My nie sme ako oni - ukážka semitskej rasy

Iracké sily sa dopustili "porušovania ľudských práv" počas dobýjania mesta Mósul z rúk Islamského štátu (IS). Uznal to iracký premiér Hajdar Abádí, ale trval na tom, že išlo o "individuálne činy" a ich páchatelia budú potrestaní.

Vyjadril sa tak v utorok večer na tlačovej konferencii po tom, ako sa na sociálnych sieťach objavili šokujúce videozábery. Bolo na nich vidieť, ako po víťazstve v Mósule vojaci zhadzujú z vysokých múrov zajatcov podozrivých z členstva v IS a potom do nich strieľajú.

Je proste jasné, že tieto neustále krutosti v regióne nie sú podmienené žiadnou  politickou príslušnosťou, ale lokálnou rasou a náboženstvom. Nech by sa pomery v daných končinách vyvíjali akokoľvek - oni na seba budú neľudsky nevysvetliteľne krutí. Vina padá na USA, ktoré tam  vniesli vojenské pomery, tupé právo silnejšieho. Pod vedenímk USA sa takmer rok vlieklo dobýjanie Mosulu, pričom tam krutosti proamerických vojsk boli na dennom poriadku. Medzinárodné ľudskoprávne skupiny odsudzujú konanie proamerických síl v danom období ako vojnové zločiny.

Iracké bezpečnostné sily čelia taktiež obvineniam organizácie Human Rights Watch, že násilne umiestnili desiatky žien a detí s údajným napojením na IS do stanového tábora neďaleko Mósulu, ktorý úrady označujú ako "rehabilitačný tábor". "Čeliť obvineniam" v tomto prípade znamená, že si z ich správami umývajú dlážku, pričom do ďalšieho amerického koncentráku zvážajú ďalších civilistov a opozičníkov súčasného iráckeho režimu. Američania sa postarajú, aby sa ďalšie mimovládky už neozvali ani náhodou a aby išli namiesto toho hladať do Ruska buzerantov a sledovať, či ich náhodou niekto neoberá o ich slobodu súloženia na ulici. Americký koncentrák v púšti je určite menej dôležitý a menej porušuje ľudské práva.

 

 

 

nové