Roland Edvardsen

authenticated user,autor

texty

komentáre

Roland Edvardsen

Hovorím, celý problém je jednoducho vo volebnom výsledku: opozičníkov je skrátka málo a raz dva ich koalícia prevalcuje.
Sme rodina je najväčšie sklamanie. Ono ten Kollár, si všimni, aký je v skutočnosti priposratý a hlavne medzi inými chlapmi submisívny (aj Pellegrinimu sa pchal do riti, v parlamente, v diskusných reláciách a inde. On vie, kto je "top" a kto je "bottom", očividne, je to jasné :-D). Ten človek je už definitívne úplne na smiech, nikto mu už nemôže prejavovať úprimnú úctu, to je pri takejto opovrhnutia hodnej handre vylúčené.
Ale najhoršie je, že Sme rodina ani nerobí nejakú reálnu pro-národnú politiku, akú pred voľbami deklarovali. Toto naozaj akosi vyfučalo a z tej strany sa stala už len Matelkova onuca. To sú tie paradoxy, že miestami je dokonca aj tá SaS teraz (v istom zmysle v rámci koalície) viac pronárodná než títo Lipšicovi podvodníci.

Roland Edvardsen

Z FB: VOX Politico: SME RODINA, Boris v nemocnici a čo sa to vlastne deje? Kto sleduje VOX Politico pravidelne, nemohol si nevšimnúť preferencie SME RODINA. Na konci októbra (23.10.2020) sa im v grafe darilo pomerne dobre – merali sme im 7,6%. K poslednému piatku (16.11.2020) to bolo už len 2,9%. To nie je pokles, to je doslova pád. Prichádzajúci a odchádzajúci voliči Kým ešte v októbri dokázala SME RODINA prilákať aj voličov Za ľudí, ĽSNS, nevoličov a hlavne Oľano, tak v novembri to boli už len nevoliči a Oľano, aj to o niečo menej. A samozrejme, aj ten objem prichádzajúcich voličov bol v októbri väčší než v novembri. S odchádzajúcimi voličmi to vyzerá desivejšie – kým v októbri sympatizovalo so SME RODINA 51% voličov /tých, čo ich zvolili aj v posledných voľbách/. V novembri už len 23%. Nárast odchádzajúcich voličov sme zachytili k stranám Hlas-SD (z 19% na 28%), k PS (z 2 na 6%). Ale hlavne k Oľano (z 1 na 17%). Sociodemografia V období od 23.10. do 16.11. registrujeme dve významné zmeny. Ešte 23.10. bol pomer mužov a žien medzi voličmi SME RODINA 34,6% muži a 65,4% ženy. K 16.11. je pomer 56,3% muži a 43,7% ženy. Vzhľadom na to, že preferencia klesá, pravdepodobne ubúdajú ženskí voliči. Druhá zmena, ktorú zachytávame, je vek – podiel voličov nad 50 rokov narástol z 9,3% na 22,4%. Ubúdajú im teda ženy mladšie, než 50 rokov.

Hovorím, táto podvodná strana výrazna stála na nadržaných ženských v strednom veku, iné skupiny voličov veľmi nelákala, ani národného voliča, ktorý väčšinovo vycítil, že je to podvod. 

Roland Edvardsen

Tá stalinistická lúza teraz v skutočnosti zúri a je sklamaná. Predtým mali inak krvavé oči a mnohí už posielali Fica do väzenského mundúru. A na weboch ako Sme, Postoj a pod. onanujú diskutéri aj nad predstavami, že aj Pellegrini a celý Smerhlas skončí v base a pod. - to je proste dôsledok dlhodobého pôsobenia, aj takých ako Oľano, t.j. úplné tupé, zjednodušené predstavy o tom, ako to funguje v politike a ako funguje právny systém. A nakoniec Jankovská príde s týmto: nula bodov, ešte dokonca Fica a Pellegriniho vyvinila. Potom bukvičák Bárdy musí písať takéto bláboly: https://www.aktuality.sk/clanok/843399/komentar-petra-bardyho-fico-moze-... Holt, to je tá zrážka s realitou. A to ešte, čo budú tieto prasce robiť, keď súdy nejedného z obžalovaných oslobodia. Bude sa Matelko zase biť do pŕs ako štát ovláda "mafia". Aha. :-)
A tiež zdôrazňujem, že toto naozaj nie je o nejakom fanúšikovstve voči Smeru. Ja som Smer dlhšie odmietal voliť a Fica som ani nepodporil v prezidentských voľbách. Bolo to 12 premrhaných rokov a personálna politika Smeru naozaj mnohokrát zlyhala. Ale to čo sa tu dlhodobo voči tejto strane a jej voličom robí je jednoducho jedno obrovské svinstvo. Nie je to normálne a nech mi nikto netvrdí, že Slovensko bolo a je akýsi európsky unikát čo sa týka korupcie, oligarchie a biznis prepojení politiky a "spodnejších prúdov". Lebo podľa presstitútov by ste nadobudli dojem, že je to tu ešte 100x horšie ako v nejakej latinskej Amerike.

Roland Edvardsen

Nebude to obsahovo lepšie (formálne asi hej, keďže až takto zaostalého premiéra sme zatiaľ ešte nemali), Matoviča pravdepodobne nahradí ďalší oľanák - asi niekto z trojice Heger, Naď, Šípoš. Ale minimálne by také niečo mohlo viesť k postupnému rozkladu Oľano, podobne ako sa to stalo Smeru, potom čo vymenil premiéra (rozdelenie medzi premiérom a predsedom strany býva často spúšťač budúcich konfliktov a rozpadov. Dzurinda vs. Radičová, Fico vs Pelle, jasne sa ukazuje, že to nefunguje dobre a že premiér by mal byť zároveň aj predsedom vládnej strany). Matovič je síce kontraproduktívny magor, ale Oľano stále ťaží z jeho osoby, Matovič=Oľano. Matovičov pád by zaiste túto firmu (skutočne to nemožno nazývať stranou) poškodil. Na druhej strane, do popredia by asi išli iní, asi najmä Sulík a SaS. Minimálne by to bolo zaujímavé.

Roland Edvardsen

Hej, to je tá základná pravda, ktorú nikto nechce poriadne napísať a prijať - že "oni" (globalisti, slobodomurári, NWO, dajte si tam čo len chcete) už vyhrali a to pekne dávno. To čo teraz sledujeme je len ich improvizácia v dôsledku rôznych prirodzených tlakov, ktoré nemajú pod kontrolou.

