Nová fáza vojny na Ukrajine

Američania investovali pol roka zbrane, muníciu, inú techniku aj priame peniaze, aby mohli s Kyjevom ukázať, že môžu útočiť na ruskú armádu. Zhromaždili potenciál, ktorý im umožnil zaútočiť ako na juhu, tak hlavne s prekvapivou presilou na severe pri Charkove.

Podobné pokusy o prevzatie aktivity sú vo vojnách prirodzené, a aj ich úspešnosť je ako vlny v oceáne - raz jedna raz druhá strana ťahá pílku. Samozrejme, kopa gaučových generálov sa pýta, prečo Rusi nevedeli o zhromažďovaní takého množstva síl a prečo neurobili protiopatrenia. Druhá časť sa pýta realistickejšie, či je Rusko v stave teraz narýchlo toto prevzatie iniciatívy Kyjevom zvrátiť, alebo či to bude trvať dlhšie. Tretia časť sa pýta najlepšie: či to svedčí o slabosti Moskvy, alebo či to robí Moskva zámerne - zámerne naťahuje vojnu, pretože jej cieľom nie je banda druhotriednych revolucionárov v Kyjeve, ale podrezanie americkej moci vo svete (čo Moskva absolútne jasne a otvorene deklarovala) a napríklad ekonomické zrútenie Európy, podnietenie Číny, aby urobila poriadok na Východe a podobne. Ukrajinský front je v tomto horizonte síce dôležitá, ale len menšia provokácia).

Nech je akýkoľvek hlbší mechanizmus tohto historického stretu, ktorý nemožno takto priamo presne odhaliť, jestvuje niekoľko vrstiev viac jasných, vonkajších, bežných. Jedna z nich je napríklad tá, že touto ofenzívou pol roka od začiatku vojny Kyjev chtiac nechtiac otvoril druhú fázu. V Rusku určite mnohí váhali a z viacerých jasných a pochopiteľných dôvodov nabádali k ostražitosti, opatrnosti a zmierlivosti voči bratom Ukrajincom. To teraz logicky padá, to viac nie je možné, Rusko nemá na výber a musí iniciatívu prevziať späť.

Je jasné, že táto vojna sa vedie jednoznačne medzi NATO a Ruskom - pretože v tomto type vojny sú dôležitejšie počty zbraní, ako počty vojakov. Počty vojakov zatiaľ Ukrajina ako tak má, i keď aj tu už zas nasáva zvonka rôznych žoldnierov a dostáva rôznych špecialistov, ale podstatné sú zatiaľ množstvá a druh zbraní. Ako som napísal, na Ukrajine je teraz stiahnutý posledný voľný potenciál krajín NATO, z Európy a Ameriky - takže Rusko je opatrné a pripravuje sa zrejme na naozaj dlhú vojnu. Nemyslím, že s touto variantov nepočítalo. Ono na prvý pohľad, keď sa porovnajú vojenské rozpočty, je viditeľná ohromná prevaha NATO, takže postavenie Moskvy sa zdá slabé. Treba si ale uvedomiť, že rozpočty sú hlavne na prelievanie miliárd od štátu ku korporáciám, neodrážajú skutočnú vojenskú pripravenosť. Druhý pohľad sú počty samotnej techniky - ale tento potenciál techniky sa musí násobiť obrátenou hodnotou "vzdialenosti". Prevedené na Donbas - NATO technika to tam má ďaleko, jej podpora to tam má ďaleko, to jej potenciál techniky rýchlo vyčerpáva - takže čas zas pracuje pre ruskú stranu.

Práve keď som išiel toto písať, dal sem Sandro k tejto téme video na Fjodorova

https://cz24.news/sokujici-konceptualni-odhaleni-funkcionare-jednotneho-...

