List Rusov Nemcom

Volám sa Jegor Prosvirnin a som šéfredaktor ruského webu sputnikipogrom.com, šíriaceho európske hodnoty.

Počul som, že jedna z európskych, a najmä nemeckých hodnôt sú dejiny. Ak sa obzrieme späť do nedávnej histórie, tak uvidíme, ako obrovská skupina sovietskych vojsk v počte 300 000 ľudí, 5000 tankov, 1500 lietadiel a 10.000 diel (vrátane taktických jadrových zbraní), opustila bez jediného výstrelu práve zjednotené Nemecko.
 
Bola to bezprecedentná operácia ako rozsahom, tak aj termínmi, keď celé sovietske armády boli demobilizované doslova na holé pole. Desiatky tisíc sovietskych dôstojníkov počúvlo rozkazy najvyššieho velenia, opustilo teplé kasárne a premiestnilo sa do špinavých stanov uprostred zasnežených polí. Často spoločne so svojimi rodinami.
Kvôli čomu?
Pre nádej.
 
Pre nádej na to, že temné stránky histórie medzi našimi krajinami zostali navždy v minulosti.
Pre nádej, že už nebudeme musieť mať tankové armády v strede Európy a aby Európa brala ohľad na naše záujmy.
Pre nádej, že získame v zjednotenom Nemecku dobrého priateľa a spojenca, s ktorým Rusi uskutočnia sen Charlese de Gaulla o zjednotenej Európe od Lisabonu po Vladivostok.
Z Nemecka odchádzajúcim gardistom hovorili,že Nemecko poznalo a vykúpilo chyby svojej minulosti a že k žiadnym konfliktom s Nemeckom v budúcnosti nedôjde. Že už nikdy nebudeme počuť nemecké hlasy zvolávajúce tresty na hlavu Ruska, a preto nebudeme potrebovať gardové tankové armády uprostred Európy.
Od tejto chvíle sú Rusi a Nemci priatelia a priatelia nepotrebujú neprehľadné tankové armády.
Rusi by sa mali prestať báť zjednoteného Nemecka a odzbrojiť.
 
A my sme odzbrojili.
A 20 rokov sa nám zdalo, že sme urobili správnu vec, že minulosť je navždy zabudnutá a že Nemci ocenili skutočnosť, ako pohotovo sme opustili základne a vyviedli všetky jednotky (i keď americké základne sú v Nemecku dodnes).
Priateľ sa však nepozná v normálnych podmienkach, ale v ťažkostiach.
A keď nastali ťažkosti ukrajinskej krízy, ukázalo sa nad slnko jasne, že Nemci si dobré nepamätajú. Ukázalo sa, že Nemci sa dejiny nenaučia, že Nemci nechcú mier a v dobrovoľnej demontáži kolosálneho vojnového stroja nevidia humanizmus a dobrú vôľu, ale slabosť.
Ukázalo sa, že Američanom stačí hlasnejšie skríknuť na nemeckú kancelárku, ktorú roky sledovali ako neporiadnu komornú a celá nemecká spoločnosť beží ako poslušný psík za svojím americkým pánom, i keď je konflikt s Ruskom v rozpore s nemeckými hospodárskymi a politickými záujmami. Ukázalo sa, že ak otupíme meč, zoblečieme zbroj, zastavíme sovietske prípravy na svetovú vojnu a podáme Nemcom priateľskú ruku, tak oni do nej pri prvej vhodnej príležitosti napľujú.

 

Ukázalo sa, že Rusi sú znovu „Untermenschen“, proti ktorým je možno beztrestne štvať na stránkach nemeckej tlače, vyhlasovať im sankcie a tresty z tribúny Bundestagu, a zároveň im znemožniť hájiť sa.
Ukázalo sa, že ukrajinská vláda môže beztrestne zakázať ruský jazyk, väzniť Rusov a strieľať z diel na obytné štvrte, po tisícoch zabíjať ruských civilistov, to je úplne normálne, to je demokracia, to vyhovuje Nemecku, pretože Rusi sú „Untermenschen“, pretože Rusi sú ako Židia, ktorých krv nemá pre Nemca žiadnu cenu.
A čo viac, za snahu brániť sa, za pokus Rusov opätovať paľbu proti ukrajinskej trestnej armáde je treba Rusov potrestať sankciami a verejným zhanobením, zlomením ich vôle k odporu, zaháňaním Rusov do medzinárodného geta.
A potom geto spáliť, tak ako spálili v Odese Dom odborových zväzov so 49 aktivistami proruských organizácií. Viete, jak ukrajinské sociálne siete reagovali na tento holocaust? „Šašlík z kolorada“, to písali desiatky tisíc ľudí na ukrajinských sociálnych sieťach, a pripisovali neslušné nápisy k fotografiám obhorených tiel.
 