Roland Edvardsen

Asi ste zachytili tie Matelkove posledné PR tanečky okolo telefonátu s Bléééérom. A následne to videjko s vantajm angličtinou. Fakt úplný dilinko, na ktorom sa musia v zahraničí inak zabávať. Mimochodom, tá jeho angličtina je stále hrozná (obzvlášť v kontexte toho, že on mal a má prostriedky na to naučiť sa ju dokonale). Napísať si nejaký textík a potom ho prečítať pred kamerami (s trápnou výslovnosťou) zvládne kdejaká opica a je to niečo celkom iné ako fluentne komunikovať s cudzincom, v rýchlosti správne reagovať, napr. cez telefón (s Bléééérom, dnes už len pochybnou nulou nenávidenou vo vlastnej krajine, ktorému bohvie koľko za toto úbohé PR musel zaplatiť). Na toto sa môžu chytať naozaj len tí najtupší Matelkovi svedkovia. Ten človek je ešte úbohejší "vidlák" než som si kedy myslel. Jednoducho(ý) vantajm. :-)

Roland Edvardsen

Toto je taký strašný hajzel, že to asi ani nemá obdobu. Odkiaľ ho vyhrabali vlastne? Najprv bol v Smere (ha, ha), potom sa trepal do KDH, kde ho nechceli (prečo asi?) až nakoniec zakotvil pri stoke Oľano. Vyštudovaný "politológ" z BB (pche), inak intelektuálne mdlý a strašne nevychovaný, nevie ani len trochu predstierať, že nie je zlostné, arogantné hovädo. A napojený na mimovládny sektor.

Inak dnes tak sprosto klamal, keď tvrdil, že neoznačil všetkých za opice a psychopatov. "Ja normálnych ľudí nevidím demonštrovať, iba opice, bitkárov, extrémistov a psychopatov", toť jeho výrok.

Roland Edvardsen

Ja sa absolútne kontrolujem. A čo iné deti, ako napr. Fica a Kaliňáka? Pri nich sa Matovič kontroloval? Boli iné rodiny a deti pre neho nedotknuteľné tabu? Nie. Ja som písal o karme. Je mi ľúto, ale tak už to chodí, že s despotom padá aj manželka a často aj zvyšok rodiny.

Roland Edvardsen

Fajn akcia. Ale spraví to niečo s našim Caligulom? Treba chodiť protestovať pred jeho vilu, nech je karma, ako má byť, a nech si to užijú aj kobyla-komplicka a tie ich dve rozmaznané štence. Treba ho psychicky nalomiť - potom bude ešte viac zmätkovať a strápňovať sa.

Roland Edvardsen

Áno, Krčméry je tiež celkom riadne hovädo. N.O. to tu už hodil: tento velebený "korona svätec" Krčméry už desiatky rokov vyslovene degraduje úroveň VŠ vzdelávania a ako na bežiacom páse vyrába otitulovaných nímandov. Nehovoriac o tom, že je to vlastne negrofil a slniečkár.
Táto vláda sa normálne, že činí v dechristianizácii tohto národa - hovorím, toto spojenie kresťanov s Matovičom bude pre nich mimoriadne kontraproduktívne, politické kresťanstvo upadlo ako nikdy. Z týchto kdejakých slizkých, oportunistických kresťanských farizejov, ktorí pri nej zacítili príležitosť a strkajú sa s jej pomocou do popredia musí byť slušnému a normálnemu človeku pekne na grc.

Roland Edvardsen

Oni sa skrátka nechovajú racionálne, ale ideologicky - a asi chceme od tých ľudí priveľa, aby sa chovali inak. Ak by uvažovali racionálne, tak by sa už v zákulisí chystala nejaká tá tajná dohoda s Hlasom a plán koalície Hlas - SaS- Sme rodina (a možno nejaké PS či žalude do toho, ak by vydalo). A aj preto sa o tom tak konšpiruje, lebo takto by to bolo racionálne. Kto už by chcel spolupracovať, ako s premiérom, s nestabilným bláznom? Lenže nie je to tak.

Pellegrini bude pre nich navždy len "ďalší smerák". A popravde, pre tie strany je to aj rizikové z hľadiska ich voličov ísť do spojenectva s čímkoľvek čo páchne Smerom. Naozaj, voliči koaličných strán (s výnimkou Kollárovej) sú absolútne proti-smerácky naladení a Hlas vnímajú ako dohodu Fica a Pellegriniho, podvod (čo inak tiež nie je pravda, ale to je už iná téma). Toť som teraz čítal rozhovor so Šimečkom ml. (Plus7dní) o tom, ako by určite radi spolupracovali do budúcna práve s Oľano, a že určite radšej ako so Smerom, resp. so Smerom nikdy a sú radi, ako to tu Oľano "čistí". Hovorím, tie kecy, hlavne na Postoji, o tom, že tu nejako PS velice brojí proti Oľano a chce sa spojiť s Hlasom, ba až so Smerom, sú HOAX.

Roland Edvardsen

Áno, podarí sa to len vtedy, ak to praskne v koalícii, podobne ako to bolo pri Radičke. Samotná opozícia a ani ľudia v uliciach nič nezmôžu- je mi ľúto, ale taká je krutá realita. Lenže oni sú tam nateraz posratí z Matoviča. Sulík teraz deklaroval vehementne, že on určite vo vláde ostane. A navyše, ak by aj Sulík išiel odtiaľ preč, tak Matelko má stále pohodlnú väčšinu. Možno by sa k Sulíkovi mohla pridať časť žaľudov, ktorí sú nespokojní s tupou kraviarkou Verčou, ale aj tak - tá ich "antiSmerFicoPelleKotleba" mentalita ich ťažko pustí. Sú to fanatici a mnohí ostanú pri Matelkovi aj keď bude rovno podpaľovať parlament, lebo..."leboFico".

Roland Edvardsen

Len ešte dodám, že z ústavného hľadiska ani nie je celkom jasné, či referendum v takejto otázke (predčasné voľby) má mať váhu. Ale zase ono až tak nemusí ísť o výsledok (ktorý sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedostaví -bohužiaľ, referendum je tu za dnešných podmienok nefunkčný nástroj), ale skôr o tú mobilizáciu síl proti Matovičovi a demonštráciu istej sily. V tomto smere to má zmysel podporiť.

