Kalijuga

Predslov ku knihe - spravidla od odborníka, ktorý nenápadne radí, čo si máme o diele myslieť - čítam na záver, keď mám utvorený vlastný názor. Profesor ezoterizmu Nicholas Goodrick-Clarke takéto ignorantstvo predpokladá, a preto opatril svoju knihu názvom, ktorý čitateľovi neumožňuje vyhovárať sa, že nevedel, netušil, nečítal predslov odborníka. "Hitlerova kněžka". Kto iný by to mohol byť, ako krvilačná holokaustujúca beštia. Problém je v tom, že "Hitlerova kněžka" bola mimoriadne vzdelaná a inteligentná žena s konzistentnými názormi ukotvenými v realite. Goodrick-Clarke totiž svojou témou parazituje na Sávitrí Dévi.

savitri deviV životopisnej knihe tejto výnimočnej ženy sú evidentné dva rukopisy - autora a cenzora. Citlivú tému zjavne nebolo možné nechať napospas ani takému majstrovi západnej propagandy, akým je Goodrick-Clarke. Stopy hasbary sú prítomné najmä v časti venovanej ceste Sávitrí Dévi po vojnou zničenom Nemecku, kde je čitateľ konfrontovaný so šokujúcimi zločinmi Angloameričanov. Nemecko bolo rozbombardované, malo úplne zničený celý priemysel a celú infraštruktúru, v krajine vládol hladomor a okupačné vojská drancovali všetko, čo sa mohlo víťazom vojny zísť ako vojnová korisť. Ľudia boli odvlákaní do koncentračných táborov a deportovaní na nútené práce do kolónií spojencov - až do Indočíny či Konga, kde nad nimi dostali plnú moc černošskí dozorcovia. Goodrick-Clarke sa tiež zmienil o sadizme voči civilnému nemeckému obyvateľstvu v Poľsku a Česku - kapitole, ktorá napriek snahám o jej vymazanie zo stránok času nie je uzatvorená. Autentické rozprávanie Nemcov o zločinoch, ktoré boli na nich spáchané, cenzor uvádzal na pravú mieru vysvetľovaním, že Nemci sú beštie a týranie si zaslúžia.

Aby sme však neboli ku Goodrick-Clarkovi príliš zhovievaví, tento údajný vedec koloruje svoje akože seriózne dielo vymyslenou priamou rečou Sávitrí Dévi, s ktorou sa nikdy nestretol a dopočul sa o nej len náhodou. Pri všetkom kopaní do výnimočnej ženy vznikajú zábavné momenty. Napríklad keď tento nadutý Angličan kritizuje jej vnímanie indického kastového systému ako niečoho prirodzeného - keď sa nad tým pohoršuje príslušník národa, ktorý v kolonizovanej Indii zaviedol nad všetkými indickými kastami ešte jednu rasovú superkastu: Angličana.

Záver z prečítaného: je to kniha, v ktorej akýsi profesor ezoteriky dehonestuje indickú filozofiu a samotnú Sávitrí Dévi, ktorá si dovolila pohŕdať trivializmoma zvrátenosťou tzv. židokresťanských hodnôt. Veta z knihy "...počas svojich výsluchov pod vedením britského dôstojníka vojenskej rozviedky Hatcha a ďalších britských dôstojníkov a v diskusiách s väzenskými dozorkyňami Sávitrí Dévi prejavovala ľahostajnosť k západným hodnotám, ktorými politicky pohŕdala" znie ako od udavača.

No a potom prišiel na rad predhovor k českému vydaniu. Kniha vyšla pôvodne v roku 1998 a do češtiny bola preložená v roku 2011. Neviem, či malo anglické vydanie predhovor, každopádne české si aj s ohľadom na zverstvá, ktoré Česi spáchali na nemeckom civilnom obyvateľstve, vyžadovalo náležitú prípravu. Chopil sa jej psychológ Milan Nakonečný, aby vyjadril nespokojnosť aj so samotným Goodrickom-Clarkom, ktorý sa mu javí ideologicky vlažný.  "Goodrick-Clarke označil jej dielo za pozoruhodnú syntézu hinduizmu a severskej rasovej ideológie. Tento výrok je ale treba chápať tak, že pojem pozoruhodný neznamená obdivuhodný. Pozoruhodné sú aj veci úplne morálne zlé, znamenajúce pre ľudstvo hrozbu. Pozoruhodné je dielo Sávitrí Dévi okrem iného preto, že prináša posolstvo rasovej nenávisti a zmaru, posolstvo, ktoré v čase duchovnej a politickej krízy, v ktorej sa Západ nachádza, môže znamenať návrat k extrémizmom všetkého druhu. Nacizmus a neonacizmus sú z hľadiska základných etických aspektov neobhájiteľné plány na krvavú ničivú reformu súčasných spoločenských pomerov, a preto, ako vo svojej pôvodnej podobe nacizmus, tak aj súčasný neonacizmus je návratom k temnému barbarskému iracionalizmu rasistických povier a ideologických floskulí. Aby zastrel svoju mravne schátralú a zhubnú podstatu a nedostatok racionálnej argumentácie, pokúša sa znovu imputovať do ľudských myslí poveru "vznešeného árijstva". Preto je dobre, že vyšla knižka Hitlerova kňažka, pretože je nielen zaujímavou knižkou o fanatizme, ktorý má rad foriem a motívov, ale aj varovnou konfrontáciou minulosti a súčasnosti, je mementom, ktoré je poučením a súčasne varovaním."

