Aman Againsttime

authenticated user

texty

Regresívna ľavica opäť chytá v Spojených štátoch ťažký amok. Dôvod? Rozhodnutie prezidenta Trumpa zakázať prístup do armády ľuďom trpiacim ťažkou duševnou poruchou známou ako transsexualizmus, či odbornejšie povedané, pohlavná dysfória.

Počas francúzskych volieb sme pochopiteľne tomuto globalistickému frikulínovi nefandili, ale vzhľadom k tomu, ako sa mu teraz podarilo vytočiť duševne narušených "regresívcov" si predsa len zaslúži menšiu pochvalu. A čo také "škandalózne" si dovolil povedať na summite skupiny G20?

Známy propagátor ateizmu Sam Harris, ktorého svojho času rada citovala Pietruchová na svojom blogu, nedávno vzbudil pozornosť

V rámci vzdelávania tunajšieho osadenstva o eugenike prichádzam s ďalším videom. Tentokrát sa pozrieme trochu do histórie eugeniky v Spojených štátoch.

Bývalého "Charlesa Mansona" black metalu, dnes citlivého etnonacionalistického konvertitu, v dobrom slova zmysle šialeného Varga Vikernesa, asi netreba bližšie predstavovať.

 Rozhodol som sa spracovať sumár z rozhovoru s dánskym vedcom Emilom OW Kirkegaardom na tému IQ a eugeniky. Pôvodne som zamýšľal to celé preložiť, ale video trvá hodinu a urobiť z toho takýto súmar je rýchlejšie a jednoduchšie. 

 

Už dlhšiu dobu som zamýšľal sem hodiť niečo o IQ, pretože mám za to, že ide o jednu z tých zaujímavejších tém, o ktorých sa nediskutuje dostatočne.

Svet teraz obletela správa o prvej genetickej analýze starobylých egyptských múmií, ktorá  prichádza s nie až tak prekvapivým výsledkom. Veda nakoniec preukázala to, čo seriózni egyptológovia vždy vedeli na základe ich práce s ikonografiou a starovekými záznamami, t.j. skutočnosť, že starovekí Egypťania boli belosi, nie Afričania.

 

Slová prekladateľa: Nasledujúci preklad špeciálne venujem všetkým tým „nithusom“, „skeptikom“, "I fucking love science" babenkám a redakcii In vivo magazínu. Prajem príjemné čítanie. :-)

 

Mám tu pre nás nové video. Už dlhšiu dobu som uvažoval, že sem hodím niečo o argumentácii a presviečaní, takže som celkom rád, že sa niekto rozhodol spracovať video práve o tomto.

 

Mám tu pre nás nové video, tentokrát na tému tzv. otvorenej spoločnosti. Čo bude nevyhnutným výsledkom, ak otvoríte svoje ideologické dvere celému svetu? Nie, neobsadia vás mačky, ale obsadia vás cudzie myšlienky a hodnoty. V nasledujúcom videu nám youtuberka Philosophicat vysvetlí, prečo otvorená spoločnosť nie je najlepším nápadom.

V nasledujúcim videu nám libertariánsky filozof Stefan Molyneux vysvetlí koho by Francúzi mali zajtra voliť.

Marine popisuje tieto voľby ako veľký zápas medzi globalizmom a nacionalizmom, skôr než boj medzi tzv. ľavicou a pravicou, ako to zvyknú prezentovať médiá. Ide o veľmi výstižný popis.

 
Francúzske prezidentské voľby sú tu už čoskoro a myslím, že nebude na škodu bližšie sa oboznámiť s politikou FN a jednou z popredných  tvárí tejto strany – vycházajúcou hviezdou Marion.
 
Včera som tu zavesil kratší report o veľkej bitke v Berkeley medzi nacionalistami a feťákmi.

Novodobá Čeka známa dnes pod označením Antifa nemala včera svoj šťastný deň.

Naše úžasne tolerantné a progresívne Švédsko nás opäť nesklamalo a prichystalo nám ďalšiu solídnu porciu zábavy.

Kushnerovci predstavujú vplyvný židovský klan so silnou neokonskou orientáciou a pochybnými väzbami. Bude zaujímavé sledovať do akej miery sa im podarí presadiť ich agendu v Bielom dome.

Preložil som pre vás kratšie video na aktuálnu tému Trumpovej intervencie v Sýrii. Video sa konkrétne venuje Trumpovmu zaťovi Jaredovi Kushnerovi a vplyvu, ktorý sa mu podarilo dosiahnút v Trumpovej administratíve.

Kushnerovci predstavujú vplyvný židovský klan so silnou neokonskou orientáciou a pochybnými väzbami. Bude zaujímavé sledovať do akej miery sa im podarí presadiť ich agendu v Bielom dome. Dúfam, že sa vám bude video páčiť. :-)

Dňa 10.decembra poslanci NR SR Štefan Kuffa (nezávislý, predtým OĽaNO), Marián Kvasnička 

autor: Nathaniel Weyl

Úvodné slová prekladateľa: Nasledovný text od Nathaniela Weyla bol publikovaný v Eugenickom vestníku v roku 1984. Dôvodom pre jeho preloženie bol môj zámer bližšie oboznámiť čitateľov s konceptom pozitívnej eugeniky.

Nathaniel Weyl

Slovné spojenie plánované rodičovstvo býva v nacionalistických a tradicionalistických kruhoch veľakrát spájané s radikálnymi (neo)marxistickými prúdmi útočiacimi na tie najprirodzenejšie ľudské spoločenstvá akými sú rodina, národ či cirkev (hoci v poslednom menovanom prípade by som skôr hovoril o akejkoľvek komunite ľudí spojených zmyslom pre transcendenciu – veď napokon úcta k vyššej duchovnej sile bola vždy základnou spoločenskou cnosťou árijských národov, a to už dávno pred kresťanstvom).

komentáre

Aman Againsttime

No, v prípade niektorých vyššie menovaných už nejde len o nejakú štandardnú populačnú deviáciu v rámci normy, ale sa už môžeme vyslovene baviť o vážnych poruchách. Obzvlášť Matovič naozaj javí klasické znaky narcistickej poruchy osobnosti. Ďalší veľmi labilný prípad v politike bola Radičová, kde to bolo navyše spojené i s alkoholizmom - tá ženská je fakt stelesnená neuróza.
Ale i Havran pôsobí veľmi labilne. Schválne, dobre ho pozorujte pri diskusiách. Fakt typický postmodernista. :-)

Aman Againsttime

Tak toto ma celkom zaujalo: https://www.youtube.com/watch?v=VpsFhxMyBuk

Nevedel som, že slovenskí "zelení" sú takto radikálne odlišní od ich západoeurópskych kolegov. Ja som vždy tvrdil, že je v tom dosť veľký rozpor, keď sú práve radikálni neomarxisti, podporujúci príliv inváznych druhov do Európy, zároveň angažovaní v environmentálnej ochrane. Práveže nacionalizmus a "zelená" agenda sa dopĺňajú úplne prirodzene. Koniec koncov, dobre vieme, že zelené témy ani neboli pôvodne ľavičiarskou agendou...

Aman Againsttime

Ale aby sme sa pochopili. To, že je niekto neurologický liberál ešte nemusí automaticky znamenať, že musí skončiť ako politický liberál/ľavičiar. Neurologickí liberáli s vysokým IQ sú ľudia akých často vidíme napr. na TED prednáškách. Takýto ľudia radi experimentujú i myšlienkovo, sú často prístupní rôznym ideám. Dobrými príkladmi neurologických liberálov s vysokým IQ sú napr. Stefan Molyneux (ktorý by bol paradoxne dnes zahrnutý do "pravicovo-konzervatíveho" spektra) alebo Sam Harris.

