Roland Edvardsen

komentáre

Roland Edvardsen

Reč je o celom Matovičovom balíčku, nie iba o daňovom bonuse. A daňový bonus nebude mať žiaden dopad na demografiu. A aj akékoľvek peňažné transfery rodinám, lebo takto to jednoducho nefunguje. Matovič len zbytočne rozvráti verejné financie, ktoré by sa dali využiť lepšie. Ak chceš zvýšiť pôrodnosť, potom treba, namiesto priamych finančných transferov, investovať do služieb pre matky a rodiny, ako sú napr. škôlky a jasle. A vybrakovať VUC, ako to naplánoval Matovič, nie je v žiadnom prípade rozumné - a neobstoja tu žiadne tvrdenia o korupcii. Táto neschopná vláda by bola stratená bez pomoci VUC napr. počas pandémie.

A Matovičovi bude viac šibať, ak mu jeho sprosté nápady neprejdú - potom nebude mať žiadnu motiváciu udržať túto vládu. My už dobre vieme, že Sulík vládu nepoloží, nech by sa udialo čokoľvek. Ale u šibnutého Matoviča je tá pravdepodobnosť vyššia.

Roland Edvardsen

Mám známeho čo robí v obchodnom dome a nechcite ani vedieť ako sa vyjadruje o Ukrajincoch, resp. Ukrajinkách po osobnej skúsenosti (ukrajinská svoloč materialistická-konzumná a ukrajinské kurvy sú bežné výrazy) - pretože si kvôli nim ani na chvíľu neoddýchne, keďže Ukrajinky doslova valcujú butiky s handrami. Celohodinové skúšanie a prehrabávanie sa v smradľavých handrách, drzé vystupovanie, neschopnosť povedať ďakujem a prosím (základné slová, ktoré sa ihneď naučím v cudzej krajine), nehovoriac o tom, že ako je možné, že údajní vojnoví chudáci na jeden záťah naberú toľko handier, čo si bežný Slovák nekúpi ani za rok či dva.

Roland Edvardsen

Smrdí to sprostým kšeftom. Toto čo urobili kotlebovci a kuffovci nie je úprimné rozhodnutie. Pozrel som si zopár komentov pod Kotlebovým statusom na FB - a väčšina je negatívnych pre jeho zlé rozhodnutie. A to ako Kotleba naskočil na tú ultra-primitívnu matovičovskú rétoriku o pro-rodinných stranách a anti-rodinných stranách je reálny HNUS (a označovanie Mazureka za liberála, lebo nepodporil Matovičov nezmysel, to je vážne na uterák, fakt hrôzostrašné). A ak je naozaj pravdou, že toto Kotleba a spol. spravili za sľub (od pochybného psychopata ako Matovič!!!) vystupovania v TV, tak sú ešte tupší, než sme si mysleli. To je naozaj úroveň retardácie, úroveň downov, na ktorých sa Kotleba trochu aj podobá. Okrem toho, konkrétne Kotlebovi by vystupovanie v TV nepomohlo, skôr naopak. Dobre si pamätáme na jeho fiasko v Na Telo (znamenie sv. Jána, čipy a iné sračky), ale napr. aj v predvolebných diskusiách pohorel - a umožnil časť prechodu % z LSNS na Matoviča. Nakoniec by dopadol ako Remišová, ktorej časté vystupovanie v TV výrazne škodí a len posilňuje jej reputáciu u verejnosti ako vytretej tupane.

Roland Edvardsen

Vyzerá to na nejaký kšeft - jak s kotlebovcami, tak i s Tarabom. Žeby výmenou za to, že ich Matovič natlačí do televízie, ako sa hovorí? Z kotlebovcov, a toho ako toto teraz obhajujú a útočia na zvyšok opozície mi je normálne na vracanie. Naozaj takto tvrdo to treba napísať - sú to vlastizradné matovičovské špiny.

Roland Edvardsen

Matovičov návrh v žiadnom prípade nie je objektívne dobrý. Je to nepodarok, ktorý len tak pre nič za nič nezhodili všetci odborníci, fakt reálne neprofesionálny odpad. Pro-rodinné kecy sú v tomto prípade len tupá propaganda matovičovcov. Rodina sa dá podporiť aj lepšie. To čo vytvoril trnavský "génius" podporí viac spíjanie a gamblerstvo v osadách, než pôvodne sľubovanú pôrodnosť (však už ňou ani neargumentujú, lebo vedia, že je to blbosť na ntú - skutočná podpora pôrodnosti vyzerá inak).

A nie je to absolútne dobré podporiť ani z taktického hľadiska. Matovič je teraz utrhnutý z reťazí a ak mu toto teraz padne, zošalie už úplne - a možno nakoniec sám povalí vládu. Treba mu teda k totálnemu úpadku čo možno najviac pomôcť. Podporovať za súčasných podmienok akokoľvek Matoviča je idiotizmus a vlastizrada - a veľmi zlá optika pre voliča.

Roland Edvardsen

Ja musím vždy krútiť hlavou, keď rôzni konzervatívci a vlastenci chcú zrovna Poľsko predkladať ako akýsi vzor. Hej, najproamerickejšia krajina v stredoeurópskom regióne s najvyšším podielom LGBT medzi mladými a najvyššou podporou rasového miešania v rámci V4: https://realista.home.blog/2019/05/08/poliaci-a-lgbt/ Ak toto je to najlepšie čo katolicizmus zvládne, tak potom s pánom bohom.
Hysterická podpora (presahujúca úroveň podpory v susedných krajinách) krpatého feťáka a matovičoidného narcisa Zelenského je už len povestná čerešnička na pokazenej torte. Poliaci by mali byť skôr odstrašujúci príklad.

Roland Edvardsen

Definície si môže vymyslieť hocikto aké chce. Výsledok potom bude súčasný definičný chaos, aký vidíme pri slove fašizmus. Ja by som sa držal Griffinovej definície: https://realista.home.blog/2019/07/12/griffinov-novy-konsenzus-o-fasizme/
Netreba to zbytočne komplikovať. Je otázne či dnes vôbec fašizmus existuje, ktoré hnutie ho dnes reálne zastupujú, ak vôbec nejaké.

Roland Edvardsen

Samozrejme, že je to podozrivé, ale ja sa chcem skôr prikláňať k tomu, že sú asi naozaj až tak hlúpi a neschopní uvažovať - aj hlbšie o nejakej taktike. To ich potom nepriateľ ľahko využije. Vlastne sa divím, že by ich globalisti chceli zakázať, lebo takáto strana sa im v podstate hodí - už len tým, že môžu maľovať strašiakov. A nie sú v tom ani až tak výnimoční, však aj na Ukrajine vidíme zneužívanie nacionalistov globo mafiou. Žiaľ tieto rôzne nostalgické, kvázi-faši, prúdy sú týmto postihnuté viac než by viacerí chceli pripustiť. A to, že sa v nich tak často anagažujú rôzni okato excentrickí debili a provokatéri (v USA často aj židovského pôvodu) tiež nebude asi náhoda.

Roland Edvardsen

Matovičove nápady by sa mali a priori odmietať naozaj už len z toho titulu, že s nimi prišiel Matovič. Už to jasne indikuje, že to bude šialenosť, nesplniteľná hovadina s cieľom rozdeliť spoločnosť a upriamiť pozornosť na narcisa. Tu nejde o to, ako je človek pro-sociálny a pro-rodinný - týmto nech sa Olajno fakt neoháňa. Takpovediac všetci sme (aj keď autistický kolagén Sulík a jeho banda sú výnimka, v tomto má Matovič pravdu). Každopádne "génius" Matovič zase prišiel len s nepremysleným paškvilom, ktorý v konečnom dôsledku pomery na Slovensku zhorší (šialenú komunikáciu a obchádzanie pravidiel pri presadzovaní paškvilu škoda spomínať).

Kotlebovci zase nepremýšľajú, nechápu, že hlasovať v prospech Matoviča (t.j. najnenávidenejšieho politika na Slovenku) im uberie sympatie u ľudí. Už len z čisto taktického hľadiska treba byť vždy proti Matovičovi. Ale asi to už je aj tak jedno, v poslednom predvolebnom prieskume od AKO mali cca 1%. Budem sa zase opakovať: Kotleba už skončil a potrebuje odísť, už včera bolo veľmi neskoro.

Roland Edvardsen

Ja som akože ani nepochopil, že prečo tento matovičoidný šašoid musel teraz vystúpiť práve v slovenskom parlamente - ak teda nepočítam potrebu ukojiť nechutný exhibicionizmus. Ak aj zo začiatku mohol vzbudiť nejaké úprimné sympatie (svojou štylizáciou "hrdinu čo neodišiel"), teraz sa už z toho stala len primitívna estráda. Nikto normálny nemôže takéhoto človek brať vážne. O to strašnejšie je vidieť, čo tu predvádzajú šialenci ako Heger, ktorý sa z tej Ukrajiny normálne zbláznil. A ak aj človek nebol nejaký fanúšik Ruska a Putina (ako ja), tak tunajší ukrofilovia a ich ohavný primitivizmus majú na človeka opačné účinky.

Roland Edvardsen

Najlepší dôvod v prospech potratov je pozrieť si protesty týchto chodiacich potratov. Treba im dať to o čo tak žiadajú. Je dobré, že takýto odpad sa nebude ďalej rozmnožovať.

Roland Edvardsen

Je tu evidentne snaha pretlačiť Hegera do čela Olajna. Smiešny je najmä ten posledný článok v Nku o tom, ako sa vraj zahraničie velice zaujíma o Hegera a ako je schopný dávať rozhovory v angličtine, niečo čoho Matovič nebol schopný :-). A Heger už stihol aj kritizovať Matelka za posledné výroky na adresu Čaputy. Ale ťažko si predstaviť v Olajne výmenu lídra, veď to je Matovičov podnik. Ale po krku by si mohli ísť.

Roland Edvardsen

Nevidím to nijako tragicky. Macronovo víťazstvo sa očakávalo, ale ono je skôr zaujímavé vidieť ako sa do politiky premieta sociálne rozvrstvenie Francúzska a čo to bude znamenať pre budúcnosť. Dôchodci a bohatí volili Macrona, kým Le Pen má väčšinu u mladších a robotníckej vrstvy. Je fajn vidieť, že nacionalizmus je u francúzskych mladých viac a viac populárny a naopak globalisti sa vo Francúzsku opierajú o vymierajúcu populáciu. Zaujímavé je i to, že afro-francúzsky Karibik si tiež vybral Le Pen pred Macronom, čo dosť súvisí aj s Macronovou vakcinačnou politikou, ktorá je v tejto oblasti nepopulárna (kým Le Pen bola viac libertariánska v tejto otázke).

