vrbovčan

komentáre

vrbovčan

Ba robil to s radosťou.

vrbovčan

To je komentár pod Pčolinského statusom:

"Marek Soun
·
..teraz trochu faktov :
Fakt 1 ) Peter scholtz...poverený vedením Úradu inšpekcie služby neprešiel v roku 2010-2012 detektorov lži...dôvod? Vynasal informácie do kriminálneho prostredia ( údajne skupina takacovci ) bol na inšpekcii MINISTERSTVA VNÚTRA v čase, keď tam bol Boris Bena...kajucnik top 2 na Slovensku!!!!
Fakt 2 ) mimochodom dobrý kamarát Bena Peter Scholtz ...sa rozhodol , že kontrolu na ministerstve vnútra ( inšpekciu ktorá riešila príslušníkov NAKA 4 ODDELENIE, KDE SPADA AJ VYSETROVATEL CURILLA ) POVEDIE MJR.PERHACSOVA...manželka JUDr.Perhacsa , ktorý len tak mimochodom zastupuje top ‼️‼️kajucnika na Slovensku Ľudovíta MAKA ‼️‼️
Fakt 3 ) terajší riaditeľ inšpekcie chodil na NAKA HLASIT ,KTO CHODIL K VYŠETROVATEĽKE, úradu inspekcnej služby, a aby toho nebolo málo, mu vrátnik hlásil ich pohyb ‼️
Stále málo?! Tak tento pán,,dočasný riaditeľ,, odniesol údajne aj videozáznamy z vrátnici na NAKA !!!
PODĽA môjho skromného právneho vedomia sa dopustil minimálne dvoch trestných činov: marenie spravodlivosti, v súbehu s trestným činom zneužitia právomoci verejného činiteľa ..."

vrbovčan

Preto sem tam dáva kontroverzné témy v zmysle aj negatívna reklama je reklama. A niekedy dáva témy až bulvárne. To ale neznamená, že nie je seriózny. Začal od nuly a sledovanosť mu stúpa. Záhadou je, kto za ním je. On tvrdohlavo mlčí, alebo horko ťažko priznáva ten jeho tým z min. školstva. Pochopiteľne, že nechce, aby niekto z jeho týmu nebol dopredu dehonestovaný. Bodaj by to tak bolo, že jeho projekt je seriózny. Pre mňa je zatiaľ záhadou. Sám priznáva, že pokiaľ ľudia nebudú poznať pozadie, nebudú mu dôverovať. Zrejme sa len snaží upútať pozornosť a v príhodnej chvíli ponúknuť svoje schopnosti a svoj tým nejakej budúcej vláde ako nezávislý.

vrbovčan

rozbíjať vlastný klub. Jeho list má združiť oponentov Hegerovej vlády. Touto skupinou hodlá Matovič v budúcnosti vydierať Hegera.

vrbovčan

tvrdil, že rusi sľúbili 1 mil. vakcín. Matovič žiadal 2 mil., ale mu ich odmietli. Nevadí. On vie prečo klamal. Zhodí vinu za druhý milión na.....Na niekoho. Sa ešte uvidí na koho.

vrbovčan

sa jeden po druhom odhaľujú a rad radom sú vystrkovaní na javisko svojimi riadiacimi agentmi. Valášek, Korčok, Smatana, Lasica, Čapútová, Remišová, Šeliga, dnes na Matelkovú tlačovku vyhnali aj Hanzelovú. Počítam, že už sa pripravuje nejaký grant na program pre mimovládky.

