Krčmy kontra kostoly

Pandémia, to jest určitý výnimočný stav väčšiny sveta, je skutočnosť. Kým sa vírus nevyselektuje do neškodnej formy alebo sa v praxi neoverí vakcína, je normálne upraviť sociálne normy. Ale súčasť týchto je aj nevyčerpávanie sa na nesprávnych miestach, nestrácanie dôvery.

Najnovšie opatrenia slovenskej vlády, tak ako sú prezentované, chcú fatálne obmedziť športovanie, ale nechávajú otvorené bary a reštaurácie od 0600 po 2200, to je 16 hodín denne. Zatvárajú kostoly, kde ľudia hľadajúci silu hodinku vlastne mlčia, ale nechávajú sa otvorené krčmy, kde opití hostia, často aj zo zahraničia, môžu šestnásť hodín kričať a slintať okolo seba.
Vláda cez leto nezhromaždila dáta o tom, kadiaľ sa blíži infekcia a tak hádže na slepo a na všetko rovnaký meter - čo je absurdné a nepriechodné. Ľudia potrebujú viac šport a kostoly, ako krčmy, bary a rôzne tie zhluknutia pseudoumenia a pseudoumelcov.

Ak Matovič nedokáže skrotiť svoje krčmárske mafie a frikulínskych vreštiakov, ak sa im nie je schopný postaviť, mal by odstúpiť. Ono nie je čestné zdrhnúť z boja, ako to zbabelo urobil Krčméry (ktorý sa na Slovensko v najhoršom vykašlal a odvalil sa do zahraničia). Ale pre Matoviča platí - zotrvávať na mieste premiéra, ktoré nezvláda, to škodí národu.

Nebezpečná doba chce vládu národnej jednoty, chce to pevnú krízovú vládu, nie vládu dobrodruhov a amerických sluhov.

Luko

..., že ak súčasná vláda nerobí nič, vykonáva tým vlastne verejnoprospešné práce.

nové