Celkovo je otázne čo by Le Pen vo funkcii dokázala vzhľadom na podmienky - dopadla by asi ako Trump. Skrátka ten správny čas možno ešte stále nenadišiel a takto je to dobre (hoci Le Pen, bez ohľadu na nejakú oprávnenú kritiku, si už zaslúžila byť prezidentka vzhľadom na ten kusisko roboty, ktorý má za sebou). A vôbec, nejaké obvinenia z fašizmu a radikálnosti sú u Le Pen dnes úplne na smiech. Ona už urobila z FN len akúsi mierne euroskeptickú sociálnu demokraciu. Na druhej strane, chlebové témy sú vo Francúzsku teraz prednejšie než nejaké geopolitické či biokultúrne problematiky (s ktorými operoval hlavne ten sefardský Žid), takže zameranie na socializmus ako stratégia je pochopiteľná.

Roland Edvardsen

Toto obvinenie voči Ficovi a Kaliňákovi sa javí, viac než čokoľvek iné, ako totálne zúfalý krok a snaha prekryť iné prúsery a témy. Nemožno to brať vážne a právnici len krútia hlavou čo to tá čurilovská mafia zase vykonštruovala - stojí to na vratkých nohách, ešte k tomu aj oholených a uzimených.
Ja hlavne ani nechápem "logike" všetkých tých hlupáčikov hltajúcich korpo-splašky. Oni veria, že keď zatknú Fica, Kaliňáka, Pellegriniho a iných opozičných lídrov, že odrazu prestanú mať pojebaný život a voliči začnú hromadne voliť hegero-čaputovcov a obdobných? Aj keby na ďalší deň prestal existovať Fico a iní lídri opozičných strán, tak ich nahradia iní z ich strán. A všetkých zatknúť nemôžu. Budúce voľby budú voľbami proti Matovičovi a Čaputovej a proti tomu čo tieto kreatúry so sebou priniesli do politiky - a zatýkanie opozičných lídrov bude pre nich len kontraproduktívne.

Roland Edvardsen

Toto bude asi už posledná Le Pennovej šanca. Ale Macron trochu prekvapuje niektorými výrokmi a postojmi, aj nedávno k Rusku. Nemci a Francúzi sú v tomto viac pragmatickí, ako tunajší pro-americkí fanatici z Poľska, Česka a Slovenska. Zaujímavé je, že Le Pen má o čosi väčšiu podporu medzi mladými, ale aj vo farebných kolóniach ako Guadeloupe (kde inak na 1. mieste bol s výrazným náskokom neo-komunista Melenchon - neprekvapivo socializmus je ideologická jednotka medzi francúzskymi čokoládami).

Roland Edvardsen

Otázne je či aj predošlé voľby boli slobodné vzhľadom na informačný monopol pro-atlantistického mainstreamu. Matoviča posunuli do premiérskeho kresla tie isté korpo-splašky, ktoré mu neskôr išli po krku. Samozrejme, teraz, keď zlikvidovali značnú časť alternatívnych médií bude ešte ťažšie hovoriť o slobodných voľbách. A áno, neboja sa trestu, lebo si asi myslia, že ich globomoloch nejako uchráni, že ich nepustí k vode. Ale minimálne Mikulca a Matoviča by tá basa nemusela minúť - ak sa teda po ďalších voľbách dostanú k moci súčasné opozičné strany.

Roland Edvardsen

Som teraz dočítal najnovší Hegerov status na FB. To je také HOVADO, také aké asi nemá obdobu. Toto čo urobil, to je naozaj reálny a ťažký zločin (Draxler teraz trefne napísal, že pravdepodobne ide aj o protizákonný čin aj z hľadiska našich hospodárskych zákonov - skrátka celé zle) a surové oklamanie verejnosti. Zlý, zlý, strašne zlý človek a strašne zlý a hlúpy krok. Neviem sa teraz vyrovnať s tým, že toto tu bude vládnuť ešte 2 roky.

Roland Edvardsen

Na toto sa už ťažko hľadajú slová. Ja som tu už na začiatku varoval pred hlodavcom Hegerom (keď ešte na HS prezentovali ten šialený text o Hegerovi ako "nádeji"), ale to čo tento zakomplexovaný čurák predvádza v úrade premiéra predčilo všetky moje očakávania. Horší ako Matovič - a to už je čo povedať. Heger = mix globálanálnika Dzurindu a polodebilnej pizdy Remišovej, čiže jednoducho strašné, strašné, strašné. A budem si opäť sakramentsky všímať ako sa k tomu amorálnemu človeku postavia ľudia z kresťanských kruhov, kto sa riadne dištancuje alebo naopak bude tohto špinavca obhajovať.

Roland Edvardsen

Postoj už definitívne priznal farbu - Daniš vykopnutý a ešte k tomu vymenený za posadnutého psychoša Vagoviča, pri ktorom si každý súdny človek musí klepať na čelo (a ktorého fanatizmus a právny primitivizmus boli už asi priveľké aj na takú pro-systémovú žumpu ako Aktuality). Dobre vedieť, že ešte aj cenzúrovali texty bez jeho vedomia. Otras. Na Postoji sa už na nič nehrajú, diskusie nie sú ani len viditeľné pre tých čo nezaplatia. Už sa im podarilo prekonať aj smetiareň a iné červené denníky. Každopádne, ja som to hovoril už dlhšie, že Postoj je len pro-life verzia Nka a Týždňa (napokon práve v Hríbovom plátku sú jeho korene, čo hovorí za všetko).

Roland Edvardsen

Len dodám, že zvyšok opozície (Hlas aj Smer, obe strany teraz hlasovali za parlamentné vyhlásenie odsudzujúce Rusko) sa tiež postavili na stranu Ukrajiny (+ v zahraničí aj ľudia označovaní za "pro-kremelských" ako Zeman, Orbán a iní). Ešte aj ten Danko menil pôvodné vyhlásenie, aby nevyznelo moc prorusky. Toto je asi najzaujímavejší aspekt, ako ľudia doteraz označovaní aj za rusofilov začínajú meniť rétoriku.