vrbovčan

Otvorí to celonárodnú kampaň na zvrhnutie vlády. Píšem zvrhnutie. Lebo bez ohľadu na demokratické ústavné postupy môže táto kampaň paralerne s postupom popísaným Normanom vyústiť v celonárodné hnutie na zvrhnutie vlády formou protestov, štrajkov a iných nátlakových akcii. Stačí len, že aj tí váhaví zistia, že väčšina je už v pohybe a netreba stáť v kúte a zapojiť sa.
Inak si myslím, že Matovič bude robiť obštrukcie. Napríklad sa bude pokúšať svojvoľne pripísať k zákonne vypetendovanému referendu nejaké iné otázky, aby vyprovokoval ním roky popudzovaných fanúšikov proti Ficovi. Napr. otázku o legálnosti niektorej z politických strán, alebo inú somarinu. No proste ten chlap v záchrane svojej kože vybudí nenávisť ľudí jedných voči druhým a voči jemu na neúmernú úroveň. Treba si udržať chladnú hlavu. Viď. jeho posledný status s adresami väzníc a v nich zavretých svedkov protištátnych aktov z nedávnej minulosti.

vrbovčan

sťažnosťami bývalých zamestnancov. To isté zdôvodnenie bolo aj v prípade riaditeľa Národného ústavu detských chorôb. Povráva sa, že zdravotnícstvo je riadené cirkvou. Zrejme je tým myslené cirkvou letničiarov. Príde sa za ministrom s nejakou ponosou na riaditeľa a rovno s personálnym návrhom z prostredia letničiarov.

vrbovčan

Smrť Duckého, Langoša a Majchráka majú čosi spoločné. Tu je úryvok z listu judr. Javorčíkovej, vtedajšej družky judr. Majchráka, sudcu najvyššieho súdu adresovaný judr. Petríkovej vtedajšej ministerky spravodlivosti:

"Pani Javorčíková, hlavná predstaviteľka piatich viet sa ešte pred nedávnom volala pani Stránska. Verejnosti sa zviditeľnila tým, že ako jediná predsedníčka senátu rozhodla v neprospech štátu v kauze tzv. Duckého zmeniek, ktoré opozícia neustále kritizovala. Štát by mal podľa nej za zmenky zaplatiť pol miliardy korún. Dovolím si použiť slová človeka, ktorý už nie je medzi nami a si ho osobne za jeho prácu vážim. Ide o pána Jána Langoša, ktorý získal informácie o tejto sudkyni, postavil sa voči nej a podal 1. júla 2006 na ňu trestné oznámenie práve za kauzu Duckého zmeniek. K rozhodnutiu dospel, keď videl úplný záznam z rozhovorov, ktoré poskytla sudkyňa Stránka a obhajca Union banky Anton Bláha v Slovenskej televízii. Citujem tlačovú besedu Jána Langoša, Citát: " v týchto kontroverzných výpovediach je dostatok dôkazov pre podozrenie z trestného činu prijatia úplatku", koniec citátu. Je pravdou, že prokuratúra nezačala stíhať sudkyňu a pani Stránska chcela, aby stíhali Langoša, čo tiež skončilo v koši. Dnes to už nikomu neprekáža. Sudcovia vedia pravdu, ale verejnosti ju politici predstavia ako líderku, hlavne, že kritizuje vládu, Harabína."

Majchrák sa obesil v garáži svojho domu. Zatiaľ zostáva nevysvetlené, že medzi prvými sa na mieste činu objavil Vladimír Pčolinský. A táto skutočnosť dostáva do podozrenia Daniela Lipšica.

https://sudcovia.sk/sk/dokumenty/zoj/125-javorcikova-otvoreny-list-minis...

https://www.cas.sk/clanok/197117/druzka-sudcu-majchraka-55-pre-klebety-s...

Ešte pripomínam, že Javorčíková rozhodovala prípady exekúcií.

vrbovčan

v konšpiračnom médiu, že v septembri v čase predčasných volieb k nám dorazí piata mutácia koronavíru pochádzajúca z Mikronézie. K účasti na volebnom akte bude potrebné sa preukázať testom s negatívnym výsledkom. Vykonanie testu bude spoplatnené, lebo vláda odmietne samospráve preplatenie nákladov na testovanie. Certifikáty bude pred každou volebnou miestnosťou kontrolovať polícia.

vrbovčan

nič neorganizujú. Len sa snažia porozumieť dejom a vysvetľovať ich. Ani si nerobia nárok na pravdu. Ak sa tam objavia nepravdepodobné informácie nepodložené zdrojom, nekompromisne ich vymazávajú. Vďaka tomu sa tam ako tak udržuje informačná úroveň.

