Kde je zákon, tam je cesta

Kým sa vo svete dejú závažné veci, zaujala ma jedna domáca udalosť

"Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal dnes (24.1.) na Špecializovaný trestný súd obžalobu na Stanislava M. obvineného zo zločinu výroby extrémistických materiálov, zločinu rozširovania extrémistických materiálov a prečin hanobenia, národa, rasy a presvedčenia"

Je to pohon na poslanca Mizíka z ĽSNS. Ale nechcem znova pripomínať, ako je súčasný systém despotický a prenasleduje opozičných ľudí, dokonca poslancov. Naopak,   chcem sa akosi spýtať, že či sa oni neboja, že "prečin hanobenia, národa, rasy a presvedčenia" bude použitý priamo na nich.

Pretože sa denne stávame svedkami hanobenia slovenského národa, ale aj iných (ruského, českého, nemeckého...). Ak by sa tu našli správni prokurátori a sudcovia, aj podľa dnešných "liberálnych" zákonov by skončila polovica "bratislavskej kaviarne" v base.

Ďalej musím zdôrazniť či pripomenúť, že dnešný zákon očividne pozná pojem "rasa", ba dokonca ju chráni. Chráni každú razy pred výzvami, že má byť rozpustená v hnedej, alebo pred vzvami na jej zničenie. Dnešný zákon považuje za trestné, ak niekto "rasu hanobí", mysliac tým napríklad bielu, žltú apodobne. Ale vykladať sa to dá aj tak, že zákon sa bráni aj hanobeniu "rasy" ako pojmu, znevažovaniu "rasového" svetonázoru ako takého.

Do tretice stojí za zamyslenie to "hanobenie presvedčenia". Dá sa to bezpochyby rozumieť tak, že zákon tým chráni akékoľvek, teda aj moje presvedčenie a každého, kto by ho urazil, by trestal. To prosím nie je irónia, nejaké dokazovanie paradoxom - ja si naozaj myslím, že dnešné zákony sa dajú presne takto použiť - na ochranu ušľachtilých bielych názorov.

Toto sú teda tie tri body, nad ktorými by sa ľudia mali zamyslieť, tri body, ktoré by si ľudia mali (tiež) začať aktívne chrániť, ak sa dostanú k moci.

No, možno sa niekomu zdá, že moje myšlienky sú zas negatívne, že podnecujú ľudí k násilu. Áno, presne tak to je, chcem ľudí k tomu podnietiť, vôbec sa toho nebojím.


Na záver ešte jeden bod z článku, tentoraz k šikanovaniu poslanca Mazureka:

"Špecializovaný trestný súd uznal poslanca za vinného za hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika odvysielané v Rádiu Frontinus. Dostal peňažný trest 5000 eur, ak by ho nezaplatil, musel by ísť na polroka do väzenia. Navyše by stratil poslanecký mandát."

Znova: nie že by som o tom čítal prvý krát, ale tu vidíme jasný príklad nielen finančného ničenia opozície, ale dokonca aj spôsob, ako v podstate prokuratúra môže zbaviť poslanca madátu. Naozaj nie som spisovateľ a tak už neviem, ako túto absurditu môžem dostatočne slovne zdôrazniť. Proste, "demokracia v praxi". A nik sa nečuduje, nik zo "štandardných" strán a osobností či inštitúcií neoponuje.

Ja chápem, že je nepravdepodobne takto vyhodiť z parlamanetu celú opozíciu. To by zas nešlo. Ale ako každý vie, stačí streliť do jedného vrabca, zvyšok uletí. Stačí sa predviesť na jednom poslancovi stredného prúdu, zvyšok tých zbabelcov, tých ľudí bez charaktera a chrbtice, bude poslúchať ako stádo oviec.

Systém tým kotlebovcov nezastraší. Ale ukázal a pozametal tak cestu, ktorou mu to budú môcť vrátiť. Kotleboci alebo nejakí im podobní, niekto sa už nájde, kto sa k dirigovaniu dostane. Chcel by som vyzvať ľudí z alternatívy, nech sa nad tým zamyslia a nech si premyslia, ako by to robili a koho by tak spravili, keby sa dostali k moci. Keď sa dostanú k moci.

 
 
zdroj Pravda
 
 
Autor: 
téma: 
forma: