vrbovčan

komentáre

vrbovčan

oslovený firmou Bio Senzor. Pretože koncom augusta dal tajomný status, že o pár týždňov čaká Slovensko veľký deň. A že škoda, že nemôžem o tom zatiaľ viac povedať, ale bude to veľký deň pre Slovensko.
10 rokov mal plnú hubu korupcie a po pár mesiacoch vo vláde neodolal prvému obchodníkovi. Sulík si toto zrejme uvedomuje, a myslím, že nie len on, a preto všemožným spôsobom sa nakupovaniu ďalších dodávok vyhýba.

vrbovčan

príčin prejavov sympatii k Matovičovi je ego. Ľudia všeobecne si neradi priznávajú chybu a to dokonca podvedome. Podvedome si hľadajú dôvody ako sa držať svojej pravdy. Najmä ak ju v minulosti verejne prezentovali.
Jedným z tých, čo sa spamätali je Ján Baránek. Len to verejne nepríznáva (zatiaľ), že sa mílil. Ale tie jeho videá sú plné frustrácie tak hrozivej, že vyzerá, ako by si chcel ublížiť.
Ešte by som chcel zdôrazniť, že neochota samemu sebe priznať, že sa mílil je všeobecná. Teda aj moja, Tvoja atď.

vrbovčan

majiteľ reštaurácie, ktorý sa potom dal na pyramídový systém zo Švajčiarska predávajúci nejakú neznámu digitálnu menu. On tvrdí, že chodí prednášať na tie ich sektárske zrazy. Takže asi je rétoricky zdatný. Ale v jeho prejave je ľahko poznať, ako dramatizuje a zároveň aj obkecáva, aby bol jeho prejav obsiahly. Hen také informácie sa neoznamujú len tak. To by musel aspoň naznačiť, prečo sa dostali zrovna k nemu. Aspoň naznačiť dôveryhodnosť atď. Neviem, ako je s tou jeho súčasnou pyramídou, ale možno týmto spôsobom zbiera sledovateľov a ponúka im potom medzi štyrmi očami tie jeho finančné produkty. S tou reštauráciou sa totiž zadlžil a je v exekúcii. V Čechách je neznámy, ale vyšiel s ním rozhovor v Paralmentních listech. By som ho tiež nepoznal, ale moja známa ho sleduje (mierne povedané) a pravidelne mi posiela jeho vlogy. Trepe tam neuveriteľné sprostosti. Nedávno mi tá známa hovorila, že rúti sa na nás finančná katastrofa a treba si vybrať všetky úspory z banky. Nepovedala, od koho to má, ale spozornel som, až som si prečítal ten rozhovor.
Možno sa mílim, ale ja ho považujem za klasického konšpirátora.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vizionar-ze-severu-Cech-...

vrbovčan

má cez poslanca Podmanického interné informácie zvnútra strany Smer. V minulom funkčnom období mu robil asistenta. Sám to však tajil a aj dnes sa k tomu veľmi nepriznáva. Potom sa zaplietol s aktívnou politikou na kandidátke strany vlasť. Začal robiť video blogy s komentovaním vnútornej politiky. Neviem ako ho Harabin bral, ale zrejme nebol jeho kôň. Jediné z toho vychádza, že bol kôň majiteľa strany. Vtedy zrejme sa dostal do polohy šedej eminencie, ktorá bude z pozadia riadiť stranu. Trošku mu to vliezlo do hlavy. To nie je kritika. Je to konštatovanie. Známe sú jeho výroky akože strana vlasť má potenciál 12% a podobné, ktoré teraz na mnohé otázky zapiera. Trochu sa zamotal v politickom súboji. Jedná sa o to, že pokiaľ nemal politické stranícke ambície, dalo sa jeho analýzam veriť. Teraz už je v podozrení, že straní. Straní je správne od slova strana.

vrbovčan

na tlačovke po zasadaní branno bezpečnostného výboru vyhlásil, že má v ruke dva dopisy od Milana Lučanského jeho matke a zrejme druhý manželke. Ministerku táto informácia evidentne zaskočila. Pritom Min. spravodlivosti tvrdí, že jeden list Lučanským poslaný "kedysi v polovici decembra" (tak sa vyjadril gen. riaditeľ väzenskej sústavy) dali posúdiť vyšetrovateľovi a verdikt bol doručený 31.12., teda až po jeho smrti. A neviem, či nezaskočila aj prokurátora a vyšetrovateľa. To napovedá, že Lučanský mohol poslať nejaké informácie za účelom, aby boli zverejnené v prípade jeho smrti. Radačovský ako skúsený človek informáciu o týchto listoch zverejnil na výbore. Aby nebolo možné ju spochybniť, zverejnil ju na výbore. Odmietol prezradiť, ako k nim prišiel a zároveň deklaroval, že ich poskytne gen. prokurátorovi. Dôležité je, že existencia týchto listov je zverejnená a nebude možné ju zatajiť.

https://youtu.be/fnDoO3gopNw?t=1197

vrbovčan

že zámer či bol taký? Len sa nevydaril. Veď Ty to píšeš.

vrbovčan

povedať, že Lučanský mal byť mŕtvy už 8.12.?

vrbovčan

jej vytkol, že v komisii je Saková a to bude príčina destabilizácie komisie.
Hádam niekto z alternatívnych novinárov by snáď už vzhľadom na správanie sa novinárov mal otočiť kameru na nich. Aby sme tej bande videli do ksichtov.

vrbovčan

že počet replikačných cyklov pre analýzu PCR testov je privysoký.

"Bežne sa uvádza, že počet cyklov množenia (amplifikácie) väčší ako 35 už nedáva spoľahlivé výsledky.

Podľa dostupných informácií sa dnes vo svete používa 40 aj viac cyklov (CT), čo znamená, že mnoho z „pozitívnych“ výsledkov testov sú v skutočnosti negatívne. Hovorí sa im aj „falošné pozitivity“.

Priznanie WHO
Tento problém dnes už oficiálne priznáva aj Svetová zdravotnícka organizácia vo svojom vyhlásení, že privysoké číslo CT bude mať za následok chybné výsledky PCT testov v podobe nadhodnotených „pozitívnych prípadov".

https://www.badatel.net/who-priznala-konecne-ze-pcr-testy-produkuju-falo...

Vyzerá to tak, že súčasné vysoké čísla pozitývnych nesymptomatických prípadov sú prípady po bezpríznakovom prekonaní choroby. Tí, čo sú hospitalizovaní sú starší ľudia.

vrbovčan

že pohreb bude v piatok o 14:00 v Štrbe.

vrbovčan

na FB skupine Všetci za Milana:

"Ak toto cita niekto kompetentny v suvislosti s unikom informacii z OCTK, rodina je/bola by akceptovala verejne uverejnenie lekarskej spravy. Predpokladame ze unik lekarskej spravy nastal az po smrti. K originalu sme sa stale nedostali ani s plnou mocou od otca kym este zil, nakolko plna moc nebola overena notarom. Akykolvek hon na informatora je uz bezpredmetny a s ucelom zastrasovania."

vrbovčan

rodinná priateľka Milana Lučanského. Zrejme videla lekársku správu, alebo ona aleno jej muž Milan Žitný rozprával s lekárom. V každom prípade na otázku zdroja v komentári odpovedala, že papier je papier. Je to tá moderátorka na TA3, ktorá mala rozhovor s bývalou prokurátorkou z Prešova.

"Vpáčené pravé oko do prínosnej dutiny a zlomenina očnicového oblúka. Pri operácii bolo treba vytlačiť oko naspäť na miesto. Po takomto zákroku ešte pacient pri neopatrnom nasadaní na vozík sa prevrátil aj s vozíkom a doudieral si hlavu.
Oficiálna verzia ministerstva je, že Milan Lučanský sa zranil pri páde na posteľ.
Vysvetlenie špecialistu špičkového pracoviska:
K takémuto úrazu, aký operovali ORL špecialisti z Ružomberka bolo treba hrubú silu. Úder pendrekom, alebo kop ťažkou topánkou. Pacient po takejto operácii v žiadnej nemocnici nemôže byť vystavený takej manipulácii, aby sa prevrátil s vozíkom naznak a dobil si hlavu.
Špecialista dodáva, že pri takomto úraze a páde na hlavu môže dôjsť postupne k opuchu mozgu a následne až ku kóme."

