komentáre

Dusanbe

"Nikos Dendias, šéf gréckej diplomacie, po stretnutí s poľským diplomatom vo Varšave povedal, že Grécko žiada od Nemecka vojnové reparácie za vojnové zločiny spáchané počas oboch svetových vojen."

Že sú to práve dve krajiny, ktoré prijali na svoje územie mohutné nové americké vojenské základne - to je koincidencia určite celkom náhodná.

sandro

Stefana si velmi dobre pamatam z Gorila protestov. Bol to muz cinu, ktory zomrel ako chlap a za svoje presvedcenie. Bojoval po boku Lugancov od r.2014. Zucastnil sa bojov v Mariupole, odkial vyprasili a pochytali Azovcov, ktori sa dnes rehlia z pohodlia pri stredozemnom mori a preberaju ocenenia za vrazdenie civilistov. Stefan to schytal zrejme niekde pri Ukroofenzive pod Charkovom.

slaven1

https://t.me/casusbellilive/74000

Sieťou dnes preletela informácia, že aj v našom národno-oslobodzovacom boji zahynul na okrajine Štefan Potocký. Moja myseľ sa o túto informáciu „zastavila“ ako auto o strom.

Je predsa vojna a vo vojne zomierajú ľudia. No sú cudzí. Smrť je anonymná. Tu zrazu konkrétny našinec. Zomrel v boji mladý človek, ktorého som poznal. V boji.

Rozhodol sa bojovať vo vojne a veď vo vojne sa zomiera. Vo „filmovej vojne“ spravidla zomierajú zlí nepriatelia. A v skutočnej nie. Zomierajú aj dobrí a statoční. Vojna si nevyberá.

Štefan Potocký bol to jeden z najlepších synov nášho národa. Korenie. Aktív. Víťaz.

Putin vo svojej minulotýždňovej reči pripomenul Rusom niektorých ich hrdinov. Zacharčenko. Motorola. Givi. A kde sú naši hrdinovia? Tu je jeden a ďalší stále bojujú.

https://www.infovojna.bz/article/video-exkluzivni-preklad-projevu-vladim...

Je plno silných slov. Prečítaš si ich, prejdu ti vedomím. Na chvíľu ťa zastavia a moment vyšumí.

Aby silné slová ostali v tebe na veky, treba k nim silného slovitela. Človek-nositeľ. Je to okamih textom ako tento neprenosný.

Vo mne až do smrti ostane hlboká a pravdivá myšlienka, ktorú mi dal práve Štefan Potocký:

Víťazi sa nevzdávajú, tí čo sa vzdajú nikdy nezvíťazia.

Norman

Putin na stretnutí s nemeckými priemyselníkmi v 2011 sa ich pýtal, čím chcú kúriť. Uhlie nechcú, jadro nechcú, pre drevo si musia prísť na Sibír. ONI SA MU SMIALI ! ako na dobrom vtipe.
.
Viem si predstaviť, že to tak naozaj bolo. On k nim hovorí vážne, a oni sa na všetky negatívne prognozy len smejú, haha, kto to kedy videl, že by toto naše monštrum čo len spomalilo.

Truhlík

Všetky konšpiračné teórie sa ukázali pravdivé.
Ale aby to ľuďom došlo ešte musí prísť väčšia bieda. Netušil som, že niekedy zažijem pád až dvoch sociálno-ekonomických formácií. Akosi sa to zrýchľuje.
Muzikanti na Titanicu hrali do úplného konca.

Truhlík

Toto je akútny problém, ktorý z neviem akého dôvodu nemajú na stole boľševickí komisári v Bruseli.
Problém je ale ešte vážnejší.
V 1973 arabské štáty vyhlásili ropné embargo na Západ kvôli Izraelu. Energeticko-ekonomický kolaps Západu odvrátili 3 veci.
1. Atómové elektrárne vo Francúzsku. Za 10 rokov Francúzi postavili atómky a začali z vývozom elektriky. Dnes Francúzi stratili technologické kompetencie a nevedia atómku postaviť. S dokončením atómky vo Fínsku sú 13 rokov po termíne a ešte stále nejde. Atómku vie postaviť na celej zemeguli už len Rusko, Čína a Južná Kórea.
2. Najväčšie plynové pole v Európe Groningen. To je vyčerpané na 90 percent. A ťažba plynu vyvoláva zemetrasenia čo v Holandsku je samovražda. Britský plyn je po. Nórsky plyn udrží súčasnú ťažbu 10 rokov a tiež postupný koniec.
3. Ropné a plynové rúry z Ruska do komunistických štátov a Západnej Európy. Rusi 50 rokov držali Európu s lacnými energiami. To skončilo.
Energetickú politiku v Európe riadilo neplnoleté, duševne choré dievčatko Greta Thurnberg, ktorá nikdy nechodila do školy. To je to zelené šialenstvo. Teraz k tomu vojnové šialenstvo boľševických komisárov v Bruseli. Putin na stretnutí s nemeckými priemyselníkmi v 2011 sa ich pýtal, čím chcú kúriť. Uhlie nechcú, jadro nechcú, pre drevo si musia prísť na Sibír. ONI SA MU SMIALI ! ako na dobrom vtipe.
V septembri ruský reaktor BN-800 vyšiel na plný výkon so 100 percent MOX palivom. Rusi sú na krok od uzavretého palivového cyklu. Jediní na zemeguli. Na skladoch tým pádom majú palivo na 3000 rokov.
Ako to bolo s tou esemeskou Hegera Sulíkovi? Že on nebude zastupovať slovenské záujmy ?

Norman

Američania vsadia teraz na SaS a PS. V Olane majú teraz už len Naďa, ostatných oželejú. Naď urobí to isté, ako Krúpa a prebehne k SaS, alebo ho teda usáci tiež obetujú - aj tak urobil pre nich všetko, čo mohol, pritom je nenávidený, bezcenný, teraz ho američani ako odmenu zahodia a zabudnú.
Stredom snahy bude Hlas. Ten o všetkom rozhodne. A spraví tak až po voľbách.
Do ich hláv nevidno, ani do toho, pri akých podplácaniach boli, ale jedno je isté - čím menej hlasov bude mať Hlas, tým skôr sa prikloní k Smeru a slovensko-sociálnym hnutiam. Ak bude mať viac hlasov, ako Smer, a Pele bude (musieť) tvoriť vládu, je riziko jeho zlyhania najväčšie. Ak sa ale naopak bude musieť len pasívne pridať, urobí to možno správne.

(to sú analýzy za predpokladu, že by veci išli kľudne ako doteraz - a to splnené nebude. Spoločenské vozidlo v nasledujúcich mesiacoch bude odrbané o steny dráhy a pomery sa budú meniť "katastroficky", teda prakticky nepredvídateľne. )

Norman

Sulíkpvci sami hovoria o tomto hlasovaní (o nedôvere Matovičovi) ako o svojej "snahe vrátiť sa do vlády".
Hlasovať spolu s SaS za to, aby sa vrátila do koalície a vlády, bolo vrcholne riskantné. Ak by sa tak stalo, mala by opozícia (Smer, Hlas) na stole denne výčitky a výsmešné argumenty, že za to predsa sami hlasovali.
.
Takto zostal čierny Peter v rukách Tarabu a Kufovcov, ale nech už boli ich konkrétnejšie motívy akékoľvek, nezaslúžia si ten pokrik o "zradcoch". Matovič sám je naozaj teraz už druhotný element, jeho poslanci by ho už kludne a radi "oželeli", nezhodili by kvôli nemu vládu.
.
Teraz je vláda naozaj v menšine a ak je Sulík nasratý, tak toto nie je v presnom slova zmysle "menšinová vláda" - toto je len nestabilná rozpadávajúca sa vláda, bez reálnej možnosti zákonodárnej iniciatívy atď., bez podpory z nejakej nevládnej strany. Vláda KEDYKOLVEK odvolatelná.
Toto Sulík až do konca podporovať nebude. Aj Američania teraz jednoznačne vsadia na SUlíka a ProgeresivStranu, čo iné im zostáva. Voľby budú, a to čoskoro (nie som si istý, ale dúfam)

Norman

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/642484-snaha-sas-vratit-sa-do-vla...

Sulík už hovorí o predčasných voľbách. No, zdá sa, že sme mali pravdu. Tamtým zmrdom netreba skočiť na prvú ponuku, zásadne a nikdy.

Ale zdá sa, že Sulino predsa len nechce hneď teraz utiecť do Austrálie. No, Austrália je skurvená diera... ale v skutočnosti je to najlepšie riešenie. Sulino, go.

sandro

Pisal som to v minulosti aj teraz. Matovica neodvolat. Po odvolani sa veci akoby navonok zacnu stabilizovat, pritom to bude len falosny pokus o prezentaciu novej, funkcnej vlady bez neho.. A umieranie Slovenska bude pokracovat. Tato vlada si potrebuje nabit hubu a to cim skor brutalnym padom o zem. Toto vsak rozhodne Matovicove odvolanie neprinesie, naopak, prinesie to jeho dalsie zotrvavanie v nej.
Celkovo je to uplne absurdna vec, zahlasovat s opoziciou za odvolaine klucoveho politika vlastnej vlady a potom vladnut dalej :) Aspon vidno, co vsetko je mozne v mene udrzania proatlantickej vlady. A este budeme cumiet aj dalej... V hre su veci ako mobilizacia dalsej nepotrebnej Slovanskej masy smer vychod a to mozu nove, nepripravene volby, prekazit.

