CME svojim šéfom výrazne zarába

Korporácii Central European Media Enterprises (CME), ktorej patria viaceré televízie vo východnej Európe, aj česká NOVA a slovenská Markíza, sa darí dobre.

Jej akcie stúpli od začiatku tohto roku o 70%. Ich cenu tlačia hore aj správy o pripravovanom predaji aktív. Podla niektorých informácii korporácia PPF by mohla získať slovenské aktíva CME, teda televíziu Markíza. Tento záujem PPF tlačí cenu akcií CME hore. 

V súvislosti s možným záujmom predať Markízu sa javí v inom svetle aj spor medzi Markízou (a teda CME) a Mariánom Kočnerom o zmenky na 70 milionov Eur za licenciu. Zmenky boli vyhotovené už začiatkom storočia. Tento spor sa začal prejavovať pred pár rokmi a kulminoval v roku 2018, keď boli Marián Kočner a Pavol Rusko obvinení z falšovania. Kočner bol vzatý do väzby v júni 2018.

To, že štát je v korporátnom kapitalizme len nástroj na ochranu korporácií, je jasné. Ak by spor končil inak, prišlo by CME nielen o danú sumu, ale ekonomický imidž Markízy v krehkom svete plutokratických neurotikov by bol výrazne narušený a straty korporácie CME by boli oveľa väčšie. Či to stálo vedeniu CME za to, aby Kočnera odstránili aj iným spôsobom, to sú len dohady. Kočner je, ako všetci vieme, obvinený aj z objednania vraždy novinárskeho eléva Kuciaka, s ktorým mal zopár verejných hádok. Ak by to naozaj spravil, aj podľa jeho vlastných slov, musel by byť idiot. Na logiku a pravdu ale nik nehrá, mocnejší pes jebe a tak Kočner je v base. Zabudnite. A čumte do bedny. Demokracia, sloboda.

 

 zdroj 

 


 
Autor: 
téma: 
forma: