Snowflakes

To nekonečné rozdeľovanie nových "generácií" na generáciu X, Y, Z a podobné mileniánske či milánske či aké generácie už azda prestalo. Už pred časom na nich jednotne prischol pojem "snowflakes". To ani nemá zmysel prekladať ako "vločky" či ako - pretože pre tie naše snoflaky je príznačná aj tá angličtina, tak načo to meniť.

Ale nechcem útočiť na mladých, že oni sú (jediné) snoflaky. Naopak, v skutčnosti to nie je nič nové, precitlivelosť medzi populáciou je široko rozšírená už dávno. Ja mám dokonca dojem, že sa celý život pohybujem ako medzi krehkými slepačími vajcami, len aby som nejakému z nich náhodou nenakriakol jeho krehkú zatvrdnutú gebulu.

Naozaj treba povedať, že toto svinstvo precitlivosti sa tu zbieralo desaťročia a to, že terajšia posledná adolescentná generácia je už, nech sa nehnevajú, úplne dementná - to nijako nemení fakt, že ona len znáša dlho zhromažďované svinstvo.

V skutočnosti už dlhé desaťročia nemožno povedať pravdu bežným občanom (až na výnimky). Nemožno cudziemu človeku povedať pravdu o tom, ako to je v kapitalizme - lebo by vás hneď obvinil z komunizmu. Nemôžete povedať človeku len tak pravdu o bývalom reálnom socializme, lebo by sa možno prinajmenšom urazil, že ste naopak nejaký vykorisťujúci nečlovek. A nedá sa odhadnúť, ako bude ktokoľvek znášať pravdu pripomenutim problémov rasového realizmu. A už vôbec sa nemožno s cudzím človekom baviť o anglosionistoch, izraelitoch alebo rovno o židoch - to v 99% skončí zle, prinajmenšom nejakým útekom dotyčného.

Ergo, problém nie je taký ľahký, ako sa zdá - neleží len v nejakej jednej generácii s prevarenými mozgami.  A navrhujem dávať čoraz viac snoflekom akéhokoľvek veku najavo, ako sú precitlivelí a zmekčilí. V podstate bezmocní. A neustále trpiaci - oni naozaj trpia, lebo jestvuje Trump. Lebo Irán sa nebojí. Lebo Putin má smrteľné a nezdolné zbrane. Lebo ani ľudové strany na Slovensku nezlomia - naopak, možno už o rok sa dostanú do vlády.

To všetko snofleka slniečkára bolí.

Kedykoľvek môžete, dajte im to vyžrať, aby ich to ešte viac bolelo. Onedlho bude naozaj oteplenie a snoflaky sa doslovne roztopia - zahodia túto svojú politickú debilitu a budú sa ruvať doslovne aj o chleba. Preto si to s nimi užite, kým sú ešte tu - onedlho budú len legenda, podobne ako iní utopisti a radikáli z histórie. 

Pravda, pozor, niekedy medzi tou snoflakovou hmotou narazíte aj na jedovatého hada. Toho prenechajte špecialistom (viď video).

 

 
Ľubov

Moja reč. Príchádza čas,keď aj konvenčné pozdravenie "dobrý deň" si rozmyslime.
Rozdelenie spoločnosti medzi zombifikovaných a zdravých pokračuje. Hovoril si,(už dosť dávno)dajte im najavo svoje pohŕdanie.Vtedy išlo o iné súvislosti,ale ja si dobré rady pamätám.Od nás už nedostanú nič.
Tiež si všímam,ako sa na webe objavujú čoraz častejšie slová o jedinom riešení tejto situácie.
O niečom sa verejne písať nedá (a ani nemá),ale to neznamená,že sa o tom nehovorí.

Norman

len sa snažím napísať, čo sa zatiaľ nepíše.
Videl som nejakú demonštráciu z Londýna, tak som si musel odpľuť. Ale aj situácie u nás medzi "zrelými" ľuďmi mám už zas až po krk.
:)

Sinuhe

prečítajte si, ako snowflakes vyopbcovali jednu slušnú študentku: https://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7974-miss-michigan-zbavena-ti.... Dobré sú aj diskusné príspavky k článku.

nové