Roland Edvardsen

Hej, ten tlak viacerí nevydržia. Teraz už Linhart (Sme rodina) doslova vyplakáva na FB, že prečo ho ľudia vôbec nešetria za hlasovanie. :-D. Nevidel som ani jeden jediný príspevok v jeho prospech. https://ereport.sk/linhart-po-vyhrazkach-za-hlasovanie-toto-si-naozaj-za...

Roland Edvardsen

Však to je ten paradox, keď aj tá oficiálne najsprostejšia z Olajna (ak teda nepočítame regulérnu opicu Pročka) nakoniec preukázala viac rozumu a morálneho kreditu pri hlasovaní ako zvyšok. O to horšie to vypovedá o tých 79 vlastizradcoch.

Roland Edvardsen

Prezerám si zoznam 79 vlastizradcov. Tie mená si treba zapamätať. Ono kdejakí tí dostálovia, benčíkovci, šeligovia a podobný hnoj je jasný, tí sú úprimní vo svojej jedovatosti. Ale treba sa zamerať na časť Sme rodina a rôznych tých pofidérnych kresťanov z Olajna, ktorí sa občas radi hrajú na niečo iné. Týchto podvodníkov z Olajna a zo Sme rodina ako Linhart, Záborská, Vašečka, Hatráková a podobných treba dať na pranier a permanentne im pripomínať, že nie sú praví kresťania a vlastenci, ale podporovatelia globalizmu, amerického imperializmu a novodobého boľševizmu. Toto sú odstrašujúce a patetické príklady falošnosti, pokrytectva a degenerácie cirkevných spoločenstiev.

Roland Edvardsen

Na druhej strane, to čo zase predvádzala v parlamente tá hysterická štetka Cigániková s ukrajinskou vlajkou bola tiež len ďalšia matovičina. Skrátka, toto je miestna politická (ne)kultúra. Asi sa inak veľmi u nás politika ani robiť nedá - len za každú cenu upriamiť na seba pozornosť a hlasno vrešťať. Ale ak sa niekto baví, potom proti gustu...Ja už to však naozaj sledujem len zo zvyku, toto zúfalstvo a bordel.

Roland Edvardsen

Práve Sme rodina si zaslúži asi aj najväčšiu kritiku, lebo si voličov získali aj prezentovaním sa ako pro-národná strana. Taká by sa už z princípu mala veľmi jasne vyhraniť voči globo agende akými sú takéto zmluvy. Namiesto toho väčšina kollárovcov zase bude radšej chrániť hegeročaputovský globo odpad, než deklarované hodnoty. Aj keď je možné, že na nich zase tlačili skrz Pčola. Vekslák by sa mal fakt už spamätať, lebo percentá mu idú dole.

Roland Edvardsen

Slaven je podľa mňa bližšie k pravde, nevidím tam extra úžitok zo strany kotlebovcov, skôr naopak. Akurát to asi nebude riadená činnosť - oni nemajú na viac než robiť nepremyslený cirkus, počas ktorého sa ani iné opozičné strany nemôžu dostať k slovu (aj Fica sa na to sťažoval). Tento štýl ala Matovič sa mi vždy protivil - aspoň vidieť ako trnavský potkan neskutočne dokurvil celú slovenskú politiku a otrávil aj iné strany.

Roland Edvardsen

Podľa toho dementného komentára toho prostitúta to vyzerá, že tá fotka nie je len nejaká náhoda, ale dôsledok toho, že je to vyslovene nejaký veľmi blízky mladej Čaputovej. Každopádne, dobre vedieť v akej spoločnosti sa pohybujú - pornoherci, prostitútky, to sa k Čaputa klanu hodí, tam zapadnú a nikoho to neprekvapí. Veru, je to pravá spodina.

Roland Edvardsen

Popravde, xkrát radšej kultivovanejší Blanár alebo Kamenický a podobní ako dnes už preceňovaný Blaha. On už je naozaj príliš prehnaný, afektovaný, až to pôsobí, že už to nie je vedomý prejav, ale mu už postupne z toho všetkého šiblo. Naozaj, napodobňovať patetické prejavy odniekaľ z komunistických 50-tych rokov, však to je ešte o dosť horšie, ako keď sa Magát zdraví "Na stráž". Menej je častokrát viac a to platí veľmi aj pri Blahovi (ktorý inak, ak už sa aj objavil v nejakých debatách, veru až taký silný nebol, ako na FB, kde si môže zmazať oponentov. Za to neuroticky rozhadzovať rukami - to je jeho).

Roland Edvardsen

LSNS pomaly avšak isto končí (cca preferencie okolo 1-2% podľa Vox politico) - a v istom zmysle je to aj dobre. To sa potom aj ľahšie vylučuje, keďže dnes ide o slabú a bezvýznamnú stranu. Ale Republiku tuším zatiaľ socdemisti kompletne nevylúčili, či? Ale Uhrík je naozaj až príliš nevýrazný a vynikne to práve v kontraste s Mazurekom, ktorý je výrečnejší. V tej strane mi chýba niekto kto by bol výrazný a zhovorčivý ako Mazurek, ale nie tak nasilu bububu radikálny.

Roland Edvardsen

Neviem prečo som nadpis v rýchlosti prečítal ako "tlstá sviňa" :-). Sviňa ako skriňa, tak či onak Čaputa by prekvapila, ak by konala inak, než jej káže korporátno-atlantistický diktát. Mňa už dlhšie zaujíma pri nej len jediné - koho postaviť do ďalších prezidentských volieb ako jej vyzývateľa, ktorý by mal reálnu šancu poraziť ju v 2.kole. Ďalších 5 rokov so sviňou by totiž už bolo fakt na uterák.

