Budeme platiť miliardy akejsi obci?

Slovensko v roku 2002 zložilo na účet Židovskej náboženskej obce istinu vo výške 850 miliónov korún na odškodnenie obetí holokaustu. Táto suma je ale iba istina vo výške 10 % z celej sumy – 8,5 miliárd korún. Proces vyplácania má prebiehať do 31. decembra 2012 a majú sa odškodňovať – aké prekvapenie – aj židia z území okupovaných počas vojny Maďarskom (t. j. južné Slovensko a Podkarpatská Rus). Keďže tento dátum je už blízko, je pravdepodobné, že budeme svedkami nových zaujímavých udalostí.

To som sa dozvedel na internete.

To, že vláda Dzurindu zaplatila takzvanej židovskej obci tú spomínanú sumu, som vedel. Ale že práve teraz je termín zaplatenia ďalších deviatich - to som naozaj mierne prekvapený. Kto to prosím podpísal? A komu to akože máme platiť? A za čo?

Som naozaj zvedavý.

Autor: 
Ema

Rok 2002:

"Podľa informácií SME bol problém odškodnenia obetí holokaustu ostro sledovaný  najmä v americkom Kongrese a jeho vyriešeniu sa pripisoval rovnako veľký význam  ako víťazstvu demokratických síl v slovenských voľbách.

Nezabudol to pripomenúť ani samotný premiér: „Pripadlo mi veľmi dobré, že si  tento skutok vlády všimol aj pán prezident Bush. V našom nedávnom telefonickom  rozhovore v závere ocenil, že slovenská vláda bola schopná takejto dohody.“

http://www.sme.sk/c/691034/zidovska-obec-sa-konecne-dockala.html

 

Neprehliadnuteľný je aj veľkorysý postoj akéhosi típka s blízkovýchodným menom Alexander (oj, Saša :-) k slovenským zločincom:

„Veľmi dobre si uvedomujeme, aká je ekonomická situácia Slovenska, a táto suma (pozn: skromných 850 miliónikov)  je výsledkom kompromisu,“ povedal Alexander.

Buďme vďační, že z nás nestiahli celú kožu.

Norman

Tak som v článočku vyjadril otázku a po naozaj len miernom prezretí aj linky, čo sem dala Ema, mi vycháza, že sa už ďalej platit nebude nič - veď tá skoro MILIARDA korún daná Dzurindom a Miklošom  v 2002 je beztak škandál - to som hovoril vtedy, a hovorím to aj teraz.

Predpokladám, že teraz, koncom roka 2012, sa len všetky tie miliardy, z ktorých tiekli nemalé precentá, prevedú priamo na židovskú obec. Ak už sa dávnejšie nepreviedli - my ako občania republiky nemáme prakticky žiadne informácie o týchto veciach (na rozdiel od informácií o každej špinavej papule a škatule, ktorá sa pretrča v masmédiach).

To, že by si obec nárokovala desaťkrát viac, je len ich trhové nehanebné kecanie. Samozrejme, nemajú žiadne právo ani na jednu korunu - ale povedať, že chcú takmer desiatku miliárd je ozaj hodné iba jedného - sfackovania za drzosť.

 

Možno sa ale mýlim a je to ovela horšie.

jojo

Sviatosti náboženstva holokaustu sa nezaplatia len tak. Napr. tento Pamätník übermensch ušľachtilých duší vo Zvolene.

Sita: Vo Zvolene otvorili Park ušľachtilých duší a video

Aj na ilegálne osady v Palestíne treba niečo poslať. Keďže holokaust nie je registrovaný ako oficiálna cirkev, musia takto z mešteka vyťahovať.