Fico bol preveriť Biely dom

Žijeme v demokracii, ale napriek tomu občania nemajú ani šajnu, čo sa deje. Príkladom je aj včerajšia návšteva premiéra Slovenska vo Washingtone. Nik o nej dopredu neinformoval, nik nevedel, o čom má byť a tak je to doteraz.

Podľa oficiálnych blábolov je Slovensko potrebné pre ďalšie práce v Afganistane. Okrem toho minister zahraničia Lajčák ponúkol, že máme kádre na špionážne pokrytie Balkánu, prípadne Východnej Európy ako takej.

Zdravý odhad hovorí, že ani s jedným nebude mať Slovensko nejaký úspech. Afganistan je himmelfahrtkommando, bez silovej podpory, tam naši ženisti budú akurát tak dobrí ako terč miestnych zbabelcov, ktorí si na zahrabaných Američanov doteraz netrúfali. Na naivných Slovákov si trúfnu. Ale OK, USA potrebujú ďalší terorizmus a aj slovenskej verejnej mienke poslúži, ak sa presvedčí, že politika nie je to, čo tvrdí sametová lož, ale že v nej tečie krv. Verejnosti teda poslúži, že sa ju naučí prelievať - aj vlastnú, aj cudziu.

Čo sa týka druhého bodu, agentov nik moc nepotrebuje, Američania majú na Východe na špinavú prácu dosť Poliakov a  Čechov. Ale možno čiastočne vyhovejú Lajčákovej žiadosti a aspoň Dulebovu neschopnú chamraď nahradia novými neokukanými ksichtami.

Ako som spomenul, v kryptokratickej totalite, v ktorej žijeme, nie je nič bližšie známe z návštevy nášho predstavitela vo vlčom brlohu. Načo by informovali plebs. Fico skonštatoval, že je to "fajn", ale mal nejaké výhrady voči čistote v oválnej pracovni (z hygienických dôvodov mal preto ruky vo vreckách )

 

 

Vyjadrujem nádej, že Fico sa osobnou insiderskou návštevou zbavil posledných ilúzii o centre svetovej moci a trocha odkryje karty. Je čas, je čas. Alebo azda chce žiť večne?

