komentáre

Norman

Ale ich dostala, porotcov :) Nečakali až také malé dieťa.

Ale je to dôkaz, že talent a vyššie veci má človek už vrodené a potom to funguje samé :-) Prinajhoršom to len treba oslobodiť.

ps. k tomu textu - oni ho našťastie skrátili asi na polovicu. Predsa len, počuť šesťročné dieťa spievať o tom, ako pije whisky, by neznelo dobre :-)
https://hudba.zoznam.sk/lara-fabian/piesen/je-suis-malade/preklad/
Ale pohľadal som iných interprétov - ta malá je najlepšia. lepšia aj ako rotrová.

Norman

ktovie, aké je to ale staré, lebo podobné kritiky sú tu už 30 rokov najmenej.
A vo svete 50.
A nič sa nemení, lebo generátorom kultúry či kultu nejde o samotnú kultúru, ale o MOC.
Moc je hlavným parametrom a moc potrebuje práve debilizáciu.
Ako keď volovi uštiknú miešok ešte v detstve, aby poslúchal a nepriečil sa, že.

vrbovčan

Ja som len pre istotu sa pýtal. Lebo je to natoľko kvalitný text, že si zaslúži takýto aspoň formálny súhlas. Právom si zaslúži byť šírený. Kdesi som tu písal, že spisovatelia sú dušou národa a tí by mali národ primäť k hlbším úvahám a v dobe strádania burcovať k činom.

Náhodný okoloidúci

Spisovatelia svoje textu píšu s tým úmyslom, že budú šírené ďalej. Okrem toho uviedol si autora, neprivlastnil si si cudzí text.
Nie je to kniha, ktorá by bola chránená autorským právom proti kopírovaniu, je to komentár venovaný spoločenskému dianiu.

Takže podľa mňa je to úplne v poriadku.

Norman

to bolo niekde na FB, fakt už neviem, kde, ale autor tam je. tak nájdi.
čo myslíš, že ja mám povolenie na zdielanie? :)

Ľubov

Na toto roky myslím. Ako spomaliť, ako hodiť piesok do mlyna debilizácie bielych.Nejaké nápady mám,ale nemá sa chodiť s bubnom na zajace. Záchrana našich detí dnes už záleží iba na rodine,to je posledný obranný val.

A nie som iste ďaleko od faktu,že rodina bude musieť chrániť svoje deti ilegálne,proti systému a štátnemu školstvu.
Sledujem medzinárodný projekt Hlas deti,dostatočne dlho a neviem,či im to uniklo,ale mne sa totiž zdá,že pozitíva sú vyššie ako negatíva. Beží to takmer všade okrem Slovenska,obligátne však nechcem teraz dať ako príklad ruské dieťa,ale maličkú Francúzsku. https://www.youtube.com/watch?v=B6GiqxvgV1E

Je pravda,že text nie je pre dieťa(pozrela som si prekladač,je to o zúfalstve dospelej ženy),preto aj porota spočiatku krúti nosom,ale potom to malá Emma rozbalí a všetci padneme na zadok.-).A ako bonus,počúvam,že francúština je naozaj krásna .

vrbovčan

Rád by som zdieľal, len neviem, či môžem. A kde je originál.

Ľubov

Áno,motívom vrážd je nástup totality na Slovensku.Je to už celkom zjavné.
Šťastným idiotom sa ešte do volieb 99 krát zopakuje,že Kočnerovým motívom bola nenávisť a pomsta k takému nebezpečnému novinárovi,ako bol Kuciak.(irónia)Nebol nebezpečný,bol iba naivný.

ps..Čo as itak urobí s cenami nehnutelností bezprostredná blízkosť americkej základne,prípadne plné centrá moslimov?

mailer

Ide aj o to, aby:
a: ich fyzicky a duševne poškodili, zlomili. Na to je vo väzení tisíc možností.
b: to vyslalo odstrašujúci signál vyjadrujúci implicitne, že: "Áno, ide o totalitu! Našu totalitu! My dojebeme každého koho chceme, keď treba, aj na smrť a to bez súdu! Naša totalitka je omnoho účinnejšia ako vaša roxorová tyč. A je aj krajšia, lebo je perfídnejšia!"

Je to malá analógia s Assangem. Ten tiež nebude nikdy súdený. A zmizne potichu.

