komentáre

Roland Edvardsen

No, aj ja som sa sám sebe čudoval, že som to dal. Ale tak zaujalo ma kam až ľudská predstavivosť dokáže zájsť. A tento grafoman posúva hranice ďalej než iní. A aj som si myslel, že väčšiu šialenú zlátaninu v ten deň už nebudem čítať, ale potom som natrafil na ďalší jeho text: http://www.nwoo.org/2019/01/29/metastazy-plaziveho-majdanu-na-slovensku-...

Najlepšia konšpirácia: Pelle podplatil Harabina, aby kandidoval a tak znemožnil Smeru vyhrať prezidentské voľby. :-D

Ja som sa posledné obdobie dosť sústredil na hentých židokresťanov (odlišujem od kresťanov, keby dačo. Jeden môj obľúbený autor to tak raz pekne napísal: "Som kresťan, nie abrahámista. A poznám rozdiel."), ale hentí tí socíkoví putinofili (a aj čechoslovakisti a marxisti), tak to je veru ďaleko väčšia divočina. A pritom ja som za sociálnosť, a aj celkom obdivujem Putina a som proti takým záležitostiam ako sankcie proti Rusku. Lenže tu sme opäť pritom, že čoho je moc, toho je príliš.

Znovu sa budem opakovať: áno, toto je ten úpadok, Kalijuga. Úpadok štandardov, keď tu alternatíva predstiera, že prehnané kecy Harabina o 11 000 negroch, ktorým sa bude vyplácať 800 eur, sú dostatočne hodnotné na to, aby sme ich brali vážne. Ľudia naozaj otupejevjájú, ako povedal klasik :-). Aj z tohto tolerantného prístupu pro-národnej sféry potom budú profitovať kdejakí škodliví šarlatáni a psychopati - bez ohľadu na ideologickú spriaznenosť.

Luko

Ak je tomu tak, potom už ani sám sebe nemôžem dôverovať. Sám seba prekvapujem, klamem, zrádzam, obdivujem a bezpochyby kujem aj proti sebe "pikle".
Nevadí, zasa a opäť a znova som si sľúbil, že až sa mi podarí zbaviť sa toho "ochranného kabáta" (zvieracej kazajky), tak si pred zrkadlom nafackám a budem sledovať, kedy a ako to zaberie (a tak stále dokola, ja to nevzdám, ale oni ma do toho vždy znova zaviažu ešte skôr, ako sa môže prejaviť účinok mojej skvelej samoliečby).

Luko

Petrovi také radšej nehovorme, tu na zemi to píšme len do tlačív, na ktorých nezáleží, lebo tí, čo tomu z duše prepadli a podľa toho naozaj aj žijú, tých nestretneme u Petra, tí idú rovno do tých čiernych dverí vedľa (a aby necúvli, je na nich meniaci nápis "Parlament", "Banka", "Burza", "Vláda", "Sláva", ... a pod. - každý taký si na nich prečíta práve to, čomu dával v živote prednosť a upísal tomu dušu a on s radosťou vstúpi). A chceme ich ešte aj "po tom - potom" stretnúť?

A dík za "budovateľskú" pesničku.

Norman

Stiahli Štefunka, ten im pripadal hrubý, ľavicová minulosť a tak ďalej, ale Trubana si nevyformovali, museli zobrať, aký je . A to nechcem detinsky hovoriť, že je zlý - proste je, aký je, pre nich nie ideálny. Mimochodom, ak sa občas spomína "lenivosť" niektorých politikov - mne sa zdá, že Truban je odchovaná na ľahkom "úspechu" a nie je zvyknutý ani na drobnú blbú prácu, ani na frustráciu z neúspechu, s ktorou sa v poltike zákonite stretne dennodenne.
Na toto im nepomôže ani desať šavivov.

mirage

ked hovoris pravdive tvrdenia , si myslis, ze klames?

