komentáre

mirages

dalsie dve lode pod holand. vlajkami budu naberat, taliani ich odmietnu a bude zaujimave vidiet, kam ti dvaja bludni holandania nakoniec zamieria

delicante alicante alebo

znovu Valencia (zkomol. spojenia valat v**cia)

https://www.thelocal.it/20180616/italys-salbini-tells-second-rescue-boat...

Náhodný okoloidúci

Len tak všeobecne - súčasťou azylovej procedúry by mala byť aspoň trojmesačná prax na prasačej farme priamo pri zvieratách. Uchádzač o azyl by tak preukázal, že si váži domácu kultúru, netrpí predsudkami, má pracovné návyky a je integrovateľný.

Matný Zárys

Čo ti poviem Wotan, komu dobre, tomu dobre.

Nechcel by si tiež vyskúšať politiku, predpoklady nato totiž máš.. :)

Skoro to skončilo štastne ako Titán-nič, ja som vravel tej potvore, že prrrrš, ale čo už, títo prírodní bohovia niesu tak silní ako kedysi v budúcnosti..

Aj Afrika bola ešte pomerne nedávno tropický raj, plný vody no títo, čierni pasažieri ju obrátili v púšť..

Slovensko sa na ňu tiež už pomaly začína meniť, tou premyslenou vyžínacou agrikultúrou a masívnym odlesňovaním, tu už ani Parom s Tchorom s ich bleskovými kladivami a sekerami nestíhajú..

Ema

v neobvykle hojnom počte zastúpený Červený kríž všetkých možných tlmočníkov a pokúša sa ako-tak presne zistiť, kto je odkiaľ aj v prípade, že by mal dotyčný tendencie ojebávať.

Populačný prebytok z Nigérie a Konga, dopravený do Valencie, ide automaticky do karantény - ebola a hlavne horúčka Lassa. Ak by sa tu Lassa rozšírila, vyľudní kontinent ako španielska chrípka.

Prichádzajú tiež v jednom balíku tubera, zápal pľúc, sifel, AIDS a tie na pohľad blbé nenápadné osýpky, ktoré patria k najsmrteľnejším ochoreniam v Afrike.

Wotan

Algeria (43), Cameroon (6), Democratic Republic of the Congo (1), Cote d'Ivoire (11), Chad (3), Eritrea (60), Ethiopia (5), The Gambia (11), Ghana (30), Guinea Conakri (22), Guinea Bisau (1), Liberia (1), Mali (11), Morocco (11), Niger (1), Nigeria (148), Senegal (13), Sierra Leone (20) ), Somalia (5), South Sudan (49) a nakoniec najviac z North Sudan, 152.

Pozrite si video
https://www.aljazeera.com/news/2018/06/aquarius-refugee-ship-18061313271...

Urobte si obraz kto bol na lodi a koho asi nechali napospas vo vlasti, odkiaľ utiekli!

Wotan

Kto bol ochotný ich ešte prijať napriek stanovisku ministra vnútra?
Napríklad starosta Neapolu Luigi de Magistris. Mesta, čo sa topí v špine a má katastrofálne zanedbanú infraštruktúru. Pohybuje sa kruhoch okolo Italia dei Valori, Rifondazione Comunista, Partito dei Comunisti Italiani a Ecologisti e Reti Civiche - Verdi Europei. Kandidoval za Democrazia Autonomia (DemA). Stačia iba názvy, aby našinec pochopil, aká sorta politdarmožráčov to je!
Stačí ?

