Český mír a sieťová vojna proti slovenským médiám

Včera som videl ohromný dokument Český mír:

Celovečerní dokumentární komedie Český mír mapuje tři roky společenské i mediální „války“ o americký radar. Události, které po tři roky plnily stránky novin, dokumentaristé ukazují zblízka a s nadsázkou.

...

Český mír je dokumentární komedie [od tvorcov dokumentu Český sen] o povaze a kvalitě české demokracie 20 let od revoluce.

Dobrej den majore Gagarine
Zdroj fotky: ČT

Napr. tu je k nemu predĺžený trailer, kde na konci Hellen Johnová, aktivistka proti Menwith Hill základni vo Veľkej Británii, ktorá začínala ako jeden radar a teraz odpočúva komerčnú komunikáciu za účelom priemyselnej špionáže. Na konci dokumentu šušlavý Žišek skonštatuje pravdivú mýšlienku:

Boli sme predmetom snov Rakúšanov, Nemcov, Sovietov. Jedni horší ako druhí. Posledný dokonca tvrdili, že uskutočňujú náš sen. Už sme unavení byť predmetom snov iných. Je čas oživiť naše vlastné sny.

VesMÍRna loď z českej škodovky

Na dokument upozornil v júlovom vydaní časopis Zemavek. Časopis je jedno zo (skutočne) slovenských médií, voči ktorým sa v týchto dňoch vedie sieťová vojna:

To se provádí takto. V dokonalé formě aktéři síťové války jsou malou sítí různých typů sdružení, připomínajících buňky. Jsou rozptýlené, ale jsou vzájemně propojené. Síť musí být amorfní - bez srdce a hlavy, i když ne všechny uzly v síti musí být vzájemně rovnocenné. Nejlepší bojovou taktikou v doslovném i přeneseném slova smyslu je rojení. Jako roj včel, skupina lidí, které spojuje společná myšlenka, koordinovaně začnou útočit na cíl, ať už stát nebo nadnárodní korporaci. Lepší cíl, co se týče síly a potenciálu, než jeho protivnici je však nucen reagovat na každý malý útok a v případě, že útočníci mají určitou techniku ​​a zkušenosti v oblasti konfliktu, pak je výsledek téměř předem rozhodnut. Jinými slovy, proti jednomu Goliášovi nebojuje jeden, ale mnoho Davidů.

Bezkontaktné a sieťové vojny

Časová os jednotlivých útokov:

Január 2013

- Internetovému rádio Slobodnyvysielac.sk bolo v prvých týždňoch vzniku poškodené dobré meno a povesť, keď ho Weisenbacher verejne označil za "fašistické rádio"

Jún 2013

- útok na Sanveho a jeho Indymedia.sk, keď "slovenský ľudskoprávny aktivisti dobra" zaslali mail indymedia.org, aby Sanvemu odobrali licenciu lebo je "fašista" + založili facebook stránku falošnej indymedie a teraz rozptylujú a výhybkárčia

Júl 2013

- útok na Rostasa, knihu Mlčanie a rádio Viva

- útok na Filla zo Slobodavockovani.sk od slovenských právnikov GSK, keď v júnovom vydaní Zemavek nazval veci pravými menami

Autor: 
Norman

Dobré je aj video Český sen. Na yubetube - nielen samá pointa, ale ako napríklad  v youtobackej druhej časti robia z dvoch mladých vlasatých (zámerných) buranov nové podnikatelské postavy s šarmom, imagom a dynamikou ...  :-))) To je ono, v tom žijeme - v lacnom klame všade naokolo len predná strana a nič za tým .)

 

 

 
Norman

že niečo také, ako Mihály, je pod úroveň tohoto servru.

Podla mňa si tieto spory máte vyriešiť ako chlapi - z očí do očí, aj keď chlapom bude v tomto prípade iba jedna strana. Myslím, že títo aktivisti sú žhaví po reálnych činoch - tak im ich treba dopriať, predostreť. Sem ich už radšej neťahajte - je to niečo odporné.

 
slaven1

Nadhlad.com plní funkciu archívu pre tých premýšľajúcich, ktorých vytvorí dnešná spoločnosť (áno, áno určite nejakí vzniknú) aby vedeli. Takže ja ich sem občas priložím.

Norman

treba sa zamerať na podstatnejšie veci, tamtie špiny sa vylejú samé.

Podobné typy sú priam ako koza priviazaná o kolík - slúžia ako návnada. Je to sprosté, je to bezbranné ... to nie je naša úroveň.

 

Ale samozrejme, v separátnom igelitovom sáčku to sem môžeš dať - veď na to tu je rubrika Ksindel.

 
Norman

i keď vlastne bol taký zmierlivý, či opatrný. Tvrdí, že bacha, čo ak oni budú pohrdať nami (zaujímavé, že sa nepýta - čo ak oni majú pravdu).

Nemá zmysel opakovať protiargumenty tej kampane.  Len jedno ma pobavilo - aj keď to nie je protiargument, len ukážka myšlienkovej sily takých autorov.:-) Citujem:

 

Základná dilema je obsiahnutá tu:

„Nesmieme si však mýliť obranu slobody slova ako takej s otvorenou podporou šírenia spoločensky nebezpečných lží.“

Ak výrok znegujeme dostaneme:

Nesmieme si však mýliť otvorenú podporu šírenia spoločensky nebezpečných lží s obranou slobody slova ako takou.


No, čo si myslieť o ľuďoch, ktorí toto prezentujú ako rozmýšlanie? Všimni si,

Nesmieme si mýliť A s B.

a jeho vraj negácia:

Nesmieme si mýliť B s A.

(A = obrana slobody slova ako takej

B = otvorená podporou šírenia spoločensky nebezpečných lží)

To tam evidentne je napísané. Je vraj nielen že rozdiel, ale priam NEGACIA mýliť si A s B versus  mýliť si B s A. Nesmieme si mýliť mýlenie hrušiek s jablkami a mýlenie jablk s hruškami :-)  Dalo by sa aj povedať analogicky: 3 + 4 =7, ale 4+3 nie je 7.

:) No, ale  Šárkozy asi nemá základné matematické vzdelanie.

Aj keby to napísal nejako ináč, presnejšie, v žiadnom prípade to nie je negácia. Je to len iný problém.


Sorry za toľko slov od témy, proste ma už tá ich tuposť unavuje.

Norman

Sú prachy na cigáňov, 300 melónov,  sú prachy aj na fašistov (alebo antifašistov, oni sú takí podobní, teatrálni, povrchní - veď si len pozri ten ksicht, ktorý si sem nemusel dávať, každý ho už pozná - pozri si tu nastrčenú gambu , záklon hlavy - celý Mussollini.)

Ale ináč je tá fotka zaujímavá. Pozri, aké je to stádečko blbečkov - ako ešte aj tí policajti na nich hladia s odporom. Mimochodom, len tí policajti im dávali aký taký pocit istoty, ináč by tam chlapec nemusolinoval. Viem to, lebo som na tej fotke len päť metrov naľavo od ľavého kraja.-) Zakričal som Beňovej, že tak, ako jej komunistickí rodičia išli dole, aj oni pôjdu dole - a už hysteričila a nadávala verejne do "hajzlov". Taká to bola veselá demonštrácia :-)

Jaj - k Havranovmu výgrcku : diskusia samozrejme zakázaná, už aby zakázali aj oceňovanie článkov, lebo má 5 a stále klesá. Ináč niet čo dodať - dobre si na rostasovi vybíjajú zuby a padajú do vlastných výkalov.

 

nové texty