Kto vlastne tých sionistov podporuje?

USA, Kanada ... Česi.

Vždy ma iritovali vzdychania po webe, ako sa my, Slováci, máme za to alebo ono "hanbiť". Vždy to boli umelé a hysterické (seba)obviňovania. Ovšem to, čo včera predviedlo Česko, sa zapíše hlboko do histórie. Je to hanba. Znova sa ukázalo, v akom rozklade je český štát a ako hlúpi sú tí, ktorí volili toho Schwarzenberga.

Samozrejme, Nemecko nie je slobodná krajina, tí majú mechanizmy, ktoré ich politické figúrky kontrolujú na každom kroku -  a dokonca tí sa len zdržali.

 

Reč je, prirodzene,  o hlasovaní OSN, v ktorom Palestína dostala štatút nečlenského štátu OSN.

Gratulujeme.

Hlasovanie drvivou väčšinou ukázalo, že svet je za normálnu mierovú Palestínu. A to druhé, ta krvichtivá amorálna sionistická sekta, tá patrí tam, kde všetky sekty - izolovať do nejakého Vatikánu.

 

N

čakala som komentár na túto tému, ale, Norman, to kopnutie do Čechov nemyslíš vážne! Hovor o politickej reprezentácii, keď už. A zdržanie sa hlasovania hovorí o čom? že nás tiež držia za **** a nemôžeme sa vyjadriť?

Inak, aká je frekvencia holokaustov? 50 rokov? Hmmm...

Prečo sa nesnažia pochopiť situáciu a prehodnotiť svoje správanie, ak majú ešte vôbec na to čas?. Kto ich využíva,

kto a načo vytvoril ich ideológiu? Na základe akej koncepcie?  Ich zákony vytvarajú akú  budúcnosť pre nich a ich potomkov..?

Nie sú tak blbí. Mohli by aj ostatným hodne pomôcť, keby správne použili svoju kapacitu. Svojim spôsobom tak dostanú svoju historickú úlohu, ktorú tak ospevujú. Je to z veľkej časti na nich. Keď to nepochopia, tak to bude  zlé a dôkladné

pri dnešných možnostiach. Pokiaľ to len trochu dovoľuje situácia, treba to urobiť bez krvi.

 

 

Norman

času je momentálne málo, takže tak - čo už nakomentujeme? A kto?

 

Čo sa týka frekvencie holokaustu, dal som to do počítača. To vieš, celkový čas deleno počtom výskytov - a napísalo to:

Exception, dividing by zero.

 

Teraz neviem - urobil ten počítač niečo nezákonné alebo neurobil? Poprel, alebo nepoprel?

 

N

Kto podporuje sionistov?

A kto  vymlel hlavu im? Že by Konceptuálna moc? Mýtus, alebo realita?  Globálny parazit, či

prediktor, či teraz hlavne korektor?  

Norman

Kto podporuje Sionistov nám povedalo včerajšie hlasovanie.

USA, Kanada, Čechy, Panama a traja trpajzlíci.

Tomu sa povie hanba.

 

N

...myslela som Kto vymyl hlavu sionistom? Napríklad takému Benjaminovi N. Podobne, ako ostatní, ktorých mená poznáme a označujeme ich ako sionistov, je len figúrka. Možno nie pešiak, ale figúrka. A bez problémov bude obetovaný. Myslím, že ten tušený, no nikdy neidentifikovaný Globálny parazit dávno vie, že aj sionizmus je neudržateľný a pracuje na novom scenári tejto 3000 rokov starej hry.

 

A ak chceš niečo vedieť, google a wikipedia ti málo pomôže. Iba ak by si vedel, čo hľadáš. Odporúčam začať na nami dostupnom začiatku - v starom Egypte. Napr. u Achnatona. 

Norman

pochopil, len som chcel znova pripomenúť, že mňa zaujal len ten jednoduchý aspekt, kto ich podporuje teraz - a že treba po nich ísť. Trestať ich, akokoľvek sa dá - netolerovať Schwarzebergov a podobných.

