Aman Againsttime

authenticated user,autor

texty

Regresívna ľavica opäť chytá v Spojených štátoch ťažký amok. Dôvod? Rozhodnutie prezidenta Trumpa zakázať prístup do armády ľuďom trpiacim ťažkou duševnou poruchou známou ako transsexualizmus, či odbornejšie povedané, pohlavná dysfória.

Počas francúzskych volieb sme pochopiteľne tomuto globalistickému frikulínovi nefandili, ale vzhľadom k tomu, ako sa mu teraz podarilo vytočiť duševne narušených "regresívcov" si predsa len zaslúži menšiu pochvalu. A čo také "škandalózne" si dovolil povedať na summite skupiny G20?

Známy propagátor ateizmu Sam Harris, ktorého svojho času rada citovala Pietruchová na svojom blogu, nedávno vzbudil pozornosť

V rámci vzdelávania tunajšieho osadenstva o eugenike prichádzam s ďalším videom. Tentokrát sa pozrieme trochu do histórie eugeniky v Spojených štátoch.

Bývalého "Charlesa Mansona" black metalu, dnes citlivého etnonacionalistického konvertitu, v dobrom slova zmysle šialeného Varga Vikernesa, asi netreba bližšie predstavovať.

 Rozhodol som sa spracovať sumár z rozhovoru s dánskym vedcom Emilom OW Kirkegaardom na tému IQ a eugeniky. Pôvodne som zamýšľal to celé preložiť, ale video trvá hodinu a urobiť z toho takýto súmar je rýchlejšie a jednoduchšie. 

 

Už dlhšiu dobu som zamýšľal sem hodiť niečo o IQ, pretože mám za to, že ide o jednu z tých zaujímavejších tém, o ktorých sa nediskutuje dostatočne.

Svet teraz obletela správa o prvej genetickej analýze starobylých egyptských múmií, ktorá  prichádza s nie až tak prekvapivým výsledkom. Veda nakoniec preukázala to, čo seriózni egyptológovia vždy vedeli na základe ich práce s ikonografiou a starovekými záznamami, t.j. skutočnosť, že starovekí Egypťania boli belosi, nie Afričania.

 

Slová prekladateľa: Nasledujúci preklad špeciálne venujem všetkým tým „nithusom“, „skeptikom“, "I fucking love science" babenkám a redakcii In vivo magazínu. Prajem príjemné čítanie. :-)

 

Mám tu pre nás nové video. Už dlhšiu dobu som uvažoval, že sem hodím niečo o argumentácii a presviečaní, takže som celkom rád, že sa niekto rozhodol spracovať video práve o tomto.

 

Mám tu pre nás nové video, tentokrát na tému tzv. otvorenej spoločnosti. Čo bude nevyhnutným výsledkom, ak otvoríte svoje ideologické dvere celému svetu? Nie, neobsadia vás mačky, ale obsadia vás cudzie myšlienky a hodnoty. V nasledujúcom videu nám youtuberka Philosophicat vysvetlí, prečo otvorená spoločnosť nie je najlepším nápadom.

V nasledujúcim videu nám libertariánsky filozof Stefan Molyneux vysvetlí koho by Francúzi mali zajtra voliť.

Marine popisuje tieto voľby ako veľký zápas medzi globalizmom a nacionalizmom, skôr než boj medzi tzv. ľavicou a pravicou, ako to zvyknú prezentovať médiá. Ide o veľmi výstižný popis.

 
Francúzske prezidentské voľby sú tu už čoskoro a myslím, že nebude na škodu bližšie sa oboznámiť s politikou FN a jednou z popredných  tvárí tejto strany – vycházajúcou hviezdou Marion.
 
Včera som tu zavesil kratší report o veľkej bitke v Berkeley medzi nacionalistami a feťákmi.

Novodobá Čeka známa dnes pod označením Antifa nemala včera svoj šťastný deň.

Naše úžasne tolerantné a progresívne Švédsko nás opäť nesklamalo a prichystalo nám ďalšiu solídnu porciu zábavy.

Kushnerovci predstavujú vplyvný židovský klan so silnou neokonskou orientáciou a pochybnými väzbami. Bude zaujímavé sledovať do akej miery sa im podarí presadiť ich agendu v Bielom dome.

