Blaha: Prečo som nebol na Zelenského prejave

Nie, nebol som dnes v parlamente na prejave Volodymyra Zelenského. A mám na to vážne dôvody. Priblížim vám ich bez emócií. Úplne vecne a faktograficky.

1. Zelenskyj je povolaním komediant. Herec. Zabávač. Ak si budem chcieť pustiť nejakú komédiu, zapnem si Mr. Beana, nepotrebujem kvôli tomu chodiť do parlamentu.

2. On je v podstate taký "ukrajinský Matovič". Tak ako Matovič, aj on chápe politiku ako šou. Čistý populista, demagóg a nezodpovedný milionár, presne ako náš trnavský podvodníček.

3. Čo je najhoršie, vtiahol svoju krajinu do vojny, ktorej sa dalo zabrániť. Sľúbil voličom mier a priniesol krviprelievanie. Stačilo garantovať neutralitu a sadnúť si s Rusmi za rokovací stôl.

4. Dnes chce vtiahnuť do vojny celú Európu. Uráža nás a vyhráža sa nám. Akoby sa celý svet točil okolo Volodymyra. Je v područí amerických zbrojoviek a obetoval celý svoj národ.

5. Považujem ho za vojnového štváča, rovnako ako Čaputovú, Hegera a Korčoka, z ktorých si urobil svojich provinčných hovorcov. Je hanbou, ako odovzdane zrádzajú národné záujmy Slovenskej republiky.

6. Zelenskyj je multimilionár, ktorý prepieral svoje peniaze na Belize a v ďalších daňových rajoch. Pozrite si Pandora Papers. Toto nie je človek, ktorý by si zaslúžil našu úctu.

7. Keď sa stal prezidentom, okamžite spustil neoliberálne reformy a ďalekosiahlu privatizáciu. Jeho výťah k moci bol jeden z najkontroverznejších ukrajinských oligarchov Igor Kolomojskij.

8. Zelenskyj podviedol Ukrajincov. Nedoručil mier ani spravodlivosť. Za jeho vlády bujnela korupcia, rovnako ako za Porošenka. Oligarchia rozleptala krajinu a ubíjala bežných ľudí.

9. Sám je síce židovského pôvodu, ale nedokázal sa vyhraniť voči rozbujnenému fašizmu na Ukrajine. To, že nacistický masový vrah Bandera je pre mnohých Ukrajincov hrdinom, považuje za "cool".

10. Namiesto toho, aby robil všetko pre mier, hecuje všetkých do vojny. V dnešnom prejave sa vraj oháňal rokom 1968 - vraj treba Rusom zabrániť, aby zopakovali inváziu.

11. Možno mohol pán prezident pripomenúť, že Leonid Brežnev bol etnický Ukrajinec a sovietske vedenie v roku 68 ovládala brežnevovská tzv. dnepropetrovská mafia.

12. Z dnepropetrovskej oblasti pochádza aj Zelenskyj, tak by to mohol vedieť. Mimochodom, rovnako odtiaľ pochádza aj oligarcha, ktorý ho vyniesol k moci. Títo chcú niečo vyčítať Rusom ohľadom roku 68?

13. Zelenského neoliberálne reformy a matovičovská politika priviedli Ukrajinu na dno. Jediný spôsob, ako sa politicky zachrániť, bola preňho vojna - a tak neurobil nič, aby jej zabránil.

14. Dnes sa hrá na hrdinu národa, no v skutočnosti aj kvôli nemu umierajú nevinní Ukrajinci. A chcel by, aby kvôli nemu umierali aj nevinní Slováci a Európania. To sa nesmie stať!

15. Chce od Slovenska zbrane. Chce, aby sme sa odpojili od ruských surovín. Chce, aby sme nenávideli Rusko. Toto všetko musíme odmietnuť. Bola by to národná samovražda.

 

Zelenskyj je nezodpovedný hazardér a nepociťujem k nemu ani štipku úcty. Preto som tam dnes nebol. Podporujem mierotvorcov, nie vojnových štváčov. On nie je Ukrajina, on je jej hrobárom.

ODKÁŽME MU ZO SLOVENSKA SPOLOČNE - ŽIADNE ZBRANE NA UKRAJINU, MY CHCEME MIER!

 
Ľuboš Blaha, FB
Norman

Štáty Európy musia odmietnuť ebazničujúce embargá, ponižujúce prejavy, ale aj bombasticke deklarácie definujúce len tak z ničoho, úplne naivne, kto je zlý a kto dobrý na súčasnej globálnej scéne .
Zdánlivo by sa mohlo zdať, že také deklarácie sú len prázdna pena - ale ony sú povraz na krku politických strán. Úpne všeobecné veci sa dajú podpísať - ale mnohé deklarácie sú už priam vyhlásením vojny.

Proameričania prišli s tým, že kto nepodpíše, bude "podporovateľ Putina", "podporovateľ Ruska", či prípadne rovno "podporovateľ vojny". To sú prázdne kecy, môžu si hovoriť, čo chcú, každá slovenská politická strana má právo na vlastnú cestu mieru a neutrality.
A čo si myslia, že ich budú naozaj zatvárať za pasivitu? Kto nejde s nami, ide proti nám? Naozaj? A kto akože? Krúpa z Olajna? Hech.

Roland Edvardsen

Ja som akože ani nepochopil, že prečo tento matovičoidný šašoid musel teraz vystúpiť práve v slovenskom parlamente - ak teda nepočítam potrebu ukojiť nechutný exhibicionizmus. Ak aj zo začiatku mohol vzbudiť nejaké úprimné sympatie (svojou štylizáciou "hrdinu čo neodišiel"), teraz sa už z toho stala len primitívna estráda. Nikto normálny nemôže takéhoto človek brať vážne. O to strašnejšie je vidieť, čo tu predvádzajú šialenci ako Heger, ktorý sa z tej Ukrajiny normálne zbláznil. A ak aj človek nebol nejaký fanúšik Ruska a Putina (ako ja), tak tunajší ukrofilovia a ich ohavný primitivizmus majú na človeka opačné účinky.

slaven1

Šéf maďarského parlamentu to trafil: EK má silu iba na to, aby sankciami zruinovala európske krajiny!

https://ereport.sk/sef-madarskeho-parlamentu-udrel-ek-ma-silu-iba-na-to-...

Inač na Srílanke, po vlne silných protestov, dala vláda voľnú ruku formovaniu eskadronom smrti:
https://www.hindustantimes.com/world-news/sri-lanka-crisis-troops-asked-...

Video:
https://t.me/bigshocktheory/22026

nové