Luko

Farská, Truban, Beblavý, Klus, ... a koniec-koncov všetci, čo sú na ich liberálnom brehu, to je problém Slovenska? Slušne povedané - ale kde že by!
Problém sme my sami, tým myslím nás, pokorných a opatrných Slovákov. Radšej si to doma odpr... do periny, alebo obkecáme v hospode, kde to aj tak nik neberie vážne (detektív Bretschneider už vyšiel z módy).
Problém s tými hore menovanými je v tom, že ich je počuť. Len počuť, to im stačí a majú to zabezpečené.
Ak sa im chce niekto postaviť, musí si najprv založiť stranu, inak ho nepočuť. Nespokojenci za ním neprídu ako kedysi - veď nás, lebo sme si Ťa vybrali za veliteľa a budeme Ti lojálni, pôjdeme s Tebou aj do boja a vždy poslúchneme tvoje rady, lebo si - "najmúdrejší, najlepšie poznáš krajinu, najsilnejší, najbohatší, ..., a pod.).
V tom je ten problém - on sa SÁM musí prehlásiť za vodcu. Už v ten moment je pre neprajníkov nedôveryhodný, sebecký, mocichtivý, ..., vždy sa na každom nájde smietko, ktoré treba nafúknuť a rozhlásiť. A tá mlčiaca väčšina je odrazu zvyklaná, lebo argumenty neprajníkov môžu mať aj pravdu, že? - radšej počkám! - čo ak sa zosmiešnim? - a zostanú zasa radšej ticho, len z opatrnosti sa nepridajú.
Na umlčanie väčšiny netreba žiadnu silu, stačí dobre mierená klebeta z "dôveryhodného" zdroja a je zasa na nejaký čásek vymaľované. A keď je po ruke aj pohľadná dievčina, čo sa pekne oblieka, sem-tam niečo "predtlačeného a správne miereného" prečíta, alebo len niečo neurobí, tak kde je potom problém?

Luko

Nuž, keď sme si už vymenili dôvernosti,
tak Ti gratulujem k profesnosti.
(inak by sa to nerýmovalo).
:-)

Norman

ja som to ani nebol schopný či ochotný prečítať, len prebehnúť, veď to aj bolo nekonečné.

Nie je pravda, že my tu sme príliš kritickí na ostatných - pravda je, že v alternatíve skvosty tiež nerastú sami od seba.

Čo sa týka Ilmorana - hej, ten vedel byť kritický - smola je, že on sám okrem kritiky nevedel vytlačiť ani jednu vlastnú myšlienku. To je vlastne tiež typické pre alternatívu.

Čo sa týka Smeru - Fico možno je trocha bremeno, ale bez Fica sú (zatiaľ) nič, ako SDKU bez Dzurindu či HZDS bez Mečiara. Ale ja to vidím tak, že si rozumejú (Fico a Pele) . A ako píseš
Čím je strana úspešnejšia, tým je menej radikálna a vice versa. Takže to môže byť lepšie.

Ale najviac ma zaujalo, čo som si v tom článku sám nevšimol:
"Ktovie, či nie práve tam mu (Pellegrinimu) vnúkli ideu s tým dvojitým esíčkom v novom straníckom logu, veď predsa dojemná láska Európanov k tejto ich celoeurópskej esesáckej armáde hrdlorezov nestarne a s vekom sa stáva len výraznejšou, ako víno"
To mám práve najradšej, týchto staronových "antifašistov", týchto zbabelých potkanov, čo chcú stále tlačiť len po vetre a podľa prikázaných paradigiem. Tento hnoj spôsobuje túto stagnáciu, toto krútenie sa dokola. Ja tu politiku nerobím, ja sympatizantov naozaj nepotrebujem, vždy som tamtých ľudí kritizoval a vysmieval sa im (keď to mám slušne povedať).

