Trestné podanie na Havrana

Advokátska kancelária Čarnogurský ULC podala v utorok trestné oznámenie v súvislosti s hanobením katolíckeho náboženstva, viery a jej predstaviteľov. Ako informovala zástupkyňa kancelárie Miriam Štímelová, oznámenie bolo podané na autora článku na portáli denníka Sme s názvom „Pošlite Kuffu do cirkusu“ s podtitulom „Prelátom vyhovujú čo najdebilnejší veriaci“ a podnadpisom „Z Márie Barbie“.

 

„Autor vystupujúci pod menom Michal Havran hanobí v článku kresťanstvo a kresťanov. Z článku sála pýcha a nadraďovanie extrémistických názorov autora nad názory všetkých veriacich kresťanov. Autor sa postavil proti Bohu kresťanov a proti Ježišovi Kristovi. Článok autora je nielen nemorálny, ale aj protiprávny. Jeho zverejnením bol spáchaný trestný čin,“ uviedol Ján Čarnogurský ml.

 

„Je možné očakávať, že v ďalších článkoch autor bude svoje nenávistné postoje iba stupňovať a pokiaľ ho štátna moc nezastaví, vyzve na vraždenie kresťanov a na ďalšie podobné perzekúcie všetkých, ktorí nezdieľajú autorove choré názory. Všetko miernejšie namierené protikresťansky už autor skúsil. Žiadame, aby štátna moc zamedzila ďalším podobným štvavým a extrémistickým vyjadreniam, hanobiacim kresťanstvo, kresťanov a kresťanské symboly," povedal Čarnogurský. Ako dodal, autor hanobiaceho článku môže iba dúfať, že ho stihne iba prísny trest zo strany štátnej moci a nie trest Boží.

 

Asi toľko o prípade napísal Trend

Treba dodať, že Havran ako osoba  je len figúrka síl z pozadia a aj keď on osobne za to nestojí, je s podobnými javmi treba spraviť poriadok. Akýmikoľvek dostupnými prostriedkami. 

 

 

 
Autor: 
téma: 
forma: 
Norman

dnešné odozvy

v Pravde

 

"osobnosti" tvrdia:

"...náboženské inštitúcie a skupiny veriacich sa nemôžu odvolávať na ochranu náboženského vyznania, ak sú terčom spoločenskej kritiky"

Aj židia? Zaujímavé. Dobre vedieť.

A ďalej:

"Vyzývame predstaviteľov rímskokatolíckej cirkvi aj jej angažovaných veriacich, aby sa dištancovali od krokov, ktoré smerujú k neprimeranému obmedzovaniu a sankcionovaniu iných názorov. Naša spoločnosť potrebuje cirkvi, ktoré dôveryhodne obhajujú práva zraniteľných jednotlivcov a skupín, a ktoré namiesto strachu z nového kultivujú schopnosť orientovať svojich veriacich v rýchle sa meniacom prostredí"


To si mali uvedomiť, než dali do obehu zákony obmedzujúce v podstate akúkoľvek slobodu slova. Kto s mečom zaobchádza, s mečom zhynie, hovorí nielen Biblia. Nehovorili sme im, že tie zákony budú použité aj proti nim? Tieto zákony budú v plnaj tvrdosti onedlho použité na globalistickýcg kolaborantov.

Možno.

Druhá možnosť je, že budú za štvanie potrestani priamo nejakými ľudovými súdmi.


Roland Edvardsen

Trestné podanie na Havrana je vždy správna vec, ale povedzme, že by to nebol on, ale niekto iný - akože normálny. V takom prípade by som mal s tým celkom problém. Ja som totiž ten jeho text čítal a nemyslím si, že išlo až o taký extrém. To zdôvodnenie zo strany Čarnogurských mi príde miestami pekne smiešne (nabudúce bude vyzývať na vraždenie kresťanov...). Ako zase netvárme sa, že cirkev alebo kresťanstvo sú nekritizovateľné (to posledné, čo nám treba by bolo zavedenie nejakých "anti-rúhačských" zákonov) a židokresťan Kuffa nejaký "náš človek", ktorého sa nejako extra zastávať. Pamätáte si na Kuffove začiatky? Ako ho velice velebila svorka okolo Hríbovho Týždňa? A veru vtedy mu rozhodne nevadilo, že ho vychvaľujú "zlí liberáli" - ľudia, ktorí agresívne podporovali vraždenie žien a detí v Iraku či v Izraeli. Kedy sa vlastne tento "hrdina" vyjadril aj k vraždeniu reálnych ľudí vojnovými agresormi, nie len k jeho milovaným embryám? Detto pre jeho brata z Oľano (tam už snáď spozornia aj Kuffovi obdivovatelia z alternatívnych radov), obdobne postihnutého (holt, údery do hlavy od ich alkoholického fotra si očividne u oboch vyžiadali svoje následky :-)).

Norman

zákony proti kritike náboženstiev a skupín sú už predsa vydané a platia, takže žiadne "netvárme sa, že cirkev alebo kresťanstvo sú nekritizovateľné .... " Oni sú už teraz nekritizovatelné, tak prečo nevyužiť zákony, aj keď s nimi nesúhlasíme, že.

