Redakcia

články a poznámky

odpovede na otázky, s českými titulkami

Samozvaná vláda v Kyjeve poverila dvoch oligarchov židovského pôvodu, aby spravovali veľké industriálne bohaté oblasti na východe - Dnepropetrovsk a Doneck.

16:00 Takzvaní analytici na Západe sa zhodujú, že Krym je v ruských rukách a že vraj treba zabrániť, aby Rusi neobsadili aj východné oblasti Ukrajiny. Myslím, že obyvatelia tých oblastí chcú, aby ich Rusi oslobodili. Sloboda nadovšetko, nie?

2. marec 22:30 Ukrajinská strana Sloboda sa vyjadrila, že chce z Ukrajiny urobiť jadrovú mocnosť.

Rusko tým získalo ďalší argument, prečo by mala byť vláda extrémistov a povstalcov v Kijeve zvrhnutá.

Medveďev sa vyjadril, že noví ukrajinskí lídri prevzali moc nezákonným spôsobom a predpovedal, že ich vládu ukončí "nová revolúcia" sprevádzaná novým krviprelievaním.

My, slovenskí vlastenci, zástupcovia najstaršej slovenskej politickej strany, pamätajúc na ťažký boj našich predkov za dosiahnutie národnej, politickej a ľudskej slobody, vlastnej štátnosti a nezávislej Slovenskej republiky, milujúc svoju vlasť, mysliac na budúcnosť našich detí, vidiac priepastné rozdiely v rámci Európy a túžiac po spoločnom postupe európskych štátov, vstupovali sme hrdo do Európskej únie. Svojimi žiadosťami však vyjadrujeme hlboké sklamanie zo stavu Európskej únie. Stále veríme v nevyhnutnosť silného spoločenstva, ktoré je schopné ekonomické rozdiely jednotlivých krajín vyrovnávať a vytvoriť silný celok schopný konkurovať svetovým veľmociam. Rovnosť a spokojnosť občanov všetkých členských štátov Európskej únie sú predpokladom pokoja. Pokoj a harmónia sú predpokladom vytvorenia prosperujúcej Európy, schopnej prinášať osoh spravodlivo všetkým svojim členom, ako aj chrániť ich záujmy vo vzťahu k svetovým veľmociam.

Každý text má svojho autora a každý text má svoju myšlienku, ktorú šírí (aj keby to bola len totálna bezmyšlienkovosť, ako sa to niekedy stáva).

Demokratické sily bojujúce proti Sýrii dosiahli zas jeden úspech

"Pekne" na neho budú spomínať nielen v Rusku ale aj v Brazílii v Sao Paule kde vytuneloval futbalový klub Corinthians.Pred niekoľkými mesiacmi požiadal o milosť Putina.

Stránky