Roland Edvardsen

authenticated user,dopisovatel

texty

komentáre

Roland Edvardsen

Včera spravili len 400 testov - vraj je ešte stále málo odberných miest. No nie sú nejakí pomalí? :-) (Ako Matovič do druhých, tak nech aj ostatní do neho. Aj za oneskorené a nedostatočné opatrenia na záchranu firiem ho treba spucovať. Nech si to maník "užije"). Celkom by som sa vsadil, že to Matovičove "3000 denne" sa asi ani nikdy neuskutoční. Ono o tom, že nie sme na to až tak zle aj tak najlepšie vypovedajú počty hospitalizovaných a počty úmrtí.
A myslím Vrbovčan, že dobre popisuješ, čo sa deje na krízovom štábe pri Matovičovi: nikto mu nevie poriadne odporovať. On si takéto typy aj zámerne vyberal do strany, pätolízačov.

Roland Edvardsen

Dobrá tlačovka Smeru. Inak, ak to náhodou niekto nezachytil, tak zo Smatanu sa stal štátny tajomník na ministerstve ŽP: https://domov.sme.sk/c/22370085/vlada-vymenovala-statnych-tajomnikov-sma...
Opäť vidieť, že globo mafie sa vedia svojim potkanom štedro odvďačiť - a čo tam po nejakej kvalifikácii na problematiku životného prostredia, že?
Smatana im tam dobre zapadne, do celkovej mozaiky, medzi takých ako bábkoherečka, vytočený kaderník-minister či ďalší atlantistický agresor Naď (no, len problém bude, kde sa im teraz nájdu prachy pre ten Globsec?).

Roland Edvardsen

No,vidíte všetci, bez ľudí je svet odrazu akýsi krajší. :-) Ja viem, je to hnusné. :-)

Roland Edvardsen

Matovičov súčasný primárny hyenizmus, za ktorý ho treba dennodenne zvoziť pod čiernu zem, spočíva v tom, ako tandemu Pellegrini-Sáková, ktorý zabránil na Slovensku obdobnému vývoju ako napr. vo Švajčiarsku (ak už chcete nejakú krajinu prirovnateľnú k Slovensku, prosím. Tu majú v pomere k počtu obyvateľstva 28x viac nakazených! Plus doteraz 242 úmrtí a my 0) nielenže vôbec nepoďakoval, ale ho, za pomoci hlavnej globo-korpo triády Sme, Nko, Aktuality, každý boží deň očierňuje - a to obzvlášť trápnymi hoaxami, ako napr. vtedy, keď veľkohubo zahlásil, že Štátne hmotné rezervy mali úplne prázdne sklady. Bodaj by aj nemali, keď všetko čo v nich predtým bolo museli už okamžite distribuovať.
Na Matovičovi je až smiešne, ako chorobne žiarli na Pellegriniho, ako ho to nesmierne rozčuľovalo, že za nejakým smerákom odrazu stojí väčšina národa. Preto si potreboval vymyslieť rozprávky typu nefunkčné testery hodné do Dunaja (po ktorých okamžite chmatnú Česi, že áno).
To, že sme vďaka Matovičovej spomalenosti nateraz prišli o 150 000 testerov, tiež médiá hlavného prúdu riešiť nebudú. Matovič musí byť nateraz šetrený a za žiadnu cenu nesmie byť vykreslený v horšom svetle ako Smer - to je dnešné avízo pre mediálnych globo zmrdov.

Roland Edvardsen

Pred pár minútami hodil na FB tento svoj infantilný výlev:

"Robím, čo môžem. Šiesty deň vkuse.
Dnes som na kľúčovom 4-hodinovom rokovaní s laboratóriami, poisťovňami, ministerstvami, hygienikmi ... dohodol prelomovú dohodu, ktorá zabezpečí, aby sme v priebehu pár dní zvýšili počet testov 10 násobne.
... miesto aspoň krátkej pochvaly, som si práve prečítal, že aká je to nehoráznosť, že sme na tlačovku meškali, že sme ju oznámili len hodinu pred konaním, že bola veľmi dlhá, že som osobne odpovedal na väčšinu otázok, miesto toho, aby som riešil iné veci, atď.
Mrzí ma to. Nezaujíma ich, že od vymenovania v sobotu o 13h mám za tento týždeň k tejto chvíli odrobených 86 hodín.
Nezaujíma ich, že s laboratóriami som mal tento týždeň už tretie rokovanie a spolu sme na nich strávili cca 12 hodín. Nezaujíma ich, že sme si do poslednej chvíle neboli istí, či sa dnes dokážeme finálne dohodnúť a len preto sme tlačovku ohlásili, až, keď to bolo jasné.
Nezaujíma ich, že tých 15 minút meškania sme dohadovali posledné detaily dohody. Nezaujíma ich, že som sa tomu venoval osobne preto, lebo som sa bál, že táto kľúčová dohoda bude bez môjho osobného nasadenia uzavretá až na rok dindi.
Neva, kľúčové sú životy, nie trápne kecy, hoci ma to tak obyčajno ľudsky serie, či slušne trápi."

Hej, už to začína. On chudátko maká ako drak, ešte aj v nedeľu musí robiť (sťažoval sa Pellegrini alebo Fico,že musia robiť aj v nedeľu?). Nuž, ono je to samozrejme dané aj tým, že nebol doteraz zvyknutý na poriadnu prácu, veď v živote neriadil ani len ministerstvo. On neznesie kritiku, nevie ju spracovať tak, ako by ju vyrovnaný človek v politike mal vedieť prijať. Koľko času mu dávate do nervového zrútenia? Panebože, veď v porovnaní s týmto bola aj Radičová tvrdý chlap.