Norman

http://www.pravnelisty.sk/rozhodnutia/a802-uznesenie-o-vzati-do-vazby-ob...

jeden citát:
Sud­ca pre príp­rav­né ko­na­nie si uve­do­mu­je sku­toč­nosť, že vzne­se­nie ob­vi­ne­nia nez­na­me­ná bez ďal­šie­ho, že bu­dú ob­vi­ne­ní aj sku­toč­ne za pred­met­né skut­ky aj od­sú­de­ní na­koľ­ko pri oboch ob­vi­ne­ných vzhľa­dom na po­va­hu, druh a spô­sob spá­chania skut­ku bu­de ne­vyh­nut­né pri ich oso­bách skú­mať ich du­šev­ný stav. Z hľa­dis­ka dô­vo­dov väz­by, po­va­žu­je sud­ca pre príp­rav­né ko­na­nie za pos­ta­ču­jú­ce, aby pred­met­né vy­ššie pret­rak­to­va­né okol­nos­ti preu­ká­za­li vä­zob­ný dô­vod tzv. pre­ven­tív­nej väz­by. Uve­de­ný zá­ver je pod­ľa ná­zo­ru sú­du rov­na­ko od­ôvod­ne­ný aj z po­va­hy osôb ob­vi­ne­ných, ako aj skut­kov, kto­ré sa im kla­dú za vi­nu.

----
Pretlmočím:
Sudca ani nepredpokladá, že budú odsúdení. Stačí mu, "aby pred­met­né vy­ššie pret­rak­to­va­né okol­nos­ti preu­ká­za­li vä­zob­ný dô­vod tzv. pre­ven­tív­nej väz­by" - aby boli vo väzbe nejaký čas, do súdu, do volieb.

Norman

Boli aj verzie o družici, ktorá nasnímala dodávku. Verzií je viac ale nevieme, ktorá je oficiálna. Proste je to ako v detektívke, kde je autorke dopredu známe, kto je vrah, veď to sama vymyslela, len potom vymýšla, ako to spraviť, aby to vyzeralo tak, že na to Poirot prišiel sám.
Tu sa autori ani neunúvali. Poznali vraha, zatkli ho, a ten sa vo väzbe priznal.

Samozrejme, odpočúvať telefóny mohli, asi dosť masovo. Mohli vytipovať ľudí z kriminálneho prostredia, z militantného prostredia ... mohli mať aj svedka, tá Mača je len väčšia dedina ... Na správy v novinách vtedy reagovalo množstvo ľudí, množstvo ľudí o pátraní aj žartovalo.
Pokiaľ viem, provokácia bola až tesne pred zatknutím ten identikit, čo sa ocitol v novinách (aj to polícia poprela, že nemôže robiť také provokácie). Ten ksicht sa podobal na toho redaktora z NočníkaN ... aj tu sme o tom žartovali ... ak nemali horúce tipy, nejakých povedzme rádovo len desať ľudí, muselo byť ťažké dostať nejaké info z telefónu, dnes sa aj amatéri nebavia po telefóne ani o svojom šéfovi, nie je tak?

Takže: verím, že pátrací tím odpočúval telefóny - len museli dostať ten prvý tip, povedzme na tých dvoch strelcov. Menej už verím, že ich našli na internete. Moc o tom mlčia, klamú a menia sa verzie.

A Zsuzsová? Andrusko si vôbec na dosť vecí nevedel spomenúť, či robil Zsuzsovej bazén či čo pred vraždou, alebo po vražde, tak nejako. On, tvrdiac, že bol v strese - a asi aj bol, ale to by mal ešte viac maž v pamäti - si nepamätá, kedy sa s týkal a čo robil pre objednávateľku?
A ona vraj chodila občas aj za ním do podniku a robila mu tam scény - aspoň jednu takú spomínal. Ona udržiaval s ním verejný kontakt, volala mu normálne telefónom a dokonca robila scény. Človeku, od ktorého by sa mala dištancovať.
Plus k tejto veci, ona vraj mu spomínala Kočnera ako objednávateľa - to považujem za zaručenú lož. To by musela byť úplne blbá. A oná vraj bola už skúsená.

