Kde sa to všetko začalo. Vladimir Pozner: Ako Spojené štáty stvorili Vladimira Putina

Video skutočného experta z roku 2018 na Yale Univerzity. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Pozner_Jr.

Experta poznajúceho obe strany veľmi dobre. Hovorené pre Američanov. Každá veta, ktorú povie, je veľmi vysvetlujúca a mal by ju poznať každý slovenský politik. A každá veta je použiteľná na stavanie súčasnej politiky strednej či celej Európy.

Je to príbeh o tom, ako USA po roku 1992 postupne ponižovali Rusko, až ho celkom dotlačili do  situácie, keď mu zostáva iba jedno riešenie.

Odporúčam vypočuť si minimálne samotnú jeho prednášku, teda 45 minút. Nevzdelanú sprostú lúzu v slovenskej vláde upozorňujem, že je to po anglicky (čím chcem povedať, že by tomu mali slepo veriť, ak tomu vôbec porozumejú).

Autor: 
téma: 
Ema

Všetci vreštia o mieri, ale keď Rusko ponúkne rokovane, vysmejú sa mu, že "nepostupuje dosť rýchlo".
Toto práve zaznelo v telke od nejakého českého experta.

Každá ústretovosť je okamžite vyhodnotená ako slabosť.

Ema

Pozner mapuje kroky Západu do roku 2018.

Od roku 2018 západné dokopávanie, ponižovanie a opľúvanie Ruska vo všetkých možných oblastiach len nabralo na intenzite a rádovo prekročilo nacistickú protiruskú propagandu Tretej ríše. Korunovalo ju nedávne verejné vyjadrenie šéfa NATO Stoltenberga "Rusko chce menej NATO na hraniciach? Dostane viac NATO na hraniciach", ktoré s dementným nadšeným jačaním prevzali všetky západné korporátne mediálne splašky, tie slovenské nevynímajúc.

To sú fakty. To je realita.

nové