Nervové zrútenie súčasnej koalície

Je vojna, američania potrebujú úspechy, Američania potrebujú vládnuť v Európe - a nejaké Slovensko je pre nich malina. A tak znie rozkaz jednoznačne - slovenská vláda amerických agentov, akú nemajú nikde podobnú, možno okrem latino-ameriky a arabo-alahistanov, tá musí vydržať.

Americký agenti by aj chceli vydržať, všetky ich hry na "krízu" sú umelé, hrané. Ale - hlavný pajác je objektívne psychiatricky chorý, druhý pajác je drogovo-dementný, a ani ďalšia politická smotánka nie je na tom nervovo najlepšie (ako sa volá ta tučná jaternica, čo si na letisku v Trenčíne sťažovala na pódiu, že ju ľudia nemajú radi? heh, to bolo skvelé komické vystúpenie, nechce byť aj ona héééérečka-modelka? ).

Ergo - všetko je to hra, ale vyčerpaní sú títo magori už reálne. Big brother síce stále nasrate plieska bičom, a tá knuta aj dopadne a bolí ... ale svine už aj tak nevládzu ťahať.  Nie sú na to stavané, nie sú to ani kone, ani osle, ba ani len nie voly, sú to len ošípané, sem tam premiešané s kozami. 


Čo bude?

Objektívny odhad je, že bude kolaps a dosť zle. My opatrnejší sme už dávno v bunkri, ale mnohým to bude trhať ich predstavy o bohatom svete. Ale na nich kašlať, ich ľutovať tu a teraz teda naozaj nemienim, teraz ide o to, že nejako bude treba vytvoriť vládu krízového stavu, na čele s nejakým overeným a skúseným politkom, najlepšie robustným, zemitým a stabilným. Tak sa to vždy robí, iná cesta nie je.

Ako sa Hranol dostane k moci, to neviem. Onedlho už nebude čas ani na referendum, ani na voľby. Netreba zabúdať, že síce neformálnu, ale reálne jestvujúcu moc vo forme autority, zase má - takže pri moci vlastne je už teraz.

Iných hranolov nevidím. Mali čas a možnosti sa predviesť, neurobili to. Sem tam nejaká prezencia na folklórnych festivaloch je príííliš málo, to NIE je politika. Keď to robili predošlí národovci dedkovia, dalo sa to chápať ako zvyšok socializmu a starecká slabosť, keď to ale robia "mladí radikáli", je to smiešna groteska. Vhzľadom na okolnosti - tragikomická. 

Ergo: keď nastane kolaps súčasných zločincov, za prvé nebude jasná cesta a spôsob, ako to formálne a bezbolestne zmeniť. Za druhé nebude pripravená naozajstná sila, ktorá by to zobrala do ruky a viedla. 

No, to sa stáva malým národom, niet talentov - a tak trpia.

 

 

 

 
sandro

Hranol, ano...Ale najvacsiu sprostotu tohto naroda nevidim paradoxne ani tak vo volbe PS, SaS, OLANO a podobneho komparzu. To su ludia, ktori su strateni vo svojej podstate uz davno, tam nie je pomoci. Najvacsiu tragediu ja vidim v preferenciach Hlasu lebo tam sa roztopila posledna nadej na obrat z tohto sialenstva. Hlas volia ludia, ktori si myslia, ze je to prijatelnejsia Fico strana a po volbach sa aj tak spoja s Ficom. Ked sa narod da takto lacno odrbat, nie je mu pomoci.
Myslim, ze ten bunker je aktualne uz to najlepsie co mozme urobit.

nové