Roland Edvardsen

komentáre

Roland Edvardsen

Tieto prieskumy o rekordných počtoch LGBTI, s ktorými sa hádza na konzervatívnych i progresivistických platformách, len zneprehľadňujú skutočnosť. V realite nemajú tieto čísla taký dopad (napr. na fertilitu), ako im prisudzujú obe strany názorového spektra. Väčšina z identifikujúcich sa nie je reálne homosexuálnych alebo transsexuálnych. Problém je, že značka LGBT je previazaná v americkom priestore s liberálnou politickou orientáciou. A tak sa mnohí silní liberáli, hlavne z mladších ročníkov, automaticky chcú identifikovať aj ako LGBT (a hlavne teda ženy). Možno si všimnúť aj to, že existujú tzv. "politické lesby", ale nikto sa ešte nestretol s "politickým gejom". S vekom postupne identifikácia odchádza.

Čo sa týka reálnych čísel transsexuálov v populácii, tie sú až šokujúco nízke, aj na Západe: https://www.youtube.com/watch?v=YOv3D3C67p8&t=101s Pozornosť, ktorá sa tejto téme venuje (z oboch protichodných politických táborov), je teda neadekvátna vzhľadom na reálne počty a reálne dopady na spoločnosť.

Roland Edvardsen

Slovo "postoj" nebolo úplne najpresnejšie. Ak by som začal byť aktívnejší na webe, chcel by som sa viac venovať iným témam - nepolitickým alebo aj tým politickým, ale skôr takým, ktorým sa nevenujú tak často inde. Žiadne plané nádeje si o nikom ani o ničom nerobím. Ale nevidím Slovensko a svet ani v takých čiernych farbách, ako sa to často robí v mediálnej alternatíve. Niektoré trendy sú lepšie, iné horšie, treba sa držať reality.

Roland Edvardsen

To samotný FB mi zrušil konto. Ale nevadí, lebo som ja sám som to mal na pláne. Ale možno, že sa vrátim, nielen na FB, ale už pod iným menom či "značkou", aj pre zmenu v niektorých postojoch, ktoré u mňa za posledné obdobie nastali. Ale zatiaľ mi to vyhovuje tak, ako to je.

Roland Edvardsen

Dankove časté brepty, dezorientovaný či spomalený prejav a degénovitá mimika sú možno dôsledkom nejakej choroby alebo vrodeného defektu, skôr než alkoholu. Tá hystéria okolo rozbitého semaforu je nemiestna, ale Danko by naozaj dnes najlepšie spravil, ak by sa namiesto politiky venoval svojmu zdraviu (mal aj problémy so žalúdkom, podozrenie na rakovinu a pod.) a prenechal aj stranu schopnejším/rozumnejším (napr. Taraba). SNS-ku ľudia beztak nevolili kvôli Dankovi, ale napriek Dankovi, a to pre ľudí z alternatívy, nestranníkov.

Danko je fakt obdobný prípad ako Remišová. A to, že sú mainstreamové politické diskusie plné Danka, tiež nebude náhoda. Vedia prečo ho často pozývajú. A ohlásená prezidentská kandidatúra má potenciál doraziť ho ešte viac. Ak by Danka platila opozícia a červené denníčky, nerobil by to inak."

Roland Edvardsen

Fico vtedy ustúpil ani nie tak kvôli plným námestiam, ale pre nátlak Bugára. Súčasná koalícia sa javí čo do ideológie a cieľov zomknutejšia (Híd a rozpadnutá Sieť vtedy vyčnievali viac), hoci šibnutý Danko robí čo sa dá, aby imitoval Sulíka s Matovičom.

Tie protesty za "demokraciu" a "slobodu", pod taktovkou progresívcov, v kontexte najnovších obvinení smerom k veľkému "judeo-katolíkovi" Lipšicovi, ktorý si robí z početných mileniek boxovacie mechy a posiela ich na aborty (kde je teda ten deklarovaný feminizmus PS-ka?), vyznejú o to patetickejšie. Nehovoriac o tom, že teraz to už ani nie je veľmi o ŠP, ale ide skôr o predvolebné mítingy Korčoka. Ale o to je to celé ešte trápnejšie a úbohejšie. Veľmi smutné vidieť, že istá časť populácie je až takto morálne primitívna. Ale myslím, že tieto demonštrácie budú mať nakoniec opačný účinok než predpovedajú červené denníčky a možno viac zmobilizujú voličov koalície. Majorita po kuciakáde, a potom k čomu viedla, má totiž hysterickej a agresívnej Blavy plné zuby.

Roland Edvardsen

Nová vláda, čo do odbornej stránky, je pokrok oproti tej predošlej "chránenej dielni", hoci sa hysterické média snažia podsúvať, že je to rovnaké či horšie. Niektoré ministerské nominácie mi však tiež prišli trochu zvláštne. A pri medzinárodnej politike očakávam skôr typický ficovský pragmatizmus, ústupky. Nečakám veru veľa, na to už mám čo to odsledované. Ale horšie ako to čo tu bolo predtým to nebude a vlastne ani nemôže byť. Takže prevláda, ako u väčšiny voličov, skôr spokojnosť.

Roland Edvardsen

Nie som fanúšik jednoslovných názvov politických strán, obzvlásť, ak nie je z nich zrejmé kde ideologicky stoja. Ale do zakázu by som asi už nešiel. Avšak konkrétne v prípade Matoviča ide o ďalšiu účelovú provokáciu. A vzhľadom k všetkému čo tu on a jeho cirkusanti napáchali sa to dá kľudne vnímať aj ako hanobenie, pošpinenie Slovenska ako takého. Okrem toho sám Matovič si takto otvorene uzurpuje Slovensko, akoby len on mal stelesňovať to "pravé" a "dobré" Slovensko. No proste ďalší provokačný hnus. Pre väčšinu Slovenska však "Slovensko" navždy bude len špinavým Olajnom.