Znovu sme neľudia, znovu sme zver, ktorú môžu ukrajinskí nacisti beztrestne zabíjať, aby vytvorili „Russian-frei“ Ukrajinu. Podľa údajov „Human Rights Watch“, len za mesiac jún na východe Ukrajiny zabili tisíc sto päťdesiat ruských civilistov a v zabíjaní pokračujú každý deň.
Kde sú Nemci, vaše protesty? Kde sú vaše sankcie proti Ukrajine? Kde je váš vychvaľovaný humanizmus, ktorému ste sa učili od roku 1945 z poznaných chýb minulosti?
Na Saur-Mogilu, strategickú vyvýšeninu s pamätníkom ruským vojakom, ktorí tam zahynuli pred 70 rokmi v urputnom boji s Wehrmachtom, opäť útočí ukrajinský prápor „Azov“ s nášivkami „Wolfsangel“, symbolom divízie „Das Reich“, a vy mlčíte! Ruská domobrana sa ukrýva medzi žulovými sochami sovietskych vojakov pred guľkami neonacistickej „Národnej gardy“, a vy, trúfam si povedať, pritakávate americkým nezmyslom o „ruskej agresii“! Ukrajinci začali vystreľovať na mestá balistické rakety, zanechávajúce obrovské krátery namiesto domov, a vy vyhlasujete sankcie nie proti Ukrajine, ale proti Rusku!
 
Opäť po tisícoch zabíjajú neozbrojených Rusov, a vy debatujete o tom, či nie je načase začať dodávať zbrane vrahom Rusov, aby ich mohli zabiť ešte viac. Všetky vaše vychvaľované „politiky pamäti“ a „poučenie z minulosti“ je psie hovno. Pred vašimi očami znovu zabíjajú neozbrojených ľudí, a vy tomu tlieskate a sľubujete ukrajinským vrahom nové úvery.
Nemci, vy ste sa nenaučili humanizmu. Nenaučili ste sa zodpovednosti. Nenaučili ste sa klásť odpor Zlu a hovoriť mu do očí: „Nie, vy ste vrah, nepomôžeme vám, musíte okamžite zastaviť zabíjanie.“ Nenaučili ste sa byť zodpovední, nezávislí, slobodní ľudia, ktorí na dobro odpovedajú dobrom.
 
Ste otroci, pletúci si dobro so slabosťou.
V roku 1934 vás ako ovce, hnal Hitler, a v roku 2014 vás ako baranov ženie Obama. Keď zajtra v Nemecku Američania otvoria koncentračný tábor pre Rusov, polovica z vás okamžite pošle svoje životopisy so žiadosťou o zamestnanie prevádzkovateľovi plynových komôr a vaša tlač začne vysvetľovať, aký je tento tábor vlastenecký a dobrý pre nemeckú ekonomiku. A hneď dodá: "Zabiť ruských „Untermenschen“, narobiť tienidlá z kože Rusov, ktorí sa odvážili postaviť na odpor a poslať ich do Washingtonu ako darček americkému spojencovi je cool."
Vy Nemci, ste svoj test nezvládli. Keď sa Zlo vrátilo späť do Európy, vôbec ste sa mu nepokúsili odporovať, ale okamžite ste padli k jeho nohám, ako otrok padá k nohám túžobne očakávaného pána, ktorý sa vrátil po dlhej neprítomnosti. Slúžite Zlu, zavádzate sankcie, podporujete vraždenie Rusov, dodávate zbrane vrahom Rusov, ospravedlňujete genocídu, ale koniec vašich dejín bude obvyklý, pretože Zlo nemôže zvíťaziť.
 
Uzavriem text populárnym citátom Američanky paní Nulandovej, ktorá úplne samozrejme prijíma rozhodnutia vo veci Ukrajiny za vašu kancelárku:
„Fuck the EU.“

Či sa vám to páči alebo nie, ale Američania sú predsa len chytrí ľudia, ktorí vedia presne ohodnotiť zjednotené Nemecko a zjednotenú Európu."

