Posilnenie špeciálnej prokuratúry

Agent Daniel Lipšic dostal funkciu špeciálneho prokuratúra, a jeho bývalý pomocník, dnes generálny prokurátor Žilinka, prišiel s návrhom rozšírenia Špeciálnej prokuratúry. Včera (10.feb) ju schválila vláda - tým je vec hotová.

Na súčasnej Špecprokuratúre pracuje 35 prokurátorov (z toho je 5 pod oddelením európskeho prokurátora) . Personál bude navýšený o 8 osôb, rozpočet o takmer 1 300 000 Eur ročne. Podla Žilinkových vlastných slov na TK sa stretol z Lipšicom a ten vyjadril súhlas s týmito zmenami - ale Žilinka tieto zmeny údajne vypracoval z vlastnej iniciatívy. Je smiešne, ako znova vidno, že Žilinka je len Lipšicov poskok.

Návrh robí aj organizačné zmeny: oddelenie "extrémistickej kriminality", ktoré malo 5 prokurátorov, presunie svoju agendu pod oddelenie "organizovaného zločinu, terorizmu a extrémistickej kriminality", 11 prokurátorov. Toto presunutie u niektorých zrejme slabšie mysliacich  členov obce vzbudilo obavu, či nejde o oslabenie "boja proti extrémizmu" a tak Žilinka si považoval na tlačovke za povinnosť ubezpečiť anglosionistov, že určite nie, ale práve naopak. V tomto mu možno veriť - politické prenasledovanie za "extrémizmus" je teraz dané pod hlavičku "organizovaného zločinu, terorizmu", teda je priamo spájané s najhoršími zločinmi. Človek sa pýta, prečo tie tanečky a nenazvú to rovno "boj proti vnútornému (triednemu) nepriateľovi", ako to nazývali otvorene boľševici - ešte aj tí boli menej podlí, ako dnešní mocní, vrátane Žilinku.  I keď títo dnešní boľševici to skôr dajú pod paragrafy "malicoferum, boj proti odpadlíkom od boha, iným heretikom a ketzerom"

Mimochodom, na tlačovke sa Žilinku spýtali aj na nejaké veci ohľadne prípadu Lučanský. Z odpovedi je jasné, že sa už o vyšetrovanie nezaujíma, že ho nechá bežať samospádom až do stratena. Žilinka je hanba na mieste generálneho prokurátora ( i keď to je už zvyk, zrejme je to dané mechanikou moci, že je tam skoro vždy dosadená politická handra).

 

 

 

 
sandro

A ten kto pozeral vypocuvanie kandidatov na SP, tak sa musel bavit na reakcnych bolsevikoch Dostalovi a Seligovi, ktori dostali za ulohu grilovat Santu ohladne zmeny org.struuktury, kde jedine co ich zaujimalo, bolo tkzv 'oslabovanie boja proti extremizmu'. Bavil som sa na tom ako si dve aktivisticke skupiny nevedia vzajomne vysvetlit, ze nic sa neoslabuje, mozno prave naopak(ako vidno, prisli posily). Ked ide o boj s extremizmom(ako spravne pises boj s vnut.nepriatelom), tak evidentne nepoznaju ani brata.

Roland Edvardsen

Ja sa už na tom musím smiať. Tak Biháriová vyjadruje "znepokojenie" a obavu, že Mazurek s kotlebovcami bude mať po týchto zmenách 15% (si pozrite posledné videjko na FB), zatiaľ čo Žilinka a spol. sa predbiehajú v tom, aby takým ako ona dokázali, že budú ešte zanietenejší než kedykoľvek predtým. Nie je to teda taktika biháriovcov? Stále sa hrať, ako je toho málo a ako sa to zhoršuje, aby vlastne mohli svoju agendu ešte viac posiľovať. Tak mi to totiž príde.

Norman

Samozrejme, že je to ich základná vyplakávacia taktika. Večné vyplakávanie niekoho, komu je "ubližované". Veď sa to ťahá celou históriou. Je to zabudované v mytológii starého zákona - plakanie otrokov, ktorí sa votreli do Egypta, ale potom by tam chceli vládnuť, až kým ich nevyhnali. Aj teraz tu ešte stále ideologicky vládnu, patria im všetky ideogenerátory - ale stále majú ten (oprávnený) komplex menejcennosti a slabosti.

Hm, koho chcú asi tak za extrémizmus naháňať? Ďalších poslancov? Ďalšie stránky či internet rádiá? Nuž neviem, ľudia, ktorí vedia spočítať 2+2 im už nedajú zámienku. Číslom 1488 aj tak prekročili mieru v hľadaní dôvodu a tak vlastne Kotlebu odsúdili explicitne za jeho politickú prácu. To je sila a a Honz sa môže spoľahnúť, že podobných blbcov, ako je on, tu len tak ľahko mnoho nenájdu. Náš novodobý Urválek - ktovie, ako sa cíti. Pritom Urválek to mal najmenej 30 rokov do zmeny režimu - to teraz toľko nevydrží, to už máme skôr naopak, za sebou. A dokonca aj ukážku, ako sa robia čistky v súdnictve.

Náhodný okoloidúci

Kedysi dávno, keď ešte nebol internet, som kdesi čítal, že v Egypte sa nenaši žiadne stopy po prítomnosti Izraelitov, a aj egyptské archívy, inak mimoriadne bohaté a komplexné, neobsahujú ani najmenšiu zmienku o pobyte izraelských otrokov.

A nedávno som tiež našiel článok, v ktorom sa píše, že ani na Sinajskom polostrove archeológovia napriek veľmi dôkladnému výskumu nenašli ani najmenšiu stopu po putovaní Izraelitov. Pričom tie desaťtisíce ľudí by po sebe museli niečo zanechať. Občas sa nájde nejaký "dôkaz"v Červenom mori, ako napríklad koleso z vojenského voza, na ktorom sa egyptskí vojaci mali pokúsiť dostihnúť utekajúcich otrokov, pričom ich zalialo Červené more, ale pri bližšom preskúmaní sa vždy ukázalo, že ide o moderný podvrh.

Vyzerá to tak, politicky nekorektne napísané, že celá ich "história" je zbierka plagiátov a príbehov vycucaných z prsta. Povesť o Adamovia Eve je zrejme zle preložený plagiát sumerského mýtu z eposu o Gilgamešovi o bojovníkovi, ktorému nejaká pani vyliečila zranené rebro a mýtus o potope sveta je dokázaný mnohonásobný plagiát. Keď židovský Boh ešte len tvoril nebo a zem, Sumeri už mali potopu sveta dávno za sebou.

Norman

Pozri, samozrejme nenašli v egyptských archívoch zmienky o príbehu tak, ako si ho vyfabulovali neskôr Izraelci do svojej mytologickej kroniky. Ale to, že susedia, levantskí semiti poznali Egypt a že tam mnohí žili ako druhoradí obyvatelia, to zas je pravdepodobné, až isté. Tak, ako tam boli mnohé iné susedné etniká.
Je to príbeh, ako keby si naši Cigáni dnes napísali svätú knihu o tom, ako ich vajda Gejza radil britskej královnej a potom ich vyviedol z Británie (suchou nohou, bo more sa rozostúpilo). Nepravda - ale napriek tomu je fakt, že Cigáni v Británii boli a že teraz mnohí odišli/museli odísť a z frustrácie si budú vymýšlať: ako ich to tam už nebavilo, ako im krivdili, ubližovali .... A niekto možno vymyslí aj toho veľkého vajdu Gejzu...

Ergo, ak chceš dokazovať, že Starý zákon je znôška ahistorických výmyslov a omylov, a že jeho začiatok obsahuje časť prevzatých starých mýtov, to už tu azda nemusíme riešiť, to všetci vedia :)

Náhodný okoloidúci

Všetci to nevedia, niektorí ani nechcú vedieť a radšej podliehajú klamu, ale to my neovplyvníme. Ale opakovanie - matka múdrosti, otec neznámy.
A keď už tu puntičkárime a hráme sa na detailistov, tak slovo "vajda" pochádza zo slovenského slova "vojvoda" :)

Norman

reč je o mýte, ktorý bol zapísaný v tej knihe - ten o sebe je dôležitý. Či bol falošný do takej či inej miery je z našeho terajšieho problému nepodstatné - téma bola o tom, že odkiaľ majú ten vyplakávací reflex, tú stratégiu. Nuž, na viac nemajú.