vrbovčan

Pár týždňov sledujem mediálne výstupy tejto dámy. Zaujalo ma, že podáva zasvätené informácie zo súdnych procesov zmenkového i procesu vrážd. Nikto tu s tým nezačal, tak pokúsim sa ja. Možno niekto podá o tejto žene nejaké zasvätenejšie informácie. Lebo veď idú o nej chýry, že netreba ju brať vážne a pod.
Ona tvrdí, že vražda Valka sa udiala úplne odlišne, ako sa odohrala a že tá udalosť má súvis s Ruskovými zmenkami. Podľa týchto informácii je Kočner vlastne obeť. Alebo minimálne nie falzifikátor, ale v prípade zmeniek obeť D. Lipšica, P. Totha a majiteľov Markízy a skupiny novinárov Kočnerom pomenovaných Lipšicove stádo.
Ona tvrdí, že okrem týchto štyroch zmeniek existujú ešte dve s príjemcom Ernestom Valkom v sume po 9% z hodnoty tých štyroch. Valko si ich vyjednal ako províziu zo sprostredkovania urovnania obchodného sporu medzi Ruskom a Kočnerom.
Táto informácia sa v istých kruhoch vedela. Ovšem s milným parametrom o splatnosti zmeniek. A to 10 rokov namiesto skutočnej 15 rokov. A ten, kto poslal tých vrahov k Valkovi si myslel, že tie zmenky všetky sú u neho. Aby ich našli a odcudzili. Kto bol objednávateľ nepovedala, ale logicky vychádza, kto mal mať záujem, aby neboli uplatnené voči dlžníkovi.
Pokračovanie...

Roland Edvardsen

Hej, to interview je aj natočené - a to video sa dostalo k Tódovej (agentka). V rámci novinárskej etiky, aj inde na Západe a všeobecne, platí, že na sexor sa takto priamo nepýta (dobrý text napr. tu: https://nozicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=745899), na druhej strane tu bola už dlhšie trochu polemika, prečo korpo-splašky do toho nejako viac nevŕtajú (lebo to pochopiteľne môže byť jeho Achillova päta), takže áno - možno bola nejaká tichá dohoda a tú sa pred voľbami rozhodli globo splašky porušiť a taktiež to hodili do éteru asi naschvál v čase, keď vyšlo to druhé Kiskovo video, aby prekryli Kiskovu sračku.

Sociálna demokracia má aj na Slovensku svoje miesto - a tu treba opäť dať uznanie Ficovi za to, že dokázal udržať jej slovenský charakter. A áno, historicky bola naozaj spájaná aj s národnými hnutiami - kombinácia národného sentimentu a socializmu nie je vôbec nič nové, to možno len niektorým Američanom príde dnes zvláštne. :-) Ale aký bude ďalší vývoj v Smere a sociálnej demokracie na Slovensku - nuž to nikdy nebolo viac nejasné než dnes.

Inak včera ste pozerali Na hrane? Kotleba bol celkom ok (inak on je celkom nízky, pôsobil tam na mňa trochu ako trpaslík. Alebo to bolo len nejaké skreslenie? Či tí ostatní sú takí vysokí? (Pellegrini, Danko a Kiska sú, to áno). Kiska = čistá tragikomédia. Hovorím, nech mu len dajú čo možno najviac priestoru pred kamerami. Toto musí mať odstrašujúci účinok na každého normálneho človeka.

Roland Edvardsen

Ja mám z neho obdobný dojem: že nie je zlý takým spôsobom ako Kiska, ale jednoducho infantilný a hlúpučký. A svetonázorovo dosť dezorientovaný. Podľa mňa veľa voličov PS bude krúžkovať Biháriovú - a tá ho možno aj preskočí. Je čitateľnejšia a má aj lepšie vystupovanie.

Roland Edvardsen

Ten text z New Order som po informácii, že Bystričan Pellegrini bol utajený primátor Piešťan (ja Piešťany celkom poznám, lebo moje rodné mesto je relatívne blízko) ani nechcel ďalej čítať, ale nakoniec som tú grafomanskú zlátaninu teda dočítal do konca - a neľutujem, lebo toto je tam ešte tá najmenšia perla pre zasmiatie. Kam sa na toto hrabe nejaký Bavolár z HS alebo Katalin Tara? Toto je tak symptomatický text, typická kvázi-insiderská alternatíva, strašne prekonšpirovaná a špekulantská - vyslovene šialeno pôsobiaca (až by človek začal konšpirovať či aj toto nie je nejaký konšpiračný zámer). Presne toto sú tí insitní "politológovia" (za akého sa chce vydávať aj tento autor), ktorých tak rád spomínal Ilmoran. Najlepšia chuťovečka, imho, bola asi toto: "Ktovie, či nie práve tam mu (Pellegrinimu) vnúkli ideu s tým dvojitým esíčkom v novom straníckom logu, veď predsa dojemná láska Európanov k tejto ich celoeurópskej esesáckej armáde hrdlorezov nestarne a s vekom sa stáva len výraznejšou, ako víno". :-D

Ale aby som sa len nesmial: povedzme, že ten text má isté pravdivostné jadro. Ale hovorím, že keď sa na to nabalia tie haldy pochybného balastu, okatých výmyslov, hodnota sa prudko vytráca.