Tvoja téma je zložitá.  Najprv jedno: termín "sionizmus" tak, ako ho používame my a ako sa používa už čoraz viac - to je spojenie politiky a takzvaného náboženstva. Spojenie reálnej (politicko finančnej ) moci a ideológie, ktorá dodá fanatizmus, prečo práve "my" máme vládnuť a mať právo ničiť iných.

Takéto dvojice sa vytvárali a vytvárajú vždy.

V tomto historickom období je to moc peňazí a talmudizmus. To je fakt a je v prvm priblížení jedno, prečo to práve tak je.

Čo sa týka toho, "kto je za tým", je to zákonitá otázka ... ale podľa mňa, ak by za tým aj niečo ešte ako tak konkrétne bolo, tak už je to len tá túžba po moci, po bohatstve. Neexistuje nejaký jeden a ten istý parazit, ktorý si prezlieka ideologické šaty. Existujú skôr rôzne parazity, ktoré si obliekajú zas a zas tie isté či podobné šaty, z obmedzeného výberu. Napríklad tí dnešní izraelci, či židia - veď to sú objektívne aškenázi, nemecko-chazarsko-levantínsky bastardi. Navliekli si sionistický šat, lebo bol asi najvhodnejší, alebo sa to tak náhodou vyvinulo, ďalšia samostatná otázka. Potrebovali nejaký šat, zvlášť odvtedy, ako im ich finančná mágia dalo do ruky reálnu (rotshildovskú) moc. Vznikajú aj nové šaty (komunizmus, iluminátstvo , fašizmus...) každý mocenský konglomerát potrebuje šaty - ale nové sú dosť neisté, nevyskúšané, dlho nevydržia, preto sa s radosťou siaha po tých starých overených, po "tradíciach" - sú síce špinavé a smradlavé, ale vydržia, to je overené.

 

Ale to je len jeden, taký môj pohľad. Možno máš niečo konkrétne na mysli, určite je to zaujímavé, keď spomínaš Achnatona. Sú ľudia, čo si myslia, že tento mocenský útvar je "satanistický" nie len svojimy zločinmi a deformáciami, ale aj čerpaním moci, svojím zdrojom. Tým zlým "satanom" je potom buď naozaj iracionálna metafyzika, alebo "kozmický" vplyv - podla druhu mysle daného človeka. Podľa mňa by sa to malo vyjadriť - buď je na tom zrnko pravdy, teda je aj to zaujímavý uhoľ pohľadu, a tak je to dobré, alebo je to nezmysel, a tak sa aspoň človek vyrozpráva a tak sa mu uľaví.

Ono, univerzálne zlo existuje ( tak, ako aj univerzálne dobro). Ale existuje panteisticky, v každom z nás. Je teda staršie, ako tých 3000 rokov, a ani ho nikdy nevykoreníme.

Ale to nevadí.

N

či Globálny parazit, Globálny predátor, či Konceptuálna moc - to nie je žiadna entita z vesmíru, ani náhoda. Sú to ľudia, šialení, ale bytosti "z mäsa a krvi".

A nie sú to ani Židia, ani Sionisti, ani Rotchildi. Tých iba využívajú.  

Inde si napísal, že všetci sú adepti na nadhľad. Ja teraz lúskam (všetko je v ruštine) jednu koncepciu, vytvorenú v 80-tych rokoch, keď bolo jasné, že situácia v Sojuze je neudržateľná a verchuška zadala úlohu najlepším mozgom krajiny vypracovať analýzu - prečo, ako a ako ďalej. Analýza bola vypracovaná, potom za Gorbiho a Jeľcina stopnutá . V 1992 po sprístupnení archívov doplnená, rozpracovaná, chyby opravené a daná tým, čo chcú vedieť k dispozícii. Sú to tony materiálu, som na začiatku. Možno to do smrti  stihnem a získam nadhľad :) 

Veci sa postupne dostávajú k človeku podľa toho, ako je na ne pripravený. Možno to nie je konečná, ale teraz ma to oslovilo a posúva ma ďalej.

