797 infikovaných a Matovičov surrealizmus

V stredu sa našlo 797 pozitívne otestovaných. Čo je samozrejme rekord.

Nad centrom Bratislavy lieta už pol hodiny akýsi vrtuľník. Núdzový stav treba osláviť.

Len mierne odhaľuje Matovičov surrealizmus fakt, že včera aj urobili rekordný počet testov - skoro 10 tisíc. Znepokojujúce ale nie je to, že Matovič sa snaží takto podvádzať verejnú mienku (a to nehovorím o tom, že chvíľu mal vo svojom statuse napísané číslo (omylom) 979) - podvádza celý život. Znepokojujúce je skôr to, že taký podvod považuje za potrebný. Nemusel takto podvádzať, za niekoľko dní pravdepodobne budeme na tom podobne ako v Česku a čísla nebude musieť nik posúvať.  Matovič predvádza tanečky s hadom, ktorého sám považuje za nejedovatého - ale on, ten had,  je jedovatý naozaj.
 
A ešte záver jeho statusu:
Dokázali sme spoločnými silami v prvej vlne malý veľký európsky zázrak. Dokážme to aj teraz, hoci teraz to bude o dosť dosť ťažšie. Zomknime sa a vykrúťme hnusobe krk

 

No, ja neviem, po tom, čo som si dnes prečítal po webe reakcie na neho osobne, byť ním by som radšej nežartoval s tým, ako akejsi nemenovanej hnusobe vykrútime krk.

Ten hajzlík schytáva svoju karmu, a tak je to dobre.

Leopard, keď učí svoje mladé loviť, zoženie nejakú ľahšiu priblblú obeť, aby sa to na nej naučili. Možno ani nejde tak o to, naučiť ich skákať a chmatnúť korisť, ale skôr o to, aby prvý raz vyskúšali svoje zovretie zubov, praskajúce chrupavky a odchádzajúci dych obete. Možno to isté, samozrejme obrazne chápané, potrebuje slovenský národ, aby sa konečne naučil dôslednosti. A Matovič je na to ten správny objekt.

 

Autor: 
forma: 
Roland Edvardsen

No, s Matovičom to ide riadne dole vodou. Tiež som čítal, ako mu poriadne nadávali ľudia na FB. Ono z hejtovania Matoviča sa už stalo akési hobby Slovákov, mám dojem. :-D

Ak by mal Matovič súdnosť (čo nemá - neviem či bohužiaľ alebo našťastie :-)), tak by to už prenechal niekomu inému. Veľa prezradil ten jeho status, kde píše, že je premiérom prvý a posledný raz, že ním už v budúcnosti nechce byť. To bolo dosť kapitalučné a ukazuje to, že on ním nechce byť ani teraz, že tá rola mu je proti srsti a nevie čo si má počať. V podstate tu vidno paralely s Radičovou. Labil ako labil, či? :-)

Norman

chcem dodať, že hejtovanie premiera je zvykom od Mečiara, cez Fica až doteraz. Sám Matovič sa v tom angažoval, tak si to teraz sám zaslúži vyžrať (pamätáme jeho Fico podpruje zlodejov, jeho hovno na polici, aj keď to bolo na Danka). To hejtovanie je vlastne také antirepublkové, protislovenské. A negatívum je to aj v tom, ako sme tu už párkrat povedali, že u slniečkárov to stále podporuje fatálny omyl, že režim funguje, len politik na čele je zločinec. Tak to, samozrejme nie je.
Na Slovensku, ktoré je malé, chudobné a slabé, takže všetky veci sú závislé od zahraničia, je také prehnané obviňovanie svojho premiéra zo všetkého, chore.
No, dúfam že mi teraz nejaký čuro nenapíše, že sa zastávam Matoviča.

Áno, ten jeho status prezradil veľa, ako píšeš, musí mať toho naozaj plné zuby - čo sme všetci veľmi radi.

Dnes v správach som zahliadol, že sa vyjadruje už aj k zahraničnej politike - no, to sa máme na čo tešiť :-)) Ale asi si to bude chcieť vyžehliť a ukázať sa ako chlap, tak mieni byť protiturecký, no bude to aj tam asi kopa zábavy :-)))
Hej, Radičku to pripomína. Vydrbaní slniečkári, ktorí nepoznajú život a realitu :-!

buko

vsimol som si odpozoroval na Matovicovi zvlastny fenomen
- ze kym na Fica bola doslova stvanica v mediach, negativne spravy a komentare o nom - a potom to schytaval na diskusiach a v komentaroch od ludi

- tak Matovica media akosi stale este setria - ale ludia ho v komentaroch doslova nenavidia - taky ten viralny, organicky hnev a nenavist - na zaklade akeho vznikaju revolucie a prevraty.
A nie mediami zivene masirovanie tupej masy - ako sme zazili pri vrazde Kuciaka.

Dokonca tych par pozitivnych komentarov na jeho osobu - vyznieva akoby z ineho sveta, akoby boli pod vplyvom nejakej omamnej iluzie :)

dovolim si tvrdit bez akejkolvek politologickej analyzy podchytenej realnymi datami - cisto na zaklade sledovania reakcii v spolocnosti - ze Matovic je v sucasnosti najnenavidenejsi politik - ak nie v absolutnych cislach - tak v trende urcite. Uvidime co to s tymto Jokerom spravi.

Roland Edvardsen

U Fica to bol dlhodobý a pomalý proces, a v podstate aj dosť prirodzený, za tie roky sa okukal (ale aj zmenil. Už to naozaj nie je ten charizmatický politik, ktorý bol ochotný vystupovať napr. v Pročkovom zábavnom programe a ktorý zakladal "modernú" a "progresívnu" stranu, že áno: https://www.youtube.com/watch?v=HDoYUujIDb8&t=247s).

Matoviča šetrili médiá, keď bol v opozícii, lebo sa im hodil v boji proti Ficovi, hoci sa naozaj nedá povedať, že by to bol nejaký ich obľúbenec - aj pre občasnú politickú nekorektnosť (tam boli časy, keď Matovič v proti-cigánskej rétorike mohol konkurovať aj kotlebovcom) a pre jeho všeobecnú nestabilitu (viď ako to všelijako kazil a rozbíjal v Radičovej vláde).

Ono na začiatku, prvé mesiace po voľbách, tu naozaj bola až akási eufória. Spomínate si na tie smiešne texty, kde sa popisovalo ako sa Matovič snaží pôsobiť štátnickejšie, aký je zmenený? A naozaj, Matovič ešte prvé týždne po voľbách sa akosi držal a pretvaroval. Zmenila to rýchla korona, keď dosluhujúci Pellegrini začal robiť rázne proti-opatrenia a začala mu prudko rásť popularita. Vtedy sa Matovič v okamihu vrátil do pôvodného módu, opäť v ňom ožili tie nízke pudy a začal vyvádzať (viď tá neslávne plačovka, potom čo ho Pelle vykopol z krízového štábu). A odvtedy to už bolo len horšie. Myslím, že diplomovka bola pre neho zlom, obdobne ako výložky u Danka. To naozaj ľuďom dosť otvorilo oči ako strašne pokrytecký vždy bol.

Najviac anti-Matovič weby/noviny sú dnes Nko (lebo tí sa nevedia zmieriť s tým, že PS-Spolu vypadli), Pravda a HS (s výnimkou toho Gdovina, ktorý mylne považuje Matoviča za akési menšie zlo), SME je niekde medzi (s výnimkou Tkačenka, ktorý Matoviča fakt nemusí), zatiaľ čo Týždeň, Aktuality a Postoj sú stále mäkkšie pri Matovičovi, čo vyplýva z ich prisilnej averzie voči Smeru (a zo všetkého čo sa oň obtrelo vrátane Hlasu), hoci Postoj bol v poslednom čase tiež kritickejší - ten pôvodný zákaz omší ich dosť vykoľajil, to si u nich Matovič riadne pokafral.

Norman

slovíčko "progresívne" samo o sebe nič neznamená, v politike sa napodiv až málo používa (i keď tak pomenované strany po svete boli) a mňa už pred rokmi fakt napadlo, že strana volajúca sa progresívna by mala na Slovensku šancu na úspech, lebo je to aj foneticky fajn slovo - a prvé desaťročia po revolúcii všetci chceli a uznávali zmenu, a zmenu, a zmenu....