Aman Againsttime

Ja si naozaj myslím, že základ je v rodine a akokoľvek sofistikovaná propaganda na školách a v médiách nebude mať účinok, pokiaľ sa veci v rodine správne podchytia.
Poznám to sám na sebe, pretože patrím k tým šťastlivcov, ktorí sa narodili v rodine, kde sa vždy intenzívne riešila politika. Pamätám si na rodinné stretnutia, kde niektorí príbuzní riešili také tie tradičné témy typu Tiso, sionizmus, slobodomurári, a pod. Samozrejme, že neskôr i mňa ovplyvnili médiá, škola, spolužiaci, rôzni autori a bola tu fáza, kedy som začal viac tiahnúť k liberálnemu, mainstreamovému prúdu, ale nikdy som mu skutočne neprepadol. V podstate som bol vždy "na správnej strane" len s občasnými výchylkami v prípade niektorých otázok. Najpresnejšie by som to popísal tak, že som skôr prešiel z pasívnej fázy do fázy aktívnej, kedy intenzívnejšie analyzujem svoj svetonázor, ďalej ho rozvíjam a prehlbujem.

Potom je tu ešte ďalší aspekt o ktorom sa takmer vôbec nediskutuje vo vzťahu k politike: genetika. Tu treba tiež zahrnúť do celkového pohľadu na variáciu politických presvedčení. Existuje totiž dimenzionálne spektrum od neurologických liberálov k neurologickým konzervatívcom, pričom sú tu dokonca rozdiely v mozgovej štruktúre medzi neurologickými liberálmi a konzervatívcami. Konzervatívci inklinujú mať dominantnejšiu ľavú hemisféru mozgu a naopak. Typickým znakom neurologického liberála je, že bude v menšej miere pociťovať znechutenie ako konzervatívec (Jordan Peterson mal o tom jednu zaujímavú prednášku. Konzervatívci ani tak nepociťujú "fóbiu", ako sa často podsúva, ale odpor, znechutenie). Liberáli sú napr. menej znechucovaní vecami ako gay pride, pornografia, vulgárne umenie a pod., pretože ich mozgy jednoducho reagujú inak. Je u nich väčšia pravdepodobnosť, že vyskúšajú nové veci (exotické jedlo, sexuálne experimenty, neobvyklé štýly obliekania a pod.), majú napr. väčší neporiadok v izbe, je u nich väčšia pravdepodobnosť, že sa vyhnú očnému kontaktu ba dokonca aj ich podnety na svetlo či hluk sú iné (napr. tu boli experimenty, kde sa zistilo, že je u nich menšia pravdepodobnosť žmurknutia ako reakcie na silný hluk a pod.). Liberáli tiež majú väčší sklon k depresiám a živšie sny.

Aman Againsttime

Tento 15-ročný "beťák" je naozaj dobrá liečba na depku. Dík, Norman. :-D

Ale sranda bokom. Moderátor sa správne pýtal na postoj jeho rodičov, pretože toto je jednoznačne prípad zlyhania v rodine. Zastávam názor, že rodičia by sa mali so svojimi potomkami baviť i o politike a formovať svetonázor od útleho detstva, pretože inak to za nich bude robiť škola a médiá. V tomto smere naozaj apelujem na budúcich rodičov (ak nejakí sledujú túto stránku). Snažte sa tento aspekt nezanedbávať.

Aman Againsttime

Trochu oneskorene sem hodím túto zaujímavú analýzu ohľadne smrti oplakávanej antifáčky: https://www.youtube.com/watch?v=SKZqG1T07cs Veru, právom sa hovorí o fake news.
Zdá sa totiž, že skutočným vrahom dotyčnej neboli tzv. bieli supremacisti, ale skôr McDonald, KFC, Winston, Malboro, Mt. Dew a pod.
Ja to hovorím stále: feminizmus a antifašizmus vážne poškodzujú vaše zdravie. :-)

Aman Againsttime

Milý textík, pri ktorom však treba mať neustále na pamäti, že oficiálne sa má vychádzať z teórie, že ľudské rasy vlastne neexistujú, ide o socio-kultúrne konštrukty a predovšetkým nie sú medzi nimi žiadne rozdiely v kognitívnych schopnostiach.