Roland Edvardsen

Referendum je len spôsob propagandy pre Smer, nič viac. Oni musia chápať, že to nemá šancu prejsť.
Tam bolo obdobie, keď Fica išiel brať na milosť aj mainstream - vtedy, keď básnil o jadre (popri boju proti "fašizmu" kotlebovcov). Vtedy aj Šimečka písal o tom ako je Fico lepší ako Sulík, lebo nie je euroskeptik. To boli tie časy, kedy veru aj mne prišiel Sulík "pronárodnejší" ako Fico. Je to bizár, ako sa to všetko mení. Všetci títo politici totiž menia názory ako ponožky, škoda slov. V tomto smere, napriek množstvu iných chýb, sú aspoň takí ako Kotleba či Mazurek autentickejší, konzistentnejší. Niežeby aj tam nedochádzalo k zmenám postojov, ale nie o 180 stupňov jak u väčšiny týchto oportunistických typov, ktoré išli do politiky primárne pre svoje osobné ambície, nie nejakú ideológiu či ideologický zápas (viď teda Mečiar, Fico, Pellegrini, Prochádzka a podobné "kariérne" typy....). Aj keď konkrétne Fico asi už nebude môcť do budúcna veľmi otočiť a opäť sa hrať na eurohujera a stredového politika, predpokladám - aspoň teda ak nebude vo vláde.

Roland Edvardsen

Slaven asi chce maľovať strašidelné obrázky nórskeho Barnevernetu, či čo. Pritom Slovensko má presne opačný (a extrémny) problém - príliš voľný prístup voči vychovávaniu detí asociálmi či skôr nevychovávaniu. Nuž, zase sme pritom ako sú títo alternatívci len zrkadlovým obrazom kdejakých nekritických žráčov mainstreamových hoaxov (viď diskusie zombíkov na Sme - len pre silné žalúdky, že).

Roland Edvardsen

Chmelár je jeden z mála konzistentných ľudí. V mnohom sa s ním nezhodnem, ale dokážem ho rešpektovať ako úprimného ľavičiara. Len škoda jeho konfliktnejšej povahy a nepragmatizmu - mohol sedieť už v parlamente. Fico o tom hovorí len preto, lebo je v teraz opozícii a zrovna sa mu to hodí. Netreba zabúdať, že s touto zmluvou začali smeráci, ktorí to zanechali teraz ochotným matovičovcom (a netreba zabúdať ako sa práve za Ficovho premiérovania posilňovala misia v Afganistane, dovážali sa sem americké vrtuľníky i väzni z Guantanáma - čo bolo zbytočná nadpráca, ktorú v tom čase kritizovala dokonca aj vtedajšia protificovská, a zväčša globalistická, opozícia. To len zase ukazuje, že takpovediac všetky strany inak hovoria a konajú v opozícii a inak vo vláde). A hlavou krútim hlavne nad tým blbým nápadom zabrániť tomuto referendom. Však len zbieranie 350 000 podpisov by trvalo mesiace, a potom ďalšie mesiace kým by sa o tom rozhodlo...Však dovtedy to predsa raz dva schvália.
Ten Žilinka prekvapil, a popravde stále neviem čo presne si mám o ňom myslieť. Predsa len vraj vyšiel z KDH-prostredia, takže už to vo mne vzbudzuje nedôveru. Ale tak ktovie s kým spolupracuje teraz? :-)

Roland Edvardsen

Jasné, že s tým referendom je to tak, ako píšeš (nehovoriac, že je to len o kecoch, nič také sa aj tak organizovať nebude, je to vysoko nepravdepodobné - až krútim hlavou koľkí to nechápu). A áno, ani protesty nič nezmôžu, ak by aj boli povolené a prišlo by dosť ľudí - táto vláda má na háku a neuhne nikdy v prospech predčasných, pretože sa extrémne bojí toho, čo by mohlo byť po ďalších voľbách. Však to je ten základný problém - ako to zastaviť, ako dosiahnuť zmenu pri slabej a popletenej opozícii a ešte slabšej a popletenejšej populácii?

Roland Edvardsen

Referendum, za súčasných podmienok, samozrejme reálne nič nezmení, ale má slúži ako nástroj na udržanie témy či spropagovanie tej ktorej strany, hnutia či agendy, tak preto sa ním oháňa. Ale je už na mieste otázka či je to dobrý nástroj aj na toto. Tu aj tak je ťažké niečo presadiť, ľudia do ulíc nepôjdu (vo veľkom), štrajky tiež žiadne zatiaľ neboli a v parlamente si idú matovičovci ako parný valec (na veksláka nebol a nebude žiaden spoľah a nechápem, že niekto si pri ňom môže ešte robiť nejakú nádej). Zdá sa, že tu na Slovensku si všetci vystačia len s frflaním na webe - takže všetko bude po starom. Tu je skrátka zakorenená obrovská pasivita a apatia, to je rozdiel aj oproti Západu s jeho obrovskými protestmi a štrajkami. Terajšie opozičné strany naozaj ťažko niečo zmôžu pri takom obyvateľstve aké tu je. Preto je to neustále taká slabota.

Roland Edvardsen

A môžu sa priať pekné biele Vianoce (či Kračún či čokoľvek čo slávite) v dnešných časoch? :-) Treba si častejšie osvojovať toto želanie. A ďakujem Norman za to, že máš stále silu to tu udržiavať. Je to až zázrak vzhľadom na všetko.

Roland Edvardsen

Ak by Matelka platil sám Fico, tak by to nerobil inak. A ak si Fico zaslúži 30 rokov basy, potom čo si zaslúži Matovič? Gilotínu?
Obávam sa, že táto populácie skôr bude zastrelená, než by strieľala. Už len to, že nebola ani schopná v poriadnych počtoch vyjsť do ulíc pri tejto vláde hovorí za všetko. Sme slabí.

Roland Edvardsen

Krútim hlavou nad debilitou tejto čvargoidnej koalície. Toto je tak tupo kontraproduktívne pre nich ako psychotické výlevy Jokera na FB. A ďalšie body pre Fica, až to miestami vyzerá ako by vlastne pracovali na tom, aby vyhral voľby. Ale nie, oni sú naozaj až tak strašne primitívni a tupí.

Roland Edvardsen

Vskutku neskutočne premárnené roky. A smutné je, že začíname zaostávať aj za okolitými krajinami, aj vďaka súčasnej primitívnej vláde. Češi už v HDP (podľa Eurostatu) dobehli Taliansko a životná úroveň sa tam už celkom približuje západnému štandardu, zatiaľ čo my klesáme. Smeráci sa orientovali viac na seba a nič tu poriadne nevybudovali a tá zberba, ktorá ich nahradila, už rovno funguje akoby išla dať Slovensku poslednú ranu. Veľmi smutná skutočnosť o nízkom raste platov v porovnaní s inými postkomunistickými krajinami: https://www.cvp.sk/publikacie/hospodarsky-rozvoj/tatransky-tiger-zn-za-n...

Roland Edvardsen

Chmelár mal raz o tom dobrý príspevok o tejto podvedomej túžbe Slovákov mať kráľa či kráľovnú. Je to naozaj smiešne vzhľadom na silnú republikánsku tradíciu našej krajiny.
Najhoršie je, že na Slovensku ešte dlho nebude nejakej zjednocujúcej politickej postavy - čo pekne ukazujú aj tie prieskumy, kedy okrem protežovanej Zuzy, ktorá beztak za to vďačí len svojej funkcii, má každý politik vyše nadpolovičnú nedôveru. To znamená, že akúkoľvek budúcu vládu bude tak či onak neznášať minimálne polovica populácie a budeme sa stále motať v kruhu - obávam sa. A rozbitý národ asi ťažko bude suverénny. A práve táto polarizácia mnohým politickým špinavcom vyhovuje.

Roland Edvardsen

Predovšetkým, okrem Čaputy majú všetci ťažkú nadpolovičnú nedôveru - takže na Slovensku sa vo všeobecnosti politikom nedôveruje, ale tie čísla sú naozaj choré. A Čaputová je na 1. mieste len preto, lebo je prezidentka. Však aj Kiska bývaval prvý, aj s vyššími percentami a napokon úplne pohorel. Takže je otázne či by Čaputovú vôbec mali dávať do týchto prieskumov, keď nie je líderkou žiadnej strany. Až keď nebude prezidentkou môžeme skutočne zistiť aká je jej reálna podpora a výtlak.
Tie prieskumy určite netreba brať za bernú mincu - ešte do volieb sa môže strašne veľa zmeniť (ale to, že je Matovič posledný, tomu napríklad verím, to odráža dnes náladu spoločnosti) a aj z minulých volieb vieme, že to môže byť veľmi rýchle. Politici sú beztak len odrazom národa, takže preto to aj tak vyzerá. Mňa tie výsledky neprekvapujú a neprekvapila by ma do budúcna i podpora niečoho horšieho než doteraz.

Roland Edvardsen

Teraz sledujem prieskum Focusu o najdôveryhodnejších politikoch: najdôveryhodnejší Čaputová (inak koľkí ľudia na Slovensku vôbec vedia z akej strany vzišla Čaputová?), Pellegrini, Fico. Najnedôveryhodnejší zase Remišová, Kotleba, Matovič. No tak matelkovci môžu zase vyplakávať o tom, ako média nadŕžajú spolupráci na osi Čaputová - opozícia, hehe.

Tie čísla z prieskumov sú také zvláštne, lebo napr. voliči Oľano Čaputovú podporujú výraznejšie ako voliči Hlasu a Smeru. Ale najfanatickejší svedkovia matelkoví Čaputu neznášajú a konšpirujú o tom, že je spriahnutá so Smerohlasom proti ich milovanému Matovičovi (hoci v reáli Čaputová urobila nadprácu v prospech koalície).

Ono to naozaj je viac o osobnostiach, než nejakej formálnej ideológii konkrétnej strany, keďže napr. vystupovanie tej trojky od konca je naozaj, aj z čisto formálneho hľadiska, otrasné - takto si politického lídra Slováci nepredstavujú.

Roland Edvardsen

Duke je v podstate stará škola a aj tzv. židovská otázka potrebuje dnes revidovať, vrátane spôsobu ako o nej verejne komunikovať. Predpokladám, že Duke by dnes videl aj v takom Zemmourovi kontrolovanú opozíciu. To bola aj moja prvotná reakcia, keď som počul o jeho možnej kandidatúre. Ale po vypočutí tohto podcastu, kde sa vyjadril aj domáci pozorovateľ a priniesol pre mňa množstvo čerstvého infa o situácii vo Francúzsku, to vyzerá, že by tento sefardský Žid bol predsa len lepšia voľba ako Le Penka (ktorá už za tie roky urobila z FN prakticky obyčajnú umiernenenú sociálnu demokraciu - o to šialenejšie a smiešnejšie je počúvať obvinenia z fašizmu a extrémizmu pri nej). Tam asi zohráva svoju rolu, že to nie je Aškenáz - a neaškenázski Židia sa tak neangažujú v globalizme, ale ani v holokautizme. 