Roland Edvardsen

Nie som si veru istý či ignorácia je ten najlepší prístup. Chápem, že dnes už sa fakt nikto nechce špiniť s narušeným vrecom hovien ako je Matovič, ale problémom je, že pozornosť na seba strhne aj keď ho ostatné politické strany budú ignorovať. On nemá žiadne prirodzené zábrany a médiá mu v tomto smere vždy poslúžia. A keďže bohužiaľ je tu síce malá, ale signifikantná časť postihnutých voličov, ktorých toto berie, fenomén Matovič ostane ešte dlho problémom slovenskej politiky. Ideálne by bolo jeho aj Paulínku strčiť do basy, veď napokon je toho habadej za čo by si zaslúžili a mohli ísť. Len potom je tu zase otázka či by svoju kriminalizáciu zase nevedel obrátiť na martýrstvo. Znovu sa opakujem - problémom viac ako sám Matovič je odpadový segment populácie, ktorý toto volí a podporuje.

Roland Edvardsen

Danko je až príliš ľahký terč, lebo je to objektívne naozaj tupec a primitív (a dosť dobrý dôvod prečo som nevolil SNS) a bude robiť v koalícii problémy - to je takmer isté. Ťažko nemať pri niektorých podozrenia, že boli vlastne "vyrobení" a "udržiavaní" systémom...

Po toľkých rokoch pozorovania tejto "národnej scény" už ťažko povedať niečo čo neodznelo - a pochvala to nemôže byť. Oni len reflexívne reagujú zatvrdlým opakom na všetko čo je akože mainstream či systémové, bez hlbšieho zamyslenia sa. Skutočne dôležité témy, kde by aj vedeli získať ľudí, neotvárajú, pri iných či nepodstatných buď preháňajú, alebo rovno zastávajú chybnú pozíciu.

Roland Edvardsen

Ono toto mohlo napadnúť aj iné strany - ísť nalievať najzaostalejšie cigánske komunity čučom a pohadzovať im potraviny ako psom - aby ich potom masovo volili. Ale doteraz každý chápal, že niečo také je hlboko amorálne a pod úrovňou človeka a férového politického boja. A to si človek myslel, že Matovič a spol. po tom všetkom čo tu už predviedli nemôžu klesnúť hlbšie. Ale oni v tomto smere vedia vždy prekvapiť. Ťažký hnus toto.

Roland Edvardsen

Len ešte chcem dodať, že ako niekto kto má tiež istú skúsenosť aj s cigánoidnou klientelou, viem aké náročné sú pre nich aj veľmi jednoduché úkony typu podpis, nieto ešte vložiť správny lístok do obálky, zakrúžkovať správneho kandidáta, vedieť že si majú priniesť OP a pod. Tie šokujúce čísla hovoria o mimoriadnej zorganizovanosti, koordinácii. Je to do očí bijúci prípad volebnej korupcie, väčší tu asi v histórii SR nebol. Toto sa kreatúre z Trnavy nesmie prepiecť.

Roland Edvardsen

Reportáž som nevidel, ale aj text pobavil: https://www.hlavnespravy.sk/osadnici-cakaju-od-matovica-500-eur-ked-slub...

Najsmiešnejšie je ako sa Matovič teraz bráni, že cigáni ho volili, lebo sa báli Fica s Mazurekom. Fakt neskutočne cynické hovädo.

Keď už nič iné, tak Smer už by sa mohol minimálne nejako vysporiadať s fenoménom Matovič. Až príliš veľa zločinov sa mu prepieklo. Musí sa nájsť niečo čo ho už konečne pošle do basy. Ale kladiem si ešte otázku či je Matovič naozaj odpísaný u globomafii, či ho ešte nebudú chcieť zneužiť na nejakú špinavú robotu, ako to bolo v minulosti, keď bol v opozícii, hmm?

Roland Edvardsen

Tie % v cigánskych osadách na východe Slovenska sú do očí bijúce. Ak toto nie je volebný podvod a manipulácia, tak potom neviem čo ním je. Nebyť oblbnutých cigáňov, ktorí uverili, že dostanú po voľbách 500 eur, mohol byť už pokoj od tejto vyšinutej kreatúry.

Roland Edvardsen
Nedá mi to nedať do pozornosti tiež výsledky zo zahraničia, ktoré pôsobia priam desivo. Neuveriteľná uniformita. Tí ľudia sú naozaj celkom odpojení od slovenskej reality.    Ale inak sa mnohé bude v politike teraz opakovať. Koalícia Smer- Hlas - SNS bude pripomínať koalíciu Smer-SNS- HZDS. Aj ten mediálny vreskot proti novej vláde bude rovnaký. Ale má ďaleko väčšiu šancu vydržať do konca ako akékoľvek "globopravicové" zlepence. 
Roland Edvardsen

Niektorí možno mohli mať falošný pocit, že Republika sa dostane, tak to hodili SNS. KDH by radšej išlo s progresívcami (však sa im aj dosť prelínajú voliči) - to by bola téma na samostatný článok, patologickosť KDH a tzv. politických kresťanov tu na Slovensku. Strašne zbytočná a čudná strana.

Za mňa relatívna spokojnosť v rámci miestnych reálií. Tipoval som, že PS bude prvé vzhľadom na tú šialenú mobilizáciu (vrátane prevážania psákov z Česka). Škoda, že ich ešte nepredbehol Hlas. Vzhľadom na tú mobilizáciu však PS pohorelo. A asi aj posledné debaty Šimečku k tomu prispeli.

Potešilo vypadnutie hegerovcov a zbytočných kollárovcov. A narušený komediant Dzurinda 0,26% - na hanbu sveta.

9% pre Matoviča - to je strašne vysoké číslo. Nič príjemné vedieť, že je tu až toľko primitívnych, nízkopudových jedincov, ktorých vzruší kopanec do Kaliňákovej hrude a veria, že by dostali 500 eur za voľby. A nedá sa to zvaliť len na mobilizáciu/korupciu v cigánskych osadách. Reálna spodina národa.

Roland Edvardsen

Norman, ty si očividne sledoval nejakú inú debatu. :-) Naše kapacity z červeného denníčka predsa pasovali Šimečku za suverénneho víťaza debát. Taký suverénny a presvečivý štátnik :-).

