komentáre

Truhlík

Neviem, čo je na tom nové. MI6 riadila KDH. Tak sme sa dostali do ...
Británia ovláda Škandináviu a Poľsko. Pokus v Slovensku im moc nevyšiel a tak musela zasiahnuť americká ambasáda a založila iných kresťanských demokratov - SDKÚ. A je to.
Inak o Budajovi to bolo známe pred 30-timi rokmi. A tiež to pred niekoľkými rokmi šprihol do ksichtu Matovičovi Kotleba v TV. Matovič sa tváril prekvapene. A teraz - aká náhoda, zrazu je to nóvum.
Dokolečka dokola. Všetko nové je zabudnuté staré.
Zas raz som zablúdil na postoy. Tí ľudia sú úplne šibnutí. Schizofrenické halucinácie.

slaven1

MAJÚ NA MŇA ZLOŽKU NA BRITSKEJ AMBASÁDE - TOTO JE MEDZINÁRODNÝ ŠKANDÁL

https://t.me/LubosBlahaSmer/663

Blaha objavuje, že aj Briti sú aktívny v strednej Európe :D Veď oni donedávna kontrolovali Zelenského. Nedarí sa im založiť vlastnú valutovú zónu, hrozí že ľahnú pod USA.

http://nadhlad.com/comment/44590#comment-44590

Hlavný iniciátori "nových modelov tankov pre okrajinu", najväčší cvičiteľ "bojovníkov" okrajiny v Európe (ak Poľsko rátame pod UK).

Truhlík

Nositelia Nobelovej ceny za mier.
Dobre si pozri ten zoznam koľko je medzi nimi vojnových zločincov.

buko

kandidati na nobelovku, okrem ineho:

Zelensky, Erdogan, Stoltenberg

stary Nobel sa musi v hrobe obracat ako ventilator.

https://www.hnonline.sk/svet/96064345-medzi-znamymi-kandidatmi-na-nobelo...

Norman

K tým vojakom na fronte: by som rozlišoval psychológiu tých, čo majú ísť bojovať a tých z frontu, čo si spomínal. Situácia na takom klasickom fronte, aký je aj na Donbase, mení postoje a videa odtiaľ prídu len od ľudí už pomerne odludštených, v určitom psychopatickom stave. Je to výsledok nebezpečenstva, myseľ sa ho snaží snaží potlačiť (ak nič nepomôže a nedarí sa, tak aj vonkajšími drogami). Taká ta klasika.
Takže tí vojaci sú v úplne inom stave, ako ľudia potencionálni odvedenci. V Európskych pomeroch by som aj tak nepredpokladal veľké dovody, ale to, čo použili v USA : "profesionálna" armáda. Verbovať chudákov z okrajov spoločnosti, ako ste tu spomínali. Militantov. To im v armáde NATO stačí. Aj keď momentálne na Donbase je treba dosť vojakov, lebo to tam robia z oboch strán tak po rusky, moderná vojna ich naozaj až toľko nepotrebuje.
.
A aj tak by som dodal, že tu USA ani tak nejde o výhru, lebo to je ťažko predstaviteľné, ale hlavne o to predlžovanie vojnového svinstva ... o rok ... o rok ... Takže ja by som to nevidel tak, že ochudobňujú Európu aby mali vojakov, ale vedú vojničku aby mohli riadne ožobračiť Európu.

kali

Viem ako to buko myslel ja len vysvetľujem skutočné príčiny toho všetkého. A to sú tie paradoxi, ako nikto nechce vojnu ale väčšina aj tak robí všetko preto aby ta vojna nakoniec bola. Sprievodným javom toho všetkého bude bieda a nedostatok, ale tá vznikla z dôvodov ktoré som opísal v predošlom komente. Bieda a nedostatok na západe nebola, ale sami si ju vytvárame na základe ideologických presvedčení ktorých súčasťou bolo povojnové (na konci druhej svetovej a následne studenej vojny) usporiadanie sveta a tento status quo je narušený inou predstavou. Korene týchto ideologických konceptov a predstav toho ako si, keď to zjednoduším, kresliť čiary na mapách, vychádzajú primárne z potreby kontroly čo najväčšieho množstva zdrojov. A toto správanie sa lemuje naprieč celou ľudskou históriou už vyše 6 tisíc rokov.