Preložil som pre vás kratšie video na aktuálnu tému Trumpovej intervencie v Sýrii. Video sa konkrétne venuje Trumpovmu zaťovi Jaredovi Kushnerovi a vplyvu, ktorý sa mu podarilo dosiahnút v Trumpovej administratíve.

Kushnerovci predstavujú vplyvný židovský klan so silnou neokonskou orientáciou a pochybnými väzbami. Bude zaujímavé sledovať do akej miery sa im podarí presadiť ich agendu v Bielom dome. Dúfam, že sa vám bude video páčiť. :-)

Dňa 10.decembra poslanci NR SR Štefan Kuffa (nezávislý, predtým OĽaNO), Marián Kvasnička 

autor: Nathaniel Weyl

Úvodné slová prekladateľa: Nasledovný text od Nathaniela Weyla bol publikovaný v Eugenickom vestníku v roku 1984. Dôvodom pre jeho preloženie bol môj zámer bližšie oboznámiť čitateľov s konceptom pozitívnej eugeniky.

Nathaniel Weyl

Slovné spojenie plánované rodičovstvo býva v nacionalistických a tradicionalistických kruhoch veľakrát spájané s radikálnymi (neo)marxistickými prúdmi útočiacimi na tie najprirodzenejšie ľudské spoločenstvá akými sú rodina, národ či cirkev (hoci v poslednom menovanom prípade by som skôr hovoril o akejkoľvek komunite ľudí spojených zmyslom pre transcendenciu – veď napokon úcta k vyššej duchovnej sile bola vždy základnou spoločenskou cnosťou árijských národov, a to už dávno pred kresťanstvom).

komentáre

Aman Againsttime

Ja už som tu xkrát spomínal, že autentická slovenská identita je kultúrne, historicky, religiózne a z časti i geneticky napojená na Západ (je to na polemiku, ale Západ v zásade začína v Rakúsku/Nemecku, pričom my sme na jeho periférii), čiže nadávať na Západ a démonizovať Západ je v určitom zmysle i útokom na Slovákov.
Samozrejme, že chápem prečo ľudí priťahuje slovanstvo, panslavizmus, Rusko a pod. a prečo toľko nadávajú na Západ, ale to nič nemení na slovenskej realite. Nemec je nám bližší než Rus, akurát jeho kultúra a myseľ bola natoľko zdeformovaná kultúrnym marxizmom, že sa nám to teraz tak nezdá.

Aman Againsttime

Moja glosa bola zámerne drsná, "necitlivá" a zjednodušujúca. Ľudsky samozrejme súcitím s transsexuálmi a je mi jasné, že slušná spoločnosť nebude prenasledovať a utláčať chorých ľudí, ale bude sa snažiť im poskytnúť adekvátnu pomoc, liečbu.
Ja som v skutočnosti celkom otvorená myseľ, pokiaľ ide o tieto "genderové témy" v tom zmysle, že mám ako tak preštudované hlavné argumenty "progresivizmu" v tejto oblasti a viem, že niektoré môžu znieť celkom racionálne, sofistikovane: https://www.youtube.com/watch?v=drSXRW-4j5o
Ale v konečnom dôsledku by malo byť smerodajné to, čo je praktické, dlhodobo odskúšané s pozitívnymi výsledkami a prospešné pre spoločnosť ako celok. Preto som konzerva. Ono to v skutočnosti nebude až tak komplikované, akoby to niektorí radi prezentovali :-)

Aman Againsttime

Chcelo by to odkazy, zdroje, aby sme si mohli tie čísla overiť. Popravde, myslím, že tie čísla sú premrštené. Moslimovia nemajú pôrodnosť 8.1 vo Francúzsku. To je očividne prehnané. Podľa tohto zdroja majú pôrodnosť 2.8  Situácia samozrejme nie je dobrá, ale netreba si "vymýšľať". Znova opakujem, že treba si dávať pozor na hoaxy a preverovať zdroje, aby vám to zas nejaká "smotana" víťazoslávne neotrepala o hlavu. Nič im neuľahčujme. 

