Aman Againsttime

authenticated user,autor

texty

Slová prekladateľa: Nasledujúci preklad špeciálne venujem všetkým tým „nithusom“, „skeptikom“, "I fucking love science" babenkám a redakcii In vivo magazínu. Prajem príjemné čítanie. :-)

 

Novodobá Čeka známa dnes pod označením Antifa nemala včera svoj šťastný deň.

Preložil som pre vás kratšie video na aktuálnu tému Trumpovej intervencie v Sýrii. Video sa konkrétne venuje Trumpovmu zaťovi Jaredovi Kushnerovi a vplyvu, ktorý sa mu podarilo dosiahnút v Trumpovej administratíve.

Kushnerovci predstavujú vplyvný židovský klan so silnou neokonskou orientáciou a pochybnými väzbami. Bude zaujímavé sledovať do akej miery sa im podarí presadiť ich agendu v Bielom dome. Dúfam, že sa vám bude video páčiť. :-)

autor: Nathaniel Weyl

Úvodné slová prekladateľa: Nasledovný text od Nathaniela Weyla bol publikovaný v Eugenickom vestníku v roku 1984. Dôvodom pre jeho preloženie bol môj zámer bližšie oboznámiť čitateľov s konceptom pozitívnej eugeniky.

Nathaniel Weyl

Slovné spojenie plánované rodičovstvo býva v nacionalistických a tradicionalistických kruhoch veľakrát spájané s radikálnymi (neo)marxistickými prúdmi útočiacimi na tie najprirodzenejšie ľudské spoločenstvá akými sú rodina, národ či cirkev (hoci v poslednom menovanom prípade by som skôr hovoril o akejkoľvek komunite ľudí spojených zmyslom pre transcendenciu – veď napokon úcta k vyššej duchovnej sile bola vždy základnou spoločenskou cnosťou árijských národov, a to už dávno pred kresťanstvom).

komentáre

Aman Againsttime

Viem, že je to na dlhú diskusiu a že nejde o ľahké témy. Preto som ich otvoril. :-)

Ja viem, že Einsteinova teória relativity a relativizmus sociálnych vedcov sú 2 odlišné veci. Ide skôr o to, ako sa zvyknú tieto 2 odlišné veci spájať. Ak je model nášho vesmíru relativistický, prečo by i naše morálne pravidlá nemali byť relatívne, že? :-)

K pohlaviu: hej, poznáme rôzne prípady hermafroditizmu. Asi každý zaregistroval napr. prípad atlétky Semanyovej. Príroda sa občas vie všelijako pohrať. Ale to neznamená, že kvôli nejakým štatisticky zanedbateľným deformáciám opustíme koncept 2 pohlaví, ktorý fungoval tisícky rokov. Ja by som ani nemal problém s tým, aby bolo nejako právne uznané i 3.pohlavie (koniec koncov napr. i také stredoveké právo poznalo hermafroditizmus a dávalo takýmto ľuďom špecifický status). Problém je skôr celá tá politizácia okolo toho a fakt, že túto agendu majú v rukách ľudia, o ktorých dobre vieme, že sú nepriateľmi Európy.

K rase: ono to závisí aj od krajiny. V USA väčšina vedcov neuznáva rasu. Vo východnej Európe alebo v Číne je to zase naopak. Ja by som rasovú otázku asi veľmi nekomplikoval. Myslím, že vysvetlenie Franka Saltera, že "rasa je rozšírená rodina" je úplne najpresnejšie a najzrozumiteľnejšie. Netreba do tejto diskusie zaťahovať ani nejaké poddruhy, psie plemená a pod. Je to o stupni príbuzenstva a zásadných rozdieloch medzi nami.

Aman Againsttime

Hodím ešte raz sem skvelé ukážky rasového a pohlavného denializmu, ktoré dokonale demonštrujú, ako presne uvažujú postmoderní neomarxisti a konštruktivisti, ktorí sa nasáčkovali do vedy (+ ako bonus perfektný degeneratívny, "fluidný" imidž, ktorý k nim pasuje vskutku dokonale :-) : https://www.youtube.com/watch?v=b_uEXzqW43c https://www.youtube.com/watch?v=PY3lBKje46E

Schválne vyberám niečo inteligentnejšie, kde sú i nejaké argumenty.

1. Gender je sociálny konštrukt a je tu spektrum, nie binárnosť

 

 

Zdroj:http://sitn.hms.harvard.edu/flash/2016/gender-lines-science-transgender-...

Dobre si prezrite tento diagram a termíny, ktoré používa. (Upozorňujem, že je to z Harvardu. :-))

Je jasné, že kategórie muž a žena sú stabilné kategórie, voči ktorých sú definované iné kategórie. Nech už to akokoľvek predelíte, vždy to bude binárne. Dokonca i spektrum má len 2 extrémne konce: Cisgender vs. transgender. I systém opakov vychádza z duality. 

 

Neviem. Chce snáď niekto tvrdiť, že neexistujú vysokí ľudia? Ako môžte povedať nízkym ľuďom, že sú nízki, ak by sme tu nemali vysokých ľudí? Ako poviete tučným, že sú tuční, ak by tu neboli chudí? Samozrejme, že nepotrebujeme používať odlišné podstatné mená pre rôzne "stupne" tučnoty a chudosti, výšky a krátkosti. 

Sú tu rôzne stupne "nízkosti" a "vysokosti", rovnako ako sú tu rôzne stupne maskulinity a feminity. Ale stále ide o binárnosť. Preboha, veď toto je obyčajná logika! :-)

 

2. Rasa je sociálny konštrukt 

Degenerát vo videu prirovnáva rasu k sociálnemu konštruktu peňazí. Zrovna obdobná analógia bola použitá v tomto mojom staršom preklade z propu: https://www.protiprudu.org/preco-rasa-nie-je-socialny-konstrukt/

Akurát autor textu argumentuje, že keď už chceme používať sociálny konštruktivizmus, nebude mať rasa skôr bližšie k sociálnemu konštruktu gravitácie? Odítete z mrakodrapu oknom? Risknete prechod černošským gettom? :-)

Naozaj odporúčam si ten text prečítať, pretože sú tam prakticky vyvrátené argumenty z toho videa. Najmä ma prekavapuje, že dookola opakujú Lewontin's fallacy a to, že v rôznych obdobiach a v rôznych krajinách (zväčša sa porovnáva USA a Južná Amerika) tu existovali rôzne predpoklady pre určenie rasy u miešancov. 

Zaujali ma však tí Gréci. To naozaj chcú degeneráti tvrdiť, že by ich koncept etnicity bol len o kultúre a jazyku a nezahŕňal v sebe pokrvné príbuzenstvo? :-)

Inak to, že sú vedci proti konceptu rasy je tiež celkom prehnané tvrdenie. V skutočnosti (relatívne) veľa z nich rasu uznáva:http://www.nature.com/ng/journal/v36/n11s/full/ng1435.html

http://www.nature.com/ng/journal/v36/n11s/full/ng1455.html - kompletne mainstreamový žurnál vyslovuje podporu konceptu rasy. 

Ono tých argumentov v prospech rasy je naozaj kopec a naozaj sa mi to tu nechce všetko hádzať (však google search viete používať), ale v konečnom dôsledku sú najpodstatnejšie rozdiely. Tie je veľmi ťažké popierať a je tiež veľmi ťažké ich prisúdiť len čisto environmentálnym dôvodom (viaceré štúdie s dvojičkami a adoptovanými deťmi, porovnanie bývalých kolónií v Afrike a Ázii, atď.). Preto sa rôzni youtube "popierači" málokedy venujú otázke IQ a iných rozdielov, pretože tam je tá povestná Achillova päta. Ok, rasa neexistuje, ale rasový realizmus áno. :-) Je to čistá empíria.

 

Zhrnutie

Je celkom škoda, že som nakoniec musel odstrániť to video o Einsteinovi, pretože tento článok by na tému Einstein a veda dobre nadväzoval.