Každý vie, že vojna je zlá a krutá ale aj tak sa do nej ľudstvo nejakým spôsobom pravidelne vymenevruje, v tom prípade asi bude chyba v ľudstve samotnom. Nedávno som čítal veľmi zaujímavú knihu od francúzskeho biológa a vyznamenaného vojaka z prvej svetovej vojny René Quintona Maximy o válce. Pointou diela bolo tvrdenie, že vojna alebo akýkoľvek boj je prirodzeným stavom samca, materstvo je prirodzeným stavom samice. Samica rozmnožuje druh, samec bojom proti svojmu vlastnému druhu v konečnom dôsledku slúži druhu, lebo svojou smrťou zabezpečuje výber. Prírodu nezaujíma jednotlivec ale iba druh, vojna je preto prirodzeným stavom lebo nepraje iba obyčajnému plodeniu ona vyžaduje plodenie dokonalého. Ľudstvo sa z tohto animálneho stavu žiaľ ešte nevyslobodilo, človek mentálne ešte nedozrel.

sandro

myslim, ze to buko myslel tak, ze na to aby bolo obyvatelstvo ochotne ist do vojny, potrebuje citit chudobu a hlad. Teda veci, ktore my zatial necitime, ale citia ich Ukrajinci, ktori na front doteraz pomerne ochotne chodili. A to iste sa da povedat aj o Rusoch. Vidno to az na neuveritelne fatalistickych videach z boja, kde sa obe strany zabavaju pocas brutalnych bojov, ako keby slo o nejaky airsoft v lesiku s kamaratmi. Takze ked dostatocne velky pocet ludi drbne na hubu, bude sa vojna brat paradoxne ako najpohodlnejsi sposob ako prezit.
Rozputanie vojny je totiz jedna vec a samotna ochota bojovat druha. Ta zatial v EU chyba a naozaj netusim, kto by realne do boja siel. Na Slovensku onedlho budeme svedkami mobilizacie a uz teraz je jasne, ze dobrovolne nepojde takmer nik. Lateckovi militanti urcite nie a velmi silno zastupena proruska cast bude na fronte platna ako mrtvemu kabat. Zrejme to pojde len nasilne, pod hrozbou tazkych sankcii a stado bude nahnane, tak ako to uz teraz robia aj na Ukrajine, kedze bojachtivych zacina byt nedostatok.

buko

ak ma niekto chut bojovat treba mu ukazat tento kratky klip.
Narativ je teraz taky ze "posielajme coraz viac zbrani na ukrajinu, aby po nej mohlo behat coraz viac takychto kriplov"
https://twitter.com/Y2SKvRrN2hguu5z/status/1619690803068289026
https://twitter.com/Y2SKvRrN2hguu5z/status/1616875503733903360

kali

Bieda, hlad a všeobecná mizéria je dôsledkom chamtivosti a závisti. Západ, USA a zvlášť Európa, žiadnu biedu ani hlad nezažívali a aj napriek tomu túto vojnu vyprovokovali a čo viac ešte volajú aby sa čo najviac predlžovala a to všetko za potlesku masy ľudí (chuť bojovať nie je nízka svedčia o tom aj voľby v Čechách, len problém je v tom, že každý očakáva, že ten boj za neho vybojuje niekto iný ale v čom je väčšinová populácia za jedno je to, že vychádza z presvedčenia, že stoja na správnej strane dejín a to smrdí latentným fanatizmom). A toto správania paradoxne vyprodukovala prosperita a blahobyt. Keď to človek dosiahne nastáva nuda, človek sa stáva rozmaznaným tak vymýšľa zbytočnosti ako nudu zabiť a to väčšinou bývajú ideológie ktoré nahrádzajú prirodzené inštinkty vedúce pôvodne k tomu pohodliu a prosperite a to sa väčšinou pretaví do nejakej formy sociálneho inžinierstva alebo samotného súboja ideologických konceptov.

