extern

authenticated user,autor

texty

Ak si chcete v Starom Meste ako majiteľ kaviarne zriadiť terasu, musíte zaplatiť daň za zabratie verejného priestranstva. Keď si dáte pred svoj obchod jeden kochlík s kvetinami, takisto musíte podľa platného VZN o miestnej dani za to zaplatiť. Postavili ste si lešenie k domu, na ktorom potrebujete opraviť fasádu?

Je to naozaj stručne a presne podaný rozhovor, charakteristika faktov o súčasnom strete civilizácií. Taký malý katechizmus postojov. Každý, aj kto to vidí podobne, by si to mal prečítať, aby si vyjasnil realitu. 

Giovani Sartori, nedávno (4. apríla 2017) zosnulý v 92. rokoch,  bol taliansky sociológ.  Poskytol rozhovor novinám Il Giornale.

Tak třeba rodina, všichni mají něco společného, tvář, gesta, hlas, oči, vlasy, chůzi atp., a většinou drží pohromadě, aspoň v kritických momentech. Každý z nich, z nás, umře na smrt a nic se na tom nedá změnit. Kostky jsou vrženy. Je to běh vesmíru. Zrovna takový běh vesmíru je i pomsta.

Mirek Cirnfus

Raz, už je to tak strašne dávno, sme v práci viedli diskusiu o zmysle odporu proti komunizmu.

Vladimír Kuric

Keď mi kedysi Karel Kryl hovoril, že takmer nepozerá televíziu, lebo ju považuje za masový debilizátor, čo dokázali dlhodobé výskumy na Západe, nie veľmi sa mi chcelo uveriť mu.

 

Americké bomby zabíjely. Pravda o bombardování území ČR na konci války 

 

Kde bolo, tam bolo, bola jedna krajina, v ktorej sa veľmi ťažko žilo. Veľa sa kradlo, prepadávalo, ba dokonca i vraždilo. Kedysi však horel v tej zemi oheň šťastia a hral dúhovými farbami. Kto si ním pripálil sviecu, priniesol radosť všade, kam dopadlo jej svetlo. A kto si ním zakúril v kachliach, mal doma teplo, pohodu a pokoj.

Tonnag

 

Pokud bylo cílem globálních elit oslabit vůli obyvatel EU k vlastní obraně a učinit ji zcela poslušnou, jak praví jedna z konspiračních teorií, minimálně u čelných politiků a úředníků EU uspěli.

Gerd

Čím viac sa blíži deň prevzatia úradu nového US prezidenta Donalda Trumpa, tým viac sa človek znepokojuje, či sa toho dňa dožije. Trump medzičasom hodil do ksichtu neoliberálneho ľavicového globalistického systému toľko rukavíc, že to, v najhoršom prípade, nenechajú len tak.

Pro zkoumání rizik masové uprchlické krize je vhodné zamyslet se nad tím, kdo nám to sem z jihu do Evropy vlastně proudí. Nejčastěji se zmiňuje hrozba islámu, protože většina imigrantů jsou muslimové.

Ján Čech

Muž putoval se svým psem.

web

Jeden z nejznámějších světových exmuslimů a odpůrců a znalců islámu Ali Sina říká, že imigrace je pro muslimy prvním krokem k dobytí území. Dle něho musíme odejít pryč z muslimských zemí a poslat muslimy, kteří jsou mezi námi, zpátky do jejich zemí. Je prý evidentní, že muslimové nedokážou mírově koexistovat s ostatními.

Ali Sina

Agresívna a násilná povaha islamu je v Koráne jasne, jednoznačne a nespochybniteľne zakotvená. Neumožňuje interpretáciu sporných a protirečivých pasáží. Moslimskí teroristi a bojovníci Islamského štátu nie sú o nič horší autentickí vykonávatelia vôle Alaha ako všetci „umiernení“ moslimovia a ich „umiernené“ režimy. Momentálne len preferujú iné z povolenej škály metód. Táto proporcia sa môže kedykoľvek v budúcnosti podľa ich potreby zmeniť.

Ivan Poledník
Miro Juriš

Pred siedmimi rokmi došlo v Šariškých Michaľanoch k udalosti, ktorá svojím spôsobom pozmenila Slovensko.

Benevolenciou miestnych policajných zložiek posmelení asociálni spoluobčania v tom čase stupňovali svoje útoky na obyvateľov Šarisškých Michalian.

Miro Juriš

V týchto dňoch pre mnohých nepríjemného výročia príchodu Cyrila a Metoda na naše územie sme sa dočkali viacerých nepravdivých správ, ktoré sú v rozpore s našou kultúrou a právnym poriadkom rozširované za podpory štátu „našimi“ masmédiami.