A keď už pri tých detailoch: kde si zobral, že majú v Egypte zachované dokonalé archívy? Tam nie sú jasné ani tie dynastie králov, nieto ešte nejaké archívy. (To samozrejme nie je dôvod si myslieť, že tam naozaj jahve zabil všetkým prvorodeného syna, ako sa vytešujú vo svojej knihe židia - a ako by to najradšej spravili všetkým národom - ako niekto môže mať niečo také napísane vo svojej svätej knihe o svojom bohu a ešte to verejne obhajovať ako morálne nábožntvo??? Bez toho, aby normálni ľudia grcali od hnusu? )

Náhodný okoloidúci

Celkom objektívne - ktorý národ má kompletné archívy? Asi žiadny. Vojny, požiare a besnenie náboženských fanatikov pri ničení "diablovho diela" urobili svoje. U nás takto husiti vypaľovali mestá a dediny. Ja neovládam reč a písmo krajiny Kemet, len kedysi dávno som sa zaujímal o pyramídy a skúšal v papierových pyramídkach brúsiť žiletky :D podľa návodu od Kahudu a pri tej príležitosti som natrafil na tvrdenie, že židovskí otroci v Egypte sú literárna fikcia a nepodložené tvrdenie.
Samozrejme, že samovyvolení boli aj v Egypte, oni sa vždy usadzovali tam, kde cítili možnosť zárobku - v mestách, pri obchodných cestách. A čo sa týka ich propagandy oslavujúcej vyvražďovanie iných národov, či už k nemu naozaj došlo alebo je to len mýtus, tak len poznamenám, že Klimov dobre vedel, o čom píše.

Norman

No veru, to, že príbeh cigánskejo vajdu, ktorý povedal britskej královnej, aby dala cigánom slobodu a zlato, a potom ich suchou nohou previedol cez kanal La Manche tak, že sa vody rozostúpili, a doviedol až na Lunik 9 - no dokazovať nepravdu takého príbehu na základe archívov veru netreba. Ale to, že tam v Levante jestvovali semitské kmene, ktoré závideli susedným civilizovaným ríšam - to je zas v podstate nevyvrátiteľná pravda. Neboli to ani židia, možno meno "hebrejci" sa v tej dobe (rádovo 1000 pnl.) v nejakej podobe horko ťažko nájde na nejakej tej stéle.

Až v posledných storočiach pnl. vznikali tie spisky, ktoré si nazvali Tóra - a ktoré sú tak prekvapivo plné podlosti. Čím to je? Nuž, tu budem ja opakovať jediné kauzálne racionálne vysvetlenie - je to výsledok selekcie, keď v hnijúcom mäsa kedysi bohatých ale mŕtvych ríš sa najlepšie žilo takémuto druhu ľudí. Tieto podmienky ich vyfiltrovali ako kultúrne, tak aj biologicky.

Taká je pár vetami popísaná podstata problému.

----
A k detailom - títo kozopastieri boli neskôr niektorí privlečení do Babylónie ako otroci, kde sa niektorí naučili písať a zosmolili vlastný mýtus o akomsi svojom národe černokňažníkov, majúcich unikátneho sluhu či pána - púštneho džina Jahveho. Chceli sa popýšiť, že nie sú horší od chaldejcov, ktorí takých príbehoch o démonoch mali tisíce. Keďže kozopastieri boli v Babylone v zajatí, tento stres väzňa, táto potupa, sa natrvalo zapísala ako ťažký komplex menejcenného väzňa do ich psychológie a mýtov, a zostala tam až doteraz. Vytvorili si tak napríklad lož o svojom významnom zajatí v Egypte, ktorý údajne pomocou džina dokázali premôcť, z novjších spomeňme mýtus holokauzy a vôbec to, ako im zas ktosi či všetci chcú ubližovať. Ale ani bedákavé mýty nie sú ich unikát - každé slabé etnikum má k nim tendenciu. Problém nastal, keď niekoľko zdegenerovaných "rímskych" cisárov v 4. storočí zaviedlo ten jed (pod novým falošným menom - aké typické) ako oficiálnu ideológiu odumierajúcej Rímskej Ríše. Tá po nejakom čase celkom pukla a rôzne verzie tohto jedu ukrivdenosti a amorálneho plutokratického podvádzania rozniesla všade do Európy.

Amen - dokonáno bolo :(

Odvtedy je to ako nekonečný boj s vírusovou pandémiou. Tu a tam sa niečo vylieči, ale po čase je to tam zas.

nové