vrbovčan

Ale aj na škodu veci. Grupujú sa tam naivní insitní revolucionári a nosia tam informácie typu - môjho brata kolegu strýko atď. Zachádzajúce do konšpirácií. Ale naviac naivných konšpirácií. Skús si pozrieť Casus Belli. Partia, čo sa baví geopolitikou, vojnovými konfliktmi, zbraňami. Chlapci sú zväčša z armádneho prostredia. Obtýždeň majú reláciu na Slobodnom vysielači. Myslím, že nič neprezrádzam, lebo sami žiadajú o zdieľanie.

vrbovčan

sa pridávajú k Becíkovi. Odkazujú min. zdravotnícstva, nech si testovanie organizuje vo svojej réžii.
Inak, páčil sa my výrok starostu Becíka: "Budem chrániť občanov obce pred touto vládou".
https://mynitra.sme.sk/c/22589111/obce-z-okresu-nitra-nebudu-od-15-febru...

vrbovčan

písal. Možno to bolo aj tu. Mala by sa nájsť nejaká redakcia, alebo alternatívec, čo bude chodiť na tlačovky a obracať kameru na novinárov. Lebo takto sú vlastne v poloanonimite.
Mazurek kdesi spomínal, ako ich ignorujú média. Po skončení nejakej inej tlačovky sa postavia Kotlebovci pred kamery a začnú svoju tlačovku. Všetci novinári odídu. Nechajú tam svoju techniku a odídu. Čo iné to je, ako selekcia informácii. To nemá s žurnalistikou nič spoločné.

vrbovčan

oslovený firmou Bio Senzor. Pretože koncom augusta dal tajomný status, že o pár týždňov čaká Slovensko veľký deň. A že škoda, že nemôžem o tom zatiaľ viac povedať, ale bude to veľký deň pre Slovensko.
10 rokov mal plnú hubu korupcie a po pár mesiacoch vo vláde neodolal prvému obchodníkovi. Sulík si toto zrejme uvedomuje, a myslím, že nie len on, a preto všemožným spôsobom sa nakupovaniu ďalších dodávok vyhýba.

vrbovčan

príčin prejavov sympatii k Matovičovi je ego. Ľudia všeobecne si neradi priznávajú chybu a to dokonca podvedome. Podvedome si hľadajú dôvody ako sa držať svojej pravdy. Najmä ak ju v minulosti verejne prezentovali.
Jedným z tých, čo sa spamätali je Ján Baránek. Len to verejne nepríznáva (zatiaľ), že sa mílil. Ale tie jeho videá sú plné frustrácie tak hrozivej, že vyzerá, ako by si chcel ublížiť.
Ešte by som chcel zdôrazniť, že neochota samemu sebe priznať, že sa mílil je všeobecná. Teda aj moja, Tvoja atď.

vrbovčan

majiteľ reštaurácie, ktorý sa potom dal na pyramídový systém zo Švajčiarska predávajúci nejakú neznámu digitálnu menu. On tvrdí, že chodí prednášať na tie ich sektárske zrazy. Takže asi je rétoricky zdatný. Ale v jeho prejave je ľahko poznať, ako dramatizuje a zároveň aj obkecáva, aby bol jeho prejav obsiahly. Hen také informácie sa neoznamujú len tak. To by musel aspoň naznačiť, prečo sa dostali zrovna k nemu. Aspoň naznačiť dôveryhodnosť atď. Neviem, ako je s tou jeho súčasnou pyramídou, ale možno týmto spôsobom zbiera sledovateľov a ponúka im potom medzi štyrmi očami tie jeho finančné produkty. S tou reštauráciou sa totiž zadlžil a je v exekúcii. V Čechách je neznámy, ale vyšiel s ním rozhovor v Paralmentních listech. By som ho tiež nepoznal, ale moja známa ho sleduje (mierne povedané) a pravidelne mi posiela jeho vlogy. Trepe tam neuveriteľné sprostosti. Nedávno mi tá známa hovorila, že rúti sa na nás finančná katastrofa a treba si vybrať všetky úspory z banky. Nepovedala, od koho to má, ale spozornel som, až som si prečítal ten rozhovor.
Možno sa mílim, ale ja ho považujem za klasického konšpirátora.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vizionar-ze-severu-Cech-...