Musím povedať, že s ním plne súhlasím ( nechcem mu krivdiť, ale myslím, že pod vplyvom vojny aj Fjodorov prestal kecať o blbostiach a prešiel viac na realitu). Spomína tam niekoľko bodov, ktoré sme aj tu už zdôrazňovali a varovali. Za prvé asi to, že Rusko s Amerikou tak či onak spolupracuje, aj keby len nevedome, a preto im obom vyhovuje konflikt. Tie obe strany majú svoje predstavy o jeho výhodách - pričom v oboch predstavách je Európa odsúdená stať sa niečím ako je dnes Blízky východ, prinajlepšom nejaké zaostalé chudobné Grécko, podobný odpad.

Druhú vec, ktorú Fjodorov zdôraznil, je to, čo my odtiaľto ťažšie vidíme, ale čo tam bezpochyby je - že Moskva sa musí vysporiadť s vlastnými proamerickými silami a tendenciami. To je samozrejme starý problém Ruska - Západ ho večne rozkladá svojím zákerným kúzlom toho či oného typu. Je to komplex menejcennosti, ktorý súčasný Západ, sám postavený na mediálnej hypnóze, aplikuje samozrejme na všetky svoje kolónie a vlastne na celý svet. Všade má táto kyselina svoju určitú efektívnosť, nielen v Rusku či Východe, ale predsa len sú Slovania v odolnosti voči týmto jedom trestuhodne slabí. V porovnaní so svojou minulosťou a skutočným potenciálom je naivita až dobrota slovanského sveta naozaj neospravedlniteľná. Ale zrejme je to aj následok naozaj dlhodobého, viac ako historického konfliktu dvoch mentálnych konceptov - to už by sme ale zašli v téme príliš ďaleko.

Ergo - na Ukrajine začala nová fáza vojny. Tá zem tam spadá geopoliticky do tzv. ruského geografického bloku, extrémistické postoje ukropov sú preto sumárne beznádejné. Z dlhodobého hľadiska je to šialenstvo a samozrejme v prvom rade na škodu ich vlastnému ľudu. Ale aj na škodu nás všetkých v strednej Európe - to by sme im nemali len tak prepáčiť mávnutím ruky, ako poslední blbí otroci. Predpokladať sa dá, že sa to na Ukrajine zrúti okamžite, ako Američania prestanú do nich investovať hlavne naše peniaze a zbrane. To môže byť už túto zimu, ba môže to byť kedykoľvek, kedy sa Moskva rozhodne ísť touto cestou.

Od začiatku špeciálnej operácie bije do očí, že Moskva sa moc nebabrala s jej ideologickým krytím, že nezdôrazňovala efektívne to, že je to vlastne obranná akcia. Možno mediálne svinstvo stále proste neovláda, možno to nechcela, lebo to nepovažuje za potrebné. Ale možno to nepovažovala za potrebné preto, že nejaké strieľanie z diel a behanie tankov považovala práve len za ouvertúru na zdôvodnenie toho, čo spraví teraz - zrútenie energetického a iného metabolizmu celej Ukrajiny, doslovne zlomenie väzu tohto umelého zlepenca. Teraz už to má relatívne dobre obhájiteľné.

A možno je s tým spojené aj zlomenie väzu celej Európe, ktoré teraz bude nasledovať, oveľa skôr, ako ho tento náš EU zlepenec na čele s idiotmi bruselského typu je schopný očakávať. Bola jar a leto, zbytočná vojna na Donbase mohla skončiť dohodou na základe histórie a geopolitiky - namiesto toho sa Brusel rozhodol pre vojnu, doslovne on sa rozhodol pre (nielen sankciovú) vojnu a teraz preto Moskva nebude váhať zraziť ho k zemi do akejkoľvek miery to len bude možné. Nie zbraňami, ale metódami pre preľudnené a nesúrodé EU krajiny vlastne oveľa fatálnejšími.

Ema

«Если эти недоумки продолжат безудержную накачку киевского режима опаснейшими видами вооружений, то рано или поздно военная кампания перейдет на другой уровень. У нее исчезнут видимые границы и потенциальная предсказуемость действий сторон конфликта. Она пойдет по своему собственному военному сценарию, вовлекая в него новых участников. Так было всегда», – написал Медведев в своем Telegram-канале.