Roland Edvardsen

Draxler máva dosť dobré statusy (popravde, lepšie ako Blaha) k Matelkovi a vláde. Ale mám čoraz viac dojem, že je to tiež len taký "kecálek" a hochštapler. Veľa už nasľuboval. A hovorí, že niekto za ním stojí. Ale nechce stále odhaliť kto. Trochu to vyzerá, že v zákulisí kuje nejakú novú stranu. Každopádne, nepôsobí takto najdôveryhodnejšie.

Roland Edvardsen

Vieme, ako to dopadá s referendami, takže áno, ak sa to aj náhodou vyzbiera (ale to bude musieť niekto šikovnejšie zorganizovať, nie len tak na webe, ale aj treba ísť do ulíc), tak na referendum ľudia zase nepôjdu. Ledva vtedy prešlo to za vstup do EU a to tu bola iná masívna kampaň.
Mne sa zdalo, že Pellegrini skôr tie protesty podporil - ale zase len tak jemne, na pol plynu, náznakovo. On už iný nebude, nijakú priamočiarosť od Hlasu netreba čakať, za to kopec alibizmu. Ale keď už má tie preferencie a ešte mal rekord v zbere podpisov za stranu, tak nech idú zbierať do ulíc aj podpisy za referendum. A Fico a Danko nech sa pridajú. Naozaj už treba normálne zjednocovať - niečo s čím je tu večný problém.
Každopádne, tiež si nemyslím, že to 17. novembra niečo s Matelkom spraví. Bohužiaľ, vo februári to čurákovi všetko vyšlo: aj ústavná väčšina aj posratý Sulík, ktorý už nechce byť za rozbíjača. Ale prejsť by sa patrilo.

Roland Edvardsen

No, snáď to nedopadne ako tá posledná antimatelko demonštrácia. Je sviatok, symbolický deň, tak snáď by malo prísť aj viac ľudí (a aj viac "normálov"). Ja sa určite pôjdem pozrieť, tentoraz by sme mali ísť - situácia sa čoraz zhoršuje.
Už po dlhšej dobe by sa mohla nejaká (autentickejšie ľudová) demonštrácia podariť, obdobne ako sa podarila tá z r. 2015 proti pchaniu hnedoidov.
Uvidíme. Ja by som povedal, že sklamaním, tým najväčším, ani nie je nejaká politická opozícia, či už tá parlamentná či mimoparlamentná, ale naozaj všeobecne ľudia, národ, resp. jeho pasivita a poddajnosť v tejto situácii či dokonca obhajoba Matoviča a jeho činov (aj tento týždeň som mal ostrejšiu výmenu názorov s kolegyňov ohľadne celoplošného testovania a Matelka. A hneď aj pokazený deň). Taká petícia proti Matovičovi má len cca 70 000 podpisov: https://www.peticie.com/peticia_za_odstupenie_igora_matovia_z_postu_pred... Pritom človek by, vzhľadom na situáciu a atmosféru spoločnosti, ktorá ide proti Matovičovi a vláde, očakával už aspoň 100-150 000.

Roland Edvardsen

Palko bol inak dosť dobrý v tomto poslednom rozhovore: https://www.youtube.com/watch?v=Ysk5wIqYkzc&feature=emb_title O KDH si nemyslím nič pekné, ale Palko by veru mohol a mal ísť ešte do politiky.

Roland Edvardsen

Hej, všemocný Bodor, o ktorom koľko ľudí pred takými, čo ja viem, 3 rokmi, vedelo niečo povedať? Nehovoriac o tom, ako sa často (a aj účelovo) zamieňa tatko (Bonul) so synom, že áno.

Inak zrovna za Kaliho by som veru ruku do ohňa nedal (tú slabosť, ktorú mal pre neho Fico nikdy poriadne nepochopím, obzvlášť, keď to už začalo citeľne poškodzovať stranu), to bol odjakživa pochybný, "kšeftársky", typ pohybujúci sa v " bažinách", ale aj tak je to hnus, čo sa robí (dokonca i vtedy, ak by všetci obvinení aj boli reálne vinní z nejakej trestnej činnosti - takto sa to proste nerobí, účelovo pred, dopredu informovanými, novinármi a tak že sa najprv spíše zoznam mien a následne sa špekuluje, kde by sa čo našlo). Banánová republika a rozvrat akých takých základov právneho štátu.

Roland Edvardsen

Totálna fraška tieto voľby - a títo chcú ísť kritizovať Bielorusko a iné krajiny za voľby, strašné. No, nemalo to ani už tú šťavu, čo spred 4 rokov, kedy sme všetci držali Trumpovi päste proti tej satanike Clintonke.

Ako kebyže som Američan, tak volím toho amerického Harabina. Ale keďže nie som, bolo mi to teraz akosi šumafuk - Amerika aj tak smeruje k tej Brazílii (ono je zaujímavé, že aj Trumpa už volilo veľa nebielych, najmä Hispáncov, ktorí utiekli z krajín, ktoré zničil "socializmus" - a Bidena im Trump predstavoval ako socialistu/komunistu, keďže na tieto slová majú tí ľudia už historickú averziu).

No, ten Biden je pochybný typ (spomínajú sa aj nejaké pedo aféry s ním a obdobný "satanistický" shit) a demokratická strana v posledných časoch dosť upadla (kde sú tie časy, keď to boli skôr demokrati, ktorí vystupovali voči vojnovým jastrabom z radov republikánov) a namiesto chlebových tém pre pracujúce vrstvy rieši témy typu hajzle pre transgenderov či dekriminalizácia čiernych menšín - takže nič pre nás. Ale uvidíme, ako budú na tom geopoliticky, v demokratickej strane sa postupne vytvorilo aj isté ľavicové krídlo, ktoré je dosť proti-izraelsky naladené, napríklad.