Le Bleu
"Slovensko by okrem tohto summitu privítalo aj čo najrýchlejšie podpísanie obchodnej dohody. Fico ju považuje za neuveriteľne výhodnú pre obe strany, ale predovšetkým pre Slovensko, ktoré je exportne zamerané."
Norman
Veru veru, ani ja neviem. Ktovie, čo podobné frázy znamenajú a či vôbec niečo?  
Le Bleu
Dúfajme, že nie.
Norman
Možno že podpora dohody o voľnom obchode USA -> EU, ktorú v poslednom čase tak veľmi chce Amerika, je to, čo Fico predal. Tiež dúfam, že to tak nie je - ale je to možné.  
Grigoriy
Som presvedčený, že premier Fico, majúc len tie najlepšie informácie o skutocnom stave krajiny, ktoru má na starosti, a súc zároveň na slovenské pomery aj skutočne pragmatickým a rozumnym človekom,by len tak podaromnici netravil svoj čas nanajvýš nudnymi niekolkohodinovymi letmi do  Ameriky, aby tam jednu hodinu strávil uistovanim Obamu, že Slovensko je dobrým spojencom USA, hlavne ked, ako píšem, premier Fico má s touto krajinou ďaleko väčšie hlavybôle, a takéto veci sa dnes dajú lacnejšie a rýchlejšie vybaviť  e-mailom. Som si preto isty, že tam šiel s niečím veľmi dôležitým. To, že to ovciam nepovedal, je len nanajvýš pochopiteľne. Uz preto, že to čo je rozumne, by sa malo dat ľahko pochopiť.  Naco vybubnovat hlupakom niečo, čo hlupaci aj tak nemôžu pochopit, čo hlupakov aj tak nezaujíma. O akých hlupakoch hovorím, môže si jeden vyčítať tu: http://www.sme.sk/diskusie/2217667/1/Obama-sa-s-Ficom-stretol-na-stretnu...   Teraz. Co, asi tak mohlo Roberta Fica doviest do Ameriky?   Nuz, tí, čo sa v živote zaujímajú o viac ako len o sprostosti, maju asi na pamäti, že pred akýmsi časom sa skupina ôsmich hlupakov podtatranskych vydala na cestu do Iránu, aby ich tam nenapadlo nic lepšie, ako fotografovat jadrové zariadenia. Prichytili tam tých idiotov, vyselektovali komparzistov od aktérov, ktori to robili v platených službách tušíme koho. Komparzistov prepustili... Trcia dvaja nekomparzisti v Iráne, a keby ich Irán uz dávno bol pozasluhe obesil, nikto s charakterom aj rozumom by nemohol ani namietat. Mozete si byt istí, že keby Irán nemal rukolapne dôvody a dôkazy, tak by tých dvoch uz dávno prepustil. Môžete si tiez byt isti, že tie dôkazy dobre uz dnes pozna aj niekoľko zasvatenych ľudí na príslušných miestach na Slovensku, a že teda s veľkou opatrnostou a diskretnostou medzi Slovenskom a Iranom prebiehajú intenzívne diplomaticke jednania. USA  s Iranom priamo o ničom, na príkaz ZHORA, nechcu diskutovat, a tak Iránu pravdepodobne neostáva nic ine, ako tazit z danej situacie a použiť Slovensko ako sprostredkovateľa. Keby ste vy boli na mieste Irancov, neponukli by ste americkému podtatranskemu spojencovi, že prepustite jeho dvoch naivnych hlupakov výmenou za nejakých ľudí, ktorých zadrzuje Amerika?  Kolko asi Irancov sedi v amerických basach? Mnohi možno nepravom. Keby ste vy boli na mieste Fica, neponahlali by ste sa s prosíkom aj s poklonou do Ameriky orodovat za svojich občanov? Nezobrali by ste so sebou Lajcaka aj Kalinaka? A ak je niekto, komu sa toto zda nepravdepodobné, nech mi vysvetli, prečo to veľké mlcanie o osude hlupakov. Prečo mlčí Európska únia, ľudskopravne organizácie, OSN atď.    Tajnostkarstvo okolo návštevy, jej nahlost aj zloženie delegácie nasvedčujú, že opisane je blízko k realite.
Norman
Debata na Sme  k tejto téme opäť raz prekročila všetky hranice debility, hlúposti a nechutnosti. Fakt sme už čo to videli, ale dnes tieto nedorobené Smetiarske zombie s vyvareným mozgom nedostali kvôli prekvapivej situácii svoju dávku hazbary-propagandy, takže nemohli opakovať frázy, a tak museli vyvaliť zo seba niečo vlastné. To, čo v nich naozaj je, je horšie ako propaganda, na ktorú sú ako narkomani napojení. To, čo majú tí úbožiaci v hlave, je už len smradlavá zhnitá propaganda. To mi fakt nedalo, si neodpluť.    
Elle