Mám momentálne v pláne sa naozaj do hĺbky venovať práve tejto téme - rasovému realizmu, tvrdým dátam, empirickej vede. Už len preto, že mám dojem, že v poslednom čase začína práve táto oblasť naberať na popularite (čo je super). Dokonca i niektoré americké mainstreamové postavičky typu Sam Harris naskočili "na vlnu". Bohužiaľ, mám dojem, že u nás to akosi nikoho nezaujíma. Dokonca ani tzv. slovenskí nacionalisti sa veľmi tejto téme nevenujú. Radšej budú brusliť po tenkom ľade s kdejakými revizionizmami, kým jasnú empíriu, ktorá sa dá omnoho ľahšie obhájiť i propagovať, nechávajú ležať bokom. Chápem, že nie každého bavia "tvrdé" vedy (hoci každý by sa v rámci svojich možností mal naučiť uvažovať vedecky), avšak to nič nemení na tom, že je to celkom škoda, obzvlášť pre skutočnosť, že práve rasový realizmus je ZÁKLAD, istý hraničný bod, povestná červená pilulka pre väčšinu obyčajných ľudí (i u mňa to bolo podobné. Bakalárove Tabu bola jedna z tých zásadných kníh, ktoré ma priviedli na túto cestu).
Profesionálny biológ vyvracajúci ďalšieho "skeptika" a jeho priblbý sofizmus:https://www.youtube.com/watch?v=B0tp8Dq5Th8&t=943s Je to radosť sledovať, ako sú títo autistickí kreténi v poslednom čase na webe likvidovaní realistami. :-)

Aman Againsttime

Presne o tom som písal. Zaujala ma skutočnosť, ako sa dokáže spoločnosť radikálne zmeniť behom takej (relatívne) krátkej doby. Španieli majú predsa bohatú katolícku tradíciu, ako i brutálnu skúsenosť s islamom zapísanú v ich historickej pamäti, nehovoriac o tom, že Francov konzervatívny režim tu bol v podstate nedávno. Stačili len 3 desaťročia tzv. socdemokracie a výsledok je vskutku žalostný.
Je mi ľúto, ale tieto národy očividne potrebujú poriadne padnúť na hubu. Tieto občasné teroristické útoky nemajú žiaden účinok. Musí dôjsť k totálnemu pádu, ku katastrofe.

Aman Againsttime

O Španielsku nepíšeme a nepočujeme až tak často, v porovnaní so severozápadnými krajinami, ale podľa mojich informácií (i od ľudí, ktorí tam žili) ide o jednu z "najslniečkárských" európskych krajín: veľmi socialistická, radikálne - feministická, kultúrne -marxistická spoločnosť...V podstate niečo ako Švédsko. A konkrétne Barcelona je jedna z najväčších bášt homosexualizmu, povedzme niečo ako San Francisco alebo Vancouver.
Španielsko dostáva len to, o čo požiadalo a nie je dôvod ich veľmi ľutovať. Bohužiaľ, ak si niekto myslí, že takéto útoky prebudia idiotov, ktorí pochodovali za príchod islamu do ich krajiny, tak je na omyle. 160 000 ľudí je šokujúce číslo a treba porozumieť, prečo ľudia podporujú niečo také. Na tom obrovskom pochode zaiste nebola len Antifa a iné radikálne ľavicové skupiny, ale i kopec tzv. obyčajných ľudí. A práve tí ma zaujímajú najviac. Aké sú ich motivácie? Aké typy ľudí uveria a prepadnú takýmto radikálnym myšlienkam? A ako presvedčíte takéhoto človeka o opaku? Čo sa musí stať alebo povedať, aby došlo k zmene?

Aman Againsttime

Hej, o Bílej sa celkom vie, že za mladi rozťahovala nohy jak žeravá. Nie je to zrovna typ "trad wife", takže muži to s ňou nemajú ľahké - je príliš "silná", "výrazná" a máloktorý chlap takú ženu zvládne. Ale tiež ju mám celkom rád (najmä jej ranú tvorbu, ktorá bola viac sofistikovaná, nekomerčná). Vokálne naozaj nemá konkurenciu.

Ale nesúhlasím, že IQ nie je dôležité. To sú práve tie mýty, ktoré treba vyvracať. Ono málokto vie, že IQ je v podstate index osobnostných čŕt a napovie o človeku naozaj dosť veľa. Samozrejme, že problematika IQ je o dosť komplexnejšia než to neraz prezentujem, ale jeho význam netreba zľahčovať.