Roland Edvardsen

Ono sa pre nič za nič nehovorí, že Oľano je sekta a Matovič tam pôsobí ako náboženský guru. Inak vskutku, sú to kresťania, ktorí by sa mali ohradiť najhlasnejšie, lebo toto čo prináša Oľano je vyslovene primitívna degradácia religiozity. Uchopenie kresťanskej religiozity ľuďmi z Oľano je niekde na úrovni negramotného sedliaka zo 14. storočia (viď toto: https://www.youtube.com/watch?v=zHZaoW4x87k&t=1s), ktorý si naozaj predstavuje starčeka na nebíčku, ku ktorému, keď sa pomodlí, tak mu dá nový koč alebo novú ženu. Alebo lepšie - na úrovni malého decka. Pre mňa je stále fascinujúce vidieť, že dospelý človek (a ešte k tomu formálne vzdelaný, vš!!!) dokáže pristupovať k duchovnu takýmto prízemným, detinským spôsobom.
A naozaj, ten Krajči tu hrá hru na schovávačku, namiesto neho všade chodí tá arogantná globsecsviňa Naď, zaujímavé.

Roland Edvardsen

V záujme zachovania psychohygieny radšej tlačovky Matelka a Naďa zásadne nepozerám. Ale dnes mi na monitore akosi náhodne pristálo toto (tento rozhovor som dovtedy nevidel): https://www.youtube.com/watch?v=KOEH5qVOHFE Niežeby som nevedel, že je to magor, ale toto mi celkom zdvihlo náladu. To bol iný rehot v izbe počas tohto videa. Aj keď ono to, že tu Oľano z krajiny spravilo blázinec vedený pacientmi, malo byť skôr do plaču.

Roland Edvardsen

Dobre, mali by čuráka odvolávať. Ale mali by si to pripraviť lepšie ako posledne, pri tej diplomovke (snáď to odvolanie zase nebude prednášať ten "čajový" Blanár). Len ešte dodám, že nie Hlas a Smer majú zlé vzťahy, ale Fico a Pellegrini - a tú vzájomnú zášť potom len prenášajú na svojich podriadených, to je všetko. Tak hej, bez týchto dvoch ješitných kohútov by sa tým stranám spolupracovalo dobre. :-D

Ale zase, aby som nevyznel moc pesimisticky: Radičová mala svojho času ďaleko väčšiu podporu médií, bola to obľúbenkyňa miestnej kaviarne, čo sa o Matovičovi nedá povedať. Navyše Matovič je roky známy tým, ako ľahko si vyrába nepriateľov medzi spojencami, jeho vlastná chorá nátura mu je najväčším nepriateľom. To sú zase výhody pre dnešnú opozíciu.

Roland Edvardsen

Je ich jednoducho málo, aj na to, aby odvolali Matoviča. Pri poslednom odvolávaní ohľadne diplomovky sa aj dosť popálili. To čo môže pomôcť sú konflikty v koalícii. Ono sa aj zdalo, že z toho niečo bude, ale sám vidíš, ako teraz Sulík sklopil zrak a zase poslúcha. Sulík sa už bojí toho, že by bol zase za rozbíjača.
Matoviča treba dať dole, ale ak sa nepohnú ľady práve v koalícii, u jeho ľudí či spolupracovníkov, potom to bude ťažké.

Roland Edvardsen

Práveže pri Radičke to bolo tak, že vládna koalícia bola výrazne slabšia, a opozícia výrazne silnejšia, než je tomu dnes. Fico mal ďaleko viac poslancov (a ďaleko vyššie preferencie). To sa jednoducho nedá zrovnať s jeho terajším, super slabým, stavom, kedy je predsedom 8% rozpadnutej strany s nulovým koaličným potenciálom, ktorá ak aj chce odvolávať niekoho z vlády, musí sa dopytovať druhých z opozície, vrátane odídených hlasistov, s ktorými sa rozprávať nechcú. Medzi nimi vôbec nie sú dobré vzťahy a ťažko sa im koordinuje postup proti Matelkovi (a aj tak z toho odvolávania nič nebude. V tomto už sú smeráci fakt dosť trápni). Matovič má ďaleko pohodlnejšiu pozíciu ako Radičová, nielenže má slabšiu opozíciu, viac poslancov, ale svoju stranu, teda pardón, 4-osobovú firmu, má pod kontrolou, na rozdiel od ožratej trúby, ktorá bola len dosadená bábka a handra Dzurindu a Mikloša, ktorí to tam viac menej riadili (a vyletela aj preto, lebo oni sami ju podrazili).

Roland Edvardsen

Je to nateraz zbytočné riešiť. Voľby sú ďaleko a prieskumy začnú dávať zmysel až tesne pred nimi. Ja nepíšem, že Smer volia len nevzdelaní starci z vidieka. Focus robil nedávno analýzu tých presunov, skrátka Smeru zostalo viac tých starších, na dôchodku a na vidieku.
Však áno, Smer a Hlas majú spolu toľko čo pred Kuciakom. Ale čo vlastne z toho, keď aj tak robia takú rozpačitú politiku? Je to o ničom, celá opozícia. Okrem toho je ich v tom parlamente aj málo na to, aby niečo presadili a tak. Aj v tomto to tomu čurákovi z Trnavy neskutočne prialo. V časoch premiérovania Radičovej opozičný Smer vzbudzoval až hrôzu pre koalíciu. To bola iná sila. Teraz môže Matovič nejaké štekanie Fica na tých jeho nekonečných tlačovkách v kľude vysmiať.

Roland Edvardsen

Keď sme pred viac ako pol rokom videli tie volebné výsledky, hneď sme konštatovali, že s Matovičom to bude jedna nenormálna vláda. Ale popravde, to čo sa tu teraz deje predčilo aj moje očakávania. To je jednoducho niečo neuveriteľné: poštípte ma, či sa mi to len nesníva.
A to ako sa teraz tie tri potkany stiahli (z úplne blbou výhovorkou v prípade dvoch) je extra odpudzujúce.

Roland Edvardsen

Ja by som aj celkom zdieľal Bukov pesimizmus ohľadne opozície.