Likvidovat syrske chemicke zbrane. Mam silne podozrenie, ze s Fickom sa dohodnut Nebol problem. nech Vas Boh ochranuje.
Ema
také veci ako likvidácia sýrskych zbraní sa dávajú príkazom - a pozor, nie z Washingtonu, ale z Moskvy. A tam takúto požiadavku voči Slovensku nenastolili. Všetko, čo sa dnes v geopolitike deje, súvisí s Iránom. Treba si prečítať Grigoriya a nezabudnúť na silné podozrenie, že americké Veľké ucho, ktoré roky šmírovalo kade-tade, ohluchlo. Je srandovné nielen vidieť Fica v Bielom dome s rukami arogantne zarazenými vo vreckách - just tam viac vyzeral ako pán domáci, než Obama sinavý v tvári - ale aj sledovať sionistickú zabijacku čvargu, ako bez prístupu k materiálom zo sledovania hystericky behá dokolečka oj-vej halevaj, pretože netuší, čo sa deje v Ženeve. Podchvíľou behá do Ženevy Kohn-Kerry, buzerant Westerwelle, slizký Fabius i vytrasený Hague, neposúvajúc aušak žiadne informácie blbým východoeurópskym picinom kolonizujúcim pod hlavičkou sionistického projektu Izrael úbohú Palestínu. Prosto, bez odpočúvania prestal byť svet pre nich tým krásnym miestom na vyžieranie, ktorý majú pod kontrolou.
Paraglajdista
"Aké ústupky Slovensko Iránu sľúbilo, nie je známe. Údajne mal záujem zajatcov vymeniť za svojich." Predstavte si!
Norman
Nechcel som to po ránu rozoberať či uvažovať, aj tak sa nič nevie. Jasné, teraz sa rieši Ukraina a možno tie Sýrske chemické zbrane, ich ničenie. Návšteva bola buď tajná, alebo narýchlo. Ťažko nájsť dôvod na jedno či druhé, zvlášť utajovanie nemá moc zmysel, takže skôr naozaj narýchlo. Istejšie je jedno - návšteva je z hľadiska Fica určité pozitívum, aj keď len prídavok k niečomu, pekný obal - takže musel niečo predať a k predaju dostal takéto oficiálne razítko. Predal len spätný chod plynovodu na Ukrainu? To sa mi zdá málo ....   A potom zostáva otázka - je a bude Fico s obchodom spokojný? Bude spolupracovať so starým prašivým systémom, alebo sa už na to vykašle? Zatial to nevie asi ani on, ale podľa mňa naozaj to druhé.
Le Bleu
Celkom pekné vysvetlenie. Pravda je, že o tých zvyšných tuším dvoch zväzákoch už dávno nebolo počuť ani prd.
Le Bleu
Celkovo ja pochybujem, že taký malý šéfko môže/smie/odváži sa až tak otočiť kormidlo. Ešte možno nie je ten čas. To je asi ako so zatmením - treba čakať na správnu chvíľu. Pre tých, ktorí nevedia, o čo sa jedná pri tom plyne: http://ekonomika.sme.sk/c/7012964/barroso-pritlacil-na-fica-posleme-plyn-na-ukrajinu.html  
hrosik
preco mi tie foto a bleskova navsteva pripominaju bleskove stretnutie Hitler-Tiso? Zeby Ukrajina a jej odmietnutie EU? To sa hned nedozvieme, ved aj Kissinger bol nedavno v Moskve a vystup ziadny. No hej bol si pre medailu... Se.re sa to a ak budeme v zime mrznut, tak to bude ten mensi problem. US neostava len hrat vabank a EU je zapredana a priposrata, ako vzdy. Vratane nas a nasich Vlastnychhlav.
Sinuhet
Kdesi som čítal, že Fico by rád nahradil na poste predsedu EK známeho maoistu Barrossu. Možno sa bol predstaviť zástupnému šéfinovi, vyjadriť oddanosť a prijať požehnanie.
Norman
Je to celkom možné. Fico má určite medzinárodné ambície a im sa môže pozdávať ako človek z malej nepodstatnej krajinky, ktorého dokážu absolútne ovládať. Niečo také by to mohlo byť. Ale Caesar hovoril: Radšej prvý v poslednej dedine, ako druhý v Ríme.
Le Bleu
Par mladych dnes prislo o par iluzii. My starsi cynici s pamatou uz nie. Konkretne teda tocim o policajnych zasahoch a zatykaniach na pode Univerzity Komenskeho a potom na nabrezi .. a ktovie ako to este dopadne. Vyrocie, stare spomienky.. pekna jesen.
Norman
prosia, ukazujú holé ruce... To nie je ani demonštrácia, nie to "revolúcia". Gorila mala šancu rozhýbať škatule - títo sa boja. Keď prestanú prosiť a začnú konať, síce nevyhrajú, ale sa naozaj niečo naučia. To by ich tam ale nemohlo byť 5 a pol, ako to už v Bratislave býva.  

nové