Je to dokázané - takto to funguje (Simpsons rule)

Niektorí objavovači konšpirácií dávajú už ako argument video zo Simsonovcov. Viete - Simpsonovci pár krát už "predpovedali budúcnosť" - tak aj teraz sa im to údajne podarilo.

Je to krátka ukážka z tajného stretnutia "médií" o rozpútaní epidemickej choroby.

Kočkový koronavirus

https://vk.com/video-161110892_456239238

Vidíte, niekto to dal na VK, aby to nemohli zmazať. Prefíkané.

 

Je jasné, že  tématika pandémií je tu už (najmenej) storočie, a to, že ľudstvo je ovládané masmédiami najmenej toľko isto - preto si z tak prvoplánových predstáv kultúra zábavy robí tiež už dávno srandu. Podobne, ako si robí srandu z ufónov (čo ale nevylučuje, že raz sem priletia a Simpsonovi zas budú za prorokov).

Treba si viacej všímať to, z čoho si srandu nerobia. Napríklad nie je tam výsmech bojov hrdinskej US armády v Iraku či Afganistane (a drobné pokusy boli zadusené), nie je tam výsmech sionistických centier moci (iba naopak humor o dobrých rabínoch a ich smutných deťoch práve v priemysle zábavy). Simpsonovcov mám rád, robia si z ľudí a spoločnosti oprávnený výsmech - ale tajomstvá moci v nich nehľadajte.

 

 

 
Ľubov

Každý ich má rád, keď sa vydaria. Simpsonovci sa vydarili,každý tam nájde,čo hľadá.
Čítala som dávnejšie parádny rozhovor so Zdenkom Milerom, o krtkovi,čo bola tak trochu ideologická odveta na amerického,mimoriadne populárneho Micky Mousa.Hovoril,že Disney bol taký kreatívny a pracovitý,že vždy bol jeho veľký obdivovateľ. ( o čísle 33 bolo ticho).
No a nakoniec Miler spomenul svoju najobľúbenejšiu kreslenú postavičku a to bol prekvapujúco pes Pluto,konkrétne časť,kde Pluto má zas smolu a prehltne magnet.
https://www.youtube.com/watch?v=sErits8B2cE&t=1s&ab_channel=BestFunnyKid... kto chce 8 nostalgických minút,nech si užije klasiku.

ilusion

Minule tu bola reč o Umení vojny. Nedávno išiel na TV americký film Bojová loď, kde odznel citát z tejto knihy: "Proti nepriateľovi treba bojovať tam, kde žiadny nie je."

Predsa len, lepšia ako americká je kultúra nemecká, z ktorej sa mi podarilo nedávno konečne dočítať Fausta. Píše sa tam aj toto:

Nevidím pranic z vylhané té vody,
jen lidský zrak nalítne na podvody,
mne podivný ten případ baví jen.
Vždyť běží čím dál divočeji
mní, blázni, že se potápějí
a zatím po suchu se prohánějí
a plavců pohyb směšne provádějí.
Je celý voj už pomaten.

To raz na Fausta zaútočila nejaká armáda a on na nich poslal ilúziu povodne, ktorá ju zlikvidovala.

Faust bol doktor a aj tam bola epidémia moru, kde doktor slávne liečil:

Když v barvách pak, jež hrály po křivuli,
zjev mladé královny se objevil,
poved se lék a choří pohynuli;
nikdo se neptal: kdo se uzdravil?
Tak s lektvary, jež neléčí, však zmoří,
zde v údolí a na pohoří
my hůře řádili než mor.
Já, jehož ruka jed ten rozdávala
já slyším - já, jímž zničen mnohý tvor -
že drzým vrahům vzdáva se teď chvála.

nové