Aman Againsttime

Ale aby som vás upokojil, tak musím poznamenať, že bullshit sa síce cpe, ale väčšinu deciek to aj tak veľmi nezaujíma. Na tej exkurzii v Osvienčime sme ani Židov medzi sebou veľmi nerozoberali. Veru, nikto tam nereval ani nemoralizoval. Dôležité bolo, že sme sa uliali z vyučovania. Nie nejakí Židáci :-)
A podobne to bolo i pri tých dokumentoch.
Proste decká, podobne ako väčšina dospelých, sa o tieto sračky v skutočnosti veľmi nezaujímajú. Majú typický apatický postoj "normála".

Zdôrazňujem však slovo väčšina, t.j. nie všetci. Bohužiaľ, poznám i zopár ľudí, ktorí sa na toto chytajú. Napr. jedna moja ex- spolužiačka je v tomto smere tradičný "Adornov úprimný liberál", ktorý rád blokuje ľudí na FB alebo si ich vymaže pre ich odlišné názory. Vždy cítila veľkú potrebu brániť Maďarov, Židov (tých má extra rada) a iné menšiny. Ale myslím, že v v prípade takýchto ľudí to bude skôr otázka postojov v ich rodine, než školskej propagandy. Dotyčná pochádza z bohatej liberálnej rodiny (otecko sa angažoval v minulosti v SDKÚ), a preto takýto postoj.

Veru, rodina je základ. Ja by som tu tiež nepísal nebyť politickej orientácie mojej rodiny. A myslím, že to platí pre väčšinu ľudí, hoci nájde sa i veľa výnimiek.

Aman Againsttime

A odkedy má byť debilko Straka nejaká reprezentácie generácie Z? Preboha, nestraš!

Ja vychádzam z volebných prieskumov. A podľa nich má Kotleba najväčšiu podporu práve u tých najmladších.

A ty si naozaj myslíš, že sa to začalo zahusťovať až v r. 2015? My sme tiež mali prednášky o rasizme zo strany "aktivistov" na základke i gympli. Rovnako i nám sa premietali dokumenty o holokauste (nielen na hodinách dejepisu, ale raz som to zažil i na hodine biológie). A rovnako aj my sme išli do Osvienčimu. Na etickej výchove sa nám zase premietali dokumenty o prínose multi-kulti a globalizácie. A na hodinách angličtiny sme sa raz museli naučiť článok o výhodách rasového miešania! A takto by som ešte mohol pokračovať dlho. Áno, tento bullshit sa tu cpe deckám do hláv už pekne dlhú dobu.
Samozrejme, že od r. 2015 je to možno ešte horšie, ale ak áno, potom to musí byť veru naozaj príšerné. :-(

Aman Againsttime

Ja rozumiem, že svoju rolu tu zohrávajú viaceré faktory (vrátane odlišného vývoja v rôznych krajinách), ale v zásade tu isté generačné rozdiely predsa len musia byť kvôli premenlivosti doby. Načrtnem ako to vidím, aby sme sa lepšie pochopili.

Predovšetkým, dnešná mladá generácia musí čeliť špecifickým ťažkostiam, ktorým sa staršie generácie vyhli. Baby boomers nevedia, aké je to lietať z pohovoru na pohovor, žiť i do neskorého veku v podnájme, takmer donekonečna splácať štúdium (veľmi typické v Amerike) a vyrovnávať sa s nemožnosťou založiť rodinu a viest normálny život. Preto je ten radikalizmus dnešných mladých ľudí (či už doľava a doprava) pochopiteľný a ospravedlniteľný. Primiešaj do toho šialené sociálne experimenty ako dnešný príval z tretieho sveta a o "zábavu" bude rozhodne postarané. Čiže ja netvrdím, že sme "zaujímavejší" z nejakých vnútorných príčin, ale z externých.

Obzvlášť, ak sa bavíme o baby boomers na Západe (to naozaj platí najmä na nich, nie až tak na tých z bývalého východného bloku, ktorí museli čeliť iným ťažkostiam), tak tí to v podstate vyhrali, pretože zažili to najlepšie obdobie - blahobytné a pokojné. A ako sa za to odvďačili? Tak, že pojebali čo sa len dalo - viď dnešné zamorenie Európy hnedým odpadom za ktoré im vďačíme. Preto ten prívlastok "najhoršia generácia". A i na francúzskych voľbách vidno, že sa veľmi nespamätali. Sú to najmä mladí ľudia, ktorí podporujú tzv. krajnú pravicu, kým títo zmrdi sa bez problémov riadia heslom "po nás potopa".