Wotan

Niekoľko faktov, ktoré náš „objektívny mainstream“ nezverejní. Starosta Palerma Leoluca Orlando sa pokúsil o rebéliu voči ministrovi vnútra. Mal smolu, potreboval súčinnosť s pobrežnou strážou, ktorá podlieha ministrovi. Pozrime sa konkrétne na politickú kariéru pána starostu. Ukážkový politický migrant:
Kresťanský demokrat (pred rokom 1991)
Sieť – La Rete (1991–1999)
I Democrati (1999–2002)
Democrazia è Libertà (2002–2005)
Italia dei Valori, (2005–2012)
Kresťanský demokrat 2018 (2012–2018)
Partito Democratico (2018–súčasnosť)
Demokracie má evidentne plnú hubu, ale rešpektovať výsledky volieb v Taliansku nedokáže.
Loď https://en.wikipedia.org/wiki/Aquarius_(NGO_ship) má oficiálne kapacitu maximálne 500 zachránených. Oficiálne je jej kapitánom Alexander Moroz, ukážkový biely kôň, ktorý je zodpovedný za jej prekročenie (bez váhania mu „humanisti“ nalodili 625 ľudí a vytvorili na lodi katastrofálne podmienky na život). No čože, maximálne tomu rusákovi zoberú oprávnenie... Je to 42 rokov starý šrot, ktorý prevzali ako vyradený od pobrežnej ochrany Nemecka v roku 2009. Ako na potvoru sa v čase tejto „humánnej záchrannej akcie“ vykonanej nehumánnym a riskantným spôsobom v Stredozemnom mori urobila poriadna búrka. Boli oprávnené obavy, že tento preťažený šrot skončí na dne. Lekári bez hraníc (MSF) a hlavne bez zodpovednosti, čo spôsobili tieto problémy, sa začali dusiť od smradu a špiny (viete si predstaviť ten sajrajt na preťaženej lodi, kde boli naprojektované sociálne zariadenia akurát pre posádku)! Kto sa najviac sťažoval – akýsi Karpov! :-D
https://msf.lu/sites/default/files/styles/gallery_image/public/msf235692...

Aplikacia

Fajn napísanė.
Ten poslednỷ odstavec, za 100 bodov.
Tiež sem zájdem rozšíriť si obzor.
Páči sa mi úroveň, aj diskusie :-)...

Nech sa darí...nadhľadu.

Starý známy

Svet je naozaj pozoruhodný.

Sebakritika má naozaj svoje opodstatnenie, no zas netreba to s ňou až príliš preháňať.

Aby z toho náhodou nevzniklo nejaké autoimunitné ochorenie.

Schopnosť správne rozpoznať zmysluplné štruktúry a patrične ich zaradiť je naozaj dôležitá, v tom máš rozhodne pravdu, no nieje to až tak výsledok vlastného myslenia, ako skôr len prednastaveného, väčšinou už vrodeného, programu.

Ak chceš vytvoriť, či rozpoznať, teda objaviť niečo nové, rozširiť si svoj obzor, tak sa musíš tomu programu na chvíľku viac, či menej vyhnúť a doplniť si ho o nové pravidlá a poznatky..

Starý známy

To rozhodne je, hoci sa tam len tak družne priplietla.

Naozaj všetko je hodné zamyslenia, dokonca aj tá najväčšia kravina.

mirages

dobre, ze pisatel nenapisal 70%, lebo by si tu napisala 70% a to uz ja vysoke cislo

Norman

prečo z tvojej strany náhle toľká skromnosť a sebakritika? Ako som už napísal: to s tými mimoňmi a banánmi je naozaj myšlienka hodná zamyslenia.

Wotan

V tej knihe je uvedené, prečo sú tie čísla k roku 1938 nedopátrateľné. Kniha, na ktorú som odkazoval, uvádza opisy oficiálnych vládnych dokumentov z tej doby. Čo môžeš chceť viac?

Bola vojna, obrovský chaos. Napríklad počty Židov deportovaných zo Slovenska sú určované z počtu deportovaných, ktorý odchádzali z nášho územia. Tento počet by nemal zahrňovať počty deportovaných, ktorý cez územie Slovenska iba prechádzali z iných štátov (napr. z Maďarska)! Sú známe iba vlaky, ktoré sa nakladali na Slovensku, nie je známy presný počet vagónov a ich obsadenie. Tie čísla, ktoré sa dnes uvádzajú, teda nesedia, lebo vtedajšia lokomotíva nemohla odtiahnuť ľubovoľný počet vagónov a teda deportovaných.

Môžeme vychádzať iba z ofilcálnych vládnych dokumentov. Tá kniha je dobrá preto, lebo uvádza ich opis, resp. odkazy na vládne zdroje.

Starý známy

Ja by som zas chcel vidieť tú divú sviňu, ktorá by toho zúfalého žida neroztrhala na franforce, keby sa čo i len priblížil k jej brlohu..

Teda po pravde nie nechcel, pretože v skutočnom svete to takto naozaj nečinuje a ani nemá činovať.