A to som veru nevedela, že ochrana prírody a úcta ku zvieratám - dve dôležité posolstvá Sávitrí Dévi - sú nacizmus, krvavosť, ničivosť, barbarstvo, schátralosť a zhubnosť. Brr. Už to nikdy viac robiť nebudem. Navyše, na protest proti Hitlerovi, nacizmu a neonacizmu budem naďalej vyhulovať denne pol krabice cigariet, pretože to bol práve diabol Hitler, ktorý bojoval proti fajčeniu, ba dokonca ho diktátorsky zakazoval, a určite aj židom.

Goodrick-Clarkova kniha je okrem predhovoru opatrená aj záhovorom - aby ignoranti predhovorov neunikli. Autorom doslovu je pre zmenu politológ Maritn Bastl. Ten bedáka, že svojimi knihami Sávitrí Dévi vytvorila predpoklady na to, aby sa ich význam v budúcnosti zďaleka neobmedzoval len na okrajové segmenty neonacistického podzemia. Knihy Sávitrí Dévi?, pýtam sa. To fakt knižné vydavateľstvá chrlia jej knihy? Kde? Ktoré? Nie. To len Goodrick-Clarke upozorňuje na Sávitrí Dévi, aby na nej zarobil. A ešte sa to aj preloží do češtiny.

 

PS. The Lightning and the Sun.pdf

 
Zonart

Možno sa to hodí k článku Kaliyuga - k videu pod Sieťami, Terrible Spectre, som dal aj text. (klikniťe na nadpis)

Ak má niekto čas, môže ho preložiť do slovenčiny.

Ozaj, prečo sa tento článok o Savítrí Deví vlastne volá Kaliyuga?

 

Ema

Ľudia ako Goodrick-Clarke môžu byť rešpektovanými profesormi len v čase Kálijugy.


Ale nemal by ten zmrd vytŕhať z kontextu diela Sávitrí Dévi isté pasáže, pretože čoraz viac ľudí sa začne o ňu zaujímať: "...žid je stelesnením úpadku časových cyklov a jeho úlohou je rozklad všetkých národov, všetkých komunít a v konečnom dôsledku všetkého života na Zemi. Od 4. storočia pred naším letopočtom až do Filónových čias začali helenizovaní židia miešať svoje kabalistické predstavy s miestnymi ideami, aby vytvorili náboženstvo človeka postaveného proti všetkým ostatným živým tvorom. Toto povýšenie človeka nad prírodu viedlo - či už cez kapitalizmus alebo komunizmus - k všeobecnému zmrzačeniu celého ľudského druhu a k exponenciálnemu nárastu jeho povahy ako výrobcu a konzumenta na úkor všetkých ostatných tvorov v ríši kvantiy charakterisickej peniazmi, racionálnou vypočítavosťou a nárastom počtu ľudí." Goodrick-Clarke čitateľa okamžite ubezpečuje, že je to všetko falošné. Veď iste. Sami vidíme. 


GC má smolu, že od roku 1998, kedy knihu na písal, sa udialo toho veľa. Katastrofálnu nenažranosť už sionistické vrstvy Západu a ich klientska čvarga na Východe nemôžu skrývať, videli sme tiež hrôzu, ktorá sa udiala v Mexickom zálive a nikto sa za to šokujúce zmrzačenie prírody a živých tvorov nezodpovedal ani len väzením, hoci za to by patrila poprava. atakdále atakdále


A ešte niečo si zacitujme ku Kálijuge od Sávitrí Dévi: "v takomto veku niet nádeje na to, že ba sa veci dali do poriadku. V podstate je to vek popísaný v Bhagavadgíte ako vek, v ktorom z úpadku žien vzniká zmätenie kást, zo zmätenia kást strata pamäti, zo straty pamäti nedostatok pochopenia a z toho všetkého všetko zlo - vek, v ktorom sa lož nazýva "pravdou" a pravdu prenasledujú ako lož alebo zosmiešňujú ako blázonstvo, v ktorom sú porazení zástancovia pravdy, vodcovia inšpirovaní bohom, skutoční priatelia rasy a všetkého živého, muži-bohovia a ich nasledovníci ponížení a ich pamiatka pošpinená, kým majstri lži sú oslavovaní ako "záchrancovia" - vek, v ktorom sú každý muž a žena na nesprávnom mieste a svet ovládajú podradní jedinci, rasy krížencov a ničomné učenia. To všetko ako súčasť vlády naprostej ošklivosti, ďaleko horšej, než totálna anarchia."


