Otrávená mediálna kaša XXIII. – Fchancúske voľby

Máme za sebou fchancúske voľby. Boli učebnicovou ukážkou technológie zvanej demokratické voľby. Nahnevaný a podvedený národ silne cíti, že je v ohrození. A napriek tomu nepriateľ, predstaviteľ záujmov cudzej veľmoci tie voľby jasne vyhral. Ako je to možné?

Vidíme, že hra pre masy zvaná „demokratické voľby“ má zabudované silné mechanizmy, ktorými nadnárodný majiteľ tejto hry môže ju ovplyvňovať podľa svojich potrieb. Poďme sa na niektoré pozrieť.

Najznámejší z týchto mechanizmov je samozrejme princíp korupcie, o ktorej všetci, a najmä politici vykrikujú, ale nikdy žiadna „demokratická“ krajina nič neurobila, aby ju naozaj odstránila. Každý politik, aby sa vôbec mohol dostať do politiky, sa ešte predtým zákonite musí stať vydierateľným, a teda ovládateľným svojimi sponzormi. V prípade potreby sa tak dajú pre médiá vyrobiť reálne alebo aj vymyslené kauzy a kauzičky, ktorými sa uchádzači o moc úplne odstavia (Fillon) alebo sa ich percentá bezpečne znížia (Le Pen).

Ale sú tu aj jemnejšie mechanizmy. Napríklad princíp sľubotechny. V predvolebnom mediálnom boji politik, ak chce mať šancu sa dostať hore, je nútený klamať, zamlčiavať nepríjemné a sľubovať nesplniteľné. Teda v tomto západnom modeli mediálnej demokracie je vylúčené, aby sa do politiky dostal skutočne čestný človek. Tento mechanizmus zároveň bráni tomu, aby sa niektorá zo spotrebných politických figúrok príliš hlboko zažrala do reálnej moci – ľudia skôr či neskôr zistia na vlastnej koži, že klamal a už ho nezvolia, nech je akokoľvek šikovný. Zákonite ho nahradí nová sľubotechna, ktorej ľud skočí zase na lep, lebo jej odborníci pripravili novú rétoriku, novú prepracovanú lepkavú pavučinu lží a pekných prázdnych hesiel. Kto chce hrať čestne a hovoriť pravdu, je výrazne hendikepovaný, pretože väčšina ľudí si proste vyberie lákavejšiu ponuku.

S tým súvisí aj princíp toreádora. Využíva večnú nespokojnosť ľudí a ich pomalú schopnosť orientácie. Kým si uvedomia, že ich oklamali, už sú tu nové voľby, nové červené súkno, do ktorého ľudia vložia všetku energiu svojho hnevu. A kým si uvedomia, že ich znovu oklamali, už sú tu zas nové voľby. (S tým súvisí aj často používaný rytmus ľavá-pravá, ktorý tentoraz vo Francúzsku nebol použitý: k moci príde ľavica, dá ľuďom nejaké lízatká, ale nie dosť, a robí nepríjemné sociálne experimenty. Ľudia sú nespokojní, tak zvolia pravicu. Tá utiahne opasky, ale sociálne experimenty predošlej vlády ponechá. Ľudia sú nespokojní, zvolia ľavicu, tá dá ľuďom nejaké lízatká, ale nie dosť, a robí ďalšie nepríjemné sociálne experimenty. Ľudia sú nespokojní, tak zvolia pravicu, tá ešte viac utiahne opasky, atď., atď.)

Ďalším je princíp strašenia samonaplniteľnými proroctvami. Ľudia, nevoľte extrémistu, lebo trhy zareagujú, indexy padnú, investori utečú, medzinárodné spoločenstvo bude pobúrené! (Čo je aj pravda, lebo medzinárodný sionista by to všetko pohotovo zariadil.) A že ten extrémista hovorí, že tie trhy, indexy, investori, medzinárodné spoločenstvo, že to všetko má jedného majiteľa a je súčasťou toho istého predstavenia? No hádam by ste takému paranoidnému bláznovi neverili – aspoň vidíte, že je to extrémista, keď môže hovoriť také hlúposti. Pravdaže, tento spôsob manipulácie je možný len ak je vybudovaný väčšinový konsenzus o celkovom obraze hry, ktorý udržiavajú médiá, vzdelávacie inštitúcie a samozrejme, sorošovskí agenti: sofistikovanejší polytruci i úplne jednoduchí monotruci kladivového typu (ako napr. Smatana či Šebej). Títo všetci vytvárajú dojem autority, ktorá určuje, čo je demokratické a čo nie, čo je ekonomicky správne a čo nie, kto je odborník a kto len paranoidný blázon amatér.