Roland Edvardsen

Ono už len tie jeho statusy na FB sú celkom nevhodné na premiéra. Rovnako ako jeho selfíčka (v takýchto časoch). Je to trápne a nedôstojné, ako v podstate celý Matovič.

Roland Edvardsen

Ja súhlasím s tebou, aj s pomenovaním a existenciou tzv. psychických upírov. Tiež som stretol ľudí podobných Matovičovi, resp. pripomína mi istých nepríjemných ľudí.
Skôr treba vyriešiť otázku, prečo mu toľko ľudí dôveruje? Prečo ho toľkí podporujú a vidia v ňom nádej? Nevidia jasného magora? Koniec koncov podarilo sa mu nakoniec pomerne slušne získať aj voličov Kotlebu a Smeru. Asi naozaj pôsobil autenticky v tom akože protisystémovom zápase.
Na druhej strane, vidím aj to, že veľa ľudí je zhrozených. HS sa premenili na niečo ako klub Matovičových hejterov. A aj ja mu venujem akosi príliš veľa pozornosti. Veru, stále je to šok, stále sa mnohí z toho nespamätali.
Len na pripomenutie ešte toto Michelkovo video: https://www.youtube.com/watch?v=k6ruzW5JUBM&feature=emb_title Áno, je to vážne.

Roland Edvardsen

Ja tie jeho tlačovky nedokážem pozerať, normálne sa to nedá pozerať kvôli tej jeho chaotickosti. To je do očí bijúci rozdiel, keď o týchto veciach rozprával Pellegrini, tak to malo hlavu a pätu, ale pri Matovičovi je človek ešte viac domotaný a hrozí mu panika. Ja sa vážne divím tým ostatným ľuďom okolo neho (ktorí majú väčšiu inteligenciu ako on), že sa na toto dali (myslím jeho straníkov) a robia mu podržtašku.

Bez akéhokoľvek preháňania, Matovič zatiaľ nič chválihodné nespravil. Naopak, zavádza policajný štát so zbytočnými kravinami (načo musím furt nosiť rúška? Aj v aute? A tie výmysly typu teplomery v obchodoch, vyhradené časy pre dôchodcov a pod.- to vidíš, že je to všetko nedomyslené. Na tomto Matovič vždy staval - na nereálnych možnostiach štátu a spoločnosti, utopizme). A ešte ako posledné špiny sa on a Sulík idú chváliť Pellegriniho perím, aby následne jeho vládu na tlačovkách zhadzovali ako "nič neurobila". Neuveriteľné. Teraz čítam, že nám Česi vyfúkli 200 000 testerov, keďže ospalý Matovič sa nevie rozhýbať: https://slovensko.hnonline.sk/2120097-stat-mohol-ziskat-200-tisic-testov...

Ale hlavné, že "krabicový bezďák" zo smeriarne je spokojný a vidí "pokrok": https://komentare.sme.sk/c/22367258/vo-vojne-proti-korone.html Ak by boli tí naši žurnalisti skutočne seriózny fach, už dávno by si Matoviča podali. Ale všimni si, ako ho začali silne kryť, je to naozaj až podozrivé - veď napokon on pôvodne nebol ich favorit.

Roland Edvardsen

Je to 5 dní a už ten pablb robí neskonalú hanbu aj v zahraničí. On stále nepochopil, že už nie je opozičným politikom, ale premiérom a nemôže si na tlačovkách bez rozmyslu vyprávať bársčo. Ani neviem čím mám vôbec začať, či už tými nezmyslami o rýchlotestoch alebo kecami, že ak by sme viac testovali mali by sme výrazne viac nakazených (to je proste stále nepotvrdené tvrdenie). Samozrejme za to, že tu máme také dobré čísla a nikto nezomrel sa predošlej vláde nepoďakuje ani za Boha - naopak stále len útočí ako zmyslov zbavený. A vôbec tie jeho tlačovky sa ani nedajú pozerať, takže ak sa zase rozreval, ako je pre neho typické, tak mi dajte vedieť. :-)

Roland Edvardsen

Hej, to je správa z r. 2019. Vtedy sa plánovalo, že by to mohli stihnúť natočiť už v r. 2020, ale ako vidíš proces sa spomalil. Takýchto projektov, ktoré sa mali natočiť už bolo...Gibson istú dobu chcel nakrútiť napr. veľkofilm o Júdovi Makabejskom. Scenár mu mal napísať Joe Eszterhas (Flashdance, Základný inštinkt, Showgirls), ale z projektu nakoniec nič nebolo. Tí dvaja sa dostali do konfliktu, keďže z Eszterhasa sa vykľul pekný zmrd, ktorý sa očividne chcel priživiť na legende antisemitizmu či celkovo bulvárnej senzácii. Dokonca Gibsona tajne nahral, keď bol opitý či v psycho fáze (Gibson je tiež duševne chorý, trpí bi-polárnou poruchou + je aj alkoholik) obdobne ako tá jeho ex-priateľka, "golddigging whore" z Ruska: https://www.youtube.com/watch?v=kEAO9j4MWH4

Roland Edvardsen

Na túto Veľkú noc určite film Vzkriesenie Krista premiéru mať nebude, lebo ešte sa len bude natáčať. Naplánovaný je až na rok 2021. Release Date: 31 March 2021 (USA)
https://www.imdb.com/title/tt5795232/

Ale či sa to naozaj podarí natočiť, či to neuviazne...to je vo hviezdach.