Mňa tam posunul jeden diskutér na zvedavcovi. 

Norman

urobili nejakú analýzu situácie vo svete, objektívnu a nekamuflovanú?

Tam vystupuje ako výrazný či hlavný činitel nejký globálny parazit? Jeden?

Nemyslia tým zas práve "sionistov", len to vtedy ešte eufemisticky obchádzali? Alebo tým myslia finančný gangsterský svet?

 

No dobre, vždy je nejaká skupina viac pri moci, pri zdrojoch, pri knohow, ako široká masa. Myslíš, že je to akosi tá istá skupina? Tisícročia? To je práve základna otázka. A čo hovoríš na ten môj popis - že je to skôr naopak -  skupinky-paraziti vznikajú nové, len sa prezliekajú. Takí mormoni sa zadefinovali ako praví kresťania a bolo (aby sme zobrali taký neutrálnejší príklad). Moderní židia v mojich očiach to isté. V mojich očiach sú to mormoni, nič viac.

 

Dobre, povedzme, že či tá entita je tu dlho alebo kratšie nie je dôležité. Konkrétnejšia a praktickejšia otázka je: vedia klamať a ovládať svet, alebo sa im to vymyká z ruky? Tvrdenie, že všetko majú pod kontrolou, teraz odhodia "sionizmus" a prejdú na niečo iné, to je spiklenecká teoria v tvrdom prevedení. Nie je bližšie pravde to, že ak aj je to nejako stála skupina v čase, že to pravidelne nezvládajú, že im stádo uteká alebo sa mu darí zle (čo tiež nesvedčí o schopnostiach pastierov).

 

A načo by im bol dnes sionizmus? Na to, aby odvádzal hnev más? Nie, nik nepotrebuje odvádzať hnev oviec. Na odvádzanie hnevu sú tú dnes "fašisti" a "komunisti" a podobne. To sú ti zlí, na ktorých sa všetko zle hádže. Načo by bolo dobré nejakej elite ochrana sionistických radikálov, vrahov?

Zober si napríklad IRA - kto potrebuej ochraňovať írskych katolíckych vrahov? Nik - preto to ani nik nerobí. Ak by na sione nebol zainteresovaný niekto k nemu blízky, nechránila by ich celá masmediálna scéna, súdnictvo a podobne.

Chce to ďalší input, sem, aby sme to vyjasnili:)

N

hoci by bolo najlepšie dať linky. Viem to, čo som sa dočítala v diskusiách na zvedavcovi a doteraz napočúvala. (Na zvedavca som sa dostala nedávno cez Tor a zistila som že je tam hodený článok - akýsi náhľad do Koncepcie ,iba deň predtým - informácie samy prichádzajú:))

Ale odpoviem aspoň tak, ako som sa doteraz dozvedela.

 Myslím, že všetci vieme, že túžba ovládnutia sveta ( koncepcia nadnárodného riadenia ľudstva) je stará. Vždy bola skupinka,  
ktorá chcela mať moc . Hádam si nemyslíš, že bilderbergovci je tá najvrchnejšia elita. Ani faraón nebol, bol podriadený  
konceptuálnej moci predstavovanej žrecmi (2 skupiny po 11 ľudí a šéf). títo zasvetenci si tú moc, vedenie, odovzdávali. Boli 
vyberaní na princípe dedičstva. Ak nebol dedič, bol nahradený príbuzným, zrejme musel spĺňať kritériá. boli spojení s kultom  
Amona . Pokus o zmenu prevedený Achnatonom neskončil dobre. Amon, Achnaton - dve koncepcie života, alebo princíp

hmota- energia- čas- priestor oproti princípu hmota-informácia-miera.

