komentáre

Norman

niekedy, keď je text nejak nejasný ... má človek podozrenie na také veci u pisateľa (ale také obvinenie napíšem raz, maximálne dvakrát za 10 rokov :)
Veď ja nič, ja chápem, že si mi chcel pomôcť, dokonca chápem aj humor, by si neveril, ako sa rehocem, občas, ale ... existujú také zvieratá, čo sa občas ponárajú do hĺbky čo ja viem aj kilometre, do tej modrej temnoty a ticha.
Bože, ako je tam fajn.
Neoplatí sa im pri tom ponáraní pomáhať ich vyťahovaním za chvost.
:)

Luko

Raz, kedysi už hodne dávno, si ma žartom podpichol, "... asi sa aj niečo popilo ..." (približne tak), ale zapasovalo to - vyvolalo mi to úsmev (na vojne sme hovorili - Smiech na pysku? Prejde!). Zasa po dlhej dobe sme si o pití čosi popísali, ale uznám, nemôžeš si len tak z hlavy pamätať všetko, čo sa tu premelie. Viem teda už dávno o Tvojom postoji k alkoholu.
Aj keď časté zľahčovanie vážnych problémov nepokladám za prednosť ani ja, s humorom mi je akosi ľahšie žiť aj v nedobrých chvíľach a myslím (viem, vidím to), že to často pomáha aj môjmu okoliu. Asi toľko.

Norman

ono ani nejde o postoj k alkoholu, to zas ja v pohode, keď je správny čas, priložím ruku k dielu (aj keď naozaj oveľa oveľa menej, ako je v tejto spoločnosti stále zvykom),
ide o postoj k textu - určite by som tu nepísal podgurážený, na to si tento portál moc cením.)

Luko

Pamätám si Tvoj postoj k alkoholu, to bol len žart (dúfal som, že mi to prejde). A vôbec, celé je to žart, ber to tak a nezlosti sa.
Šimek s Grossmannom raz povedali: "Vyprávěj Slávku, člověka to potěší, když slyší o cizím neštěstí." To k tej únave a strate času.
A na splíny a depresie tiež nemám čas. Ahoj.

Norman

včera som výnimočne zapol podvečer TA3, či nebude niečo podrobnejšie či live z kotlebu, a teda narazil som na tú tlačovku.
Úplne, ako hovoríš. Za prvé je úplne nelogické a samo o sebe šialené jeho obviňovanie Fica a Pellegriniho. Ale jeho telesný výzor, ako píšeš, jasne svedčí o tom, že sa neovláda.
Plus upozorňujem na to urážanie Haščáka - no neviem, to si ten miliardár azda nenechá bez žaloby.
Plus upozorňujem na vyjadrovanie sa o Mečiarovej žene - to bolo proste nechutné a rovnako na žalobu (ak už nie od nej alebo starého, tak azda boli nejakí, čo ho ešte nedávno ťahali do politiky, tak nech konajú na obranu ani nie Mečiara, ale jeho manželky. Matovičovu Pavlínku nik neurážal v priamom prenose na VLADNEJ tlačovke, že je špinavá zlodejka - reč bola vždy len o tej firme).
Ale to zrejme už asi zrátal všetko Blaha.

Len by som dodal, že to možno nie je len o tom, že sa zas Matovič psychicky rozpadá a je hodný tak pri najlepšom nejakého súcitu, ale v takýchto okamžikoch začínajú byť tieto typy nebezpečné a kopajúce, zúriace. On je zurvalec, veď to sa už x krát prejavilo.
Akonáhle sa mu začne nedariť, tak vybuchne, tak ho naozaj drbne.
Naozaj, ja by som ho kľudne tam na tom mieste nechal, dočasne, ale on je naozaj proste blázon.

Dik za link.
Pripomínam, že si Babiš vyžiadal čas v najostrejšom čase o 20 00 v CTV1, takže to nie sú len nejaké jeho slová pri káve, tak mimochodom.

Ľubov

Kriedovo biela tvar a usta zovrete do tenkej ciary,skôr do britvy. A to si nechcem predstavit jeho vnutorne organy. Nebol to Matovic,akeho pozname,bolo to stelesnenie strachu.

Kde su tie lanske snehy,ked rozkvital ,uz nerozkvita. Upirik chradne a paradoxne,jedine,co by ho mohlo zacranit,je utek z politiky.Do bezpecia nejakeho zariadenia.

Nie,nemame dôvod sa z toho tesit,taka radost je pre hlupych, zlych a pomstychtivych.

Pozrela som si vcerajsi prejav Babisa,https://www.infovojna.sk/article/video-epidemia-je-spat-vyhlasil-babis-a... potrebovala som sa pozriet na niekoho pricetneho. Dobre,tak ja zase zacnem umyvat klucky liehom.