Roland Edvardsen

To by si chcel veľa od niečoho, ako je Pročko, aby premýšľal nad tým čo kde vykotí. Inak, ak to niekomu uniklo, tak odporúčam si tiež pozrieť túto debatu Blahu s degénikom, nech pekne vidíte, čo to Matovič do toho parlamentu dotrepal za panoptikum: https://www.youtube.com/watch?v=CHwwVNpahKg&t=1175s

Roland Edvardsen

Som ho teda pozeral, ale poviem ti, že sledovať a počúvať tohto čuráka...to majú Slováci fakt za trest, to je naozaj ťažké. Akože Matovič nič svetoborné neprijal, len sprísňuje to, čo už zaviedol Pellegrini. Ale to s tým sledovaním mobilov Slovákov, s čím prišla tá Žitnaňskej kopírka (neveští nič dobré), tak to je vskutku nápad hodný úrovne vlády magora Jokera. Hovorím, zvykajte si na obdobné.

A k tomu plakaniu ešte na pobavenie, toto prosím pekne napísal Matovičov poslanec Pročko (ďalší podobný pošahaný neurotik a "intelektuálny kaliber"):

"Nikdy by som nepovedal , že aj mňa bude verejná služba tak silne ovplyvňovať. A aj mne v poslednom čase nie je do smiechu a dva krát som sa pristihol, že mi zviera hrudník, že sa mi slzy tlačia do očí a dva krát sa veru aj pustili. Nehanbím sa za emócie a nie som plačko. Igor nespal odo dňa volieb poriadne ani deň. Za dva týždne v tomto korona probléme zložili vládu. Áno v návale emócii sa mu nahrnuli slzy do očí, ale nie preto že fetuje, že berie kokaín ako pele, hranol, kali , počiatečko , ale preto, lebo je to človek."

:-D Nuž, dobre čítať, že im nie je do smiechu a zviera im hrudník, labilom.

Roland Edvardsen

Len dodám, že u duševne chorých to často býva tak, že na jednu duševnú poruchu sa im nabalujú ďalšie. Keď tak sledujem Matoviča, nechcem si ani predstaviť ten jeho chorobopis. :-)
O Matovičovi sa vie, že je veľmi pomstychtivý. Nechcel by som teraz byť Remišovou. :-) Opäť, Kiska vedel dobre, čo robí. :-)

Roland Edvardsen

Radšej ani nechcem vedieť, čo tam zas vystrájal a vyprával Dostál: https://www.youtube.com/watch?v=RmEL9TJlLjk

Roland Edvardsen

Tie články o cigánoch na Postoji sú svojou naivitou takmer neodlíšiteľné od liberálnych periodík. Rozdiel je asi len v tom, že na Postoji veria, že ich z IQ 75 a glaukómu "vylieči" svätená voda.

Roland Edvardsen

Zase reval? Som to ešte nevidel, skuknem. Ale aj tak je to vrcholne odporné, čo tento človek za tie tri dni už stihol predviesť.
Najhoršie zo všetkého bolo, ako mu posledné dni globalistická triáda Sme-Nko- Aktuality čistili meno a kydali špinu na Pellegriniho (nuž, o tých peniazoch na folklór, šport a kostoly sa rozhodlo na prelome januára a februára. Ja neviem, ale ešte na konci januára aj Krčméry tvrdil, že korona Európu vo veľkom nezasiahne a nemáme panikáriť. A Matovič pred 2 týždňami ani nevedel, čo to je Covid-19). Totálne sa totiž vyľakali toho, ako výrazne začal Smer rásť. Boja sa, lebo chápu, že je tu veľká pravdepodobnosť, že táto nová nesúdorodá vláda (plná extrémistov a amatérov) pod vedením Caligulu Jokera nemusí dlho vydržať a po predčasných voľbách to môže dopadnúť obdobne ako po Radičke - Smer na rekordných číslach (do toho aj možný nárast Kotlebu a pod.). V takomto kontexte treba čítať aj tú najnovšiu kauzu okolo Kičuru (áno, zase sa budeme venovať len a len Smeru a vyhovárať sa na Smer).

Roland Edvardsen

Hej, ja si na to dobre spomínam. V tom čase som študoval na vš a v knižnici s istou pravidelnosťou čítaval Týždeň a tam boli z Matoviča veru inak dotentovaní . :-D Judaista Mojžiš tam robil psychoanalýzy, aké je Matovič šialené hovädo. :-D
Matoviča sa časom začne báť viac a viac ľudí. On je prirodzený despota, ak sa nepodriadiš, tak potom začne vymýšľať ako ťa zničiť. Naopak, nechápem ako mu niekto môže, potom čo urobil s Prochádzkom, dôverovať a ísť s ním do politiky. Ľudia sú naivní alebo majú veľmi krátku pamäť.

Ak ide o Pellegriniho, ja celkom súhlasím s Michelkom, že by mal asi už nahradiť Fica na čele. Nie preto, že by bol (ideologicky) lepší (ja viac posunutý do stredu ako Fico), ale preto, že Fico je naozaj dnes už príliš toxický. S Ficom bude mať Smer menej percent a aj (takmer) nulový koaličný potenciál. A je irelevantné ako veľmi je to voči Ficovi nefér, že dopadol ako Mečiar, ako hlavný očiernený symbol. Proste reálny stav je taký, že Fico skončil ako politik s perspektívou. Mal by teda nejako zariadiť svoj dôstojný odchod (ideálne možno do nejakých európskych štruktúr alebo ja neviem...nech teda založí nejakú ľavičiarsku nadáciu či think-tank), na čelo dať Pellegriniho a z Blahu a Tomáša môže spraviť podpredsedov (na vyváženie). Toto by som mu navrhol, lebo čím dlhšie sa v tom bahne slovenskej politiky bude držať, tým viac ho to bude sťahovať.

Myslím, že zlom bol naozaj r. 2014, kedy Fico prehral boj o prezidentské kreslo. To naozaj bol istý zlomový moment, od ktorého sa začal odvíjať pád Smeru a postupné bujnenie pro-globalistických síl. Čaputová ako prezidentka bola nateraz vyvrcholením tohto procesu. Ak o 4 roky budeme chcieť poraziť Madame Pezinskú v prezidentských voľbách, bude treba postaviť takého kandidáta, ktorý by mal potenciál ju v 2. kole poraziť. Nijaký Kotleba alebo Harabin v tomto nebudú mať šancu - taká je realita. Vy tam potrebujete niekoho mainstreamovejšieho a neutrálnejšieho. A niekto ako zmierovač Pellegrini ma napadá ako ideálny kandidát po 4 rokoch (aj keď teda stále by bol asi dosť mladý a zrejme by to nemusel chcieť, keďže to nie je až taká aktívna, dynamická funkcia). A predsedom Smeru potom nech je Tomáš, napríklad. Takto nejako by som si predstavoval realisticko-ideálny scenár. :-)

Roland Edvardsen

Ani neviem, prečo som napísal vy. Mohlo tam byť skôr my, ale nič by som za tým nehľadal - otázka štylistiky.
Viem, že príliš predbieham. Asi som nedočkavý. 2 dni s Matovičom ako premiérom mi už bohato stačili. :-)

Roland Edvardsen

Tak prosím pekne, nová ministerka kultúry Milanová avizovala, že hentie parazitické mrdky dostanú prioritnú podporu: https://denniks.sk/31625/podpora-umelcov-bude-jedna-z-prvych-veci-ktorou...

Inak viem, že Milanová kritizovala aj svoju predchodkyňu, Laššákovú, za to, že stopla prachy pre hentie LGBTIXYZ mimovládky. Milanová sa podľa vlastných slov definuje ako "umiernene liberálna" (zbytočné sa tu zamýšľať, čo si má človek pod tým na Slovensku predstaviť). Milanová, po kaderníkovi ministrovi školstva, sa zdá byť ďalším dobrým dôkazom, že téza o Matovičovej vláde, ako vláde akýchsi kresťanských konzervatívcov v štýle PIS, je hoax.

Roland Edvardsen

Prirovnanie ku Caligulovi je tiež veľmi trefné (obdobne ako k Jokerovi). Ale ako píšeš, Matovič robí len to, čo sa dalo od neho čakať. Napokon voliči to chceli - čistky. Len ich tá chuť možno prejde, keď Caligula Matovič začne s čistkami aj vo vlastných radoch.
Hovorím, Kiska sa síce zachoval nízko, zbabelo, ale pre jeho krk racionálne. Utiekol pred osudom Caligulu.

Roland Edvardsen

Tiež len čučím na to, čo už si tu Slaven dovoľuje. Už mu bolo viackrát prízvukované, aby sa chlapec ovládal. Vlákno tu bolo o Matovičovej duševnej poruche a Shipka reagovala úplne adekvátne k téme spomenutím takejto iniciatívy. Prirovnávať ju kvôli tomu k jebnutému Matovičovi považujem tiež za krajne nemiestne.

A naozaj, presstitúti sa tu radi hrabali v súkromí takého Fica a neustále tu podhadzujú verejnosti Ficov alkoholizmus. Rovnako nedávno tzv. liberáli tlačili na Pellegriniho, aby verejne deklaroval, že je na chlapov, lebo inak je "bezpečnostná hrozba" kvôli vydierateľnosti. Tak keď sa títo samozvaní liberáli a investigatívci oháňajú nutnosťou zverejňovať intímne záležitosti a zdravotný stav u politikov Smeru či SNS (viď čo urobili Dankovi), tak nech sú konzistentní a vyšetria aj Matoviča. O Matovičovi sa roky rokúce píše, že je labilný a nebezpečne nepredvídateľný. Ako o psychopatovi sa o ňom vyjadrovali napríklad aj tí štyria abrahámovia z Týždňa, ktorých istú dobu terorizoval kvôli detektoru lži (určite si na to spomeniete. To bol teda iný bizár. Na tom sa rehocem dodnes :-D). Ak Matovič zatajuje svoj schizoidný (či iný obdobný) stav tak je bezpečnostnou hrozbou jak z titulu vydierateľnosti kvôli utajovaniu, tak i čisto pre takýto stav spôsobilý pozbaviť spôsobilosti. Verejný záujem, no nie, presstitúti?

Roland Edvardsen

Tak nakoniec ho ten psycháč odvolá. Tu je Kičurova reakcia: https://www.youtube.com/watch?v=hwXkW2Q-nBk&feature=emb_title
Matovič zase meškal, opäť sa choval ako arogantné a agresívne hovado, skrátka klasický Matovič.
Hovorím, už to začína, tieto čistky na spôsob 50-tych rokov.

Roland Edvardsen

Ja len po celý čas premýšľam, kedy presne mal nastať okamih, od ktorého "superexpert" Matovič vedel že treba zvyšovať testovaciu kapacitu a nakúpiť ďalšie ventilátory (a anesteziológov)? Pokiaľ viem ešte pred cca 2 týždňami, keď tu už Pellegriniho vláda začala zavádzať čínske opatrenia, hádzal vysmiate fotečky so Sulíkom, ako varia noky a lobzujú po reštauráciách. https://www.tyzden.sk/rozhovory/61924/vladimir-krcmery-cinsky-koronaviru...

Každopádne sledovať Matovičovu zrážku s realitou bude iný surrealizmus, ako písal Norman. Ono nakoniec ten zbabelec Kiska konal (pre seba) najrozumnejšie a predvídavo, keď sa vzdal moci.

Roland Edvardsen

Matovič pravdu povedať nemohol, lebo bude možno ďaleko horšia ako nejaké trtkanie milenky či niečo obdobné. Som ho pozeral teraz v TA3. Je to stále ten starý známy Matovič, povahy sa nemenia, ako povedal ex-premiér v tvojom odkaze. A znovu sa v štúdiu TA3 skoro rozplakal. Proste uzlík nervov, labil, psychoš - klasika.
A už sa vyhráža vyhadzovom riaditeľa štátnych hmotných rezerv. To je typické, začne robiť čistky za veci, ktoré sa ťažko dali v danom čase a za daných podmienok robiť lepšie.

Roland Edvardsen

Áno, úplne otvorene priznávam, že SNS (spoločne so Smerom) je strana pre ktorú mám slabosť, keďže ide o stranu, ktorá sa zvykla voliť v našej rodine (z otcovej aj maminej strany). Starí rodičia po otcovi volievali SNS, otec bol však skôr anti-mečiarovec, potom v r. 1998 volil ľavicu (vtedajšiu SDĽ) a potom rodičia volievali Smer (ale mama v r. 2016 volila SNS).
SNS je predovšetkým aj istá historická značka a vôbec jedna z tých posledných klasických strán a myslím, že by bola škoda, ak by zanikla. Ale verím, že ju niekto opäť oživí, že jej teraz to obdobie mimo parlament prospeje.

Roland Edvardsen

Inak dostala sa ku mne taká pikoška (ja viem, som príliš bulvárny :-)), že tento náš nový kaderník/minister (nabudúce bude ministrom kto? Paviel Rochnyak? :-D) známy takými "vedeckými publikáciami" typu "Všetko čo viem o kráse ženských vlasov" vraj chodí so Sulíkovým synom. No, to je mi iné (pozoruhodné) rodinkárstvo. :-D

Roland Edvardsen

Inak musím dodať, že im dvom to dosť svedčí v telke a tak, že sú taký zohratý tandem (možno aj viac ako tandem Fico-Kaliňák). A sú to také protiklady, ktoré sa dobre dopĺňajú: on upokojujúci, empatický a starostlivý, ona chladnokrvná a technická. Ale ideologicky to nie je celkom ono - hoci Smer sa vyvíja, je na dobrej ceste.

Ja by som stále nepustil k ľadu ani SNS. Som zvedavý, ako sa to bude vyvíjať aj u nich. Michelko mal nedávno dobrý príspevok k budúcnosti SNS: https://www.youtube.com/watch?v=rm2wo2QUMhk
Tiež si myslím, že Danko by to mal vzdať. A SNS nech vyhlási tie primárky, konkurz, kľudne niečo na spôsob "SNS hľadá superstar". Treba nájsť niekoho s dostatočným intelektom, manažérskou zručnosťou a charizmou, ktorý zároveň nebude mať prehnané ego. Nemožná úloha?

Roland Edvardsen

Myslím, že výkon môže znemožňovať závažná porucha, ktorá môže viesť k obmedzeniu alebo pozbaveniu spôsobilosti na právne úkony. A práve schizofrénia k takýmto poruchám patrí, to naozaj nie je žiaden Asperger či niečo obdobné, ale veľmi vážny rozpad osobnosti. Ale hovorím, bez riadnej diagnostiky a dôkazu, že je to teda s ním takto, sa ťažko niekam pohneme.
Ja by som ho aspoň istý čas nechal v tom, nech si teda tú funkciu "užije" a následne nech ukáže rozpad pred širokou verejnosťou. Ale obávam sa, že ho budú teraz dosť kryť - aj tí kdejakí presstitúti. Matovič z toho ideologického pohľadu síce nie je ich šálka kávy, ale keďže funguje "lebo Fico" budú na neho miernejší než by mali byť.

Roland Edvardsen

Veď my sa tiež bavíme od začiatku v nepotvrdených rovinách. Ale tak vieme aj pozorovať a domýšľať si. Matovič nemá reputáciu blázna pre nič za nič, predsa. Za tie roky sme videli lability a bizardností na jeho strane až až. Predovšetkým, aj ľudia, ktorí s ním pracovali, mali s ním skúsenosť, tvrdia, že je to nevypočitateľný psychoš: https://www.youtube.com/watch?v=6ZgxZ5VlhoA&fbclid=IwAR2TuL9faY7twaXc907... Je očividné, že ten chlap nie je v poriadku. A vie sa, že má mať modrú knižku a pol roka mal podozrivý výpadok mimo parlament. Ja si tiež myslím, že je to pravda.