Smer žiadnym mysliteľným spôsobom nie je na tom dobre - či už z hľadiska pokusov o jeho kriminalizáciu, či už stupňom akým je zdiskreditovaný v očiach verejnosti, či celkovo aj personálnym úbytkom (vrátane postupného úbytku aj členskej základne - ľudia už od nich len odchádzajú, nikto sa nehrnie). Tam je dôvod, prečo Fico funguje ako splašený a hýri hyperaktivitou - postupne mu totiž hrozí, že bude celkom pohltený Hlasom. Ono to v tých mainstream prieskumoch síce vyzerá, že sa zastabilizoval na nejakých 8-10%, ale problém je v tom aký elektorát mu ostal: prevažujú dôchodci na vidieku, s nižším vzdelaním, často bez internetu, väčšina mladšieho, vzdelanejšieho a pracujúceho (a hlavne z miest) sa presúva k Pellemu. Dobrou nápovedou sú aj preferenčné hlasy, ktoré dostal Pelle a Fico v ostatných voľbách. Každý pracuje s faktom, že si tieto hlasy rozdelili 2:1. Čo je hlúposť. Súčet tých preferenčných hlasov totiž prevyšuje celkový počet hlasov, ktoré dostal Smer-SD. Mnoho voličov teda krúžkovalo obidvoch. Pelleho zo sympatie, Fica len a len zo zvyku. Takto nejako sa rozpadá Smer. Ak ste sa pohrali s tými preferenčákmi, tak je to celkom jasné. 

A druhý problém Smeru je v tom, že s Ficom v podstate už nikto nechce mať nič spoločné. Ani Pellegrini, ktorý by dnes radšej išiel s Kollárom a so Sulíkom. Takže, ak by to aj nejako vytiahol na nejaké slušnejšie, kľudne aj dvojciferné, číslo, stále ostáva celkom izolovaný. To, že Fico teraz do všetkých kope, vrátane non-stop do Pellegriniho, Smeru tiež určite veľmi "pomáha". Určite ho bude politický zvyšok menej neznášať, že áno. Na druhej strane, Fico si to asi už uvedomil: že politicky skončil, že už sa schyľuje aj k jeho zatknutiu a že asi nedopadne ani tak dobre, ako dopadol Mečiar. Tak hrá vabank a vojnu proti celému svetu. 

K LSNS: posledný prieskum im už nameral len 6,5%. Si vezmite, že pred voľbami im dlho ukazovali veľmi slušné čísla, aj viac ako 13%, aby napokon mali necelých 8. Takže predpokladám, že v reáli by mali zase menej, ako im ukazujú teraz (okolo 8-9%, teraz v jednom len tých 6,5). Ja si naozaj myslím, že tá coronaidioten agenda im dosť poškodila. A vlastne celkovo tá situácia s koronu, v ktorej sa akosi nevedia poriadne nájsť. Treba pripomenúť, že podobne ako Smer, aj LSNS sa vlastne rozpadla. Tam tiež odišli od nich kuffovci. A vlastne aj dôvod bol obdobný ako dôvod pelegrínovcov zo Smeru: kriminalizácia predsedu strany a s tým prepojené večné spájanie so skínskou či neo-nazi agendou.  A teraz od nich odchádza ďalší poslanec kvôli rozporom s ich covid agendou. Takže tiež nestabilná strana, ktorej predseda asi skončí v base  - to všetko priemerného voliča odrádza. 

Takže zatiaľ jediný komu sa z opozície darí je len Pellegrini (teda %, u voličov. V rámci parlamentu je však tá jeho 11-tka slabá a stále závislá od Fica). Ale to aj za cenu toho, že je otvorenejší voči dnešnej koalícii a mainstream médiám, čiže niečo ako kolaborant. A aj preto, že zatiaľ sa na neho nič extra nenašlo - čo je až pozoruhodné pri tom koľko ľudí sa tu venuje zbieraniu špiny. Ale Matovič to určite len tak nenechá. Navyše upozorňujem, že v r. 2010 získal Smer 35% vo voľbách + do vlády sa dostala aj SNS. Napriek tomu Smer nebol schopný zostaviť vládu, lebo všetok ten zvyšok sa spojil proti nemu. Ak si ľudia ako Kollár a Sulík a iní postavia hlavu, môže to zase dopadnúť obdobne (obzvlášť, ak by Sulík mohol byť premiérom, čo by zaiste veľmi chcel. Však v r. 2016 bol schopný kvôli tomu zobrať do vlády aj SNS). 

Roland Edvardsen

Toto je už úplný cirkus ala Matelko. Hovorím, nezvláda to s covidom a svoje prúsery sa snaží teraz prekryť týmito teatrálnymi akciami s NAKO-ou. A prezentovať to, pre jednoduchších, ako sú voliči Oľano, tak, ako by NAKE velil priamo on.

Kaliňák a Fico budú konečná, to už teraz vidím, už teraz sa iste hľadá nejaký ochotný "svedok", ak už nie je nájdený, resp. kúpený. A ak si Pellegrini myslí, že sa mu premaľovaním Smeru naružovo podarí nejako uniknúť pred posadnutosťou miestneho psychoša, tak je tiež pekne naivný. Matovič potrebuje zlikvidovať politickú opozíciu - a po nej možno bude nasledovať politická konkurencia, ktovie. To je zas varovanie pre takých ako Sulík a žalude, ktorí sa rozhodli spolčiť s bláznom. Rozvrat právneho štátu, bordel, anarchie - jednoznačne.

Roland Edvardsen

Však nie sme na tom najhoršie (ale ako vidno na tých severských krajinách, mohlo to byť aj o dosť lepšie), ale pointa bola v inom: že Matoviča začali od istej doby mainstreamové média dosť šetriť a zavrú oči aj nad takými vecami, pri ktorých by u takých ako Fica alebo Pellegrini skákali po plafón. Matovič premrhal leto, nesie zodpovednosť za tých mŕtvych. To mali médiá opakovať, popri iných prúseroch. Namiesto toho Nko nedávno prišlo vo svojom Newsfilteri s nadpismi a textami typu, že Matovič to zvládol, Matovič vyhral, opozícia pri Matovičovi je bezradná a pod. Už to pôsobí, ako by si ich fakt kúpil.

Roland Edvardsen

Pietruchov Mesík mal dnes veľmi trefný komentár na FB: "Tak sa vláde nateraz podarilo odkloniť pozornosť médií od základnej otázky: Ako je možné, že u nás vo veľkom zomierajú ľudia a vo Fínsku, Nórsku či Estónsku nie? Ako je možné, že v Estónsku dnes majú 4 vážne prípady, v Nórsku 10, vo Fínsku 13, v Lotyšsku 15 - a u nás 200 kandidátov na smrť? Že od 1. septembra zomrelo vo Fínsku na covid 23 ľudí - a na Slovensku najmenej 228? Ako je možné, že to v lete a na jeseň tak masívne posr...? Jedno je isté - v nedostatku modlitieb problém nie je... Položia aspoň niektoré média tieto otázky vláde, alebo sme tak tupí, že nám stačia milióny špajdlí za 100 milionov eur v nosohltanoch?"