Žiarislav

V Roztokách pri Prahe sa tento víkend uskutočnilo stretnutie európskych protiislamských síl. Témou bola aj veľká priotiislamská demonštrácia, pripravovaná na 6. februára 2016 vo viacerých európskych mestách - vrátane Bratislavy. Ďalej nám to už povie reportér Parlamentích listov: Společně účastníci schválili takzvanou Pražskou deklaraci. Měla by být základem jednotného postupu zúčastněných evropských zemí při společném tlaku na evropské elity při řešení současné migrační krize a narůstajícího nebezpečí islamizace Evropy. Jednotliví lídři pak na pódiu do kamery namluvili spoty vyzývající k účasti na celoevropské demonstraci. To už ze sálu odešli tlumočníci a vše se začalo balit. Nakonec přišlo hromadné prohlášení: "We are fortress of Europe" a "Wir sind Festung Europe".

Projev místopředsedy NPD Karla Richtera na konferenci The London Forum, listopad 2015

Karl Richter

Dnes jsem měl vizi, takový záblesk z budoucnosti, něco jako míval Nostradamus..

Byla v ní Angela Merkel cvaknutá želízky k šestiramennému svícnu na náměstí před Bundestagem a zezadu se na ní střídala nekonečná fronta žadatelů o azyl. Rozkuřovali je multikulti aktivisté z neziskovek a imigrační nadšenci z řad politiků. A všem bylo moc hezky... áááách...

Toto verejné stanovisko, podpísané 52 medzinárodne uznávanými odborníkmi, bolo vydané ako reakcia po početných, často dosť negatívnych, ohlasoch na knihu The Bell Curve od Herrnsteina a Murraya, v ktorej autori skúmajú dôležitosť a dopad inteligencie na život spoločnosti.

Divočiny výčinov Otčiny musíme odčiniť činmi Divočiny?

Anton Andrej Pižurný

Lidé bílých kmenů postavili nádherný dům. Předčili všechny ostatní kmeny. Vybudovali takřka dokonalý svět. Funkční svět plný úžasných věcí. Vzdělávali se, experimentovali a poctivě pracovali.

Jednou dobudeme Evropu. Není otázkou zda, ale kdy. Nic takového jako hranice pro nás neexistuje. Známe jenom přední linii. Přijdeme do Evropy a Evropané by si měli uvědomit, že to nebude příjemné setkání.

Já, a můj tehdy nezletilý 14-tiletý syn, jsme z důvodu pronásledování v ČR, závažný korupční případ, kde si zainteresovaní dali za cíl naše odstranění, viz.

Hana Lošťáková

Vojenský analytik Jaroslav Štefec v obsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz podrobně rozebírá rizika, spojená s aktuální imigrační krizí. Dává zároveň jasné návody, jak tuto situaci řešit. Podle jeho slov bychom se měli připravit na reálné nebezpečí, které souvisí se snahami integrovat velké množství běženců do evropské společnosti. Posilování policie a armády je podle jeho názoru za současné situace krok správným směrem.

Po útoku na levicový magazín předvedla celá politická scéna napříč Evropou neuvěřitelnou komedii. Předháněli se v tom, kdo je více Charlie, kdo více bojuje za svobodu slova a kdo více podobné útoky odsuzuje. Když fanoušci fotbalového Jablonce udělali také karikaturu a mnohem méně urážlivou, než předváděli anarchisté z Charlie Hebdo - navíc zadarmo, vyhrožují trestním stíháním a kriminálem.

Termín „oikofobie“ (oikos – řecky domácnost, phobia – strach, neodpovídající skutečné hrozbě) zavedl filosof Roger Scruton. V českém prostředí ji definoval Rudolf Kohoutek jako „záporné životní pocity, strach, odpor až averze a nenávist vůči vlastnímu domovu, vlasti, národní kultuře a duchovnímu dědictví vlastní společnosti“. Tato porucha osobnosti se velmi často vyskytuje v kombinaci s xenofilií (chorobným přeceňováním cizího). Komplementarita oikofobie - xenofilie je podobná např. komplementaritě bulimie – anorexie.

D-Fense

Skončila sa, či pokračuje? V súvislosti so stále intenzívnejšou angažovanosťou USA a NATO v záležitostiach Ukrajiny, zbedačenej “oranžovou revolúciou”, následkami štátneho prevratu a občianskou vojnou, sa vo verejnosti čoraz viac ozývajú otázky, či sa vlastne studená vojna rozpadom ZSSR a jeho mo

Július Handžárik

Natrafil som na zaujímavý článok, ktorý konfrontuje najnovšie genetické znalosti s rôznymi historickými mýtmi. Tieto mýty, v podstate fabulované rozprávky, sa pod vplyvom faktov stávajú neudržateľnými. Za nimi sa odkrýva reálna pravda o stabilnej Európe a o jej základných stavebných prvkoch. Tieto sú zatiaľ síce ešte divoko pomalované povrchnými tenkými nátermi rôznych jazykov, výplodov náhodnej byrokratickej despocie, ale podstatná objektívna realita sa už jasne rysuje a nebude ju možno zatajiť či ignorovať.

Valamir Magyár

Stránky