Zanedbateľné vojenské straty

Chceme upozorniť, že na tomto portáli sme sa zámerne nevenovali posledným drobným stratám slovenskej okupačnej armády v Afganistane.

Sú nepodstatné a nezaujímavé. Zanedbateľné.

Tých, ktorých mohli poučiť, tých ale určite poučili. Ako sa hovorí - na vlastných chybách sa človek najlepšie učí. Peniaze naozaj nie sú všetko.

STORM
O com to tu kua dristas ? O zanedbatelnej smrti ? 
Buheh
o zanedbateľnej smrti. O smrti žoldniera, legionára, ktorý sa za peniaze sral tam, kam ho nevolali. Jeho smrť iste nie je zanedbateľná z hľadiska jeho nešťastnej matky. Ale pre nás ostatných je ešte menej podstatná ako smrť opilca, ktorý v delíriu vlastnou vinou padne pod vlak. Ba ešte horšie: tí zmagorení mládenci tam išli za judášsky groš robiť veľmi nechutnú vec – alibi tým zmrdom, ktorí si tam riešia svoje svetovládne záujmy akože pod vlajkou "medzinárodných síl". Pomenujme si to otvorene a pravými slovami: vlastenci a partizáni zabili okupantov, nepriateľov a votrelcov. Akokoľvek môže človeku prísť ľúto toho možno naivného a možno dobrého chlapca, ktorý sa len chcel hrať na vojačika, ale z hľadiska vyššej spravodlivosti treba konštatovať: dobre urobili. Presne toto treba urobiť každému okupantovi, to je jediná cesta k slobode.
slaven1

Pár odkazov pre trolla STORM:

1. A BRIEF HISTORY OF OPIUM
2. Oficiální konspirační teorie o 11. září vysvětlena za 5 minut
3. USA jsou připraveny v Afghánistánu ztratit kvůli opiu více mužů
4. Camp Bondsteel, Kosovo
5. TA3 - Drogový boss Baki Sadiki je na Slovensku, priviezol ho špeciál

Nový čas si z celej veci okolo zabitia 2 okupantov NATO slovenskej národnosti robí srandu - "striela" si z nás. Titulok z 30.12.2013 hlása "Takto prišli hrdinovia".

Takto prišli okupanti a strážčovia makových polí

Príde mi to ako, keď koloniálni správcovia ČR vystroja agetovi Havlovi štátny pohreb so všetkou pompou, a potom po ňom ešte pomenujú hlavné české letisko ;-)

 

STORM
Troll ? :) Skvele....vdaka, si naozaj mimoriadne inteligentny a nadany ,,nastenkar,, ....ty sam si uplne dokonala institucia na sirenie kulturneho povznesenia a vzdelanosti. Tesim sa na tvoje dalsie presvedcive prispevky.  
STORM
Trochu zvolni kamo, tvoje argumenty su infantilne a si zbytocne prudky. Navyse mam pocit ze to co pises mas viac nabiflene ako premyslene. Co sa tyka zoldnierstva, som si isty ze hlavna pricina je vysoka nezamestnanost v tomto state a zufala snaha niektorych jedincov poplatit seky a nie chut zabijat ci robit niekomu ...,,alibi,,.. Neviem kolko mas rokov aky je tvoj ziskany socialny status ale skus ist hlbsie vo svojich frazach a plytkych uvahach. Z toho co pises som sa nepokulazoval....Mimochodom, je viac ako iste, ze ti tvoji ,,partizani a vlastenci,, si obcas len tak z rozkose odskocia do susednej Syrie poodrezavat par krestanskych hlav zenam a detom....takze s tou smrtou a obvinovanim opatrne, domnievanie sa nie su fakty.
Norman
To je ako keď si niekto bráni dom aj pomocou zbrane pred lupičom, a ty ho obviníš, že obránca sám po nociach chodí ľúpiť. To je nezmysel. K smrti tých dvoch: nik tu moc nehádzal reči o vine či nevine - jednoducho ich smrť JE zanedbateľná. Ako vidíš, dnes si oprávnene na nich už nik ani nespomenie. A oprávnene si nezaslúžia napríklad tú pozornosť a pietu, akú si zaslúžili napríklad tí nešťastní nevinní horolezci. Pravda, nemožno povedať, že smrť týchto dvoch pampalášov bola zbytočná. Treba si uvedomiť, že to boli dôstojnícke vyžraté svine, a vďaka tomu, že ich niekto zabil, armádny systém (azda) cukne a (azda) nebude tak ľahostajne posielať trebárs aj do Afganistanu skutočných chudákov (nezamestnaných).To je jediný prínos ich smrti.  
STORM
To je ako keď si niekto bráni dom aj pomocou zbrane pred lupičom, a ty ho obviníš, že obránca sám po nociach chodí ľúpiť. To je nezmysel.        ...... Ano, co si napisal je nezmysel.   Poucenie zo zleho rozhodnutia je na hlave nasich statnikov. Osobne si vsak myslim ze tam sa pravdy nedovolas to vies dobre sam. V kazdom pripade, moj prispevok bol a je o tom, ze ma netesi ich smrt, pretoze su len obetou zleho riadenia statu a zahranicnej politiky. Boli to prilis male a bezvyznamne osoby na to aby sa nieco zmenilo...Su z nich hrdinovia a nasi bezprizorni statnici su hrdi na vytvoreny zastup zebrakov ktori su schopni zomierat pre par drobnych....Takze nie, nie su hrdinovia, su to mrtvi chudaci z rozkradnuteho slovenska....
Norman
Mňa tiež neteší ich smrť - ale z vojenského hľadiska je zanedbateľná. Takisto tí vojaci nie sú žiadna obeť - zločinec, ktorý vleze do komína aby lúpil a udusí sa tam, len dopláca na to, čo si vybral. Napriek tomu som sa snažil v predošlom príspevku vyjadriť, ako sa to robí, že ich smrť dúfajme nie je ceľkom zbytočná. Ak podľa teba to "boli príliš malé ezvýznamné osoby na to, aby sa niečo zmenilo" - tak to je škoda. Ale nie sú z nich hrdinovia, možno niekde na ministerskom obežníku, na nástenke, ako sa hovorilo aj v starom komunistickom filme o Stalinovi : "takých narobíme". A nie sú to ani chudáci. Každý kolaborant by chcel zo seba robť chudáka a obeť. Zazobaní lajdáci na ministerstvách, neschopní podnikatelia zameraní len na tunelovanie štátu - tí všetci by chceli byť zrazu "obeť". Akí by sme to boli hlúpi dobráci, keby sme ešte aj kolaborantov zla ľutovali.
Le Bleu
"je viac ako iste, ze ti tvoji ,,partizani a vlastenci,, si obcas len tak z rozkose odskocia do susednej Syrie poodrezavat par krestanskych hlav zenam a detom...." a hneď za tým "takze s tou smrtou a obvinovanim opatrne, domnievanie sa nie su fakty." Jak trefné. Niekto tu má úplne jasno v tom, kto je kto.. A "susedná Sýria" je od Afganistanu pekných pár stoviek kilometrov. S tou "zúfalou snahou" je to aj na pováženie, ale to by sa tým dalo ospravedlniť úplne hocičo. Kandidáti na extra zárobok sa vyberajú spomedzi profesionálnych vojakov. Profesionálnych vojakov.
Buheh
človek keď nakukne na tento pekný portál, vždy tu nájde niečo, čo poteší. Milý pane, uhádli ste. Po večeroch sa bifľujem, aby som vedel, čo na druhý deň napísať. Vždy som to tak robil, učili nás to na VÚML. Ale veď to Vy iste veľmi dobre viete, všakže. Takže podľa Vás hlavnou príčinou, prečo naši chlapci robia žoldnierov v dobyvačných vojnách, je vysoká nezamestnanosť a zúfalá snaha zaplatiť šeky. A afghánski partizáni a dedinčania chodia odrezávať do Sýrie kresťanské hlavy ženám a deťom. Hm, zdá sa, že budem musieť v mojich frázach a plytkých úvahách ísť hlbšie, aby som patrične ocenil takéto perly. A nie je pán náhodou troll? 
slaven1

Rozbor diela ministra zahraničia Miroslava Lajčáka "Prečo sme v Afganistane". Pán minister, my vám pomôžeme odpovedať - Afganistan pomáhame okupovať hlavne pre drogy.

