Právny štát

Nemecká kancelárka Angela Merkelová dnes vyhlásila, že napriek SÚDNEMU ZÁKAZU budú môcť židovské (a moslimské) komunity naďalej obrezávať nemluvňatá.Nemecká vláda "urgentne" nájde cestu, ako obísť súdne rozhodnutie a obriezku vykonávať.

O zákaze obriezky rozhodol kolínsky súd na základe prípadu moslimského chlapca, ktorému lekár na žiadosť rodičov urobil obriezku. Chlapec začal vážne krvácať a lekár sa dostal pred súd za ublíženie na zdraví.

Súd rozhodol o zákaze obriezky, pretože ide o vážny a nezvratný zásah do ľudského tela.

Len pár dní trvalo jačanie rabínov v Nemecku, že niečo také je neprijateľné, pretože zákaz hyzdenia nemluvniať je zásahom do náboženskej slobody.

A potom vystúpila Merkelová, aby prisľúbila, že napriek zákazu súdu budú môcť obrezávať malých chlapcov. Dodala, že to musia robiť  "zodpovedným spôsobom". Nie je najmenší predpoklad, že lekár, ktorý bol popoťahovaný na kolínskom súde, obrezával malého pacienta nezodpovedne. Preto bol oslobodený od trestu. Problémom nebolo, AKO obriezku vykonal, ale samotný akt obriezky.

O Merkelkinom rozhodnutí neinformoval Al Ahram alebo iný moslimský plátok, ale Jerusalem Post. Možno aj o minútu skôr, ako nemecká kancelárka nehanebné slová vyriekla.

Len toľko k nezávislosti súdov - tejto veľkolepej výhode demokracie.

 

Nejdřív holokaust, a teď tohle, úpí evropští Židé

Norman

V súčasnom Nemecku má sekta a stádovitá príslušnosť k nej prednosť nielen pred slobodou rozhodovania dieťaťa, ale dokonca pred jeho zdravím.

 

Šokujúce je, že súčasna "nemecká" vláda zasahuje do nezávislosti súdov a slubuje niečo, čo vlastne nemá ako zákonnou cestou splniť. A kde je odluka štátu od náboženstva, nehovoriac od cudzích náboženstiev?  

V Nemecku rozhodujú rabíni.

Je to hnus.

Dabog

Je to nenormalne.

Norman

Průzkumy napovídají, že většina Němců rozhodnutí kolínského soudu přivítala.

Demokracia.

Norman

majú právo rodičia svoje dieťa tetovať? A teoreticky, odrezať mu uši? Prepichnúť uši-boltce asi majú, ale to robia sami, bez doktorov - ale čo ak by niekto naťahoval svojmu decku krk alebo spodnú peru, ako to robia niektoré známe kmene?

Europska politika je inkonzistentná ale nech sa krúti ako chce, jedno platí:

bez puristických zákonov sa nezaobíde.

Ani teraz nežijeme v anarchii, takže je len treba jasne povedať, čo chceme a čo už nechceme.

Ema

"Nemecko hľadá riešenie". A sa pýtam, prečo Nemecko (mimochodom, ktoré Nemecko, keď väčšina Nemcov je za zákaz obriezky?). Prečo nehľadajú riešenie židia a moslimovia v rámci toho, čo demokracia povoľuje?

Nemecko nemá čo hľadať riešenie, Nemecko má rešpektovať rozhodnutie nemeckého súdu.

Prečo nemecko nenástojí na tom, aby sa od reálnej brutálnej obriezke prešlo k symbolizmu? Tak ako sa to udialo v iných náboženstvách.

Ema

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa zastala 29 Papuáncov a ponúkla im azyl v Nemecku.

Ide o týchto týpkov:

CANBERRA. Polícia Papuy Novej Guiney zadržala 29 členov kanibalskej sekty a obvinila ich z vraždy siedmich ľudí.

Zadržaní podľa polície zjedli mozgy svojich obetí a z ich pohlavných orgánov si urobili polievku.

Ich obeťami boli údajne miestni čarodejníci a liečitelia, ktorí od chudobných dedinčanov požadovali príliš vysoké platby za služby.

Všetkých 28 zadržaných mužov a jedna žena ešte v utorok postavili pred súd, ktorý ich obžaloval z "úkladnej vraždy". Za toto obvinenie hrozí na tichomorskom ostrove trest smrti.

Domorodí Papuánci často žiadajú od šamanov rady v základných otázkach choroby, smrti či majetku. Tí však požadujú neprimerané platby, často aj sex.

"To je proti našej tradičnej morálke. Preto sme vytvorili skupinu na boj proti týmto čarodejníkom," vyhlásil jeden zo zadržaných.

V Nemecku by Papuánci, zachránení Merkelovou pred popravou, mohli pojesť mozgy (ak nejaké v lebkách nájdu) a tý ďalšé veci bankárom a ďalším lichvárom a rozšíriť pod kepienkom náboženskej slobody svoj síce exotický, ale predsa len náboženský rituál na celý Západ. Myslím, že Papuáncom nebude vadiť ani to, že sú poniektoré veci v polievke obrezané, ergo nekompletné.

Keby sa našiel nejaký súd, čo Papuáncom ich rituál zakáže, Angela nájde spôsob, ako to obísť. Papuánci jej radi sľúbia, že budú vykonávať svoj rituál "zodpovedným spôsobom".

Buheh

som Ti chcel zagratulovať, že akú geniálnu mystifikáciu si vymyslela okolo hentej obriezkovej psychiatrie, ale nedalo mi to, a zistil som, že to naozaj...

Na jašterov z vesmíru platí petice a Aštar Šeran, no a na hentých... možno by zafungoval papuánsky spôsob a obriezková polievka. Keď budete zakladať skupinu, daj vedieť.

Ema

Fuj! Kto by to žral.

 

Každopádne nám cicinová kauza odhalila, na akom princípe funguje európsky právny štát.

Buheh

no ja rozhodne nie. Ale veď predsa uvedení papuáni. To by bolo komando/komisia papuánov, ktorá by chodila po miestach so zvýšeným výskytom zmrdovitosti, a na základe preskúmania skutočnosti by si z dotyčných banksterov, politológov, nezávislých obrezaných žurnalistov a iných účastníkov globálnej moci varila obrezancovú polievku, ktorú by potom, za účasti médií a predstaviteľov tretieho a piateho sektora verejne a slávnostne zjedla. Nie je to krásna predstava na sobotňajšie popoludnie?

nové