Mŕtve telo v Dunaji za $320 000 000 000

29.4.2013, do roka a do dňa, bolo vo viedenskom Dunaji nájdené telo Shukri Ghanema, bývalého líbyjského ministra ropy. Ten zastával svoj úrad od 1.3.2006 do 16.5.2011. Postával by si v úrade možno až do dnes, ale Západ sa rozhodol, že nastal čas Libyu "oslobodiť".

Benchází 2011 - Šarkózy, nejaký miestny ťuťko, kt. možno už ani nežije, Cameron
Nervózne postávajúci osloboditelia libyjských ropných polí v Benghází (2011), zľava doprava: Šarkózy, Miestny Panák (kt. možno už ani nežije) a Cameron, zdroj

S presnosťou rakety Tomahawk sa akcia "humanitárnym demokratom" podarila; ďalší krok - deľba vojnovej koristi. Líbya mala na účtoch v zahraničných (západných) bankových domoch zhruba $340 mld. Po "oslobodení" sa do krajiny vrátilo údajne iba 20 mld. Rozdiel približne 320 mld. dolárov predstavuje KAPITÁLnu vojnovú korisť, pri ktorej naši plynový zlodeji vyzerajú ako vreckári z Václaváku.

Za zmienku stoja aj líbyjské zlaté rezervy, ktoré sa stratili (mne) nevedno kam. Tesne pred "demokratizáciou" dosahovali výšku 144 ton.

Hľa tu sme ho našli, ukazuje hovorca viedenskej polície Roman Hahslinger, presne tu a nemal ani žiadne znaky násilia. Sám sa zavraždil, chudák jeden nešťastný.
Hľa tu sme ho našli, ukazuje hovorca viedenskej polície Roman Hahslinger, presne tu, a nemal žiadne znaky násilia. Určite sa sám zavraždil, chudák jeden nešťastný.Aby bola fraška dokonalá, na záver pridávam Cameronove nervózne slová

"It is great to be here in free Benghazi, and free Libya,"
"Your city was an inspiration to the world as you threw off the dictator and chose freedom

"Je úžasné byť tu, v slobodnom Benghází, v slobodnej Líbii. Vaše mesto bolo inšpiráciou pre svet, tým ako ste zvrhli diktátora a zvolili si slobodu."

Zapamätajme si: Líbya bola akcia presne podľa najvyberanejších tradícií Západu.

 

Ďalšie čítanie:

- Aggression Against Libya: Looking at Past and Outlook for Future (II)
- Aggression Against Libya: Looking at Past and Outlook for Future (I)
- Goldman Sachs Lost 98% of Libya's $1.3B Sovereign Wealth Fund Investment

 
Norman
Prepadnutie Líbye bola jednoznačná lúpežná vojna. Použité boli dve základné zbrane súčasných vojen Západu: rozkladní domáci zradcovia a ničiace bombardovanie. Na tu prvú si treba dať špeciál pozor, pretože často stačí sama.
Turambar
Aj tento projekt za 27 miliárd USD padol za obet "mierovemu" bombardovaniu NATO: http://www.boinc.sk/clanky/saharska-velka-umela-rieka
slaven1

To bola akcia NATO? Nešli v tomto štáty Francúzsko, Británia a USA každý sám za seba? V Lýbijskom vraždení je zainteresované aj Slovensko?

Medzitým v Európe:
Meanwhile in Europe

Turambar
Nerad citujem tieto SMEtiarske noviny, ale aj ked sa vojenských akcii SR nezucastnila, bezletovú zónu so súhlasom OSN podporila: http://www.sme.sk/c/5812474/zapad-chce-zrazit-kaddafiho-k-zemi-presadil-bezletovu-zonu.html
Stefan
Keď demokrati tak strašne krčovite, v tej svojej propagandistickej káre tlačili rovnítko komúnizmus=fašizmus, stále mi na tých ich zdánlivo logicky odôvodnených propagandistických "kalerábov natláčaných verejnosti do hlavy", niečo nelogické neštimovalo. No nielen to. Keď som si to položil vedľa protifašistických propagandistických materiálov od komúnistov, až obdivuhodne zhodných aké rozširujú hlásne trúby demokratov o Hitlerovi ako o notorickom krvilačnom bláznovi, vojnovom štváčovi atď. Na istý, pomerne dlhý čas som skočil na túto návnadu. Bola by z toho večnosť, keby ma šťastná náhoda nepriviedla na server http://zvidavyvincenc.wordpress.com/2011/07/26/valka-ktera-mela-mnoho-ot... . No nielen ten, aj Váš http://nadhlad.com/ aj http://www.protiprudu.org/ . Z Vaších zaújmavých článkov vyplýva najpravdepodobnejšia skutočnosť, že Hitlera do rozpínavosti Tretej ríše netlačila jeho choromyseľnosť, ale ekonomika jeho krajiny, ktorá bola značne stratová. A tie straty bol nútený vykrývať vojnovou korisťou. Demokrati sú až po uši v "srabe". Ich ekonomiky sú na pokraji zrútenia. Sú stále nútení pachtiť sa po nových vojnových dobrodružstvách, aby z vojnovej koristi nahrádzali ekonomické straty. Je to tuším Váš postreh, že nemajú inú možnosť ako "rozširovať svoje ekonomické, politické a vojenské štruktúry smerom na východ". Čo je jemnejšie vyjadrená obdoba niekdajšieho "Drang nach Osten". A pod pláštikom cudného mlčania o vojnových dobrodružstvách(a hlavne zločinoch) takých významných demokratov ako bol Napoleon, alebo Anglická kráľovná, v takom pokrivenom zrkadle neni ľahké odhaliť dôležité detaily.
Le Bleu
To mi je už len inšpirácia pre svet. Teraz nech ide do Líbye na návštevu, pozrie si, čo urobil, a nech teraz povie to isté.. ukameňujú ho tam od samého šťastia. Dictator, terror, mass destruction a na druhej strane freedom, democracy, human rights. To sú plnohodnotné zaklínadlá pre dnešného človeka masmediálneho. Ináč: "you threw out a dictator". A keď som už začal, tak hoci nechcem byť afektovaný purista (veď pravdaže sú podstatnejšie veci), niekedy ma to dvíha zo stoličky - niektoré chyby by tu fakt nemuseli byť. Je to jednoduché, len si zapamätať: prídavné meno v 1. páde množného čísla = vždy mäkké "í". To je všetko. To je úplne nejaký internetový syndróm. Asi že v tom nepomáha ani kompjútrový spell check, či ako sa to volá. Rada, v dobrom úmysle.
slaven1

Válečná mediální propaganda o Líbyi.
http://www.facebook.com/photo.php?v=546059128798799 (od wertyza, veľmi pravdivé)

Jak se žilo Libyjcům za Kaddáfího (2009)
http://www.facebook.com/photo.php?v=597301410341237
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10304889564-expedice-libye/2105722307...

Libya & Gaddafi - The Truth you are not supposed to know (staršie ale nesmie chýbať)
https://www.youtube.com/watch?v=XorKTwkFPDU

Aby sme nekrivdili Francúzom a Britom, tu je aj rakúsky kokôtik Schlafenberg, ktorý "zastupoval" v Benchází ČR:

Rakúsky kokôtik v Benchazí

nové