Spoločná krajina

Bol spustený projekt Spoločná krajina, ktorý zahrňuje to, že po slovenských školách chodia novinári a robia ideologický výplach mozgov detí. 

Ak to niekomu pripomína minulú totalitu, tak sa nemýli.

 

Pripomínam, že tentoraz nebude revolúcia sametová.

Norman
slaven1

Mrzáci majú prístup k deťom a vychovávajú tak ďalšiu generáciu mrzákov.

Včera si študenti petržalského gymnázia v Bratislave pozreli inscenáciu Slovenského národného divadla Natálka. V súvislosti s týmto divadelným predstavením a jeho prezentovaním študentom boli na Generálnu prokuratúru SR  (GP SR) podané podnety pre podozrenie zo spáchania trestného činu hanobenia rasy, národa a presvedčenia. Študentom je totiž prezentovaná nejasná metafora, ktorá zobrazuje hákový kríž, pred ktorý je postavená socha Nepoškvrnenej Panny Márie.

Predstavenie si chceli pozrieť aj kandidát na ombudsmana Anton Čulen a poslankyňa Natália Grausová (LS NS). Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo ich však na predstavenie nepustil. Frešo napriek tomu, že Čulenovi a Grausovej tlmočil prosbu riaditeľky školy, aby detské predstavenie bolo odohrané len pred deťmi, aby sa dospeli toho nezúčastnili, umožnil prístup viacerým médiám, vrátane Denníka N a SME. Pred budovou školy sa v čase predstavenia nachádzali viacerí policajti.

http://www.hlavnespravy.sk/o-com-mainstream-v-pripade-rodicov-ceskeho-ro...

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/duchovni-svet/676-rasismus-naruby-...

Raj kokotizmu je v súčastnej Euŕope aj Švedsko, krajina kde v rámci rozkladu krajiny dajú každej 16 ročnej stredoškoláčke feministický "Mein Kampf", knihu "Prečo by sme všetky mali byť feministky" od nigerskej autorky. TU

Aman Againsttime

Výborný text na Hlavných správach. Ešte raz i ja zdôrazním, že išlo o pochybnú cigánsku rodinu (žiadni tzv. slušní cigáni, ale klasický odpad) a že páchatelia dostali neúmerne vysoké tresty, vlastne najvyššie aké sa mohli dať (a dobre vieme prečo). Každopádne fak, že nechutné prasa Frešo odmietlo pustiť ľudí na predstavenie je do neba volajúci. Prečo to Čulen a Grausová nesmeli vidieť? Veď tá hra má byť úplne neškodá a nikoho nehanobí, že? Prečo by ju dospelí nemali vidieť? To čo je za pripečenú rétoriku? Je to úplna stoka, že tu idú na primitívnu propagandu využívať 8 rokov starý prípad, ktorý so Slovenskom nijako nesúvisí.

Náhodný okoloidúci

Ja si myslím, že nič nebráni ľuďom z ĽSNS napísať divadelnú hru o bielom chalanovi, ktorého v autobuse dopichal Cigán. A pozvať na jej premiéru Freša.

slaven1

Je dôležité, aby mladí ľudia vedeli rozoznať pravdu od klamstva [klasické mlátenie prádznej slamy]. Povedal to minister školstva SR Peter Plavčan (nominant SNS [ktorej je ĽSNS priama konkurencia]) počas diskusie na tému narastajúceho extrémizmu z pohľadu zdravotne postihnutých ľudí [OSF ďalej marginalizuje, rozbíja jednotu sk. spoločnosti], ktorú dnes zorganizovala Nadácia otvorenej spoločnosti (NOS-OSF [zahraničný agent]).

Diskusia bola súčasťou projektu Poznaj svoju minulosť a nezabudni [zavádzajúci názov projektu, to nie je "moja" minulosť], ktorého cieľom je poukázať na hrozbu vyplývajúcu z ignorovania hrôz holokaustu, s poukázaním na rastúci extrémizmus a radikalizmus. Mladí hendikepovaní ľudia navštívili v rámci projektu Múzeum bývalého nacistického vyhladzovacieho tábora v poľskom Osvienčime [a do Disneylandu, aby si trochu oddýchli od vážnych tém, kedy pôjdu?]. "Je to miesto, kde násilnou smrťou zomrelo 1,3 milióna ľudí. Návšteva mi dala silu a chuť ľuďom, ktorí to nezažili, ukázať a vysvetliť, čo sa v táboroch dialo," podelil sa s diskutujúcimi Martin Bernadič, ktorý sa projektu zúčastnil.

Oficiálnu záštitu nad projektom prevzal minister školstva Peter Plavčan, ktorý sa besedy zúčastnil. "V našej spoločnosti sa objavuje mnoho prejavov extrémizmu, preto je dôležité hovoriť o holokauste. Najväčším problémom je, že extrémizmus sa tvári ako vlastenectvo," povedal Plavčan. Dodal, že táto téma je významnou súčasťou reformy školstva a je dôležité, aby mali mladí ľudia kritické myslenie, ktoré im pomôže rozoznať pravdu od klamstiev [a manipulácie médií hlavného prúdu + manipulácie zahraničných agentov].

