Sulíkov návrh na integráciu rómskych osád obsahuje aj sterilizáciu

Strana SaS poskytla agentúre SITA tlačovú správu, a to "po tom, čo liberáli v uplynulých dňoch navštívili niekoľko rómskych osád" (citácia Sme).

Sulík a Nicholsonová museli byť z reality v "rómskych osadách"  riadne šokovaní, ako vždy títo nevzdelaní ľudia bez rozhľadu sú, keď sa výnimočne dostanu do kontaktu s realitou.

Táto ich návšteva terénu je vraj súčasťou "revolučného programu strany SaS pre rómske osady a sociálne vylúčené spoločenstvá". To si treba zapamätať: Sulík plánuje stvoriť komplexný plán na riešenie rómskej otázky, na integráciu osád. Je to naozaj jednoznačne vstúpenie jednej z "liberálnych" štandardných malomeštiackych strán do problematiky, ktorá sa nepochybne valí na západnú spoločnosť, a nadpriemerne práve na Slovensko.

Vstúpenie liberálnych strán do tejto tématiky považujem za nevyhnutný proces, tento problém nemôžu parlamentní politici obchádzať donekonečna. Ak by tak robili, boli by onedlho rýchlo a dôsledne nahradení iným druhom politikov. Ja opakovane varujem pred Sulíkom - je to krátkozraký tunelovo vidiaci ekonomista, jeho strana je rozpadnutá fraška. Ale - očividne sa poučil zo svojho úspechu s postojom k imigráci hnedoidov do Európy a teraz sa rozhodol ceľkom prevziať Kotlebovi témy. Nuž, bez nejakej irónie - dobre tak, lebo konkurencia je vec pozitívna.

V Sulíkovom návrhu sa zjavuje aj pojem sterilizácia - akási dobrovoľná služba štátu a po 4 dieťaťoch. Opäť to možno len prijať, akýkoľvek model sterilizácie je lepší, ako nič a sterilizácia je jediný humánny proces, ako túto katastrofu riešiť.     mnb

Prirodzene, na túto aktivitu SaS okamžite kriticky reagovali anglosionistické média, tu v Sme  napríklad známy exot a ideologická presadzovateľka sionizmu Zuzana Kepplová. Zbytočne by ale bolo nejako rozoberať ich bedákanie a apelovanie na primitívne reflexy čitateľov - realita ich sama zomelie.

Bohužiaľ, tento vývoj spojený s  SaS bezpochyby indikuje aj to, že Kotlebova strana je naozaj neschopná akejkoľvek skutočne parlamentnej alebo programovej politiky. Toto všetko sú oblasti a návrhy, s ktorými by mali prísť oni. Mali by ich spraviť lepšie a s menším pokrytectvom, než Sulík s Nicholsonovou. Je totiž jasné, že to sú temý budúcich rokov, možno prídu naozaj oveľa rýchlejšie, ako dnes ktokoľvek z nás čaká. Ale Kotlebovci nekonajú, sú príliš uspokojení so svojimi preferenciami. To je vážna chyba aj škoda.

Pekný biely deň prajem. 

Autor: 
forma: