komentáre

slaven1

Do našej krajiny zavítali darmožráči. Ochrana pred mučením a neľudským či ponižujúcim zaobchádzaním alebo trestaním – výbor CPT.

"Pavol Gašpar: Dnes ukončil svoju návštevu Slovenska, Európsky výbor na zabránenie mučeniu a neľudskému zaobchádzaniu (CPT). Mal som tú možnosť viesť úvodné, ako aj záverečné rokovania na pôde MS SR. Išlo o vecný a otvorený dialóg. Škoda, že neprišli o dva roky skôr, keď tu za ministrovania Kolíkovej, Čurillovci a Lipšicovci mučili ľudí vo väzbe. Možno by niektorí nemuseli zomrieť."

https://t.me/tajm_sk/876

Čo tu chceli? Popapkať obed za štátne? Spraviť si výlet? Prišli teraz keď je premier Fico, teraz keď nič nenájdu? Kde boli keď za vlády Hegeromatoviča, keď vo väzení ubili na smrť policajného prezidenta vo výkone funkcie? Či nebodaj prišli poreferovať výsledky vyšetrovania vraždy Jozefa Chovanca policajmi v Bruseli?

Čo tu chceli títo darmožráci z Rady Európy? Zápisnicu zo stretnutia si môžem prečítať kde? Videozáznam z "vecného a otvoreného dialódu" tak ako zo zasadnutia súdnej rady je kde?

Norman

To povedal niekto v 19. storočí. Myslené je to samozrejme tak, že nik nepríde k veľkému majetku inak, ako nelegálne. A ak aj legálne, tak neeticky.
Taraba patrí medzi takých, koniec koncov v politike sa aktívne pohybujú najmä takí "podnikatelia": na prozápadnej strane ani nerátajúc, zo súčasných od Hlinu cez Kollára až po Matoviča, ale aj na národnej a SD scéne: Slota, Danko, Kaliňák, Počiatek ... a ja proste nie som informovaný, kto všetko má veľké peniaze (a ani ma to až tak nezaujíma, takmer všetci). Tento trend, že do politiky idú milionári, je dôkazom úpadku systému (na Slovensku).

Taraba ide cez "kresťanstvo", obšmietal sa aj pri zakladaní Hlavných správ, a pri iných aktivitách. Politika mu moc nešla, ale každý sa naučí a dosť ľahko je byť jednookým medzi slepými. Zvlášť teda s peniazmi. Ale jeho pochybnú minulosť už spomínali ľudia, ale aj to, že je zrejme človek, čo na peniaze reaguje - to predpovedá nedobré veci. Takisto , ak človek "citlivo vníma", tak zacíti, že Taraba nie je až tak veľmi terč masmédií. Ani ak robí závažnejšie veci. (jediný konflikt bola modelka čaputová, ale to je už dávno)
Toto je metóda vlády plutokracie - nahlodávanie morálky. Každý sa dá kúpiť - sa hovorí, je to len otázka ceny. A kto má peniaze, ten sa aj bojí o ne prísť.
A dokonca ak aj si Taraba udrží svoju kresťanskú kartu - dobre vieme, že tá v tunajšej praxi znamená len premalovanie chomúta. On je bystrý, ale obávam sa, že pre svoje zanietenie pre peniaze predsa len nemal v minulosti čas rozmýšlať o spoločnosti a o tom čo je ten Behemot, proti ktorému stojí - a keď na to príde, možno sa zloží a podvolí.
Nik dopredu nevie (ani on sám nie).

slaven1

Taraba robí fajn rozhodnutia. Dal na kanalizáciu obciam. Nepúšta projekty typu 25 000 000 na poľné škrečky. A tak otázka: odkial sa človek vzal? Aké je jeho genéza?

Takýto koment na internete:

Taraba tu ma slusne promo, tak len ze co to je za cloveka - sme z rovnakeho mesta, byval nedaleko od nas, nie je z bohatej rodiny, inteligentny ekonom, dobre vysoke skoly, ovlada jazky ale jeho trackrecord je pekne svinstvo. Pocas Dzurindovej vlady bol ako mlady sikovny ekonom nominovany KDH do vedenia investicnej agentury SARIO, v Gorile sa spomina ako hlavny pokladnik KDH s ktorym treba riesit obchod - pravdepodobne mal nastarosti schemy prania uje**nych penazi lebo v tej dobe zazracne zbohatol a zakladal rozne SROcky a mal ich asi 20 iba v SR, dohovie co este v zahranici. Vo vacsine firiem bol spolocnikom aj s Petrom Koscom, to je udajne seda eminencia SIS ktory organizoval mnozstvo spravodajskych hier a roznych obchodov, momentalne sa ukryva mimo SR. Tito dvaja maju v PK vedla seba domy v luxusnej stvrti, vedla nich maju este domy a pozemky deti generala vojenskej rozviedky. Taraba ma len v danovom priznani oficialny majetok niekolo milionov EUR, viacero nehnutelnosti v Pezinku, jednu v Kanade.

Norman

tu je rakcia odutej mrochty
https://t.me/mimisramova/16544
.
Vidím šance na zorganizovanie protestov pre nich bledo, a to aj v bratislave. Je zima, a Fico je vo vláde krátko. Ale aj tak by prosmerácke sily mali mať schopnosť zvolať proti demonštráciu, aj na konfrontáciu. Opakujem, teraz možno nebude treba, ale kedykoľvek v budúcnosti. To im chýba už roky, zvlášť v tom hlavnom meste.

slaven1

V hlavnom meste sa rozkrúca nová kuciakiáda. Problém je, že algoritmika je po starom. Postupy zastarali. Prvý raz to výrazne nezafungovalo minulú jeseň po mútnej streľbe na Zámockej, keď liberálne rite ziapkali po námestiach prvý krát.

https://t.me/s/mimisramova/16496
https://t.me/s/hlavnespravy1/18582
https://www.hlavnespravy.sk/opozicia-a-mimovladky-burcuju-na-protesty/33...

Na čelo tohtoročných buntov teplých rití postavili škulatého synka premianta režimu, ktorý poriadne nevidí. Nevidí čo sa deje. Také nevymyslíš.

Hodnoty ľudí v uliach a vôbec, hlavný ilustračný obrázok za čo sa "bojuje" vyšiel na titulnej strane NočníkaN v pondelok 4.12.2023. Toto Kysucné Nové Mesto nedpodporí.

https://t.me/s/mimisramova/16394

Jozef Novak

Je to niečo desné a príšerné.

Jozef Novak

Ďakujem za presné zhrnutie stavu na fronte.

Ema

„V Izraeli aj na Ukrajine demokracie bojujú s neľútostnými nepriateľmi, ktorí sa ich snažia zničiť. Nenecháme vyhrať Hamas ani Putina. A nedovolíme, aby nás naši nepriatelia rozdelili alebo oslabili.“ Tieto slová uviedol minister obrany USA Lloyd Austin na Reagan National Defense Forum (Reaganovom národnom obrannom fóre).

„Takže aj keď generujeme podporu Izraelu, naďalej sa zameriavame na Ukrajinu. Zostávame schopní ukázať svoju silu, dodržať naše záväzky a nasmerovať zdroje na viaceré pódiá. Spojené štáty americké sú najmocnejšou krajinou na Zemi,“ a pobavil publikum frázou „dokážeme chodiť a žuť žuvačku zároveň“.

„Bol som opäť v Kyjeve. Mal som skvelé diskusie s prezidentom Zelenským, ministrom obrany Umerovom a generálom Zalužným. A stretol som sa s niektorými statočnými ukrajinskými vojakmi, ktorí si vzali späť viac ako polovicu územia zabratého Ruskom od jeho nevyprovokovanej a neoprávnenej invázie vo februári 2022. Odvtedy Spojené štáty a naši spojenci a partneri pracovali na tom, aby dostali mnohé kľúčové zbraňové systémy – vrátane tankov HIMARS, Patriots a Abrams a ďalších – do rúk vyškolených ukrajinských operátorov. A tak, 21 mesiacov po Putinovej neúspešnej dobyvateľskej kampani, bola ruská armáda vážne oslabená,“ povedal Austin.

Pochválil „neuveriteľne statočné jednotky Ukrajiny“, ale dodal, že je to aj kvôli dvojitému líderstvu, ktoré tvoria Spojené štáty a koalícia približne 50 krajín.

