komentáre

Luko

Ako vravím - som už unavený toľkými protichodnosťami, ALE:

Či už pravda je, ale bo to pravda nie je (to, čo hovorí nasledovný link), Kollárova hlavná agenda pred voľbami predsa bola "Výstavba štátnych nájomných bytov" (o jeho vzťahoch sme predsa doperedu vedeli).

https://www.hlavnespravy.sk/kollarova-nemocnicna-kauza-sa-ukazuje-v-inom...

Ak vo vláde presadí výstavbu tých št. nájomných bytov, nech sú mu odpustené aj štetky v nemocnici. Ale myslím si, že ak má niekto zlomenú chrbticu (on krčnú, ja som ju po páde zo skaly mal zlomenú nižšie), tak si neviem predstaviť, že by si to poriadne užil, aj keby išlo len o "fajku".
Spomeňte si napr. na P. Ruska. Dnes by zaň nikto nedal ani päták (dokonca mu tú basu asi aj všetci prajeme), ale keď bol vo vláde, bol to on, kto zabránil úplnej klerikalizácii nášho školstva (na stenách tam mal vedľa prezidenta visieť aj pápež, povinná výuka náboženstva, nedeľná škola, potraty a plno iných "povinných nápadov" zo zákona). Jednoducho - každý niečo urobí dobre a niečo pos-kašle. No, keby ho vtedy nebolo, ako by to v školách dnes vyzeralo, kto to vie?
Druhá vec je, že ak to u Kollára pravda je, tak je to naozaj papalášizmus, no kto sa v dnešnej vláde byť papalášom necíti a aj sa tak nespráva? Vidí tam niekto niekoho takého?

stano24

Naštvanosť ľudí proti súčasnému zdeformovanému straníckemu systému narastá, ale väčšina ľudí nevidí riešenie v zmene systému, len sa stále motajú v rámcoch starého systému, a v zmätených úvahách o tom, ktorú stranu, ktorého lídra voliť ako "spasiteľa"...

O "padnutí" starého systému na celom svete v rovnakom čase je myslím predčasné snívať, ale pokiaľ by sa myšlienky "chytila" niektorá slovenská pronárodná strana, a dala si to do volebného programu, tak by myslím mala obrovskú šancu osloviť väčšinu voličov a získať mandát ústavnej väčšiny v parlamente, aby zmeny mohla zaviesť ako vzor aspoň na celom Slovensku...

Nie, niečo ako "stavovský štát" nenavrhujem, navrhujem skutočnú demokraciu budovanú zdola nahor. Už som aj na týchto stránkach niekoľkokrát uviedol odkaz na svoj dokument, v ktorom všetko detailne popisujem, od dôkladnej analýzy problémov až po kompletný návrh zmien (http://www.demokracianahlas.sk/dokument/). Treba sa však pripraviť na dlhšie čítanie (108 strán!), čo robí problém viacerým "revolucionárom", ktorí sú ochotní pustiť sa do čítania textov nanajvýš tak do rozsahu jednej SMS-ky...
;o)

Ľubov

aká udalosť by mohla spustiť takéto zmeny,o ktorých píšeš ?

Stranícky volebný systém,ktorý sa volá neviem prečo demokracia ,ovláda stále západnú väčšinu sveta.Musel by
padnúť v rovnakom čase na celej pologuli simultánne Londýn,Vatikán,Brusel,Paríž,Washington ....aj Bratislava. Celkom vážne a bez irónie,aj Nitra,aj Košice.
Pretože keď necháme hoci len kvapku slizu na stole,začne sa opäť zlievať do jednej stoky. (Citujem jednu knihu,ale nepoviem ktorú.))

Ak sa v najbližšej dobe taká udalosť nestane, budeme musieť hľadať iné riešenie.

ps. Navrhuješ niečo ako stavovský štát ? Vytvoriť nové profesné stavy na celkom iných základoch ,ako alternatívu k skorupmpovaným sudcom,lekárom,pedagógom,ale aj pracovníkom vo výrobe, atď.,ako protiváhu k politikom,v podstate už plne degenerovaným.

stano24

Na celom svete sa s Covidom pred ľuďmi „pretŕčajú“ najmä politici s neskutočnou podporou médií, aby čo najviac strašili, a strašili, a strašili... Stále viac sa „vykľúva šidlo z vreca“, že nejde ani tak o chorobu samotnú ako jej zneužitie v záujme NWO. Ako to vidíme aj na našej domácej scéne, hlas zdravotníkov a vedcov je umlčovaný, či už v problematike potrebných epidemiologických postupov, tak aj v oblasti vyhodnocovania následkov (štatistika).

