tých udržať na jednej uzde je vždy problematické.)
Uvidíme, čo dokážu. Alternatíva k pronárodnej je dnes už len sociálna strana. Všetko ostatné z dnešnej ponuky je totálny ideový hnoj a oprávnený strach z budúcnosti, ak by sa dostali ku kormidlu.
Apropo strach.
V nedávno vysielanej kovbojke (nič iné k pozeraniu nebolo) pištoľník vyľakanej babenke pred prestrelkou dobrácky povedal: "Strach je dobrá vec, drží ťa pri živote." Niečo na tom asi je.

Luko

Niet čo dôležité dodať.

Luko

Pokladáme za samozrejmé, že nakúpiť z Ruska Sputnik V nebude problém. Po všetkom tom halekaní o ruskom nepriateľovi, sankciách, vylučovaní zo spoločenstiev a nesmiernej štvanici na Rusa by to až tak samozrejmé nemuselo byť.
Jasné, že nám ju predajú, ale je fakt, že na jednej strane ich ponižujeme a na druhej od nich chceme pomoc. Dr. Galén by o tom vedel porozprávať.

Luko

... tá veštba sv. Malachiáša,
https://mpgavlak.blog.pravda.sk/2016/01/23/bude-za-frantiska-i-zniceny-r...
že toto je posledný pápež nie je až tak ďaleko od pravdy. Asi to neznamená, že "cirkev" zanikne, ale aj tak vo svojej podstate už nebude jestvovať.
https://gloria.tv/post/TyAaXci7yJUf1bo9v9vVqpY6P

Luko

... na tom, že prúd vody vynesie jednu špinu, ale prinesie druhú (možno horšiu). Ostatné detaily sú podľa mňa "čo človek, to iný názor". Zjednotiť názory môže (aj nemusí) len dobrá vízia, ktorá tu nie je. Zasa to bude improvizácia sprevádzaná amaterizmom a prospechárstvom (a zapredanosťou) k situáciám, čo práve doba prinesie. Prístup k nim je, samozrejme, rozdielny z viacerých strán, teda či bude lepšie si vo svojich predstavách nedokážem vykúzliť. Nech už bude budúci "zlepenec" akýkoľvek (z dnešnej ponuky).

Luko

Hej.

Luko

Je celkom zaujímavé, že z dobrých, ustálených dvojíc Šimek - Grossmann, Suchý - Šlitr, Vodňanský - Skoumal, Dvořák - Bohdalová, Lasica - Satinský, Hlaváček - Krajíček, ... , vždy prvý umiera ten múdrejší (aspoň sa to potom tak zdá).
A k tej pesničke "Závidím" (orig. Ragazzo Della Via Gluck - Chlapec z Gluckovej ulice, spieva Adriano Celentano) musím povedať, že pôvodný text je tiež riadne nadupaný emóciami, takže Grossmann za to až tak nemôže.

Luko

..., že niečo horšie si už ťažko predstaviť. Nechcel som, aby to vyznelo tak, že "tak si radšej nechajme Maťka...". Občas sa mi podarí vyjadriť sa tak, že výsledné znenie uletí od môjho zámeru (kecám, celkom často). Keď to napíšem, zdá sa mi to jasné, jednoznačné. Že to uletelo inam spoznám až z reakcií. Tak dík a teraz k veci.

Isto treba tento jestvujúci chliev vyčistiť, dokonca by som nebol ani proti Héraklovmu postupu pri čistení chlievov kráľa Augiáša, (máme predsa Dunaj, celkom dobrý prúd). Je mi však ľúto NÁS (občanov), pretože jeden hnoj prúd odplaví a druhý prinesie. Augiáš mal tridsaťročný hnoj a nám na to isté množstvo stačí rok (podaktorí smelci tvrdia, že štyri, ale už neverím). Tebou naznačená koalícia má naozaj šancu vzniknúť, ale na výrazné zlepšenie nášho postavenia nie. Neviem sa zbaviť podozrenia, že Pellegrini je skrytý liberál a sociálnu politiku robí len na oko. So Sulíkom si bude dobre rozumieť a potom pápá zdravotníctvo (to Kálavskej stratifikácia bol len ľahký vánok), dôchodkové zabezpečenie, takmer "bezplatné" školstvo, ...
To som mal na mysli, keď som sa pýtal - kto potom?