Fuj, aké nekorektné.


Hlavne sa pri tom nepozerajme na fotografie všelijakých Šarkozyov, Barrosov, Merkeliek, Lagardeových, Thaciov, Havlov, Sákašviliov, Netanjahuov, Peresov, Líbermanov, Geithnerov... na tento nekonečný zástup špinavých kreatúr. Zytočne by nám potvrdili, čo dávno vieme. Hej. Je tu  Kálijuga.

Grigoriy

Iste si niekto bude pamatat, ze raz, este v pitvore, ktosi kedysi napisal nieco v tomto zmysle: "Niektori sa snazia nahovorit nam, ze matkou vsetkych problemov je sionizmus, ale ja s takym nazorom ani zamak nesuhlasim, pretoze viem, ze problemy tu uz boli davno predtym, ako sionisticke hnutie vobec vzniklo."

Znelo to vtedy dost nezvycajne, a autor napriek vyzve odmietol ist do detailov, alebo podat blizsie vysvetlenie. Clovek jednoducho nechce provokovat.

Dnes k tomu poviem len tolko, ze to vysvetlenie kludne mohlo zacat takto: "... je stelesnením úpadku časových cyklov a jeho úlohou je rozklad všetkých národov...", a pokracovat az do konca.

Pritom, autor vtedy ani netusil, ze nejaka Sávitrí Dévi vobec existuje. Mozno je to preto, ze vsetci ti vynimocni, ktori naozaj uprimne hladaju, musia nevyhnutne prist k rovnakemu poznaniu tohto sveta, musia, aj ked roznymi cestami, vystupit na Jediny Vrchol.

Zonart

Sionizmus je spojenie judaizmu a politiky.

Samotný judaizmus, samotné židovstvo, je kultúra, dobre. Ale "sionizmus" - to je spojenie tejto kultúry s politikou, hlvane s dôsledkami na iné národy.

Je to širší pojem, ako sionizmus v užšom zmysle, označujúci oficiálne hnutie za vybudovania Izraela v Palestíne. Sionizmus v širšom zmysle vznikol tiež veľmi dávno, vlastne od vzniku judaizmu boli prirodzene vždy nejaké jeho politické presahy, teda sionizmus.

 

Používanie takejto terminológie má mnohé výhody, nebudem to tu ďalej rozvádzať.

Grigoriy

lebo judaizmus je vzdy len politika. Sionizmus je len specificka politika v ramci judaizmu.

Zonart

Spýtal si sa na moju, tak som ti ju vysvetlil.

Zonart

a našiel som toto:

veľmi presný popis toho, ako Paulus z kresťanskej sekty, rozkladajúcej židovstvo, vytvoril židovskú sektu, rozkladajúcu klasiku-árijstvo.

Socio-psychické techniky, vytvorené klamármi na trhoviskách staroveku, aplikované na otvorenú ríšu Rimanov  ( preto volajú šorošovci doteraz po otvorenej, teda sebaobrany neschopnej spoločnosti, spoločnosti bez imunity, bez integrity, kde môžu bez zábran širiť svoje manipulujúce mémy )

 

Samotná kniha nappríklad tu

Grigoriy

Krestanska sekta nikdy zidovstvo nerozkladala, zidovstvo nim zostalo absolutne nedoktnute. Krestanstvo bolo od zaciatku a zamerne vytvorene ako specialna doktrina na rozklad vsetkeho Arijstva. V priebehu dvoch tisicroci preslo evoluciou od evanjelii, cez marxizmus, liberalizmus, freudizmus, feminizmus, demokraciu a multikulturalizmus, ale jeho uloha zostala identicka.

Clovek k tomu moze dospiet vlastnym pozorovanim, ale da sa to zistit napriklad tu: http://www.opensourcetheology.net/node/1525

Keby niekoho ani to nepresvedcilo, moze skusit tu:

http://www.topky.sk/gl/57681/177066/Habera-a-Kraus-dole-bez--Pani--toto-sme-necakali-

Zonart

do čias Pavla to bola (pôvodom) nežidovská sekta medzi židmi. Tento konglomerát dvoch kultúr zrejme inšpiroval Pavla, aby ho exportoval do celej Rímskej ríše, ktorej pomery poznal. On založil kresťanstvo, otorené a explodujúce, ako ho poznáme.