Jedna vec je že pani Peková niečo vyskúmala, niečo predikovala, ale nepustili ju (vôbec žiadnych zdravotníkov!)„ku kormidlu“ v otázkach epidémie, tak sa nedivme, že po amatérizme politických „jelít“ to dopadlo inak ako ona hovorila...

Nepovedal by som, že „žijeme v primitívnej dobe“, skôr by sa hodilo konštatovanie že epidémia naplno odhalila nedostatky nášho politického systému, kde pod hlavičkou Covidu došlo k diktátorskému pošliapavaniu ústavy, k nezmyselnému okliešťovaniu ľudských práv. Hovoríme síce o demokracii, ale „vládnuci ľud“ nemá prakticky žiadne páky na to, aby rýchlo a elegantne väčšinovo odstavil od moci nekompetentných pandrlákov...

Ako som tu stránke už písal, hlavným cieľom národa musí byť odstránenie deformácií v systéme riadenia spoločnosti. Myslím, že najväčšie šance v najbližších voľbách bude mať strana ktorá vo volebnom programe bude mať odovzdanie moci do rúk ľudu (zmena pravidiel referenda, nestranícky volebný systém, a trvalú vládu odborníkov plne podriadenú nezávislému parlamentu)...

Dusanbe

beží ďalej.

Kto vlastne bude vyberať generálneho prokurátora:
https://www.hlavnespravy.sk/ako-zareaguje-justicia-na-trestne-oznamenie-...
Nechajme sa prekvapiť, kedy a ako odstavia poskoci oplotenej ambasády Blahu.
Jeden pokus- či skôr varovanie ? - už bol.

Už to bude naozaj ako v rokoch 50-tych. Keď absentujú dôkazy, kúpi sa na sľub menšieho trestu nejaký Andruskoo, alebo podobný nímand.
A sudcovia pod tlakom začnú čoskoro rozhodovať podľa rozsudkov a zdôvodnení z DenníkaN a SME:
https://www.eurorespekt.sk/zaverecne-reci-v-kauze-basternak/

slaven1

Milý denníček,

dnešná vláda (koloniálna administrácia) nedá ľuďom ani len poriadne dýchať. Pre toho, kto si toto bude čítať o 50 rokov dodávam, že to nie je iba metafora. Je to zároveň presný technický opis, keď je vydané nariadenie hlavného "hygienika"* vyžadujúce aby ľudia nosili rúška (náhubky) na ulici, v obchodoch, školách, úradoch, firmách atď...

Zároveň pre budúcnosť dodávam, že ešte nie je zle. Ešte sa, takto koncom roka 2020, nestrieľa. Zatiaľ vláda ničí „len“ hospodárstvo, vzdelanosť, zdravie, kultúru, šport a celkovo ľudské životy (vybraných občanov, hlavne príslušníkov strednej vrstvy). Občania samotní sa nechávajú zatiaľ čisto technicky na žive.

--
* hygienik v úvodzovkách preto, lebo človek, ktorý sa podpisuje pod presun armády zdochýnajúcej kobyly nie je hygienik http://nadhlad.com/comment/38289#comment-38289

slaven1

Nazdar admin, v mojom predchádzajúcom komente mám preklepy a nie je to dopísane (vysvetlene prečo je hygienik). Pomohlo by keby bola nejaka moznost upravit komentar napr do hodiny od pridania. Viď https://drupal.stackexchange.com/a/109967 a https://drupal.org/project/edit_limit

Moj komentár som pridal opraveny este raz, takze tento a tento predchádajúci moze admin vymazat. Dakujem.

slaven1

Milý denníček,

dnešná vláda (koloniálna administrácia) nedá ľuďom ani len poriadne dýchať. Pre toho, kto si toto bude čítať o 50 rokov dodávam, že to nie je iba metafora. Je to zároveň presný technický opis, keď je nariadenie hlavného "hygienika"* vyžaduje aby ľudia nosili rúška (náhubky) na ulici, v obchodoch, školách, úradoch, firmách atď...

Zároveň pre budúcnosť dodávam, že ešte nie je zle. Ešte sa, takto koncom roka 2020, nestrieľa. Zatiaľ vláda ničí „len“ hospodárstvo, vzdelanosť, zdravie, kultúra, šport a celkovo ľudské životy (vybraných občanov, hlavne príslušníkov strednej vrstvy). Občania samotní sa nechávajú zatiaľ čisto technicky na žive.

Ema

20 miliónov dávok mRNA vakcíny Pfizer - BioNTech, stvorenej turkickým Ujgurom v nemeckých laboratóriách.
Tak nech sa teraz Trudeau netvári, že Kanaďania sú príliš dobrí na to, aby boli opichaní experimentálnym svinstvom.

Norman

že celý priebeh Covid-19 v roku 2020 svedčí o tom, ako západné zdravotníctvo zlyhalo.

Zlyhalo hlavne po lete.
Veda nedokázala dať správne odpovede.
Nedokázala dať správne protiepidemické postupy.
Nedokázali zaviesť efektívne trasovacie technológie a postupy, ktoré by ukázali, KADE sa choroby šíri - či v školách, obchodoch, v doprvae, alebo kde. Preto sú opatrenia ako strielanie na slepo.
Veda nedokázala dodať efektívne a spoľahlivé vakcíny. Čínania aj Rusi ich mali za pár mesiacov.
Veda ani po pol roku nedokázala dať presné čísla o smrteľmosti víru.
Covid-19 je nová choroba, na ktorú organizmy nie sú pripravené a tak u niektorých končí veľmi dramaticky (na rozdiel od známych chorôb ako chrípka). Veda nedokáže povedať presne, prečo sa tak deje.

To všetko viedlo k tomu, že sa rozbila dôvera v zdravotný a politický systém aj v tejto oblasti. Plný web ja stále zahltený rôznymi nezmyslami.

Mimochodom, nehovorila ta Peková, že na Vianoce už bude vírus celkom bezzubý a nie nebezpečný? Kde udelal soudruťžka Peka chybu???
Poviem pravdu, po tom, ako zlyhala Západná veda, asi by ste mali teraz dostať šancu Vy, bezdôvodní optimisti alebo popierači. Aj tak onedlho nebude na dôchodky :-(
Ale vlastne taký pokus, zdá sa, robia v Amerike.
Žijeme proste v primitívnej dobe. :)

Norman

Je to smiešne. Ako sme už pred rokmi napísali - marxizmus okorenený bohom.

zas citujem:
----
Rodič sa uchýli k bitke, keď zlyhal v ostatných prostriedkoch výchovy. Niekedy sa tomu vyhnúť nedá, ak rodičia narobili toľko chýb, že sa to prejavilo v osobnosti dieťaťa (+ vplyv školy, ulice, kamarátov atd.). Ale vždy je lepšie keď dieťa cíti, nech už ide o akýkoľvek trest, dohováranie atd., že rodič to robí čisto pre dobro dieťaťa, z lásky, lebo mu záleží na jeho budúcnosti, a nie preto že rodič si len hladká svoje ego, ješitnosť, alebo sa niekto dotkol jeho skrytých komplexov. Potom to dieťa aj ľahšie príjme.
---

da, očen xarašo :-)
Jebni jivo, no tak, što on znaet, čto eto ľubov.

Mne tak záleží na budúcnosti mnohých ľudí :-D

Náhodný okoloidúci

Hystéria namierená proti ruskému Sputniku V najlepšie dokazuje, že tu ide predovšetkým o obsadenie trhu, pokiaľ možno trvalé. Dve povinné očkovania do roka, každý rok, lebo vírus mutuje - no nebol by to dokonalý trvalý "tunel"? A presne toto lobisti Matelko, Krčméry a Jarčuška pretláčajú.
Prečo si Pfizer, Moderna alebo AstraZeneca nezaočkujú najskôr svoje domáce populácie? Nezáleží im na ich zdraví?

Ak by sa šťúraniu ihly do tela nedalo vyhnúť, tiež by som dal jednoznačne prednosť ruskej vakcíne.
Nová choroba = nová vakcína, ale ide predovšetkým o to, že na výrobu ruskej vakcíny sa používa stará desaťročiami osvedčená metodika, z ktorej sú už dávno odstránené chyby. Stačilo ju prispôsobiť novému vírusu.
Rozhodne netúžim dostať do tela ortuť, hliníkové nanočastice a rakovinotvorný formaldehyd (konzervant).

Ak Matelko bude verejnou mienkou donútený nechať sa očkovať ako prvý, aj s rodinou, predpokladám, že si tajne nechá pichnúť čistú sterilnú vodu.

Len sa obávam, že následky očkovania západnou vakcínou môžu byť závažnejšie ako následky samotnej choroby.

Náhodný okoloidúci

Ľubov, toto sa Ti bude páčiť :)
A nepochybujem, že aj ostatným čitateľom.

https://www.biosferaklub.info/diablov-cyklista/
https://www.biosferaklub.info/ocelovy-dedo/

A tu je niečo o potrebe pohybu:
https://www.biosferaklub.info/profesor-bubnovskij-vysvetlil-preco-je-vel...

