V Nemecku núdzové spojenie "korporatívcov"

Konzervatívna strana CDU/CSU získala vo včerajších spolkových nemeckých voľbách úspešných 41,5%, čo je o 2 percenta viac, ako minule. Je to ich úspech, pretože stúpanie obľúbenosti počas vládnutia nie je vec ľahká. Pripomína to úspech strany Smer na Slovensku - okrem stabilnej popularity počas vlády sú to aj podobné dominantné percentá, ale aj ďalší faktor - problém s koaličným partnerom.

Doterajší koaličný partner - strana FDP - sa totiž nedostala ani do parlamentu. Títo takzvaní liberáli pod vedením hrdého homosexuála a zástancu amerických vojen Westerwelleho prepadli - čo svedčí o zdravom rozume nemeckého voličstva.

 

Okrem CDU/CSU budú v parlamente ešte 3 strany:

Soclálni demokrati SPD - 25,7%,

Zelení 8,4%

Ľavica 8,6%

 

Bariéru 5% neprekonala ani nová strana Alternative fur Deutschland AfD.

Napriek veľkému uspokojeniu takzvaných konzervatívcov teda výsledky znamenajú, že terajšia koalícia vlastne stratila percentá a tak CDU/CSU bude musieť hľadať iného koaličného partnera. Koho?

Treba si uvedomiť, že všetky tri  zvyšné parlamentné strany sú "ľavicové". Podla logiky aplikovanej pred pár rokmi aj na Slovensku (len v pravicovej tónine), by sa tieto strany mohli dohodnúť na svojej ľavicovej koalícii a vláde. Pravica ma totiž jasne menšinu - ale napodiv, nikde v masmédiach sa táto varianta nepreberá. Radšej o nej ani nehovoriť, nie pre to, aby na ňu dotyčné strany neprišli (tie si ju samozrejme uvedomujú), ale pre to, aby na ňu neprišlo blačiace stádo voličov. Respektíve, aby pri premýšľaní, prečo sa taká koalícia nezrealizuje, ovčania náhodou masovo neprišli na to, že v tomto volebnom cirkuse sú dôležitejšie veci, ako ľavica - pravica. Tu  je totiž dôležitejšie, kto je korporatívny, a kto je nejaký exot ( aj keď najčastejie nie naozajstný exot, ale len zberateľ a oblbovač exotov a radikálov).

Nuž, a keďže prostitútka Westerwelle so svojou stranou vypadol,  musí nastaviť vlastné telo iná strana - v tomto prípade zrejme SPD. Je to jedno, že sú to "socialisti", že sa teoreticky nezhodujú s "kresťanmi" a "konzervatívcami" v ničom, ani v daniach, ani v potratoch, ani v trtkaní menšín a iných svetoborných témach - ale budú vládnuť spolu.

Je síce možné, že CDU/CSU uzavrie koalíciu so Zelenými - pretože aj tí sú už dávno zglajchšaltovaní a korporátne úplne poslušní, a s nimi už aj vládli. Zelení sú už celkom bez ksichtu a dôvery - volia ich najmä pubertálni feťáci a pedofili - ale práve preto sú už tak nechutní, že sa z nich stala koalične až druhá trieda. To sa radšej budú pravičiari škrabať za uchom ľavou sociálnodemokratickou rukou.

Takzvaní Linke, na čele s komunistom Gysim, ktorý je v politike už od čias DDR, hrajú na scéne zlých-zlých komunistov. Dokonca som zaregistroval, že napriek tomu, že ich vodca Gysi je typický prefíkaný žid (či je aj sionista - to neviem), tak boli označení za antisemitov. No, veď aj antisemitov musí niekto hrať.

Ako som spomenul, ako tak možné alternatívne nóvum, strana  AfD, získala okolo 4% a do parlamentu sa nedostala. Takže sa nedozvieme, či by sa hneď spustila, ako Zelení, alebo by vydržala viac, pretože je možno založená na serióznych hodnotách. To sa teda teraz priamo neoverí a s určitosťou nik,  ale naozaj nik nemôže vedieť, ako to s tou stranou je. Do jej vnútra a budúcnosti totiž nevidia pravdepodobne ani tí, čo ju dnes formujú a vedú.

 

To, že vo vláde zostane CDU/CSU, je možno pozitívum, ale to, že na čele Nemecka zostane Merkelka, nie je dobrá správa. Nemožno sa ale Nemcom čudovať, že moc neriskovali a nemenili, lebo ich štátu sa opäť, ako už takmer vždy za posledných 80 rokov, darí hospodársky skutočne až nepochopiteľne dobre. Jednoducho, Nemci dali prednosť domácej politike pred svetovou. Dá sa to pochopiť - ale je to chyba.

 

Merkel elections 2012

Nová "kancelárka" hladiaca do budúcnosti. Zostane rovnaká, alebo sa v nej prejaví nejaký gorbačov?

