Je suis Dresden 1945

Norman
Ema

"В начале 1945 года Дрезден стал «городом беженцев», в котором были сконцентрированы госпитали и эвакуационные пункты. На момент бомбардировки в городе насчитывалось до 600 тысяч беженцев."

Po dlhom bádaní anglosionisti dospeli pred cca dvoma rokmi k finálnemu číslu civilných obetí: 22,700–25,000 deaths
Každý, kto zvýši hornú hranicu, je automaticky neonacista.

Zabúda sa spomenúť, že pre ľudí (mnohých s ťažkými popáleninami), ktorí anglosionistické zverstvo v Drážďanoch prežili, sa mesto stalo neobývateľným. Celá civilná infraštruktúra bola zničená - nebola tam voda, jedlo, lieky - nič.
Toto bolo ešte väčšie peklo. Anglosionistické svine s tým, samozrejme, počítali. Tak ako vždy pri terorizovaní civilov ničením infraštruktúry potrebnej pre život - až do týchto dní.

slaven1

Takto "oslobodzovala" armáda USA Prahu 14.2.1945 (700 mŕtvych, 1200 zranených). Podobne boli "oslobodzované" aj ďalšie mestá v bývalom Československu (Bratislava, Nové zámky...)


Možno povedať, že Američania majú s ničením Európy bohaté skúsenosti a robia to často (2. sv, Juhoslávia 1999, Ukrajina 2014).

Norman

Američania dokážu bez zaváhania zničiť akékoľvek mestá Európy aj dnes. Bez zaváhania.
Američania nenávidia čokoľvek historické, nenávidia Európu, pretože je staršia.

Grigoriy Ilmoran

Američania milujú a obdivujú všetko európske.
Mám na mysli skutočných Američanov, Američanov bez prívlastku afro-, latino-, ale hlavne žido-. Aj ti obdivujú, ale nemilujú.

V bežnej americkej neformálnej spoločnosti síce ešte vždy najväčší dojem jeden spraví, ak môže povedať, že bol na Mesiaci, ale hneď na druhom mieste je každý naozajstný Američan hrdý na to, že už niekedy bol v Európe.
A dáva mu to aj primeraný spoločenský status.
Niečo podobné, ako keď niekto v Dar-es-Saláme môže povedať, že bol na púti v Mekke.

Rosemary, povedz aspoň raz, že mám pravdu.

Norman

To, čo píšeš, nemusí byť v protiklade k mojej poznámke.
Nebudem tu nejako psychologicky špekulovať, ale oboje sú prejavy toho istého - problémového vzťahu dvoch civilizácií (kde navyše jedna vyrastá z druhej).

baloo

do Prahy...

Apollo...
http://adam.cas.sk/clanky/12568/hrozive-bombardovanie-apollky-zverejnili...

Nitra...
http://nasenovinky.sk/article/29642/nitru-bombardovali-americke-lietadla...

Nové Zámky
http://www.novezamkyfotoalbum.sk/bombardovanie-novych-zamkov/

majú to radi geroji ale teraz už majú aj drony, takže nemusia obetovať ďalšie "americké životy" (ktorý, ako vieme, je kvalitatívne iný ako iné).

sandro

Tu Nitru bombardovali Sovieti. Nove Zamky su tak neuveritelne opominana vec, ze sa to az nechce verit. V tom case po Vied.arbitrazi sucastou Madarska, pricom ludia tam boli nasilne pomadarcovani. Denno-denne sa musime verejne do krvi zbicovat za ''dobytcaky'', ale ze len v jeden okamih, uplne nezmyselne a sadisticky vyvrazdili nasi terajsi priatelia vyse 4000 nasich ludi... To sa asi stalo v nejakej virtualnej realite.

Truhlík

Rád by som sa niekedy dozvedel, prečo Američania spravili na Nové Zámky jediný kobercový nálet v dejinách Slovenska.
Skôr k tým deportáciám škodnej do poľských lágrov je protiklad zatajovaných deportácií Slovákov do Džugašviliho a Frenkelových GULAGov robených SMERŠom. Ani sa presne nevie koľko ich bolo - medzi 20.000 a 60.000.

Náhodný okoloidúci

Podľa mojich info Nitru bombardovali amíci.
Kopírujem sem, čo mi presne pred rokom napísala kamarátka z Nitry:
"Aj mne - brata mojej starej mamy - v posledne dni vojny , chudak rolnik prišiel niečo vybavovat do Nitry a tu drahi amici prave nezmyselne bombardovali centrum mesta....."

sandro

Nie, boli to Sovieti. Dokonca aj vyssie zmieneny link to uvadza.

Rosemary

to je pre Americanov cela Europa.
Neviem, ci su na to hrdi, ale obcas sa tam radi pozru. Snazia sa vidiet co najviac, ale nejdu do hlbky.
Zbieraju navstivene mesta ako trofeje. Miluju francuzske hamburgery :o), vo Francuzsku vraj chutia lepsie.Behaju za sprievodkynami s pantoflou na palici po Florencii ako kurence. Neznasaju vreckovych zlodejickov. Take nieco ako v Rime sa v New Yorku nevidi.
Vo vseobecnosti maju radi akukolvek "european" nalepku. Je to zaruka kvality. Dokonca viac kupuju nemecke auta...montovane v Mexiku.
Amerika je ina ako Europa. Obe maju svoje prednosti. Ked som sa vratila z Pariza, dostala som od kolegu, Americana zaujimavu otazku. Trafil nou klinec po hlavicke, pretoze som s tym mala velmi zaujimave skusenosti :o) Spytal sa ma, ako ma Francuzi brali, ako americanku alebo vychodoeuropanku:o)
Nuz, poviem vam, bola to jedna z mojich najzaujimavejsich cestovatelskych skusenosti a zaroven otazok, ake som kedy dostala.

mas pravdu:o)

Rosemary

Because the world is round
it turns me on,

because the wind is high
it blows my mind,

love is old
love is new

because the sky is blue
it makes me cry

love is all
love is You.

A co Pariz,
jaka byla,
cela bila
ruzovym piskem omyta...

Rosemary

jeste dnes mi v zubech skripe... (ten pisek)

(dokoncenie basnicky)
Mademoiselle Paris