Aman Againsttime

Veď ja netvrdím, že nie je (takým tým ľuďovým spôsobom) "bystrá" (inak, keď už sme u tých jej postojov, tak sú skôr dobré:http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Utok-na-Lucii-Bilou-za-vyzv...), ale rozhodne to nie je ani nejaká "intelektuálka". Chcem povedať, že keď ju človek pozornejšie analyzuje, tak si všimne tú "jednoduchosť" (pokiaľ viem, tak je to vyučená krajčírka bez maturity. Navyše ma napadla i preto, že má (z časti) cigánsky pôvod). V podstate som chcel načať práve tému IQ a jeho vzťahu k celkovej osobnosti a ako človek s vysokým IQ nemusí byť nevyhnutne "múdry" a naopak.

Zdôrazňujem, že v skutočnosti "neviem". Ok? Netvrdím, že sa nemôžem mýliť. Píšem len o svojich odhadoch na základe pozorovania. Možno nebola zrovna najlepším príkladom (chcel som nájsť niekoho, kto mi zapadne do škatuľky "nižšie IQ, bystrejší prejav) . Nechcel som spomínať také jasné prípady ako Rytmus alebo bývalá súperstáristka Berkyová (tá nebola schopná bez znemožnenia robiť ani štandardné rozhovory kvôli svojmu obmedzeniu), prípadne i taká Ivana Christová, kde to (samozrejme relatívne) nižšie IQ naozaj celkom ľahko detekovať. :-D

Vivo tvrdil, že mu namerali tých 140, keď bol na strednej, takže dnes už by to číslo mohlo byť nižšie. Žiaľ nespomenul o aký test presne malo ísť (čo je celkom podstatná informácia). Určite bol veľmi inteligentný, hoci jeho príspevky imho neboli také, že by som pri nich povedal "wau!". Naozaj to nie je žiaden Stefan Molyneux alebo Phillipe Rushton (keď už mám spomenúť niekoho, kto rozhodne má/mal nad 130). Na druhej strane vykazoval vo svojom prejave isté rysy, ktoré by sme asociovali práve s mimoriadne inteligentnými ľuďmi. Každopádne uznávam, že posudzovať niekoho IQ len na základe komentárov na nete je dosť mimo. Bolo to z mojej strany dosť povrchné (holt, chcel som začať práve túto tému a napadol ma pri nej zrovna on). Je jasné, že by som potreboval Viva i počuť, vidieť napr. nejaké rozhovory a pod., jednoducho ho bližšie spoznať, aby som mohol robiť takéto odhady. Dávam ti teda za pravdu a beriem späť, čo som k jeho IQ napísal.

Aman Againsttime

Áno, ľudí s IQ nižším ako 75 je viac než si ľudia bežne myslia. Predovšetkým ľudia zvyknú vo všeobecnosti veľmi nadhodnocovať IQ. Vivo tu spomínal, že má IQ 140, čomu je celkom ťažké veriť. Tu sa už bavíme o úrovni génia, ktorú štatisticky dosahuje veľmi málo ľudí (cca 2 % populácie. Vivovu hodnotu skôr odhadujem niekde medzi 110 - 120. Navyše s pribúdajúcim vekom IQ klesá. V mladosti, niekde medzi 20. a 30. vekom, sa dosahuje vrchol, a potom nastáva pokles). Človek s IQ viac ako 140 by chrlil zo seba fakty, vedel by sa naučiť, namemorovať takmer všetko a robil by "hĺbkový výskum" v rozmanitých oblastiach.

V súvislosti s IQ mi príde veľmi zaujímavé ako isté typy osobností dokážu predstierať vyššiu inteligenciu. Predovšetkým mám na mysli extrovertné typy s istými špecifickými vlastnosťami (výrečnosť, ukecanosť...). Dobre to vidno napr. na kdejakých celebritách. Napr. taká Lucie Bílá má podľa mňa IQ okolo 90, ale jej extroverzia, výrečnosť, výnimočný talent či celkovo "charizma" spôsobujú, že ľudia skôr prehliadnu jej "jednoduchosť". A myslím, že podobných prípadov by vás napadlo celkom dosť.