Dajme si v tejto súvislosti ešte raz ten pekný citát klasika: "...Podstata konfliktu s anglosionistami nie je totiž v tom, kto je rasista (anglosionisti boli a sú najväčší reálni rasisti), kto kritizuje falošnosť či nefunkčnosť demokracie (anglosionisti sami považujú demokraciu za špinavú handru a každého, kto na ňu verí, považujú za kreténa). Tu nemožno dosiahnuť zmierenie ustúpením z pozícií, lebo konflikt je len a len v jednom bode – či národ podlieha anglosionistickému otroctvu, alebo nie. Ak politik dá hlavu do jarma, do okov, je demokrat. Ak nedá, tak je extrémista, fašista."

Z geopolitického hľadiska v dnešnom svete skutočne nezávislou krajinou môže byť iba taká, kde existuje čosi ako „deep state“ v USA: stabilná mocenská štruktúra nezávislá od medzinárodnej banksterskej mafie, nezraniteľná tlakmi nadnárodných korporácií, nedotknuteľná globálnou sionistickou mediálnou mašinériou. Modlime sa, aby taká vznikla a prežila aj v iných mocenských centrách sveta a zabránila tak totálnej svetovláde degenerovaných obrezaných šialencov. Modlime sa, aby bolo suverénne Rusko, Čína a úplne najlepšie by bolo, keby bola nezávislá aj Európa. To však ťažko pôjde v systéme, ktorý má filtre nastavené tak, že sa napriek vôli väčšiny národa môže dostať k vysokej funkcii iba skorumpovaný cynický sociopatický klamársky zmrd. Tak ako sme mohli v priamom prenose pozorovať v sladkom Fchancúsku.

0
Vivo

Je zábavné, aká chytľavá je kultúra výhovoriek, zakrývajúca vlastné chyby! :-D

Má to však jeden háčik. Slovákov a ich dejateľov je možno urážať úplne beztrestne, nemajú právnu ochranu. Neveríte?
http://www.hlavnespravy.sk/michal-havran-sa-pustil-slovenskych-dejatelov...

Viete si predstaviť, že by RTVS zaznel výrok:
“Havran a spol zrejme nechápu, že premyselné vyvražďovanie Palestíncov zmenilo náš pohľad na už aj tak ohavný šovinistický sionizmus a urobilo z neho zločin. Prečo Havran? Lebo nacisti boli v tejto téme iba zaprdení hlupáci zotročený poverami o detských obetiach a Sionských mudrcoch. Potom ako príslušníci NSDAP a SS vlastnými rukami vraždili a vraždili milióny ľudí.

Múdrejší Židia vo svojom mocnosťami podarovanom štáte sa správali ako na dobytom území a vyhnali státisíce pôvodných obyvateľov, viedli niekoľko agresívnych vojen, povraždili desiatky tisíc Palestínčanov a vo svojom štáte nerešpektujú elementárne ľudské práva! Všetko v podmienkach kontroly nad médiami a manipulácie verejnou mienkou”

To by bolo kriku o antisemitizme, právne postihy, okamžitá zmena vedenia RTVS, cirkus na medzinárodnej scéne!

Názor proti názoru, jeden má právnu ochranu, druhý je trestne stíhateľný!

LePenka urobila v predvolebnej kampani chyby, z korých sa treba poučiť a nie sa vyhovárať na anglosionistov!

Buheh

LePenka je LePenka, každý má svoje chyby, nič na tomto svete nie je dokonalé. Mohol by tam byť niekto lepší, charizmatickejší, taktickejší a mohol by to možno aj dokázať. Ktovie. Ale tie technológie, o ktorých hovorím, sú realitou.

Vivo

Rozumný človek sa poučí z cudzích chýb. Nie je to o tom, že po bitke je každý generál, ale niektoré problémy vo volebnej kampani sa dali predpokladať a iba veľký optimista mohol očakávať, že LePenka vyhrá v súboji s nemastným-neslaným metrosexuálom Macronom. Nakoniec práve tá jeho nevýraznosť a utáranosť mu vyhrala voľby!

1. Nie je možné predložiť pred voliča prekorenený, prepaprikovaný a presolený volebný program. Francúzi majú drsné skúsenosti z revolucionármi, čo chcú v jednom „Veľkom skoku“ zmeniť spoločnosť, pravicový maoizmus je pre nich príliš silná káva. V dvojkolovom systéme sa LePenka dostala do konfliktu s celou politickou scénou a bojovala ako osamelá Johanka z Parku s laxnosťou, nezodpovednosťou, nedôslednosťou – teda s národným „Volksgeist“ Francúzov.