„Teraz, napriek svojej izolácii, Putin verí, že dokáže vydržať viac ako Ukrajinci. Ale mýli sa,“ povedal Lloyd Austin. „Kremeľ vedie nespravodlivú vojnu imperiálnej agresie – ale Ukrajina bojuje obrannú vojnu o národné prežitie. To dáva Ukrajine obrovskú strategickú výhodu pri obrane spravodlivej veci. Teraz si Putin myslí, že nás môže prekonať. Verí, že naša koalícia sa rozpadne, naša sila vôle vybledne a naša demokracia sa len rozptýli. Putin sa však opäť mýli,“ uviedol americký minister obrany.

„Ukrajina je veľmi dôležitá pre Ameriku a pre celý svet,“ povedal Austin a uviedol štyri dôvody, prečo Rusko nesmie vyhrať.

Putinova vojna predstavuje vážnu a priamu hrozbu pre bezpečnosť v Európe a mimo nej.
Putinova agresia je jasnou výzvou pre našich spojencov v NATO.
Zámerná krutosť Kremľa je útokom na naše spoločné hodnoty demokracie a slušnosti.
Putinova vojna je frontálnym útokom na medzinárodný poriadok založený na pravidlách.
„Výsledok tohto boja bude definovať globálnu bezpečnosť na ďalšie desaťročia, nemáme možnosť len tak sedieť. Prezident Biden si stanovil jasný cieľ: Spojené štáty sa usilujú o slobodnú a suverénnu Ukrajinu, ktorá sa dokáže brániť už dnes – a odradiť Rusko od ďalšej agresie v budúcnosti. Spolu s našimi spojencami a partnermi pracujeme na tom, aby sme Ukrajine pomohli vybudovať budúce sily, ktoré môžu v nadchádzajúcich rokoch odvrátiť ďalšiu ruskú zlobu,“ povedal Austin.

Norman

Hej, dá sa to vnímať, anglosasi kontra Európa. Alebo jednoducho Amerika kontra Európa (Briti sa pridali na ich stranu).
Tu som napísal svoj názor http://www.nadhlad.com/node/2668
Tí by vážne zničili, ale naozaj zničili, aj Rusko, aj Čínu - ak by mohli. Lebo ... konkurencia. Všetky reči o boji "demokracie" s "monarchiami", dnes s "despociami", sú primitívna lož. Američania, USA, sú schopné u seba nastoliť akúkoľvek vojenskú despociu, akýkoľvek fašizmus, a ani nemrknúť, akoby to tak bolo vždy.

Truhlík

Počty po roku a pol vojny.

Ruská armáda.
Začala Špeciálnu vojenskú operáciu so 120 000 štykmi.
Plus 50 000 regulárne vojsko DNR a LNR aj s BARS (armádna rezerva). Plus kadejakí dobrovoľníci z Ruska aj odinakiaľ.
Ďalej 300 000 mobilizovaných v 2022.
Ďalej 450 000 ( ! ) dobrovoľníkov=kontraktnikov v 2023.
Straty 35 000. Zdá sa to málo. Najskôr v tom nie sú žoldnieri z Wagnera. Z 300 000 mobikov z 2022 našiel Západ 3 000 hrobov v Rusku.
Dokopy v ruskej armáde do 1 000 000 štykov.

Zelenského armáda.
Nevratné straty 530 000. V Ukrajinskej TV uviedli 1 100 000. To môže byť 500 000 nevratné straty plus 900 000 vratné straty podľa ruských zdrojov. Takéto zverejnené číslo v ukrajinskej TV svedčí buď o preklepe alebo o vnútornom boji v Zelenského junte.
Vojaci v Zelenského armáde - 300 000, maximálne 400 000.
Mobilizácia už nestíha nahrádzať straty na fronte. Mesačne strácajú tri brigády. Dve straty a jedna dezertéri.

Takže po neúspešnej Zelenského ofenzíve začali na Západe reči o patovej situácii. Moskva sa tvári, že návrhy nepočuje. Cieľ bol denacifikácia a demilitarizácia a nie nejaký Minsk 3. To by Putinovi u obyvateľstva ťažko prešlo.

Rusko vojnu zatiaľ nevyhralo. Sankcie sa ukázali neúčinné a kontraproduktívne. Západné tanky horia jak fakle. USA zakázali použiť Abramsy.
Rusi zjavne vedú vojnu na vyčerpanie.