vrbovčan

má cez poslanca Podmanického interné informácie zvnútra strany Smer. V minulom funkčnom období mu robil asistenta. Sám to však tajil a aj dnes sa k tomu veľmi nepriznáva. Potom sa zaplietol s aktívnou politikou na kandidátke strany vlasť. Začal robiť video blogy s komentovaním vnútornej politiky. Neviem ako ho Harabin bral, ale zrejme nebol jeho kôň. Jediné z toho vychádza, že bol kôň majiteľa strany. Vtedy zrejme sa dostal do polohy šedej eminencie, ktorá bude z pozadia riadiť stranu. Trošku mu to vliezlo do hlavy. To nie je kritika. Je to konštatovanie. Známe sú jeho výroky akože strana vlasť má potenciál 12% a podobné, ktoré teraz na mnohé otázky zapiera. Trochu sa zamotal v politickom súboji. Jedná sa o to, že pokiaľ nemal politické stranícke ambície, dalo sa jeho analýzam veriť. Teraz už je v podozrení, že straní. Straní je správne od slova strana.

vrbovčan

na tlačovke po zasadaní branno bezpečnostného výboru vyhlásil, že má v ruke dva dopisy od Milana Lučanského jeho matke a zrejme druhý manželke. Ministerku táto informácia evidentne zaskočila. Pritom Min. spravodlivosti tvrdí, že jeden list Lučanským poslaný "kedysi v polovici decembra" (tak sa vyjadril gen. riaditeľ väzenskej sústavy) dali posúdiť vyšetrovateľovi a verdikt bol doručený 31.12., teda až po jeho smrti. A neviem, či nezaskočila aj prokurátora a vyšetrovateľa. To napovedá, že Lučanský mohol poslať nejaké informácie za účelom, aby boli zverejnené v prípade jeho smrti. Radačovský ako skúsený človek informáciu o týchto listoch zverejnil na výbore. Aby nebolo možné ju spochybniť, zverejnil ju na výbore. Odmietol prezradiť, ako k nim prišiel a zároveň deklaroval, že ich poskytne gen. prokurátorovi. Dôležité je, že existencia týchto listov je zverejnená a nebude možné ju zatajiť.

https://youtu.be/fnDoO3gopNw?t=1197

vrbovčan

že zámer či bol taký? Len sa nevydaril. Veď Ty to píšeš.

vrbovčan

povedať, že Lučanský mal byť mŕtvy už 8.12.?

vrbovčan

jej vytkol, že v komisii je Saková a to bude príčina destabilizácie komisie.
Hádam niekto z alternatívnych novinárov by snáď už vzhľadom na správanie sa novinárov mal otočiť kameru na nich. Aby sme tej bande videli do ksichtov.

vrbovčan

že počet replikačných cyklov pre analýzu PCR testov je privysoký.

"Bežne sa uvádza, že počet cyklov množenia (amplifikácie) väčší ako 35 už nedáva spoľahlivé výsledky.

Podľa dostupných informácií sa dnes vo svete používa 40 aj viac cyklov (CT), čo znamená, že mnoho z „pozitívnych“ výsledkov testov sú v skutočnosti negatívne. Hovorí sa im aj „falošné pozitivity“.

Priznanie WHO
Tento problém dnes už oficiálne priznáva aj Svetová zdravotnícka organizácia vo svojom vyhlásení, že privysoké číslo CT bude mať za následok chybné výsledky PCT testov v podobe nadhodnotených „pozitívnych prípadov".

https://www.badatel.net/who-priznala-konecne-ze-pcr-testy-produkuju-falo...