«Все заполыхает и вокруг них. Их люди хапнут горя по полной программе. У них в прямом смысле будет гореть земля и плавиться бетон. Нам тоже сильно достанется. Всем будет очень-очень плохо. Ведь сказано: «От этих трех язв, от огня, дыма и серы, выходящих изо рта их, умерла третья часть людей» (Откр. 9:18).», – подчеркнул зампред Совбеза.

***
Medvedev označil iniciatívy Kyjeva za prológ k tretej svetovej vojne

"Ak budú títo hlupáci naďalej bezuzdne pumpovať do kyjevského režimu nebezpečné zbrane, vojenská kampaň sa skôr či neskôr posunie na inú úroveň. Stratí svoje viditeľné hranice a potenciálnu predvídateľnosť pre strany konfliktu. Bude sa riadiť vlastným vojenským scenárom, do ktorého budú zapojení noví aktéri. Tak to bolo vždy," napísal Medvedev na svojom kanáli Telegram.

"Všetko okolo nich tiež vzplanie. Ich ľudia budú v úplnom zármutku. Zem bude doslova horieť a betón sa bude topiť. Aj my budeme tvrdo zasiahnutí. Bude to veľmi, veľmi zlé pre všetkých. Hovorí sa: "Od týchto troch rán ohňa, dymu a síry, ktoré vychádzajú z ich úst, zomrela tretina ľudí" (Zj 9,18). - zdôraznil podpredseda Bezpečnostnej rady.

Americkí kreténi sa domnievajú, že z tohto tuto vyviaznu s celou riťou ako v štyridsiatom piatom - na úkor Európy a Ruska. No, ako hovorí chochlo-klasik, אוי ואבוי.

Ináčky, hlavne by som podčiarkla tých nových aktérov. Takých, ktorým sa nestáva, že vysoko postavený manažér zbrojárskej firmy vykotí extrémne vážne vojenské tajomstvá zeleným cicinám z NATO.

Aby sme boli v obraze: Američania idú dodať chochlom zbraňové systémy s dostrelom 300 km, nemeckí Zelení v ošiali vykríkajú, že teraz nastal čas na dodávky Leopardov a Rusko evakuuje osídlenia na ruskom území v blízkosti horúcej zóny.

Norman

No, keď už sa cituje Apokalypsa, začína sa to týkať naozaj všetkých. A všetci si nesú ten svoj osud. Už len za to, že nič nerobia.

U nás polovica ľudí potláča morálny postoj, lebo sa teší, že sú aspoň na jednej lodi s bohatšími. Druhá tzv. "alternatívna" polovica už ale tiež drží zbabelo hubu, pretože si nahovára, že to nejak samo prejde.

Ale neprejde, samo nie.

Stretávam sa s postojom, že to len zámerne režim nafukuje strach. Túto hlúposť si zvykli davy používať na potlačenie vlastného strachu pri covide, a teraz im to ešte znie v hlavách, nrjak im to tam zostalo, aplikujú to aj na vojnu. Ale to nie je pravda, režim naopak nebezpečenstvo situácie vždy zamlčuje a potláča. Mýlia si to s roznecovaním trebárs nenávisti, hnevu a pohadzovaním viny na nepriateľov, ktoré režimy občas robia. Režimy ale nikdy nepodporujú u svojho obyvateľstva strach pred globálnou situáciou. Naopak, vzbudzujú v ľuďoch umelé zbytočné nádeje.

Ema

slúžia titulky typu Rusi utekajú z Charkovskej oblasti, na hranici je niekoľkokilometrový rad (Hospodárske noviny), Rusi si „zabudli“ tanky. Ukrajinci majú žatvu (Pravda), Nová éra sa začína ruským výpraskom (Smetiareň), Ukrajina ostro skritizovala Nemecko za chýbajúce dodávky tankov Leopard a obrnených transportérov Marder (Denník N) - a to je výber len z podkarpatskej mediálnej žumpy.
Všetko je víťazne ružové, stačí chochlom ládovať zbrane a bude mier - a my budeme zasa žrať veľkou lyžicou.