Ďalším aspektom je prirodzená rebélia mládeže. "Merkelbaby" a "Junkerovia" rebelovali proti systému, ktorý v časoch ich mladosti mal stále dosť tradičný, konzervatívny charakter - viď éra hippies, voľnej lásky, a podobné "úpadkoviny". Dnes v žijeme v nimi vytvorenom "slniečkovom" systéme, kde je naopak znakom rebélie "kontrarevolúcia" - príklon k tradičným hodnotám typu rodina, národ, viera. A s tým samozrejme úzko súvisí i rozmach internetu a tzv. alternatívnych médií. Práve generácia Z bude prvou, ktorá bude čisto odchovaná internetom, sociálnymi sieťami a na ktorej sa zatiaľ najviac môže odraziť "propaganda alternatívy". Samozrejme, že sa môžem mýliť, ale rád by som do nej vložil svoje nádeje. :-) (Nedávno mi môj mladší bratranec z generácie Z hovoril, že bude voliť Kotlebu :-))

Predsa len moja generácia je stále generáciou 90-tych rokov. My sme boli stále dosť odchovaní televíziou a tradičnými printovými médiami. Veď už som ti písal ako veľmi sme boli ovplyvnení takým tým "ľavičiarskym anarchizmom a anti-rasizmom" (btw, tiež zdôrazňujem, že ja už patrím ku generácii, ktorá zažila silnú anti-rasistickú a holokaustovú propagandu na školách) a tiež sme v tomto smere dosť tým "napáchnutí".

Aman Againsttime

No veď práve. Hájek je typický predstaviteľ "katolíckej konšpirológie", takže si pri ňom dosť užiješ slovník plný pekla, satana, plameňov, apokalypsy, hriešnych sodomitov a bezbožných pohanov, atď. Plus do toho odmietanie evolúcie a názory typu "fajčenie je úplne neškodné" a je u mňa vymaľované. Nie, naozaj neberiem.

 

A ešte dodám, že sledujem a uznávam niektorých kresťanských tradicionalistov, ktorých názory považujem za prinajmenšom hodné pozornosti. Čiže to naozaj nie je o tom, že by som automaticky zavrhol všetko kresťanské. Hájek je však už príliš fundamentalistický, iracionálny a absolutistický, skrátka za hranou. :-)

Aman Againsttime

Ja len dúfam, že sa nikto neurazil, keď som označil generáciu Baby Boomers za najhoršiu (inak Macron je už skôr generácia X, ale tá nie je veľmi odlišná od Boomerov - tiež nestojí za veľa :-).

My mileniáli sme najzaujímavejší, pretože sme "extrémisti": akosi sa u nás vytrácajú "centristi" a časť z nás smeruje buď extrémne "doľava" (klasickí "slniečkári"- od škaredých, modrovlasých feministiek až po teroristov z Antify), alebo "doprava". A práve teraz nastáva obdobie prechodu, kedy sa ľudia mojej generácie začínajú pomaly dostávať k moci, takže bude zaujímavé sledovať ako s tým naložíme. Mnohé však nasvedčuje, že bude poriadne "horúco". Možno si užijeme druhý "Weimar". :-)

A osobne mám celkom nádej v generácii Z, ktorá má byť najkonzervatívnejšia od WW2. Nuž, tú asi čakajú celkom tvrdé časy a nebude si môcť dovoliť byť taká rozmaznaná a povrchná ako sme my mileniáli. :-)

Aman Againsttime

Len ešte dodám, že Estónsko nie je na tom až tak dobre z hľadiska pôrodnosti (podobne ako v ostatných východoeurópskych krajinách, i tu si mladí nechcú alebo nemôžu založiť rodiny a často utekajú na Západ), ale rasového zloženia, rasovej homogenity - čiže niečo ako Japonsko :-).