Luko

Pripusťme, že všetko klapne, petícia, kampaň, referendum, zvrhnutie vlády, ... To bude krok č. 1.
Krok č. 2 musí logicky nasledovať - predvolebná kampaň, nové voľby, zostavenie vlády a konečne bude dobre :-)
Kto nám to dobro má priniesť, koho si mám predstaviť ako dobrú vládu? Čo (kto) je v aktuálnej ponuke?
Ja to svetlo na konci tunela nevidím - nie a nie, aj keď sa snažím. Na väčšinovú vládu tu nemá nik a kvalitnú koalíciu si nedokážem predstaviť.
Tak mi vlejte trocha optimizmu do žíl a rozšírte mi môj zahmlený obzor, prosím.

Luko

Nech s Tvojimi stránkami robíš čokoľvek, sú stále pomalšie (v načítaní - aspoň na mojom NTB sa to tak javí (možno aj na ostatných). Vyjadrite sa k tomu ...! Treba to overiť/preveriť.

Luko

... buzíci. Vôbec. Tí tu vždy boli a budú. Mňa trápia tie deti. Už dnes sa mladí ľudia v ťažkostiach poväčšine zosypú alebo rozplačú, zmôžu sa max. na kladenie macíkov a sviečok. Čo vyrastie z týchto malých mláďat?
A že ma to prejde? Jasné.
(Kua, ale mi to riadne hnulo žlčou a toto bola okamžitá reakcia - možno zbytočne príliš emotívna - prepáč, dnes už by som to tak nenapísal.)

Luko

Môžeme sa tu prekrikovať múdrosťami, predhadzovať si hlbokomyseľné facky a argumenty, zahadzovať alebo utvrdzovať si svoje sebavedomie a dôležitosť, môžeme tu čokoľvek. Napriek tomu to nikam nevedie. Myslel som si o sebe, že vydržím všetko (vydržal som bitku s boxerom, proti cigáňovi s britvou, dokonca som v mladosti bitky vyhľadával - vyrastal som u babky, ktorá ma nezvládala, teda ma takmer vychovala ulica, ďalej maturitu, promóciu, svadbu, rozvod, ...) a necúvnem len tak pred nikým a ničím .
Kto čítal "Protokoly sionskych ... " (kto nevie, tak http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Knizata_zloby_...) tak vie, o čom sa to tu snažím hovoriť (a z čoho som nasraný, ublížený, ponížený, ...).
Je jedno, či sú "Protokly" pravé a či falošné (podhodené), ale úplne napĺňajú sa. A stačilo im na to 10 - 15 rokov (ANI NIE jedna generácjia, čo je 20 - 25 rokov).
Som zhnusený, a ranený. Nie zo svojho života (bol fajn a bola to - ako sa hovorí "jazda"), ale z momentálnej bezmocnosti. Mám synov aj už vnukov. Mám o nich strach, lebo:

https://www.televizeseznam.cz/video/deti-vs/co-si-mysli-deti-o-gay-parec...

Ako sa tomuto dá vzdorovať? V škole im do hlavy nalejú tieto nezmysly, deti už dnes nevedia rozoznať dobré a špatné, pekné a škaredé. Všetko je ružové a milé - no, predsa, rozkošné!!!

Tak čo mi teraz poviete? Hlavne mi nehovorte, že to až tak vážne nie je.
(Vlastne mi ani nič nehovorte, je mi to jedno - nič to vo mne nezmení - pokiaľ nemáte dobrú radu a útechu v mojom duševnom, práve prežívanom, bahne.)
Snáď to prejde.

Luko

Kým sa M. Beblavý zaoberal prevažne školstvom, bol za odborníka. Akonáhle sa začal vyjadrovať ku všetkému, prepadol sa pod priemer.
Kým sa T. E. Rostas zaoberal prevažne slovanstvom, ....

Luko

Až na Tvoj popud som si dnes prvýkrát ten aramejský Otčenáš prečítal. Zaujímavý text.

Ak to zaujíma aj iných: http://www.terapieprotebe.cz/vzacne-texty/aramejsky-otcenas-preklad

Luko

Ten heretik už by mal ísť (už dávno).

Luko

Nejeden z nás tuší, že je okolo ešte niečo, ale nevieme sa na to pozrieť. Akoby sme boli pred dierou v plote, ktorou čosi vidíme. Čím sme k nej bližšie, tým vidíme viacej. A naopak, čím sme od nej ďalej, vidíme tou dierou menej, ale na oplátku lepšie vidíme ten plot a uvedomujeme si, že nech sa pozrieme jedným aj druhým smerom, nevidíme mu zatiaľ ešte ani začiatok, ani koniec.
Teda - pristúpiť, či odstúpiť, aby sme videli viac?