KusíHusí
že dali Nemci dali prednosť domácej pred zahraničnou politikou?
Anonymous
Ani podľa mňa to nie je chyba. Aj my sa máme starať len  o seba a nie platiť gréckym dôchodcom vyššie penzie ako majú naši dôchodcovia. Podobná situácia bola u nás v 1998. Mečiar vyhral voľby a prezident Kováč ho nechcel ani poveriť rokovaniami o zostavení vlády. Zlepenec SDK, KDH, SMK, SDĽ, ANO potreboval postaviť ku korytu Gorilu - JaT, Penta, nebankovky. Americké zas korporácie potrebovali Východoslovenské železiarne, Talianske Slovenské elektrárne, Nemecké Slovenské telekomunikácie a Slovenský plynárenský priemysel a Francúzske tiež SPP. A preto vládu zostavoval špinavý cigán Dzurinda a akciu rozdávania slovenskej ekonomiky zahraničným korporáciám organizoval agent Bilderbergu Mikloš.  
Norman
Mali nechať poveriť stranu s väčšinou, aby skúsila zostaviť vládu, ale ak nemá spojencov, tak ju nezostaví. Zlepenec mal tiež väčšinu, to sa nedalo nič robiť. Ja len sa čudujem, že v Nemecku sa radšej oficiálne dohodne "lavica" s "pravicou-konzervatívcami". Je to také smiešne divadlo. Ako píšeš, ako v 1998, keď SDKU - naša tvrdá "pravica" sa dala do koalície s SDL - postomunistickou lavicou!!! Len preto, lebo Mečiar bol do veľkej miery nesystémový a aspoň trocha  ale čoraz viac pronárodný. Ako píšem nižšie, neverím, že sa aj taký veľký štát, ako Nemecko, dokáže izolovať. A ako píšem v článku, neverím, že prachy prežrali grécky dôchodcovia. Práveže Nemci platia na eurovaly, aspoň teoreticky, ale vracia sa to a na konci sú na tom Nemci dobre. Práve ta AfD je protieurópska, či ako to ja radšej nazývam, protibruselská - lebo zlo v žiadnom prípade nie ej Európa, zlo je len to posraté mesto a tá mafia, ktorá sa tam stretáva.  
Ema
na zahraničnú politiku znamená stať sa úpným otrokom psychopatického zločinného sionizmu. Niežeby ním Nemci s ich dedičným hriechom veďviemečoho neboli - ale rezignáciou na zahraničnú politiku sa dobrovoľne rozhodli, že otrokmi zostanú. Je to také ne-nemecké. Sú to handry.
Anonymous
Nemci sa nerozhodli dobrovoľne. Od druhej svetovej vojny musí nemecká politická a hospodárska elita prejsť vymývaním mozgov v organizácii Atlantický most - Atlantik Bruecke. http://en.wikipedia.org/wiki/Atlantik-Br%C3%BCcke http://de.wikipedia.org/wiki/Atlantikbr%C3%BCcke Nemci majú umelo vytvorené duševné obmedzenia. Typický je príklad čiastočného Žida Helmuta Schmidta, ktorý bol vybraný ešte ako vojnový zajatec, zakladal Atlantik-Brucke a dotiahol to až na kancelára. Na Slovensku nemali zo začiatku takto pripravených ľudí a tak to najprv dali robiť špinavému cigánovi Dzurindovi. Pripravená bola Radičová ale tá na to nemá duševné schopnosti a je totálne neschopná.  
Norman
Principiálne je dávanie dôrazu na domácu politiku krátkozraké. To je základná myšlienka.Vonkajšie prostredie vždy dolezie aj za nimi. Za druhé konkrétnejšie, mali dať hlasy AfD, aby dali šancu novému. Veľa z nich je naozaj už zameraná na konzum, stai sa z nich, alebo vždy boli, do veľkej miery malomeštiaci. Čo sa týka CDUCSU versu SDP  -na politickej strane - ak si vyberáme medzi prokorporatívnymi mafiami, ani tak moc nezáleží. Iné je dôležitejšie - osobnosť a osobnosti. Mám dojem, že Merekelka je príliš skostnatená, rigídna na to, aby bola na čele. Z nej už gorbačov nebude. Myslím, že v tomto celom sa nedá ostať za svojimi hranicami. Ako vidno, tie hranice sú dnes už naozaj deravé. Tieto svetové procesy sa nedajú riešiť, ale ani ustáť izoláciou. Jediná cesta je presadzovanie a šírenie dobrých štruktúr.
Turambar
Co sa tyka politiky Nemecka, odporucam prednasku Andresa Klausa v ktorej tvrdi (od 1:07:00):  "Nemecko nie je od 2. svet. vojny samostatatny stat, ale majetkom (s.r.o.-cka) USA a  DDR bola za 200miliard od Ruska odkupena".  Zdalo sa mi to tvrdenie spociatku absurdne, ale ked si pozriete ako navonok pred obcanmi DE-vlada vystupovala proti vojne v Iraku ale tajne sa podielala na podpore US-agresie, alebo ako takmer ziadnemu politikovi teraz nevadi ze ich odpocuva NSA.   - akokeby obchodne zaujmy Nemecka neexistovali...   http://slovensko.co.uk/andreas-claus-prednaska/  od 1:07:00 hod.
baloo
snáď si niekto nemyslel, že im to vyšlo čestne? Ani také slovo nepoznajú.  http://www.fromthetrenchesworldreport.com/electoral-fraud-in-germany/58993

nové