Čo sa týka toho, o koho ide, o Havrana - nuž, to je podstatné, že ide o toho extrémistu Havrana. Možno nie je akosi najhorší, ale s niekým treba začať. Začať treba tam, kde sa dá. Prečo nie, ak môžeme? Teda Čarnogurskí môžu.

Mňa nezaujíma, čo presne je a bol Kuffa, o neho predsa nejde, ale o konkrétny článok. Tu predsa nejde o čiernobiele videnie, kto je na našej a kto na druhej strane. Ak by Havran kritizoval žida Mešťana, a bolo by ho za to možné dať na súd, bol by som prvý, čo by som bol tiež za trestné podanie. Prečo nie?
Ja som plne za, aby Čarnogurskéého kancelária dotiahla to, čo začala.

Možno si niekto myslí, že je dôležitejšie chrániť slobodu prejavu. Ale tú už dávno nemáme a nebude obnovená, kým oni sami nebudú trpieť pod vlastnými despotickými zákonmi. Ak my sa budeme nejakým zákonom vyhýbať len preto, lebo sa nám zdajú nesprávne, nemorálne, budeme vždy v nevýhode ( čo vás na tom práve učili? morálku? )

Roland Edvardsen

Predstav si, že o morálke sa na práve prednáša pomerne často - aj keď v praxi to na nás veľmi nevidieť, že áno. :-D

Ja som sa naozaj len zamyslel nad podstatou problému:"Dnes je to hovädo Havran, ale zajtra to môžem byť aj ja."

Ja vlastne píšem o tom istom, čo ty. Že pri Havranovi to podporujem, lebo je to zmrd, ktorý si to zaslúži, ale keďže som (v rámci môjho silne anti-abrahámovského svetonázoru) proti anti-rúhačským zákonom, tak je tam istý vnútorný rozpor. Ale ako som už písal - nemám problém proti zmrdom použiť ich vlastné metódy (a zákony).

Norman

teória musí byť, len sa obávam, že ty si to jediný bral vážne.:(

Podstata, že dnes hovado Havran, zajtra ja, je logická, ale odkedy prenasledovali toho (neznámeho) chudáka Z ĽSNS za to, že sa zúčastil na darovaní 1488 eur, za pošťanie koránu ako aj za citácie štúrovcov ... je len dobre, že to Čanrnokňažníci skúšajú hodiť späť.
Ale vážne, tie Žitňanskej zákony treba čím skôr zdiskreditovať. Najlepšie tak, že teraz bude udávať každý každého (teda len z druhej strany:).

Norman

Dovolím si v kontexte tohto článku ešte pripomenúť, že je rozdiel medzi vonkajšou realitou spadajúcou pod obludné židovské "antifašistické" zákony, a medzi slobodu na tomto portáli, ktorý je oficiálne zadefinovaný ako privátny klub a jeho oficiálny jazyk ani nie je slovenčina.
Je samozrejme, že my tu budeme ostrejší a otvorenejší, tak, ako to má vyzerať.
My tu nikoho neohrozujeme svojimi textami, lebo sú určené len rozhľadeným a prebudeným čitateľom.

Ale je rozdiel, čo niekto pustí do verejnosti v jedných z najznámejších novin Slovenska, v SME. To už nesie so sebou určitú zodpovednosť, a kedže prenasledovaní za svoj prejav sú už mnohí, vrátane poslancov národnej rady, je plne oprávnene, aby bol stíhaný aj Havran, ktorý bol už ix krát varovaný a jeho štvanie je neutále.
Chce vojnu, bude ju mať, tak to má byť.

Prirodzene, náš názor nie je podstatný, len opisujem, čo sa deje. Varoval som - situácia sa zostrí, bude sa trestať, bude sa chodiť do basy a bude sa zabíjať (to posledné zatiaľ ešte nenastalo, sakrálne zabitie vlastného blbečka Kuciaka za účelom provokácie farebne revolúcie do tejto kategórie nezaraďujem - ale budú sa naozaj zabíjať oponenti len za politické názory, to vám hovorím a predpovedám).

de salutant

Mlatiť prázdú slamu, to by sa vám chcelo? Ved Havran je nedotknuteľný, a komunista Rezník sa ho vôbec neopováži vyradiť! Pochopili ste, že všetko verejnoprávne je už pod kontrolou soroša?

sandro

Reznik robi dobru robotu zatial. Je to profik, to mu treba nechat. Nemoze predsa v pozicii, ked media ovladaju republiku od zakonodarstva po sudnictvo, vyhodit naraz vsetkych:) To by mu zlomilo krk. Havran to ma urcite uz v RTVS spocitane.

Norman

Určite, nemôže všetkých.
Určite, niektorých môže ťažko.
A určite ani nemá ktovieako chuť sa s nimi naťahovať.