Roland Edvardsen

Blaha určite žiaden zákon neporušil, nadhodil to len v zmysle zlých jazykov a dodal, že na základe toho, čo u Matoviča pozoruje, verí, že je to pravda.
Pochopiteľne, lekárske tajomstvo je tajomstvo a duševná porucha per se ešte nediskvalifikuje niekoho z politického úradu (pokiaľ je pod kontrolou a človek má spôsobilosť. Duševné poruchy sa samozrejme od človeka na človeka líšia aj svojou intenzitou, priebehom a pod.). Matovičovi by však zverejnenie tejto informácie jednoznačne uškodilo v očiach verejnosti. Ľudia by si dvakrát premysleli či na vysoký exekutívny post pošlú, medicínou oficiálne uznaného, narušeného človeka - potencionálne nebezpečného, obzvlášť teraz vzhľadom na ťažkú situáciu.
A áno, je tu zásadný rozdiel medzi nejakou formou závislosti, ako sú drogy, a vrodenými psychickými ochoreniami mozgu. Je všeobecne známe, že koks je obľúbená droga vrcholových manažérov, biznismanov a politikov. Ale tí vedia mať tieto veci relatívne pod istou kontrolou a fungovať navonok normálne. Aj o takom Počiatkovi sa hovorilo a všeobecne vedelo, že má fičať na kokse. V prípade chorôb ako schizofrénia je to však komplikovanejšie. Nikto si nemôže byť poriadne istý, kedy to na Matoviča príde. Naozaj, už teraz musím ľutovať jeho spolupracovníkov v Oľano a celkovo ľudí vo vláde. Nechceli by ste mať takéhoto šéfa. Toto je zlý sen.

Roland Edvardsen

Hej, toto je ostuda. Začína teda naozaj "úchvatne". Blaha teraz píše o tom, že Matovič sa údajne mal istú dobu liečiť na psychiatrii. A to, podržte sa, z dôvodu diagnostikovanej schizofrénie. Ak je to naozaj tak, potom tu už naozaj končí sranda.

Roland Edvardsen

Čítam teraz, že Matovič opätovne meškal, aj pri takej podstatnej záležitosti ako je podpis koaličnej zmluvy. Dôvod? Vraj zaspal.
Ja viem, niekto nad týmto mávne rukou. Lenže ono je to skôr naopak, aj takéto detaily niečo dobre vypovedajú o jeho osobnosti, funkčnosti a prístupe.

Roland Edvardsen

Ľubov, prosím ťa, Stankeho fakt nie. Nedávaj to sem, neubližuj nám :-D. Pri ňom musí mať človek pocit, že okamžite chytí AIDS a COVID-19 už len tým, že sa bude na neho pozerať a počúvať ho. :-)

Roland Edvardsen

Matovič je viac nevhodný, lebo zastáva dôležitejšiu a náročnejšiu funkciu. Matovič už teraz nestíha ani len chodiť do televíznych debát (a tak tomu bolo aj v minulosti: som teraz pozeral video, kde ho sfúkol Závodský, lebo musel na neho čakať na rozhovor v rádiu): https://denniks.sk/31004/video-matovic-to-akosi-nezvlada-meskal-do-relac...
Nepamätám si, že by sme niekedy mali za premiéra niekoho tak slabo vzdelaného a bez rozhľadu. Matovič nevie poriadne po anglicky, myslí si, že Island má milión obyvateľov (to ak by zahlásil nejaký žiak na zš, tak by išla do popuku celá trieda), nevie ani normálne rozprávať po slovensky (stále používa trnavčinu), v živote neriadil žiadne ministerstvo a v živote nevyjednával v cudzine s cudzincami. Už len toto je úplný precedens v histórii premiérov.
Netreba zabúdať, že Matovič pol roka nechodil ani len do parlamentu, normálne absentoval ako nejaká vyžírka. A za čo má asi tú modrú knižku? Aha :-) Ale tak nech je sranda, nech si Slováci užijú to, čo si zvolili.

Roland Edvardsen

Hej, z neho cítiť istú človečinu, medzi tými, teraz už vládnymi, zmrdmi je jednooký medzi slepými. Ale chápem, že Smer sa teraz bude zameriavať práve na neho. Je desne ľahký terč.

Roland Edvardsen

Kollár je jednoduchý mozog, bude viac než adekvátnou náhradou za Danka, myslím, že ho aj predčí. :-)
Áno, Kollár ako predseda parlamentu je ostuda, ale predsa len aj objektívne z druhej strany: z toho pochybného štvorlístka mi on príde ako najférovejší a najmiernejší. Aj teraz napr. poďakoval Pellegrinimu a odchádzajúcej vláde za boj proti korone, hoci ho Fico predtým inak sfúkol. On nie je tak jedovitý a zákerný ako Matovič či Sulík (a názorovo, ideologicky je z nich tiež na tom najlepšie).

Roland Edvardsen

Opäť tie isté mená, tie isté parazitické filcky. Tiež som na ne musel opätovne reagovať na FB. Čo viac k týmto našim infamistom vôbec dodať?
Ľubov, chcela si posledne vedieť, ako to psychicky nesiem. Nuž, zatiaľ celkom v pohode. Ja som v tomto celkom optimista. Chcem veriť, že COVID - 19 bude fungovať aj ako dezinfekcia proti takýmto národným plesniam. Jedna takáto pleseň už zaliezla do popradských hôr. Tak bodaj by ju nasledovali aj hentie a iné obdobné.