2. Návrat k franku a odmietnutie € je ukážkový príklad presolenia programu. Uzavretie vnútorných hraníc je korením, ktoré urobilo pre veľkú časť populácie toto menu nestraviteľným. Treba si uvedomiť, že Podľa posledných štatistík UNWTO z roku 2013 je Francúzsko najnavštevovanejšia krajina na svete, ktorú ročne navštívi 84,7 miliónov. Z pohľadu cestovného ruchu je Francúzsko tretia najviac zarábajúca krajina na svete a druhá v Európe. Z pohľadu celkového prínosu cestovného ruchu na HDP vo Francúzsku v roku 2014 bol 9,7 % HDP, čo predstavovalo 250,8 miliárd USD. Z pohľadu celkového prínosu cestovného ruchu na zamestnanosť vo Francúzsku v roku 2014 bol 10,9 % všetkých pracovných miest, čo predstavovalo 2,9 miliónov pracovných príležitostí. Na rok 2015 sa predpokladá 2,95 miliónov celkového počtu pracovných miest, čo predstavuje nárast o 0,1 % (11 % všetkých miest). WTTC očakáva, že do roku 2020 by mohlo v cestovnom ruchu získať prácu až 3,03 miliónov osôb, čo predstavuje 11,1 % všetkých pracovných miest. A to sú iba oficiálne údaje, pokojne to vynásobte dvomi - šedá ekonomika tam bujnie jedna radosť!

3. Nie je možné poprieť, že údaje z volebných obvodov signalizujú podivné machinácie s volebnými výsledkami. Ale ten rozdiel bol príliš veľký, aby sa prehra dala vysvetliť podobne, ako sa to snaží prezentovať David Rachline, šéf volebnej kampane http://www.frontnational.com/2017/05/communique-de-presse-de-david-rachl....

4. Samotná LePenka neurobila príliš veľa chýb, ale ku koncu pôsobila veľmi unavene a občas stratila nervy.

V júli pôjdem na 14 dní do Francie, beriem fotoaparát a dlhý zoom objektív, pošlem fotografie. Niekedy jedna fotografia napovie viac ako niekoľko strán textu.

Buheh

frank, asi by sa to trochu odrazilo na cenách, a teda aj cestovnom ruchu. Áno, bol by to pokles, možno aj badateľný, ale nebola by to žiadna fatálna tragédia.

Súčasne ale, keby si urobili poriadok s votrelcami, tak aj napriek vystúpeniu z eurosojuzu a zavedení franku by cestovný ruch len narástol. Veď dnes sa ľudia pomaly boja do Francúzska vycestovať, aspoň teda z okruhu mojich známych sa tam na rozdiel od minulých rokov momentálne chystá jedine jeden mladý horolezec, ktorý by tam ale išiel aj keby tam bola občianska vojna.

Pozrime sa napríklad na Švajčiarsko: nemajú euro, nie sú v eurosojuze a turistov majú dostatok.

Treba sa na to dívať úplne inak. Z hľadiska dlhodobých perspektív je podstatné nie nejaké to štatistické percento, ale predovšetkým zbaviť sa vonkajšieho riadenia a ohrozujúcich elementov čiže pijavíc každého druhu. A za tento luxus som napríklad ja ochotný sa aj uskromniť, pretože to je investícia do budúcnosti. Myslím si, že takto rozmýšľa veľa "protisystémových" voličov nielen vo Francúzsku.

Ema

Tak už som sa vrátil. Fotoaparát nemám. Ani dlhý zoom objektív. Zato mám v bruchu ďalšie dve dierky. Doktori ale hovoria, že do dvoch mesiacov budem v poriadku.
Váš Vivo

Vivo

V samotnom Paríži veľmi dobre viem, ktorým miestam sa mám vyhnúť. Budem behať viac po zámkoch a zámočkoch po okolí s tam je úplne iná situácia.

Ema

ti až takto nahnať strach.
Každopádne buď opatrný, jo?

Norman

za čo ho pánboh tak tresce?
:-)

Vivo

a preto viem, do čoho idem. Som pesimista v tom, že sa tam situácia bude iba zhoršovať a preto tam idem teraz, keď sa ešte dá (a dúfam vládzem). Chcem si pozrieť pár dní okraje Paríža a námatkovo centrum (nebol som tam už pár rokov, munulý rok som bol na juhu) a hlavne okolie Paríža. Potom idem úplne mimo a budem sa flákať v údolí Loiry po zámočkoch.

Smutné to bolo už minulý rok, Marseille je horší prípad ako Paríž. Tretina zločinov z celej Francie ...