Ale to, že by títo ubožiaci ohŕňali svojim dlhým nosom nad hocijakou škárou, či len najmenšou štrbinkou, kde by sa mohli zbabelo ukryť vôbec nieje pravda, pretože presne takto totiž mnohí menej bohatí židovskí úbožiaci naozaj prežili, zalezení v úkrytoch, ktoré im poskytli tieto slovácke "svine", pretože to vôbec niesu svine, ale len sprosté masochistické ovce bažiace po spasení..

Teraz im tú pomoc títo Židia pekne odplácajú, tak že ich pomaličky trovia, že ich svinsky urážajú, ponižujú a koniec-koncov aj genocídne totalitne vyhladzujú, presne toto si totiž žial aj zaslúžia za tú ich slniečkarskú "dobráckosť" za tie ich "sladké", choré antirasistické kresťanské rečičky o bratstve a rovnosti s odpadom.

Nech sa teraz nečudujú, že sa s nimi nakladá ako s odpadom, keď sa s ním tak láskavo čičíkajú a mojkajú a stavajú si ho na podstavec/piedestál ako svojho Boha. Za sprostosť sa totiž vždy pyká..

Ani to hlúpe prasa válajúce sa v bahne by sa totiž nikdy nesklonilo pred nejakou židovskou sračkou.. A nezačalo svoje prasiatka obetúvať zo strachu tomuto židovskému Bohu ako to zbabelo robia títo Kresťania, nikdy.

Lena

Si to vyhľadal na nete. Ale to nie je nič nové. Dik.

Takých kníh je viac. Opierajú sa o archívy, infostat, bakalárske práce, a iné. Tiež vždy dohladateľné googlom.

Len mám akosi dojem, je to len dojem, zvláštne, že fakt to Slovensko už len vrámci tej arbitráže trebárs, čelilo vždy komusi a čomusi, čo rozhodlo za neho. Nič nové, viem.

Ale ty chceš, aby rozprávku o troch prasiatkach prerozprával vždy nový historik, alebo sama história, ktoreho / ktorú si nesú Slováci naprieč svojou kultúrou, ku ktorej patria samotní historici, rovnako tak povesti, rozprávky a piesne, zvyky a aj samotné náboženstvo ? A my tu na nadhlade budeme len opakovať to, kto čo o nás Slovákov niekto niekde napísal ?

Je tu predsa, kdesi ostala pamäť našich otcov, dedov pradedov. I keď ja mám skôr pocit, že žijeme dobu, v ktorej akoby sa chcela vytvoriť nová pamäť. Doba, v ktorej sa opäť tvorí minulosť.

Starý známy

Práveže presne naopak, tie argumenty sú úplne napi..

Hoci napriek tomu sú naozaj bližšie skutočnosti..

V skutočnosti majú rozdielne krvné skupiny aj psy a mačky..

U človeka je už známych tuším vyše 250 krvných skupín.. :)

Ale aspoň vidieť, že ako ľahko sa dá ľudí oklamať a to doknca aj človekom, ktorý nieje v tej problematike znalý, tak čo už všetko dokážu ľudia s prístupom k reálnym znalostiam, nad tým sa treba zamyslieť, že vám vševedci môžu podsunúť, ľubovolne grafy s dokonale vypracovanou vnútornou logikou, no nezakladajúcou sa na skutočnosti, ale len niekoho želaniu a vy im to zhltnete aj s navyjakom...
A zoberiete si to za dogmatickú nemennú pravdu..

Norman

Nemusím hovoriť, že oceňujem argumenty, tie sú dobré, ale myšlienka s mimoňmi tomu dala dokonalú pointu.

Ináč, chodia sem starí známi opakovane s novými menami, čo je dobre, ale asi málokedy noví ľudia označujúci sa za starých známych. Alebo si neviem spomenúť.

Starý známy

Haploskupiny nepopisujú reálny stav rozloženia ničoho.

Ale naopak dokonale odrážajú stáročné nevedecké drísty o Adame a Eve, už len označovanie týchto domnelých skupín písmenami zhora dole, od vraj najstaršej africkej A, v postupných úrovniach dolu je hlúposť, vychádzajúca z predpokladu, že ľudia sa plynule vyvinuli z predkov dnešných opíc a kedže sa černosi podobajú na tie opice najviac, tak boli zvolení ako najstarší východiskový bod A, čisto ideologicky v dobe, keď sa o génoch ešte toho veľa nevedelo a až následne sa hľadalo potvrdenie v génoch, no v tej spleti si môže každý nájsť to čo sa mu práve najviac hodí do krámu.

Lenže vonkajšia podobnosť sa v skutočnosti vôbec nemusí kryť s genetickou podobnosťou..
Pretože jedna veta s rovnakým, či podobným významom sa dá zapísať pomocou úplne odlišných slov a zas naopak jedny a tie isté slová sa dajú vyložiť rôzne..

Títo vedci vlastne tvrdia, že všetky rasy sa vyvinuli postupne z incestu z jedného východiskového bodu, čo je asi tá najväčšia sprostosť akú môžu tvrdiť, keďže ľudia majú, narozdiel od psov, (ktorých všetky plemená naozaj pochádzaju z jednej psovitej šelmy), ROZDIELNE KRVNÉ SKUPINY..

Teda žiaden Adam a Eva, ale zrejme nejaký medzidruhový grupák ľudoopov.. To by chcelo samozrejme nejaký seriózny vedecký výskum, ktorý ale nemá, kto vykonať...

Títo dnešní vševedci sú totiž obmedzení, napr. ideologicky, politicky, ale predovšetkým aj svojim primitívnym lineárnym pohľadom na vývoj..
V reálnom svete totiž, jestvujú nielen paralelné procesy a vetvenia, ale aj slučky a nemusí vždy jestvovať len jeden východiskový bod (jeden Boh) ako káže ich teológia, ale pokojne aj viacero východiskových bodov, ktoré sa môžu ľubovoľne pretínať alebo sa nemusia vôbec dotýkať a aj napriek tomu sa môžu vzájomne ovplyvňovať, dokonca aj geneticky..

Proste všetko sa nedá natrepať na lineárny pyramídový {hierarchický} sračkosystém, môžeš mať napr. jeden najstarší východiskový bod A, ktorý sa ti rozvetví v B a C, tie dve vetvy môžeš pokojne spojiť dohromady navyše s ďalším východiskovým bodom A1, túto kombinaciu znova spojiť s bodom A; to A1 následné spojiť s D, ktoré sa vyvinulo z C a potom to napr. všetko znovu spojiť s ďalším vychodiskovým bodom A2, ktorý sa ti rozvetvi v a, b, c, d, e, f;
to f môžeš potom prepojiť s bodom A1 napríklad, atď.,
toto celé si potom, môže niekto rozmotať na strom a tvrdiť, že tie stredné novšie čierne body sú vlastne tie východiskové, pretože sa v nich všetko pretína a následne s nadutosťou smelo vyhlasovať,
že ten bod A je vlaste úplne nový, kedže je v takto rozmotanej a rozsekanej hierarchii niekde na spodku, hoci je najstarší, všetky cesty sa v ňom nekrižujú.. Teda bod A môžeš označiť napr. ako V a napr. ten bod f označiť ako A a prehlásiť ho za najstarší a je to.

Všetko sa nám to má vraj takto krásne dokonale križovať v Haploskupine A, nejakého černocha, potom by sme sa už naozaj všetci mohli vyvinuť hoci aj z nejakého GMO banánovníka, keďže s ním máme údajne až polovicu spoločných génov..

Potom už stáči len krížením banánu s človekom vytvoriť jednotlivé prehistorické GMO - prechody, tzv. vývojové články v evolúcii človeka pochádzajúceho z predka dnešných banánov...

Takže časť ľudí vytvoril židovský Boh na svoj obraz príživníka, to by sme mali jednu krvnú skupinu, časť sa samozrejme vyvinula z opíc, to je dalšia krvná skupina a časť sa vyvinula vo veľmi ďalekeej minulosti, z veeeľmi starovekých prehistorických predkov dnešných geneticky modifikovaných banánov.. (:to sú tí mimoni:)

A je to, pôvod ľudstva je teraz už myslím celkom jasný..

Takže vôbec nemusíme byť nejaký mix, ale pokojne aj práve ten skutočný východiskový bod A, nielen jazykovo ale pokojne aj geneticky, trebalo by to však ešte najprv nejaké vedecké oné..