Svetový tok drog

A potom pre destabilizáciu (robenie škody) strednej Ázii - Indii, Číne, Pakistanu, Rusku, Iránu. To sú teraz akože "naši nepriatelia". Úvodzovky preto, lebo Slováci nemajú vo svete nepriateľov (aspoň nemali kým ich nezavliekli do NATO).

Odmietam prijať argumenty, že sa tak stalo preto, lebo vojaci zarábajú v Afganistane či inde na misiách lepšie, než väčšina Slovákov tu doma.

Správne, a aj nadpis článku, pod ktorým to tento komentár mal znieť: "Zahynuli dvaja afgánski garbajsteri na fuške" a nie "Zanedbateľné vojenské straty". Chlapci chodia strážiť a okupovať za peniaze. Za peniaze možno zabíjať a klamať, umierať nemožno. Slovensko sa premenilo na krajinu s nedostatkom dôstojných platových príležitostí.

Žiadne peniaze predsa nedokážu nahradiť navždy stratený život, a žiadne peniaze nedokážu prevážiť to, keď na človeka zblízka dýchne smrť! Som presvedčený, že motivácia tých dvoch – a ďalších nemenovaných desiatok mužov a žien v zbrani – je oveľa mocnejšia, opierajúca sa o profesionalitu, poslanie a zodpovednosť.

Poslanie uchrániť tohtoročnú úrodu pred konkurenčnými gangami a zodpovednosť nenechať sa pri tom zastreliť?

Pre mnohých ťažko pochopiteľné, no tí, o ktorých hovorím, ten pocit dobre poznajú: chcieť niečo dokázať, zmeniť, make a difference.

Make a difference?

Som trochu rozladený z toho, že vždy, keď dôjde k takej „mimoriadke“ ako v lete na základni v Kandaháre, alebo v decembri na ceste v Kábule, okamžite sa ozvú hlasy spochybňujúce našu úlohu v operácii ISAF, respektíve v afganskej misii medzinárodného spoločenstva po roku 2014.

Pán minister tu, ladičky od 10 eur. Na čo sme tam? Pretože 9.11.2001!? Tomuto príbehu už veria jedine zadriemaní spotrebitelia SMEtiarne, .týždňa a TV Narkóza.

Čítam a počúvam výrazy ako okupácia, absencia spravodlivosti, zbytočná vojenská prítomnosť...

Aký podstatný argument diskusií je zamlčaný?

Nemôžem s týmito argumentmi súhlasiť.

My chápeme, kariéra by sa nekonala.

Veď nikto nikoho neokupuje – medzinárodné jednotky nie sú v Afganistane svojvoľne, ale na základe dohody s afganskou vládou, a teda legitímne.

"Nezávislá afgánska vláda"?! Človek s takýmto rozhľadom nám robí ministra zahraničia (my rozumieme, že rozumiete, len píšeme komentár na úrovni toho vášho)?

Afganistan nie je arénou, v ktorej by zápasila západná kultúra s islamom, ale regiónom, v ktorom Afganci žijú v strachu z naplnenia hrozieb extrémistov Talibanu, že budú hrať futbal s odrezanými hlavami neveriacich (kto neverí, nech si pozrie video na YouTube)

Máme na svete novú definíciu Afganistanu - mohol by prosím niekto upraviť záznam na wikipedii (nerobte to, rovnako ako tuto minister, aj my iba žartujeme). Odkaz na video by sa našiel?

Na koho stranu sa postavíte v pouličnej bitke medzi slušným človekom a zákerným lupičom?! Ktorému z nich podáte pomocnú ruku?

Apel na morálne zásady, no toto. Samozrejme, že sme na strane "slušného človeka" a nie banksterov.

Ostro nesúhlasím s názorom, že v Afganistane, Kosove, na Cypre či na iných miestach, na ktorých operujú medzinárodné misie, nemáme čo hľadať.

V Afganistane a Kosove nemáme čo hladať

Práve naopak – nikdy v histórii sa žiadnemu národu a žiadnemu štátu nevyplatilo strčiť hlavu do piesku a pretvarovať sa, že sa ho dianie naokolo netýka. Koniec-koncov, dôkazy nájdeme aj v našej vlastnej histórii.

Správne, svet sa globalizuje a prepája. Budeme niesť svoj dieľ zodpovednosti. Kto okupáciu oslavuje, jednu dostane dostal. O akých dôkazoch z našej histórie je reč?

V Afganistane nie sme iba preto, že nechceme dopustiť množenie sa a export samovražedných atentátnikov aj do našich zemepisných šírok, ale aj preto, lebo ako tí, ktorí vyznávajú demokratické hodnoty a obhajujú ich princípy, máme morálnu povinnosť pomáhať legitímne zvoleným vládam iných krajín, ktorí o takúto pomoc požiadajú.

Kľúčová veta dámy a páni. Pán minister Miroslav Lajčák píše múdro. Neoznačil však krajinu pôvodu - nie Afganistan - lež napojil ďalšiu myšlienku. So solidarity neoznačíme ani my.

Zopakujem, čo som povedal na sklonku roka: nemáme záujem zostať v Afganistane ani o deň dlhšie, ako je nevyhnutné. Ale dovtedy je našou povinnosťou urobiť všetko, aby sme naplnili sľuby, ktoré sme dali, a očakávania, ktoré sme nimi vyvolali. Už aj preto, aby daň najvyššia, ktorú sme tromi životmi v minulom roku zaplatili, nevyšla navnivoč.

Ťažká rovnica: 3 mŕtvoli je menej ako 4, a 4 mŕtvoly sú menej ako 191 a 1800 zranených. Máme tu teda pochopiteľný rozpor...

My len, že bolo treba jemne aj narkotiká spomenúť, úplne tému obchádzať nie je dobre.

 

 

Motto: Kto okupáciu oslavuje, jednu dostane.

Norman
Dobrý zaujímavý link. Lepšie ako Vasky .)
Buheh
Pekná pitva, Slaven, len tak ďalej. Ale prosím, uvedom si, že taká mŕtvola po čase stuhne (rigor mortis), až je celkom tvrdá.
Norman
je to naša chyba, nepovedali sme mu, že "i" teda len v mužskom rode, nie v ženskom :-) Toto by mohlo stačiť: http://storywritersinc.wordpress.com/ako-pisat/gramatika-pre-vsetkych/ Nič v zlom, ber to ako hobby, Slaven, aspoň na niečo bude táto stránka dobrá:)   Alebo investuj 5 euro do: http://www.martinus.sk/?uItem=13207  
slaven1

Každé seriózne médium má jazykového korektora, pretože je všeobecne známe, že mysłitelia kašlú na gramatické pravidlá :-)

Norman
chýbajú nám aj myslitelia! :-)
KNDS
Načo toľko predstieranej skromnosti? Z ontologickeho hľadiska je exponencialne jasné, že implicitne ide tentokrát z Vašej strany o eufemizmus v štvrtom rozmere dvojrozmernej zemegule. (viď: http://nadhlad.com/content/hranice-evolucie ) Alebo takéto implicitne intelektualsko-myslitelske výkony: http://nadhlad.com/content/catari-arija-saccani
Buheh
na gramatiku, ten nie je mysliteľ? A čo znamená "je všeobecne známe"? Napríklad mne táto Tebou prezentovaná pozoruhodná myšlienka nebola až do tejto chvíle všeobecne známa.
Neprihlásený
"je všeobecne známe" je taká fraška ako, keď sa niekto na FOX news označí za experta: https://www.google.sk/#q=Elizabeth+O%27Bagy+expert

nové