Matovič sa vždy vráti do starého módu. Pripomína mi to jeden motív z akejsi scifi, kde alieni naberú formu ľudí a nedajú sa odlíšiť - jedine keď sú pod stresom, tak to v nich drbne a premenia sa znova na svojú pôvodnú jašteriu formu. A tak aj Matovič - pod stresom sa vždy zmení na samého seba.
(mimochodom, v tej poviedke napísanej v prvej osobe je nakoniec aj rozprávač tiež alienom - a zistí to až na konci :)

Roland Edvardsen

Problém je v tom, že výrazy moderný a progresívny si dokázali adoptovať isté deštrukčné sily - a tak sú dnes tie pojmy, v istých kruhoch, vnímané negatívne. Je to škoda, lebo ono tá príťažlivosť tých rôznych liberálov a ľavičiarov oproti konzervatívcom je práve aj v tom ponúknutí vízie akejsi lepšej, novšej, utopickej/progresívnej budúcnosti. Aj komunizmus bol svojho času progresívny a moderný. To isté národný socializmus. Bola tam proste tá idea pozemského raja na konci (čo je rozdiel od konzervatívcov, ktorí ak už hovoria o raji, tak skôr o tom posmrtnom).

Ono Fico pôvodne chcel vytvoriť niečo čo obkukával na Západe - od takých ako Blair či Schröder. Tak bol ešte koniec 90-tych rokov, tak sa prirodzene hľadali vzory na Západe. Aj pôvodne sa to volalo Smer - tretia cesta, zo začiatku sa tak neidentifikovali s ľavicou či socdem, malo ísť o niečo viac centristické. Vlastne je to paradox, že Pellegrini akoby sa vracal s Hlasom ku koreňom (Smeru, z časti pôvodnej SDĽ, ktorá bola tiež už taká stredovejšia a nemala problém sa spájať s pravicovými stranami), zatiaľ čo Fico vytvára teraz akúsi...ja neviem, neo-komunistickú ns avatgardu? No vlastne aj Fico s Blasom sa vracajú späť, až do hlbšej minulosti, ale tiež je to aj aktuálne čiže moderné, je to také krútenie sa v kruhu akoby, neviem. :-)

Norman

áno, zaberanie pojmov, ich doslovne kradnutie, je príznačné pre talmudistické techniky.
Liberálnosť, progresívnosť, modernosť ... ale aj čokoľvek opačné, ak to vstúpi do módy. Oni sú ako chameleóni, ako majstri lži - a nemyslím židov, myslím naozaj rôznych tých krížencov a bastardov. Ak by neboli kríženci, nemali by ani tú štipku talentu, čo používajú na klamanie.

Veru, modernosťou sa pýšili mnohí. Konieckoncov každý. Hnutia 20. storočia boli označované navyše za "dynamické" - ale nemusí to byť presná pravda - proste moderná technika vniesla do všetkého dynamiku.

Áno, volalo sa to Smer - Tretia cesta - a toho sa mal držať. Ale potom prehltol aj SD a dal prednosť tej značke - slabej a prilepenej na koniec, a akejsi ľavicovosti. Mal o sebe tvrdiť, že je Tretia cesta a byť pritom sám sebou (ináč, ten názov si mali vybrať Hlasisti, ale asi im nik neporadil :).

Ja keby som zakladal politickú stranu, tak ju nazvem nejak ako Nordikum. Ber to ako zaevidovanie tohto názvu :-) Aby mi ho nik neukradol , a ak, aby zaplatil :)
Ostatné názvy sú už minuté. Ešte zostalo Stred. Budhizmus sa volá v origináli Cesta stredu a Stred by mal aj tu veľký úspech (ale nemuseli by prevziať aj budhistickú svastiku :-D )

Samozrejme, "naturalizmus" či "národ" budú stále bodovať, a potom ešte je jasné, že sa nemienia vzdať termínu "sociálny". neodporúčam sklbiť v jednej strane:), ale koalícia národnej jednoty taká bude.

Ale celkom vážne - To napodobňovanie Západu skončilo. My sme teraz Západ, my sme stále nosiči tradície a vôle.

nové texty