Sviatky lásky a zbrojné rozpočty

citát:

Putin oznámil, že rozpočet ruského ministerstva obrany se zvýší a v příštím roce bude činit 50 miliard dolarů. Přitom zdůraznil, že rozpočet Pentagonu činí 585 miliard dolarů.

585 miliárd za rok.

Len z čisto ekonomického pohľadu sú to hrozné peniaze. Aj keď si uvedomíme, že to všetko nie sú reálne hodnoty, ale len nafúknutá vnútorná americká bublina zelených jednotiek a núl, prelievajúca moc z verejného sektora do paprčí zbrojných oligarchov, aj tak to značí riadnu deformitu toho ich systému pyramidovej hry, riadnu nerovnováhu v tej ich sračke, ktorú nazývajú ekonomika.

Samozrejme, keby tieto čísla znížili, tiež by vraj nebolo dobre, lebo by mali milióny ľudí bez miesta v spločenskej hierachii. Milióny jedincov bez úlohy - a ako vieme, sapienti musia neustále čosi robiť, čosi produkovať - presnejši povedané, čosi spotrebovávať, ničiť a vyhadzovať, ako kobylky. Ešte presnejšie povedané, stokrát horšie ako kobylky či termiti dohromady. Ergo je lepšie, keď sa namiesto "produkcie" hrajú na vojačikov a pochodujú do kruhu, prípadne sa vraždia navzájom.

Ale aj tak je to hrozný nepomer. Jedna ku desať.

Pre Rusov a tým pádom aj pre nás všetkých je jediné šťastie, že sila nie je lineárne úmerná miliárdám rozpočtu. Čím viac to kyvadlo tlačia na jednu stranu, tým je ťažšie a tým skôr azda dosiahne bodu obratu, odkiaľ sa im zrúti naspäť.

Možno by sa to urýchlilo, ak by sme ich v každej možnej nestráženej chvíli kopli do gúl. S pozdravom Merry Christmas od Santa Clausa.
 
Autor: 
téma: