Ešte raz o cieli a necieli

Tak som si spomenul na niekďajšie v podstate smiešne rozpravy o perspektíve a o úspešnosti, o zmysle či nezmysle "boja" proti pomerom, a o zmysle samotných alternatívnych portálov. A napadla ma taká myšlienka, ktorá tieto "problémy" definitívne ukazuje ako dávno vyriešené.

Veď každý portál je vlastne ako človek.

Nie je určený na to, aby prinášal svetu nejaké univerzálne pravdy, pretože ani nejestvuje univerzálny jazyk, ktorý by ich bol schopný vyjadriť. Nie je určený na to, aby niečo dokázal, aby niečo uzavrel, aby niečo nevyhnutne prevrátil, najlepšie celý ten svet. Nie, takýmto  chujovinám (slabšie sa to nedá nazvať) sa môže človek iba úprimne smiať. Každý portál je určený na sebareflexiu, na spoznanie samého seba, na projekciu siete cez portál zas na sieť. A nikdy nie je dôležitý záver toho cirkusu, ten je vždy presne tak nepodstatný, špinavý a slizký, ako začiatok, ba často celý priebeh. To sú len inštancie, dôležitý je portál ako trieda.

Berte to ako malú technickú vložku. Moc jednoduché, moc zložité... hovorím, nejestvuje univerzálny jazyk.

 

 

1488

..alebo wahrheit macht frei..

Norman

v pohode

nonula

Kazdy z nas je niekde inde - zasadeny do rozdielnych vychodiskovych parametrov...dieta otca i matky, dieta jedneho z nich bez komplexov ci s nimi, dieta z rozvedenej rodiny automaticky s defizitom, s intelektom ci bez , intuitivny ci racionalny introvert, extrover, tmladsi, starsi, stastne-nestastne slobodny, stastne-nestastne zenaty s detmi-bez deti, cerstvo-chronicky rozvedeny s potomstvom ci bez-kombinovane so stavom stastne-nestastne chudobny s perspektivou polepsit si ci bez, clen strednej triedy , bohaty zdedenymi prachmi, alebo cerstvo nahonobenymi poctivo ci nepoctivo... nekonecne kombinacie stavov. Co nas spaja? - Ema a Ty Arton v zaciatku a Norman a Ema momentalne. Kontinuita Vasej energie sem vlozenej. Pasivne sa tu konfrontujem pravidelne , aktivne velmi zriedka ak dokazem urvat zbytok energie venovanej kazdodennosti prace, rodiny a nespracovanych komplexov. Citim sa tu velmi dobre- privlastnujem si Vami vytvarane hodnoty ako kompenzaciu toho co s Vami vnutorne zdielam a nie som teraz energeticko-mentalne schopny vyprodukovat samostatne. Sadam do pripraveneho vykureneho autobusu plneho podobnych dusi a tesim sa na CESTU. Velka vdaka.

Norman

dík patrí tebe, nonula.

1488

Ľubov

Si tu už dlhšie,tak asi to vieš lepšie posúdiť. Prvé kontakty s týmto portálom ,cc 12.13 boli také zvláštne,hehe,vtedy mi to tu trochu pripomínalo Večery pod lampou. Traja štyria ale fakt intelektuáli s podobretou bradou dlho mlčia a potom povedia slová,ktoré iste majú hlboký skrytý význam,pre mňa "jednoduchú" až privelmi skrytý. :-)
Napriek istému diskonfortu spočiatku,dnes je pre mňa Nadhľad hlavným informačným zdrojom. Pochopila som rýchlo,že sem snobi nechodia.

Norman

Som vďačný za takéto zaujímavé nemecké linky - Nemecko je teraz v centre udalostí, vždy to bol určitý focus tohto webu, ale moc sa nestíha, je to ťažko usledovať.
Možno postupne dospejeme aj k prekladom:)