Bolo by to smiešne, keby to nebolo viac okato trápne a patetické. Šimečka je blbeček a opičiak, a to, že to teraz signifikantná časť populácie odmieta vidieť je ukážka ako dobre tieto masmediálne manipulácie (aj s % v prieskumoch) stále fungujú. Vyzerá to totiž na ďaľší efekt snehovej gule ala Olajno. Ľudia zase idú kupovať mačku vo vreci (a ďalšiu stranu zloženú prevažne z tzv. aktivistov ako bolo aj Olajno. Trochu bokom, ja už keď počujem slovo "aktivista" tak hneď spozorniem. Sam Harris raz spomínal spojenie aktivizmu a duševnej poruchy - a to bez ohľadu na ideológiu. Ale u aktivistov z progresívno-ľavicového spektra je to najviac vypuklé). Inak ja som dosť nad vecou pri týchto voľbách. Aj keď opičiak bude zostavovať vládu, tak sa zakrátko znemožní rovnako ako to bolo v prípade Matoviča. Už sa teším na tých naivných voličských blbcov, ktorí si budú zase sypať popol na hlavu, že čo si to vlastne zvolili. Škodoradosť najlepšia radosť. :-)

Roland Edvardsen

Mám obdobný pohľad. Fejkové spolky ako Sme rodina či Olajno len zavadzajú a slúžia na blbú manipuláciu voličstva. Nehovoriac o tom aké čudné a odpadové postavičky sa v nich zgrupujú v štatisticky nadpriemernom množstvo i v kontexte inak bizarnej slovenskej politiky. Aj preto tvrdím, že nech už bude budúca vláda akákoľvek, nemôže to byť výraznejšie horšie, ak tam tieto dve totálne NENORMÁLNE a falošné hnutia nebudú. Bude to výrazný pokrok. Matovičovci a kollárovci sa výrazne podpísali na politickom úpadku a anarchii na Slovensku. To oni najviac prispeli k reálnej mafianizácii politickej kultúry, z čoho tak radi obviňujú iných.

Roland Edvardsen

Neviem či toto majú ešte niekde v Európe. V Taliansku raz mali v 80-tych rokoch pornohviezdu "Čičolínu"v parlamente, ale nie v nejakej vysokej ústavnej funkcii. A to aj tá pornohviezda celkom bledne vedľa takého ľudského odpadu ako je Kollár (kde jeho mediálne škandály sú ešte nič v porovnaní s tým v čom všetkom mohol lietať v časoch, keď sa pohyboval v mafia kruhoch. Na konci mohli byť, vlastne aj boli mŕtvoly https://www.datel.sk/clanok/v-blizkosti-borisa-kollara-sa-pohybovalo-pri...

Inak to, že si Kollár občas robí zo svojich matracov boxovacie mechy nie je nejaká úplna novinka. O tom som počul (aj od insiderov) už dávnejšia (a aj o extrémnejších sexuálnych praktikách zahŕňajúcich aj násilie). Najtrápnejšie je ako sa tento úchyl a koktavý primitív (fakt aj s nižším IQ, ktoré posledne okato demonštroval) išiel na tlačovke skoro vykvapkať ako Matovič. Napriek pestovanému imidžu akéhosi alfa-kanca a biznis machra je to v podstate obyčajný labil, slabošská a smiešna psychická troska neschopná sa normálne kontrolovať - i na verejnosti.

Nechápem prečo si goriliak Krajniak myslel, že s niečím takým ako Kollár tu presadí nejaké konzervatívne hodnoty. Kto môže takýchto "konzervatívcov" brať vážne? Vskutku, "Sme spodina" je najtrefnejší názov pre toto.

Roland Edvardsen

Tu by som ešte dodal, že Čaputovú po ukončení prezidentovania zaručene čaká strmý pád na politickú odpadovú skládku - na normálnu stranícku politiku je totiž úplne nemožná, nepoužiteľná ako Kiska, ak nie ešte viac. Na druhej strane, keď tu vidíme magorov ako Nicholsonová, Heger, Dzurinda a iní, neprekvapila by ani u nej snaha vydať sa touto cestou - ale bude to utrpenie, obzvlášť pre ňu. A bude mať čo robiť aj pri budúcich prezidentských voľbách, ak sa nájde nejaký prijateľný protikandidát, na ktorom sa zhodne celá terajšia opozícia (k tomuto musí dôjsť, hoci nepoučiteľní a nekooperatívni narcistickí hlupáci ako Harabin budú Fione opäť mimoriadne pomáhať).

Roland Edvardsen

Ma vykotilo zo stoličky od smiechu pri záberoch na tú mužskú kurvu Zelenského. To je podobné ako mať na čele krajiny niečo také ako je Pročko, Mojsejová alebo Dolly Buster. A potom ber takúto krajinu vážne, že?

Roland Edvardsen

Neviem koľkí z Vás už videli rozhovor Dzurindu so smrtkou Vagovičom. Odporúčam pozrieť - je to totiž fakt komédia.

Hovorí sa, že Mikiho dnes môžu voliť prevažne mladí, lebo tí starí si dobre pamätajú čo bol zač. Ja zase hovorím, že čím viac obdobných rozhovorov s týmto, fakt šaškoidným, rukami rozhodzujúcim, krpatým kokôtikom, tým viac budú s otvorenými ústami civieť aj mladí.

Pretláčanie tohto politického (a i ľudského) skrachovanca, ktorý sa evidentne pomiatol (to naozaj už aj ten Mečiar mal viac rozumu a nakoniec pochopil, že návrat do tej istej rieky nie je možný, resp. nie je ani prirodzený a správny) je skôr dobrá správa, keďže to ukazuje, aká je už miestna globomafia zúfalá, keď chce vkladať svoje nádeje do niečoho takéhoto. Ak už, Dzurinda im to skôr potopí, dopadne to ako s Kiskom (a to je ešte pre nich ten najpozitívnejší scenár).

