vrbovčan

authenticated user

komentáre

vrbovčan

Ja mám nutkanie pustiť informáciu o kauze Naď. Ale nemám ju dostatočne overenú. Stala totiž sa jedna záhadná udalosť, ktorá termínmi sedí s obvinením i zrušením Naďa. Zatiaľ sa zdŕžam. Haha.

vrbovčan

bol dobrým smerom. Silné osobnosti si svoju nezávislosť a suverenitu presadia vždy vo výnimočnej situácii. Ale ja stále o tom chlapovi mám pochybnosti. Hlavne jeho styky s extrémistami z Denníka N. To bol krok vedľa. A stále neviem, čo vyviedol Gašpar, keď ho vlastne všetci hodili cez palubu. Vychádza mi to tak, že mimovládky, alebo teda aby to nebolo nekonkrétne pomenovanie, Demeš sa usiloval získať vplyv v polícii. Okrem iných represívnych zložiek. Tak útočili rovno na Gašpara. Možno mali pripraveného niekoho iného ako Lučanského, ale keďže sa nepodarilo, tak sa pokúšajú ovládnuť Lučanského.
Dnes dal na FB zaujímavé vyhlásenie: "... a som presvedčený, že nás ešte čaká veľmi zaujímavé predvianočné obdobie". Niečo sa ešte chystá.

vrbovčan

Husáka s Ficom nenapadlo. Ale dobre, že si ho dal. História je učiteľkou súčasnosti. V histórii sa dajú nájsť udalosti, ktoré nám napomôžu pochopiť procesy odohrávajúce sa v súčasnosti. Nikdy nemám nutkanie analizovať nejakú udalosť hneď, ako sa ju dozviem. Na to treba čas. Minimálne jednu prespatú noc. A aj niekoľko. Vo mne ten dokument nechal silnú stopu. A je určite z neho sa čo učiť. Zatiaľ zanechal len jednu myšlienku, ktorou sa zaoberám. Či sme my Slováci a Česi takí submisívni, alebo teda slovensky nechajúci sa vliecť dejinami, že vtedajší potentáti museli zosenilnieť, aby sa vymenila garnitúra? Je jedno či vtedajšia komunistická, lebo šak už sa hotovali, ako bolo v dokumente prezentované, alebo mimo vtedajšieho komunistického systému.
Neraz vzdychnem nad súčasným systémom pluralitných volieb. Že miesto toho aby súťaž vo voľbách vygenerovala elitu, vygenerováva čím ďalej tým horšie osoby. Ale keď to porovnám s minulým režimom, kde sa kádre vyberali v úzkom kruhu a naviac kruhu ľudí z jednej od populácie odtrhnutej, dnes sa tomu povie, bubliny, musím konštatovať, že súčasný systém je stále lepší, lebo je pomerne dostupnejší k obmene kádrov.
Zatiaľ toľko. Ten dokument treba pozrieť niekoľko krát.
Ešte sa pripomeniem s filmom Prípad Sloane. Popisuje pozadie loby štruktúr amerického kongresu. Kongresmani sú v ňom vyobrazení ako zamestnanci zbrojárskych firiem a tak sa k nim lobysti aj správajú. Niečo ako Kočner - Trnka.

vrbovčan

a povedať, prikázať poď sem, nechoď tam, ani my nevieme, čo sa stalo. Si zranená? Naprílad. Ona musela byť zmätená. A také čosi by jej prišlo vhod.

vrbovčan

a povedať, prikázať poď sem, nechoď tam, ani my nevieme, čo sa stalo. Si zranená? Naprílad. Ona musela byť zmätená. A také čosi by jej prišlo vhod.

vrbovčan

nehody v Prešove. Panelák bol v roku 2017 združením vlastníkov bytov rekonštruovaný a vrámci tejto rekonštrukcie odpojený od centrálneho vykurovania a vybudovaná kotolňa v bývalej kočíkárni. Tá podľa hasičov bola nedostatočne vetraná a preto nedali súhlas k projektu a tým aj prevádzkovaniu tejto kotolne. Hasiči tvrdia, že to bola príčina výbuchu. Keď totiž sa udiala ďaľšia fatálna vec, že kopáči narušili plynovú prípojku do tejto kotolne uloženú v betónovom žľabe, unikajúci plyn sa dostal týmto žľabom do "nevetranej" kotolne a z nej (možno otvorenými dverami) zaplnil schodiskový priestor až do najvyššieho poschodia.
koncentrácia plynu sa postupne zvyšovala až na pomer výbušný. To je 4 - 16% plyn/vzduch. Potom už stačilo zapnúť alebo vypnúť ktorýkoľvek elektrický vypínač.
Mňa ale maximálne dojali slová jednej obyvateľky, ktorá len o vlások unikla následkom výbuchu, keď v čase výbuchu sa nachádzala ešte vo vnútri paneláku, ale už bola na ceste von za účelom riešiť zápach od plynu. Rozhovor s ňou bol natočený TV JOJ pár hodín po výbuchu. Táto mladá žena ešte stále v šoku popisovala, ako po ceste von z paneláku nastal výbuch na horných poschodiach, vybehla von spolu s ostatnými ľuďmi celý bezradní nevedeli, čo sa deje, minimálne očakávali pomoc od okolostojacich ľudí. Tí však mali na starosti vytiahnuť mobil a natáčať video. Ten moment, keď to v tej reportáži popisuje je srdce mi trhajúci. Pozrite si to, prosím, toto video by sa malo použiť ako výchovný dokument.