Norman

K tomu článku na Zvedavcovi:
Je vidno, že Rusi majú v tomto schizofréniu. Na jednej strane ľutujú, že Nemecko je (stále) v zajatí Američanov, na druhej strane samozrejme sa hrozí, ako sa vytvorí "hnedé" Nemecko.
Ale podobnú schizu majú aj samotní Američania - Na jednej strane držia teda Nemcov pod krk, a za druhé to isté - hrozia sa ich skutočnej nejakej samostatnosti.
Ale túto schizofréniu, túto fóbiu, ťažko udržať. Treba sa rozhodnúť - buď ďalej Európu pod palcom USA, alebo skutočná samostatnosť (a normálna kooperácia so svojimi susedmi).

slaven1

https://zvedavec.news/komentare/2022/10/9342-kontrolni-zasah-do-hlavy-ne...
https://expert.ru/2022/09/30/gazoviy-gambit/

Biden reagoval rovnako ako na svoje "víťazstvo" vo voľbách 2020: Až na tretí deň. Môže byť, že atentát na plynovody ľudí okolo rezidenta USA prekvapil rovnako ako zvyšok sveta. Alebo len reakciu zdržovali aby nabudili taký dojem.

Tým chcem povedať, že SP a SP2 mohla byť sólovka nejakého klanu okolo Pentagonu alebo Británie. Ako Blackrock a Vanguard, ktorí "skúpili" všetku ornú pôdu, ktorá bude od zajtra, 4.10., Rusko, už sa zmierili s touto "stratou"?

Dusanbe

som si šiel zakúriť tým kvetináčom, a skoro sme vyhoreli.
To asi nemá byť umelo-hmotný však ?
Jasné, veď umelá hmota je z ruskej ropy - tú predsa tiež nechceme...

Norman

preto zavládlo také ticho o terorizme na nordstreame - musia ako tak polepiť a dohodnúť verziu, že teda dobre, neboli to rusi, ale teda ukrajinci - bez vedomia USA.
Musia dohodnúť s ukropmi, čo im za to dajú, aby to neodmietli.
Prevalenie sa pravdy, že to boli USA (alebo niekto priamo pod nimi, GB, napríklad) je už pre nich neakceptovatelné. Nemci by ich poslali do hajzla.
Samozrejme, aj tak sa to vie, aj tak sa to oficiálne prejaví. Spravili to teroristi z USA - basta.
Keď budú v Nemecku kolabovať podniky, určite si na to spomenú.

Dusanbe

do mediálneho priestoru "uniknutá" informácia, že CIA neupozornilo Nemecko na činnosť ukrajinských diverzantov, ktorí si nedávno prenajali švédske plavidlo s dvomi dronami - pravdaže každý s nosnoťou presne 100 kg výbušniny....
Bude toho určite ešte viac, pravdaže okrem opakovaného tupého bľabotania hlavných médií: "To Putin !"

Dusanbe

- to musel priniesť slobodný pokrokový demokratický západný systém:

"Predpovedá, že recesia zvýši nezamestnanosť na šesť percent v priebehu nasledujúcich troch rokov. Ľudia, ktorí už teraz k existujúcemu zamestnaniu pridávajú druhú, ak nie ďalšiu prácu, takýto budúci vývoj na trhu práce ešte zhoršia. "

Tí anglickí nenažraní mamľasi, čo nevedia vyžiť z jednej roboty a ťahajú denne 12-ky a robia aj cez víkendy v dvoch či troch zamestnaniach - zvyšujú nezamestnanosť !!!