Roland Edvardsen

Ja teda aj v okolí počujem len nadávanie na vládu (a samozrejme najviac na jebnutého Matoviča) a to fungujem v BA smutne známej pre kuciakovské exhibície, ktoré spôsobili, že pred voľbami BA pomerne masívne volila Olajno. Podporovatelia koaličníkov sú pochopiteľne dnes skôr ticho (a preto to skresľuje vnímanie spoločenských nálad, urobenie si reálnejšieho obrazu). No a komentáre na weboch tiež skresľujú (väčšina ľudí, aj tých, ktorí chodia na internet, totiž nekomentuje).

Za tie roky musím konštatovať, že som realista vo vzťahu k miestnej populácii - čiže inak povedané skeptický. Tá pasivita je však už naozaj ubijajúca. Tiež by ma zaujímalo čo presne by sa muselo stať, aby došlo k masívnejšiemu posunu. Treba si tiež na rovinu priznať, že veľká časť populácie (napr. anti-Fico mamonárska blavácka "zlatá mládež" (mládež nie nevyhnutne len pre vek)) sa nezmení NIKDY. Je to ako so sektármi.

Roland Edvardsen

Je očividné, že to niektorí už absolútne nezvládajú. Ale to čo predvádzajú Heger a Nicholsonová, to naozaj je už úroveň vážneho mentálneho postihnutia. A do toho ešte ďalší obdobný pobehujúci šaškoid Dzurinda. To snáď nie je ani možné, ako niekto môže až tak stratiť zmysel pre realitu, to už je naozaj choroba, otázka pre psychopatológiu.

Každopádne dúfajme, že títo kreténi nakoniec pôjdu do volieb s ich stranami (ideálne všetci samostatne) a oslabia obdobné strany. Treba sa na to pozerať z tohto pozitívneho hľadiska (aj keď chápem, že počúvať a pozerať sa na takýchto bezočivých a primitívnych potkanov nie je nič príjemné).

Roland Edvardsen

Naozaj len zopakujem - neprejde to, lebo podmienky referenda sú u nás nastavené tak, aby neprešlo. Globo takmer na to doplatili pri referende o vstupe do EU. Ale však keď sa chcelo, tak sa dalo čachrovať s číslami (a tiež namiesto jedného dňa voliť až dva).

Neprejde to, hoci je táto vláda mimoriadne nenávidená. Je to totiž podobné, ako keď sa ľudí opýtate či chcú schudnúť alebo zbohatnúť. Samozrejme, že chcú, ale keď už majú preto niečo spraviť, to už je iná otázka. Rovnako je to aj s tým, že 85% populácie nechce túto vládu. Áno, úprimne ju neznášajú, ale vôľa k tomu dať to nejako aktívne najavo, či už cez referendum alebo účasťou na proteste, je iná otázka. Je to rovnako ťažké nájsť tú vôľu, byť aktívny, ako pri tom schudnutí. Blbé je, že keď nebude solídna účasť, globalisti to využijú zase na výsmech opozície. Nuž, nebol to asi najlepší nápad, pustiť sa do toho. Ale aj tak sa treba zúčastniť, to áno.

Roland Edvardsen

Je to tak, že vzhľadom na všetko čo sme už videl a počuli môže Matovičovi naletieť len úplný idiot. Problém však je, že očividne je tých idiotov v populácii viac než by bol zdravý odhad. Napokon Matovičovi sprosto uveril aj jeden nemenovaný bývalý prispievateľ na Nadhľade.

Takže skôr toto je dnes to najšokujúcejšie: že toľko ľudí naletelo takému okatému šmelinárovi a myslia si, že ten človek je nejakou alternatívou k systému (pritom Matovič bol vytvorený systémom a výrazne posunutý a podporovaný globalistami. Áno, golem sa nakoniec utrhol z reťaze, ale to nič nemení na tom aký má pôvod).

A napríklad ten terajší Matovičov falošný boj proti progresívcom a LGBTI, to je niečo tak ukrutne umelé, lacné a okato priehľadné, že až. On to robí tak primitívne, komediantsky a pateticky, že de facto takto nahráva globohomo strane a konzervatívcov naopak diskvalifikuje. Ak by som chcel zdiskreditovať konzervatívnu stranu posunul by som im práve Matoviča. Ten človek naozaj nie je žiaden geniálny marketér, ako sa svojho času podsúvalo - má len šťastie, že funguje v tunajších chorých podmienkach (hlavne mediálnych, ale aj populácia je taká aká je - škoda už rozoberať). Za normálnych okolností by po ňom nikdy nemohol ani pes šteknúť.

Roland Edvardsen

Matovič je medzi nimi najväčší excentrik, vonkajší nestabil a "attention whore". Ale čo do tuposti, zákernosti, neschopnosti či machiavelizmu je tam kopec jemu seberovných a áno aj horších. O horších aj z ideologického hľadiska ani nehovorím.

Roland Edvardsen

Dovolím si tvrdiť, že tak mentálne obmedzeného a tupo pôsobiaceho premiéra sme ešte ani nemali - a to už sme tu mali kadečo vrátane Matoviča. Ale Heger už začína pôsobiť šibnutejšie a hlúpejšie aj oproti nemu. Ono globalisti zlomili palicu nad Matovičom, lebo je to nevyspytateľné psycho a teraz už začínajú lámať palicu aj nad Hegerom, lebo je to až príliš okatý imbecil. Na Matelkovi sa dá aspoň aj zasmiať, ale Heger je fakt len osina v zadku - typ neuveriteľne iritujúceho blbečka omieľajúceho tie úplne najbanálnejšie floskuly ako pokazená platba, neschopný zo seba dostať "neco kloudné".

Roland Edvardsen

To ticho zo strany politikov po tejto brutalite je naozaj až pozoruhodne trápne. Ale asi by to ani nemalo tak prekvapovať - nedá sa z toho vytĺcť politický kapitál. A tak sa radšej budú riešiť miliónkrát prežuté veci, ako teraz u Matoviča, ktorý sa tvári, že objavil teplú vodu, a z proti-korupčného bojovníka je odrazu najväčší anti-trans aktivista (hej, lebo pred ním xkrát tú tému nespracovali a kriticky neokomentovali mnohí mnohonásobne lepšie a inteligentnejšie, že?).