Citujem mladú ženu:
"Keď som vyšla von nebolo mi všetko jedno. Ale ľudia nehnevajte sa! Vaša prvá starosť bola vytiahnuť mobilné telefóny a natáčať. Miesto toho, aby ste pomohli zúfalým ľuďom. Čo je toto za doba? Čo je toto za prístup?"

Čas 2:25

https://www.noviny.sk/krimi/494013-v-presove-vybuchol-plyn-v-bytovom-dom...

vrbovčan

Som šoku. Je to dokument s autentickými zábermi a čo je hlavné s bezprostrednými úprimnými výpoveďami svedkov. Neviem ako sa to mohlo autorom dokumentu podariť primäť respondentov dokumentu bez náznaku formálnosti vypovedať o udalostiach predošlých novembrovému prevratu. A sú to všetko ľudia z úplného centra diania. Dôkazom pravdivosti ich výpovedí je to, že sa jeden druhého obviňujú z rôznych rozhodnutí a činov. Sú to najvyšší funkcionári komunistického centra moci UVKSČ plus nejakí dôležití insideri. V skratke - Jakeš, Štepán, Hegenbart, Štrougalov poradca, Husákov poradca, Lenárt, režisér Svoboda a ďalší. Režisérovi Rouskovi sa podarilo stvoriť mimoriadne nestranný dokument, v ktorom popisuje udalosti predchádzajúce novembrovému prevratu s počiatkom u prezidenta Novotného a jeho náprotivku Chruščova. Tí dvaja uzavreli dohodu o tom, že na rozdiel od NDR, Poľska a Maďarska nebude na území Československa dislokované vojsko Červenej armády. A vraj to bol dôvod, že po nástupe tvrdej línie v ZSSR v osobe Brežneva, vyprodukovania udalostí Pražskej jari a následnej okupácie ČSSR. Gorbačov chcel tento Brežnevov krok aspoň deklaratívne odsúdiť, ale to už bol s Reaganom dohodnutý na ústupe vplyvu ZSSR zo strednej Európy. Treba si to celé pozrieť. Je to celé nabité prevratnými informáciami v podobe priznaní jednotlyvých aktérov. Napríklad režisér Svoboda priznáva, že pri jednej jeho profesnej filmárskej ceste v Moskve sa ho poradca Gorbačova spýtal na Václava Havla. Písal sa rok 1987. Jakeš sa priznáva, že chcel použiť ľudové milície, ale Štepán mu to zatrhol. Moskva mu vraj odkázala, že keby sa pokúsil použiť armádu, že jednotky Červenej armády zasiahnu v prospech demonštrantov. Jakeš taktiež priznáva, že vo vedeniach jednotlivých satelitných štátov strednej Európy bola nespokojnosť s Gorbačovom a pripravovali sa Gorbačovovi vysloviť verejne nespokojnosť a čakali, že v Moskve ho po tejto deklarácii vymenia.
Celkový ráz dokumentu má vypovedať o tom, že ako aj udalosti v roku 1968 a aj 1989 boli v réžii rusov samozrejme prostrednícstvo KGB a ŠTB.
Ešte perličku k ČT. Tento dokument zrejme produkovala ČT, čo vzhľadom k orientácii partie vedenia ČT24 je zvláštne. Bol ale odvysielaný na ČT2. Ovšem v archíve ho nenájdete. Aj subjekt, ktorý ho na YT nakopíroval očakáva jeho zablokovanie.
Som v šoku.

https://www.youtube.com/watch?v=wYuTwGCWrqk

vrbovčan

som ten film. Nesledujem vojnové filmy, ale ak je tam dobrý príbeh, pozriem.

vrbovčan

Špirko? Lebo ten už sa pokúšal o obvinenie Kaliňáka. Slušňáci mali hneď na začiatku na muške Kaliňáka, Gašpara, Fica. Pritom prokuratúru dlho nechávali na pokoji. Dokonca ani teraz im na Trnkovi nezáleží. Kováčik je v klídku.

vrbovčan

a spýtam sa Ťa na Tvoj názor. Nie za tým obvinením Ficove zlato? Nedeje sa niečo medzi Britániou a ...neviem kým všetkým. Zlato sťahujú aj Poliaci, Rakášúnia, Maďari a ešte ktosi. Fico zrejme má nejaké informácie. Spomínal zradu západných štátov v Mníchovskej dohode, krízu a vyzeralo akoby chcel len naznačiť niečo viac. Ja to ani nechcem vysloviť. V relácii Casus Belli som sa dozvedel na položenú otázku o Jaroslavovi Naďovi, že pracuje pre britskú službu krytú neziskovkou Integrity initiative. Je to neziskovka, ktorej účelom je antiruská a antičínska propaganda. Jej slovenská pobočka Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku je platená britskou a US ambasádou. Má to uvedené aj na svojej stránke.
https://slovaksecurity.org
Ich server napadli hackeri a zistili jej pozadie.
https://warsonline.slobodnyvysielac.sk/2018/12/18/antiruska-propagandist...
Pozrel som si stránku slovenského vojenského obranného spravodajstva. Okrem nejakých vyjadrení o súčasných pokusoch Naďa o diskreditáciu som sa tam dozvedel, že 1.októbra bol menovaný slovenský riaditeľ Kontrarozviedneho centra výnimočnosti NATO v Krakove.
http://vs.mosr.sk/vymenovanie_riaditela_CICOE/