Eistein priniesol relativitu a chaos do vesmíru, a naň akoby nadviazali títo židovskí biológovia a sociológovia. ktorí tiež prinášajú chaos a relativitu.

Poznáte to: všade máme spektrum, zdôrazňujeme výnimky, odchýlky, nikde nie je žiaden poriadok, žiadne jasné hranice (najlepšie by bolo, keby ich nemali ani krajiny, že?). Toto je proste typický židovský mindset oponujúci poriadku, disciplíne a jasným kategóriam. Ich útok na empirickú realitu a logickú dedukciu. 

 

Neviem, ale mne to celé pripomína bizardný svet Lewisa Carrolla: svet pozbavený stabilných významov a hraníc. Fantáziu, ktorá sa však mení na tyraniu totálnej arbitrárnosti, z ktorej sa Alica snaží uniknúť, pretože takýto svet je jednoducho peklo. V takomto svete nie je žiaden oporný bod a nesleduje sa žiadna užitočnosť (áno, kategórie ako pohlavie a rasa sú totiž veľmi užitočné koncepty, nie škodlivé, ako sa nám snažia niektorí nahovoriť). V takomto svete ste len rukojemníkov nálad a vrtochov iných ľudí, rovnako ako bola Alica rukojemníkom vrtochov zlej srdcovej kráľovny a jej bizardných poddaných. :-)

 

Aman Againsttime

Je to skutočne o tom, že i vo vede panuje isté ideologické ovzdušie, ktoré favorizuje isté typy + netreba zabudnúť i na faktor osktrakizácie (ktorý nebol v článku spomenutý). Vedci sú tiež len ľudia a obvinenie z rasizmu so sebou nesie príliš veľké riziká.

Pozri sa, čo sa dialo takému Murrayovi (https://www.youtube.com/watch?v=h-wbIH6TLwg). A to prosím pekne je Murray čistý liberál (podporuje napr. gay manželstvo a nevolil Trumpa), ale radikálnym neomarxistickým sektám stačí naozaj málo, aby človeku spravili zo života pekla.

Exkrementy v pošte, podpalačstvo, trestné oznámenia, vyhrážky smrťou i fyzické ataky - to všetky si "užili" ľudia ako Jensen, Rushton, Wilson, MacDonald a mnohí iní. A to ani nerozoberám zásahy štátnej moci, ale len faktor osobných útokov zo strany "obyčajných ľudí", ktorým preplo z oficiálne ideológie. Ani sa nečudujem, že niekto si nechce takto komplikovať život a chce mať pokoj od magorov.

Ďalším faktorom je i mediálne pokrytie. Verejnosti sú predkladané najmä výskumy a štúdie, ktoré podporujú oficiálnu ideológiu. Hodil som tu knižnicu s "hatefacts", kde boli uvedené napr. viaceré štúdie ohľadne kriminality čiernych alebo moslimského inbrídingu a ich nízkeho IQ. Ale tzv. mainstream odmieta takéto štúdie zverejňovať- lebo ideológia.

A ešte k "nithusovcom". Oni majú drzosť vypisovať čosik o "vedeckom konsenze" (akoby zabudli, že taký Galileo tiež išiel proti "vedeckému konsenzu"jeho doby. To isté Newton, atď.) a úplne ignorovať fakt, že existuje nejaká vládnuca ideológia, isté ideologické ovzdušie a že to môže zasahovať a ovplyvňovať i vedeckú tvorbu. Radi budú poukazovať na kresťanský stredovek, nacizmus, komunizmus a ich pokusy o ideologizáciu vedy, ale už nie na súčasný ľavicovo-liberálno-globalistický (či ako tú sračku vlastne nazvať) systém. Pokrytci.

Aman Againsttime

Ešte pre srandu sem hodím jedno obludné video, ktoré dokonale demonštruje neuveriteľnú degradáciu vedy. Pozerať len na vlastné nebezpečenstvo! :-D

Prosím pekne, ten starý kretén vo videu sa v USA považuje za vedca! Áno, až takto hlboko klesli. 

Aman Againsttime

A aký je snáď účel mojich prekladov? Sprostredkúvať informácie. Samozrejme, že mám záujem na tom, aby bol môj kanál známejší a informácie z neho sa, čo možno najviac, rozširovali. Nerobím to len preto, že ma baví prekladať. :-)

Sú tu kanály s preloženými videami, ktoré dosiahli celkom slušnú sledovanosť a odozvu: https://www.youtube.com/channel/UCHW3AZv8cCQikhFnHcyHLbg/videos Prečo by som nemal chcieť dosiahnuť obdobný výsledok?

V tomto smere nie je až tak podstatné, či ide o vlastné videá alebo cudzie.

Aman Againsttime

Inak, bol by som rád, ak by ste sa nezdráhali mi písať komentáre priamo pod video na youtube. Viac komentov zvyšuje viditeľnosť videa a šance, že sa ukáže iným ľuďom ako odporúčané video. To isté platí i pre lajky. :-)
Budem musieť nejako zapracovať na propagácií. :-)

Aman Againsttime

No, tieto rozpory v LSNS nie sú pre toho, kto sa dlhšie zaujíma o vývoj v strane, prekvapujúce.
O Kotlebovi je pomerne známe, že má veľké ego, nemá rád konkurenciu a nechce pustiť ku kormidlu nikoho lepšieho. Vyhovujú mi poslušní pritakávači a sluhovia. Bohužiaľ.

Magát naozaj nie je veľmi reprezentatívna značka, ale trochu ho poznám i z FB, a myslím, že charakterovo je to človek na správnom mieste, takže nemám dôvod mu neveriť. To, čo tvrdí zapadá celkom dobre do toho, čo som sa mohol o Kotlebovi dozvedieť od ľudí, kt. ho bližšie poznali.

Aman Againsttime

Som rád, že si niekto dal námahu to takto pekne zhromaždiť.

Inak je som si pôvodne myslel, že dotyčná "pani profesorka" bude jedna z tých typických blondýnok milujúcich slobodu", ktoré si uvedomili, že libertarianizmus je možný len v bielej spoločnosti (niečo ako Molyneux), ale na základe 2. videa sa zdá, že ide predsa len o trochu väčší "hard core" :-D.

Aman Againsttime

Súhlas. Odluka cirkvi od štátu je naozaj banálna téma v porovnaní s problémami, ktoré dnes treba riešiť (inak keby niekoho zaujímal môj postoj, tak som za odluku podobne ako ľavičiari :-)). Avšak vyhadzovať za toto ľudí mi príde na hlavu.
Hej, Marián má bližšie ku slovensko-katolíckemu tradicionalizmu, ktorý tú má hlbšie korene než NS, čiže definitívne súhlasím, že ide o akceptovanejšiu cestu pre Slovensko než Magátov hitlerizmus. Na druhej strane v našej krajine žije i veľa ľudí bez vyznania, pričom práve LSNS patrí k stranám, u ktorých značná časť voličov nie je nábožensky založená:https://www.postoj.sk/23295/ako-padla-velka-teoria-o-kotlebovych-volicoch
Z toho dôvodu nejde o správny prístup k veci.

Aman Againsttime

Vivo, som rád, že to vidíš podobne. A upozorňujem ešte raz, že som kotlebovcov volil a celkom i bránil. Avšak každý má nejaké hranice. Nechcem ešte nad nimi lámať palicu, ale poviem na rovinu, že momentálne stačí málo k tomu, aby som ju zlomil. Sú niečo ako Trump - skôr sklamanie. :-(

Aman Againsttime

Som rád, že si sa nemýlil a že si to konečne pochopil. :-) Hej, viem veľmi dobre, čo si zač a že nemá veľký zmysel s tebou diskutovať. Takých ako si ty tu už bolo...Naozaj ste dosť nudní. Takže toto je moja posledná reakcia na teba, troll.
Ocením, ak už nebudeš na mňa a moje príspevky reagovať.

Aman Againsttime

O akom boji proti náboženstvu tu píšeš? Magát sa sťažuje na personálne čistky pre (vzhľadom na dnešné pomery) také banality akou je postoj k viere či k odluke cirkvi od štátu (btw, to naozaj nie je boj proti náboženstvu. Je chybou to takto vnímať): http://marianmagat.blogspot.sk/2017/05/neveris-v-boha-podaj-si-prihlasku...

Samozrejme, že strana si môže určiť také pravidlá, aké chce. Len otázkou na pretrase je to, či smer, ktorým sa chce LSNS vydať jej v konečnom dôsledku neuškodí.
Áno, v jednote je sila, ale v rámci tejto jednoty je potrebné mať i istú politickú diverzitu, pokiaľ chceš dosiahnuť širší vplyv v spoločnosti. Takto to úspešne fungovalo i s ľavicou (či v prípade Slovenska so Smerom).

Aman Againsttime

Zase provokuješ. Aké schvaľovanie mlátenia žien? O čom tu zase píšeš? Kedy som ja schvaľoval mlátenie žien, preboha? A nie, nevyťahuj ten prípad z Berkeley. To nebolo o schvaľovaní mlátenia žien, ale to by si musel použiť trochu viac rozumu. Ľudia ako ty sú naozaj nepoučiteľní a nedáte si pokoj. A potom budete vrešťať, keď vás slušná spoločnosť odvrhne. Spamätaj sa :-)

Aman Againsttime

Takže upozorniť na to, ako LSNS hrá do kariet nepriateľovi je urážanie ľudí? Kto má väčšie právo kritizovať LSNS, ak nie jej voliči - čiže i ja? Keď je niečo objektívne zlé, tak na to treba poukázať. Videl si tie dislajky a komentáre? K čomu je to dobré? Kam sa chceš pohnúť bez sebareflexie?
Mimochodom, mne nie je na smiech romantický chlapík básniaci o matke. Očividne vidíme na tom videu niečo iné. Veľa ľudí vidí na tom videu niečo iné než ty. A nepodsúvaj mi, že sa vysmievam z toho, že "národ" (ja sa vysmievam z národu? LSNS sú národ?) nie je dostatočne bezcitný. Neviem odkiaľ berieš takéto myšlienky? Ja poukazujem na to, ako je LSNS vnímaná ostatnými ľuďmi a čo jej zbytočne škodí. Čiže sa jej vlastne snažím pomôcť. :-)

Či zajtra systém použije svoje zbrane proti mne? Možno. Ale ja sa budem, na rozdiel od kotlebovcov, snažiť mu nič neuľahčovať. :-) Treba sa vedieť prispôsobovať a taktizovať - i do budúcna. To je pointa.

Aman Againsttime

Dokonalá ukážka v čom je problém LSNS :-D

Aman Againsttime

Ako spomenul už Vivo, ťah je teraz na kotlebovcoch a uvidíme, ako dokážu danú situáciu využiť vo svoj prospech.

Samotné rozpustenie strany systému aj tak veľmi nepomôže. Také niečo malo význam v prípade Slovenskej pospolitosti, keď sa strana nachádzala vo svojom embryonálnom štádiu a nemala vytvorený dostatočný elektorát. V čase verejného dopytu po takýchto stranách pôjde len o výkrik do tmy. Voliči tu už sú (Bránikov odhad bol, že cca 13% populácie má "extrémistickú" orientáciu) a tých tak ľahko nezastavia. Ak to nebudú kotlebovci, tak ich agendu preberie iné zoskupenie. Istá výrazná časť obyvateľstva jednoducho požaduje nacionalizmus, a preto musí byť v parlamente prítomný.