Globálny parazit je 22 dedičných klanov,  rozdelených na dve skupiny pre ilúziu voľby - pravá, ľavá-plán, trh-socializmus, 
kapitalizmus-veda, náboženstvo... Oni sa nezviditeľňujú na verejnosti, na to predhodili nám známu "elitu" . Tá realizuje skutočné  
riadenie štátov cez korporáciu klanových finančných rodín.
Zdá sa ti to nepravdepodobné? Pozri na kresťanstvo . Kedysi dávno úmyselne deformované tu máme v tej podobe dodnes.
Na nete sa dá stiahnut jeden rozhovor so svedkom rozhovoru Andropova, kde hovorí, prečo bol proti pretláčaniu Gorbačova a  
prečo nakoniec aj tak Gorby uspel: lebo je niečo omnoho mocnejšie ako KGB...(struktur bolee močnych, čem KGB, katorym ja 
-Andropov, kak galava KGB vynužden byl podčiniťsia".)

Globálny parazit nemá všetko pod kontrolou. Veď to ani nie je možné, robí aj chyby a nie všetko mu vychádza. Aj keď je so  
svojimi neobmedzenými prostriedkami, odhodlaním, časom a mnohogeneračnými skúsenosťami je veľmi úspešný.
Jeho technológia spočíva v tom, že podporí tú subjetívnu snahu o ovplyvnenie objektívnych procesov, ktorá viac zodpovedá jeho  
cieľom.
Snahou Parazita( predátora) je maximálne brzdiť celkový rozvoj spoločnosti. Vždy, keď to dlhodobo prestrelia, nastáva  
nevyhnutne spoločenský kolaps, keďže sa prestane napĺňať Bohom (prírodou, absolútnou logikou, Najvyšším riadením,  
Dobrom) preddefinovaný potenciál druhu.

Raz dávno Grigoriy napísal, že cieľom je zastaviť evolúciu. Po rokoch mi to dochádza (ďakujem, Grigiriy). Pozitívne je, že táto  
koncepcia má riešenie a ukazuje svetlo na konci tunela.

Globálny prediktor pracuje spôsobom analýzy a podpory tendendencií, ktoré koordinuje so svojimi cieľmi. Neriadi priamo, ale 
má v malíčku všetky metódy riadenia spoločosti, ovládania podvedomia más. Všetky procesy v prírode a aj v spoločnosti sú  
buď riadené, alebo profesionálmi z oboru dotiahnuté do formy samoriadenia. Vo vyšších pozíciách fakticky neexistujú direktívy.

Riadenie funguje takmer výlučne nepriamo, podprahovo.

Sionizmus je len výkonný aparát plánov Globálneho parazita (Judaizmus ako jedna z najstarších fašistických ideológii  
vytvorená pre potreby riadiaceho klanu) . Parazitovi vyhovuje, ak zložky tohto aparátu sú rozptýlené po svete. Potom  
efektívnejšie plní svoje úlohy (preto nie Izrael, akokoľvek je to čudné, táto základňa pre neho nie je dôležitá) a judaiistický plebs  
bude znovu obetovaný.

Citát z článku: "Od Boha je každému z nás darováno Rozlišení - ten šestý smysl, o kterém mlčí sociologie, schopnost odhalení objektivního

Dobra a Zla. Rozlišení, kterému je věnována jedna z súr Koránu, to je svého druhu kompas v krajině morálky. S pomocí

programů, paralyzujících vědomí (biorobotizace), může být tato schopnost orientace ztracena. Z lidí, zbavených schopnosti

rozlišovat Dobro a Zlo, v zištných cílích představitelů sociální magie, se formuje tlupa žijících podle úmyslně vymyšlených podání

a hodnotících tak, jak jim "velí" falešné autority, podplacené nebo využité nevědomky. Je ještě další zamlčovaný smysl, náležící

člověku - smysl míry jako schopnosti vnímat tu část reálně možné matrice Bytí, ve které se rozvíjejí jeho aktuální myšlenky a

životní okolnosti.