Vivo

Francia je veľmi zadĺžená krajina
http://countryeconomy.com/national-debt/france
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt
https://debtclock.tv/world/france/
s chorým bankovým systémom.

Ten dlh je v €, v prípade zavedenia FF bez ohľadu na kurz, ktorý by nasadila NBF, okamžite by FF devalvoval. Splácanie dlžôb v € by bolo katastrofálne obtiažne.

Ľudia čo podnikajú v turistickom ruchu sú zadĺžení, aj vďaka poklesu z dôvodu bezpečnosti. Pozri si cez Trivago ceny ubytovania v Paríži, ako padli.

LePenka to chcela riešiť izoláciou Francie od sveta, ale práve z dôvodu otvorenosti ekonomiky Francie je to krok veľmi problematický. Bez ohľadu na objektívne údaje, Francúzi evidentne vyhodnotili jej volebný program za príliš avanturistický a preto prehrala s nemastným-neslaným Macronom.

Buheh

samonaplňujúcimi sa proroctvami. Áno, medzinárodní sionisti by nezávislosť nenechali bez trestu, nepochybne.

Ale to sú tie percentá, o ktorých som písal ďalej. Každá sranda niečo stojí. Ale postaviť sa nepriateľovi človek môže, len ak akceptuje mieru rizika, že pritom niečo schytá.

...voľ nebyť ako byť otrokom...

Keby sme išli do extrému, a teraz ma ukameňujte kto chcete, ale ja si myslím, že ak by sa dostatočne veľký počet krajín dohodol na všeobecnej dlhovej amnestii, prípadne vyhlásenie akýchkoľvek dlhov rothschildovským mafiánom za ilegálne, tak by sa to skrátka stalo. Tak ako sa stalo v roku 1948 znárodnenie. Hej, už počujem ten krik. No a čo? Je to azda horšia alternatíva ako totálne postupné zotročenie alebo jadrová vojna?

Buheh

ľahko sa to povie, v praxi je to zložitejšie.

To splácanie úverov... áno, všetkých nás viac či menej držia v dlhovom klepci. Veď na tom pracovali stáročia a teraz už to majú takmer dokonalé. Ale znamená to, že už sa nedá nič robiť, len poslúchať a ísť pokorne na jatky?

Som presvedčený, že LePenka, tak ako u nás Kotleba, keď by prišlo na lámanie chleba, tak by toho veľa nemohla a tie kompromisy by napokon mnohých idealistov sklamali. Ale nejako začať treba.

Vivo

http://www.tradingeconomics.com/hungary/government-debt-to-gdp
http://www.tradingeconomics.com/hungary/households-debt-to-gdp

http://ec.europa.eu/eurostat/tgm/table.do?tab=table&init=1&language=en&p...

Ide to hrozne pomaly! Zúrivosť voči Orbánovej politike má aj tu svoje špinavé korene.

Na Slovensku by sme si mali zobrať príklad. Ale my sa chováme ako nezodpovední somári

https://www.ceicdata.com/en/indicator/slovakia/household-debt

Norman

heh, veď pointa je v tom, že všetky štáty sú v tejto pavučine. Rozdiely v tých čísieľkách sú predsa takmer úplne nepodstatné.

Okrem Buheheho argumentov ešte pripomeniem aj to, ako sa delilo ČSR (1992), ako všetci predpovedali infláciu a ekonomickú katastrofu. A nič také sa nestalo - teda nie kvôli rozdeleniu, financiám.

A bacha, pripomeniem ešte aj Nemecko po 1933 - aj vtedy to tak fungovalo cez banky, ale odpojením sa možno napriek všetkým embargám a finančnému woodoo dosiahnuť prudký SKUTOČNY rast. Tam to aspoň tak fungovalo.

To isté možno vidieť na príkladoch súčasného RUska a Číny (aj keď to je už trocha iný prípad).

Ale hľavne - voliči sa nerozhodujú podľa takýchto ekonomicko-číselných úvah. Voliči sa rozhodujú podľa emócií, aj vo Francúzsku ...

Vivo

Pokiaľ sa cítiš ešte ako Slovák. Na rozdiel od Maďarov sa domácnosti na Slovensku zadlžujú ako sposté, Maďari si natĺkli papuľu sa sú už zdržanlivejší! Poztri si ako tam klesá zadĺženosť domácností:
http://www.tradingeconomics.com/hungary/households-debt-to-gdp
a porovnaj to so Slovenskom!
https://www.ceicdata.com/en/indicator/slovakia/household-debt
Nastav si graf na posledných 10 rokov a uvidíš to v plnej kráse. Ale finančný analfabetizmus je umelo pestovaný médiami - reklamou na celom svete.