Veru, 30 rokov, ale aj tak to miestami stále šokuje v akom stave je tu spoločnosť a politika/politické "elity". Niežeby si človek mal robiť ilúzie o "tých druhých, tam vonku" a rovnako tiež možno uznať, že je tu niekoľko parametrov, v ktorých sme objektívne na tom lepšie ako pred 30 rokmi, ale aj tak je to na zaplakanie, ten náš špecificky tupo-pasívny upadnutý stav a všeobecné zaostávanie (aj oproti susedným národom).

Roland Edvardsen

Krčméry bol jedna z najideálnejších tunajších ukážok zneužitia kresťanskej idey rovnosti (ktorá v pôvodnom zmysle má byť o rovnosti duší pred Bohom) na podporu multikulturalizmu a globalizmu. Na to sme na Nadhľade upozorňovali už dlhšie - že kresťanstvo je príliš ľahko zneužiteľné a následne kolaburujúce s globo systémom. Je to o to komplikovanejšie, že mnohí dnes zároveň vidia či chcú vidieť práve kresťanstvo ako cestu záchrany (pre národ, Európu, atď.). Je to ťažká a komplexná téma - ale treba ju viesť.

Roland Edvardsen

Tarabova miera špekulanstva a manipulovania naozaj presahuje hranicu únosnosti + do toho celková pochybná minulosť - len idiot by mu mohol dôverovať a som zvedavý ku komu sa zase hodí na kandidátku, kto bude teraz až tak blbý, že si takéhoto hada pustí k hrudi. Zarazilo ma, že otvorene tvrdí, že sa dohodne na predčasných v septembri (a potom Matovičovi za to schváli rozpočet a iné). To je naozaj nehoráznosť. Treba tlačiť teraz na to, aby predčasné boli najnejskôr v júni.

Roland Edvardsen

Tarabove chovanie ťažko interpretovať inak než korupciou. Teraz ho i na jeho FB stránke idú diskutéri roztrhnúť. Prečo by sa inak takto potopil? Ešte pri kuffovcoch (bitkárska pozemková mafia - tu na Slovensku naozaj možno len žasnúť kto sa vydáva za kresťanov a oficiálnych bojovníkov za kresťanskú politiku) sa to dalo očakávať, vzhľadom na ich spojenie s Matovičom, a aj legálne problémy s políciou, u Tarabu to môže byť len korupcia, alebo teda naozaj totálne osprostenie. Ale žeby sa mu takto náhle a prudko znížilo IQ, tomu neverím.

Roland Edvardsen

Nuž, časť opozície môže byť (a asi aj je) kúpená. Takí ako Vorobelová (tá ženská bola od začiatku pochybná - viď jej začiatok v podvodnej Národnej koalícii) alebo kuffovci, tí asi vládu podržia. A potom je tu samozrejme SaS s jej benčíkmi a osuskými, ktorých si tam dovliekla a ktorí fungujú/budú fungovať ako piata kolóna. Ale nechajme sa teda prekvapiť.

Inak pozerám práve prejav Kollára - a zdá sa, že jemu už tiež švitorí obdobne ako Matovičovi, normálne to dal na Matelka. Sú to fakt labili, hysterici, nezvládajú to ani trochu dôstojne.

Roland Edvardsen

Ja určite súhlasím, že treba byť realista (jedno z tých mojich obľúbených slovíčok, ktoré často omieľam :-)) a zameriavať sa na dosiahnuteľné ciele. A cieľ vytrestať súčasnú vládu, hlavne Matoviča a Olajno, je na dosah a dostatočne uspokojivý (aspoň na nejaký čas). Nejaké PS a podobných (ktorí sa beztak odpália sami, keď budú vo vláda a na očiach verejnosti) treba riešiť, keď to bude aktuálne.

Takže určite treba vysloviť nedôveru tejto vláde, nič jej neuľahčovať a nenechať sa oblbnúť rečami o nejakej úradníckej vláde ovládanej Čaputovou (tá žena, napriek všetkému, je i dosť zbabelá, slabošská a nie nejako extra šikovná - do toho nepôjde, nehovoriac o tom, že by potom ešte na ňu viac doľahla zodpovednosť za krízové časy).

K nebinárom: zaujímavé, ja som sa nedávno prvýkrát v živote (čo tiež vypovedá o celkovej raritnosti tohto fenoménu) bližšie stretol na pracovisku s trans-ženou a tá naopak odmieta riešiť akékoľvek rody. Čiže môžeme používať pri nej mužský rod, ak chceme (aj pre nekomplikovanie vecí v práci, keďže ešte je v procese tranzície a podľa dokladov je to muž). Ale popravde, hoci je to biologicky XY je trochu zvláštne niekoho kto vyzerá a správa sa ako žena oslovovať mužským rodom. A mimochodom, táto osoba odmieta práve tieto nebinárne osoby a ich požiadavky, rovnako ako odmieta chodiť na prajdy a pod. A dokonca sa zastala aj Kollára, pokiaľ ide o jeho výroky na LGBT. U nej je jej transsexualita dôsledok hormonálnej nevyváženosti (lebo aj jej tvárová fyziognómia, boky, ruky a pod. sú ženské/neoténne a od raného detstva sa prejavovala ako baba), nie sexuálneho fetišu a/alebo duševnej poruchy (autogynefília, autizmus, narcizmus a pod.), ako je tomu dnes u väčšiny LGBTIQXYZ na Západe.