Ale jedno je isté. Známe ksichty by mali letieť demonštračne. Vysokým oblúkom :)
To je isté a všetci by sa potešili :)

Prečo sa Rezník o takú zábavu pripravuje? Tiež tam nebude večne, tak na čo čaká? Bude sa cítiť tak dobre a navždy bude na to spomínať s radosťou, ak to spraví :)

sandro

som presvedceny, ze to chce urobit cisto. A vie, ze Havran skor ci neskor spravi chybu. Ved ju uz spravil prave teraz. Bude ostrakizovany stale vacsou castou spolocnosti, aj ked nebude sudeny a obvineny, aj tak uz tam je to trestne oznamenie, je to urcita skrvna, ktora pojde s nim a budu pribudat dalsie. Po case si budu musiet sadnut a uznat, ze takto to proste uz dalej nejde..:)
Nech sa chlapec len este nabali a odnesie si to so sebou.

Norman

Neverím moc v Rezníkovu vôľu v tomto smere.
Ale ak by bola, bol by som zásadne proti otáľaniu a čakaniu na vhodnú chvíľu. V týchto veciach je samotný konflikt a boj už pozitívny jav. Treba do Havrana zaťať, okamžite, nech vrieska a nech si sťažuje, nech robí krik, máva krídelkami ... ten vreskot a ten boj by bol užitočnejší, ako samotný záver.

Ale hovorím, neverím na Rezníka, neverím na takýto posuv tu a teraz.

Verejnú televíziu treba zminimalizovať. Správy a fakty, dokumenty, žiadne ich pseudo "umenie" - seríaly s idiotmi pre idiotov nech nechajú komerčným televíziám. Verejnú televíziu zoštíhliť a s minimom nákladov - to predsa chce aj pravica, západ, nie? Zrušiť tú blbosť s platením koncesionárskych poplatkov za elektrinu.... okamžite.

sandro

Neviem ci si to tu niekto pamata, ale raz bolo referendum s otazkou: ste za zrusenie koncesionarskych poplatkov? Media sa do toho obuli lebo sa jednalo o nieco, co bolo pre tento narod pozitivne. Prislo 20% ludi. Pritom je jasne, ze drviva vacsina ludi to nechce.
Ja som to vyriesil pred casom tak, ze kvoli neunosnej propagande a jednostrannemu informovniu som napisal do rtvs list, v ktorom som sa zriekol participacie na tomto projekte. Takze uz par rokov koncesionarske poplatky neplatim.

Norman

sa už pár rokov vyberajú od každého, kto odoberá elektrinu.
Tým sa to v podstate ešte pritvrdilo a rozšírilo. Ak kdekoľvek je na tvoje meno odoberaná elektrina, musíš platiť.

anonym

Žiaden národ a štát by nemali byť démonizovaní, delegitimizovaní a nemali by byť posudzovaní podľa dvojakých hodnotových/morálnych kritérií.

Hlúposť Žitňanskej boja s extrémizmom spočíva v tom, že zákonodarstvo čo presadzovala a čo je ešte horšie aj spôsob jeho aplikácie na súdoch, posudzuje Slovákov a Židov tak, že sa aplikujú dvojaké hodnotové/morálne kritériá. Palica má dva konce a Černogurský ju chytil za opačný koniec, ako pani Žitňanská.

https://www.hlavnespravy.sk/carnogursky-apeluje-rtvs-aby-zrusila-spolupr...
To že hlupáci spustili kvílenie, je pochopiteľné a pochopiteľný je aj primitívny spôsob, akým to robia.
https://www.hlavnespravy.sk/trestne-oznamenie-havrana-podla-zastrasovani...

Spôsob, akým sa súdy a polícia vysporiadajú z týmito podaniami, ovplyvní aj proces s Rostasom. Napochybujem, že ak sa dostane spor na súdne posúdenie mimo SR, dvojaký meter posudzovania týchto dvoch prípadov bude veľmi silný argument proti súdnictvu SR. Čarnogurský vie čo robí!

Jozef Novak

Vďaka za skvelú správu Norman. Nikde som na ňu nenatrafil. Len tu.

Norman

všade o tom už písali.

Ale jedno je špecifické - len my sa jednoznačne vyjadrujeme za toto riešenie.
Inde oponujú, alebo sú "neutrálni", alebo tak podobne. Ale netreba sa báť používať aj typické zbrane nepriateľa, len žiadne zbytočné okoľky. Kto mečom narába, mečom zhynie.

sandro

Kuffa najnovsie ziada stiahnut trestne oznamenie. Tazko povedat, co je tu lepsie alebo horsie. Ak aj bude Havran obvineny, skonci to ako s Arpadom Soltezom, po masazi mediami sa ziaden sudca neodvazi toho skunka odsudit. Proste je tu jasny dvojity meter. To znamena, ze ich to len posilni, pojdu zase o dalsi schodik dalej.
Ak Kuffa ziada stiahnut oznamenie a zaroven dava Havranovi svoje pozehnanie, je to poriadna facka. Jednoducho Havran stratil protivnika.
Ja osobne si myslim, ze stiahnut obvinenie by bolo v tejto situacii bezpravia spravne.