Norman

Slováci sa dlho nezadlžovali, na domácnosti mali najnižšie dlhy. Teraz, vraj, sa to mení - nuž, gangsterská propaganda dosiahla úspech. Ale v princípe sme v tomto aj v podobných dlhoch rovnako ako ostatné národy a štáty - zadlžuje nás medzinárodný systém nie na úrovni domácností a osôb, ale na národnej úrovni.
O tom píše web predsa už desaťročia, ale ľudia s tým aj tak nič nemôžu spraviť.
V ekonomike nejestvuje ŽIADNA demokracia. Preto je tento systém najlepšie nazývať plutokracia.

Náhodný okoloidúci

Mne to pripadá tak, že platy sú úmyselne držané nízko, nejakou tajnou zákulisnou dohodou medzi vládou a bankármi, aby nás donútili zadlžovať sa a brat si pôžičky hoci aj na dovolenku. Ale môžem sa mýliť, pripúšťam.
Na druhej strane západniari sa zadlžujú, aj keď majú ceny porovnateľné s našimi a platy troj- štvornásobne vyššie.

Vivo

je osobitný prípad.
http://nadhlad.com/comment/7415
Čo z uvedených metód by mohla použiť LePenka?

Norman

Tu predsa nejde o presné napodobovanie metód spred sto rokov - ide o princíp, že odvážna samostatná izolacionalistická (ekonomická) politika môže byť úspešná. Bola vtedy, mohla by byť aj dnes.A v prípade dnešného medzinárodného prostredia, keď sú národné ekonomiky doslovne v otroctve medzinárodných sietí, by úspech izolacionalistickej ekonomiky bol možný, pravdepodobný.

Ovšem Francúzi nechceli a nechcú také riziko. Nebol dobrý nápad im to ponúkať, nepochopili to. Konieckoncov, ani v Nemecku im to neponúkli vo voľbách - tam ponúkli ľudu samostatnosť a slobodu - a ekonomické zmeny previedli nie podľa strachu populácie, ale podľa dôveryhodného experta. Tak to má byť v zástupnej demokracii, čokoľvek iné je predsa populizmus.
Sachs dokonca možno ani nebol až taký expert - ale podstatná bola vôla a to, že sa odrezanie od anglo-amerických bánk v tom podstatnom smere naozaj vykonalo. O tom, čo bo vtedajší nemecký hospodársky zázrak nechcem hovoriť - práve teraz za podobné reči podal Kotleba žalobu na Fica :-)))

Vivo

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11690/95152
Robert Menasse, spisovateľ, Rakúsko, nás obdaril úžasnými myšlienkami o ideálnom Rakúsku-Uhorsku. Už nie žalár národov, ale vzorový multikulturálny štát! Zničili ho nacionalizmus, "fiktívne národne záujmy" aj nás Slovákov. Tento šovinista a zaprdený Rakúšan si dovolí v RTVS hlásať už v úvode takéto nehoráznosti.

Havranov útok na Vajanského treba chápať v tomto v kontexte.

Livka

S Ukrajino, s tým gangsterským pastatom, ani v EU nie su. Prečo, aby nás mal kto vraždiť? Veď slušní ľudia už z Ukrajiny odišli. Pred 17 rokmi som mi odídení Ukrajinci povedali, že sa tam nedá žiť. Že tam prekvitá kriminalita, vypalne, vydieranie. To je škandál! Prečo teda neotvoria hranice s Albánskom a s Kosovom? Alebo to nás čaká na budúci rok? To sme dopadli bratia a sestry, to sme dopadli!

Buheh

že hranice s Albánskom a Kosovom nie sú otvorené? A aj s Nigériou, Sierrou Leone, Eritreou, Afganistanom, Somálskom a ešte s dlhým radom ďalších demokracií?

Norman

Nie je možné sem neuložiť najnovšie videjko o nebohých utečencoch, ktorých odmietajú na východe.

http://www.hlavnespravy.sk/francuzske-animovane-video-vykresluje-eu-ako-...

Ak toto majú vo Francúzsku vo väčšej miere, takýchto tvorcov, tak ... si nezaslúžia ani stebielko pomoci. Proste naozaj - Francúzko zomrelo už počas Veľkej revolúcie, a odvtedy len zahníva a teraz sa definitívne rozpadne na prach.

Náhodný okoloidúci

Len viac takých videí, čím viac sa nás boja, tým lepšie pre nás.
Problém ale bude, keď tí "úbohí pritečenci" prevalcujú staroeurópanov a stanú sa našimi novými blízkymi susedmi.

nové