vrbovčan

že to Kočner vyslovil a že teda Kuciaka odstránil subjekt, ktorý ho kŕmil informáciami. V tom prípade upriamujem pozornosť na ešte jeden výrok. Kuciakov. Vyslovený na prezentácii jeho práce na Panama papers na zhromaždení (nie je jasný účel a obsadenie) Nadácie otvorenej spoločnosti. Oni to video nazvali "Storytelling Ján Kuciak". Kuciak vo svojej naivite vysvetľuje, ako sa stretával s Pavlou Holcovou sám v "jej" byte. Samozrejme že slovo "jej" dávam do úvodzoviek. Dôvod že prečo sám vysvetľuje tým, že vraj Pavla povedala, že u novinárov je o tie údaje veľký záujem a ona ich chce poskytnúť hlavne jemu. A preto sa rozhodla, že k tomu pustí len jeho. Ak toto nie sú dve informácie, že Holcová konala v utajení, tak potom neviem čo.
Tu je ten Kuciakov výrok:

https://youtu.be/3BAVafHeyOU?t=427

vrbovčan

na tvoj komentár v archíve. Lebo veď tu to má sledovanosť. Písal si, že si nenašiel ten Kočnerov výrok v jeho prejave na jeho tlačovke. Ja som to nekontroloval, tak neviem. Ale dobre že si na to upozornil. Nepoznám príbeh Teleki, neverím jej bezhranične, len ju nejaký čas sledujem. Ona sa venuje hlavne Kočnerovým kauzám. Poctivo chodí na pojednávania a podľa jej článkov má dôvernejšie informácie. Až mi je to podozrivé. Ale ona je zásadne anti - systémová novinárka a jej informačný portál Hlavný denník vyzerá byť nezávislý.

vrbovčan

zriadila Dzurindova vláda. Už vtedy bola kritizovaná Harabinom a Mečiarom, že je to príprava na špeciálny prístup k politickým kauzám. Teda kauzám politikov. Pre ich zakrývanie. Mečiar vtedy povedal, že takýto justičný úrad založil aj Hitler.
Prokuratúra zatiaľ nemá priamy dôkaz na objednávku vraždy. Keby som si chcel trochu domýšľať, povedal by som, že ak chcete na niekoho hodiť vraždu, nájdete si okrem neho niekoho, koho tiež obviníte. Následne sa s ním pri vyšetrovaní dohodnete o vine a treste, či ako sa ten úkon volá, že sa prizná a dosvedčí vinu svojho domnelého spolupáchateľa. Za to mu bude odpustený trest a domnelý spolupáchateľ bude neprávom odsúdený za vraždu. Aj takto by sa dalo vysvetliť svedecstvo Zoltána Andruška.
Tiež mi nie je jasné, prečo Kočnerovi nezabavili telefón hneď pri zatýkaní.
A ešte jedna úvaha novinárky Jany Teleki. Vraj rozsudok nad Kuciakom nebol Kočnerom vyslovený jeho vyhrážkami, ale jeho vetou "P. Kuciak, ja zistím, kto Vás kŕmi informáciami."

vrbovčan

Čakra čakra. Omlúvam sa. Ono to bolo pred 12 rokmi. V chrbtici ich je vraj niekoľko. Atď..... Nepamätám viac.

vrbovčan

Ja som to hneď vtedy pochopil, že to je ich trik. Len som to tu nepopísal. Je to presne tak. Hlava je teplejšia ako dlaň a aj ako okolitý vzduch.

vrbovčan

Nikdy som sa tým nezaoberal. Bola to len epizóda 12 rokov dozadu. Sa mi marí, že bola nakreslená v podobe slimáku, na spodnom konci chrbtice.

vrbovčan

Som sedel pod stromom v tráve a popíjal kávu na folklórnom festivale na Detve. Pristúpila, pokývala hlavou a povedala, že ma pobolievajú kríže. že ona vie prečo. A začala hovoriť o karme. Potom vytiahla obrázok a ukazovala jednu z nich. Na konci chrbtice. Myslím, že to nazvala karma. Už si dobre nepamätám. Že vraj tých "kariem" "karmí" má človek viac. Už som vedel, ktorá bije. Ale vypočul som si. Zo zvedavosti. A popíjal kávu. Bolo to na verejnosti pri stánkoch. Použila na mňa aj jednu fintu. Citujem: "Položte si ruku dlaňou na vrch hlavy. Teraz ju dvihnite 5 cm. Že cítite chlad na dlani? Haha. V jednej chvíli som sa jej spýtal: "Vy ste...." Skočila my do reči. "Občianske združenie z Banskej Bystrice". Myslím, že vyhľadávajú osamelých ľudí. Manželka bola v aute si pospať. Kto učí o karme?

vrbovčan

niektorými z nich. Že vraj scientologovia, kamarát povedal podľa popisu.

vrbovčan

padá aj na sektu Otcov dom, ktorej bola členkou.