Stači prestať vnímať svet očami našich nepriateľov a začať uprednostňovať skutočné zdravé hodnoty a nie to falošné pozlátko na hnilej..

Kedysi títo vševedci tvrdili aj to, že svet je placatá doska, dnes už tvrdia, že placatá je iba vodná hladina a Emma Drobná.. :)

Wotan

jestvuje dostupná a veľmi kvalitná literatúra! Napríklad
https://www.pantarhei.sk/knihy/odborna-a-popularno-naucna-literatura/his...

Položila si si veľmi zlú otázku! Rok 1938 je podstatou tvojho problému! Definícia Žida sa menila, vládne nariadenie z 18. apríla 1939 prvý krát definovalo tento pojem, ale neskôr Židovský kódex zo septembra 1941 ho podstatne rozšíril.

Občiansky cenzus (dnes by sme to nazvali sčítanie ľudu) vykazoval v roku 1930, že z celkového počtu Židov na Slovensku sa 72 644 (53 %) prihlásilo k židovskej národnosti, 44 000 k československej, 9 945 k nemeckej a 9 728 k madárskej národnosti. Podľa tohto sčítania ľudu celkový počet Židov v ČSR bol 356 830, čo predstavo­valo 2,4 percenta z celkového obyvateľstva. Z toho 117 554 žilo v Čechách a na Morave, na Slovensku 136 737 a v Podkarpatskej Rusi 102 547. Podiel Židov z celkového počtu obyvateľov na Slovensku bol 4,11 percenta. Treba si ale uvedomiť, že Česko-slovenské sčítanie ľudu umožňovalo slobodnú voľbu národnosti!

Po Viedenskej arbitráži patrilo k židovskej komunite cca 89.000 osôb. Ako sa menila definícia Žida a ako sa menili hranice Slovenska, toto číslo veľmi kolísalo a bolo predmetom iba odhadu. Vo februári 1942, v období prípravy deportácií Židov zo Slovenska, nariadilo Ministerstvo vnútra uskutočnenie Súpisu Židov zdržujúcich sa na území Slovenskej republiky. Pri realizácii Súpisu Židov došlo zo strany úradov k mnohým pochybeniam (napr. duplicitné uvádzanie osôb, chybné prepisy mien a pod.). Žiaľ nedochoval sa kompletný, chýbajú v dokumentoch 3 okresy.

Všetky čísla z obdobia po roku 1938 sú prakticky iba odhady, spôsobené neustálymi zmenami metodiky sčítania a neskôr vojnovým chaosom.

Podľa dôvodovej správy k vládnemu návrhu zákona o Fonde pre zriaďovanie a udržovanie podnikov pracovnej povinnosti Židov, ktorého tvorcom bolo ministerstvo vnútra 1. 4. 1942 z 88.951 Židov (podľa vládneho nariadenia číslo 198/41 bolo Židov - 89.053), ktorí tvorili približne 22.000 domácností - z nich bolo zárobkovo činných 32.527 osôb (36,3%). Ďalších 4.000 Židov žilo z výťažku svojho majetku bez vykonávania akejkoľvek zárobkovej činnosti. (teda spolu 41 %). Arizáciou a likvidáciou firiem a podnikov ako aj zamietnutím pracovných povolení a inými protižidovskými opatreniami bolo vyradených: 22.267 osôb a 2.500 osôb (zo 4.000) stratilo možnosť žiť z výťažku svojho majetku. (24.767 - to znamená 71,7%). Podľa dôvodovej správy bolo približne 2/3 z nich hlavami rodín, poťažne domácností. Správa uzatvára, že v podstate 16.000 domácností (teda 72% z pôvodného počtu 22.000) rodín ostalo bez možnosti získania obživy. Pri prepočte to znamená približne 64.000 Židov

sandro

no zrejme uz vtedy Axl pisal text s tym, ze citil tlak slniecok, tak ako to pozname dnes uz aj my. A najlepsia obrana je utok nie? Tito ludia sa na vsetko pozeraju cez rasu(cierne dobre, povodne a biele zle). Su to skurveni rasisti, nic ine. Nie je to tak davno, co zozal za tuto staru skladbu celosvetovu kritiku. Skoda, ze nema gule na to aby to dal na nedavnej snure po Europe. Podla zostavy obecenstva na koncertoch by neurazil ani jedneho cloveka:)

Stránky