Ale na tom až tak nezáleži, rovnako možno povedať, že kresťanstvo niekto založil ako židovskú konkurenciu vtedajšiemu Mithraizmua iným svetonázorovým ideológiam nežidovského sveta, že si vymyslel celú story o ukrižovaní a podobne.

Všeobecne ale určite platilo: časť židov sa chcelo pripodobiť nežidom, a časť nežidov židom - prečo nevytvoriť mýtus o tom, ako "pravé náboženstvo" pochádza zo židovstva a tak gojimom "predať" svoj teplý prd za to, že budú naveky slúžiť našemu kmeňovému bohovi? Ktorý kupec by odolal, ktorý otrokár by odolal, ktorý sociálny manipulátor by odolal?

Vrcholom krízy bol čas 313++, keď sa kesťanstvo stalo tolerovaným, a onedlho aj jediným netolerantným štátnym náboženstvom ( netolerantným hlavne voči "pohanom", judaizmus očividne nemal dôvody na prudké sťažnosti - a ak, tak to boli tí zaostalí, ktorí nepochopili nové "technologie").

Neskôr sa síce kresťanstvo prirodzene rozdelilo, a zabudlo na toto, z mnohých kresťanov sa stali oponenti iných, teda aj židov, ale podstatu tohoto problému a tejto ich nevýhody si nesú v sebe. Preto sa nemožno čudovať ...

Zonart

že aj opačne, prirodzene často vidno, ako sionizmus, súčasné židovstvo  a pod. je v konflikte s kresťanstvom. Jeden obviňuje druhého, že mu  ide po krku, a opačne. Ale - to je konflikt dvoch príbuzných - ak by vyhral ktorýkoľvek, výsledkom by bol úpadok do doby temna a krutosti.

Toto si treba zapamätať.

Okrem toho - poslať kresťanov do tohoto konfliktu je ako poslať do tmavej miestnosti poloslepé decko proti jeho tatkovi s infračerveným videním. Jeden oponent vie o druhom všetko, ten druhý o prvom skoro nič. Potom sa nemožno čudovať...

Grigoriy

Sionizmus ani zidovstvo, nech pod tymi pojmami myslis cokolvek, v ziadnom konflikte s krestanstvom nie je.

Zonart

Nuž neviem, mnohí židia nemajú radi kresťanstvo a opačne, nie každý je Iliaš.

Grigoriy

Preco by Zidia (Z je zamerne) nemali radi krestanstvo? Zidia by len privitali, keby vsetci ludia na svete boli krestania - cim viac siekt a denominacii, tym lepsie. Okrem toho, pouzivat vyraz "krestanstvo" v tomto kontexte moze byt len zavadzajuce: koho mas na mysli, ked hovoris krestanstvo? Katolicizmus, mormonov, pravoslavie, alebo stovky novovznikajucich evanjelikanskych denominacii v Severnej Amerike?

Kazda z nich a vsetci jednotlivci v ich vnutri zaujimaju k zidovstvu svojsky postoj. Zid je rad, ked vidi, ako krestania od detstva indoktrinuju goyim svoje deti bajkami o Hospodinovi a vyvolenom narode. Vies si predstavit, kolko prace a nakladov na propagandu im to usetri? Vies si predstavit, kolko penazi sa tyzdenne vyzbiera v americkych kostoloch na podporu Izraela od ludi, ktori si myslia, ze tym robia sluzbu Hospodinovi?

Zidov postoj ku krestanom je takyto: Vy majte svoje bajky o vasom Kristovi (ktoreho sme my pre vas vymysleli), a my si budeme komunikovat s nasim Jahwem, ktory nam slubil, ze raz nam vsetci budete sluzit. Davame vam ale slobodu, a ked chcete, mozete vyznavat trebars aj woodoo.