V neposlednom rade tu aj tak hraje tú najdôležitejšiu rolu snaha čo najviac kontrolovať zdroje a suroviny a to nie je ničím iným ako chamtivosť, v tomto prípade chamtivosť elít. Elity ale majú svoju pozíciu elit z nejakých dôvodov a tie sú jasne definované biologicky danými schopnosťami človeka konštruovať zložité spoločnosti na hierarchickom princípe. Ale táto hierarchia je determinovaná tým akým spôsobom človek vytvoril prvopočiatok civilizačného zoskupenia a to bola snaha o domestikaciu rastlín a zvierat, čo nie je nič iným iba arogantnou snahou podmaniť si prírodu. Človek je ale súčasťou prírody a týmto krokom nevyhnutne musela nastať aj tzv autodomestikácia a podmaňovanie človeka človekom (človek sa stal plne závislým na tejto kontrole a tým pádom sam sebe otrokom).

Civilizácia aby mohla fungovať potrebuje otrokov, drancovať a viesť boj s prírodou a to zase nevyhnutne vedie ku konfliktu medzi ľuďmi navzájom lebo takéto správanie spôsobuje aj ten hlad a biedu.

buko

klucovy faktor na rozputanie vojny je bieda, hlad, a vseobecna mizeria.
V case blahobytu nikto nechce bojovat, ale s prazdnym bruchom a zufaly sa to zrazu javi ako moznost ako prezit.

Takze v europe sa teraz aktivne pracuje na tej mizerii, lebo realna chut bojovat je zatial velmi nizka, nemyslim si ze narativu sa zatial podarilo dosiahnut u ludi naozajstnu nenavist voci rusom. Medialne a fejsbukove vyhlasenia do toho neratam.

Je naozaj fascinujuce sledovat ako sa volania po ukonceni vojny, po mieri - v mediach prekrucaju ako cosi nebezpecne, neziaduce, zle. Ako sa presadzuje jedina tema - a tou je ze posielanie viac zbrani na Ukrajinu umozni ukoncit vojnu a zabijanie (?!).

kali

Keď vymrie generácia ktorá zažila poslednú vojnu tak tá ktorá príde po nej ďalšiu rozpúta. Javí sa to ako prírodný zákon, prirodzenosť holej opice ktorá nevie spravovať nástroj zvaný civilizácia. Od jej vzniku nie je ľudskou históriou nič iné iba opakujúce sa krviprelievanie a to z jednoduchých príčin ktoré sprevádzali jej samotnú genézu. Snaha kontrolovať prírodu a zmocniť sa jej sily to všetko vygenerovalo vlastnosti ako sú chamtivosť, závisť a pomstychtivosť čo sú hlavné príčiny konfliktu medzi ľuďmi všeobecne, všetko ostatné je len balast zložitosti systému ktorý táto snaha vyprodukovala. Podstata a vzorce správania ale ostávajú vždy rovnaké. Človek mentálne ešte nedozrel na tak zložitú štruktúru spoločnosti akú predstavuje civilizácia zvlašť technická a industriálna civilizácia a vojna je akýsi bezpečnostný protokol prírody ktorá prostredníctvom ľudskej povahy chce zachovať rovnováhu ktorú holá opica svojim správaním porušuje.

slaven1

Čisto k "mileniálom" z prvej časti komentu. Tam je predstava o vojne jasná. Mládež do 25 si predstavuje vojnu ako počítačovú hru.

Iné. Tuto sa zamýšľali čo sa deje v Peru: https://t.me/casusbellilive/90686

V Peru prebieha boj promerických ča-pút proti globalisto-národovcom (takého spojenectvo sa s formovalo). Globohomo spolu s koncervatívcami sa chce pripojiť s Brazílsko-argentínskej valutovej zóne, ktorá bola ohlásená minulý týždeň https://www.reuters.com/world/americas/what-brazil-argentinas-currency-u... a peruánske ča-puty chcú aj naďalej ostať pod kuratelov krachujúcich USA.