A koľká vražda Zsuzsovej to bola?
Tu je napríklad o Bašternákovi.
https://slovensko.hnonline.sk/1879207-ako-z-filmu-o-mafii-takto-sa-stala...
Vrah dostal 25 rokov, ale ju neprezradil. Andrusko povedal, že bol pri tom, keď to nariadila. Náš nevinný Andrusko. Všade bol, všetko sa mu nepáčilo, ale nič neudal, ani z prostredia neodišiel, ale všetko prizná, všetko vraj videl. Chýba už len ten Kennedy - ale to Žužová ešte nežila.

vrbovčan

Interpol alebo Europol požiadal firmu Google vyhľadať z akej IP adresy bolo na Googlemap vyhľadávané miesto Horná Mača v termíne pred vraždou. Google to zrejme archivuje. Našli niektorého z nich a napichli mu telefón. Odpočúvali. A prostrednícstvom médii púšťali rôzne klamlivé správy o pátraní. Identikit atd. A po zverejnení odpočúvali čísla, ktoré volali alebo boli volané človekom, z ktorého počítača bolo to vyhľadávanie googlemap vykonávané. Takto to bolo vysvetľované. Zsuzsovú zbalili až sa prezradila nejakým telefonátom po zatknutí tých troch. Oni ju chceli sledovať a odpočúvať dlhšie, aby ich priviedla k objednávateľovi, ale médiá už šírili rôzne informácie z vnútra vyšetrovania. Andruskoa zrejme zmákli až vo väzbe aby vypovedal podľa nejakého scenára. Ono tá vyšetrovacia väzba je nápor na nervy. Lebo to dlhé čakanie s nejasným výsledkom je horšie ako basa po rozsudku jasnou perspektívou.

Norman

blcha povie:
ale dupeme.

Norman

Nič nie je nepolitické, a polícia už vôbec nie, a Lučanský chce len povedať, že bude slúžiť tomu, kto vytvorí vládu, nech to bude ktokoľvek.

Ako vyšetrili vraždiu Janka a Marienky?
Nik stále nevie, ak by sa zrejme pasívny Marček v base nezosypal, nemali by dôkazy ani proti strelcom. A aj tak je otázne, kto etrielel - ale Marček zrejme trpí depresiami a chce sa obetovať. Zrejme zabil Molnára, alebo sa spoluúčastnil a má už za to výčitky, Jeho družka povedala, že o sebe hovoril ako o zlom človeku.
Ale otázka zostáva - ako prišli na tých dvoch? A na Andruska? A na Źužu?
Prišli na nich cez ich auto? Cez ich telefóny, ktoré mali pri sebe pri vražde? - taký blbý dnes nie je naozaj nik, aby nosil svoj telefón.

Nik nevie, AKO boli vrahovia nájdení. V obžalobe o tom asi nič nie je, alebo sa to nespomína ako dôkaz. Ani eNko o tom nepíše. Tak AKO?
Azda sa boja prezradiť US techniku? Blbosť, nie je dôvod tajiť satelitné možnosti - ale proste v tomto prípae to nie je ono.

Povedal by som - prípad vyriešil objednávateľ.
Proste ich udal.
Pravda, priskoro - ale snažili sa oddialiť samotné zatkutie Kočnera. Našťastie už sedel za mrežami, koľká to náhoda. Snažili sa oddialiť priame obvinenie Kočnera, aby to bolo čo najneskôr pred voľbami. Trocha to spackali, no ale čo už. Aj súd odkladali na čoraz neskorší termín. Ten je dobre, prebieha priamo v posledných mesiacoch pred voľbami. Tiež veľká náhoda, že :).

Norman

Nie, Kiskov list je dôkaz, ako je Kočnerov proces plánovane spolitizovaný.
Kiskov list je dôležitá indícia.

Norman

Prvé dni sa Kočner spomínal aj u Todovej, prvé dni bol aj vyšetrovaný políciou.
A ako hovoríš, uťalo to ako bičom.

Treba si uvedomiť, že samozrejme novinári nie sú insideri, o ničom nevedeli. Takže sa rozbehli na svojej úrovni. Ak aj bolo vyššie plánované, že Kočner padne ako vinník, mal padnúť až neskôr, najlepšie bližšie pred voľbami. To im nie celkom vyšlo.

Vagoviča ako vraha môžeš vylúčiť, také niečourčite nedokáže spraviť (aj keď vyzerá ako stelesnená smrť). Nie vraždu na objednávku. A z vášne ich určite nik nezabil. Aj na Nicholsona, samozrejme, možno zabudnúť - ten mal byť možno sám obeť, sám si to aspoň myslel, a preto utiekol pár týždňov pred vraždou. Možná obeť bol možno ešte Vačok zo Sme, alebo Todová. Všetko bezperspektívne nechápajúce kádre.