http://www.otcovdom.com/stanovisko-k-vrazde-violy-macakovej/

vrbovčan

tam v pozadí budú. Ešte pred voľbami a začiatkom jeho mandátu často spomínal Rakúsko. Zrejme je nemecky hovoriaci a mal príležitosť sa tam stretávať s ...neviem kým. Taktiež často bol pred voľbami v TA3, čiže tam bude pozadie Kmotríka. Potom už vo funkcií veľa hovoril o kúpeľnícstve a teraz o turistickom priemysle. Čo je v pozadí jeho stykov v Izraeli neviem nič. O jeho návštevách v Rusku tvrdí a o iných tvrdí, že on chce rozvýjať vzťahy na všetky svetové strany.

vrbovčan

že si to tu zlíznem. Haha. Ale v poriadku. Náhodou diskusia na tomto fóre je mimoriadne korektná ale pritom idúca na koreň veci.

https://www.cas.sk/clanok/486447/katrinec-obvinuje-andreja-danka-z-toho-...

vrbovčan

lebo je uchránená ostakizovaniu médiami. A to je dobre. Ver mi, že keby sa do nej pustili, poznal by si farbu jej spodného prádla. Zato o Dankovi vieš, že týral svoju partnerku a podobné hovadiny.
Za Slotu ešte neexistovala Kotlebova strana. Tá mu zobrala voličov.

vrbovčan

Veď potvrdzuješ môj komentár. Všetky blesky sťahuje na seba a ostatní sú v kľude za jeho chrbtom. Ak by Paška kandidoval na prezidenta, volil by som ho.

vrbovčan

komentáre na Kiskovom profile. 99% ľudí ho sprdli a tvrdia, že ho chceli voliť, ale nebudú. Dokonca mu začali jeho vlastní podporovatelia vytýkať jeho kauzy.
Politické strany by mali mať širokú členskú základňu a nejaký transparentný pluralitný systém výberu riadiacich a zastupujúcich kádrov. To je základ pre vygenerovanie čo najkvalitnejšieho výberu ľudí. Podľa takého výberu potom strana navonok aj vyzerá. Ak to tak nie je, je otázkou času, kedy voliči prekuknú, že poslanci nimi zvolení nie sú kvalitní vzdelaní ľudia, ale zastupujú tam svoje súkromné ciele. Snáď výnimkou v tomto je predseda, lebo to je človek, ktorému sa podarilo získať nejaký, nech sa nám to páči alebo nie, legálny alebo nelegálny zdroj financií. Pre správne fungovanie vo vrcholovej politike je vhodné, aby predseda bol človek, dokázal schytávať všetky ataky na stranu a chránil svoj tým v pozadí. Tým nie tak dokonale mediálne vyzretých ľudí, ale kvalitných odborníkov. Tam v straníckych štruktúrach sa rozhoduje o budúcnosti. Parlamentné voľby sú len veľká marketingová mašinéria.
Ktoré teda strany majú ako tak širokú členskú základňu? Vychádza Smer, KDH, SNS, Most, možno SMK, ĽSNS, PS sa snažia budovať.
Napísal by som čosi aj o SNS, ale mám obavu, že budem tu sprdnutý. Ja som ich nikdy nevolil, ale už som mal nutkanie sem tam. Podľa mňa poslanecký klub je plný dobrý kvalifikovaných ľudí, a pri tom skromných. A Danko im vytvára priestor pre kľud na ich drobnú mravenčiu prácu, lebo podujal sa na to, že bude schytávať útoky na SNS a nepustí ich ďalej. Kto sa na to pozrie takto hlbšie, uvidí Danka iného.

vrbovčan

medzi očami. Ale v tomto prípade musím povedať, že mu verím viac, ako volebným prieskumom. Teda neverím Kiskovým slovám, ale tomu, čo povie medzi riadkami. Lebo ten človek je tak priehľadný ako nikto.
A prekukli ho chvála bohu aj jeho potenciálni partneri. Preto nechcú volebnú koalíciu. On totiž má zaplatený Focus a MVK. Veď včera to prezradil, že sa s nimi radí. Tí mu dvihli jeho preferencie, neviem o koľko, ale reálne má tak 5%. No a teraz chce, aby podľa týchto kúpených preferencií sa zostavovala kandidátka. Tiež to včera prezradil, že strany nemajú toľko vhodných kádrov a preto sa treba dať dokopy a vybrať nejlepší výber. To znamená, že on podmieňoval na základe sfalšovaných prieskumov zostavovať vládu a kandidátku do parlamentu. A vo voľbách by sme sa skutočné Kiskove preferencie nedozvedeli.

vrbovčan

Len chce vysvetliť, že išla si proti tomu naproti. To nie je vina. To je konštatovanie. A keďže takých žien sú dnes stovky ba tisíce hlavne v anonymnom prostredí veľkého mesta, malo by to byť varovanie. Jej spôsob života, prostredie, v ktorom sa pohybovala, to že žila sama, teda keď nie s druhom ani rodičmi, vyvoláva v predátorskom mužskom egu nutkanie z pôžitku z ľahkej koristi. Ale samozrejme to neznamená, že žena je vinná tým, že si nenájde chlapa a túla sa sama životom. Tiež nesúhlasím s tým, aby sa teraz feministky sa vehementne ozývali a nebodal by chceli na celé mužské pokolenie hodiť kolektívnu vinu.
Na TA3 sa spomenula taká domnienka, či sa dotyčná nevyhrážala oznámením na polícii, čo mohlo naštartovať vôľu útočníka vraždiť. Ako to bolo v prípade Cervanovej. Ale samozrejme, že bolo skonštatované že v takej vypätej situácii je ťažko ženu vyniť, že tak urobila. Lebo to poníženie je v tej chvíli nekonečné a vyhrážka postihom je aspoň aká taká satisfakcia.