Norman

Prvá otázka je, že koho myslíš tým "opoziční politici". To myslím bez irónie, lebo proste takí nie sú, alebo je ich málo, a ešte aj tí sú pomýlení. Proste sú tu určité ohromné tabu a nik nemá silu sa do tých tabu pustiť.

Čo sa týka hnedoidov - tých neťahajú do Európy ako lacnú pracovnú silu, na také ich využitie už neveria ani korporácie. Hnedoidi sú proste len škodná, určená k zlikvidovanieu kontinentu a bielej rasy - presne tak doslovne. Podporujú to VSETCI neeurópania, a samozrejme ich poskoci-otroci v Európe.

Norman

a koľko týždňov boli domovy naozaj zavreté? Azda si nemyslíš, že tých dedkov zabíja televízia? Veď starobince sú naozaj miesta, kde vírus zabíja a nemožno povedať, že sa to tam s ochranou pred kovidom preháňa. Alebo si to myslíš?

A vôbec máš asi príliš optimistickú predstavu o starobincoch, ak si myslíš, že bez korony sa tam veselo prechádzajú a majú neustále návštevy a že tam nie sú sociálne izolovaní viac, ako počas epidémie. Žiaľ, obávam sa, že sa veľmi mýliš.

Náhodný okoloidúci

Kvalita výrobku je priamo úmerná kvalite pracovníka jeho profesionalite (vzdelanie + zručnosť).
Pre koho budú určené výrobky, ktoré vyrobia Afričania s priemerným IQ 85? Teda aspoň tí, ktorí nebudú na dávkach a nebudú predávať drogy. Nakoniec budeme s nostalgiou spomínať na čínsky šmejd.

Aby sme chápali, o čo ide pri úvahách o raste populácie, tak keď povieš Afričanovi alebo Aziatovi, že má mať menej detí, máš na krku obvinenie z rasizmu. Aj keď logika jasne hovorí, že človek má mať len toľko detí, koľko je schopný sám v rámci rodiny uživiť. Je veľmi pohodlné nakotiť decká a potom hodiť zodpovednosť za ne na niekoho iného.

No a samozrejme, cieľom je kalergizácia Európy a európanov.

Norman

Toto nie je článok ale tzv. editorial, no, tiež nepresný názov, ale proste jedna z redakčných poznámok do archívu k tomu, že sa prerobilo rozloženie z 3 stlpcov na 2. Takmer nič viac, azda okrem skepsy či naštvanosti ohľadne problémov so serverom - no hej, tie otravovali celý víkend a naozaj je to technicky žráč času a nasierač. Takže to je text len o tom, o ničom inom. To, čo pociťuješ ako splín, je jednoducho únava (možno také nepoznáš).
Zvlášť to o alkohole si nechaj, to nepoznám srandu.

Náhodný okoloidúci

No, a predstav si 80-ročného človeka uskladneného v domove dôchodcov (domov dôchodcov je pomsta za materskú školu). Zrazu nemôže ísť von, lebo kvôli bezpečnostným opatreniam majú karanténu, úplný zákaz návštev, všetci okolo neho chodia zamaskovaní, doktori chodia v skafandroch, jeho jedinou celodennou zábavou je sledovanie katastrofických správ o koronavíruse a o počtoch nakazených a mŕtvych. Veď z toho by piclo aj zdravého človeka, nieto ešte dôchodcu. Kdesi som čítal o výskume, podľa ktorého je veľmi vážnym rizikovým faktorom sociálna izolácia starších ľudí. Možno dokonca najzávažnejším. Sociálne izolovaný človek je úplne opustený, stráca zmysel života a chuť žiť, nič ho už na tomto svete nedrží. Stres zabíja.

Idril

Ja len nechápem prečo sú tí opoziční politici takí prispatí a žerú bez pripomienky tieto Uršuline kecy spájať niečo, čo sa absolútne vylučuje. Ako je možné bojovať proti klimatickej zmene, keď podporou migrácie porastie populácia v EU ? Nerád sa opakujem, ale je známe, že rodiny kde je o jedno dieťa menej, vyprodukujú za rok o 58,6 tony menej uhlíkových emisií. A pre porovnanie, osobné auto ktoré za rok priemerne vypustí 2,4 tony emisií. Keď chce riešiť klímu musí zastaviť rast populácie !
Jediné o čom Nemcom ide, je aby celá EU kupovala nemecké E-technológie:
-veterné elektrárne, elektroautá, atď. A v európskych továrňach (teda najmä nemeckých) pracovala lacná pracovná sila z Afriky a Ázie, keďže už aj východoeurópania majú ako také finančné požiadavky za vykonanú prácu.

Náhodný okoloidúci

My všetci tu dobre vieme, že už nemáme spravodajstvo, už máme len propagandu. To len zo zvyku používame eufemizmus "spravodajstvo". Ja som mal na mysli "spravodajstvo" len vo vzťahu k téme tohto Normanovmu článku.

