Darček teda bude - zavreté reštaurácie aj obchody

Slovenská vláda sa teda ako tak dala dohromady a vyhlásila opatrenia. Zatvoria sa reštaurácie a obchody - a to vraj minimálne na tri týždne.

Znova sa potvrdilo, že Matovičovi už neprechádza plošné masové testovanie, jeho fixná myšlienka (za ktorou človek cíti ťažké peniaze). Matovičovi neprešiel ani skutočný lockdown - lebo sa blížia Vianoce, ale pretože v lockdowne už Slovensko vlastne je.

Matovič na tlačovke znova detinsky útočil na Sulíka a Čaputovú. Tí si kritiku zaslúžia za mnoho vecí, o to nejde, ale Matovičove reči sú proste detinské a potvrdzujú stratu jeho moci, imidžu. Dokonca aj to, že títo dvaja zosmiešňovaní sa nejako neozývajú späť indikuje, že sa buď čaká na nejaké rozhodnutie, alebo sa dokonca vie, že to na Matoviča onedlho tak či tak padne - takže načo sa s ním hádať.

Nechce sa mi znova rozoberať epidemiologickú situáciu na Slovensku. O chorobe už vieme dosť, ak by sa chcelo, zavreli by sa radšej hranice a našiel by sa domáci modus vivendi. Ale Slovensko okrem toho, že má v plnom zmysle slova amatérsku a charakterovo pochybnú vládu, navyše proste nemá odborníkov na epidemické ochorenia. Proste nemá, to nie je vzdelanie každého doktora, je to kombinácia rôznych vecí. Tí, čo na to majú funkcie, proste nemajú skúsenosti - čo ani nie je ich vina. A nejakí so skúsenosťami - napríklad Krčméry, na ktorého sme sa spoliehali, že by mohol byť aspoň trocha pragmatik - tí sú reálne pod úroveň, len umelo šíria okolo seba fámu, ale poradiť nevedia - čo už je naopak ich vina, pretože sú to do veľkej miery hochštapleri (ako mnohá "pomoc Afrike" a podobné záležitosti). Slovensko teda na to nemá ľudí a malo by sa obzerať po okolí a dať na rady susedov, predsa len, taký Kochov inštitút má lepšie šance dať niečo rozumné do kopy.

Treba pripomenúť, že v stredu parlament schválil zmenu ústavy, aj možnosť stáleho predlžovania núdzového stavu, takže sa Slovensko dosť vezie do problémov. Budem reálne predpovedať, že na budúci rok stúpne deficit do vysokých čísiel, takže sa to tu aj finančne rozpadne. Mnohí ľudia, rodiny, sa dostanú do ťažkostí už koncom roka, respektíve, mnohí zo strednej vrstvy si budú musieť priznať, že ich systém obral o ich celoživotné dielo - ich podnikateľské prevádzky a podobne. To bude pre nich naozaj zlý pocit a budú hľadať pomstu.

Je to bordel. A je jedno, či je bordel hlavne kvôli víruse a chorobe, alebo "len" kvôli neschopnosti režimov kasínového kapitalizmu na tento typ pandémie reagovať, alebo dokonca či bordel možno považovať "len" za zámerný umelo dramatizovaný. To je v konečnom zrátaní jedno.
Pre ľudí na Slovensku je hlavne smola, že si anglosionisti vybrali Slovensko na kuciakiádu práve pár rokov pred týmto bordelom. Tým sa ekonomicky stáva situácia pre ľudí oveľa ťažšou, ako by bola bez demonštrácií na hrobe. A vláda tým ľuďom nevie hodiť ani to základné finančné záchranné koleso (Heger, ty komediant, okamžite odstúpiť).

Ale hovorím, nebyť cirkusu kuciak, môžeme držať krok so susedmi. Nejestvuje možnosť, aby sme na svetových majdanovských revolucionárov zabudli, odpustili im.

No, ľudia budú mať pár týždňov kľudu, aby si premysleli, ako to revolučným "slušným" sviniam v novom roku vrátia. Aha, zabudol som, blížia sa sviatky lásky a zmierenia, takže to potkanom zas odpustíme, že.

Ľubov

Zas musím povedať,že máš ten dar,veci pomenovať jasne(explicitne.-)),je to potrebné, musíme ostať racionálni. Pretože emócie prídu a budú silné.

