Kapitalistický systém očividne tiež nefunguje

To v súčasnosti tvrdia aj "pravicové denníky". Najnovšie Aktuality opísali tzv. Čínsku schému.

O čo vlastne ide? Čínania, ako všetci vedia, sú reálne jeden z najväčších exportérov (bežného) tovaru do Európy. Samozrejme, ako všetci kapitalisti, sa pri tom snažia ušetriť na clách, daniach a podobne. A teda samozrejme pôsobia korupčne na miestne colné a daňové úrady.

Na Slovensku tomu neodolali vedúci týchto úradov, najviac sa to prehnilo okolo osôb Imrecze, Makó a podobne. Lenže nemá zmysel analyzovať, prečo tieto osoby nie sú morálne na výške - je treba sa zamyslieť, prečo je systém tak naivne hlúpy, že to umožnil. Na vine nie sú jednotliví kapitalistickí súdruhovia na úradoch, ktorí zlyhali, ale samotný systém nefunguje. Je korupčný od podstaty, podľa svojho charakteru, podľa svojich základných hodnôt typu "catch the money and run". Niečo také v súčasnom svete nemôže fungovať.

Už len ako čerešnička na torte je lokálna snaha trnavského idiota hodiť vinu za toto klasické správanie kapitalizmu na Fica. Lebo Fico bol niekoľko rokov premiérom, tak asi môže za všetko zlo kapitalistických svíň. Práve on a sociálna demokracia, ktorá sa aspoň formálne pokúša tieto extrémy kasínového kapitalizmu mierniť. Kto by neveril.

Taký názor je idiocia. Je to proste extrémny radikalizmus v podaní Matovič, Lipšic a ďalší agenti amerického korporativizmu, ktorý sa navyše čínskou kartou chce zbaviť aj tejto konkurencie.

A dobitá populácia, za prvé obyvateľstvo vidieka, ale teraz práve za druhé už aj malomestské mentálne apolitické vrstvy snívajúce (len) o tom, že sa oni stanú tými, ktorí už konečne nebudú ojebávaní, ale konečne ojebávať budú oni - teda tieto vrstvy sa v posledných rokoch upli na nezmysel, že za chyby režimu, za ich posraté životy vraj môže jedna strana, ba pomaly jeden človek. Lebo Fico.

Kedy sa týmto státisícom otvoria oči? Keď Fica hodia ako Morenu do Dunaja?

V tomto režime je politická opozícia prenasledovaná mediálne a dupaná ekonomicky, ale v poslednom čase sa bez hanby siahlo na používanie polície a armády. Tomu sa v dnešnej hantýrke hovorí "fašizmus" - v každom prípade to nemá ďaleko ku zverstvám (proamerického) Pinocheta, alebo rôznych (proamerických) vraždiacich kománd smrti Contras v Latinskej Amerike.

Takže si vlastne zhrňme súčasný stav: Tento štát už nemá premiéra a o mocenských silách rozhodujú utrhnutí agenti Lipšic, Naď, Mikulec, Kolík (respektíve ľudia za nimi). Volení predstavitelia sú bez moci a prevažne je to bez preháňania stádo debilov. To je súčasný stav Slovenska. O pandémii a klimatických hrozbách nehovoriac.

K tomu nastáva to, čo som spomínal roky - prichádza zahraničné mocenské vákuum, gravitačné otroctvo Washingtonu aj Bruselu sa citeľne oslabuje, ba možno už ani nie je funkčné - a teda na Slovensku si výnimočne a zrejme len nejaký čas môžeme robiť, čo chceme. Teraz, tieto roky. Alegoricky to vidím tak, že na zemi sa povaľujú odpadnuté chápadlá hydry - ešte sa zvíjajú a plazia, pripomínaju smrteľne jedovatých hadov - ale sú to už len odumierajúce bezmocné údy odrezané od zdroja sily.

Tie treba zmiesť do Dunaja. 

 

 

 
0

nové