Ničenie opozície peňažnými pokutami - prípad Rostas

Nebudem to moc rozoberať, linky na zdroje sú dole a všetci to už zachytili. Jednoducho - okresný súd rozhodol, že Rostas má zaplatiť Benčíkovi 33 000 eur. 

Rostas má už platiť 4 000 eur za židov, teda za citovanie klasikov o židoch. Teraz rozhodol okresný súd, bez pojednávania(!!!) o tom, že Benčík utrpel škodu, keď sa o ňom napísalo, že podporuje (ukrainských) nacistov a ohrozuje Slovákov, ktorí sú na Donbase.

Nezvykle vysoká suma za slobodu prejavu. Nedá sa to interpretovať ináč, ako cielené ničenie opozičného média, respektíve jeho  šéfredaktora. Keď sa nepodarilo dať vyššiu pokutu za židov, rozhodol teraz kmeňový sudca takto? 

Tak to vyzerá a tak to bude posudzovať história. 

Benčíka naopak bude posudzovať ... - nuž, čiste terminus technikus, ľudia jeho typu sú považovaní za  špinavé udavačské psy (ospravedlňujem sa vážne psom (ich priateľom) za toto porovnanie, ale je to zaužívaná fráza). Tak bude posudzovaný, aj keby vyhral desiatky súdov - ale ešte právoplatne nevyhral ani tento.

Benčík zbieral po webe radikálne vyjadrenia mladých, prípadne nejakú nostalgiu za Slovenským štátom ... dobre, len by si mal uvedomiť, že podobne sa zbiera aj jeho karma. V noosfére jeho skutky sú zaznamenané, tak ako on si robil svoju kartotéku, ktorej účelom bolo len škodiť ľuďom, ktorí v mladosti ani nevedeli, čo robia.  Takíto udvači patria ku sadistom, robí im dobre, keď môžu niekomu škodiť. 

Ergo - očividne chce režim umlčať všetkých, a to nehanebne, otvorenou inkvizíciou. Holt, je na čase, aby aj ľudové vrstvy siahli po podobných nástrojoch. 

Žiaľ, ľudové vrstvy tu buď nie sú, alebo spia. Prípadne vykrikujú, že si rúškami nebudú vytierať zadok, či čo to majú za problém. Podivné.

 

Len dodám, že Rostasov prípad "Židia" je máj 2017, a prípad "Nacista" je marec 2017 (dosť staré, že). Ale podstatné - Benčíka zastupovala pro bono - teda zrejme iniciátor ničenia - advokátska kancelária Dentons, advokát Peter Kubina. O ňom sa radšej nijako nevyjadrujem, veď ho naozaj nepoznám. Proste, rodia sa nám noví Urválkovia.

 

 

 

HS

aktuality

nočíkN

TA3

 

 
 
buko

ved to je ten isty advokat Peter Kubina co zastupoval Curillovcov (na odposluchy kde si dohadovali vypovede a dokazy povedal ze to je uplne normalna bezna neformalna konverzacia), prava ruka Lipsica, byvaly pravny poradca prezidentskej kancelarie pre Caputovu
ako by povedal Matovic - Hydra ma svoje chapadla vsade..

Co sa tyka Rostasa - neviem ako to chce riesit. V krajine s lepsim pravnym povedomim a ludmi ktori si este ctia slobodu (napr. USA) by sa pre neho mala zorganizovat zbierka kde by sa vyzbieralo aj viac ako je ta suma. Na Slovensku je ale inak.
Najnormalnejsie by bolo nic nezaplatit.

K Bencikovi skoda sa vyjadrovat. Cela jeho sucasna kariera je postavena na "zbierani materialov", bonzactve a udavani - vsetko v sulade s tvrdou liniou sucasneho rezimu. Skutocne prezyvka ktoru dostal - ŠTBenčík je viac ako priliehava.

Norman

možno by to bola normálna cesta - ak by on sám dlhodobo sa neprezentoval ako vodca sekty, alebo niečo ešte horšie. Taký odraz Havrana, len v iných farbách.
Ale zbierka je asi jediné, čo môže skúsiť. Na druhej strane - platiť potkanovi udavačovi? Je to neuveriteľná suma, musia s tým isť až do boha do Starsburgu, či kam.
Ak im toto prejde, tak sa to bude stupňovať a trafí to aj iných. Tomu sa povie totalita peňazí.

nové