A ak ide o covid, myslím, že prístup zlatej strednej cesty je najlepší: netrepať hovadiny o tom, ako je to celé výmysel, chrípočka a ako vakcína zabije očkovaných o 5 rokov, ale tiež sa aspoň trochu dištancovať aj od fanatických vakcinačných kultistov, ktorí tiež v mnohom oklamali spoločnosť. 

Roland Edvardsen

Pellegrini je mdlý, lebo bol tak naučený, proste toto mu istý čas vychádzalo: centristristická, čo možno najviac umiernená, politika zameraná na babky pozerajúce turecké telenovely mu dobre vychádzala, keď bol premiér, ale neprináša už také body, keď je niekto v opozícii, obzvlášť pri takejto vláde, ktorá extrémne frustruje obyvateľstvo (ale je to aj naopak, ak ste vo vláde, nemôžete pôsobiť ako opozičný agresívny politik - to napokon úplne zomlelo Matoviča. Ľudia majú rôzne očakávania v závislosti od toho akú funkciu má daný politik).

Druhá rovina je tá, že možno to naozaj nie je až taká výhra vyhrať budúce voľby. Od ďalšej vlády sa bude veľa očakávať, pokiaľ ide o nápravu škôd spôsobených matovičovcami. A pokiaľ bude ešte stále zúriť covid (lebo toto môže ešte trvať dlho - viď nové mutácie)....Nuž, ukáže sa, že v mnohom bude budúca vláda postupovať podobne ako matovičovci - a to bude ďalšie sklamanie pre mnohých naivných anticovidistov a antimatelkovcov. Ďalšej vláde teda tiež hrozí, že ju ľudia môžu znenávidieť rovnako rýchlo ako tú Matovičovu - ľudia sú až príliš vykoľajení, frustrovaní, precitlivelí na všetko. A spomínať klišé o polarizovanej spoločnosti tiež netreba.

Tak či onak, zaujímavejšia je tá vojna medzi olajnistami a progresívcami. To je veľmi dobre, že sa takto žerú. Globalisti by sa mohli konečne zbaviť z reťaze utrhnutých matovičovcov, ktorých si pôvodne pestovali proti Smeru. Ale hovorím, stále sú priposratí tak spraviť, a preto tu stále vyskakuje besný Matovič. Aspoň som za to, aby aspoň časť zmrdov bola zhodená zo strechy, keď už nemôžu všetci - kľudne nech si to globozmrdi vybavia medzi sebou a nešpinia iným ruky. A naozaj by som sa smial, ak by sa nakoniec naozaj spojili s kváziočisteným Hlasom, ako sa konšpiruje, proti Olajnu. To by boli iné paradoxy. Ale ako hovorím, nezdá sa mi, že by boli až tak inteligentní a prešpekulovaní, stále ich príliš ovládajú dlhodobo naučené reflexy + všeobecné diletantstvo.

Roland Edvardsen

Ale veď Pellegrini by mal mať ešte väčší záujem o predčasné než Fico - pretože Fico začína rásť na jeho úkor a čím dlhšie tu bude táto vláda, tým môže Pellegrini viac strácať, nehovoriac o "kajúcnikoch" pri Výbohovi. Naopak, Fico je teraz v pohodlnejšej pozícii, ani nemusí veľmi taktizovať na dve strany, ako to robia v Hlase. Takže je úplne na hlavu postavené, aby Pellegrini prestal podporovať predčasné, však v tom nie je ani štipka logiky. Jedine, že ho fakt nejako brutálne vydierajú (na druhej strane, ak by mali niečo veľké na neho, prečo by to radšej nepustili už do obehu? Veď sa predsa boja možného spojenie Hlasu a Smeru). Oni sú blbí a nevedia čo majú robiť, to áno. Ale možno to stretnutie s jaternicou až taký význam nemá. Čaputa len chcela, aby opozičný líder preferenčne najsilnejšej strany verejne podporil očkovanie (a je jasné, že pri Ficovi a ostatných z opozície by to bolo zbytočné), ale zároveň je pre ňu nepohodlné, ak sa vie, že sa s ním stretáva, lebo pred médiami sa chce prezentovať viac pro-vládne - tak preto utajovanie. A matelkovci, ktorí hrajú vlastné hry, to využili a zakonšpirovali si. A Fico sa len pridal, keďže potrebuje ubrať Pellegrinimu hlasy.

Roland Edvardsen

Ja sa musím smiať na tom, ako Olajno teraz maľuje Čaputu ako akúsi pro-opozičnú kliku v prezidentskom paláci, pričom jej kroky už viac pro-vládne ani nemohli byť. Ale to je dobre, že sa žerú a podozierajú - ale netreba sa pomýliť v tom, že sú to stále spojenci (napokon PS by bolo v tejto vláde namiesto kollárovcov, ak by sa dostali - to treba mať na pamäti). Áno, vyšinutý Matovič je hrozba pre všetkých, aj globalistov, ale veď predsa mali už toľko dobrých príležitostí sa ho poriadne zbaviť a nič - pretože Olajno má mentalitu niekde na úrovni sev. Kórei. Oni nechcú predčasné, akákoľvek možnosť návratu Smeru, jeho spojenie či už s Hlasom alebo tzv. bubufašistami, je pre nich príliš desivá, takže budú priposratí. A ja si fakt myslím, že im prisudzujeme príliš veľa taktizovania - nemajú na to. Pre PS ale aj SaS by predčasné aj boli výhodné, ale aj tak do nich nejdú, hoci mali viacero príležitostí - poslať Fica do basy je totiž priorita, ktorá stojí aj nad ich šťastím - radšej sa teda budú trápiť s magorom z Trnavy. A nemyslím si, že slabošský Heger je schopný sa nejako reálne postaviť Matovičovi, u nich to nefunguje tak, ako v iných, normálnych a reálnych stranách - je to mesiášska sekta plná ľudí s veľmi úbohou osobnostnou výbavou. A ak za Matovičom bude stáť väčšina z nich, potom by nejaké rozbitie Olajna práve mohlo viesť k predčasným - a to nechcú.