Včera som po dlhšej dobe navštívila Banskú Bystricu a zaragistrovala som zmeny.Neradostné.((. Pekné námestie takmer prázdne,výklady chudobné . Áno,chudoba už cerí zuby.
Ale nie to je to najhoršie,stráca sa niečo dôležitejšie. Priznám sa,źe si to aj keď len čiatočne, vysvetlujem udalosťami,ktoré sú ale naozaj poriadne vysoko nad nami.
Pozor,toto nie je nič astrologické,je to astronomické. 21.12. sa k sebe priblíži extrémne blízko Saturn a Jupiter. Či preto je bystrické námestie tak smutné a bez života,netvrdím.
https://www.astro.cz/clanky/ukazy/velke-setkani-jupiteru-se-saturnem-21-...

Ľubov

Nevie náhodou niekto,prečo operovali dnes Lućanského vo vojenskej nemocnici v Ružomberku?
Polícia sa k tomu odmietla vyjadriť, novinári sa pýtať nebudú.

sandro

mozme len hadat. Ale narychlo vyfabrikovana loz o prasknutej cievke v oku pri cviceni je potrava pre debilov. Je jasne, ze prve co spravil Lucansky po prichode do vazby bolo extremne cvicenie, pri ktorom vam praskne cieva tak, ze je nevyhnutna operacia.

vrbovčan

správu, že zranenie bolo zapríčinené potýčkou. Bodka. Táto verzia samozrejme vydržala len hodinu.

sandro

to som nezachytil, ale tym padom je to jasne. Mozno by niekto mohol namietat, ze ved predsa Lucansky by to dostal na verejnost. Tu netreba zabudat, ze kazdy ma rodinu, aj Lucansky.

Roland Edvardsen

Dobrý koment mal k tomu Zitny na FB:
"Tak general Lucansky si pri cvičení spôsobil zranenia ktoré museli operovať v nemocnici. Tvrdí to minister vnútra Mikulec. Hmmm... Odkedy môže vazobne stíhaný chodiť cvičiť? Môže cvičiť akurát na cele a akurát tak kliky. A pritom si vylupi oko? Co nám to minister Mikulec podsúva? Koho kryje? Generála Lucanskeho zjavne niekto dobil. Pri jeho fyzickej konštrukcii a kondícii museli byť viacerí. Bud bachari alebo väzni. Tých však k nemu musel niekto zámerne pustiť. Toto je však mimoriadne závažná vec. Mimoriadne. A minister sa tvari ze sa nič nestalo?"

Ľubov

nie to ešte prežiť,čím musel prejsť Milan Lučanský. Dvaja ho držali,tretí ho kopal do hlavy. Ako inak sa to mohlo stať.

Kolíková? Pozorne sledujme,čo tento žaluď urobí... tiež to chápem tak ,že prichádzame na konečnú stanicu.

Roland Edvardsen

Mne je naozaj už dlhodobo z tohto celého ťažko. A to tak, ako mi z politiky či vecí verejných nikdy nebývalo. Vedeli sme, že vláda Oľano s magorom na čele bude hrôza, ale že až takáto? Normálne to predčilo aj moje očakávania. Naozaj, návrat stalinistických 50-tych rokov - tvrdiť to nie je už vôbec prehnané. Najhorší je ten pocit bezmocnosti a hnev nad tými, ktorí tie oľanácko-žaludné svinstvá stále podporujú.

Ľubov

veľmi dobre Ti rozumiem.
Asi nám neostáva nič iné,ako začať nenávidieť svojho nepriateľa.

Náhodný okoloidúci

Svedkovia Igorovi majú osvedčené zaklínadlo, ktoré im pomôže zbaviť sa čo i len náznaku pochybností a ich viera je neustále silnejšia a pevnejšia. To zaklínadlo znie lebofico.

Roland Edvardsen

Naozaj, ja už som v takom rozpoložení, že ak by sa niekto začal predo mnou zastávať Matoviča a Olajna, tak neviem neviem, či by som sa ovládol. Našťastie som zatiaľ ešte nikoho takého nestretol. :-D

sandro

Tiez zacinam mat pocit, ze Matovicovolici sa zacinaju verejne skor schovavat. Aj ti, ktori ho urcite v mojom okoli volili, dnes diskusiu bud prehliadaju alebo sa uz stavaju priamo do opozicie voci nemu. Lenze toto nie je o nom. Je to podla mna o tom, kde je schopna zajst sila, o ktoru sa opiera aj Matovic. Globalisticka mafia uz davno vie, ze Slovenska statnost je bezcenna a s guberniou sa jedna presne takto. Nedavno som pred domom osadil velky stoziar s nasou vlajkou, je cas dat to dole.

Ľubov

Žijú medzi nami . Buď ostražitý ako rys a chráň si chrbát. Vôbec nepreháňam, vieme,že vo svojej podstate sú to bioroboti a ak je nejaký intelekt,potom démonický,bez svedomia.

nové