Luko

S tým "vojnovým komunizmom" si zabil. No, možno som to úplne (až do konca) pochopiť ani nechcel, lebo ako som sa začal škeriť, už som nechcel prestať.
A komediantov (síce bez stand up-u) sme mali veľa - Kelňa Murovať Lipták, Migaš, Jureňa, Jahnátek, Gašparovič (aj keď Šuster by tiež mohol mať sólo), generátor Danko, kupec superbytu Číž, ... aby som ich všetkých vymenoval, musel by som dlho listovať v svojej brožovanej (dnes paper-bag) pamäti, ale kto by tak dlho čakal, že?

Luko

Jasná hviezda, hrdina, rytier a ešte k tomu ozajstný a normálny. Je príjemné vedieť, že ešte niekto sníva.
Musím sa pod ten sen podpísať tiež, aj keď na zázraky neverím. Už sa nedejú, lebo sme na nich prestali veriť.
Je mi to ľúto.

Luko

... si to pekne. Teda mi dovoľ, Norman, aj moje hodnotenie.

Len tu sa z diskusií niečo dozviem (ale no tak aj z Tvojich článkov, samozrejme, trochu, sem-tam :-) nebuď hneď tak namrzený - úsmev!). Ľudia si tu primitívne neuľavujú, aj keď sa občas nevyhnú ostrejším výrazom, ale to k tomu patrí a nepohoršuje to - nezráža to úroveň. Rôznorodosť (niekedy až mišung) názorov a postrehov je osviežujúci a prínosný.

A čo teda???

Robíš užitočnú prácu tým, že to tu udržuješ pri živote, dávaš podnety k diskusiám a snažíš sa na naše príspevky čo najviac odpovedať.
Tak teda vďaka za túto Tvoju prácu. Prajem Ti veľa síl, chuti do práce aj trpezlivosti s nami. Všetkým, čo sem radi chodia prajem pekné a pohodové Vianoce. Dúfajme, že sa skoro situácia (zdravotná aj politická) zmení k lepšiemu a prinesie konečne aj pozitívne stavy a smerovanie. Už by veľmi bolo treba aj niečo pochváliť - pousmiať sa.
Veľa šťastia!

Luko

Áno, každý chce byť originál a tak si dá niekam vytetovať "svoj vlastný" obrázok. V konečnom dôsledku sú všetci krásne farebne označkovaní (ako dobytok).

Luko

Vlastne neľutujem, že som skôr nemal čas sa sem pozrieť, pekná dišputa (zasa som sa niečo dozvedel - dík).
Pridám len, že zatiaľ sa pohybujeme pod vplyvom firmy "Penta" (príp. aj J.& T.). Horšie, ak sa po zlikvidovaní "OĽANO" dostaneme pod vplyv firmy "Eset & comp." (alebo sa mýlim?). No, veľké zlepšenie situácie nečakám. Preto som začal polemiku s predčasnými voľbami a čo "pekného" môžem očakávať od našej "rozhľadenej" mládeže - povedal by som "hrôza" (= ESET).

Luko

Nie, nepredstavujú si takú koalíciu, ale na otázku "Kto teda ďalej?" padli tie tipy.
Čo je teda rozumného v ponuke do predčasných volieb? Z čoho upiecť novú vládu? Žiadna z jestvujúcich strán nemôže snívať a sólo jazde. Musí pribrať ešte minimálne dve-tri ďalšie. Aká trojica - štvorica strán je vzájomne kompatibilná nie len na jeden rok? Dnes to ku*ví Maťo a spol. a zajtra kto? Neverím na zázrak, že predčasnými voľbami sa niečo zlepší, len sa zmenia ku*viči, čo je pre nás tragédia a pre okolie komédia.
Doteraz mám z toho videoposedenia špatnú náladu (keď si na ňu spomeniem ... meniem ... niem ... m).

Luko

PS, SaS, LSNS - vieš si takú koalíciu predstaviť? Čo by bol ich spoločný program a na ako dlho? Horšie, ako zle.

Luko

Kto sa to tu chytil vlády? Koho "sme" si to zvolili?
Bavil som sa s mojimi synmi a s ich kamarátmi (na ich spoločnom stretnutí) o momentálnej politike. No, hrôza. Tiež majú plné zuby Maťka a sú za predčasné voľby. Keď som sa ich pýtal, čo si teda teda namiesto tej dnešnej konštelácie predstavujú, tak padli hlavne návrhy: Progresívci, SaS a ĽSNS.

