Matovičove gestá - je blázon on, alebo tí, čo zas vidia fašistov?

Matovič bol u prezidentky, a buď vedome, aby naznačil, čo si o nej myslí, alebo nevedome, nehľadiac na to, že ju verejne opľúva, tam robil akési gestá.

Zrejme to druhé. Najprv dal akože víťazné V, potom niekomu (svojej milenke alebo dcérenke Klárke?) ukázal symbol telefonovania. Možno sa vo svojom stave sám zľakol, že to pripomína satanské rohy, tak si pri sadnutí vytiahol telefón a znova znak ukázal priamo do kamier - aby azda explicitne naznačil spojenie toho gesta s telefónom.

Spýtať sa ho nemožno, lebo veď demokracia, takže je nedostupný. Tak či tak ale zostudil prezidentský palác, skoro ako tá koza, čo tam priviedol Kiska. 

Ale o tom píšu všetci, to už poznáte. Mňa zaujalo článok včera v Pravde, ako sa média poponáhlali nájsť v tom geste "fašistickú symboliku". A tak utekali za "expertom " - Drábikom.

Drábik je človek, ktorý, ako sám hovorí "Pre zachovanie duševného zdravia sa snažím politiku nesledovať". Proste je to naozaj inteligent - historik, ktorý nesleduje politiku. Či si zachoval alebo zachová  duševné zdravie, to je tiež otázne.

Takže tento zlopovestne známy expert Drábik sa vyjadril:

"Nejde o žiadnu fašistickú symboliku. Tá sa musí posudzovať vždy v kontexte a ten u premiéra jednoducho nie je"

Rozumiete: fašistická symbolika sa posudzuje  podľa toho, či dotyčný má byť označený za fašistu, alebo nie. "...to u premiéra jednoducho nie je"  - proste Matovič je obviňovaný z iných vecí, ale fašizmus mu našívať nemienime, takže symbol nie je fašistický. Ak by to isté vulgárne gesto, smerujúce Čaputke kamsi medzi tlsté stehná, urobil Kotleba alebo Uhrík, už by to samozrejme fašistické gesto bolo. Expert Drábik by to podpísal a dal na to štempel.  A pridal aj pozdrav: Sieg heil, čo to pletiem, Práci česť, súdruh Drábik.

A mohlo by to dať aj 4,4 roky basy.


 

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/581533-cudne-matovicove-gesta-u-p...

 

nové