Nechutná česká komédia

Je už toho dosť, že? Je zaujímave, ako napriek globalizácii národy zväčša produkujú vždy tie svoje výstupy. Aby sme zostali v regióne, takí Rusi stále generujú sebaspytovanie, či sú dobrí alebo zlí a či by pre ľudstvo nemohli priniesť nejaké spasenie, Poliaci to majú (napodiv) so spasením ľudstva podobné, ale na rozdiel od Rusov nikdy nerozoberajú svoje viny, vždy len viny susedov a ani nikdy na rozdiel od Rusov pre ľudstvo nič nevykonali;  Maďari chcú na rozdiel od predošlých zásadné spasiť len seba, a my, Slováci, nechceme spasiť ani seba - zato máme komplexov menejcennosti a viny za všetky susedné národy dohromady. No a Česi - tí produkujú odjakživa len a len jedno - komédie.

Pravdupovediac, je mi z nich zle. Je to nechutné. Ale je to azda vhodná ukážka toho, ako je takzvaná politika len divadieľkom pre naivných, nerozmýšľajúcich alebo blbých. Takzvaná politika, voľby, ľavica-pravica, parlament, slobodné média, kontrola či dokonca vláda ľudu - toto je peká ukážka toho, že to všetko je len znôžka teatrálnych hlúpostí.

Túto aférku konkrétne systém nevygeneroval zámerne, aby odpútal pozornosť. Taký presný mocenský aparát nie je, a okrem toho, toto sú naozaj nechcené diery v pozlátku. Toto sa naozaj nemá diať. Toto vyvoláva na skutočne insiderskych stretnutiach reakcie takéhoto typu:

"Bratia, no azda nie tak ďaleko, že sa budeme naozaj hrýzť a ruvať! Držte svojich otrokov nakrátko! Veď sme z jedného semena!" Pozor, vážne netvrdím, že sú to naozaj židia, to oni sa tým jahvovským semenom všetci tak radi gebria, robia si makeup či dokonca celotelové mimikri.

Pred vyše rokom tu bola aféra Rath. Aký je v tom rozdiel, však. Aký vlastne? Veď vtedy padol naozaj vplyvný politik rovno do basy, a to dokonca naozaj žid, ba sionista. Prečo teda vtedy ani nebol taký krik? Je jediné vysvetlenie - vtedy ho potopili jeho vlastní, silný hráči. Tak sa to v podstate a napodiv nerozmazáva, ani v alternatíve, naopak, ten prípad síce je, ale nik ho nesmie brať ako precedens, ako vzor.

Ale nechcel som tu rozoberať rozdiel medzi prípadmi Rath a Nečas. Ľahšie bude, keď upozorním na paralely medzi dnešným stavom pražskej mikro ríše a stavom v dvadsiatycha  tridsiatych rokoch 20. storočia. Je to úplne to isté.  Nech mi Hašek odpusti, ale je to švejkovina, švejkovina a švejkovina. Lenže Československo je už rozpadnuté. Nemci už sú vyhnaní alebo vyhubení. Kto bude teraz na vine, kto sa teraz rozpadne a ktoré armády teraz znásilnia starú Prahu?

Pravdupovediac, neviem, a ani ma to nazaujíma.

 
Zuzka
Rath :-)
Redakcia

o koho ide :-) Roth, žhavý dróth.

Anonymous
Pamätník frontovým psov slávnostne odhalia v piatok na Poklonnej hore v Moskve. Iniciátorom vytvorenia pamätníka je Ruská vojensko-historická spoločnosť pod vedením predsedu Medinského a stvárnením tohto zámeru poverila mladého sochára Andreja Korobcova. Špeciálne vycvičení psi - tichí hrdinovia Veľkej vlasteneckej vojny: na všetkých frontoch slúžilo 60 tisíc psov rôznych plemien. Odtiahli z dosahu strelby okolo 700 tisíc ranených vojakov, pomohli odhaliť a zneškodniť 4 milióny ton výbušín, dopravili 3 500 ton bojových zásob a doručili vyše 120 tisíc správ a za cenu svojho života výbuchom zneškodnili viac ako 300 nepriateľských tankov. Na znak osobitého uznania im dovolili prejsť sa so svojími psovodmi po Červenom námestí počas víťaznej prehliadky 24. júna 1945. Slávnostný ceremoniál odhalenia sochy pripadá na 104. výročie vytvorenia prvých kinologickych jednotiek v Rusku (21. jún 1909). Na otvorení pamätníku sa zúčastní minister kultúry RF Vladimír Medinskij. KP.ru
Anonymous
Krásne kóšer Kateřina uvarila litr vína a pak Dejva pohostila ať mu není venku zima. Dave chodníkem kráčel a nekdo sa na nej skácel. Petr si našel holku do nečase a nevyvedlo se a strčila ho pod okap kde proctnul ja zmokle kuře a teď bude jen na ovar. A možná na polívka dle receptu Bolka Polívku.
slaven1

Temelín - môj typ :-) Uvídime.

nové