Aman Againsttime

Dobre, on má celkom dobrý verbálny prejav a vie pôsobiť presvedčivo, autenticky. Ale spôsob akým on nazerá na svet mi je naozaj cudzí (a imho i mylný), takže preferujem iných ľudí. Každopádne hodnotné mi prišli najmä jeho pohľady na Havla a oceňujem i jeho prívetivý vzťah k Slovákom. To aby sa nepovedalo, že som príliš negativistický a len kritizujem. :-)

Aman Againsttime

Áno, ten prejav je zbytočne silený, ale aj tak ten chlapec z Estónska pôsobí sympaticky. Ja len, že Estónsko je ešte menšia a bezvýznamnejšia krajina ako Slovensko a zároveň podľa mojich informácií má celkom silnú a zaujímavú nacionalistickú scénu (napr. celkom dosť ľudí sa tam zaujíma o paganizmus a pod.), ktorá sa teší podpore obyčajných ľudí a krajina je na tom v zásade ideologicky a demograficky (na európske pomery) veľmi dobre (btw, vedeli ste napr. že Estónsko dosahuje najlepšie PISA skóre zo všetkých belošských krajín a má najväčší podiel modeliek per capita? Sú to inteligentní a fyzicky veľmi krásni ľudia). Ale tak každý národ má iný historický vývoj a na Slovensku sú predsa len iné pomery. Estónci napr. nemajú asociálov typu cigáni. Ale aj tak máme veľa čo zlepšovať. Maďari a Poliaci môžu tiež slúžiť ako vzorové príklady.

Aman Againsttime

Hájek je seriózny autor? Čítal si od neho niečo? Podľa mňa je to celkom blázon, od ktorého by som dal ruky preč. To už fakt i Rostas s jeho narcistickým "modelingom" je lepšia voľba. Predovšetkým jeho neschopnosť porozumieť evolúcii je vskutku iritujúca a pekne ukazuje ako dokáže ideológia (náboženstvo) pripraviť i inak rozumného a vzdelaného človeka o schopnosť racionálneho uvažovania.

Aman Againsttime

Ale ešte som chcel dodať, že možno toho ani nie je málo. Musíme samozrejme zobrať do úvahy i početnosť Slovákov. Je pochopiteľné, že takí Češi alebo Američania toho budú mať viac, pretože ich je viac. :-)
Na druhej strane takí Estónci sú ešte menší národ a majú tam celkom silné nacionalistické "alternatívy": https://www.youtube.com/watch?v=0AkqRUpoO20&t=100s

Neviem, proste Slováci sú taká pasívna mentalita. Asi sa treba zmieriť s tým, že nebudeme veľmi aktívni a skôr počkáme na druhých.

Aman Againsttime

Veď hovorím, Beo už nefunguje. Popravde, aj ich texty bývali kvalitatívne na rôznej úrovni... ani Beo nebolo úplne ono a niektoré články zaváňali škaredou banalitou, povrchnosťou.
Medzičas bol proti-moslimský a pro-izraelský web. Relatívne dosť umiernený. Ale jeho výrazným plusom bola istá serióznosť a zakotvenosť v realite, čiže niečo, čo často chýba alternatívnym webom.

Aman Againsttime

Nie, neviem o ničom novom a zaujímavom v rámci Slovensko. Ako som písal, je tu zopár lepších, humorne ladených, FB skupín typu PAH, Konzervy, Alternatívna pravica Slovensko, ale inak som si nevšimol, že by tu vzniklo niečo výrazne zaujímavejšie.

Za zmienku možno ešte stoja ešte skupinky typu Slovenské hnutie obrody, Slovenské národné noviny, bývalé "hzdsácke" Extra Plus a ešte zopár pro-slovenských webov, ktoré však v zásade nič nové neprinášajú a aj ich kvalita je dosť pofidérna.

V podstate Zem a Vek spolu so Slobodným vysielačom, Infovojnou a Hlavnými správami sú takými "vlajkonosičmi" slovenskej "alternatívy" a nič čo by im nejako výrazne konkurovalo sa zatiaľ nevytvorilo.

Aman Againsttime

Nič nevidíš, pretože tu naozaj nič nie je (a to si sa snažím sledovať toho naozaj veľa).