Roland Edvardsen

Ľubov, nedávam, že tie videá s ním dokážeš vôbec pozerať. Ale dopadli tí naši žaludi. Aj by som napísal, že mi ich je ľúto :-).
Vraj mu zlyháva srdce. Tak takéto problémy sa vlečú s človekom už dlhšie. Načo potom celé to divadlo s politickou stranou, ak je teda chorý? Je to nepresvedčivé. Veľmi chce, aby ho ľutovali, ale zatiaľ veľa ľútosti nevidím. Mnohí ho už konečne prekukli.
On sa asi naozaj zľakol tej korony - ako tá úplne najzbabelejšia krysa. Alebo poslúchol príkaz nejakého svojho "majiteľa". Nech už je to s ním akokoľvek, stále končí príliš dobre.

Roland Edvardsen

Kde si prišiel na to, že na Erazmus chodia "tí lepší" študenti? Ja, keď som chodil na fakultu, tak to tak nebolo. Chodili tam rôzni: aj šikovní, ale aj takí, ktorí sa radi všelijako ulievali a Erazmus vnímali ako "zážitok a zábavu" v cudzine.

Roland Edvardsen

Tak nakoniec to nebude ani Klus, ani Káčer, ale iné K-áčko - Korčok. https://www.mzv.sk/web/washington/podujatie/-/asset_publisher/wqZqUP2n3T...
Nejaké názory?

Roland Edvardsen

Určite nechcem nejako chváliť Lajčáka, ani hneď každého z novej vlády odpisovať. Ale bude to horšia vláda, ako to čo sme mali predtým. Ak už pre nič iné, tak pre jej nestabilný, hádavý charakter.

Na MZV mali byť v užšom výbere dvaja adepti: Klus a Káčer. Ak to teda fakt bude Klus, potom treba napísať, že je to tá lepšia možnosť. Káčer by bol už fakt extrém. U neho by si Blaha v statusoch veru prišiel na svoje. :-)

Roland Edvardsen

Krajniak ako minister sociálnych vecí? Najprv chcel obranu a nakoniec toto? Je to typický nedôveryhodný špekulant. Ja byť Matovičom, tak najviac by som si posvietil práve na Krajniaka. Je to nedôveryhodný, intrigánsky typ, ktorý rád robí veci z pozadia.

Naď s Klusom spôsobia, že ešte aj Lajčáka začneme chváliť, že nebol až taký zlý. :-) Klus je navyše neskúsený a nemá extra renomé, ako správne poznamenali politológovia. Hovorím, Lajčáka si Smer držal tak dlho, lebo tam bol ten dojem, že vie v cudzine veľa vybaviť a je rešpektovaný. No uvidíme...ale každopádne títo dvaja sú dobrým predpokladom, že sa zhorší postoj k Rusku a bude sa poslušnejšie poslúchať Amerika.

Grohlig - ministerstvo školstva nejako priťahuje sexuálnych invertov :-). Ak správne počítam, tak to už je minimálne tretí takýto na tomto poste :-). Ale tento bude extrémista - Sulík totiž už avizoval, že saska bude reprezentovať aj voličov PS. Ja už sa neviem dočkať, kedy sa tam začnú fackovať so Záborskou a podobnými kvôli tým spermiám - "ohromné" to problémy v čase pandémie a iných globálnych kríz, no nie? :-)

Heger - no, včera som sa fakt rehotal, keď som čítal ten jeho textík o "obrátení Šavla". Také klišé - a typický nesebavedomý "Slováčik", ktorý si v Amerike ľahko nechal vygumovať mozog. To sú oni - kiskoidi, ktorí budú poctivo slúžiť Amerike.

Zbytok sa mi nateraz veľmi komentovať nechce, asi inokedy. Len dodám, že Matovič sa zaprel a nakoniec to takto rýchlo zbúchal, lebo vedia, že Smer skrz Pellegriniho akčnosť v čase krízy začal skokovo rásť (hovorím, ak by sa voľby konali teraz mal by 25%, možno by vyhral. 2 roky umelo živené témy Kuciak a Kočner išli do stratena v prospech reality). Ja som zaznamenal viaceré pohoršenia, aj zo strany "oľano-friendly" ľudí nad Matovičovou nekooperatívnosťou a lacným vytĺkaním politického kapitálu. A do toho tie naťahovačky so Sulíkom a nedôstojné odkazy cez FB - materská škôlka, presne tak, ako to Fico zobrazil v tom videu. Začínajú zle - a pekne im to dokresľuje dátum piatok 13. Kto sa chce vsadiť, že to bude lepšie, ako na začiatku? :-)

Roland Edvardsen

Sme tu už dávno písali, že Kiska je najslabší článok, ktorý ako prvý odumrie. Ale že to bude až taká rýchlovka? :-D Čo za tým bude? :-) https://dennikpolitika.sk/archiv/99580

Tak už to náš štvorlístok vraj dajako zložil. Ale ten priebeh...Matovič opäť psycho na FB, keď hodil výhražný status Sulíkovi. Sulík si už ceril zuby na jeho vysnené ministerstvo financií, ale zdá sa, že Matovič ho nakoniec spracoval. Prosím pekne, toto má byť budúci minister financií: https://www.mojpribeh.sk/pribeh/eduard-heger/ Čistá komédia toto. :-D Ja to hovorím stále, že Oľano je napojené na sionistické sekty spoza oceána. Heger opäť pekne zapadá do mozaiky. Som zvedavý, ako to hentí žido-fundamentalisti potiahnu s takými ako Grohling (navrhovateľ topánok, kaderník a profesionálna politická bukvička) zo SaS (budúci minister školstva).