Rushton mal tiež o tomto fenoméne jeden zaujímavý text, kde spomínal práve tento faktor - skutočnosť ako zvyšená extroverzia dokáže u čiernych "zamaskovať" ich nižšie IQ.

Aman Againsttime

Frooyo, najviac túto tému neznášajú práve takýto konšpiratívni kresťania. A nie je to vôbec také komplikované, ako píšeš. Čo má byť na eugenike preboha komplikované? Všetky anti-eugenické tézy sme už vyvrátili - či už tu alebo na prope, v článkoch i diskusiách.
Samozrejme, že aj inteligentom sa môžu narodiť hlúpe deti - ale ide o pravdepodobnosť. A akosi mi uniká, ako kontruješ eugenike vetou, že "aj zdravý človek môže neskôr ochorieť".

Ďalej, nesúhlasím, že jedinou hranicou by malo byť týranie dieťaťa. Nie, chudoba a nedostatočne podnetné prostredie sú tiež dôležité faktory. Ja neviem, vy naozaj neviete o tom ako trpia deti z chudobnejších rodín? Aké je to ponižujúce a frustrujúce? Ja by som nikdy nepriviedol na svet dieťa, pokiaľ by som nemal dostatočnú istotu, že mu budem vedieť zabezpečiť kvalitný život - a je jasné, že tým nemyslím nejaký základ, akými sú strava a ošatenie. Ide práve o ten nadštandard, ktorí inteligentní ľudia chcú odovzdať potomstvu a na ktorý "šúdrovia" vôbec nemyslia.

IQ 72 a 66 sú príšerne nízke čísla. Skutočnosť, že títo dvaja Američania neboli sterilizovaní je pre mňa jednoducho ukážka absolútneho zlyhania liberálnej demokracie. Podľa mňa by deti nemali mať už ľudia s IQ pod 85 alebo dokonca 90. Mal som tu nedávno video od profesora Petersona, kde demonštroval ako je v súčasnej kapitalistickej a pre-automatizovanej spoločnosti orientovanej na zisk a úspech v podstate nemožné pre človeka s IQ nižším ako 85 pracovať. Ide teda o vážny problém, ktorý treba riešiť.

Aman Againsttime

Dobre, že si upozornil na túto žumpu (btw, poznám osobne človeka, ktorému bolo namerané IQ 68. Takýto ľudia sú za dnešných podmienok prakticky nezamestnateľní, resp. môžu robiť len tú najjednoduchšiu manuálnu prácu, ktorej v skutočnosti veľa nie je. Vedia samostatne robiť jednoduché práce, úkony typu nákup, cestovanie, návšteva doktora a pod., ale určite nie sú schopní samostatne sa postarať o dieťa. To je vylúčené). Práve takéto správy sú dôvodom, prečo mám problém brať Hlavné správy vážne. Nejaké tie hoaxy by som im vedel odpustiť ako obyčajnú záležitosť ľudskej omylnosti (aj mne sa párkrát stalo, že som zdieľal hoax. Niekedy jednoducho nie je čas a možnosť všetko dôkladne overiť), ale ideologická zaslepenosť a predsudky sú už iná kategória. A súhlasím, že to veľa má čo robiť s fundamentálnym kresťanstvom.

Musíme zmeniť slovenskú alternatívu. To naozaj sem píšem ako istú výzvu. Treba začať pretláčať iné témy a iný prístup.Treba ju nejako viac racionalizovať a tým i skvalitniť.

Aman Againsttime

Keď už sme pri Rusoch, tak dávam do pozornosti tento pozoruhodný postoj degenerátky z Pussy Riot k Putinovi: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Proboha-Hlavni-tvar-Pussy-R...

Celkovo je veľmi zábavné sledovať, ako sa po víťazstve Trumpa, mení postoj "pro-systémových" ľudí a médií k Amerike. Včera som napr. čítal celý text od tohto svinského cigoša :https://dennikn.sk/836748/privitajte-postamericky-svet/ a jeho hlavná idea by sa dala zhrnúť do vety: Amerika dnes už nestojí za nič, je slabá, a preto našou nádejou sú Macronovo Francúzsko a Merkelovej Nemecko. Len aby sa nesklamali aj v nich.