Miera účinnosti tohto stupídneho amerického marketingu masového vraždenia á la Captain America, dovezeného do Európy, sa potom sleduje v prieskumoch - či je už biomasa v dostatočne radostnom naladení, aby sa mohla uškvariť na vojnovej panvici.

Nezabudnime v tejto situácii, že máme na Slovensku americké vojenské letisko - hlavne teda nezabudnime, kto konkrétne to zaocenskym krvilačným potkanom odklepol a kto sa hnal ako slúžka na rev pána, až sa jej skriňová prdel natriasala, aby to spečatil svojím podpisom. Ešte bude predmetom odbornej diskusie, ako tento kreténsky akt Slovenska okupovaného americkými agentmi prispel k eskalácii napätia a štartu špeciálnej operácie s potenciálom planetárneho konfliktu. Mimochodom, vemená v parlamente, čo americkú vojenskú základňu na Slovensku odklepli a podkarpatská mrochta v roli bezduchého amerického média ako z lacného okultného filmu budú potrestaní bez toho, aby ktokoľvek zo Slovákov zdvihol na nich ruku. Sami svojím sráčskym rozhodnutím pripravili peklo svojim pankhartom a pankhartom svojich pankhartov. A vyzerá celkom nádejne, že aj sami sebe. Nebude kam ujsť. Ani do Austrálie. Peklo, ku ktorému veľkým dielom prispeli, si ich v tejto vojne nájde všade.

Norman

Výborne je teraz možno porovnať ten kontrast:
keď Ukrajinci všade prehrávali a ustupovali, tak všetky média aj proamerickí hňupi na webe hovorili o tom, že vojna nie je riešenie a podobne. Akonáhle prvý raz niečo dosiahla ukropská armáda, všetci sú nadšení a kričia z plných pľúc, že kto vojenský vyhráva, má právo na všetko.
Toľko k ich "mierumilovnosti" (ak už o nej dosť nesvedčí aj vojenský rozpočet USA).
Vae victim - beda porazeným - to platilo aj bude platiť, kým bude plešatá opica vládnuť svetu.

A keď Ukropi dovrzajú, čo práve začali - len potom sa priženie ukrajinská utečenecká vlna a tá svoloč bude žobrať či skôr násilím vyžadovať, aby sa o nich Slováci starali.
Si vis pacem, para bellum - v zmysle obrany aspoň proti marodujúcim hordám chochlov - aspň to by sa Slovensko malo naučiť. Byť schopné potiahnuť kohútik a zničiť plaza.

Ema

Azerbajdžan dnes vojensky napadol Arménsko.

Vráťme sa pár týždňov dozadu:

18. 7. 2022: Von der Leyenová podpísala v Azerbajdžane memorandum o strategickom partnerstve v oblasti energetiky

https://www.webnoviny.sk/venergetike/von-der-leyenova-odcestovala-do-aze...

Človek by z tých bruselských euroštetiek a euročurákov fakt blil.

Dusanbe

"Блинкен пообещал Пашиняну содействие США в прекращении военных действий на армяно-азербайджанской границе и политическом урегулировании, призвал Алиева к немедленному прекращению военных действий на границе."

Dusanbe

sa do toho chce vopchať:
"Евросоюз ставит целью вытеснить Россию из Закавказья и бесцеремонно пытается вклиниться в трехстороннюю работу Москвы с Баку и Ереваном, заявил РИА Новости директор 4-го департамента стран СНГ российского МИД Гончар"

Dusanbe

s angažovanosťou Nemecka v účasti na americkej vojne na Ukrajine:

https://www.rt.com/news/562894-us-patience-germany-thin-ukraine/

Teda, hovorí:
"Nie že by Nemecko nespravilo, čo sme mu prikázali, ale nepáči sa nám pomalá rýchlosť s ktorou pristupuje k plneniu našich požiadaviek a tiež máme dojem, že k plneniu nepristupuje s dostatočným nadšením, ktorého prejavenie očakávame od svojich "partnerov" !"

nové