Uvedomil si si, ze judaizmus, na rozdiel od krestanstva, nikdy nemal  misionarov? Judaizmus nikdy nemal ambiciu stat sa univerzalnym nabozenstvom. Uz preto nie, ze judaizmus ani nie je nabozenstvom v klasickom zmysle slova. Judaizmus v komplexe vsetkych svojich aspektov je strategia prezitia jedneho etnika - ich navodom a doktrinou na konecne podmanenie vsetkych narodov. Dokonca aj to, co ine nabozenstva pokladaju za absolutne ustredny motiv, motiv boha, moze v judaizme absentovat: vyznavacom judaizmu, v istom zmysle moze byt aj ateista, alebo dokonca budhista. Ja viem, znie to ako nezmysel, ale tak to naozaj je. Mnohi militantni ateisti - vysoki bolsevicki komisari, ktorych Stalin nechal popravit, boli zaznamenani, ze v minute svojej smrti vyznali vernost zidovskemu bohu (Zinoviev, Kamenev). Inac povedane, ked veris, ze zmyslom dejin je nastolenie vlady vyvoleneho naroda, nemusi tato viera nevyhnutne byt spojena s vierou v nejakeho boha. Nakoniec, judaizmus je jedine zo svetovych nabozenstiev, ktore takmer postrada akukolvek naozaj duchovnu podstatu - v nom napriklad vysoke eticke principy nie su cielom, ale prostriedkom na posilnenie vazieb vo vnutri spolocenstva na vytvorenie sily v sutazi o zdroje s inymi spolocenstvami.  

Zonart

Ale ako sám píšeš, také typické antikresťanské dielo, ako židobolševický režim, je peknou ukážkou, že kresťanstvo môže byť pre nich aj  problémom. A opačne.

V Amerike, tam to funguje tak, ako sa to sionu páči a ako si to predstavujú.

To nie sú žiadne tajné veci, dnes tomu už rozumie každý druhý.

Grigoriy

Tvoj nick mi sice nic nehovori (nepamatam si Ta z "pitvora"), ale kedze odpovedas mne, prijimam diskusiu.

Povedz vsak najskor, co si myslel tymto: "...  do čias Pavla to bola (pôvodom) nežidovská sekta medzi židmi."

Co mas na mysli, o akej sekte to hovoris?

Zonart

kedysi som tam používal nick ArtZon, alebo tak nejak, som myslel, že je to všeobecne jasné :) Ja to občas permutujem, z rôznych dôvodov.

Už som to napísal nižšie, dám sem citát z tvojeho linku

In ordinary times little attention would been paid to the ragged brotherhood. Slaves and labourers for the most part, their meekness might even have been encouraged by the soldier class. But with the country in the midst of a struggle with a foreign foe, the unworldly philosophy took on a dangerous aspect. It was a creed of disillusion, resignation and defeat. It threatened to undermine the morale of the nation’s fighting men in time of war. This blessing of the peacemakers, this turning of the other cheek, this non-resistance, this love your enemy, looked like a deliberate attempt to paralyse the national will in a crisis and assure victory to the foe.

So it is not surprising that the Jewish authorities began persecuting the Ebionim. Their meetings were invaded and dispersed, their leaders were clapped into jail, their doctrines were proscribed.

 

Čo sa týka nežidovskosti - viacero črt v (pôvodnom) kresťanstve má nežidovské črty (viac či menej jasne naznačujúce pôvod zo zdroja vtedajšej duchovnosti, Východu, Indie). Napr. krstenie vodou v rieke, učenie o jednote človeka a abstraktného boha, odmietanie židovskej dogmatiky ako takej  - to sú všeobecne známe veci, rozdiely medzi kresťanstvom a židovstvom.

Ovšem toto duchovno sa rýchlo vytratilo... a naopak, ako sa píše, Paul prepísal mém a začal ho šíriť tam, kde malo priniesť submisivitu voči Jeruzalemu a jeho bohu.

Zonart

 Second, and more important, it came to him that the vagabond creed which he had been repressing might be forged into an irresistible weapon against the formidable foe. Pacifism, non-resistance, resignation, love, were dangerous teachings at home. Spread among the enemy’s legions, they might brake down their discipline and thus yet bring victory to Jerusalem.

... He journeyed on to Damascus, and there, to the amazement alike of his friends and of those he had gone to suppress, he announced his conversion to the faith and applied for admission to the brotherhood. On his return to Jerusalem he laid his new strategy before the startled Elders of Zion. After much debate and searching of souls, it was adopted.

 

Ergo, aj podla Eli Ravage bola tá živelne vzniklá sekta pre Judeu rozkladná. Nevidím rozdiel s mojím textom.

Ema

 


Zacitujme si opäť niečo z Kozákovej knihy Korene indoeurópskej tradície.


"Európsky človek, ktorý bol po tisícročia formovaný, bez možnosti iného vzdelania, tzv. svätou knihou stredoveku - bibliou, bol naučený, aby nahliadal na svoje dejiny a pôvod podľa biblických obrázkov a tam prezentovaných ideí. Obraz raja s veľmi spokojným nahatým Adamom a Evou a zakázaným stromom poznania, po ktorom sa plazí zlý had, patril preto k základnej vzdelanostnej výbave stredovekého kresťana. Je to obraz, ktorý pozná v Európe asi každý človek a hlboko sa mu vryl do podvedomia. Nájdeme ho v tisíckach vyobrazení vo všetkých stredovekých iluminovaných rukopisoch, v tympanonoch chrámov, na reliéfoch zdobiacich paláce šľachty aj v ľudových výtvoroch všetkých európskych národov. Blažená zvierackosť a svätá vegetatívnosť tu úplne triumfuje nad nešťastným, za poznaním pachtiacim ľudstvom.