Povedal by som, že Pellegrini môže byť dobrý technokrat (a má i istú svojskú charizmu - niečo ako slovenský Macron :-)), ale chýba mu populistický drajv Fica a zahraničná politika sa ukazuje byť jeho najväčšia slabina. Je slabinou, keďže v nej dával výlučne na Lajčáka. Povedzme, že tam sa dá s autorom súhlasiť. Lenže tu máme aj kameň úrazu. Kto tam inštaloval a celé roky držal Lajčáka? Fico mal na všetko 12 rokov vrátane obdobia, kedy mala moc výlučne jeho strana (paradoxne práve v tomto období bol Smer umiernenejší a centristickejší než kedykoľvek predtým. Čím je strana úspešnejšia, tým je menej radikálna a vice versa - taký je patern u Smeru). Ale on to s takými ako Lajčák a Raši to Fico predsa ťahá už roky rokúce - bez zmeny. A Pellegriniho si vybral vyslovene on ako nástupcu. Si pamätám na tuším r. 2016, kedy ho predstavoval spolu so Sákovou ako "budúcu generáciu", ktorá raz prevezme Smer. A dnes sa to práve stalo: dominantným sa stáva tandem Pellegrini-Sáková nahrádzajúci tandem Fico-Kaliňák.

Fico bol unikátny zjav na slovenskej politickej scéne, ale myslím, že autor je veľmi naivný v tom pohľade, ako Fico "vie" a hrá 3D Chess a všetky jeho ústupky a omyly sú len stratégia alebo mu teda "priložili hlaveň k hrudi". Pripomína mi to teórie nekritických zástancov Trumpa. Ficovi žiaden Raši, Lajčák ani Pellegrini hlaveň ku spánku nepriložili, keď utekal na ústavný súd. To bola len jeho sebeckosť a zbabelý útek (lebo sa mu dlhodobo a otvorene nepriatelia vyhrážajú kriminalizáciou - a on možno tuší alebo vie, kto všetko niečo na neho má) uprednostnený pred vlastnou stranou. A preto by aj on kľudne išiel so žaluďom, ak by mal záruku, že bude mať pokoj (autor však má pravdu v tom, že opozícia bude viac vyhovovať Pellegrinimu).

A že ho Pellegrini dnes vytláča? Nuž, ide si len po to, čo mu už beztak dlhšie a dávno bolo sľúbené. A to je ten smutný fakt pre Fica, že ak by neurobil tie ústupky s Pellegrinim, Smer by nemal dnes preferencie 17-22%, ale 10-13%. To vedia dobre aj v strane, a preto Fica viac a viac straníkov vníma ako bremeno. Ja súhlasím, že to čo Ficovi urobila globo mafia bolo nefér svinstvo, ale svojim zabarikádovaním sa v strane by len viac obmedzil jej dosah a význam.

Midnigtcowboy

Podľa mňa len zlý marketer. Chceli vytvoriť cúúúloveho frajera, kaviarenskeho drsnaka s ktorým sa mentálne nedovyvinuta mládež identifikuje. Podľa mňa sa teraz nejaký "šavivovci" sekli. Toto na Slovensku zatiaľ masovo neosloví.

slaven1

On aj pripláva do správneho prístavu, aj zakotviť dokáže, len kotva sa odtrhne lebo reťaz je slabá.

Nevie inú reč ako angličtinu. Aby si mohol plnohodnotne riadiť krajinu potrebuješ vedieť ešte minimálne ruštinu (byť schopný čerpať z ruského informačného poľa).

Je mladý. Má 36, 37? To je primálo aby si dokázal riadiť krajinu. Toto aj využívajú bábkovodiči, ktorý ho riadia.