Pokiaľ ide o cestovanie ako také, naši dávni predkovia necestovali pre radosť, ale preto, aby si našli bezpečnejší domov a zdroj obživy. My sme toho väčšinou ušetrení, nemusíme sa brániť pred útokmi medveďov a levov, zdroj obživy máme "pod nosom", veď obchodov je dosť, už zostalo len to nutkanie nesedieť doma a ísť sa prevetrať, či už na kopec nad mestom alebo na kopec v susednom štáte.

Náhodný okoloidúci

KOB-isti majú priority rozdelené takto:
1. svetonázorová
2. chronologická
3. faktologická
4. ekonomická
5. zdravie / drogy
6. vojna / zbrane

Neviem, prečo to nazvali "prioritami", je to skôr hierarchické zoradenie metód ovládania a riadenia spoločnosti.

http://leva-net.webnode.cz/products/a6-priorit-riadenia-alebo-6-hierarch...

Keď to čítam, má to zdravé jadro a je tam veľa rozumných myšlienok a postrehov, len tie širšie súvislosti - robia z toho nové sektárske náboženstvo.

Norman

tiež som na to teraz narazil a je to jeden z maximálnych prejavov jeho šialenstva. On je fakt podvedome podliak a zbabelec, snažiaci si pre seba zobrať všetky privilégia, ale do vedomia sa mu to strká už ako spracovaná lož o jeho ušlachtilosti. A opakujem, to všetko podvedome, on sa neovláda.

Bože, už len to, že sa moderný premiér vyhlási za "kapitána lode" je nemiestne, hlúpe, sebastredné.

Čo sa týka očkovania, neviem, kedy to stihnú doviesť (december, alebo január, február...) ale bude to zrejme magorovičova hlavná téma. Nepovedal by som, že je nejaký vynachádzavý, druhý pokus o plošné testovanie mu nevyšiel, hodiť to na školy bol akt zúfalstva a tam to tiež nijako neprejde. K očkovaniu ľudí nebude môcť oficiálne prinútiť.

Môžeme sa tomu tu na portáli venovať, to určite, rozmýšľať pred ním, "za neho" - zrejme to poženie cez podniky, strategická nutnosť a tak. Ako prví v armáde. Zdravoťáci ako druhí. V tomto smere niečo nazbiera, nejaké počty. Ale nie dostatočne.

On potrebuje tieto akcie, má doslovne rozkoš z toho, že môže manipulovať ľudí, a aj to, úplne vážne a bez preháňania či nejakej metafory, že ich môže mučiť! On je presne tento prípad - úchyľka, ktorá sa dáva ku mnohým diktátorom, ale ktorú mali predsa len nie mnohí. Matovič ju má ( to hovorím po rozhovoroch s ľuďmi, čo sa v obore psychicky postihnutých vyznajú a upozornili ma na to).

Preukazy zaočkovanca - to určite skúsi zaviesť. A tu by mal byť prvý bod odporu. No, prvý by mal byť už v tom, aby NIČ, žiadne vakcíny, NEKUPOVAL!
Ale tam sa nebude dať moc robiť, ak Sulík a iní nejak nezasiahnu.

Ceterum censeo, že Matovič za toto skončí v base!

buko

Vrchny Zmrd sa uz vyjadril:

Jednou z otázok, ktorá bola premiérovi položená bola, či ak dorazí na Slovensko očkovacia látka proti ochoreniu Covid-19, pôjde príkladom a nechá sa ako prvý zaočkovať.
„To som raz sľúbil, a potom som si uvedomil, že prioritu by mali mať zdravotnícki pracovníci a starší ľudia, ktorí sú naviac ohrození. Čiže ideálne by bolo, aby som sa zaočkoval, ako úplne posledný, keď každému kto očkovaciu látku chcel, aby sa mu ušlo. Zároveň by potom ľudia pochybovali o tom, či sa zaočkovať dám. Takže, ja hovorím, že sa na 100% zaočkovať dám, ale pripadalo by mi to férové, aby som ako kapitán lode bol zaočkovaný úplne posledný. Aby všetci tí, ktorí by mali byť chránení predo mnou, chránení boli.“

Presne taky odporny podliak a alibista ako hore spominana Kanada.
Nie, nie - moj zlaty TY ako kapitan a cela tvoja rodina by sa mali dat zaockovat ako uplne prvi aby si ukazal ze vakcine veris a ze nema ziadne vedlajsie ucinky. A potom mozu ist Nad, Mikulec a ich rodiny, az potom ti co su "najviac ohrozeni". To by bolo ferove!
Tych par desiatok vakcin ktore sa minu na teba a tvoju familiu nebudu vobec chybat a chcem vidiet - najlepsie v priamom prenose a pod dohladom nezavisleho znalca z oboru zdravotnictva, ako ti bude PRESNE ta ista vakcina ako pojde nasej populacii intravenozne aplikovana.