https://www.facebook.com/anka.lucaiova/posts/10218263417726137

vrbovčan

ale už to nejde držať v sebe. Bude vojna.
Tí už majú toľko na rováši a už si to aj uvedomujú, že po výmene vlády budú stíhaní. Preto sú nútení ísť do krajností. Na poslednej tlačovke Šeligu som si všimol, že jej účelom bolo vysvetliť, že ich strana nechcela ísť do krajnosti s igelitom. Vraj mali množstvo iných návrhov. Množstvo iných návrhov znamená čo? Že ich návrhy boli ignorované. Tým sa Šeliga chcel pred ľuďmi vyviniť. To znamená, že predsa len sa boja hnevu ľudí, čo nastane po ich odchode z vlády. Aj keď Šeliga je čím ďalej viac arogantnejší a v jeho nezrelosti sa donej vmanévroval sám, nedokázal byť pokornejší. Len ja som medzi slovami čítal priznanie a následné vyviňovanie sa.

vrbovčan

jeho dnešný status.

"Neviem posúdiť skutky, z ktorých bol obvinený, to už zrejme nikto nevyšetrí a dnes sa za tým patrí urobiť bodku."

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10221122843713188

vrbovčan

status Matoviča o jeho obave z vynášania vyšetrovacích spisov. Internetom sa šíri totiž informácia, že Lučanský vypovedal proti Lipšicovi a zrejme aj iných politikoch.

"ALE mám pocit, že tieto informácie by mali byť pred očami verejnosti skryté, kým nebude ukončené poctivé vyšetrovanie. Mám pocit, že takéto verejné prepieranie kľúčových výpovedí, zľahčuje život páchateľom a zásadným spôsobom zťažuje ťažkú prácu vyšetrovateľom ... a budem o tom hovoriť s kompetentnými."

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10221070839653119

vrbovčan

správu, že zranenie bolo zapríčinené potýčkou. Bodka. Táto verzia samozrejme vydržala len hodinu.

vrbovčan

lebo je to utajená záležitosť. V každom prípade v auguste minulý rok bol zadržaný Jaroslav Naď. Kvôli nejasnej príčine. To, čo bolo publikované, bola len legenda. Vraj sa pýtal niekoho z min. obrany na prípad Skripaľ. Predpokladám, že Vojenské obranné spravodajstvo zistilo, že Naď disponuje informáciami z prostredia niektorého vládneho orgánu. Alebo priamo z vlády. Ako je známe, Naď pracuje pre MI6. Čiže toto zistenie vzbudilo pozornosť a preto v septembri zasadala kvôli tomu Rada obrany štátu. Pellegríny sa vtedy nechal počuť, že Balciar mu vtedy priniesol veľmi závažné informácie. VOS predpokladalo možný hackerský útok na vládnu sieť a navrhlo namontovať tam tie krabičky. Zrejme za účelom zistenia zdroja útokov. Pelle vtedy spomenul aj spoluprácu s francúzkou vojenskou spravodajskou službou. Kvôli tomu zásahu do infraštruktúry siete museli zvolať Radu obrany štátu. Touto informáciou o inštalácii krabičiek (zrejme len dočasnej) disponovalo len VOS a úzky okruh ľudí bez administrátorov siete. Potom prišli voľby a prišla Remišová a nejaký užitočný idiot jej podsunul nejakú konšpiráciu. Samozrejme v nej hlavnú úlohu hral Pelle a Fico.

vrbovčan

Poznáte ma. Ja nestrieľam od brucha.

vrbovčan

je originál konšpirátor. Videl som jeho video, kde tvrdí, že chystá sa operácia Sting, v rámci ktorej prebehnú teraz začiatkom novembra zatýkania politikov v celej Európe. Je za tým deep state, Putin a Čína. Čistý blázon.

vrbovčan

politológ Jozef Lenč tvrdí, že prvotne prišli generáli za prezidentkou so žiadosťou, aby testovanie zrušila. Je to v čase 1:05:05.

