Matovičova daňová revolúcia

Matovič, človek, ktorému dalo 25% voličov hlas vo voľbách, chce svoju moc znova zrealizovať. Po tom, čo ho pre jeho neschopnosť vyhodili z postu predsedu vlády, chce teraz robiť revolúciu v daniach.

Každý človek je vraj jedinečný. Do určitej miery. Sú ale proste blázni, ktorí veria, že sú jediní jedineční. A medzi takých patrí Matovič.

Jeho revolúcia v daniach je to isté, ako keď dáte sopliakovi skalpel a pošlete ho vyrezávať slepé črevá. Presne toto sa deje.

To, že 25% voličov bolo tak nezodpovedných, že zvolilo blázna, je jedna úkážka chýb tejto demokracie. Títo všetci sú ukážkou, že populácia v tejto republike nemá vyzretý mozog. Voľby boli nechtiac prieskum tohto javu a potvrdili to.

Druhá vec je, že tohto sopliaka so skalpelom stále nechávajú chodiť v črevách spoločnosti a nechávajú ho rezať do toho, čo sa mu zapáči. To už je na darwinovu cenu pre podtatranské etnikum a nemôžem to vysvetliť inak, nech dôsledok storočných premývaní mozgu umelým folkloristickým otrockým sajrajtom.

K samotnej "daňovej reforme", k jej čísielkám, sa nebudem vyjadrovať, pretože to nie je reforma, ale vytrhnutie stromu z koreňov, ktoré práve zapustil, niečo také by nemohli spúšťať ani despoti typu Cauceska či Lukašenka, nehovoriac v čase krízy a pandémie. Lebo na pravidlách hry nie sú podstatné nejaké percentuálne body, ale hlavne to, že tie pravidlá platia po celú hru. 

 

A tak len zaznamenávam do kroniky ďalší ťažký zločin toho psychopata (zatiaľ v štádiu prípravy).

k téme Pravda

nové