vrbovčan

Len som nechcel byť k českým čitateľom uštipačný. Ale predsa len Ťa trochu opravím. Svěrák je síce Vašáriovej krv, ale na ňu nemá. Ona asi trpí Dunning-Krugerovým syndrómom.

vrbovčan

Ten pomník už tam je. Je to tá pamätná tabuľa na Národní tříde.

Česi sú výnimočný komediantský národ. Myslím, že Hitler ich nazval Smejúce sa beštie. Spomínam si ako hlasovali za Cimrmana. Oni si dokážu urobiť prdel z vážnych vecí tak, že nie možné sa uraziť. A to je um. Ešte chcem pripomenúť zopár ich výnimočných kúskov: prezentácia Entropia v EU parlamete v štýle rebelart, trenky na hrade, Haškova paródia RU monarchie so slávnym Švejkovým výrokom "Na Belehrad".

Chcel som tým povedať, že tomu budúcemu pomníku aj verím. Niekedy v blízkej budúcnosti. Až pominie z tej akoby revolučnej ulice tá bojová partia, čo háji pamätnú tabuľu s holými rukami. Tam tá parta mi pripomína Foglarovu družinu Rychlých šípú.

vrbovčan

úvahu, že či to nebol včera na Národní komparz. Ja myslím, že nie. Tí ľudia vyzerali veľmi odhodlane. V 90-tych rokoch česká spoločnosť prežívala eufóriu z kapitalizmu, boomu podnikania a mysliac si, silno podporovaní médiami, že Češi sú vyvolení národ. To len komunizmus im zväzoval ruky a teraz sa rozbehnú na plné pecky a nastane raj. Nie že by Češi neboli šikovný národ. V umeleckej oblasti nemajú v širokom okolí zrovnanie. No v prvom desaťročí deficity rozpočtu hlavne pravicových vlád dosahoval hrozivých objemov. Špecialista v tomto bol Kalousek. Ten ale je mimoriadne schopný rétor a vždy sa dokázal zo svojich rôznych mimoriadnych daní "vylhat". Zprvu to bol peňazovod na Slovensko, potom komunisti, potom povodne atď. Pritom bordel na daňovom úrade narastal. Proste podnikateľ bol nedotknuteľný a preto bolo treba dojiť iné subjekty. V celej Európe krútili hlavami, že tam ešte nefungujú ani daňovým úradom kontrolované registračné pokladne. Vrchol bola metanolová kauza. Proste colné úrady boli totálne zkorumpované. Nutne musela prísť nejaké reforma výberu daní. zdroje príjmov kruhov, ktoré bohato využívali úniky DPH a z nich korumpovali pravicové strany, vyschli. Za kampaňou, ktorú organizujú proti Babišovi, je prinavrátenie starých poriadkov. Aj keď sa zdá, že Babišom táto súčasná kampaň nepohla, nie je to tak. Všimnite si, že Babiš vystupuje čoraz neistejšie až ustráchane. Analogické so Slovenskom alias Ficom. Samozrejme, že šance sa chytil v ústraní číhajúci tretí sektor.
Nech mi to Česi odpustia, ja ich pokladám za veľmi invenčný národ v tomto predčiaci aj ktorýkoľvek rozvinutý a bohatý národ. Ale to po klausovskom narcisovskom období musel prísť niekto ako Zeman a Babiš, aby im ukázal realitu.
Ešte jednu vec si dobre pamätám. Keď vrcholila matanolová kauza a už vtedy sa vedelo o 49 otrávených ľuďoch, sa zišli na Morave česká a slovenská vláda. A český premiér Nečas symbolicky v zmysle českého humoru, miesto toho aby sa za svoj bordel u colňákov hanbil, provokačne ako aperitív podával tvrdý alkohol.

vrbovčan

Malá má traumu na celý život. Ja ho moc neobľubujem. Ale držím mu palce. Kvôli ODS-ákom. Tí majú nebetyčné ego. Za Topolánka a Nečasa bezmedzne kradli. Teraz spolu s Kalouskom tvrdia, že už nebudú kradnúť a organizujú pohon na Babiša.
O rozpredaji pôdy na Ukrajine nič neviem, ale tam je to možné. Tí sú v absolutnom rozklade. Momentálne sebazničujúco robia všetko preto, aby im Rusi zavreli plyn.
Inak s tým pietnym miestom na Národní tříde je to riadny bizár. Česi sa chodia pokloniť na miesto, kde agent tajnej služby režimu, ktorého porážku v ten deň oslavujú, predstieral smrť. To je bizár. V tomto prekonali komunistov. To stými sviečkami a spontánnou pietou možno súvisí aj s tým, že Česi sú ateisti a chýba im príležitosť vyjadriť pátos. Mne tento pražský zvyk príde ako novodobé náboženstvo. Ich ateizmus súvisí s ich násilnou rekatolizáciou, ktorá prerástla do kryptoateizmu a naplno sa prejavila po 89-tom.

vrbovčan

traumu na celý život. Ja ho moc neobľubujem. Ale držím mu palce. Kvôli ODS-ákom. Tí majú nebetyčné ego. Za Topolánka a Nečasa bezmedzne kradli. Teraz spolu s Kalouskom tvrdia, že už nebudú kradnúť a organizujú pohon na Babiša.
O rozpredaji pôdy na Ukrajine nič neviem, ale tam je to možné. Tí sú v absolutnom rozklade. Momentálne sebazničujúco robia všetko preto, aby im Rusi zavreli plyn.

vrbovčan

zobrazuje.
Besnenie davu v Prahe. Ako inak, na ich posvätnom mieste Mekke Zamatovej.

https://www.facebook.com/volimtrikoloru/videos/1482300221927675/?t=0

Spoločnosť sa radikalizuje. Teraz som sa dozvedel, že Kalouskovi skandovali.

vrbovčan

ako provinčný národ. Oslavujeme udalosti, ktoré sa udiali v iných národoch. Korunovačné slávnosti, boľševickú revolúciu v Rusku, teraz tzv. Zamatovú revolúciu. Pozrel som si záznam toho slávnostného koncertu. A môžem povedať, že s uspokojením som zkonštatoval, že vzhľadom k úrovni a účasti je oslava tejto pražskej udalosti v absolútnom útlme. Porovnajte si to napríklad so SNP. Je to niekoľkodenný program plný produkcií slovenskej kultúry, ani nehovorím o folklóre, ktorý má svetovú úroveň, medzinárodná účasť na diplomatickej i vládnej úrovni, vojenská prehliadka, výstavy atď. A hlavne masová návštevnosť.
Nech už je pre niekoho akokoľvek táto historická udalosť kontroverzná, je dobré, že sa takto dôstojne pripomína.

vrbovčan

Ups! Opravujem.
tzv. zamatovej revolúcie k februárovému pražskému prevratu 1948. Neviem, či to popíšem presne. Komunisti ako súčasť povojnovej vlády vyvolali vládnu krízu. Alebo, tiež jej boli účastní. Nekomunistický ministri podali demisiu a očakávali od prezidenta, že ju rozpustí a vyhlási predčesné voľby. Klement Gotwald pomocou odborov zvolal demonštráciu na Staromestské námestie. Tým donútil prezidenta Beneša menovať rekonštruovanú vládu doplnenú o komunistov a podať demisiu. Bodka. Komunisti toto 40 rokov oslavovali ako Februárové udalosti. Ani oni si ale nikdy toto nedovolili nenazvať revolúciou.

vrbovčan

prišli na traktoroch, rozdávajú sa odznaky, mladí moderátori, požiadavky na odstúpenie členov vlády a premiéra, ostatné požiadavky všeobecné vágne. Aká podoba s Bratislavou. ČT24 - Praha Letná.
Jeden rukopis. Ide len o rozbitie V4? Prečo nie aj Rumunsko, Bulharsko? Pobaltské štáty majú. Poľsko, Maďarsko, Srbsko načaté.

vrbovčan

O pár dní Fico zaútočí. Nie nadarmo povedal, že o ňom niečo vie a nie nadarmo mu pripomenul, ako odstavil Dzurindu. Radačovský povedal, že v Poprade sa o ňom kadečo vie.
Fico si vybral jedného zo skupiny (na seba neútočiacej), tú oddelí od ostatných aby na ňu zaútočil. Oni síce sa dohodli, že nebudú na seba útočiť, ale dohoda neplatí pre médiá, ktoré majú pod palcom. V prípade PS je to Denník N. Kiska im tam aj tak žere nervy, lebo bez adekvátnych preferencií chce po nich, aby mu nechali líderstvo v koalícií. On ich klame svojimi zaplatenými priezkumami, ale veď oni vedia, že nemá ani 5%. Až sa Fico do neho cez médiá oprie, budú nútení ho odkopnúť. A to urobia cez Denník N. Samozrejme, že ho budú verejne brániť. Lebo šak neútočia.

vrbovčan

"Na jednu vec Vás však musím, pani Remišová, v dobrom upozorniť. Ja som v Poprade ako sudca pôsobil dlhé roky. Je teda logické, že viac ako iní, keď nie najviac, veľa viem, veľa vecí poznám, mnohými faktami disponujem, poznám mnoho ľudí a to viac ako ktokoľvek iný na Slovensku. Možno, že je pre mnoho ľudí a možno aj pre Vás veľmi dobré, že nezapájam sa žiadnym spôsobom do špinavých praktík politického boja na Slovensku a nezaoberám sa „zvláštnymi“ pozemkovo-právnymi vzťahmi pod Tatrami, ktoré, verte mi, perfektne ovládam."

vrbovčan

si polemizovať na túto tému. Len ma zaujala.
Neviem, či som Ťa správne pochopil. Veda si nevie vysvetliť taký enormný vývin mozgu? Ani kedy a za akých okolností sa oddelil od ostatných primátov, pričom opice zostali na svojej vtedajšej úrovni?

vrbovčan

je najprastarejšia časť mozgu pochádzajúca zdedená po dinosauroch. V nej sa na základe zmyslových podnetov generuje strach a vydáva pokyny k úteku alebo boju. Tieto procesy sa dejú podvedome. Sú to vlastne len emócie. Neriadené myšlienkové procesy. Dinosaury iný mozog nemali. Takto to popisuje psychiatrická veda. Príkladom je, že v prípade nebezpečenstva pri šoférovaní auta, skočíte na brzdu a až po pol sekunde si uvedomíte to nebezpečenstvo. Uvedomujete si ho ale už v inej časti mozgu. V tej, ktorú obsahujú len ľudia. Informácia o nebezpečenstve ústi najprv do amygdaly až potom do ľudského mozgu s nejakým oneskorením. Problém s osobami s poruchou osobnosti, ľudovo psychopatmi, je v tom, že oni si strach neuvedomujú. Čiže spojenie amygdaly s ostatnými časťami mozgu je nefunkčné. Proste neuvedomujú si strach. Osoby takého typu sa stávajú vodcami, manažérmi, a tak podobne. Ich podiel v populácii je 1%.
Dobre to popisuje skúsený český psychiater Radkin Honzák. Dobre sa počúvajú jeho prednášky, lebo má neuveriteľný dar reči.
Prehistorický antropológovia, myslím, stále ešte nemajú prebádaný vývin človeka. Americký psychiater Joshua Green tvrdí, že vývoj civilizácie je nelineárny. Posledných 70 tis. rokov pokročil len nepatrne, ale posledných 10 tis. rokov prekonal enormný vývin.

https://www.youtube.com/watch?v=r7TeFBj9lT0

vrbovčan

V tom prípade sa prevrat podaril. Ale nám voličom má ísť o pozitívne programy. Nie likvidácia ich nositeľa. Či už toho, alebo onoho tábora. Znie to strašne naivne?

vrbovčan

je ešte skoro na také myšlienky. Skoro aj napriek včerajšej informácii, že sa chystajú kriminalizovať Kočnerovho advokáta. To je už vážny krok smerom k totalite. Komorou advokátov. S mediálnou podporou, lepšie povedané pod hrozbou potenciálneho mediálneho lynču, Denníkom N. To by znamenalo, že prípad objednávky vraždy nie je až tak jednoznačný? Objavujú sa čím viac úvahy o ešte vyššom objednávateľovi. Teda okrem Haščáka. Ale to len bokom.
Náznaky trendu k totalite, totalite riadenej cez média, ešte stále nezakladajú nutnosť prikloniť sa vo voľbách k radikalizácii politickej scény. V zmysle Rafajovho článku, o to im ide. Radikalizovať spoločnosť. Ich radikalizáciou, vyvolať radikalizáciu na druhej strane.
Do volieb je ešte času dosť. Ešte sa toho udeje veľa. Nechcem privolávať čerta. Tiež sa vyťahujú rôzne úvahy, že okolo zmeniek ako takých, všetkých, sa deje príliš veľa úmrtí, aj vrážd aj samovrážd. Počnúc od Duckého, cez Valka, Langoša, Majchráka, možno aj Rýpal atď. Proste usvedčením a odsúdením Kočnera v spoločnosti zostanú pochybnosti. Nekľud v spoločnosti bude pokračovať aj po voľbách a bude destabilizovať aj budúcu vládu.
Máš pravdu, že Glváča si mal Smer poriešiť vo vnútri strany, cez vnútrostranícke mechanizmy. Áno. Veľká strana je zárukou správneho výberu ľudí do reprezentatívnych funkcií. Už tam sa stala chyba. Pri tvorení kandidátky. To ide na vrub Fica.

vrbovčan

Dnes o tom píše Rafaj. Cieľom mediálneho honu na voliča je jeho rezignácia. A čo keď je to len, popri inom, popri tom inom prvoplánovom, využitie situácie na očistenie Smeru. Nepoznám pozadie Glváča, ale nejaká kritika sa na neho šušká aj z vnútra. Ako krajského predsedu ho nectí rezignácia Smeru na komunálne a regionálne voľby.

vrbovčan

Aj na lodi v La Vallete.
Ľubov! Čo takto do viedničky na kávičku?
Brrr. Striaslo ma. Lebo už len čítať takúto intímnu komunikáciu je vskutku hanebné. Myslím to vážne.

vrbovčan

nejaký policajný psychológ už analyzoval Kočnerovu vetu z tejto komunikácie ako komentár z mediálnych výstupov po vražde: "Tak už som nie len dpháčkar, ale aj vrah." Píše to osobe, ktorá je dôverná známa, ba dokonca osobe, ktorej sa chodí vyžaľovať. Ona bola (je jediný jeho dôverný priateľ). Sám priznáva, že ku svojmu okoliu, zrejme okrem nej, prechováva nedôveru. Preložme to do zrozumiteľnej reči. Svojmu dôverníkovi sa vyžaluje, že novinári o ňom tvrdia, že je vrah. To by podporovalo úvahy, že vrahom nemôže byť. Na druhej strane nezdôveruje sa úplne so všetkými činnosťami. Sem tam len povie, že "mám jednanie", "mám ešte niečo" a pod. A v jednom momente jej priznáva, že nechce jej hovoriť príliš o sebe, lebo by to bolo len o ňom a on nechce byť vo vzťahu dominantný. Ona nie je hlúpa a predpokladám, že za 10 rokov ich partnerstva, by nejaké tajomné (dajme tomu spravodajské) pozadie vypozorovala.
Potom je spústu technických otázok. Ale Tvoj článok nie je o inom. O motíve. V tom máš pravdu. Nemohol ho nejaký Kuciak rozhádzať. Jeho nie. Ale niekoho iného. Zatiaľ sú všetky dôkazy len nepriame, by dokonca sa pridalo nedôveryhodné potenciálne kúpené svedecstvo. Andruszkove nedôveryhodné svedecstvo Kočnerovu vinu len viac spochybňuje.