A ono je pochopiteľné, že mladí sa hľadajú a chytajú niečoho, čo im je prezentované aj ako "trendy". A práve toto je dnes pre nich spôsob ako sa niekam zaradiť a upriamiť na seba pozornosť. V 70-tych rokoch to boli punkeri, v 80-tych gotici, neskôr emo a pod., teraz sú proste "nebinári". Čiže globomafii sa naozaj podarilo zo sexuálnej inverzie/homosexuality spraviť sociálny konštrukt a ideológiu, niečo čo bolo predtým pre menšiu skupinu ľudí nejaká ich biologická/psychologická podmienka sa aplikovalo na širšie skupiny, pre ktoré to funguje ako regulérna ideológia/životný štýl/módny trend či jednoducho spôsob ako na seba upriamiť pozornosť a získať de facto privilegovaný status vo woke korporátnom systéme (a mať napr. rozhovor v červenom denníčku ako "to").

Roland Edvardsen

Je to tak - zločinná vláda Matelka, blázna na úrovni Nera, musí skončiť. Lenže názor, že po ňom môže prísť ešte niečo horšie má svoju oprávnenosť. Ťažko nemať skeptické vyhliadky, keď človek vidí politické alternatívy voči tejto vláde ako aj celkovú úroveň spoločnosti (toť ďalšia typická ukážka ultra-debility nastupujúcej generácie:https://dennikn.sk/3127168/nebinarna-osoba-velmi-ma-vycerpava-kazdemu-vy...) a celkový stav sveta. Nuž, ak je naozaj generačná teória Straussa a Howeho pravdivá, nachádzame sa práve presne v období kríz - a to ešte tak skoro neskončí.

Roland Edvardsen

Žiaľ Taraba hrá veľmi nedôveryhodné hry. A Kotleba, tak ten naozaj dopadol katastrofálne, stať sa Matovičovou štetkou je skutočne dnes to najúbohejšie, čo môže byť. Hrôza, ako sú niektorí, do hrude sa bijúci kresťania, schopní sa zapredávať. A potom ešte Sulík, ktorý prejavuje politickú tupotu najhrubšieho zrna. Ale aj keď táto úbohá a dementná vláda nejako vydrží do konca, nebude to pre ňu lepšie - práve naopak. Takže môžeme byť v pohode. :-)

Roland Edvardsen

A treba ešte pripomenúť kto má najväčšie prírastky. V r. 2100 by mal dosiahnuť počet afrických negritov 4,5 miliardy. Pripočítajme k tomu suchá, nedostatok vody a pod. v dôsledku klimatických zmien a pre Európu to nevyzerá ružovo, resp. to vyzerá čierne, veľmi čierne (vzhľadom na blízkosť Afriky).

V moslimských krajinách, v latinskej Amerike a inde to už pochopili a pôrodnosť postupne regulujú. Áno, aj v čiernej Afrike sa tá pôrodnosť znížila, avšak len takým tempom, že čierna maternica už nemá 8-10 vrhov, ale "len" 4-5 - čo je stále strašne veľa na svetové pomery.

Roland Edvardsen

Tiež som si všimol ako mnohí teraz argumentujú, že to nemohol napísať - lebo perfektná angličtina.

Ale mladí jednak dnes vedia po anglicky(a výučba jazykov na školách je dnes jedna z mála vecí, ktorá pokročila oproti minulosti), nehovoriac o množstvo pomôcok, ktoré dnes človek má na webe. Ja niekedy používam napr. grammarly, ktoré dokáže opraviť anglický text tak, že človek bude vyzerať ako native perfektne ovládajúci gramatiku daného jazyka a majúci bohatú a precíznu slovnú zásobu. Takže obávam sa pre niektorých konšpirátorov, žiaden "zázrak" sa tu nekoná. Chlapec mal skrátka vyššie IQ a bol silne autisticky zameraný istým smerom (preto vyprodukoval také haldy textu) + dnes je už naozaj jednoduché písať anglicky na webe, pôsobiť ako native.

Roland Edvardsen

Ešte si prechádzam tie výsledky a ono sa to veľmi nedá interpretovať ani ako víťazstvo súčasných vládnych strán. Napr. také Olajno dosť výrazne pohorelo v komunálkach (ani jeho najznámejšie tváre nebodovali). A progresívci dominujú len v BA. Je to skrátka mix, z ktorého sa pre budúcnosť parlamentných volieb až tak veľa odhadnúť nedá.

Roland Edvardsen

Popravde, toto boli prvé župné a komunálne voľby, ktorých som sa zúčastnil (lebo aj pri nich tu mohli ľudia vyjadriť postoj k terajšej vláde). Volil som v našom kraji kandidátov spojenej koalície Smer-Hlas-SNS- Sme rodina a zrovna v mojom kraji táto koalícia aj výrazne uspela.

Inak naozaj žiadne prekvapenie. Ľudia to ignorujú, lebo väčšinou aj tak tých kandidátov nepoznajú a vnímajú tie voľby ako niečo o kosení a doprave, než o nejakej veľkej politike (čo je pochopiteľné, ale trochu aj chyba). A výhodu majú skôr tí, čo svoj post obhajujú. A značná časť ľudí funguje na zotrvačnosti (obzvlášť pri tomto type volieb), nechce experimentovať.

Ale aj tak je to už na zamyslenie, prečo tie národné sily vždy tak pohoria v týchto voľbách. Dokonca je to o čosi slabšie než posledne. A pokiaľ ide o súboj Smer vs. Hlas, zatiaľ Hlas >Smer. A to Fico kalkuloval, že by sa mohol prehlásiť za víťaza týchto volieb. Ale nevydalo.

Ale nie je to ani nijaká tragédia tieto voľby. Lepší prieskum o náladách národa budú až parlamentné.

Roland Edvardsen

Nečítaš s porozumením. Ja píšem všeobecne o tom, že mládež má dobrý dôvod na to byť frustrovaná a že jej vyhliadky sú teraz horšie ako v prípade jej rodičov. V takom stave je jednoduché, že prepadajú extrémnym ideológiám, ktoré ich frustráciu nasmerujú zlým smerom. To nebolo len o nejakom tučniakovi, ale aj ten tučniak (s ktorým sa beztak nikto nikdy nebude chcieť olizovať, obzvlášť v gej komunite posadnutej vzhľadom) je ukážkový produkt doby, ktorý uveril tomu, že získa na hodnote, ak svoj posratý život a sociálnu frustráciu pretaví do "ľudskoprávneho boja za menšinu", neuvedomujúc si, že takto sa len stane zmanipulovaným pešiakom systému (proti ktorému vo svojej pomýlenosti akože bojuje - to je práve tá smiešno-smutná situácia podobných ľavičákov, antify a spol.).