Norman

máš deformovanú predstavu o Slovanstve. Je to tá široko rozšírená predstava, ale ona sama je veľmi úzkoprsá, je silne nepresná, falošná a kvôli tomu si nielen ty, ale všetci, čo ju majú, tak nešťastný.

Luko

Keď si "oprašoval", nemal si aj potrebu zahnať niečím silnejším sucho v ústach? Už som prežil vyhadzov zo školy, trápnu stratu panictva, "X" rozchodov s frajerkami, pohreb babky aj rodičov, r. ´68 (aj keď je mi č. 69 sympatickejšie), svadbu, rozvod, sťahovanie, maľovanie, zubára, operáciu, moje hračky zahodené do kanála a všetko iné hrozné, čo ma okamžite práve nenapadlo, ale toto, čo si napísal, je z toho všetkého najdeprimujúcejšie. Horšie, ako keď mi zobrali už v piatich rokoch dudlík.
To musel byť riadny splín.
A k tým filmom - skôr mi to pripomína poľský psychologický film (prší, stierače idú, unilé pohľady bez mrkania a strašne patetické reči dvoch na prednom sedadle), než francúzsky.

Dúfam, že už je lepšie ...
Neboj, mémy kolujú, naozaj sú výborné.
:-)

Norman

Chcel som ti pomôcť, lebo sa mi nechce veriť, že po česko slovensky nie je lepšia stránka k cyklu s býkom, a vyhodilo mi to toto:

http://ema.blog.portal.sk/detail.html?a=d20ac8493167b083488099ddda6aadaa

Emin blog o premene kocúra v tibetského mnícha.

Tri obrazy pochopenia kocúra.

Lepšie ako obrazy krotenia býka.

( aby sme dodržali kopacie právo, fotá vytvoril náš teraz nepíšúci kámoš Buheh )

afinabul

Ema, to samozrejme dobre chápe, ale od Teba, Norman, stále nechápem premenu SLOVAna na germána, žida, framcúza, portugalčana ... ale hlavne buď šťastný a vyvrhuj totú nadradenosť, aka BLM.

Norman

ten druhý link, tá stránka, hovorí o hermetizme. Ty si hermetik? Ak nie, mal by si to skúsiť, to by ti dalo duševný pokoj, ktorý hľadáš a potrebuješ.
Bez smajla.

Norman

No áno, preťaženosť týmto prehnaným spravodajstvom tu určite je, a takisto je fakt, že ak by situáciu zvládli v apríli a máji, a nepodľahli by tlakom z Ameriky (lebo tá bola "liberálna" voči chorobe), a tak sa to ťahá tak dlho, že to populácia (molekulky) už nie je schopná zvládnuť. Ak by sa to urobilo ako v Číne, máme dnes už pokoj, voľno a bezrúškové i bezinfekčné prostredie.

Áno, referujú o nových infikovaných a opakujú blbo tie čísla o úmrtí a o "uzdravených" ako debili - sám som na to dnes nadával. Rovnako nosia v TV rúšky aj hlásatelia a tam, kde to je už naozaj zbytočné, otravuje to a provokuje. Ale zas málo sa vysvetlilo, že pandémia či epidémia nie je len o úmrtiach, chronických následkoch či o vlastných výpadkov z práce - ale aj o masových výpadkoch doktorov a sestier, kvôli infekcii - a následnom zomieraní pacientov aj na všetky tie iné choroby, čo spomínaš. A o výpadkoch na dôležitých postoch, na určitú následnú paniku - toho sa obávajú tí, čo varujú.

Čo sa týka farmapriemyslu - ten zarába aj dnes dennodenne na teliatkach, ktoré žerú lieky a iné vitamínové prípravky aj bez akejkoľvek štátnej podpory. Nejaká ta nová epidémia im nezaškodí, jasné, ale to nie je hlavný motív za týmto celým cirkusom. Kto má vakcínu? Zatiaľ nik. A všetci ju vyrábať nebudú.
Tie celebritky, čo sa dnes "búria", budú zajtra možno prvé, čo si dajú injekovať vakcínu. A možno si ju aj draho zaplatia, lebo sa o ne možno bude losovať.

Čínania vedia, že nad novými vírmi treba zvíťaziť, lebo aj keď to nie je dnes ebola, zajtra to môže byť naoazj zabiják. A tak sa treba naučiť, ako na to. V Európe, nech sa nikto nehnevá, oficiálna ideológia, ktorá prišla z Ameriky a vládne tu len 70 rokov a je odsúdená na zánik, teda táto ideológia hovorí, že najdôležitejší je boh abraháma a holokaustu a všetko ostatné je druhoradé. Na nič iné nie je spoločnosť schopná sa koncentrovať. Tam je základný dôvod tohto celého chaosu, tejto neschopnosti.
Ale tej neschopnosti sa treba postaviť a nesúhlasiť s ňou, lebo veci sa dajú riešiť.

afinabul

Spravodajstvo úplne stratilo akúkoľvek vyváženosť.

Stránky