Čo musí byť vykynožené?

Ruský imperializmus musí byť vykynožený, pretože ohrozuje bezpečnosť Česka, povedal český minister zahraničia Jan Lipavský ruskojazyčnému denníku Novaja Gazeta Európa.

"Viním ruský imperializmus, ktorý treba vykynožiť" uviedol presne minister zahraničných vecí Česka Jan Lipavský. Je to už vyhlásenie vojny?

Pripomína to výroky Hitlera, že Židovstvo má byť zničené  (30. január 1939). Zaujímavá analógia, zvlášť keď vieme, že "židovstvo" bolo vtedy nielen v nemeckcýh kruhoch spájané s tzv. židoboľševickým režimom vtedajšieho Ruska - ZSSR.  Teda vtedy to bolo volanie po zničení Ruska, aj dnes je to volanie po zničení Ruska.

Ale sú aj rozdiely: vtedy to volal mocný diktátor Hitler, dnes  čecháček Lipavský. Jeho páni otrokári z USA na to nemajú odvahu. Pri všetkej úcte, tento svet sa zbláznil. Stal sa totálne pokrytecký, zákerný.

Nemusím pripomínať, že môj právny názor je, že takto vysoko postavení politici by mali byť za takéto vojenské provokácie čo najtvrdšie potrestaní. On viní Rusko, ja viním Lipovského a jemu podobných. Ale nehovorím, že ich treba vykynožiť.

 

nové