Aman Againsttime

Ľubov, ja mám tiež ľudácke korene - z otcovej strany. Ale snažím sa absorbovať rôzne vplyvy a "ísť vlastnou cestou", ak sa to teda dá.
Ja Rusov až tak nepoznám, ale tiež sú nejako rozdelení - aj politicky. Čítal som tento text o liberálnej ruskej inteligencii:https://altright.com/2017/08/01/russia-needs-to-finally-become-russian/
Tá veľmi túži po tom, aby bolo Rusko súčasťou Európy. Napodobňujú a obdivujú Západ a zároveň majú o ňom dosť skreslené predstavy. Mimochodom, takýto štandardný ruský liberál je stále na "západoliberálne" pomery veľmi nacionalistický, fašistický. Rusi sú ako celok v tomto posunutí ďalej.

Aman Againsttime

Tešíme sa na proces. Normálne mám dojem, že si to Magát celé užíva, že to vlastne chce. Veru, tieto typy sa naozaj neboja. Avšak stojí im ten výsledok za to? Uvidíme...

Aman Againsttime

Buko, pri tvojom príspevku ma napadlo spomenúť, či by nebolo pre ľudí vhodnejšie viac uvažovať v termínoch ideológií než národnosti/geografie.
Použijúc myšlienku Savitri Devi, v 16.storočí anglickí katolíci túžili po tom, aby ich krajinu dobyla španielska armáda kráľa Filipa a tým nastolila ich ideológiu, obdobne ako neskôr v Anglicku alebo vo Francúzsku túžila národnosocialistická menšina po víťazstve Nemecka. Ideológie vždy presahovali hranice, a vždy aj budú.
Západná časť Európy a USA sú naozaj veľmi choré a nemôžem vyčítať ostatným, že majú voči nim odpor. Ale stále je tam i kopec zdravých ľudí, ktorých by bola veľká škoda, ktorí reprezentujú tradičné západoeurópske hodnoty a kultúru a s ktorými sme prepojení práve skrz podobnú ideológiu. Tým treba vysloviť podporu a ak sa dá rozvíjať i nejakú medzinárodnú spoluprácu (tá si vlastne i deje: viď napr. stretnutia maďarských nacionalistov s členmi americkej alt right a pod: https://www.counter-currents.com/2017/07/counter-currents-radio-weekly4-...).
Takže aspoň to je môj (kozmopolitný) prístup k veci a zároveň i moje stanovisko k tvojmu "nemám chuť spolupracovať s Angličanom, ktorý nás má za podradných". Ideovo zdravý Angličan nás nebude mať za podradných.

Aman Againsttime

Ja som jasne napísal "v rámci dobových pomerov." Netvrdil som, že by 1.ČSR bola nejakým bezproblémovým rajom a viem, že tu boli výrazné regionálne rozdiely medzi západnou a východnou časťou. Avšak v globále išlo o relatívne vyspelú krajinu (na konci 20-tich rokov bola na 10. mieste v životnej úrovni Európy). Moja pointa však bola v tom, že komunistický prevrat tu prerušil dovtedajšiu ekonomickú kontinuitu a nesie istú, nie malú, zodpovednosť za dnešné rozdiely.
A neviem, prečo tu spomínaš nejakú rusofóbiu. Snáď nechceš podsúvať, že Rus=komunista. :-)

Aman Againsttime

V skutočnosti na Západe dnes skôr rastie obdiv pre východnú Európu. Prakticky každý západný nacionalista obdivuje východnú Európu a považuje ju za lepšiu, zdravšiu oproti západnej časti. Takže v tomto Vikernes nie je nijako výnimočný (a rád by som znova upozornil na to, že Vikernesa treba brať dosť s rezervou. Ten človek je zbytočne absolutistický a v niektorých veciach dosť pomýlený. Takéto typy sú často strápnením pre "hnutie").

Stránky