Autorom projektu je bývalá investigatívna novinárka [táto nálepka znie veľmi podozrivo] Monika Ščevovichová, ktorá po autonehode v roku 2008 skončila na invalidnom vozíku. "Extrémizmus neuznáva žiadnu minoritnú skupinu," povedala Ščevovichová. Ján Orlovský z NOS-OSF [zahraničný agent] dodal, že ľudia si musia uvedomiť, že obeťami holokaustu by dnes mohol byť každý. "Nenávisť je rovnako prítomná u ľudí s nižším aj s vyšším vzdelaním. Nerozumiem tomu a nevidím dôvod, aby bol človek naklonený extrémizmu. Musíme si uvedomiť, že obeťami by sme mohli byť my [lebo tak nám to predpisujú podmienky získania grantu", zabudol dodať Orlovský]," dodal Orlovský.

Práve zdravotne postihnutí ľudia, spolu s deťmi a ľuďmi nad 60 rokov, počas druhej svetovej vojny skončili ako prví v plynových komorách koncentračných táborov. Podľa oficiálnych odhadov v nich zahynulo viac ako 250.000 hendikepovaných, čo je aj súčasný odhad počtu ťažko zdravotne postihnutých ľudí žijúcich na Slovensku. Projekt Poznaj svoju minulosť
["svoju" - naväzovanie viny priamo v názve projektu] a nezabudni bude pokračovať v poukazovaní na hrozby extrémizmu v dvoch hlavných líniách. Prvou bude podpora ďalších návštev Osvienčimu, druhou besedy, ktorých cieľom bude konfrontácia mladých ľudí [a ten Disneyland bude alebo nebude??].

http://www.teraz.sk/slovensko/p-plavcan-problemom-je-ze-extremi/244241-c...

Norman

V rámci boja proti radikalizmu posielajú do Osvienčimu koho? Hendikepovaných ľudí?
Neviem, či sa obávajú, že sa z postihnutých stanú nebezpeční násilní radikáli.
Myslím, že je naozaj dosť nechutné šíriť hrôzu medzi mrzákmi. Súčasná doba s nimi zametá určite horšie, ako tá doba v minulosti. Stačí sa prejsť po meste, spýtať sa v sociálnych ústavoch a podobne. Nedajú im na lieky - ale zaplatia ideologické školenie v Osvienčime. No to museli mať chudáci radosť. Ako sa volali tí "obchodníci" čo ťahali dôchodcov na výlety, dali im obed, aby ich pri tom riadne odrbali? Hovorilo sa im "zmrdi", nie? Tak aj naše školstvo, na čele s objektívnym idiotom Plavčanom (veď si vypočujte, ako rozpráva), kleslo na úrovaň takýchto zmrdov.

Ale je zaujímavé sledovať, ako sa ten extrémizmus šíri ako nejaká čierna diera, všetko pohlcujúca. Kedysi pred 30 rokmi sa o tieto veci zaujímali takmer iba abstraktní teoretici, ako napríklad ja. Dnes ale jednoducho pravda a dilemy z toho vyplývajúce dosiahli strednú triedu a zrazu nie sú extrémisti iba zanedbatelný zlomok percenta, ale už takmer väčšina obyvatelstva.
Som zvedavý, ako tí budú reagovať, keď sa ich systém pokúsi obrať o slobodu prejavu, o ich dôstojnosť a skúsi z nich spraviť bezprávny odpad. Ceľkom im to doprajem - obom stranám.
Je to ako v chémii - keď sa dosiahne určité percento premeny, dôjde k výbuchu. Problém je len to, že sa nedá presne merať, ako na tom štát práve teraz je. Ak by som ale ja patril k tamtým "vychovávajúcim" podliakom, tak by som sa asi radšej už dnes vysťahoval niekam do Argentíny.
Tik, tak.

slaven1

a zrazu nie sú extrémisti iba zanedbatelný zlomok percenta, ale už takmer väčšina obyvatelstva.

1% "normálnych" proti 99% extrémistov. 1% vs. 99%. Známi to pomer, všakže.

Norman

buchne to oveľa skôr.

A ešte trocha technickej osvety, i keď to skoro každý v tej či inej formr pozná. Jestvuje pekný termín "predpätý stav" (alebo tak nejak). Napríklad keď dáš čistú vodu do chladničky a znižuješ jej teplotu, môžeš ju potencionálne schladiť aj na mínus 10 stupňov, ale nezamrzne. Kým ňou napríklad nezatrasieš, nespadne do nej smietka, tak nejako. Potom je to ale ruk cuk.
S vodou sa to stáva zriedka, ale v reále sa to vyskytuje v chémii, pri odlievaní kovov a podobne. Takže možno už teraz sme za hranicou, len chýba tá smietka, ktorá tú rýchlu fázovú zmenu spustí.

Napríklad takéto niečo
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Obrovsky-skandal-ve-Vidni-U...

slaven1

"Muža, ktorý mal napadnúť Francúza pre farbu pleti, vzali do väzby," znie sporný, zavádzajúci nadpis z TASR.

Francúzsko dalo obyvateľom svojich bývalých kolónií štátne občianstvo. To znamená, že sú štátni občania Francúzska, krajiny ležiacej v Európe. Vo dnešnom Francúzsku žijú Francúzi (bieli Európania), ľudia pôvodom z Magrebu (Magrebčania), ľudia pôvodom z Afriky (Afričania) atď. Nie všetci sú "Francúzi", ale všetci sú "francúzsky občania".

Ak mi žurnalista nevedí, nech si ide zacestovať parížskym metrom, a na "vlastnej koži" sa presvedčí ;-) Ale ak chceme používať termín "Francúzi" aj pre obyvateľstvo z bývalých francúzskych kolónii, potrebujeme do slovenčiny vložiť dodatočný pojem, ktorý bude označovať skupinu "bieli európski Francúzi", inač nebudeme schopní popísať konflikt, aktuálne prebiehajúci vo Francúzskej spoločnosti, konflikt, ktorý sa vo veľmi jemných odtieňoch preniesol v nedeľu aj do Banskej Bystrice.

Banská Bystrica 15. februára (TASR) – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, vyhovel dnes žiadosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a 31-ročného Petra P., obvineného aj z trestného činu extrémizmu, zobral do väzby.

Táááák a našli ho! Extrémistu jedného škaredého, opitého! A teraz Špecializovaný trestný súd (v Taliansku ústavne zakázaný, na Slovensku je to pozostatok vlády Potkana) môže spraviť vzorový proces.

slaven1

Z netu:

Panu Charousovi rovněž vadí, že projekt EDISON iniciovala česká odnož neziskové organizace AIESEC, která působí ve více než stovce zemí světa a finančně ji podporuje mimo jiné americký miliardář maďarského původu George Soros. Jak redakce serveru ParlamentníListy.cz zjistila, Soros má pro AIESEC skutečně slabost. „AIESEC vytváří světoobčany, kteří snad pochopí a budou praktikovat hodnoty otevřené společnosti,“ prohlásil kdysi Soros.

AIESEC se ani nesnaží skrývat, že EDISON je multikulturní projekt. „Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného. Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.“

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rodice-odmitli-multikulti-v...

AIESEC má pobočku (prístup k mládeži) na každej väčšej vysokej škole na Slovensku:

Vysoké školy

AIESEC Banská Bystrica

 • Univerzita Mateja Bela
 • Akadémia Umení v Banskej Bystrici
 • Katolícka Univerzita v Ružomberku
 • Technická Univerzita vo Zvolene
 • Žilinská Univerzita

AIESEC Bratislava

 • Ekonomická Univerzita
 • Paneurópska vysoká škola
 • Fakulta elektrotechnity a informatiky, Slovenská Technická Univerzita
 • Vysoká škola Sv. Alžbety
 • Vysoká škola múzických umení
 • Slovenská zdravotnícka univerzita
 • Goethe Uni Bratislava

AIESEC Comenius University

 • Univerzita Komenského
 • City University of Seattle
 • Slovenská Technická Univerzita, okrem Fakulty elektrotechnity a informatiky (AIESEC Bratislava)
 • Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave
 • Akadémia médií
 • Bratislava International School of Liberal Arts
 • Vysoká škola výtvarných umení

AIESEC Košice

 • Univerzita Pavla Jozefa Šafárika
 • Technická univerzita v Košiciach
 • Ekonomická univerzita, Podnikovohospodárska fakulta v Košiciach

AIESEC Nitra

 • Slovenská poľnohospodárska univerzita
 • Univerzita Konštantína Filozofa
 • Stredoeurópska vysoká škola v Skalici
 • Univerzita J. Selyeho v Komárne

AIESEC Prešov

 • Prešovská univerzita
 • Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove

AIESEC Trnava

 • Trnavská univerzita
 • Univerzita sv. Cyrila a Metoda
 • Materiálovotechnologická fakulta STU

AIESEC Žilinská univerzita

 • Žilinská univerzita

 

https://aiesec.sk/lokalne-pobocky/#mapa

Vyzerá to tak, že po suverenizácii (oslobodení) nebude možné opierať sa v riadení štátu na väčšinu dnešných výsokoškolákov, pretože budú prepláchnutí "pozývači" (neeurópskych plemien a neslovenských armád). S deťmi elity sa nebude dať pracovať, lebo budú sami pre seba (a zvyšok krajiny) nebezpeční.

Aktualizácia:

- pridaný odkaz na http://zvedavec.org/komentare/2017/03/7222-manipuluji-nase-deti-a-kdyz-s...