Gitler vizvolitel

Na webe sa v posledných dňoch zjavila fotografia zobrazujúca vstup do kyjevského mestského parlamentu. Zdobí ho veľkoformátový portrét s nápisom Hitler osloboditeľ.

 gitler vizvolitel

Obraz nad vstupom je reprodukcia plagátu z čias vojny, vytvoreného pre Reichskommissariat Ukraine .

 

Otázka je, nakoľko je táto fotografia autentická. Je racionálny predpoklad, že je to montáž. Ak je ale fotografia pravdivá, ak v Kyjeve niekto vyvesil obraz Hitlera, kedy k tomu došlo? Podľa EUservera by to malo byť z majdanového obdobia, Hlavné správy píšu, že je to dokonca zo súčasnosti - čo už mi pripadá celkom nepravdepodobné.

Svet nie je čiernobiely, na Ukrajine cez vojnu bojovali najmenej tri strany, Wehrmacht, Krasnaja Armija a Banderovci. V podstate žiadna z nich nebola nevinný a prirodzený prvok na scéne. Banderovci boli revolučný teroristický novotvar, ktorý sa nezhodol s nikým a historicky sa aj preto neosvedčil. Nepovažujem za zločinca toho, čo si vyvesí na dom napríklad obraz Banderu či Stalina - len chcem vedieť, kto za koho kope a ako to naozaj vlastne myslí. A o Kyjeve by to mali vedieť hlavne naše ináč také prudko antinacistické inštitúcie, ktoré s ním chcú tak vášnivo obcovať.

V každom prípade, aj keď je tá fotka len fotomontáž, výrazne to charakterizuje banderovskú skupinu, ktorá je v súčasnosti súčasťou vládnej koalície novej revolučnej vlády Kyjeva. Ak aj je to fotomontáž, pripomína to  výstižnosť Protokolov sionskych mudrcov - aj tie zrejme boli textovo a literárne upravené, ale ich podkladom sú reálne fakty, ktoré výstižne a presne vystihujú historickú pravdu. V tomto prípade tou pravdou je, že časť súčasnej kyjevskej vlády sú do pochybnej minulosti zahľadení neonacisti.