Roland Edvardsen

Áno, je to lákavé a jednoduché smiať sa z monštrózne obézneho popleteného kvíra, ale čím som starší tým skôr pociťujem k tejto zúfalej a neurotickej mládeži nie nenávisť, ale silnú ľútosť. Naozaj úprimnú ľútosť, lebo možno má svoje smartfóny a "tiktóky" a "latečká", ale nemá absolútne najzákladnejšie istoty, ktoré mali generácie predtým, také základné veci, ktoré robia človeka človekom ako možnosť vlastného bývania bez strašidelných dlžôb. A má plné právo hnevať sa na zkurvysynov vo vláde z predošlých generácií, lebo tí to podrbali na plnej čiare. Len v tom hneve a v zúfalstve je potom ľahké podľahnúť ideologickým hnusom, ktoré sa na nich valia zo všetkých strán, či už o ten "ľavicový" alebo "pravicový" radikalizmus (ako bol prípad strelca z Teplárne).

Roland Edvardsen

Kotleba robí ďalšiu chybu, ak sa pokúša tento prípad napasovať na prípad Lučanského, pri ktorom naozaj stále ostáva veľa otázok otvorených. Tu je pomerne isté, že vraždil mladý a plánoval to už dlhšie (napokon videli sme aj jeho fotky pred Teplárňou). Sám tatko povedal, že mu zobral zbraň z trezora (on vraj nevie ako - no jednoducho, sopliak vedel kód). A v liste na rozlúčku vraj aj písal, že vraždil a chce vraždiť. Hej, inak vraj slušný, bezproblémový chlapec....jeho spolužiaci hovoria trochu odlišný príbeh (o jeho radikalizme vedeli, vraj ho však často "maskoval" vtipom). To, že mal psychické problémy je očividné, keď tu boli myšlienky na samovraždu (a nemusel mať pritom zároveň aj diagnostikovanú poruchu - hoci diagnostikovanie, to je kapitola sama o sebe, nechcem tu písať litánie).

Skrátka, Kotlebovi opäť hrozí, že dopadne ako pri tých čipoch a zjaveniach sv. Jána. Národné a alternatívne sily nepotrebujú pri tomto robiť z chalana nevinného - len sa popália. Treba len jasne pomenovať, že za tragédiu nesie zodpovednosť amerikanizmus, debilná americká kultúra zabíjania a amerikanizovaná forma hollywood neo-nacizmu, ako to pomenoval i Nadhľad.

Roland Edvardsen

https://www.youtube.com/watch?v=0gtGI6BSMDI

No neviem, nemám z toho dobrý pocit. Zvláštna, veľmi zvláštna mi príde reakcia otca. Keby moje dieťa spáchalo samovraždu a ešte bolo obvinené z takejto vraždy + do toho takýto mediálny cirkus a kontext, tak si neviem predstaviť, že by som zakrátko na to mal nervy takto niekde vystupovať a takto sa prezentovať.

Roland Edvardsen

Na FB som čítal, že niekde na webe to má byť, ale nedá sa dať na to link (na FB). V Nku i na Postoji z toho vyťahujú pasáže, ale bolo by zaujímavé vidieť, čo z toho nevytiahli, napríklad.

Tatko Krajčík teraz dal rozhovor u Kotlebu. Vraj neverí, že to jeho syn spravil. No neviem, argumentácie typu "potom prišiel za mamou, že nech mu uvarí čaj, že ho škriabe v hrdle. Urobili by ste to, keby ste mali na pláne takúto šialenosť?", nie sú presvedčivé. To práveže často tak býva, že (sebe)vrahovia v daný osudný deň pôsobia kľudne a vyrovnane. Myslím, že verzia Juraj K. bol magor, čo reálne vraždil (čo chce tatko poprieť - a to je pochopiteľné a bežné u najbližších príbuzných, takáto reakcia) a zároveň aj zaplatenie spravodajských služieb a manipulácia páchateľa sa navzájom nevylučujú. https://www1.pluska.sk/krimi/prehovoril-otec-strelca-juraja-19-zamockej-...

Roland Edvardsen

Tí sa teda inak zhovaďujú. Inak keby Kostolný mal trochu širší prehľad tak by vedel, že slovo kvír (čudák, divný, iný) naopak značná časť homo odmieta ako hanlivé. Môže to byť vnímané ako slovo neger na označenie černocha, napríklad. :-)

Nebinárna osoba: ďalší novodobý nezmyselný termín, opäť odmietaný aj časťou teplých, lebo je to strašne zmätočný výraz, ktorý môže popierať ich podstatu - orientáciu na fyzické pohlavie. Non-binary môže a nemusí byť trans. Ale je to len (dnes zideologizovaný) náhradný termín pre temperament (ako by povedal Jordan Peterson). Nikto nie je "nebinárny" (v zmysle, že nie som muž, ani žena, či som oboje), ale XX môže mať viac maskulínnu expresiu a XY naopak.

Ten jeden zo zastrelených, čo sa identifikoval ako nebinárny, bol očividne riadne ideologicky osprostený. Bol to len obyčajný viac zženštilejší homosexuál (bottom), ale kvôli ideologizácii a trendovosti si musel hovoriť "nebinárny", asi tak. To isté aj niektoré dievčatá bývajú viac chlapčenskejšie, sám si na viaceré pamätám (čo sa nechceli maľovať, nosiť sukne a radšej chodili hrať s chalanmi futbal, než by sa hrali s bábikami a pod. V Amerike mali na to výraz tomboy). Teraz sú kdejakými "kostolnými" klasifikované ako nebinárne - a mnohými potom aj nasmerované k nezvratným medicínskym procedúram.