Vyzerá to tak, že súčasné vysoké čísla pozitývnych nesymptomatických prípadov sú prípady po bezpríznakovom prekonaní choroby. Tí, čo sú hospitalizovaní sú starší ľudia.

vrbovčan

že pohreb bude v piatok o 14:00 v Štrbe.

vrbovčan

na FB skupine Všetci za Milana:

"Ak toto cita niekto kompetentny v suvislosti s unikom informacii z OCTK, rodina je/bola by akceptovala verejne uverejnenie lekarskej spravy. Predpokladame ze unik lekarskej spravy nastal az po smrti. K originalu sme sa stale nedostali ani s plnou mocou od otca kym este zil, nakolko plna moc nebola overena notarom. Akykolvek hon na informatora je uz bezpredmetny a s ucelom zastrasovania."

vrbovčan

rodinná priateľka Milana Lučanského. Zrejme videla lekársku správu, alebo ona aleno jej muž Milan Žitný rozprával s lekárom. V každom prípade na otázku zdroja v komentári odpovedala, že papier je papier. Je to tá moderátorka na TA3, ktorá mala rozhovor s bývalou prokurátorkou z Prešova.

"Vpáčené pravé oko do prínosnej dutiny a zlomenina očnicového oblúka. Pri operácii bolo treba vytlačiť oko naspäť na miesto. Po takomto zákroku ešte pacient pri neopatrnom nasadaní na vozík sa prevrátil aj s vozíkom a doudieral si hlavu.
Oficiálna verzia ministerstva je, že Milan Lučanský sa zranil pri páde na posteľ.
Vysvetlenie špecialistu špičkového pracoviska:
K takémuto úrazu, aký operovali ORL špecialisti z Ružomberka bolo treba hrubú silu. Úder pendrekom, alebo kop ťažkou topánkou. Pacient po takejto operácii v žiadnej nemocnici nemôže byť vystavený takej manipulácii, aby sa prevrátil s vozíkom naznak a dobil si hlavu.
Špecialista dodáva, že pri takomto úraze a páde na hlavu môže dôjsť postupne k opuchu mozgu a následne až ku kóme."

https://www.facebook.com/anka.lucaiova/posts/10218263417726137

vrbovčan

ale už to nejde držať v sebe. Bude vojna.
Tí už majú toľko na rováši a už si to aj uvedomujú, že po výmene vlády budú stíhaní. Preto sú nútení ísť do krajností. Na poslednej tlačovke Šeligu som si všimol, že jej účelom bolo vysvetliť, že ich strana nechcela ísť do krajnosti s igelitom. Vraj mali množstvo iných návrhov. Množstvo iných návrhov znamená čo? Že ich návrhy boli ignorované. Tým sa Šeliga chcel pred ľuďmi vyviniť. To znamená, že predsa len sa boja hnevu ľudí, čo nastane po ich odchode z vlády. Aj keď Šeliga je čím ďalej viac arogantnejší a v jeho nezrelosti sa donej vmanévroval sám, nedokázal byť pokornejší. Len ja som medzi slovami čítal priznanie a následné vyviňovanie sa.

vrbovčan

jeho dnešný status.

"Neviem posúdiť skutky, z ktorých bol obvinený, to už zrejme nikto nevyšetrí a dnes sa za tým patrí urobiť bodku."

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10221122843713188

vrbovčan

status Matoviča o jeho obave z vynášania vyšetrovacích spisov. Internetom sa šíri totiž informácia, že Lučanský vypovedal proti Lipšicovi a zrejme aj iných politikoch.

"ALE mám pocit, že tieto informácie by mali byť pred očami verejnosti skryté, kým nebude ukončené poctivé vyšetrovanie. Mám pocit, že takéto verejné prepieranie kľúčových výpovedí, zľahčuje život páchateľom a zásadným spôsobom zťažuje ťažkú prácu vyšetrovateľom ... a budem o tom hovoriť s kompetentnými."