Preto také vražedné úrokové sadzby argentínskej CB - 75.00 %!!! - a preto divadlo s parlamentom Brazílie https://t.me/s/MIrvMomente/20467 Preto to predstavenie na uliciach krajiny posledný mesiac https://t.me/s/casusbellilive/77814 Preto Bolsanov útek do USA https://www.cbc.ca/news/world/us-brazil-bolsonaro-1.6708776 (kde nakoniec skončí ako iránsky šách alebo Černenko :-)

Vyhradiť ide valutový projekt globohomo s konzervatívcami, lebo USA došli peniaze. Tzv. vyčerpal sa model ekonomického rastu založeného na refinancovaní dlhu. Blablabla… už sme tu o tom veľa písali. Končí Bretoon-wood https://sk.wikipedia.org/wiki/Brettonwoodsk%C3%A1_menov%C3%A1_s%C3%BAstava (systém, keď USA kreslia celému svetu peniaze). Preto aj táto nová vojna.

Späť. Teraz bude takýchto bretoon-woodkych „emisných“ centier viac. K tomuto, formujúcemu sa v Brazílii, sa minulý týždeň pridala Argentína (resp. „pridali“ Argentínu). https://www.ft.com/content/5347d263-7f24-4966-8da4-79485d1287b4 Teraz je na rade Peru :D

Venujte prosím pozornosť pojmu z odkazu vyššie, ktorý na opísanie používa londýnske City (Reuters). Používajú „currency union“ (menový zväz). Nám je proces známi ako „valutová zóna“.

Teoreticky boli valutové zóny (príčiny ich vzniku) rozpracované v 2003 v knihe „Закат империи доллара и конец Pax Americana“ https://khazin.info/articles/145-glavnye-teksty-mkh/28143-zakat-imperii-...

buko

Mesto vs vidiek. Trend je jasny a prichadza z USA - mesto vyhrava vsade kde sa do toho "oprie".
Co chceli to maju. Uz sa tesim ako bude plnit zadanie NATO a huckat cechov do vojny "HRRR na ně!"
To bude podivana.

https://imgur.com/1PiUTOt

Norman

no, je fakt, že mileniáni si očividne predstavujú vojnu ako hru o fazuľky. Aj ľudia ako Naď, prípadne ženy na ministerských postoch (von Lajnová, Baerbocková ...). Nechcem dramatizovať naše osobné skúsenosti, ale aj bez dramatckých momentov o prežitie je vojenská príprava niekedy dostatočná na pochopenie, čo píšu aj klasici, že vojna je hlavne do jadra vysilujúce monštrum. Aj keď sa nezabíja a aj keď nie si priamo zabíjaný.

Taká skúsenosť sa zapisuje do podvedomia, môže byť aj sprostredkovaná cez umenie, ale to je ťažšie a iba pre vnímavých.

Ergo paradoxne mierová doba vytvorila znova široké vrstvy idiotov, ktorí okrem iných svojich slabostí sa nevedia brániť vojnovému štvaniu.
Zároveň toto ukazuje, ako bolo to viac ako polstoročné hejtovanie proti "fašizmu" kontraproduktívne, hlúpe, nefunkčné. V skutočnosti to nebolo potláčanie militarizmu, ale naopak, nafukovanie vojnových postojov. Následky tohto antifašizmu nesú aj Veľkorusi a Malorusi, ktorí sa teraz aj kvôli nemu s nadšením navzájom zabíjajú, lebo považujú tých druhých za "fašistov". Ak by nebolo toho, nemohli by tak tragicky ľahko naletieť na ďalší primitívny podvod anglosionistov.

Dusanbe

je predsa povinná burcovať morálku "vojínov" v prednej bojovej línii.
To by sa tvoja konšpirácia aj mohla vyplniť.
Každopádne - pekný námet na ďalší Holyúdsky doják, :-)))

Dusanbe

Hoffman, ospravedlňujem sa za prílišné kopírovanie, ale tento text tu nemôžem nedať:

"Je čas brať vojnu vážne v tom zmysle, že s politikmi, ktorých máme, sa jej nevyhneme, a s vojakmi, ktorých dnes máme, a predovšetkým nemáme, ju nemôžeme vyhrať. Kde sa za tejto situácie berie fascinácia vojnou, militantná rétorika médií, túžiacich po víťazstve nad nepriateľom a oslavujúcich hrdinov vo vopred stratených bitkách? Ako sa stalo, že neprekáža smrť? Odpoveďou je striedanie generácií, ktoré mier vnímali ako čosi cenné a nesamozrejmé, generáciami, ktorým mier nič nehovorí.