Ale video mohli stiahnuť, lebo v ňom moc kecali. Prvé dni nemali ešte inštrukcie a Smer sa im zdal ľahšie zasiahnuteľní cez Taliansku stopu. Mali tam tú sekretárku, čo kedysi spávala s Talianom a tak ďalej.

Ak by Kočner nemal spor s Markízou o 70 miliónov, poviem, že to Kočner, ako starý skúsený agent na špinavosti, spravil na podnet Američanov a pre Američanov, aby to hodili na Smer, aby urobili majdan. Ale to by sa s Kuciakom nehádal.

Náhodný okoloidúci

Je zaujímavé až zarážajúce, že z celej liberálnej opozície je najnormálnejší a najľudskejší práve blázon Matovič. Tí ostatní sú čistá katastrofa.

slaven1

oprava :D Včerajší výkop má dosah aj na "kvalitu života" v Pažravej na Dunaji.

vrbovčan

Oplatí sa sem dať. Bodaj by sa splnilo. Osobnosti sa prejavia v dramatických chvíľach. Pochyboval som o ňom, lebo sa málo prejavoval, ale teraz už som naklonený.

"POLÍCIA SA MUSÍ ZNOVU SPOLITIZOVAŤ“: PREZIDENT LUČANSKÝ REAGUJE NA ŠOKUJÚCE SLOVÁ POLITIKOV A STAVIA SA NA OBRANU SLUŠNÝCH POLICAJTOV

Počas včerajšej debaty politikov v diskusii Denníka N sa roztrhlo vrece správ, ktoré mi posielajú zneistení policajti, ale aj verejnosť. Tak ako ja, aj oni boli negatívne zaskočení slovami politikov, ktorí by si želali, aby policajný prezident bol spolitizovaný. Rozumiem, že je pred voľbami a nechcem sa vyjadrovať k bojom a názorom politikov. Chcem však vyjadriť ľútosť nad „krokom späť“, ktorý si naša krajina a jej občania nezaslúžia. Spolitizovaná polícia nie je políciou 21. storočia, o ktorú sa ja snažím.

Keď moji kolegovia-vyšetrovatelia obvinia Fica, Kisku, Matoviča, Kotlebu, alebo akéhokoľvek iného politika, nie je pre mňa podstatné meno obvineného, ale to, aby ich postupy boli v súlade s Trestným poriadkom. Zakladám si na tom, aby policajti neboli pod vplyvom politikov, mafiánov, oligarchov a rôznych záujmových skupín. Za takýchto podmienok im viem zo svojho postavenia policajného prezidenta garantovať nielen najlepšie podmienky na výkon ich služobnej činnosti, ale hlavne ochranu pred uvedenými skupinami a garanciu slobodného vyšetrovania.

Myslím si, že verejnosť sa o nezávislosti a očistnom procese v polícii, ktorý som spustil spoločne s kolegami, už mohla presvedčiť na viacerých medializovaných prípadoch, z ktorých najhlavnejší a najvýznamnejší v týchto dňoch na súde sleduje celé Slovensko. Nezávislá voľba policajného prezidenta uvoľnila ruky všetkým slušným policajtom, eliminovala napätie a dala im priestor, ktorého výsledky sa zapíšu pozitívnymi písmenami do dejín Slovenskej republiky. Aj vďaka týmto krokom boli poskytnuté najlepšie podmienky pre vyšetrovateľa Petra Juhása a celý tím, ktorý vyšetroval vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Desím sa predstavy, ako by celé vyšetrovanie dopadlo, ak by bola naplnená predstava niektorých politikov o tom, že policajný prezident musí byť spolitizovaný a priamo prepojený na ministra vnútra. Sám za seba musím povedať, že som veľmi rád a pyšný na to, že som nespolitizovaný policajný prezident a prešiel som komisiou zloženou z koalície aj opozície.

Neviem ako dopadnú voľby, som však pripravený stáť naďalej na čele Policajného zboru, ak s novým ministrom vnútra budeme mať rovnaké ciele, a to budovanie nezávislej a dôveryhodnej polície 21. storočia, a je mi jedno z akej politickej strany bude. Nikdy som nepovedal, že odídem bez boja, ak nebude minister vnútra z politickej strany Smer, tak ako sa to jeden z politikov snažil klamlivo povedať v spomenutej relácii."

Ten niekto bol Matovič.
No? Čo poviete na to? Nemá byť prečo Kiska nervózny?

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/3048793668484168

Stránky