https://www.ta3.com/clanok/1195868/otazniky-plosneho-testovania-plosne-t...

vrbovčan

Tak nie milión. Že vraj dva a pol milióna.

vrbovčan

"Minuli sa ovce."

vrbovčan

v lekáskych novinách.
"Nechápem, ako môže niekto nazvať moju štúdiu hoaxom."

https://lekarskenoviny.sk/index.php/2020/10/30/nechapem-ako-je-mozne-moj...

vrbovčan

U nás prázdno. No večer sa objavil oznam obecného úradu, že z 1459 potenciálnych obyvateľov sa zúčastnilo 1500. Ale vyzývajú na nedeľné testovanie, lebo veľká časť testovaných boli cudzí. To isté v susedných dedinách a aj média tak informujú. To znamená, že včerajších Matovičových 1 mil. by mohol sa zvýšiť len o nejakých dajme tomu 200 tis.
Koniec hlásenia.

vrbovčan

vraj podľa tohto článku používal neonacistickú symboliku vedome a zámerne. Dôvodom ale nebola propagácia nacizmu, ale tzv. querila marketing. Čiže vedomé upútavanie pozornosti na seba za účelom rozšírenia voličskej základne. Ja osobne nemám ku Kotlebovi žiadne predsudky. Ani kladné ani záporné. Musím však priznať, že jeho prejav v parlamente je vždy vecný. Nie je v ňom poznať ani náznak ideológie. Či už takej alebo onakej. Tento fakt potvrdzuje, že úvaha o querila marketingu je správna. Horšie je, že Kotleba nepredpokladal, že sa v justícii nájde partia, čo je v svojej úzkoprsosti schopná zájsť až tak ďaleko, neuvedomujúc si, že naštartujú politické procesy novodobej histórie.
Kto sa teraz odváži, v tejto vrcholne neslobodnej atmosfére, a podujme sa ešte pred pojednávaním odvolacieho súdu vyvolať nejakú polemickú diskusiu o nebezpečenstve pre spoločnosť vyplývajúcej z odsudzujúceho rozsudku.

https://hrot.info/sloboda-prejavu/2673-k-odsudeniu-kotlebu

vrbovčan

nemocnice v Malackách má 80 až 100 tis. obyvateľov. Na infekčnom oddelení je s korona chorobou hospitalizovaných 11 pacientov. To je 0,011% percentná chorobnosť. Toto je užitočný údaj. A nie penetrácia vírusu. Schválne sa vyhýbam výrazu infikovanosť.

vrbovčan

Máš pravdu. Názov grafu navádza tie dve čísla spočítať. Je tam 57 úrtí a 123 prípadov. "VÝSKYT PRÍPADOV SARI A ÚMRTÍ NA SARI PODĽA VEKOVÝCH SKUPÍN, SR, CHRÍPKOVÁ SEZÓNA 2018/2019"
To za prvé nehovorím o tomto tvojom článku. Hovorím všeobecne o médiach. Takto nekorektne to porovnávajú. A nie len médiá, ale napríklad aj Matovič. Ten furt melie o katastrofe lebo stúpa číslo infokovaných ako je to oproti chrípke nebezpečnejšie. To nakoniec tvrdíš aj Ty.

vrbovčan

O chrípkovej sezóne 2018/19. Je to dokument UVZ. Ten uvádza počet úmrtí 180 a výskyt chorôb 55 105/100 tis. obyvateľov. Čo je zhruba 160 tis. celkovo. Zarážajúce je, že u Covid sa operuje s číslom infikovaných a porovnáva sa s číslom výskyt choroby chrípky. Pritom sa neuvádza výskyt choroby u covid a naopak sa neuvádza počet infikovaných u chrípky. To je podozrivá manipulácia porovnávania dvoch čísel rôznej kategórie.

https://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/Vyhodnotenie_chripkovej_sezony_a_za...

vrbovčan

minulý rok v marci. Zimnica učite, horúčka, strata čuchu a chuti si už nepamätá. Doktor napísal najprv slabšie ATB, ako to vždy robí. Tie nezabrali, tak potom dal silnešie. Po troch týždňoch som bol v poriadku.
Prosím Normana, aby ma netroloval. Ďakujem.