Až súčasná doba zbližovania svetov kedysi tak vzdialených nám umožnila, aby sme poodhalili rúško, ktoré tak dlho delilo svet Veľkej Matky a židokresťanstva od východného sveta s jeho pradávnou duchovnou tradíciou. To, čo pri štúdiu starovekých východných civilizácií objavíme, je fascinujúce. S úžasom zistíme, že to, čo bolo po tisíce rokov v Európe považované za bytostný a autentický svet a "dejiny", bolo v skutočnosti len jeho tieňom - negatívom toho života a tých ideí, ktoré vznikli a mali svoju autentickú tradíciu na Východe. Táto tradícia zrodila a vypestovala človeka a jeho kultúru dávno predtým, než povstal západný svet antiky, ba dokonca ešte skôr, ako povstali prví egyptskí faraóni a ich pyramídy.


Obraz raja a rad ďalších biblických obrázkov, ktoré bývajú pokladané za základ európskej kultúry a morálky, sa až s poznaním prastarých východných ideí objavia vo svojej správnej interpretácii, ktorá však vôbec nie je lichotivá. Je to totiž obraz ohováračský, nenávistný a vôbec nie nevinný. Čo je však najdôležitejšie - je to obraz sekundárny, negatívne odvodený. Je celý riadený silou, ktorá hodlala západnému svetu sprotiviť a skarikovať práve tú spásnu cestu a školu myslenia, ktorá človeka už kedysi dávno v praveku pozdvihla nad ríšu zvierat." (Ján Kozák: Kořeny indoevropské duchovní tradice, IV. díl Vznik západního kŕesťanství)


Teraz, z pohľadu 21. storočia, je ešte viac fascinujúce, ako sa podarilo židokresťanstvu celkom vymazať všetky stopy pôvodnej duchovnej indoeurópskej tradície a ako ukrutne neprestajne prenasleduje všetko, čo prináša jej návrat. Netreba sa báť nazvať to kultúrnou genocídou. Ona by táto genocída bola aj fyzická, ale indoeurópskeho obyvateľstva je príliš veľa. Nie je však problém vypúšťať naň mohutné ne-indoeurópske prisťahovalecké prúdy (a civilizovanú snahu zabrániť tomu označiť za rasizmus, so všetkými politickými dôsledkami). Nie je napríklad problém zrušiť vízovú povinnosť s Kosovarom. Mimochodom, v Iráne sú síce hlavným lákadlom ropa a zemný plyn, ale čo v inej - ideologickej, a preto možno dôležitejšej rovine vadí atómovému židovskému Vatikánu, je práve indoeurópska duchovná tradícia, ktorá je v tejto kolíske zoroastrianizmu napriek šiítskemu islamu veľmi živá - šiítsky islam ňou nasiakol ako špongia a vytvoril zaujímavú symbiózu. Dôkazom, že tam táto duchovná tradícia žije, je aj odvážne a neprestajné upozorňovanie na ťažké zločiny židoameričanov. O mŕtvolnosti Európy, zabitej židokresťanstvom, svedčí jej mlčanie.


Zo Slovenska bolo už dosť ľudí na potulkách Iránom a prakticky každý sa vrátil nadšený. "Akí dobrí ľudia tam žijú." Iste. Kultivovaní v inej, skutočne ľudskej tradícii. Trochu z nej je citeľné aj v Rusku, i keď tam už židoboľševizmus zasadil kultúre vyrastenej z indoeurópskej duchovnej tradície ťažkú ranu. Nevedeli ľudia zo Západu pochopiť, že v európskom prieskume základných hodnôt, do ktorého bolo zahrnuté aj Rusko, Rusi NEDALI na prvé miesto peniaze. Na rozdiel od Západniarov. Nedali ich dokonca ani na druhé miesto. Krútili západní kokôtikovia hlavou a hovorili si, že čo je to za idiotov a tupo vtipkovali, že určite dali na prvé miesto vodku. Síce nedali, ale aj keby, aj tak by to bolo iné ako suché peniaze. Nedozvedela som sa, kto zo Západu a prečo dával tento veľký prieskum vyhotoviť, ale neverím, že to bolo s dobrým úmyslom k ľuďom.