vrbovčan

Len treba nechať stroviť. Videli ste film "Bony a klid". Natočený na sklonku 80-tych rokov. Teda za oných čias. Postavu, čo hral Roman Skamene mi veľmi pripomína Marian Kočner. Teda až teraz po prečítaní.
Každý máme v živote, hlavne profesnom, nejakú autoritu. Aj niekoľko. Zvyčajne je to kontrolná inštitúcia a zákazník. Kto pracoval vo výrobnej a obchodnej spoločnosti, dobre to pozná. Tak to v správnej spoločnosti má byť. O čo ide. Nuž o to, že tento mechanizmus Ťa udržuje v nejakých etických limitoch. A keď u teba takýto mechanizmus neexistuje, teda tvoja činnosť sa vymkla verejnej kontrole, dopadne to asi takto. Kočner totiž žiadnu autoritu nikde vo svojom okolí nemal. Aj ten Haščák mu bol len jeden z jeho obchodných partnerov. Asi by sa bez neho minul. Ale mal na neho veľký vplyv. Takýto človek sa postupne, v podvedomí, alebo teda neuvedomelo, neriadene stráca zábrany.
Tá komunikácia objednávku vraždy nedokazuje. Ale ani sa nedá podľa nej vylúčiť. To skôr popisuje Kočnerov stav mysle popísaný vyššie.

vrbovčan

máš pravdu. To som nechápal. Asi Procházka masívne ingeroval, aby dali dolu všetky opozičné a odradili voličov od nich a priklonili sa Sieti. Tým pádom museli preferencie kdesi dvihnúť. Smeru a Sieti. Relevantných agentúr sú na Slovensku dve, tri. Neviem, čo sa stalo s tou Haulíkovou MVK. Tí teda merali zásadne podľa želania zadáveteľa. A neviem, čo je s Baránkovou Polis. Nepraštil s tým? V tom prípade zostal už len Fokus. To je monopol. Tie ostatné sa objavia len pred voľbami. To hádam nie je treba komentovať. Tam v 2016 nesedelo skoro nič. OĽaNO, SAS a ĽSNS boli podhodnotené, Sieť, KDH a Smer nadhodnotené. No katastrofa. Pamätáš na rozhovor Matoviča s Procházkom pred prezidentskými voľbami? Fokus nazývali "Kiskov Fokus". Katastrofa. To by sa malo nejak reguľovať. Ich zákazníci sú politické strany a nie voliči. Čiže voči voličom nie sú nijak zodpovední za kvalitu ich produktu.

vrbovčan

že smer má 25. Stále. Prieskumy sa neustále falšujú. Pamätáš Sieť. Tuším 16. Tesne pred voľbami. Vo voľbách 6? Oni si dávajú robiť prieskumy pre seba. A podľa toho sú nervózni. Sleduj Matoviča čo stvára. Lebo jeho prieskum mu merá 5 alebo koľko. Tento proces, čo sa deje, je dobrý na to, že strany sa očistia. Viď SAS, Matovičovci, Smer tiež a vlastne u všetkých sa škatule hýbu. Poslanci teraz prebiehajú, lebo spory vo vnútri strán sa vyhrocujú, lebo teraz sa robia kandidátky. Nakoniec Glváča možno má na svedomí niekto zo Smeru, lebo nedokázali mu to inak povedať. Oni na seba všeličo vedia a vydierajú sa.

vrbovčan

jednodzačne odmietol Matoviča. Ten mu to potom spočítal. Zobrali ho teraz napriek tomu, že vedia, že ich tam bude rozbíjať. Lebo potrebujú jeho poslanecké hlasy.

vrbovčan

Už som to tu kdesi písal. Mal prejav v Starej bystrici. Povedal: "...a ešte toto Vám musím povedať. Lebo šak čas beží". Má k osemdesiatke. A má potrebu ešte čosi povedať. Lebo šak dar reči má. To sa musí uznať. No a volebný líder má pred voľbami nejaké príležitosti sa dostať do médií. Inak asi vie, že nemá šancu. Len ho tam nejakí ľudia tlačia.

vrbovčan

ako PS, Spolu, Kiska, KDH zrazu pred dvomi týždňami pribrali na tlačovku Sulíka, Matoviča, Kollára? Hoci pred tým odmietali pred a po volebnú spoluprácu s nimi? Čo to znamená? Že preferencia sa nevyvíjajú tak, ako predpokladali. Zrejme Kiska sľuboval, že oni len začali robiť kampaň a budú mať viac a nevyšlo.

Stránky