Znovu sa musím pýtať: prečo je ten Matovič tak neskutočne šetrený? Veď má ísť predsa o konzervatívca, ktorý je v opozícii voči progresivistom a ich širokým médiám? Tak aspoň znie klasický naratív, miestami živený i niektorými alternatívnejšími zdrojmi. To je až neuveriteľné, ako to všetko zatiaľ tomu čurákovi prechádza. A opozícia voči nemu (či už tá parlamentná alebo mimoparlamentná) pôsobí celkom bezmocne.

Roland Edvardsen

Lehotský mal teraz celkom dobrý text ohľadne vzťahu Čaputová-Matovič: https://www.hlavnespravy.sk/apatia-dosahuje-vrchol-media-si-sotva-vsimli...

Hovorím, celé je to také zvláštne: na jednej strane tam cítiť očividnú antipatiu (Matovič a Čaputová ani len nechodia na nejaké pravidelné stretávky. Taký Fico sa s Kiskom napr. stretával pravidelne, normálne diskutovali, napriek osobnej a politickej antipatii. A áno, neskôr sa to zmenilo, po Kuciakovi, a ešte viac po neúspešnej kandidatúre Fica na ústavný súd, ktorú prekazil Kiska, ale aj tak). Čaputová si viac rozumela a rozumie s Pellegrinim (ktorý má pre ňu zvláštnu slabosť, to sa nedalo nevšimnúť), ako s Matelkom. Zároveň však Matoviča ona a s ňou spriaznené média neuveriteľne šetria, maximálne len jemnejšie hryzkajú, resp. nie tak, ako by hrýzli pri Smere v prípade takých do neba volajúcich prúserov, akých sa dopúšťa Matovič a jeho vláda amatérov.

Je to akási vojna dvoch globalistických mafií (neokonská vs. progresivistická), pri ktorej však obe majú strach, aby sa k moci nedostali nejaké ľudovejšie či alternatívnejšie prúdy ktoré dnes reprezentuje čoraz viac i Smer. Progresivistická vetva si zároveň chce ponechať nejaké zadné dvierka: rovnako pri možnej spolupráci s Pellegrinim (ktorý je však pre nich stále "podozrivý" pre jeho smerácku DNA, pre jeho korene), ako i spolupráci s Matelkom, resp. neokonmi. A tak postupuje opatrne.

Roland Edvardsen

Ešte včera večer sa písalo o milióne a niečo. A dnes ráno už 2,5. To bude ako s tými 91% z Oravy, ktoré si Matelko vyrobil nie z celkového počtu obyvateľov, ale "predpokladaného počtu otestovaných". Presne tak, vitajme v dobe kreatívnych počtov Matoviča. Konečne už aj my, narodení po 89-tom, si vieme predstaviť život v stalinizme.

Roland Edvardsen

Som práve teraz dopozeral Ta3 s oľanákom Kremským a tým playboyom z Hlasu Eštokom. To ani nie je možné koľko tupých klamstiev dokáže jeden oľanák takto vyprodukovať behom jednej relácie. To ich zaúčal priamo bambus? Po tomto víkende a všetkých tých strašidelných výstupoch kreatúr ako Matelko, Naď, Krajči, Kremský a pod., naozaj neradím, aby sa predo mnou niekto priznal k voľbe Oľano. :-)

Roland Edvardsen

No, do tých vkladám ešte menšiu nádej, ako do tých slovenských - a to už je čo povedať. :-D

Roland Edvardsen

Ticho závidím, lebo väčšina, resp. takmer každý pracujúci, ktorý sa musí nejako pohybovať medzi ľuďmi, musel ísť - ak si teda nechcel zaplatiť drahý PCR test A požadovali to niektorí zamestnávatelia aj u tých, ktorí môžu robiť cez home office a nemusia byť medzi ľuďmi. To sa potom vláde ľahko machruje 2,5 miliónmi ľudí.

Roland Edvardsen

Nko: V Bratislave v sobotu pri plošnom testovaní otestovali približne 230-tisíc ľudí, pozitívny test malo 712 z nich, teda 0,3 percenta, informoval ružinovský starosta Martin Chren. V Ružinove otestovali vyše 63-tisíc a mali menej ako 300 pozitívnych testov.

Tie čísla sú úplne smiešne a už teraz pekne ukazujú zbytočnosť tejto akcie. Draxler mal teraz dobrý komentár na FB, že ako je možné, že sa tak málo informuje o tom koľko nás táto sranda stála - cca 10 000 na jedného pozitívneho.

Roland Edvardsen

Som sa tej frašky dnes zúčastnil - nedalo sa mi inak (z viacerých dôvodov). Môžem potvrdiť, že medzi ľuďmi v rade som nepočul nikoho, kto by mal dobrého slova na blázna. Áno, bolelo to (aj slzy mi vyšli, taký je to citlivý zásah) a človek sa cítil ponížene, ako by išiel na bitúnok. Hovorím, toto si Matelko ešte tvrdo odserie, toto čo s národom spravil, toto znásilnenie, z ktorého si teraz robí PR a chce sa ním chváliť pred Merkelbabou a obdobnými sviňami. Mnohí právnici už na tomto robia. Toto mu nesmie prejsť. A áno, jeho to na konci bude bolieť viac ako nás, o dosť viac - a hlavne dlhšie.
https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/pyrrhovo-vitazstvo-igora-matovic...

Roland Edvardsen

Už teraz vidím ako matelkovci budú akékoľvek zlepšenie pripisovať tejto rizikovej akcii. Bránik (odpuste mi tento zdroj :-)) mal dobrý status k tomu:

Šíri sa nám tu jeden veľmi nepoctivý a nebezpečný hoax.
Armáda falošných trollov podporovaná množstvom ľudí veriacich, že jednoduché vysvetlenie rovná sa správne ohlupuje ľudí túžiacich po zdraví a bezpečí perfídnou manipuláciou.
Kľúčovým klamstvom tohto hoaxu je, že údajne celoplošné testovanie má zmysel, lebo vraj na Orave zrazilo hrozivú krivku na minimum. A ono to na prvý pohľad dokonca vyzerá, ako pravda.
Akurát, že je to lož.

Tento hoax totiž úplne zamlčiava kľúčový fakt, a síce, že v testovaných okresoch boli zavedené bezkonkurenčne najdrsnejšie opatrenia na zníženie mobility a sú aj prísne vynucované. Lokálny režim lockdownu spôsobil napríklad aj to, že tam niet kde prespať, keďže sú zatvorené ubytovacie zariadenia a ani sa nenajete v reštaurácii, potraviny si nakúpite iba v obchodoch s prísne kontrolovaným a regulovaným počtom nakupujúcich. Tých opatrení znižujúcich mobilitu je tam zavedených skutočne množstvo a čerpajú zo skúseností z desiatok iných krajín, kde práve a len rôzne formy lockdownu pomohli znižovať krivku rastu nových prípadov.

Toto však onen hoax úplne zamlčiava a pripisuje zníženie tejto krivky iba a len plošnému testovaniu, čo je logický nezmysel a sprostá manipulácia počítajúca s tým, že vystresovaní ľudia prijmú akékoľvek jednoduché a zdanlivo logické vysvetlenie.
Vylúčiť, že aj testovanie malo pozitívny efekt a spolupodieľalo sa popri tvrdom lockdowne na znižovaní krivky rastu nemožno, ale tvrdiť, že práve a len testovanie “zrazilo krivku na minimum” je vedomým klamstvom a hrubou manipuláciou.

Testovanie má zmysel ako doplnkové opatrenie v lokalitách s vysokou a rýchlo rastúcou krivkou nových nákaz. V ohniskách, kde treba rýchlo reagovať. Bez drsných opatrení na zníženie mobility však nemá žiaden zmysel. Rovnako tak nemá zmysel v lokalitách s nízkym výskytom nových nákaz, kde zvýšenie mobility spôsobené samotnou realizáciou testovania prináša množstvo negatívnych efektov.
Ľudia sú však hladní v záplave zlých správ po takých, ktoré prinášajú nádej. To zneužívajú rôzni šmejdi a snažia sa umelo vytvoriť dojem, že je práve a len plošné testovanie cestou z pekla.

Ibaže za pol roka desiatky krajín dokázali rovnako, či ešte účinnejšie znižovať krivky nových nákaz bez toho, aby nechali ľudí v daždi a zime tráviť celé hodiny čakaním na certifikát, ktorý má byť ich jedinou priepustkou na slobodu. Nenútili pritom ľudí vzdávať sa práva na súkromie a ponižujúco informovať o svojej diagnóze čašníkov, či členov SBS len preto, aby smeli vstúpiť na terasu reštaurácie a rovnako nemuseli kaderníčkam dokazovať, že nie sú nakazení mávajúc papierom, ktorý má deň po testovaní už nulovú hodnotu, lebo prakticky nič negarantuje. To už si rovno dajme zas prišívať žlté hviezdy na kabáty, vyjde to lacnejšie.

Na tvrdé dáta a ich nekompromisné vyhodnotenie si budeme musieť počkať celé týždne a aj tak je výsledok neistý. Dovtedy vás budú skúšať oblbovať rôzni falošní proroci a testovať, koľko poníženia ste ochotní tolerovať a koľkých práv ste sa ochotní vzdať v mene ich agendy.

Diskusie pod mojimi statusmi v ostatných týždňoch svedčia o tom, že sa nezastavia skoro pred ničím. Potrvá len pár minút a znova sa zletí rovnaká partia trollov, aby chránila ďalšiu zo lživých správ. Dobre si ich všímajte, ide im iba o vaše dobro.
O dôvod viac chrániť si ho a nedať si ho vziať. Myslite prosím. Ideálne vlastnou hlavou.

Roland Edvardsen

Áno, nie je to až také tajomstvo. Za Matelkom stojí Lipšic (ktorý je aj oficiálne jeho poradca/"poradca") a jeho kliky. Matelko je tiež len nástroj niekoho. A to že je vyšinutý a blší - na to by som sa nespoliehal. Práve preto môže byť aj ľahšie manipulovateľný.

Roland Edvardsen

Ja o tom vydieraní veru nepochybujem. O Matovičovi je už dlhšie známe, že jeho modus operandi v politike je práve zber kompromateriálov, klebiet, špiny či už na politických protivníkov alebo konkurentov. A neváha minúť ani ťažké peniaze z jeho mafiánskych miliónov na nákup takýchto materiálov. Si spomeňte ako Matovič odstrelil Druckera tou informáciou o drahej vile na Floride. A Počiatkovu vilu mu asi tiež niekto podsunul.

Roland Edvardsen

Jemu už z toho premiérovania fakt riadne zajebáva. Ja nechápem tých ľudí v jeho okolí. Tí majú z toho pasiu, či čo? :-D
Inak dnes mu ešte spravili "múdrosráči" napriek aj týmto novým prieskumom: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/567385-preferencie-pellegriniho-h... Ach, koľko to bolo žvástov po februári ako národ odmietol "mafiu". A vidíme: po niečo vyše pol roku ide HlasSmeru atakovať 40%. Ach jaj, a to v covid kríze sa zvyčajne upevňuje dôvera ľudí vo vládne sily. Ten magor vytvára takú hanbu a chaos, že národ po takej krátkej dobe sa chce zase vrátiť k "tým predošlým".

Roland Edvardsen

Tak toto pobavilo: https://www.aktuality.sk/clanok/835771/premier-matovic-musi-presadat-pre...
Je to tak, každý by ho už najradšej opľul alebo nakopal niekam - pri najlepšom (pre čuráka). :-)

Roland Edvardsen

A koľko sa nakazilo zdravoťákov? A koľko sa nakazí pri tej Matelkovej chorej PR akcii, čo? Ste inak videli ste ten jeho posledný rozhovor pre Nko? Ako tam vyplakával nad tým, ako to nezvláda, aké je odporné robiť premiéra (to sú jeho vlastné slová) a ako je zúfalý, že ľudia chcú radšej takých ako Pellegrini, než jeho? On už naozaj vyzerá tak, že to zachvíľu pôjde zabaliť. Až by človek konšpiroval, že táto hovadina s testovaním je pre to zámienka.

Roland Edvardsen

Kaliňák ml. tvrdí, že mu už známy z Oravy, ktorý asistoval pri testovaní, oznámil, že musí ísť do karantény: https://www.youtube.com/watch?v=wO3yvVC5b8Y
A to je len začiatok. Bude super, ak by toto už definitívne odstrelilo Matoviča. Ale nebude cena za to privysoká?