 

Uvedu ještě jedno obrazné znázornění té funkce, která se ve společnosti realizuje skrze v něm vládnoucí koncepci. Všichni známe, jak se v tiskařině vyrábí ta či ona produkce v závislosti na použité matrici, právě ta formuje obraz, strukturní organizaci budoucího díla. Koncepce je ona matrice, jen využívaná ve vztahu k lidskému materiálu. Rodicí se pokolení, převážně bez vlastního vědomí, se ocitá ponořeno do informační matrice - koncepce - a k 15-20 rokům nevědomoky získává ty vlastnosti a kvality, které majitelé dané koncepce potřebují. Ani jedno dítě nemá vrozenou potřebu alkoholu, nicméně, se zakončením střední školy, v našem prostředí jen se jednotlivci zdržují spotřeby alkoholu ve formě různých přípitků, pracují aktivně založené stereotypy. To se děje v libovolných jiných otázkách, ve formování světonázoru jako celku.

Pokud ohraničíme naše zkoumání vnitrosociálními zemskými silami, pak na vrcholu řídících hierarchií stojí konceptuální moc, jako nejvyšší všeobjímající úroveň sociálního řízení. Je důležité si uvědomit, že podřízenost života společnosti konceptuální moci nemá přímý charakter. V tomto schématu se jednoduše vytváří podmínky, kdy každý v míře svého pochopení pracuje na sebe, a v míře nepochopení - na toho, kdo chápe více. Proto je klíčem k osvobození společnosti od jha konceptuální moci, cizí ideálům spravedlivosti, zvyšování míry pochopení účastníků společenského života."

aspoň niečo v angličtine: http://www.vodaspb.ru/english/index.html

Grigoriy

by mohla byt podnetom k naozaj zmysluplnej diskusii o veciach, ktore idu do podstaty, na ktorých naozaj záleží.

snake_eater

stojí za to pozrieť si 16 dielny seriál Ancient Aliens. Zaujímavý koncept, a pre mňa asi najpravdepodobnejšia verzia histórie.

Norman

Dalo by sa to teda zhrnúť jednoduchšie: existuje 22 klanov, kotré poznajú, ako rafinovane vládnuť. A sú takí rafinovaní, že sú neviditelní. Nie je to nik z viditelných mien.

A teraz čo?

Prečo tomu veríť?

 

"...koncepcia má riešenie a ukazuje svetlo na konci tunela."

Aké riešenie? Práve naopak, je to koncepcia o totálnej bezmocnosti, nie?

 

Poviem jedno:

ľudia na púšti hladajú, hladajú realitu, ale kým ju nemajú, tak si ju malujú. Fatamorgána, nie?

N

nerobíš tým pesimizmom dobre nikomu a ničomu. Podporuješ určitú pravdepodobnostnú matricu stavu hmoty v budúcnosti! Vývoj každej reálnej životnej situácie je totiž predurčovaný mnohovariantnou (mnogomernaja matrica) matricou možných stavov. Ak ľudia budú emitovať negatívne "vibrácie" (kolebania), tak si vyberajú negatívny scénar a naopak. Prečítal si si úvod a ohodnotil to ako fatamorgánu. Riešenie nie je ani jednoduché ani krátkodobé. V prvom rade musí dôjsť k prebudeniu a uvedomeniu si kritického množstva ľudí a potom sa to spustí samo.

Evolučné procesy vo vesmíre tečú v pocese (trojjedinstvo): Hmota-Informácia-Miera 

 Najprv mám v hlave myšlienku, informáciu-obraz. Keď jej Slovom, rukami,..dám formu, nadelím ju mierou vznikne niečo nové, materializujem. Všetko pracuje na princípe matríc. Knihá nám dáva informácie, je napísana na papieri- hmote a písmená sú kód - miera. Miera sú pravidlá, zákony, Boh. 

Toto vedeli egyptskí žreci, ale navonok pretlačili štvorjediného boha Amuna (4 aspekty jediného boha: Názvy mám v ruštine, u nás je to trochu inak- Net -hmota, z ktorej je všetko na svete, Nef-duch oživujúci hmotu alebo nútiaci ju meniť sa, Pašt - nekonečné priestranstvo vyplnené hmotou a Sebek - nekonečný čas ) Hmota, energia, čas a priestor. Pritom energia je prechodná forma hmoty a čas a priestor sú  subjektívne veličiny..