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10221070839653119

vrbovčan

správu, že zranenie bolo zapríčinené potýčkou. Bodka. Táto verzia samozrejme vydržala len hodinu.

vrbovčan

lebo je to utajená záležitosť. V každom prípade v auguste minulý rok bol zadržaný Jaroslav Naď. Kvôli nejasnej príčine. To, čo bolo publikované, bola len legenda. Vraj sa pýtal niekoho z min. obrany na prípad Skripaľ. Predpokladám, že Vojenské obranné spravodajstvo zistilo, že Naď disponuje informáciami z prostredia niektorého vládneho orgánu. Alebo priamo z vlády. Ako je známe, Naď pracuje pre MI6. Čiže toto zistenie vzbudilo pozornosť a preto v septembri zasadala kvôli tomu Rada obrany štátu. Pellegríny sa vtedy nechal počuť, že Balciar mu vtedy priniesol veľmi závažné informácie. VOS predpokladalo možný hackerský útok na vládnu sieť a navrhlo namontovať tam tie krabičky. Zrejme za účelom zistenia zdroja útokov. Pelle vtedy spomenul aj spoluprácu s francúzkou vojenskou spravodajskou službou. Kvôli tomu zásahu do infraštruktúry siete museli zvolať Radu obrany štátu. Touto informáciou o inštalácii krabičiek (zrejme len dočasnej) disponovalo len VOS a úzky okruh ľudí bez administrátorov siete. Potom prišli voľby a prišla Remišová a nejaký užitočný idiot jej podsunul nejakú konšpiráciu. Samozrejme v nej hlavnú úlohu hral Pelle a Fico.

vrbovčan

Poznáte ma. Ja nestrieľam od brucha.

vrbovčan

je originál konšpirátor. Videl som jeho video, kde tvrdí, že chystá sa operácia Sting, v rámci ktorej prebehnú teraz začiatkom novembra zatýkania politikov v celej Európe. Je za tým deep state, Putin a Čína. Čistý blázon.

vrbovčan

politológ Jozef Lenč tvrdí, že prvotne prišli generáli za prezidentkou so žiadosťou, aby testovanie zrušila. Je to v čase 1:05:05.

https://www.ta3.com/clanok/1195868/otazniky-plosneho-testovania-plosne-t...

vrbovčan

Tak nie milión. Že vraj dva a pol milióna.

vrbovčan

"Minuli sa ovce."

vrbovčan

v lekáskych novinách.
"Nechápem, ako môže niekto nazvať moju štúdiu hoaxom."

https://lekarskenoviny.sk/index.php/2020/10/30/nechapem-ako-je-mozne-moj...

vrbovčan

U nás prázdno. No večer sa objavil oznam obecného úradu, že z 1459 potenciálnych obyvateľov sa zúčastnilo 1500. Ale vyzývajú na nedeľné testovanie, lebo veľká časť testovaných boli cudzí. To isté v susedných dedinách a aj média tak informujú. To znamená, že včerajších Matovičových 1 mil. by mohol sa zvýšiť len o nejakých dajme tomu 200 tis.
Koniec hlásenia.

vrbovčan

vraj podľa tohto článku používal neonacistickú symboliku vedome a zámerne. Dôvodom ale nebola propagácia nacizmu, ale tzv. querila marketing. Čiže vedomé upútavanie pozornosti na seba za účelom rozšírenia voličskej základne. Ja osobne nemám ku Kotlebovi žiadne predsudky. Ani kladné ani záporné. Musím však priznať, že jeho prejav v parlamente je vždy vecný. Nie je v ňom poznať ani náznak ideológie. Či už takej alebo onakej. Tento fakt potvrdzuje, že úvaha o querila marketingu je správna. Horšie je, že Kotleba nepredpokladal, že sa v justícii nájde partia, čo je v svojej úzkoprsosti schopná zájsť až tak ďaleko, neuvedomujúc si, že naštartujú politické procesy novodobej histórie.
Kto sa teraz odváži, v tejto vrcholne neslobodnej atmosfére, a podujme sa ešte pred pojednávaním odvolacieho súdu vyvolať nejakú polemickú diskusiu o nebezpečenstve pre spoločnosť vyplývajúcej z odsudzujúceho rozsudku.