 


Aj Kozákova kniha má doslov. Nepísal ho akýsi politológ, ale sám autor. Na kontempláciu sem ešte prepíšem vety, ktoré doslov, a teda aj celú knihu uzatvárajú:


"Materialistická výchova - tak, aby žiadna idea či svetlo nebolo nadradzované temnej hmote, okamžite a intenzívne zapcháva každý priestor svetla, ktorý sa v ríši Noci a Hada poznaním vytvoril, chladným predmetom či na smrť čakajúcim telom, ktoré ho zavalia. Práve za to dostávajú od Hada svoju gážu a celý rad akademických titulov - veď pracujú na "duchovnom rozmere globalizácie". Na duchovnom rozmere peňazí a ich moci. Svet mŕtvych tak požiera svet živých a stavia tak pred vychádzajúce svetlo svoju kamennú stenu, ku ktorej sa chodia všetci otroci tieňov a podzemných jaskýň modliť. Hovorí sa jej "Múr nárekov."


----------------------


No a na záver ešte jedna veta z Kozákovej knihy a jedna kvízová otázka.


"Žiadna ľudská spoločnosť nemôže trvalo existovať bez učenia na ochranu človeka a jeho vnútorných síl." Súc vychovaní v antropocentrizme, hneď nám podvedomie vyhodí tradičný židokresťanský obraz nenávisti k prírode, ktorá človeka ohrozuje, pričom vnútorné sily sú na to, aby sme z prírody vydriapali všetko, čo sa dá. Vytrhali jej vnútornosti a mŕtve telo zavalili odpadkami. My už ani nevieme, čo je to človek, ako by sme mohli vedieť, čo znamená chrániť ho.


Kvízová otázka:


Máme dve kultúry. Jedna má v sebe zakomponovanú úctu ku zvieratám, odkazujúcu na hlbokú idnoeurópsku tradíciu a trestajúcu krutosť. Druhá je antropocentrická, s nenávisťou ku všetkému živému, v ktorej stačí niekoho označiť za "dobytok" (poťažmo gójsky) a možno ho týrať a zabiť. Ktorá z nich pácha genocídy?


Správnu odpoveď si nechajte pre seba, pretože by ste porušili zákon o popieraní veďviemečoho a nafasovali by ste natvrdo pár rokov basy.


Faktom zostáva, že pokus obnoviť v indoeurópskej Európe indoeurópsku duchovnú tradíciu a vykopnúť z nej vtedajší najagresívnejší rozkladný výhonok - židobolševizmus tu bol, utrpel však porážku. Nie nadarmo sa v Goodrick-Clarkovej knihe o Sávitrí Dévi ako čaro nechceného objavuje všeobjasňujúca veta, že bohato kolorované popisy nemeckých zverstiev začali víťazi médiami šíriť po skončení vojny. Mimochodom, pri čítaní jeho inej knihy s názvom Okultné korene nacizmu človek nechtiac uvažuje, prečo doteraz nevyšla kniha o kabalistických koreňoch svetového finančného systému, ktorý momentálne naklonil celý svet nad kozmickú priepasť a so svojou Samson option sa vyhráža, že ho do nej skopne. Ale slová Sávitrí Dévi o hrozbe pre celé ľudstvo sú blbosť, ako nás ubezpečuje Goodrick-Clarke. Ďakujeme, veríme mu, veríme. Zakryjeme si oči a počas pádu budeme šťastne jačať, ako si to užívame.

Grigoriy

Hovoria nam, ze ich nemame radi len preto, ze "nam zabili Krista Pana", a ze im zavidime ich sikovnost.

Cim dalej, tym viac ludi dnes vie, ze "Krista Pana" ziadni Zidia nikdy nemohli zabit, pretoze, ziadny "Kristus Pan" nikdy neexistoval. Len jeden pramen: velmi vzdelany a rozhladeny muz-profesor teologie s menom Tom Harpur z Toronta napisal vynikajucu knihu s titulom Pagan Christ, kde velmi silnymi argumentami dokazal, ze cele krestanstvo je len ucelovy vymysel, ktory cerpajuc z egyptskej mytologie vytvoril fiktivnu postavu Jezisa z Nazaretu. Vyborna kniha - velmi odporucam. Takze, o zabiti, to je len taky sikovny podvod na odvedenie pozornosti od skutocnych veci. A, keby ho aj naozaj zabili, bolo to davno, a zabili len svojho...