Achnaton prišiel s koncepciou trojjediného boha, ako v knihe Thota a aj v Tóre (podobnosť názvu nie je náhodná) sa spomína Sefar -čísla(miera), Sipur - slovo(informácia), Sefer- písanie(hmota). 

Slovo boga jesť jevo pisanie. Mysľ boga jesť slovo. Tak mysľ, slovo i pisanie suť v boge liš odno, tak kagda v čeloveke oni suť tri. 

Tým, že vtedajšia konceptuálna moc dala ľudstvu klamlivé chápanie skutočnosti, umožnilo im to manipulovať vedomím človeka i masami. (pozri na naočkované dogmy v náboženstve, ktoré potláčajú pudy sebazáchovy-utrpenie ako cesta do neba) 

Môj učiteľ mi povedal:
" Ty použiješ určitú Informáciu, ktorá prišla nejakou cestou do tvojho tela cez mozog,spracuješ ju podľa svojich morálnych štandardov, čím jej nadelíš vlastnú Mieru a emituješ ju vo forme myšlienky = Energie(Hmoty) do kolektívných riadiacich biopolí človeka(egregorov). Vytvoril si 1 jednotku nejakej mat(r)ice = scénara vo viacerých egregorov, kde patríš - rodinný,mestský,národný,ľudstva...Aj ďalší ľudia emitujú rôzné myšlienky a energia nejakých matríc zosilňuje, až dosiahne kritickú úroveň a egregor ju použije pre riadenie danej skupiny ľudí, čo môže mať aj fatálne aj blahodárne účinky, podľa toho,ako ľudia rozmýšľajú. 
Myšlienka je hmotná - dokáže aj raniť, aj zabiť!"

A druhý zase toto" Modlia sa k obrazu Boha, ktorý im niekto dal.
Reálny Boh im však dal aj mozog, ktorý by mali občas používať.

Modlením sa vytvára egregor, odborne torzné pole, ktoré nabíja systém dobyvateľa, či zriaďovateľa daného "obrazu Boha" s príslušnými charakteristikami a regulačnými parametrov.
Iniciáciami, myslením a hlavne emóciami členov "náboženstiev" sa nabíja egregor, matrica prevádzkovateľa. Ten ju potom aktivizovanú riadi v rámci svojich cieľov a k nim vedúcich krátkodobých a dlhodobých regulačných manévrov.

Celý život, spoločnosť, systémy a aj tzv. hmota, všetko funguje na báze týchto matríc. To je princíp tvorenia..
Myšlienka(Informácia) sa nadelí Mierou, usporiada(Slovo, Číslo, Vzorec, Pravidlo = Miera), vykoná a tým sa zhmotní(Hmota).
Matéria(=Energia), Informácia(obraz, predstava), Miera(čas a priestor=časopriestor)

 Zhmotňujem tým, že informácii nadelím mieru. Dám svojmu obrazu pravidlá.
Preto bolo vo väčšine kultúr číslo 3 "sväté":
MATERIA+INFORMÁCIA+MIERA
nie 4
1, 2
1 + 2, 3 + 4
(Hmota+Energia("Duch" ))+((Čas+Priestor)=Časopriestor)
4 sú potom vlastne 2 kategórie. Objektívna existencia informácie, obrazu, tým pádom zostáva skrytá.
Ráno si vytvorím obraz, matricu, čo chcem robiť počas dňa a slovami, činmi ju napĺňam, zhmotňujem = tvorím

Na princípe 4., resp 2. základných kategórii nie je možné naplno cielene vedome tvoriť, plánovať, riadiť svoju budúcnosť, svoj osud.
Riadia ho potom iní pomocou 3.kategórii.
Nie vždy zrovna v náš prospech, ako vidíme.
Problém je, že všetky prírodné a humanitné vedy sú zámerne založené na systéme 4, resp.2.
Je to malý, obrovský rozdiel, ak si uvedomíte podstatu."

Norman

 

A prinajhoršom skepticizmus.

Téma sa nám rozdelila na dve.

Prvá je existencia nejakého dlhodobého zoskupenia, ktoré vie ako vládnuť a ovláda či minimálne vážne zasahuje do sveta tisícročia. Taká tajná katolícka cirkev. Táto téma sa už vytratila, čo je dobre, nech sa to nekomplikuje.

Druhá téma, o koncepciach, je zaujímavejšia. Je to o svetonázoroch a myslení. To je dôležitá vec, lebo kvalita mysle rozhoduje o svete, - a ľudí zaujíma, ako sa môžu zlepšiť. Je to v podstate to, čo sa nazýva všeobecne duchovno.

Ale než sa pustíme do detailov, respektíve ak sa do nich vôbec pustíme, pokúsim sa vysvetliť a dostať od teba akceptáciu týchto zopár viet.

1. Svet (čokolvek na ňom) možno opísať rôznym spôsobom. Na jednej strane je systém reality, na druhej strane systém modelu - a tam nie je čiernobiele zhodnosť-nezhodnosť, ale len miera podobnosti. Model nikdy nie je totožný so svetom, ale podobný , do večšej či menšej miery. Preto sa "pravdivosť" (v podstate aj vedecká) neposudzuje absolútne, ale mierou praktickosti, mierou zhody s realitou. Preto je toľko rôznych teórii a preto im ľudia veria - v každej je (potenciálne) kus pravdy. Ide  o to, čo práve potrebujeme, to nás zaujíma.

2. Je veľkou výzvou človeka spoznať skutočné zákony sveta, ale užším problémom v tomto zmysle je spoznať zákony toho, ako ovládať mysel človeka. Svoju myseľ, ale aj myseľ druhého človeka. Počkať - máš napríklad ty záujem ovládať mysel druhého. No, ani ja moc nie, ale v tom je práve určite mechanika dejín - v technike, ako ovládať mysle ľudí.

Našinec v tom nie je od mala školený, tak začnime opatrne, aby sme si rozumeli. V prvom priblížení A ovláda mysel B, ak si B myslí, že A je múdry, že ovláda niečo, čo B nevie. Podrobnejšie možno napísať, že vtedy, keď B používa jazyk A, keď používa koncepty A. Tu už zaznelo niečo podobné, ako píšeš,samozrejme že je mysel človeká ovládaná konceptami a teda tým, kto ich dáva. A ... samozrejme ... na tomto jednoduchom poznatku sú založené totalitné náboženstvá, ktoré vyrástli v zdegenrovaných ríšach blízkeho východu.

Snažil som sa nájsť, v čom sa zhodneme.

A teraz drobná pointa:

to, čo opisuješ, nie je nič iné, než Kabala. Sám ten text  tam spomína tóru, ale to všetko sú kabalistické termíny, včera ten link hneď zobrazuej strom života atď atď ...

Pozor, nič proti tomu, treba poznať všetko a všade môže byť kus pravdy, ktorý človek práve tam pochopí. Keď neustále píšeme o (tajnej) politike sionu, treba poznať aj ich učenie (kabala je určite súčasť tej tradície) , ktoré vysvetlí svetonázor, metodiku a schopnosti danej skupiny (podobne ako bushido či shinto povedzme prispieva k vysvetleniu svetonázoru, metodiky a schopnosti japoncov).

Ale:

-kedysi sa vštepilo ľuďom, že horiaci krík stvoril svet, Adama a neskôr dokonca splodil Spasitela. Všetci nás počúvajte, všetci nám slúžte, všetci nám ďakujte. Vieme, čo vy neviete.

-dnes vám povieme, ako svet funguje naozaj, dáme vám návod, ako zmeniť svoju mysel, vysvetlíme, že zlé čísla sú 2 a 4 a dobré je 3 a ešte milon iných parciálnych tvrdení, ktorými vas zavalíme tak, že vaša mysel to nebude schopná zvládnuť  - a potom, aby ste sa spolupodielali na tomto zázraku, nás budete počúvať ako nových majstrov, nových kňazov, nových káhinov, nových Kohnov ...

 

Áno, máš pravdu, N, parazit sa prezlieka.

 

Ale rozumej, to neznamená, že v tom nie je kus pravdy. Lenže na tú pravdu už prišli aj tisíce iných učení, a na tú pravdu prídeš aj ty sama, má k nej prístup každá mysliaca bytosť, chce to len trocha kľudu, času a šťastia. Nemusíš za ňu platiť zotročením. Dávaj si pozor, kam vstúpiš a hlavne, čo pozreš.

N

a opatrnosti nikdy nie je dosť. Možno máš aj pravdu a možno nie. na druhej strane - všade sa dajú nájsť aj dobré myšlienky - v kresťanstve, v judaizme, v marxizme. Že tá Miera u teba evokuje Kabalu, je výstraha. Uvidíme, či oprávnená alebo nie.

Neviem toľko, aby som zatiaľ vedela posúdiť pravdepodobnosť toho, že táto koncepcia je len ďalší parazitov kabát   (sú za zákaz úroku, čo ale nemusí znamenať, že....).

Ak chceš naozaj vedieť viac, obráť sa na "hovorcu". Nájdeš ho u Stworu, napr. v článku  O kněžích pod nickom udo1. Má tam aj mail, pokiaľ viem, odpovie.

Myslím, že to už chodí normálne. 

Norman

ja to hovorím tak, kabala je mystika ako každá iná, aj v dobrom aj v zlom.

Sú to ťažko popísatelné veci, ale jedna z kontrolnýchotázok je - načo je to dobré? Čo to vlastne hovorí?

 

Na druhej strane - aj tie najexotickejšie teórie stoja za zamyslenie, kým ma človek chuť a dosť sily. Inšpirovať môže aj úplna absurdita. Ja to chápem. Aj toť sm si kúpil Životopis jogína , neviem, čo to bude:)

Ale keď už, dávam prednosť časom overeným filozofiam. A čím vzdialenejšie, tým lepšie, lebo tie sú najmenej zaťažené dogmami miestneho kultúrneho okruhu.

 

PS. Pozrel som si toho ruského plukovníka. Je toho veľa, priveľa, pozrel som samozrejme len kúsok. Tri sefirot ... Otázky, ktoré to vyvoláva,  som už hore napísal. :)

N

Áno, súhlasím, je to staršie a môžeme sa baviť o nejakých počiatkoch, a prvotných zdrojoch, avšak budú to len dohady. Zaujímavé to začína byť práve pri hmatateľných indíciách, preto som spomenula Egypt.

snake_eater

dá sa síce dostať z Egypta ešte ďalej, ku Thovthovi a jeho Smaragdovým doskám. Je ale otázne , na ktorej zo strán naozaj stál. Tam to už nie len čiernobiele. A ďalej, sú to už len teórie na www.halexandria.org.

čoraz viac objavov, hlavne archeologických, ale aj astronomických, nabúrava predstavy histórie, aké tu boli doteraz.

 

N

patrí iným ľuďom, ja tu len interpretujem cudzie myšlienky.

Ty tuším vieš po rusky, pusti si lekcie Petrova. Je to vojak a stál pri základoch tej Koncepcie (Koncepcia obščestvennoj bezopasnosti), je už pár rokov po smrti, narobil aj chyby, ktoré nasledovníci aj opravujú. Ale spravil 20 lekcií - kurzov na pochopenie - ako to je, ako sa predstiera, že to je a čo s tým. Rozpráva pre širokú verejnosť, laicky a zrozumiteľne. Prvé dve môžeš preskočiť, je to úvod. V ďalších používa aj slajdy, tak je to zrozumiteľnejšie.

 http://kob.su/petrov

vážnejšia literatúra je tu:  http://www.vodaspb.ru/russian/indexrus.html

nové