Bolo by fajn ak by sa teraz ozvalo par "tych co maju byt chraneni" ze oni svoju vakcinu prepustia Matovicovi, nech pekne ide prvy, ako sa na lidra patri.

Ľubov

Ešte by som Ťa doplnila predsa len jednou myšlienkou. Cestovanie,v zmysle ,že človek chce vedieť,čo je za kopcom,a tak ide,ide ,ženie ho vpred kreatívny duch Tvorcu,je trochu prikrášlené.Alebo nie je,ale treba povedt aj B.

My sme vždy museli chodiť,pretože,tak biedne podkutí v hygiene, sme si pomerne v krátkom čase zasvinili zdroj vody,a okrem toho,s hnačkou,prepáčte,nebudem to rozpitvávať,prišiel zápach,ktorý vedesil aj šablozubého tigra.Ušiel,ďaleko.Aj mamuty.
Ak sme chceli jesť a akotak sa dostať do formy,museli sme si zbaliť svojich pár pazúrikov a vydať sa ďalej.
Zhruba takto je vraj geneticky daná naša podvedomá túžba po cestovaní,hľadáme pevnejšie zdravie a s ním viac aj sily a tak akosi celkovo.

buko

V tomto mame velmi podobny nazor.
Suhlasim ze Kanada a vobec cely tzv. vyspely zapadny svet sa chova pokrytecky a nie je to nic nove - vakciny sa testuju na tzv. krajinach tretieho sveta ktore ich dostanu "zadarmo" - cena je prave ta ze sa odchytaju muchy na populacii, kde je nizsie pravne aj medialne povedomie a lepsie sa akekolvek zlyhania zametu pod koberec.

V ziadnom pripade sa Slovensko nesmie stat petriho miskou europy na testovanie vakciny alebo plosneho povinneho ockovania!
Ak toto ten zmrd vo svojej chorej hlave a jeho posluhovaci planuju tak nech na to radsej rychlo zabudnu.

Ano je tu ruska vakcina, ktora uz je v aplikacii na obyvatelstvo najdalej, ma ju dostat aj Madarsko napriklad. Ludska genetika tiez vela zavazi a budem viac OK s latkou ktora bola uspesne testovana na geneticky spriaznenych ludoch ako na odlisnych.

Uvidime bude to este zaujimave. V kazdom pripade nepodlahnut strachu a tlaku a podvolit sa predcasnemu ockovaniu a experimentu moze mat neziaduce ucinky. aj fatalne.

Uvidime co vrchny Zmrd vymysli ohladom proklamovanej "dobrovolnosti" a co bude v podmienkach jeho smejdovej vakcinacnej zmluvy uvedene malymi pismenkami. Vo vymyslani chaotickych zmrdovin je bohuzial extremne kreativny.

Norman

kráčanie je najprirodzenejší stav človeka.
Musím sa opraviť - to "na oslíkovi" má byť "vedľa oslíka". Na oslíkovi viezť len svoju batožinu, tak 10 kg, max 20, nie viac, už to je ohromný luxus, nemusieť to vliecť sám. :) Vždy sa takto cestovalo, krokom, teda pri skutočnom cestovaní pre radosť. A ako pumpa slúžila každá lúka. Len to dlho trvalo, človek musel hodiny ležať v tráve, kým sa oslík nažerie. Primitívne nepríjemné časy :-D

Ľubov

Momentálne som si spomenula na českého (ach,tí Česi .-)) cestovateľa Aloisa Musila. Prečo,bude hneď jasné. Ale ešte predtým dávam dolu klobúk pred skutočnými cestovateľmi ,pioniermi. To je pravý význam slova pionier,ten prvý.

https://www.stoplusjednicka.cz/hanacky-lawrence-z-arabie-neobycejny-prib...

Išli ,hoci aj na oslíkovi , s kúskom tvrdého syra,bez energetických tyčiniek a nápojov, ako Marco Polo napr.
Musil bol unikát. Písal potom aj romány zo svojich ciest,dobrodružné,typu "podařilo li se Ahmedovi uniknouti".

Mám vzácne vydania , zažltnuté stránky ,pamiatka na otcovu mladosť.

Stránky