Norman

veď sme sa o tom krátko bavili, subjektívne je ťažko sa udržať a nekopnúť do magoriča,
ale aj preto som zhrnul znova racionálne argumenty proti hlasovaniu so SaS.
.
Tu je jeden zásadný bod - táto koalícia bez SaS je menšinová a vlastne nefunkčná,ide sa celá zrútiť,
ak bude koalícia aj so Sas, bude zas pevná, ale nerozhodná, neschopná.
.
Ja viem, že návrat SaS je nenormálny, ale oni to tak môžu spraviť. Matovič im to tak poradí a poslanci Olajno radi poslúchnu. Za prvé ich tlačia tí amíci, za druhé Matovič povolí všetko, len aby neboli nové voľby. A aj keby sa SaS nestala znova vládnou stranou, nemala ministrov, aj tak bude podporovať vládu - to bude reálna "menšinová" vláda, to SaSka dá. Dokonca aj keby sa formálne nič nestalo, SaSka bude proste naozaj podporovať koalíciu - teraz má tendenciu to nerobiť.
Sulík sa za mnistre teda nevráti, ani sa nechce, ani ostatní minsitri sa nevrátia. A myslím, že aj Matovič už nechce robiť , ten dojem, že mu na tom ministrovaní záleží, je podľa mňa typický jeho psychopatický cirkus. Je to jeho typická výroba martýra zo seba.

.
Nepíšem to sem ako nejakú propagandu, ale ako prognózu. Ako odhad, že odvolanie nepovedie nikam.
.
A ak, tak mali od SaSky NAJPRV dostať napríklad odvolanie Mikulca, či tam je ochotná zaplatiť. Alebo ešte lepšie, odvolanie Naďa . Až potom za odmenu by Sulík dostal Matoviča. Takto , opakujem, opozícia poslúži SaSke a nedostane nič. Iba slabú nádej, že to rozbije koalíciu, aj keď určitá logika teda tvrdí, že nerozbije, ale naopak.

Roland Edvardsen

Ja by som povedal, že je to naopak, teraz je lepšia stratégia odvolať Matelka a Taraba sa týmto odkope ako zradca (napokon aj reakcie na FB na jeho adresu ukazujú, že ľuďom sa vo všeobecnosti jeho prístup neľúbi).

Jednak, nie je pravda, že bez SaS je táto vláda menej pro-americká (stačí sa pozrieť kým nahradili saskárskych ex-ministerov. Vedľa agresívneho jastraba Káčera aj Korčok pôsobí ako umiernený. A Sulíkovi sa naopak vyčítal príliš pragmatický postoj k Rusku. Inak len pre zaujímavosť, najviac pro-ukrajinskí/pro-atlantistickí nie sú voliči SaS, ba dokonca ani PS, ale podľa nedávneho prieskumu práve voliči Olajna).

Za druhé, je nepravdepodobné, že by už len tak zobrali olajnáci medzi seba SaS, potom čo už došlo k výmene ministrov a hlavne po tom, čo by im odstrelili Matelka. Veď to by bolo ad absurdum aj na slovenskú politiku (ktorá vo všeobecnosti je totálne absurdná, hlavne posledného 2,5 roka, ale aj tak). Navyše Matovič má z časti dosť pravdu v tom, že Sulík zdrhá aj preto, aby na jeho hlavu nešiel nesledujúci ekonomický kolaps. Sulíkovi dnes už viac vyhovuje byť v opozícii (a napokon sama Cigániková sa nedávno vyjadrila, že nechce aby sa SaS vrátila do vlády i v prípade, že Matelka odvolajú). Áno, Matovič a Taraba teraz takticky živia túto tézu, že sa SaS potom vráti - ale je to len sprostá manipulácia. Nevráti sa.

Za tretie, na Matelkovi vidno, že nechce opustiť ministerské kreslo, že sa trasie a nezvláda to (aj preto to odvolávanie posunuli až na utorok). Je to jednoduché - treba robiť vždy to, čo u neho vyvolá nervový záchvat. Viac záchvatov = väčšia pravdepodobnosť rozpadu vlády.

Ema

Ich seizmické oddelenie proaktívne vykvákalo - skôr, ako im stihla zavolať premiérka, ktorej volal Blinken - že detekovali výbuchy.
A potom zakvákali ešte raz, že v tej oblasti žiadne zemetrasenie nebýva. Zemské otrasy silné ako miesiželezo zrejme mali byť v súprave amerických "hypotéz", určenej pre korporátnu mediálnu žumpu.

Domnievam sa, že veľa vie Rusko. Sledovali tie podivné manévre vcelku so zaujatím a isto si aj zapisovali.

Ema

medzi obyvateľmi, ktorí si zháňajú druhú prácu :)

https://www.trend.sk/ekonomika/krizu-zvladaju-briti-aj-vdaka-druhej-prac...

Fakt je na zaplakanie, že Slováci takúto možnosť nemajú. Musia sa uspokojiť s osemhodinovou prácou, ktorá spravidla trvá desať až jedenásť hodín a potom hajde domov lehniť v zatiaľ ešte vyhriatych bydlách. Sme proste čierna diera, kým Briti sú svetlo na kopci v žiarivej veste jak tá teta na fotke v Trende.

Stránky