Inak ten manifest sa dá niekde nájsť na webe? Čítal to už niekto?

Roland Edvardsen

Nuž, tito prorezimni hysterici majú tendenciu všetko prepisknut. Podobne ako pri Kuciakovi, či posledne pri Ukrajine, aj teraz svojim agresívnym pistanim a kampaňami akurát ľudí znechutia a dosiahnu opak. Ja som napr. bol dosť neutrálny vo vzťahu k ukrajinskej otázke. Avšak po mesiacoch agresívneho vnucovania, moralizovania až vyhrážok jednoducho nastáva znechutenie a odpor. A to sa teraz stane a stáva aj s LGBTI.

Ja som vždy tvrdil, že je všeobecne blbosť niekoho nenávidieť len preto, že je homosexuál, rovnako ako napr. za to, že je niekto Maďar či Ukrajinec. Ale jednoducho menšiny sú piata kolóna v štáte pre globalistov, mimoriadne ľahko zneuzitelne - a vždy to tak bolo. Je to stále tá istá pesnička, ako z pokazenej platne.

Roland Edvardsen

Keď sme už pri humore, tak po čase sa ozvala aj ďalšia moja "oblúbenkyňa" :-D: https://standard.sk/262922/znama-lgbt-aktivistka-ktora-premierovi-na-pro...

To je klasická antifa - sme za lásku, kvetinky, dúhy, rovnosť a demokraciu, ale opováž sa namietať voči tomu, ako si ich my predstavujeme, inak prídu "devinky".

A Fábry stále nechápe, že ľudia ju neodsudzujú za to, že sa jej páčia baby (ako v podstate všetkým :-)), ale za to koľko humusu a humbuku okolo toho potrebuje narobiť. A kým iní musia makať, aby uživili seba a svoje rodiny, toto škaredé čudo ešte na svojej sexualite aj zarába namiesto toho, aby sa venovalo nejakej reálnej užitočnej práci. Keď k tomu ešte pridáme šovinistické extrémistické výkriky proti slovenskému etniku, potom zdroj homofóbie na Slovensku je ľahko identifikovateľný.

Fábry a Juraj K. sú v podstate dve strany jednej a tej istej mince, ako sa hovorí. Oboch radikálov vytvoril "ZOG", obaja dobre plnia zadaný cieľ "rozdeľuj a panuj". A obaja sa výžívajú v krvi, v násilí a nenávisti.

Roland Edvardsen

Som si teraz pozeral fotečky z toho dnešného antifa pochodu v BA - len tak, na zasmiatie. :-). To ako sú tu všetci posadnutí fašistami, všetci len náhaňajú fašistov a obviňujú sa navzájom z fašizmu naozaj nadobudlo celkom komediálne rozmery - holt, regulérne jebnutá spoločnosť. :-)

Áno, sopliak bol pro-ukra radikál, čo schvaľoval aj vraždu Duginovej (zaujímavé, že jeho tatko je zase proruský). Bránik teraz robil na FB psychoanalýzu - vraj nebol duševne chorý, ale len ťažký idealista (fanatik) podľa neho, chichi. Samovraždou chcel "vyhrať" nad "zog" systémom. Nuž, škoda, že slaninový magor študoval len "bránikmi" kontrolované americké weby namiesto slovenských ako Nadhľad. Možno by si aj pri svojom autizme uvedomil, že to čo naplánoval je v skutočnosti presne to čo "ZOG" od neho chcel, "ZOG" ho v skutočnosti stvoril a riadil. Vraj nadpriemerné IQ, ale jednoducho nebol schopný na toto prísť. Dokonca aj keby študoval len tie americké "pro-white" médiá, tak by si na mnohých prečítal (Counter- Currents, napr.), že veľká časť z tejto scény odmieta fyzické násilie a takýto druh útokov jasne označuje za totálne kontraproduktívne a varuje pred nimi. Je ťažkéo uveriť, že toto sprosté decko nebolo niekým priamo riadené a kontrolované. Neverím.

Roland Edvardsen

Na politiku Orbánovho štýlu tu nielenže dnes nie sú osobnosti, ale ani podmienky. Slovensko je dnes vývojovo inde, vlak sa zmeškal. Zmeškal, lebo to nebolo nejaké zo dňa na deň, ale dlhoročný proces, ktorý Orbán započal v Maďarsku. Ak by aj po Matelkovom cirkuse nastúpila povedzme viac pro-národná a sociálna vládu (typu Smer, Hlas, Republika a pod.), bude táto vláda pod takým brutálnym tlakom, že jej hrozí rýchle rozsypanie. Budúcej vláde nebude čo závidieť, možno bude aj lepšie, ak to nakoniec prevezmú po matovičovcoch šimečkovci, nech sa aspoň rýchle zdiskreditujú (a oni sa vzhľadom na lokálne, geo, ako aj ich osobné podmienky určite ťažko zdiskreditujú, obdobne ako dnes Olajno). Je to klišé napísať, že spoločnosť je extrémne polarizovaná, ale je to tak. A vládnu stále korpo médiá. Takže žiaden Orbán nebude - určite nie v blízkej budúcnosti.

Roland Edvardsen

To, že Matovičova slepačia kompa bola zase hystericky slniečkovo prorežimná (aj keď, podobne ako Heger, sa mala formálne javiť ako niekto kto vzišiel z kresťanských kruhov) samozrejme neprekvapuje. Ale to, že jej po falošnom Pellegrinim drukuje v obmedzovaní slobody aj ďalší smerák (tentokrát ale z toho vraj viac národného a konzervatívneho Smeru) Kamenický je ďalšia studená sprcha: https://www.hlavnespravy.sk/veronika-remisova-i-ladislav-kamenicky-sa-zh...

Je to tak, svoj účel začína teplá kuciakáda už pekne plniť. A vyfarbujú sa aj tzv. pro-národní politici. Smutné - hoci nemalo by byť prekvapivé. Ja to hovorím stále - o Ficovi a spol. si nerobiť ilúzie.

Stránky

texty

Stránky