Tieto tlaky majú teda skôr symbolickú rovinu. Asi podobne, ako keď sa RKC snaží formálne zakázať potraty. Nie, nebude ich menej, len systém (alebo RKC) bude na oko demonštrovať svoju silu, avšak realitu nezmení. Samozrejme, že ak ich pripravia o financie, tak to zabolí, ale v reáli sa strana z toho pozviecha a pôjde ďalej. Skôr všetky tieto útoky povedú k tomu, že sa kotlebovci či nacionalistická scéna vo všeobecnosti "zdokonalí". Budú sa musieť naučiť byť sofistikovanejší - v rétorike i v programe, čo následne môže rozšíriť ich voličskú základňu. Presne to isté sa stalo na Západe - napr. vo Francúzsku či vo Švédsku. Viac reštrickcie= viac kreativity :-):https://www.youtube.com/watch?v=pzlKkfFJR8Q

Inak tento posledný Magátov "rant" ste videli?:https://www.youtube.com/watch?v=Ozo3eZpnUHg&t=1s

Magát je tiež kontraproduktívny, ale pokiaľ LSNS naozaj smeruje k tomu, že sa z nej stane rigidná, uzavretá sekta, potom ťažko dúfať v nejaké veľké zmeny. Strana, ktorá chce dosiahnuť úspech by mala robiť presný opak - rozširovať základňu aj tým, že ponechá relatívnu voľnosť pri menej dôležitých témach (niektoré ekonomické či spoločenské otázky ako napr. spomínaná odluka cirkvi od štátu atď.). To naozaj tá strana nemá žiadnych poradcov? Žiadnych stratégov? Nevidia, čo fungovalo pri takom Smere? Je naozaj priemerné IQ LSNS až tak nízke? :-)

Aman Againsttime

Hej, preto som jasne napísal, že sa takýto odpad predáva našim deťom. Toto sú novodobé vzory pre naše dievčatá :https://www.youtube.com/watch?v=uA15dtzBCV4

Niežeby sa kdejaké umelkyne nevyzliekali i predtým, ale v jej prípade to všetko pôsobí tak lacne a vulgárne - priam z toho srší taká tá "africká živočíšnosť", ktorá jednoducho nie je pre Európanov. To je ten rozdiel medzi " francúzskou kurtizánou" ako je Mylene Farmer a vulgárnou pouličnou "getto" šľapkou ako toto.

Aman Againsttime

Ja by som ešte dodal, že Rostas a jeho ZaV de facto nepredkladajú žiadnu koherentnú alternatívu k dnešnému svetu. Aká je vlastne Rostasova ideológia? Ten človek vzišiel z tradičného ľavičiarskeho prostredia, aby postupne začal miešať do svojej pacifistickej, "ghándiovskej" ideológie prakticky všetko možné - od klasickej "konšpirológie" až po "všeslovanskú vzájomnosť" a koketérie s klasickým antisemitizmom a slovenským nacionalizmom či konzervativizmom. Je to taký dosť podivný guláš, ktorého výsledná chuť mi veľmi nesedí, pretože sa to jednoducho prehnalo s ingredienciami. On mi príde ako klasický typ, ktorý sa chce "zavďačiť každému, aby nakoniec dopadol tak, že všetci dajú od neho ruky preč.

Aman Againsttime

Veru, ľudia si už očividne zvykli a serú na to. Mimochodom, keď si zistíme, na koho koncerte došlo k tejto "výbušnej atmosfére", tak sa veru dotyčnému Mustafovi ani  nebudete čudovať :-).

 

Prosím pekne, dotyčná "umelkyňa" okrem toho, že ide i typickú vulgárnu feministickú čupku bez talentu, je i známa "refugee vítačka" predávajúca americkým (ale i našim) deťom ten najprimitívnejší hudobný a textový odpad (dobre si vypočujte text piesne), aký si len viete predstaviť.  Vskutku stelesnenie tejto chorej doby.  

Aman Againsttime

Jasné, že je to trápny pajác, ale moja otázka smerovala k niečomu inému. Čo to môže byť za človeka, ktorému sa niečo také môže páčiť? Opäť, ideológie dávam bokom (Chmelár je tiež slniečko a cíti to podobne ako ja). Kiskovo vystupovanie, prejav, gestikulácia, celkový dojem...je jednoducho nechutný (a zrovna v tomto videu i celkom "prihriaty"). Ako sa toto môže niekomu páčiť? Bohužiaľ, poznám viacerých - najmä mladých študentov a postaršie domáce paničky - ktorí majú Kisku pomaly za Boha.

Stránky