vrbovčan

Môžem Ti ich vymenovať. Plus Ty.

vrbovčan

Začínaš preberať slovník sekty.

vrbovčan

ktorý nakoniec zostal sám.

vrbovčan

Hilsneriáda sa podobá Kočneriáde v mediálnom lynči podozrivého. Bodka. Ja za to nemôžem, že vo Wikipédii je Hilsner označený ako Žid. Inotaje hľadá Norman. A hneď ma aj nálepkuje. Pre Normana je výraz Žid asi červené súkno. Za to je nemôžem.

vrbovčan

a pomaly sa prepracuješ k pointe môjho komentáru. To už ale mňa nebude baviť.

vrbovčan

sa veľmi podobá kauze Hilsneriáda, ako ju vtedy pomenovali. Dnes večer majú o nej diskutovať Koróni s Vlkom. Jedná sa o to, že r. 1899 sa kdesi vo vtedajšom Rakúsku udiala vražda mladej ženy. Jeden z podozrivých bol mladý Žid Hilsner. Vtedajší antisemitský mediálny ošiaľ dohnal ľudí ešte pred súdom do lynču verejnou mienkou. Súd ho na základe nedostatočných dôkazov neodsúdil. Až ten druhý kasačný. Pod nátlakom verejnej mienky. Čo je ale podstatné. Vtedy ešte mladý Tomáš Masaryk sa oproti verejnej mienke podujal Hilsnera obhajovať. Zožal za to verejnú hanu. Všimnite si vyjadrenie Roberta Fica a jeho varovaní pred lynčom sudcov. Včera ho Monika Tódová už aj odštartovala na tlačovke predsedu špeciálneho súdu Jána Hrubalu. Myslime si o Ficovi, čo chceme, ale takto sa postaviť verejnej mienke, pokladám za hrdinstvo. V takýchto chvíľach sa ukazujú charaktery. Masaryk aj Fico sú štátnici.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Hilsneri%C3%A1da

vrbovčan

rozsudok smrti pre Andruskoa.

vrbovčan

tam, kde sa diskutuje bez osobných útokov.

vrbovčan

Len tu to nemá význam. Treba ísť na iné fórum.

vrbovčan

vonku zúri aj karcinogénna 5G sieť a postrekujú Chemitrails.

vrbovčan

To nebolo o tebe Roland

vrbovčan

sa tu zmenila po voľbách. Na diskutujúcich sa tu začal vyťahovať bič.

vrbovčan

Tu je od Jany Teleki celkom dobre zhrnutý osud J. Kuciaka a úloha Aktualít ako užitočného idiota.

Aktuality sa na nejakú udalosť pripravovali ešte od roku 2016. Bárdy sám o akejsi veľkej veci hovoril pre Plus7dní. Ten článok už tam ale nie je dohľadateľný. Teleki píše, že v januári 2017 dostali Aktuality úlohu od CIA spracovať Kočnera. Oni zverejňovali informácie aj o ľuďoch, ktorí sú inak bezúhonní, ale kúpili od Kočnera byt. Kočnerov hlavný biznis bola totiž developerská činnosť. Je možné, že títo ľudia sa sťažovali Kočnerovi, že sú kriminalizovaní a médiami prezentovaní ako Kočnerove biele kone. Je možné, že Kočner znervóznel. Do akej mieri to bol zámer, nie je známe.
Vkladám tu najzaujímaveší text s týmito informáciami z Telekinho článku.

„O aktivitách redakcie Aktuality, pred vraždou novinára Jána Kuciaka verejnosť nevedela, opis práce Jána Kuciaka, bezprostredne po jeho zavraždení síce vyrážal dych, najmä po tom ako ho jeho kolegovia začali mystifikovať a pripravili pre verejnosť legendu o schopnostiach Jána Kuciaka, podobnú rozprávke o všestrannom géniovi Járovi Cimrmanovi. Po posúdení objektivity jeho záverov a úsudkov a pravdivosti jeho textov, bol obraz jeho práce na hony vzdialený prezentovanej legende.