Moja generácia absolvovala dôkladný vojenský výcvik. Vo vojne sa zabíjajú nepriatelia a my sme sa naučili, ako sa to robí. Preto sme asi boli pacifistami. Bola to doba, keď sme mali politikov, s ktorými nehrozila vojna, hoci sme boli armádou, ktorá by ju vyhrala. Pravdepodobne je logické, že dnešné militantné generácie, ktoré postupne získali vplyv v médiách, politike, akademických či kultúrnych inštitúciách, a ktoré tiež ovládli Európsky parlament, sa nakoniec stanú obeťou vlastnej nevedomosti.

Fascinácia vojnou, spojená s potrebou nepriateľa je program generácií, ktorým chýba dôkladný vojenský výcvik. Je to sen ľudí, ktorí nevedia, ako sa to robí, keď vo vojne treba zabiť človeka. Nevedia rozobrať a zložiť samopal ani odistiť a hodiť granát. A už vôbec nie sú pripravení na to, že vojnu nemusia prežiť.

Dnes už si nikto nespomenie, že pôvodným motívom európskej integrácie, bol mier. Nápad, že Nemci a Francúzi sa nebudú zabíjať, ak spolu budú obchodovať. Podľa tejto logiky sa s Rusmi budeme zabíjať preto, že nám nebolo dosť dobré s nimi obchodovať. Nemá asi zmysel to mladým vysvetľovať. Začnú šermovať európskymi hodnotami. Právom sa brániť. Nutnosťou postaviť sa zlu…

Až po vojne, nikdy pred ňou, sa ukáže, že o žiadne hodnoty nejde, že vo vojne vždy ide iba o tri veci: o život, o smrť a o peniaze."

https://nazory.pravda.sk/dnes-pise/clanok/654842-vojna-a-mier/

Dusanbe

"Pikantnost nadcházející volby pobaveně glosuje Vojtěch Filip:
„V prvním kole prezidentské volby byli tři bývalí členové KSČ (nikoli KSČM), ve druhém jsou dva členové. Ukazuje se, jak prozíravá byla personální politika KSČ.
Jeden byl tehdy a je i dnes obchodník, ten druhý stále válčí, pouze mění za žold nepřítele.“

Třicet let po změně režimu už ale volič kádrovou politiku komunistů neřeší. Hitem mezi slogany je ten z generálova fanklubu, že „Praha a láska zvítězí nad vsí a nenávistí“."

https://noveslovo.eu/2023/01/23/v-techto-volbach-prohraji-vsichni-prazac...

Dusanbe

Ivan Hoffman, tradične dobre píšuci, bohužiaľ, jeden z osamotených "hlasov volajúcich na púšti"
v slovenských a českých médiách:
https://noveslovo.eu/2023/01/02/jak-valka-udelala-z-pravdy-propagandu/

Ema

1/ Názor množstva Čechov, primárne Pražákov: Babiš je Slovák, prijebaný čobolák. Len to v tejto pokryteckej dobe nikto nepovie nahlas - okrem jedného billboardu, ktorý rýchlo stiahli - lebo šak sme všetci rovnakí a máme sa radi.

2/ Militarizácia mladých zdegenerovaných vemien a časti starých českých havloidných čurákov. Cítia pach krvi. Tí pomašírujú na front s radostným úsmevom. Marketingová mašinéria túto militantnú hŕbu mäsa spracuje rovnako dobre ako neskôr na fronte ruská armáda. Len to druhé bude naozaj bolieť.

Tieto dva faktory Zeman podcenil. Inak by sa nedivil, že Dedo Mráz zvíťazil tak presvedčivo.

Stránky