https://hrot.info/sloboda-prejavu/2673-k-odsudeniu-kotlebu

vrbovčan

nemocnice v Malackách má 80 až 100 tis. obyvateľov. Na infekčnom oddelení je s korona chorobou hospitalizovaných 11 pacientov. To je 0,011% percentná chorobnosť. Toto je užitočný údaj. A nie penetrácia vírusu. Schválne sa vyhýbam výrazu infikovanosť.

vrbovčan

Máš pravdu. Názov grafu navádza tie dve čísla spočítať. Je tam 57 úrtí a 123 prípadov. "VÝSKYT PRÍPADOV SARI A ÚMRTÍ NA SARI PODĽA VEKOVÝCH SKUPÍN, SR, CHRÍPKOVÁ SEZÓNA 2018/2019"
To za prvé nehovorím o tomto tvojom článku. Hovorím všeobecne o médiach. Takto nekorektne to porovnávajú. A nie len médiá, ale napríklad aj Matovič. Ten furt melie o katastrofe lebo stúpa číslo infokovaných ako je to oproti chrípke nebezpečnejšie. To nakoniec tvrdíš aj Ty.

vrbovčan

O chrípkovej sezóne 2018/19. Je to dokument UVZ. Ten uvádza počet úmrtí 180 a výskyt chorôb 55 105/100 tis. obyvateľov. Čo je zhruba 160 tis. celkovo. Zarážajúce je, že u Covid sa operuje s číslom infikovaných a porovnáva sa s číslom výskyt choroby chrípky. Pritom sa neuvádza výskyt choroby u covid a naopak sa neuvádza počet infikovaných u chrípky. To je podozrivá manipulácia porovnávania dvoch čísel rôznej kategórie.

https://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/Vyhodnotenie_chripkovej_sezony_a_za...

vrbovčan

minulý rok v marci. Zimnica učite, horúčka, strata čuchu a chuti si už nepamätá. Doktor napísal najprv slabšie ATB, ako to vždy robí. Tie nezabrali, tak potom dal silnešie. Po troch týždňoch som bol v poriadku.
Prosím Normana, aby ma netroloval. Ďakujem.

vrbovčan

Môžem Ti ich vymenovať. Plus Ty.

vrbovčan

Začínaš preberať slovník sekty.

vrbovčan

ktorý nakoniec zostal sám.

vrbovčan

Hilsneriáda sa podobá Kočneriáde v mediálnom lynči podozrivého. Bodka. Ja za to nemôžem, že vo Wikipédii je Hilsner označený ako Žid. Inotaje hľadá Norman. A hneď ma aj nálepkuje. Pre Normana je výraz Žid asi červené súkno. Za to je nemôžem.

vrbovčan

a pomaly sa prepracuješ k pointe môjho komentáru. To už ale mňa nebude baviť.

vrbovčan

sa veľmi podobá kauze Hilsneriáda, ako ju vtedy pomenovali. Dnes večer majú o nej diskutovať Koróni s Vlkom. Jedná sa o to, že r. 1899 sa kdesi vo vtedajšom Rakúsku udiala vražda mladej ženy. Jeden z podozrivých bol mladý Žid Hilsner. Vtedajší antisemitský mediálny ošiaľ dohnal ľudí ešte pred súdom do lynču verejnou mienkou. Súd ho na základe nedostatočných dôkazov neodsúdil. Až ten druhý kasačný. Pod nátlakom verejnej mienky. Čo je ale podstatné. Vtedy ešte mladý Tomáš Masaryk sa oproti verejnej mienke podujal Hilsnera obhajovať. Zožal za to verejnú hanu. Všimnite si vyjadrenie Roberta Fica a jeho varovaní pred lynčom sudcov. Včera ho Monika Tódová už aj odštartovala na tlačovke predsedu špeciálneho súdu Jána Hrubalu. Myslime si o Ficovi, čo chceme, ale takto sa postaviť verejnej mienke, pokladám za hrdinstvo. V takýchto chvíľach sa ukazujú charaktery. Masaryk aj Fico sú štátnici.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Hilsneri%C3%A1da

vrbovčan

rozsudok smrti pre Andruskoa.

Stránky