Dobre, ako presne definuješ "anti-sionistické" weby? Ako veľmi otvorené a radikálne by mali byť? Ak sa bavíme naozaj o otvorene pro-belošských, pro-európskych weboch, tak jediné, čo tu máme je fakt iba Nadhľad a Prop. To je naozaj všetko. V minulosti tu ešte bolo Beo, ale to postupne nejako zmäklo, bolo čoraz menej aktívne a nakoniec definitívne skončilo. Zvyšok tvoria nejaké FB stránky, ktoré aj tak výrazne preberajú z cudziny a ani sa veľmi nepúšťajú do nejakých hlbších analýz (zväčša si vystačia s meme obrázkami a odkazmi).

Potom tu máš zopár katolíckych, ultrakonzervatívnych webov ako Nové slobodné Slovensko, Lifenews, Stopautogenocíde a pod., ale tu sú aj tak weby, ktoré sa nedajú brať veľmi vážne a nebudú mať nejaký masovejší dosah. Škoda ich vôbec spomínať.

A z takých tých "komerčnejších" anti-systémových webov, okrem tých, ktoré si už spomenul v článku, možno ešte menovať Konzervatívny výber a Hlavné správy, pričom práve druhé menované médium je často kritizované za svoj nedbanlivý prístup k faktom a i ja som bol párkrát zaskočený tým, aké hovadiny dokázali niekedy zdielať.

Za seba hovorím: nie je to dobré. Je toho málo a i to, čo sa nájde je často nedostatočné - či už z ideologického alebo kvalitatívneho hľadiska.

Aman Againsttime

Takže predsa tam mali aj atrakciu "chlap s kozami" (alebo "žena s penisom?"). Ale aby sme sa pochopili. Ja v zásade podporujem propagáciu takýchto "freakov", keďže je to pekne kontraproduktívny kreténizmus, ktorý mnohým otvorí oči. :-) Ach, namiesto toho, aby si B-Complexka úprimne priznala, že je len obyčajný zženštilý deviant so záľubou v crossdresingu, tak si radšej vygooglila, že je akože bi-gender. Nuž, keď chce byť silou mocou "moderná a cool", tak ja jej to kľudne doprajem. :-)

No, ja som proste v tomto príšerná konzerva a naozaj si myslím, že decko potrebuje dlhodobo aktívneho otca (a fakt sa ma radšej nepýtajte, čo si myslím o dobrovoľných slobodných mamičkách. Holt, som fanúšik Ann Coulter :-)). Ale súhlasím, že pokiaľ chlap ešte nemal žiadne decko, tak bude lepšie, keď si ho spraví i vo vyššom veku, než vôbec.

Aman Againsttime

A "gender- fluidnú" B-Complexku a minaret tam náhodou nemali? Či Kiska ako hlavná atrakcia teraz bohato stačil? Priznám sa, že ako rockový fanúšik mám letné hudobné festivaly moc rád, ale na Pohodu by ma ma veru nikto nedotiahol. Holt, mám isté princípy. :-)

Inak konečne niekto vypichol tento nechutný trend, kedy si chlapi na staré kolená musia vyrábať decká. Inak čítal som, že podľa istých štúdií majú deti príliš starých otcov nižšie IQ...

Aman Againsttime

Ja feudálny systém stredoveku považujem v mnohom za superiórny k dnešnému stavu. V podstate išlo o libertariánsku spoločnosť alebo ešte výstižnejšie povedané "pravicový", organický "libertariánsky"systém: https://www.youtube.com/watch?v=s_s39zvISjI

Celkom sa zabúda, že v takomto systéme mali feudálni páni tiež svoje povinnosti, záväzky voči nájomníkom/nevoľníkom, ktorí neboli otrokmi, ktorých možno bezohľadne vykorisťovať. V dnešnom anglo-americkom kapitalizme, v jeho najhoršej podobe, tu máme ľudí, ktorí ukrutne zbohatli a ktorí žijú a fungujú ako európski feudálni aristokrati - avšak len na povrchu. Chýba tu totiž morálny záväzok voči podriadeným ľuďom, ktorým bola predchnutá úprimná feudálna aristokratická spoločnosť stredoveku.

Aman Againsttime

Norman, čo ti mám k tomu napísať? Ty dobre vieš, prečo ti tak rád kladiem otázky a chcem počuť tvoje názory na konkrétne témy a udalosti. Nie každý má ten dar vedieť tak jasne vysvetliť veci a podať správne vysvetlenie. :-)

Stránky