Matovič nemá ľudí a celé to šije horúcou ihlou - aby to tomu Ficovi "ukázal", že on je rýchly a má to pod kontrolou. :-) No, videli sme, ako to mal pod kontrolou, keď musel predčasne opustiť krízový štáb. :-)

Roland Edvardsen

A to prosím pekne je hochštapler a deviantný olizovač Sulík tak nejako považovaný za "najracionálnejšieho" z tej "veľkej" štvorky. :-) Podľa mňa je Sulík tiež nestabilný typ, veď si ešte pamätáme jeho pôsobenie v Radičovej vláde.

Média ich naozaj šetria v porovnaní so Smerom, ale aj to môže byť do času. Nko teraz vylovilo nejaké sračky z "búrky" okolo Kollára. No, ale teraz to už tak nezaujíma, korona je korona.

Matovič mal veľké šťastie (alebo nie? :-)), že kríza s vírusom vypukla až po voľbách. Hovorím, teraz by tých 25% mohol mať kľudne aj Smer. Naozaj, takéto krízy spôsobujú, že ľudia sa začínajú upínať na nejakého lídra, zvyšuje sa ich emocionálna krehkosť a potreba silnej postavy, ktorá ich z krízy vyvedie. Takým lídrom je dnes Pellegrini. Takto to v ťažkých časoch vždy je, ešte aj v tom Taliansku teraz rastie popularita premiéra - napriek všetkej tej počiatočnej nedbanlivosti. Možno aj toto Matoviča serie a je taký nervózny z toho, že nie je on teraz v tom centre deja.

Hovorím, škoda, že nemáme záznam z toho, čo sa udialo na tom krízovom štábe. Ale keď ho predčasne opustil so slzami v očiach, nervovo zrútený, musel sa upokojovať...Asi ho tam rozniesli na kopytách. Ak už teraz má takéto stavy, potom čo chce tento človek robiť, keď bude premiér a ponesie reálnu zodpovednosť? A hlavne, to predsa ostatní musia vidieť, že ten chlap nie je v poriadku. Sulík a spol. sú ako s týmto zrovnaní? :-) Hmm? Bohvie, kto nám bude vlastne reálne vládnuť...ale z Matoviča, vzhľadom na jeho stav, bude ťažko poslušná marioneta typu Kiska. Tam hrozí utrhnutie z reťazí, to je jasné.

Roland Edvardsen

Ja som samozrejme ihneď vedel na koho myslíš. :-) Ale chcel som, aby si mi to priamo napísal. Ja to vidím trochu inak, ale to už sme rozoberali.

Roland Edvardsen

Fico mal teraz dobré video k Matovičovi. Je možné, že Matovič bude zámerne zdržiavať vytvorenie vlády, aby sa vyhol zodpovednosti za koronu.
Je to naozaj extra úbohosť, čo dnes predviedol. Nechcem sa zase nejako velice zastávať vlády a Pellegriniho, ale faktom je, že nerobia nič horšie, ako vlády v okolitých štátoch, dokonca aj lepšie (si vezmi, že také Slovinsko, čo je menší štát, má teraz 54 prípadov nákazy a až teraz rozhodujú len o zatvorení škôl). Matovič bľaboce čosi o dobe spred 2 mesiacov alebo 2 týždňov, ako keby on na mieste Pellegriniho urobil niečo inak či dokonca lepšie (absurdné). Tak namiesto kooperácie, ťahania za jeden povraz, ako to normálni ľudia v čase krízy robia, on ide robiť svoju typickú uvrešťanú opozičnú šou. Toto sa mu ešte veľmi vypomstí.

Roland Edvardsen

"Matovič zo štábu odišiel ešte pred jeho koncom. Tvrdil, že Pellegrini mu nedovolil vystúpiť. Keď z rokovania odchádzal, takmer sa rozplakal a potreboval chvíľu na to, aby sa upokojil."
Zdroj: Denník N

Joj, toto by som rád videl. :-D Z Radičovej sa smiali, že je labilná a neviem aká, ale ani tá sa na Matoviča nechytala. Je to stále ten istý Matovič, stále to labilné psycho.

Roland Edvardsen

Inak videli si tie posledné vystúpenia Matoviča? Ako bol celý bez seba, že mu Pellegrini nedovolil vystúpiť s jeho debilitami na krízovom štábe (myslím, že bol normálne vykopnutý, však čo by tam s takým magorom aj tak mohli robiť?). Tá jeho tzv. serióznosť trvala ako dlho? A vôbec trvala? Lebo mne sa zdá, že to len médiá po celý čas niečo umelo vytvárali či vytvárajú (stačilo ako sa počas povolebnej noci napr. vyjadroval prízemne o Ficovi, že ho nezaujímajú jeho alkoholické drísty, alebo tak dajako).

Matovič stále nechápe, že už nebude opozičným poslancom s nulovou zodpovednosťou a že k premiérovi patrí i istý diplomatický takt, istý óder serióznosti a reprezentatívnosti. Aha :-D. Ako si už spomínal Norman, je to normálne zážitok surrealizmu mať niečo také ako Matovič za premiéra. :-)

Roland Edvardsen

Výborné pripomenutie, Pharmy. Áno, Krajniak bol a je ťažký sionista - ako to už zvyčajne býva u typov, ktoré vzišli z KDH. Aj Matovičove Oľano má korene v KDH (a Matovič bol pôvodne volič KDH). A medzi týmito priateľmi Izraela je väčšina ľudí práve z Oľana. Holt, to je to židokresťanstvo. :-)

Stránky