Kotleba na jednej strane so Sulíkom?

Názor, že sa treba pozerať v prvom rade na peniaze, až potom na všetko ostatné, presadzuje Richard Sulík už dlhodobo. Je to jeho parketa - zastupovať záujmy podnikatelov.

Napodiv, podobné tendencie prejavuje aj Marian Kotleba. Najnovšie mieni  podporiť protest autodopravcov, a vo svojom krátkom videjku  spoza volanta kritizuje vládu za vyhlásenie lockdownu, ktorý "absolútne poškodzuje zamestnávateľov, prevádzkarov, živnostníkov, podnikateľov". Vzápätí kritizuje odbory za ich pasivitu, neuvedomujúc si zrejme, že sú to dva sociálne protipóly. Majú odbory bojovať za práva "podnikateľov"? 

Ako už často, znova vzniká otázka, kde vlastne Kotleba stojí na politickej mape. Alebo je to  z jeho strany protest za každú cenu, je jedno za čo, a tentoraz za volantom autíčka, tak kto by si ho nechal ujsť toľkú zábavu, že. No ale aspoň si zatrúbil.

Lockdown je len sympton, posledný nevyhnutný stav, protestovať proti nemu ako takému, proti jeho princípu, to je ako protestovať proti rakovine alebo suchu. Pravdepodobne autodopravcovia svoj protest majú presnejšie definovaný, ale takto všeobecne ho prezentuje Kotleba - neviem, či to nie je zas jeden prípad, keď jeho aktivita bude (v tomto prípade  pre nich) kontraproduktívna. A tá podobnosť so Sulíkovými postojmi je až nechutná.

Živnostníkov poškodzujú najnovšie pripravované zmeny od Matoviča - ale o tom od Kotlebu nič nezaznelo  a pochybujem, že to je hlavná téma protestu autodopravcov.

Azda by sa už ani nemuselo sa dodávať, že aj spoločenské choroby sa liečia nie zatieraním symptómov, sťažovaním si, ale nájdením a odstránením ich zdroja. 

 

nové