Roland Edvardsen

Z vaginácie otrčili kopytá...Hej, ty zase vieš viac než ostatní, panebože. Motivačný príspevok na očkovanie patrí ešte k tým rozumnejším nápadom, aj keď sa obávam, že už nemusí moc zabrať - prichádza totiž príliš neskoro, po blbostiach typu lotéria, nehovoriac o tom, že sa veci automaticky odmietajú len preto, že s nimi ako prvý prišiel Matelko (ktorý väčšinou prichádzal s hovadinami, takže sa to dá pochopiť - ale niekedy treba dať pozor, aby sa s vaňou nevylievalo aj dieťa). Myslím, že radšej pozitívne motivovať, ako zavádzať povinné očkovanie s pokutami a prípadným väznením. Mňa by skutočne zaujímalo, ako by ste vy, fanatická anti-vax skvadra, riešili túto krízu, keď odmietate lockdown, rúška, testovanie, vakcináciu, skrátka všetko. To by som naozaj chcel vidieť, tie vaše výsledky a riešenia. :-) Ja napr. tiež neznášam rúška a testovanie (a to pravidelné vŕtanie v nose, kedy sa mi raz po ňom spustila i krv z nosa a mal som bolesti hlavy, považujem aj za rizikovejšie než nejakú vakcínu, po ktorej mi nič nebolo - ako väčšine ľuďom), ale potom si treba vybrať z ďalších možností.

Roland Edvardsen

Sitra Ahra má na prope posledný príspevok z júna 2021, tak ktovie? No, to bol unikát a vlastne aj výborný štúdijný materiál (lebo dnes mnohí z tých strašných pózerov, ktorí sa idú hrať na minulé medzivojnové režimy len prijímajú hollywoodsku karikatúru toho. S.A. vedel poodkryť viac autentické uvažovanie ľudí z tých čias a smerov). Nuž, chýba mi to, tie debaty na prope. :-)

Veru, je to nechutne a smrteľne nevhodne spolitizované - a môže za to primárne táto otrasná vláda. Alternatíva a opozícia sa potom už len machiavelisticky a sebecky chopili šance zneužiť neschopnosť a otrasnú komunikáciu vlády na mobilizáciu voliča - za každú cenu, aj cenu, že si tým preriedia elektorát. Je to prvá signálna, a aj stupidita, na ntú, ale čo už - budú mať čo chceli. Ale naozaj to už lezie na nervy - vidieť aj rodinu a kolegov takto rozdelených kvôli debilnému očkovaniu. Mať nadhľad je očividne dnes výsada. :-) Ale naozaj sa až divím, že Nadhľad je až taký osamotený ostrov v tomto mori. To skutočne zvyšok alternatívy stratil akýkoľvek elementárny cit pre hľadanie pravdy a najvhodnejšie riešenie a len zaťato a tupo sleduje lacné a krátkodobé ciele, bez videnia do diaľky?

Smutné, ale asi aj toto už je dôsledok všeobecnej dysgeniky populácie. Holt, krajina Kocúrkovo, ktorá má jedny z najhorších štatistík v rámci EU, ak ide o fajčenie, alkohol a konzumáciu cukru, ale božechráň dostať ihlu u doktora. To odrazu koľkým začalo záležať na zdraví, čo? :-D A potom sa divme, že si tu takýto národ zvolil niekoho ako Matovič do premiérskeho kresla a jeho najväčšia instagramová kráľovná je narkokurva Plačková. Aj ja sa divím, že toto ešte dýcha - len dokedy?

Roland Edvardsen

Veru, už ani Japonsko nemôžeme dať za príklad. Aj tak ja stále musím krútiť hlavou nad tým, prečo zrovna tému očkovania mnohí tak prežívajú? Niektorí urazene kvôli tomu možno aj prestali sem prispievať - a to sa tu predtým pohádali o kadečo, ale očkovanie je odrazu pre nich to najcitlivejšie zo všetkých. A celá alternatívna musí byť kompletne uniformná - pričom život je ďaleko pestrejší. Nedávno sa aj moja mama posťažovala na neočkovaných, až ma to prekvapilo (som sa musel až zastávať ich postoja, ach). A pritom túto vládu by nevolila ani za svet. Ale tu sa už dlhšie maľuje politické delenie očkovanci/neočkovanci. A ak si "alternatívec" tak musíš byť anti-vax - lebo inak si "zradca". Strašne tupoidné čierno-biele uvažovanie ovládlo spoločnosť.

Roland Edvardsen

Čaputa sa už vyjadrila, že bude kandidovať aj v budúcich prezidentských voľbách. A obávam sa, že tu bude zase príliš veľa opozičných exotov, pre ktorých budú prezidentské voľby najmä o spropagovaní seba a svojich strán. Pokiaľ sa proti nej nepostaví kandidát, za ktorým bude väčšina opozičných strán, ktorý zároveň nebude príliš polarizujúci, potom by sa dala odstaviť, lebo veľa ľudí jej má už pokrk, jej dôvera slabne každým mesiacom. Ale bude potrebné si sakramentsky dať záležať na výbere kandidáta.

Stránky

texty

Stránky