Roland Edvardsen

Podľa mojich informácií dokonca existujú aj nejaké explicitné videá (kde sa odohráva to či niečo obdobné, čo popisuje ten trans cigoš), ktoré vlastní Haščák. Kollár, ako takto veľmi vydierateľný človek, ešte oľutuje, že vstúpil do politiky.
Jeho najzákladnejší problém je naozaj ten, že je normálne blbý. Tak aj iní politici majú frajerky, zopár z nich aj frajerov a možno tiež aj transgenderov (ale to je už naozaj veľmi veľmi menšinová orientácia, čo skôr fetiš/úchylka), ale o tom nebudeme tak počuť, lebo si dávajú pozor. Chápu, že sa nemôžu spustiť s bársakou lacnou kurvou, ktorá za pár drobných pôjde niečo vyklábosiť do bulváru, či rovno im cez nezabezpečený systém vypisovať. To vidno aj na takých aférach, ako bolo jeho požičanie ťažkých prachov Žužovej, len tak, alebo ten úchylný čet s fetkou z ČD. Ten chlap nerozmýšľa, je ešte tupší ako Danko a absentuje u neho očividne základné sebaovládanie. To sú vážne nedostatky pre niekoho, kto chce zastávať vysoké politické funkcie.

Roland Edvardsen

Hej, je pekne nechutná, ďalší kačací pysk. On celkovo má očividne fetiš na trash. Berie hocičo, ale čím lacnejšie a vulgárnejšie, tým asi lepšie. Aj cigánsky transgender z východu, čo fajčí za 250e, mu je dobrý. Pri tomto lifestyle ani nechcem vedieť koľko pohlavných chorôb už Kollár prekonal a koľkých musel nakaziť (keďže kondómy, očividne, moc používať nechce).

Roland Edvardsen

Len pre zaujímavosť: Kollár by bol lahôdka pre sexuológov: https://kollarjeuchyl.com/ (Upozorňujem, že na odkaz klikajte a video si vypočujte, len tí, ktorí majú silnejšie žalúdky). Ono odborne sa to, čo má Kollár, nazýva gynandromorphophilia, ale to, že Kollár sa pri styku s transkami správa submisívne, t.j. zaujíma ženskú pozíciu, to je už úplne bizarné, keďže je na ženy (no dobre, nie tak celkom :-), resp. nevyzerá na typ pasívneho homosexuála (ktorí zvyknú byť aj navonok dosť femínni a ktorých priťahuje čistá maskulinita). Mňa by už neprekvapilo nič, ani to, ak by sa pri tom obliekal do ženských šiat (mimochodom, gynadromorfília má koreláciu s autogynefíliou). Ďalšia jeho úchylka je to, že je fetišisticky zameraný na sex s tehotnými ženami. To mám od jedného známeho, ktorý pozná jeho a aj jednu z jeho početných mileniek. 

Samozrejme, my sme tolerantní ľudia. Ale to, že sa týmito svojimi úchylkami, ako druhý najvyšší ústavný činiteľ (!!!) ešte verejne vystavuje a robí pri tom papalášizmus je, ako správne píšeš, ešte násobne odporné. Kollár, podobne ako Matelko, musí ísť, inak to nejde. 

 

 

 

Roland Edvardsen

Hej, vo väčšom počte si už aj ja viem tieto typy predstaviť - stačí sa mi pozrieť na Olajno.
Tá súdružka sa v závere aj rozplakala z toho Blahu. Blaha si tam tie boľševičky vyslovene užíval :-D. Čo je to s tými ľuďmi v Matelkovej firme, že sú všetci takí na jedno kopyto? Uplakaní ako ten ich vodca.

Roland Edvardsen

No, ja som dnes nechcel byť až taký zlý na kotlebovcov, tak som slovo karma nepoužil, hoci bolo tiež prvé, ktoré ma pri tomto napadlo. Hej, to že to najviac postihlo parlamentné kotleby je odraz ich anarchistického prístupu k veci. Toto ich naozaj dobehlo a dosť zosmiešnilo. Čo už s nimi?

Plošné testovanie je samozrejme obyčajná sprostá vydieračka - ja budem tiež musieť naň ísť, ak to dovtedy nezmenia, keďže zamestnávateľ mi 10-dňovú karanténnu nieže nepreplatí, ale vlastne jednoducho normálne nedovolí. Samozrejme, teoreticky nemusím, ale prakticky sa to poriadne nedá, bez, de facto, finančnej sankcie a buzerácie. Hlavná vec, že ten chobot Naď (som to prasa včera pozeral na Jojke, Na hrane, a už dávno som nemal takú silnú chuť, ak nepočítam Matoviča, uskutočniť nejaký ten poriadny preplesk cez drzý, arogantný pysk :-D) sa vytešuje aká bola vysoká účasť na severe, ako keby to malo byť dobrovoľné a mala sa tým legitimizovať Matovičova vláda - choré zmyšľanie, neskutočné dačo.

Teraz pozerám záznam z Témy dňa: https://www.ta3.com/clanok/1195139/namiesto-testov-lockdown.html , keď tam bol Blaha, ešte aj s tým Pelleho buzi Ferenčákom a dvomi olanistickými kompami (no dobre, jedna je zo SaS, ale ono je to všetko aj tak ako Remišová - agresívne, tupé a fanatické). Strašné, strašné, strašné, ako chodia títo ľudia doslova po špičkách okolo nejakého polo-vzdelaného historionika a budú obraňovať akýkoľvek jeho nezmysel. A Sulík detto, že sa zase chová, pri tomto testovaní, ako sráč bez dôstojnosti. Odrazu už nechce byť za "racionálneho"? Hmm?

Roland Edvardsen

Tá iniciatívnosť Matoviča okolo celoplošného testovania je buď prejav jeho duševnej poruchy, jeho obsesívnosti, alebo tu ide o zákulisný biznis s testami, event. kombinácia oboch faktorov. Tak či onak, testovanie, ak aj nebude fiaskom, bude zbytočné a aj tak to smeruje k tvrdšiemu lockdownu. Inak nakazený nie je len kotlebovec Marián, ale aj ďalší štyria kotlebovci (Beluský, Medvecký, Sulanová, Ďurica), čo je zatiaľ najviac z parlamentných strán - tomu sa fakt hovorí irónia osudu. :-D

Stránky