Neschopný nie je. Кадры решают все, а не кобылы и машины, Miško.

mailer

Miuko, vodca útoku na parlament, Miško s baseball bat, hnusnými robošmi, a s 5 gramami bieleho. Čudné. Ja v tom vidím Befehl zvonku, schválne sa stať odpudivými. To nemôže byť len tak. To musí byť súčasť nejakého plánu. Tuším len, že Miško je Eset a Eset je CIA, kde softvérová aktivita je len krytie. Mýlim sa? Vie to niekto rozvinúť?

Norman

s tým sa netrápim,

len kedysi, keď sa pýtali na vyznanie (v slobodnom západnom svete také robia, kvôli peniazom), tak mi bol nepríjemne písať ateista, teraz, keď sa ma bude niekto pýtať (svätý Peter) , napíšem autoteista. :)

Ako sa hovorí na záhorí: Sie sind Gott .... los. :)

 

Norman

Ty si čital ten link? To som ani ja nečital, neviem prečo sa tam toľko rozpisujú, ono džinsti sú strašne rozkecaní, oni sú vlastne ateisti, ale pedanti, všetko zaškatulkovať, no hrôza - išlo len o nadpis, o základ. Pardóoon :)

Mimochodom, aj ja som technik. 

 

Luko

Asi v polovici odkazu som v sebe sledoval boj ducha s telom (možno naopak), ale dočítal som to napokon až do konca (telo prehralo). Výsledok?
Neviem, či si mi rozšíril obzory, alebo mi "zamotal" hlavu (v každom prípade som rád, že som išiel na techniku a nie na filozofiu). Asi to chce nechať to v sebe chvíľu uležať. Obávam sa však, že sa ani z ďaleka nepriblížim k dokonalosti arihants (kevalins), ale až stratím telo, tak Ti prídem ako siddhas povedať, ako to naozaj dopadlo a je.
Musím sa usmievať, kam to došlo - "... len jednu vetu ... a takto to skončí." Pravda.

A s tým označením sa za ateistu sa netráp, ani sám Boh nevie, ako sa má v tomto prípade označiť.

Ľubov

Chlapca nechápem .Odhliadnuc od kecov o drogách jeho problém je oveĺa vážnejší ,v tom jeho machrovaní so satanistickými symbolmi (bhole 666 a ďalšie,tetovanie na ruke)
Alebo je naozaj somár a neuvedomuje si,čo robí,alebo je to ešte horšie.
V podstate k nemu niekedy cítim súcit.Nezdá sa byť zlý, takým odpudivým spôsobom ako Kiska.

slaven1

Netrvalo to dlho a Miško doputoval tam, kam liberalizmus prirodzene smeruje - k extrémizmu. Zatiaľ len takto "šašu-júc" na kameru.

Dosť zúfalé video. Je dobre, ak sa vrcholový predstaviteľ štátu takto zhadzuje na videu, ponižujúc sa do úrovne šaša? Do úrovne herca, ktorého riadi režisér, na úroveň človeka, ktorého riadia nejaké tiene?

Video ako formát však produkovať treba. Je to informácia a tá je pre riadenie kľúčová. Ako by teda mala vyzerať video-informácia od človeka, ktorého by sme si želali vidieť vo vrcholovom vedení krajiny?

Mali by to byť videá, autorský kanál na Youtube, kde bude človek vyjadrovať jeho myšlienky (a nie myšlienky po(z)radcov). Niečo ako formát Chelemendika, Starikova alebo Romana Michelka.

No a vie Truban, tento človek ašpirujúci na predsedu vlády, čosi také ponúknuť? Má čo autentické povedať? Kde je J.E.H.O. kanál na Youtube posudzujúci verejné dianie? Toto?!

Takže sa ukazuje, že v konečnom dôsledku je Michal Truban iba "tvár", výveska bábkovodičov, ktorý ťahajú za nitky schovaní v tieni (až takí v tieni niesu, viď Mirko Brblavý a jeho kurátori z ambasády na Hviezdoslavovom).

Miško sa nám zradikalizoval

Psychotrockizmus je pojem, ktorým sa označuje, keď človek inak koná ako hovorí (Viera Dubačová napr.). Vo videu Truban kritizuje "nesvojprávneho pilota, ktorého riadiť aj tak niekto iný", pričom sa ukazuje, že hovorí sám o sebe.

Stránky