Prečo Slovensko nejestvuje

Je to jednoduché. Stačí na to citát z novín.

V dnešnej Pravde je článok o daniach. A je tam jeden výrok, síce od globalistickej ideologičky Kusej, ale je to taká jednoduchá pravda, že ju vidí a hovorí aj ona:

 

Slovensko nemá vlastnú silnú kapitálovú vrstvu a zahraničné firmy necítia zodpovednosť zlepšovať život v krajine platením daní. Mnohé firmy sa snažia peniaze zarobené na Slovensku zdaniť v domácich krajinách a nám tieto zdroje následne chýbajú pri financovaní zdravotníctva, školstva, cestnej infraštruktúry či sociálnych domovov pre chorých ľudí.

 

V preklade: Slovensko nemá domáce korporácie. Korporácie sú tie elementy, ktoré vládnu svetom. Keďže po vzniku Slovenskej republiky v roku 1993 sa nepodarilo vytvoriť túto podstatu, Slovensko vlastne akoby nevzniklo.

Čo sa vytvorilo, boli len filiálky a dcérske spoločnosti nadnárodných koncernov. Naše reálne podniky, vrátane tých najväčších ako Slovnaft či VSŽ, boli odovzdané. Banky boli predané takmer ako vojenská korisť, predtým sa museli za ťažké miliardy "ozdraviť". Nejaké investičné entity, ako napríklad Penta či J&T, nemožno považovať za slovenské, domáce. A Slovensko nemá ani vlastné masmédiá.

Slovensko proste nejestvuje.

Dav námedzných otrokov nie je národ.

 

Už len ako druhotný je problém, ktorý je tiež v citáte spomínaný, že dane sú do veľkej miery odvádzané v domácich krajinách, a nám tieto zdroje chýbajú pri zdravotníctve, školstve, infraštruktúre aj obrane. K tomu treba pridať, že aj samotné zisky sú realizované u nich doma, že bohatstvo sa rozlieva na trh u nich doma, nie tu pre našich drobných podnikateľov.

A tak je tu chudoba.

Ale chudoba je druhotná a zákonitá, nemá zmysel ani hodnotiť. Bez vlastných, naozaj v tom či onom zmysle národných korporácii, nie sme reálna existencia. Štáb úradníkov zvaný vláda a administrácia alebo klbko zelených mozgov v uniformách - to je len nepodstatné divadlo. Čo nejestvuje, nemôže si svoj majetok nielen ubrániť, ale ho ani nemá, ba ani nemôže získať.

Slovensko nemôže mať naozaj svoju ani kultúru ani slobodu, lebo väčšina občanov robí pre cudzie korporácie a tie im diktujú, čo si majú myslieť. Väčšina občanov patrí cudzine, doslovne sú ňou platení, čo s nimi chcete vybudovať? Možno ich presvedčiť, že majú hlasovať za národne strany a hodnoty, že sú to ich hodnoty a ich záujmy - keď ich domovina je medzinárodný podnik? A ak to nie je práve medzinárodný podnik, tak je to podnik, ktorý je životne závislý na pomeroch vnesených sem cudzími trhmi, je závislý na cudzích korporáciách.

Kým nebudeme mať naozaj samostatné silné domáce korporácie, trebárs aj v štátnom vlastníctve, nie sme ako štát samostatný, nie sme ako občania slobodní, nie sme nič.

  

 

 

 

 

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/486577-dane-ludom-klesnu-v-hod...

 

 

0
Náhodný okoloidúci

Je veľká pravdepodobnosť, že keby Slovensko malo vlastné korporácie, stalo by sa cieľom humanitárneho bombardovania. A potom by ich už nemalo.

A už som to tu raz nadhodil - ako je možné, že Slovensko ako údajná automobilová veľmoc nevyrába vlastnú značku auta, ale len montuje cudzie značky?

Ľubov

chcela by som sa Ťa opýtať,aký máš názor na chemtrails. Do soboty som túto tému bagatelizovala,ale po 6.októbri už nemôžem.To,čo som videla ráno o osmej na oblohe nebolo normálne.

Bombardovali nás.Som dosť senzorická,možno preto ma tak páli niečo v hrdle,a možno je to naozaj bárium.
Ochrancovia prírody,spojte sa!

nové