Bezprostredne po jeho vražde bol Ján Kuciak prezentovaný ako bojovník proti korupcii a spolupracovník Českého centra investigatívnej žurnalistiky, respektíve blízky spolupracovník zakladateľky centra – investigatívnej novinárky Pavly Holcovej.

Hoci je táto nezisková organizácia najmä v slovenskej verejnosti prezentovaná vo všeobecnosti ako autorita medzinárodného významu, v realite sa o jednu z mnohých neziskových organizácií, s niekoľkými aktivistami, ktorí sa údajne pokúšajú očistiť spoločnosť. Prezentovaný záujem o očistu spoločnosti sa diametrálne odlišuje od aktivít, ktoré realizuje a hodnôt spoločnosti, ktoré prezentuje.

Partneri

Aktivity Centra investigatívnej žurnalistiky sú predovšetkým zamerané na zbieranie dát a informácií o osobách, ktoré sa nejakým spôsobom vzopreli voči americkým záujmom v Českej republike a na Slovensku, škandalizáciu politikov, či vyvolávanie nepokojov spoločnosti.

Spomínaná nezisková organizácia podobne ako mnohé, tzv. Inštitúty, na verejnosti prezentované prirodzené autority, je iba zanedbateľný priestor s niekoľkými „údajnými aktivistami“, systematicky páchajúcimi organizovanú trestnú činnosť, porušujúcimi základné ľudské a ústavou garantované práva občanov zakotvené v európskej legislatíve, s cieľom nielen šikanovať a kriminalizovať nepohodlných občanov, ale najmä vnášať do spoločnosti atmosféru strachu a rozvracať štát.

Viac ako pozoruhodnou je aj okolnosť, že nielen zavraždený Ján Kuciak, ale aj investigatívna novinárka Daphne Caruano Galizio z Malty a novinárka Marinovová z Bulharska spolupracovali s Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP).

Bárdy totiž pred súdom vysvetlil, že redakcia si vytypovala a rozhodla sa riešiť vybrané osoby, u ktorých bol predpoklad, že by ich podnikanie mohlo byť „ neštandardné“ a zaradila medzi záujmové osoby a intenzívne zbierala a zhromažďovala nielen o týchto osobách informácie, ale aj o všetkých osobách, ktoré s nimi spolupracovali, boli v priateľskom, či obchodnom styku, prípadne v minulosti so záujmovými osobami prišli do styku. Údajne sa venovali týmto osobám preto, lebo polícia a štátne inštitúcie pri vybavovaní ich vecí zlyhávali.

Ján Kuciak sa venoval bielym koňom, ktorých mal Marián Kočner používať pri svojich biznisoch, snažil sa ich konfrontovať a týmto spôsobom odhaľovať činnosť, ktorej sa Marián Kočner venoval. ”

Bárdy zároveň na súde prezentoval, že sa rozhodli nahrádzať brachiálne zložky štátu, prípadoch kde zlyhávali a v podstate robili ich prácu. Prevzali na seba úlohy polície, prokuratúry a súdov. Akým spôsobom vlastne proces so záujmovou osobou prebiehal, popísal Bárdy vo vyjadrení k otázke, či vedeli ľudia, ktorí sú predmetom záujmu redakcie o pripravovaných textoch.“

https://www.eurorespekt.sk/sefredaktor-bardy-pred-sudom-popisal-sofistik...

vrbovčan

je čím ďalej tým viac viditeľnejší.

vrbovčan

Ja sa s Tebou hádať nebudem. Ty si tu píš o komediantoch, čo sa sťahujú z jedného mesta do druhého. Alebo pridaj komunálnu satiru. Ja mám iné starosti. Totižto vonku zúri diktatúra.

vrbovčan

takže neviem, kde je pravda. Ale tuto som našiel, že si podrezal žily. A je to aj vo viacerých médiach takto popísané.

"Príčinou jeho smrti však nebola bitka, do ktorej sa nechtiac zaplietol, ako sa o tom spočiatku hovorilo. Skutočnosť bola omnoho smutnejšia. Samotný Milouš Jakeš pre blesk.cz povedal, ako to naozaj bolo: "Spáchal samovraždu. Podrezal si žily. V dvadsiatichôsmich rokoch."