Truhlík

Všímam si to tiež ako ešte stále nabiehajú následky Druhej svetovej.
A je to vlastne stále Veľká vojna - Prvá, Druhá aj Tretia svetová. To znamená, že základné otázky globálneho poriadku nie sú vyriešené.
Je to boj anglosasi kontra Európa. Teraz ako anglosionisti kontra Rusko(+ Čína). Európu (vrátane Nemecka) už sa zdá majú pod kontrolou.

Norman

tu momentálne naozaj väčšinu vĺn tohto oceánu ignorujeme :) To, že zomrel Kissinger, ako píšeš, každý vie. Čo už k nemu dodať - je symbol temných sionistických síl "v zákulisí". I keď za jeho čias sa s tým utajením až tak nepaprali ... no veď ani dnes (už zas) nie.
Takí ľudia, ako Kissinger, sa dostali na vrchol režimného aparátu, len vďaka druhej svetovej vojne.

slaven1

Vo veku 100 rokov zomrel Kissinger. Dlhých epitafov bolo napísaných vela inde, bežte si prečítať tam.

slaven1

Homosexualizmus je ideólogia. Tá sa nedá zakázať. Môžeš zakázať organizácie, ktoré ideológiu šíria, nejaké štruktúry. No a je taká nejaká centrálna? Prekvapivo áno. Vôbec som o nej netušil. Dozvedel som sa z článku na RT.com:

https://www.rt.com/russia/588267-russia-bans-lgbt-movement/

Od 1978 existuje nejaká ILGA, International Lesbian, Gay, Bisexual, Trans and Intersex Association v Ženeve:

"ILGA participates in a multitude of agendas within the United Nations, such as creating visibility for LGBTI issues by conducting advocacy and outreach at the Human Rights Council, working with members to help their government improve LGBTI rights, ensuring LGBTI members are not forgotten in international law".

https://en.wikipedia.org/wiki/International_Lesbian,_Gay,_Bisexual,_Tran...

slaven1

Teroristické útoky od "teroristov" existujú iba v médiách. „Teroristický útok“ vo svojej podstate je operácia špeciálnej služby, svojej alebo cudzej, na svojom alebo cudzom území (Hamas, Londýnske metro, Madridské metro, Petrohradské metro, 911, ISIS...)

Teraz keď sme definovali čo je terorizmus, pozrime sa opäť na mútnu streľbu na Zámockej ulici. Bola to operácia špeciálnych služieb? Nie.

Bratislavský mládežník si vybavoval účty, tak ako si z času na čas vybavujú účty iní. Ľubomír Harman z Devínskej, len taký bratislavký príklad. Ani vražda Tupého nebola "terorizm". Ďalší bratislavký príklad. Atď.

Je to ukážkový butaforský "terorizmus" ako zo zbierky článkov Meščeriakovova. Vraciam sa k tomuto komentu, lebo mi vybehol status, že liberálny extrémisti si dávali ceny.

https://t.me/s/investigativnyblogSK/45530

"[Medajlu] získala aj Radka Trokšiarová za občiansku statočnosť a prejav nesmiernej odolnosti po teroristickom útoku."

Fraška.

Jozef Novak

Chápem, samozrejme.

Norman

Len som sa zastal eugeniky. Neplietol by som ju do týchto novodobých hlúpostí s genderom.

Jozef Novak

Nerozumiem či odpoveď znela ako irónia, alebo práve uvedenie faktov.

Norman

Nikde tam nehovorí o "eugenike" - to je naozaj iba tvoj názor. Moc to nesedí, pretože akokoľvek sa z "eugeniky" po vojne stal démon, aj to až po určitom váhaní, eugenika bola skôr precenenie vedy a jej aplikácia do oblastí, kde môže byť aj bolestivá či nebezpečná. Kdežto "gender ideologia" je naopak zahodenie prísnej vedy a zavedenie pseudohumanistických pseudovied. Niečo ako "veda o plyšovom medvedíkovi" a podobne.
.
Putin: "As a result, both [Western] culture and education are becoming primitive.Many classical subjects are simply thrown out of Western curricula, replaced by some kind of gender and similar sciences – pseudosciences, of course"
Hovorí to síce už každý kritický človek, ale je dobré, že to vyjadril aj Putin, že sa už púšťa takpovediac na pole filozofie, svetonázoru. Očividne sa musel roky premáhať znášať ten americký úpadok, ale na to bol vyškolený :) Áno, pokial bude Rusko generovať takéto myšlienky, pomôže to celému (západnému) svetu.

Stránky