Autor: 
téma: 
junak
je to hoax, maju tam fotku Banderu :D
--- nepodpísaný ---
Русский 25.02.2014, 6:29 Путин:- А у нас в России газ! А у вас?Янукович:- А у нас переворот, вот.Лукашенко:- А у нас одна картошка, Но у нас её так множко, Что нам пофигу ваш газ. Никакой переворотНе допустит наш народ!Путин:- А у нас Олимпиада. Что еще для счастья надо? И ликует весь народ.Вот!Янукович:- А у нас переворот, вот…Лукашенко:- А зато у нас в стране, Благодаря, конечно, мне Нет ни бедных, ни богатых, Все живут лишь на зарплату.Путин:- А у нас на лыжах в Сочи Каждый сможет отдыхать. И чиновник, и рабочий. Вот такая благодать!Янукович:- А у нас переворот, вот!Обама:- Ну а мне вообще все страны Шлют картошку, газ, бананы. Кто бананы не пришлет –У того переворот. Вот!   Русский25.02.2014, 6:29 Путин:- А у нас в России газ! А у вас?Янукович:- А у нас переворот, вот.Лукашенко:- А у нас одна картошка, Но у нас её так множко, Что нам пофигу ваш газ. Никакой переворотНе допустит наш народ!Путин:- А у нас Олимпиада. Что еще для счастья надо? И ликует весь народ.Вот!Янукович:- А у нас переворот, вот…Лукашенко:- А зато у нас в стране, Благодаря, конечно, мне Нет ни бедных, ни богатых, Все живут лишь на зарплату.Путин:- А у нас на лыжах в Сочи Каждый сможет отдыхать. И чиновник, и рабочий. Вот такая благодать!Янукович:- А у нас переворот, вот!Обама:- Ну а мне вообще все страны Шлют картошку, газ, бананы. Кто бананы не пришлет –У того переворот. Вот! Putin: A u nas je v Rusku plyn! A u vas?Janukovic: A u nas je prevrat, tak.Lukasenko: A my mame iba zemiaky, Ale u nas ich je toklo, ze nam je nafigu vas plyn. Ziadny prevrat nas narod nedopusti!Putin: A u nas je Olympiada. Co je este k stastiu treba? A veseli sa cely narod. Tak!Janukovic: A u nas je prevrat, tak..Lukasenko:- A zato u nas v krajine, vdaka, samozrejme, mne, nie ja ani chudobnych ani bohatych. Vsetci ziju iba z vyplaty.Putin: - A u nas na lyziach v Soci kazdy moze oddychovat. Aj uradnik, aj robotnik. Aka parada!Janukovic: - A u nas je prevrat, tak!Obama:- No a mne stale vsetky krajiny posielaju zemiaky, plyn, banany. Kto banany neposle - u toho je prevrat. Tak!
baloo
(Information Clearing House, http://www.informationclearinghouse.info/) a všimol som si, že asi 10 článkov sa zaoberá "nacistickým" prevratom, chaosom atď. na Ukrajine, ale nejako sa nezmieňujú o tom, že krajinu ovládli ájemefácko-šorošovskí chazaroidi. A tak ma napadlo, či popularita tejto fotečky (z toho hľadiska je jedno či ide o falzifikát alebo ozajstnú fotku) náhodou nesúvisí s krycím manévrom, keď celý svet bledne, že sa prebudili náckovia a zatiaľ si kóhnovci tiško v pozadí upevňujú svoju moc. To len na margo.
Prasiatko
Kvik, ja si myslím, že nasledujúcich 5-6 rokov bude veľa nepokojov a vojen v mnohých krajinách EU, nie len mimo nej ako v B&H či Ukrajine. :/
baloo
sorry... resp. ako pokračovanie si viem predstaviť, že ide o "predmasírovanie". Jeden rabín už teraz volal ukrajinských židov, aby sa presťahovali do "bezpečného" Izraela + nacistická propaganda tej šovinistickej čvargy + pár dobre zmedializovaných akože-útokov na synagógy a hotovo. Dôvod, prečo napadnúť Ukrajinu tankami je na svete: ochraňovať "ab ovo" nevinnú, večne ukrivdenú chazarskú obec. Iné. Začiatkom februára sa na jednom maďarskom fórum vyskytla správička, že podržali vlakovú súpravu prevážajúcu tanky v Gradine (Bosna a Hercegovina), ktorú chorváti nechceli pustiť do krajiny. Po chvíli pátrania vysvitlo, že náklad smeruje do MAĎARSKA. Teraz nemám možnosť vypátrať, či je to blbosť alebo nie ale bohužiaľ znie celkom reálne.  Ako vieme, budú voľby a akurát teraz som čítal, že kvôli "slávnemu" tzv. őszödskému prejavu Gyurcsánya ("klamali sme ráno, cez deň a večer", "posledné jeden a pol - dva roky sme v jednom kuse klamali", "dodrbali sme to -  a nie málo ale veľmi" atď.)  z roku 2006 - na ktorý nasledovali protesty, ktoré po maďarsky nehovoriaci "policajti" bez identifikačných znakov rozmlátili a rozstrieľali - jeden borec dal podnet na vyšetrenie úniku prejavu, kde ako svedkovia budú prítomní všetci zainteresovaní velikáni od Orbány po Gyurcsány. Výsledok sa vraj má očakávať ešte pred koncom marca. Očakávam niečo podobné, ako gorila, akurát, že môže to byť zase drsné.
Luko
Tú info som pochopil inak - rabín nevolal ukr. židov, aby sa presťahovali do Izraela, ale volal do Izraela, aby poslali ochranku pre židov na Ukr.
baloo
Simferopol, predvčerom - verbovanie domobrany. http://www.youtube.com/watch?v=R_l9My5fG-E
Norman
Domobranu treba, ale aj u nás. Už sa o tom dlhšie chstám napísať nejaký krátky článok. Domobranu treba organizovať na Slovensku - proti osadníkom, proti plateným "demonštrantom" ukrajinského typu a podobne. No, nepochybujem, že v časoch webu už chalani zorganizovaní sú. Al chcelo by to civilnú skutočnú domobranu, aj so staršími . Domobrana je v na SLovensku v pravom zmysle slova vec každého domu. Nik nemá do toho čo kecať, čo si baráak alebo dedina zorganizuje akýkoľvek spolk. Stačí páska na rukáv a už to jede. Žiadne špeciál zbrane netreba, foťák a elektoršoker, prípadne kazašký bičík.) No, a už som všetko napísal - ale myslým to úplne vážne. Čím skôr, tým lepšie.