Čo však bolo príčinou takéhoto zúfalého činu? Od malička trpel za to, ako sa volá. Všetci vedeli, že jeho dedko bol nenávideným totalitným politikom.

Milouš Jakeš prezradil, že Petrovi už v prvej triede dali pocítiť, čo si o ňom myslia: "Šikanovali ho učitelia aj žiaci, ktorí mu napríklad urobili trestnú uličku, kopali do neho, nadávali mu."

https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/jakesov-vnuk-zabil-nemohol-z...

vrbovčan

Tu Jakeš hovorí o svojom vnukovi. Vraj na škole krátko po prevrate ho spolužiaci uštvali až ho to stálo psychické zdravie. Vo svojich 28 rokov spáchal samovraždu.

https://youtu.be/hD33-5WHXiw?t=2667

vrbovčan

sa asi hodí pod ktorýkoľvek z tunajších článkov. Takže napríklad aj sem.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/557468-vladne-noviny-maju-pisat-h...

vrbovčan

pozri si messenger, prosím Ťa.

vrbovčan

neboli repatrianti. Alebo repatrioti. Tí všetci zostávajú tam. Na tých mám podobný názor. Ja by som ich charakterizoval ako ekonomickí vysídlenci. Čo si spomínam na 6 alebo 7 prípadov, o ktorých by som sa dozvedel, nikto z nich tu nie je. To sú ľudia, čo tam majú stabilnú prácu, bývanie, rodinu aj s deťmi a raz, dva krát do roka chodia na Slovensko. Repatrianti, ako ich nazval Pelle sú dávno tu. Rómovia z Británie. Tí čo boli na čierno zamestnaní a tým pádom teraz, ak teraz kvôli pandémii stratili prácu, nedostávajú od štátu helikoptérové peniaze.
Tí, čo v piatok dorazili na Berg boli stavební robotníci, remeselníci, opatrovateľky a setričky. Tí chodia na turnusy od jedného týždňa po niekoľko mesiacov. Majú tu rodiny, domy, platia si tu zdravotné odvody a ako tak aj sociálne odvody. Na Slovensko chodia pravidelne na jeden až dajme tomu tri týždne. Tí kvôli dvojtýždňovej povinnej štátnej karanténe svoje pracovné voľno odkladali, až to bude možné. Nebudú predsa chodiť domov do karantény a späť.
Takýmto ľuďom odkazovať, aby išli do Brazílie je cez čiaru. To už mi pripadá extrémne. Pripomínam, že od slova extrém je odvodené slovo extrémizmus.
Priznám sa, že ma fascinuje, že na každý spoločenský jav alebo udalosť sa dá v histórii nájsť nejaká paralela. Po paralelu k dnešnej situácii nie treba chodiť ďaleko samozrejme.
Ešte viac ma fascinuje, že pri takom úžasnom pokroku vo vede a technike uvažovanie človeka je stále stále skoro rovnaké. Akoby riadené pudmy.
Od stredoveku až po dnešné dni ľudstvo postihlo niekoľko epidémii. Neviem ich vymenovať. Ale dočítal som sa ako sa vtedy spoločnosť správala. Nie len zdraví voči infikovaným, ale aj zdraví k zdravím pricestovaným do nejakého mesta. Za hradbami museli pobyť dva týždne, až potom ich pustili do mesta. Zamurovávali sa domy s infikovanými ľuďmi. Na dvere sa značili biele kríže. Presne s takýmto požiadavkom som sa stretol kedysi dva mesiace dozadu. Neuveriteľné. Tu je o tom dosť pútavo písané od historika Ivana Mrvu.

https://snn.sk/news/serial-morove-rany-decimovali-svet-od-stredoveku/

PS: Ľuba. Nepoužívam osobné útoky. Nie som ješitný. To by som sa tu skôr išiel hádať. Ja práveže ustupujem. Ale ani nedokážem servilne klamať sám seba. Ješitnosť sa pripisuje skôr človeku čo chce používať bič.

vrbovčan

mailer zo Švajčiarska, nech sa ozve. Plus ostatní, čo sa tu postupne odmlčali. Lebo aj ja som už stratil chuť. K obsahu článku sa je škoda vyjadrovať.

Stránky