Zavidime im ich "sikovnost"? Ja osobne velmi obdivujem kazdeho sikovneho cloveka. Hovori sa napriklad, ze jeden armensky obchodnik je akoby odvarom sikovnosti z desiatich Zidov. Poznali ste niekoho, kto nenavidi Armenov pre ich sikovnost? Ja som snad najvacsim obdivovatelom armenskeho naroda, jeho historie a kultury:

  http://www.youtube.com/watch?v=qEEQqmxdp8I

Grigoriy

Keby sme mali nadej vykopnut z nasho zivota woodoo-hip-hop kulturu, ktoru nam vnutili, pocuvali by nasi ludia toto:

http://www.youtube.com/watch?v=YBWAHfSrX8I&feature=related

Grigoriy

Velmi malo jedincov ma privilegium vydat sa na cestu hladania pravdy, a este aj z tych, ktorym sa toho privilegia naozaj dostalo, malokto k pravde aj dospeje. Uz preto, ze na konci takeho hladania je nevyhnutne uvedomenie si, ze vsetko je len podvod a iluzia, a zit s takym poznanim je pre vacsinu nemozne, alebo aspon velmi tazke.

Naozaj vsetko je podvod: politika, nabozenstvo, filozofia, peniaze, umenie, moralka aj veda, mudrost aj vzdelanie. Napriek velkym snaham a mnohym obetiam, nikdy sa nikomu nepodarilo nieco na tom zmenit. Uvedomenie si takeho vsak ma byt nie koncom a cielom hladania, dovodom k zufalstvu a k apatii, ale podmienkou a podnetom k novemu zaciatku - k vnutornemu znovuzrodeniu do noveho transcendovaneho sveta najvyssej reality. Take poznanie ma priniest oslobodenie od iluzii a unik z podmienok, kde vsetko je motivovane volou k moci, oslobodzujuci vstup tam, kde je len vola k vedomiu. K takemu stavu je vsak, paradoxne, mozne dospiet len tak, ze si uvedomime nasu beznadej a bezmocnost voci strukturam systemu. 

Preto ten, kto naozaj miluje svojho blizneho, ten otvara jeho oci k pravde o podvode, aby ho oslobodil od otroctva iluzii, ktore nan svet uvaluje.

Evolucia od prvotneho atomu k najvyssiemu vedomiu je zmyslom Existencie, je mierou dobra a zla: dobre je to, co pomaha evolucii, zle je to, co jej brani.

Dufam, ze Kalijuga v konecnom dosledku prinesie kataklyzmu, v ohni ktorej zhori vsetko, co je slabe a menejcenne, aby uvolnilo miesto vsetkemu uslachtilemu, silnemu a zdravemu.

Ako povedal Nietzsche: To, co je na rozpadnutie, do toho treba poriadne kopnut.       

Buheh

by všetko iba nietzschil.

 

Treba meditovať a svet príde k tebe vo svojej skutočnej podobe.

 

Alebo možno nie.

Ema

aj bez meditovania.


Hasbara stráca svoju kabalistickú moc a skutočná podoba prichádza: USA: nie, my nie sme zamontovaní do vraždenia iránskych vedcov, to oni, to Mossad financuje a trénuje ich vrahov.


Isteže nie je prekvapením, kto vedie ruky vrahov. Zaujímavé je, že sa USA odrazu odťahujú.


A prečo? Lebo nedávna vražda mladého iránskeho vedca dala do pohybu lavínu. Zatiaľ ju nevidno, ale hukot už počuť.

Grigoriy

Budha, Chuang-Tzu a Lieh-Tzu si spolu vysli na svoju kazdodennu prechadzku do prirody. Po nejakom case prisli k sirokej burlivej rieke, a rozhodli sa, ze prejdu na druhu stranu. Budha si sadol na kamen, zaujal poziciu lotosoveho kvetu, chvilu ticho meditoval o Prazdnote, vykrocil k rieke a potom kracajuc po hladine presiel na druhu stranu.

Chuang-Tzu sa zahladel do dialky, zavrel oci, a chvilu meditoval o Vecnom Tao. Vkrocil do rieky a kracajuc po hladine, pripojil sa k Budhovi.

Lieh-Tzu chtiac nasledovat svojich priatelov, zapalil 24 vonavych tyciniek, pol hodiny vzyval Vecne Tao. Potom vkrocil do rieky, a zacal sa topit.

Dvaja priatelia ho s velkym usilim zachranili, a ked sa im podarilo vyliat z neho vsetku vodu, Chuang-Tzu sa potom obratil k Budhovi:

- Ja si myslim, ze uz nastal cas, aby sme nasmu priatelovi konecne povedali, kde su tie kamene.

Buheh

keď sa povie meditácia, veľa ľudí si predstaví nejakých šarlatánov, ktorí prepadli nejakému podivnému orientálnemu fanatizmu a prestávajú byť použiteľní v normálnom svete. Pritom meditácia nie je nič iné, len pokoj duše - napríklad prechádzka v zimnom lese a vyprázdnenie smetného koša s myšlienkami.

Ema

Dévinych mačiek, než jej samotnej.