Zajtra

Norman
Truhlík

Carringtonov event.

Truhlík

2. variant - umelá inteligencia s následkom hladomoru a genocídy.
1. variant ale to isté.

Norman

No, dôvodov by sa našlo mnoho, ale keďže pozerá do teleskopu, tak je jasné, že ide o kométu :) Ostatné sú varianty toho. Možnosť by bola, že sa vracajú domáci, ktorí to tu spôsobili tým, že vyliali organický odpad na Zem/zem a ešte ho pomiešali doprava(preto je DNA pravotočivá)
(autor tejto verzie Stanislav Lem).
Teda možno sa vracajú domáci odstrániť škody a škodcu.
Hech. :) ... :( ... :)

Truhlík

V skutočnosti pozerá do minulosti - svetlo ako stroj času. Vidí to, čo bolo vtedy, keď svetelný lúč vznikol.
Takže minulosť nás zlikviduje. Príčina a následok.
Alebo trest boží. Ale za čo ?

Norman

Heh, ale krása spočíva v jednoduchosti a rýchlosti. Pozriem do Ďalekohľadu - a všetko skončilo.
A na akékoľvek ďalšie otázky je už proste neskoro. Nikdy sa to nedozvieme - ako, odkiaľ a kam. Nehovoriac že prečo a aký to má/malo zmysel.

Ema

...videl balistické strely.

 

Ináčky, kto by si myslel, že dočasne poverený Svätý Heger z Buče a dočasne poverený cholerický pĺž Naď sú najväčšie infantilné CEE hoviadka, tuhľa je dôkaz, že im na krky dýcha nová česká reprezentácia:

Nevídaně velkorysý dar poskytne Česká republika Tchaj-wanu, který hodlá vybojovat nezávislost na komunistické Číně. Letadlová loď CZN Masaryk, jejíž stavba započala zhruba před pěti lety, se právě dokončuje v indických docích.

Redaktora České televize, který se zeptal, proč letadlovou loď Masaryk neposkytneme Ukrajině, která už více než rok svádí heroický boj s ruskou armádou, Pekarová Adamová uklidnila slovy, že to už vůbec není potřeba. „Ukrajina během pár měsíců definitivně porazí Rusko, což znamená, že se těžiště boje za demokracii a pokrok přesune na Tchaj-wan,“ vysvětlovala předsedkyně sněmovny.

„Nápad Markéty hraničí přímo s genialitou. Jako první významné političce vyspělého Západu jí totiž došlo, že administrativu amerického prezidenta Joea Bidena válka na Ukrajině plně zaměstnává, všechny zbraně musí posílat Kyjevu, což znamená, že se úkol vyzbrojování Tchaj-wanu posunul minimálně na druhou kolej a jeho realizace je v nedohlednu. Vyslání Masaryka na Tchaj-wan musíme dvojnásobně ocenit. Nejen z důvodu, že kdo rychle dává, dvakrát dává, ale i proto, že tato pomoc vykryje výpadek plánovaných amerických dodávek zbraní. Tento krok nás katapultoval u spojenců do absolutní extraligy, troufám si tvrdit, že rovnou po bok světových velmocí,“ chválila rozhodnutí Pekarové Adamové ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Málokdo ví, že cesta ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) do Dillí na konci února neměla za cíl pouze přesvědčit Indii o potřebě izolovat Rusko, ale hlavním – přísně utajeným – bodem návštěvy bylo dohlížet na dokončovací práce letadlové lodě.

Z toho, co na vlastní oči viděl, byl Lipavský po návratu do republiky tak nadšen, že navrhl vládě, aby Masaryk na Tchaj-wan plul pod pirátskou vlajkou.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/april-ceska-letadlova-lod-czn-masaryk-tchaj...

Aj šaša Zelenského za prezidenta vyzeralo v istom bode ako prvoaprílový žart. A hľa, kde je dnes. Ministerstvo zahraničných vecí Ruska mu dnes poslalo srdečné blahoželanie k profesijného sviatku, Dňu tupcov.

Ifka

zvláštní proč zrovna
Chorvatsko, Polsko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko a Türkiye...

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_23_2071

Ifka

které by mohly pojmout tisíce lidí.

Tyto rezervy se budou skládat z vysoce kvalitních jednotek nouzového úkrytu, jako jsou lehké prefabrikované konstrukce, ploché kontejnery a nouzové stany. Obytné jednotky budou doplněny o další zařízení, jako jsou sprchy a toalety, průmyslové kuchyně, prádelna a společné prostory, přičemž zvláštní pozornost bude věnována bezpečným prostorům pro děti a nejzranitelnější osoby. Zálohy byly vyvinuty tak, aby poskytovaly vysoký stupeň pohodlí v nouzovém kontextu a zároveň zajišťovaly rychlé nasazení. Navíc 20 % jednotek i společných prostor bylo navrženo pro osoby s pohybovými problémy nebo handicapy, aby byla zajištěna dostupnost pro všechny.

Rezervy zajišťují nižší dopady na životní prostředí ve všech fázích projektu. Je tomu tak v rámci výrobního procesu (snížení odpadu, minimalizace přepravy s komponenty vyrobenými v Evropě a výběr recyklovaných nebo znovu použitelných materiálů) a nasazení (s inovativními konstrukcemi, které minimalizují objem nákladu a s geografickým rozdělením, které minimalizuje cestovní vzdálenosti). Environmentální aspekty jsou také zohledněny, pokud jde o použití krytých jednotek (s čištěním vody a atmosférickými systémy pro snížení spotřeby balené vody, solárními panely a účinnými generátory v případě nedostupnosti elektřiny a recyklačními zařízeními).

Ifka

Rezerva nouzového přístřešku rescEU zahrnuje dočasné spací jednotky, sprchy, toalety, základní toaletní potřeby a společné prostory pro shromažďování nebo stravování. Komise také obstarala tisíce lůžek, která lze využít v centrech dočasného ubytování k přijetí uprchlíků nebo vnitřně vysídlených osob. Tato nová rezerva se přidává k dříve přiděleným 62,3 milionu EUR na nouzové přístřeší a zásobu lůžek, která mají být použita pro ukrajinskou krizi v pohotovostních přijímacích centrech. Z této počáteční rezervy rescEU bylo na Ukrajinu a do sousedních zemí, jako je Slovensko, rozmístěno 3 000 vybavených pomocných bytových jednotek a téměř 5 000 dalších lůžek. Kromě toho bylo po zemětřesení do Türkiye posláno 500 jednotek a 2 000 nouzových stanů. Tyto pohotovostní jednotky mají kapacitu pojmout až 25 000 lidí a jsou také využívány jako denní centra nebo „vytápění“. https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_23_2071