 
 
 

 


Autor: 
region: 
Le Bleu

Dokonale do stredu.

vp

ten Jegorko nie je zrovna prototyp ľalie, šušká sa o ňom všeličo, občas kecá blbosti a tento list tam má tiež časti, ktoré by sa dali ak nie znosiť pod zem, tak vytknúť. No ale dobre, povedzme, že úmysel mal dobrý.
Za reč stoja aj komentáre pod článkom. Kto nevie nemecky, tak niektoré sú tu s ruským prekladom:
http://sputnikipogrom.com/europe/germany/18435/dear-germans-react

Norman

Pýtam sa ani nie tak kvôli tomu chlapovi, ktorého (prejavy) nepoznám, ale tak všeobecne by ma zaujímalo, čím sa človek môže previniť.

A ktoré časti jeho Listu "by sa dali vytknúť", podľa teba - zas čistý záujem o názory takpovediac ruskej strany.

Reakcie Nemcov pod článkom sú dobrý link.

vp

Jegorko točí ako chce, zrejme podľa vetra odkiaľ peniaze fúkajú. Raz je rusofób , raz nacionalista. Putina neznáša, zato Ruskú impériu by budoval po celom svete, najlepšie pod pravdoláskarskym diktátom. A ešte sa šušká, že je zaľúbený do Navaľného, napriek svojim trom priateľom :) Ale toto fakt nemám preverené, ani po tom nebudem pátrať. Rusom stačí povedať, že sa kamoší so Xeňou Sobčak a každý vie, čo je zač. V diskusiách ho volajú hnida.

("мерзость и безумство Российской Империи", "тупые и подлые русские крестьяне и рабочие", "Путинский режим"...)

No a článok sa mi fakt nechce rozoberať, stačí si všimnúť "tienidlá z kože". Argumentuje aj tým, čomu sám neverí.

Norman

na mediálnu vojnu sa aj ... perohryz hodí.
Veci ako tienidlá z kože a plynové komory sú samozrejme bežná výbava. Ale mnohé veci sú tam presné.

Čo, opakujem, ja považujem za chybu je to, že aj on píše
"Keď sa Zlo vrátilo späť do Európy ..."
Žiadne zlo sa do Európy nevrátilo. Toto je iné zlo, aj keď by to azda mnohí Rusi chceli vidieť ináč, resp. z ich pohľadu je to jedno.

Nemci by si aj na základe týchto a podobných argumentov mohli uvedomiť, že tak či tak im bude vyčítaný nacizmus. A v tomto prípade robia len mizerný (zatiaľ len politický) kanonenfutter.

I keď sa zrejme nedá poprieť, že mnohí Nemci sa už s Američanmi a ich politikou ničenia všetkej konkurencie stotožňujú úprimne. Podobne ako mnohí hlupáci u nás či Čechách a Poľsku.

Náhodný okoloidúci

Najsmutnejšie na tom všetkom je, že medzi Rusmi a Ukrajincami nie je prakticky žiadny rozdiel, čo sa týka DNA, Ukrajinci sú dá sa povedať etnická skupina v rámci ruského národa, čosi ako u nás Záhoráci, a ukrajinčina je v podstate juhoruské nárečie zmiešané s poľštinou a vznikla počas poľskej okupácie západnej časti Kyjevskej Rusi.
Takže tá vojna je naozaj bratovražedná.

Norman

ale ani kultúrne sa predsa prakticky ničím nelíšia.

Hm, nie, to nemyslím ako urážku.)

Náhodný okoloidúci

Ale líšia sa kultúrou, Rusi nenosia turkotatárske chocholy a neskáču ako capkovia :)

karkulka

Má to chlapec v hlavě trochu pomýlený, asi jako my v roce 68 :-))

Prasiatko

BY mal čítať Norman, a možno by vyvodil dôsledky - o Nemcoch, a hlavne o zdroji zla - vláde USA, ktorá kým nebude zlikvidovaná, mier a pokoj nebudú! Dobrý príslušník USarmy je mŕtvy príslušník USarmy, najlepšie vysoké šarže, radoví mariňáci sú totiž len slaboduché bioroboty.

Norman

A kto myslíš, že ten článok sem vložil? Duch boží?:)

Prasiatko

V poriadku, len sa z neho pouč! Tých čo chcú zahubiť nás, netreba "zachraňovať", ale likvidovať.

Norman

že ťa chce niekto zahubiť.
Ale pouč ma, kde kedy hrozilo, že ty niekoho máš zachrániť? Kto to kedy po tebe chcel, kto by bol taký optimista, že by z teba niečo také dostal?:)