Teda, máš pravdu, potečie krv, lebo sa len potvrdí, že (kua) vždy môže byť ešte horšie, než je dnes. A tiež máš pravdu, že Slovač nedospela na to, aby si sama sebe vládla. Prepáč, mýlil som sa, keď so ju obhajoval. Je len tupé stádo, ktoré uteká pred zlobou ale nevidí, že uteká do neznáma, do horšieho. Kašle na dejiny, ale nepozná ani ten dnešok, teda nevidí ani (nemôže) dopredu. Došla na pokraj priepasti a nebojí sa urobiť krok vpred. Mládež, naša budúcnosť.

Som rád, že som sa z BA odsťahoval na chalupu (vidiek).

Luko

Ten ľavý (hlavný stĺpec) nereaguje - nedajú sa rozkliknúť články. Nábeh kurzorom na nadpis nič nerobí. Ľavý stĺpec je OK.

Luko

... mne ako riešenie všetkých info a dezinfo, čo idú z vlády a pridružených štábov? Asi tak, ako sa vyjadri počítač, keď som napísal svoj prvý program (to bolo ešte na škole a programovali sme vtedy vo Fortrane - to si už asi nik nepamätá) a prvý raz som ho spustil. Na konci listingu bolo: "Data Information ignored".
Pôvabné na tom je, že sa to dalo opraviť a nakoniec to začalo fungovať. Kiež by to tak dopadlo aj so Slovenskom.

Luko

Bolo by fajn, keby globalistov ubúdalo. Niečo sa im vo "výchove a výcviku" kdesi zadrelo a kádrov je naozaj menej. V peniazoch to však nebude. Na diverziu sa ich dosť naškrabe vždy (ako u vojska na stíhačky a dnes aktuálne na úplne nepotrebné BVP). Skôr to bude asi v tej lenivosti mladých. Dalo by sa poznamenať, že každé zlo je na niečo dobré a tak vlastne potrebujeme ešte viac priblblých lenivcov a globalisti budú namydlení. Nebolo by pekné, keby to tak naozaj fungovalo? Nefunguje, viem, ale mohlo by (pekná a súčasne desivá a zlá predstava).
Musíme si však priznať, že do karát im nevidíme. Dúfajme, že neprehodia výhybku z trate do stanice "Diverzná" na trať do stanice "Vojnová". Snahy o to sú kde-kade od kade-koho :-)

A keď už si spomenul Šimečku, tak kde je Farská - druhá tvár "Za slušné Slovensko"? (vtípek, je mi ukradnutá)

Luko

Tom Nicholson mal byť tou obeťou, nie Kuciak.
Aby nejaký "obyčajný učiteľ" (tak u nás začínal) z ničoho nič získal kontakty na novinárov, vplyvných policajtov, mafiánov, politikov, zasvätene opisoval politiku a zákulisie u nás, začal organizovať protesty, vykrikoval z tribúny a pod., to predsa nie je normálne. To cudzinec v novom prostredí sám nedokáže, tak to bez naozaj silnej podpory nefunguje.
Tesne pred "aktom" asi dostal varovanie (od svojej podpory) a zdrhol do Kanady, čím si zachránil vlastnú riť. Vraj stará láska, ... , tá tunajšia ani slzu neuronila, teda od začiatku vedela, že je len jeho krytie. Proces však už bol naštartovaný a niekto verejne exnúť musel. A tak sa prevrat mohol rozbehnúť (ako židia vravia - urobíme to "tak" a keď to nepôjde, urobíme to "takto", ale urobíme to).
A tak sa natíska aj otázka, ako je možné, že sa bábkoherečka (krytie) tak dobre drží v "elite"? Len tak, že sa jej chce, zamanula si? Čo od nej čakať?

Luko

Človek niekedy zapochybuje (nič konkrétne, myslím to univerzálne), aj keď niet k tomu nejaký podnet z okolia. O to viac dobre padne aj malá pochvala, či povzbudenie.
A kiež sú Tvoje slová sväté :-)

Luko

Zasa a opäť prvýkrát som sa špatne vyjadril a opravujem:
"- ani ich už nemám na čo užitočné minúť -" znie velikášsky a hlúpo.
Chcel som si urobiť žart z karantény a moja nepozornosť zaúradovala. Správne malo byť:
"- ani ich už dnes nemám na čo užitočné minúť -"

Vraví sa, že optimista je len špatne informovaný pesimista, tak si teda spokojne žijem v nevedomosti. Už v knihe kníh sme spomenutí "... blahoslavení chudobní duchom, ktorým bude patriť ..."

A čo vnuci? Nuž to spomenuté "hmm". Kto z nás vie, čo bude zajtra, pozajtra, ... (robím pre nich, čo môžem a čo sa dá).

Stránky