Líbya nie je kľúčom k zastaveniu vlny migrantov

Minister zahraničia Lajčák sa na zasadnutí Rady EÚ vyjadril, že "Líbya je kľúčom k zastaveniu vlny migrantov do EÚ" ( zdroj )

Táto myšlienka, aj keď sa to zdá ako pozitívny posun a správny smer, nie je správna.

Kľúčom k zastaveniu migrantov nie sú žiadne krajiny mimo EÚ, ba ani jednotlivé krajiny EÓ, ale jedine Brusel. Tam treba zmeniť postoje, respektíve priamo povedané odstrániť to hniezdo zmijí, znemožňujúce normálne obranné reakcie Európy.

Akékoľvek posuny v Líbyi, Turecku či podobne, platenie tamojšim vládam, aby čosi robili a azda trocha zmenšili tok agresívnych migrantov, je ako platenie zločincovi za zníženie frekvencie útokov. Prinajlepšom to možno porovnať s nalepením leukoplastu z číreho zlata na veľký zhubný nádor - aby ho nebolo tak vidieť.

Nie, žiadna Líbya a Turecko nie sú partneri pre tieto riešenia - my sami si dokážeme tieto veci vysporiadať. A ak bude treba urobiť posuny aj na mimoeurópskej pôde, tak sa to nebude vykonávať nejakým diplomatickým rokovaním s vodcami tých bánd, ktorí tam momentálne vládnu, ale priamym prinútením.

To by mal požadovať náš minister v Bruseli. Ak to nerobí, je nekompetentný zbabelec.

 
Autor: 
téma: 
forma: 
Buheh

Je to agent, ktorý plní svoje poslanie.

Norman

že práve preto, že je nekompetentný, nezrelý človek, tak práve preto robí špinavého drába.

Ja samozrejme nemienim útočiť na jeho morálku - chcem len pripomenúť, aká aj to slabá umelo nafúknutá zraniteľná voš. Podobne, ako ostatní agenti.